KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Jokerit - 9. prosince 2017   15:00

Novgorod
Novgorod
01:35' Stoljarov (Kinrade) • 26:04' Mozer (Kinrade) • 58:05' Grigorev (Kinrade)
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Jokerit
Jokerit
08:43' N Jensen  (Pihlström, H. Ikonen) • 39:20' Joensuu  (N Jensen, Gilroy)
Novgorod
S. Galimov (Lisutin) – Želdakov, Grigorev, Barancev, Kinrade, Kundrátek, Sergijenko, Šulenin, Gračov – Daugavinš, Garbutt, Dugin – Galuzin (A), Stoljarov (C), Paršin – Mozer, Urakov, I. Zacharčuk – Žukov, S. Kosticyn, M. Lazarev.
Jokerit
Zapolski (Rämö) – Lepistö (A), Rissanen, Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen – N Jensen, Regin (C), H. Ikonen – Tolvanen, Norman, Joensuu – Jormakka, Wirtanen, Palola – Mäki, Marjamäki, Anttila – Pihlström.

Duel mezi Novgorodem a Jokeritem je za námi. Ačkoliv už to vypadalo, že základní hrací doba vítěze neurčí, nakonec se diváci prodloužení nedočkali. Hostující tým dostal v 57. minutě trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Torpedu se tak naskytla příležitost potřetí strhnout vedení na svou stranu. Přesilovka se domácím dařila znamenitě, vytvořili si tlak a nedovolili Jokeritu vyhodit. Nakonec to byl obránce Michajl Grigorev, kdo se v početní výhodě dokázal střelecky prosadit a upravit konečný výsledek na 3:2.

Střely na branku ve 3. třetině: 7:4
Střely na branku celkem: 17:15
Oddechový čas pro hosty.
59:53'
Domácí posílají kotouč přes celé kluziště, toto vyhození však minulo odkrytou klec.
59:08'
Jokerit to zkusí v šesti bez brankáře.
58:05'
Torpedo právě vstřelilo branku!

Přesilovkový tlak nakonec končí gólem. Autorem branky je MICHAJL GRIGOREV, který tvrdou ránou překonal Zapolskiho a přiblížil tak svůj tým vátězství v dnešním utkání. Asistence: Geoffrey Kinrade.
57:40'
Domácí teď zamkli Jokerit v jejich obranné třetině.
56:11'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů).
55:51'
Hosté oslabení zvládli a stále tedy platí nerozhodný stav.
54:47'
Jevgenij Mozer vypálil a Zapolski měl teď plné ruce práce. Nakonec však pokryl i následnou dorážku.
53:20'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Masi Marjamäki – 2 min., sekání).
52:53'
Na druhé straně zkusil Palola pozornost domácího brankáře, ten byl na jeho ránu připraven.
52:05'
Garbutt přihrával rozjetému Duginovi, který měl poměrně dost prostoru na zakončení, kotouč ale nedokázal správně usměrnit.
50:23'
Mozer poslal zpětnou přihrávku na Zacharčuka, hostující gólman Zacharčukovu střelu vyrazil.
48:40'
Domácí se dostali do přečíslení a byla z toho celkem zajímavá šance. Kotouč nakonec ukryl ve své moci Ryan Zapolski.
46:30'
Na druhé straně to zkoušel Stoljarov, byl však obrán o kotouč již při přechodu do útočné třetiny.
45:34'
Anttilova střela končí mimo, hosté ještě drží pásmo.
44:43'
Tolvanen zkusil vystřelit, jeho rána končí v moci domácího brankáře.
44:05'
Parshin rozehrává za vlastní brankou.
42:24'
Na druhé straně se pokusil rozjet útočnou akci Želdakov, hosté se také osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
41:37'
Nižnij Novgorod vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude před Galimovem.
40:42'
Hosté hned ze začátku třetiny poslali na Galimova několik ostrých střel, domácí gólman dokázal všechny zlikvidovat.
40:01'
Druhá třetina přinesla o něco více příležitostí na obou stranách, každý tým si stejně jako v prvním dějství připsal po jednom gólu. Do vedení šli opět domácí, prosadil se Jevgenij Mozer. Jokerit dokázal odpovědět až v závěru třetiny, kdy 40 sekund před sirénou využil přesilovou hru Jesse Joensuu.

Střely na branku ve 2. třetině: 7:5
Střely na branku celkem: 10:11
40:00'
39:20'
Jokerit právě vstřelil branku!

Jokerit využívá přesilovku a máme opět srovnáno. Nicklas Jensen poslal přihrávku na Matthewa Gilroye, ten vypálil, jeho střelu ještě před brankou tečoval JESSE JOENSUU. Asistence: Nicklas Jensen, Matthew Gilroy.
38:55'
Jensen pálí, střela zblokována.
38:20'
Domácí vyhráli vhazování a rychle vyhazují.
38:15'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vladimir Galuzin – 2 min., hákování).
37:30'
Nicklas Jensen se snažil něco vymyslet za domácí brankou, nakonec našel Henriho Ikonena, který však nedokázal efektivně zakončit.
35:40'
Zacharčukovi se nepovedla přihrávka a je z toho zakázané uvolnění.
35:06'
Střela domácího týmu od modré čáry skončila v Zapolskiho zapačce.
33:50'
Nicklas Jensen byl obrán o kotouč a domácí mohou jít dopředu.
32:55'
Snaha Jokeritu o průchod do útočného pásma končí ofsajdem.
32:25'
Vhazování před Zapolskim.
31:55'
Také Jokerit se dostal až před domácího gólmana, Jesse Joenssuu se pokusil sám zakončit, Galimov byl však připraven.
29:40'
Další chyba hostů v jejich obranné třetině, novgorodští se však nestihli rychle zorientovat a využít těchto nepřesností ve svůj prospěch.
28:07'
Po chybě Jokeritu v obranném pásmu je tu šance pro domácí, Kundrátek poslal přihrávku na Dugina, ten střílí mimo.
26:04'

Domácí jdou opět do vedení. Geoffrey Kinrade a JEVGENIJ MOZER se dostali do pásma, druhý jmenovaný prostřelil hostujícího gólmana, který měl zakrytý výhled. Asistence: Geoffrey Kinrade.
24:49'
Barancev to zkusil od modré, jeho střela minula branku.
24:07'
Denis Parshin se dokázal sám probojovat až před Zapolskiho, ve střele mu na poslední chvíli zabránil jeden z hostujících beků.
23:58'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., hákování).
23:43'
U puku hosté a hra se přesouvá na druhou stranu. Galuzin vyhazuje na zakázané uvolnění.
22:45'
Buly v útočném pásmu domácích.
22:02'
Ze začátku druhé třetiny vidíme zatím obdobný hokej jako v té první, hra se přesouvá ze strany na stranu bez střel na branku.
20:35'
Peter Regin nahazuje do útočného pásma.
20:01'
I když jsme v první třetině nebyli svědky nijak početných ani nebezpečných šancí, přesto se dokázaly oba týmy gólově prosadit. Skóre otevřel už ve druhé minutě hry domácí Gennadij Stoljarov, a to hned z první střely na branku v tomto duelu. Vyrovnání přišlo v 9. minutě, trefil se Nicklass Jenssen. Po úvodních dvaceti minutách tedy obě mužstva odchází do kabin za nerozhodného stavu.

Střely na branku: 3:6.
20:00'
19:51'
Třetina se dohrává ve středním pásmu.
18:55'
Dugin ještě zkoušel střílet, Zapolski byl připraven a i hosté své oslabení ubránili.
17:24'
Parshin dostal na modré čáře nepřesnou přihrávku, kotouč mu utekl. Hosté tak mají možnost ušetřit pár vteřin z oslabení.
16:44'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., hákování).
16:00'
Domácí se ubránili, hraje se v pěti na obou stranách.
15:11'
Až teď se dokázali hosté usadit v pásmu, po sérii přihrávek se k puku dostal Novgorod a vyhazuje na druhý konec hřiště.
14:20'
Jokeritu se zatím nedaří vytvořit si výraznoé přesilovkové šance, domácí se osvobozují.
13:42'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Geoffrey Kinrade – 2 min., hákování).
13:02'
Kombinaci Grigoreva s Žukovem zastavuje rozhodčí odpískáním ofsajdu.
12:17'
Domácí vyhráli vhazování a vyvážejí kotouč ze svého obranného pásma.
12:10'
Hra je přerušena, vhazovat se bude před Galimovem.
11:50'
Wirtanen nahazuje do útočné třetiny a hosté zakládají další útočnou akci.
11:12'
Želdakov vyváží kotouč do středního pásma.
08:43'

A je vyrovnáno. NICKLAS JENSEN objel branku a dostal se do dobré pozice, místo přihrávky se rozhodl sám zakončit a udělal dobře – trefil se přesně do nekrytého prostoru branky a srovnává tak stav utkání na 1:1. Asistence: Antti Pihlström, Henri Ikonen.
07:10'
Jormakka se dostal podél manrinelu do útočného pásma, jeho střelu Galimov vyrazil.
06:05'
Želdakov rozehrává zpoza vlastní branky.
04:40'
Konečně šance i na druhé straně, Marko minul bránu.
03:50'
Finský celek má problémy s rozehrávkou a je z toho další šance domácích. S touto střelou si však Zapolski poradil.
01:35'

Tak to bylo rychlé! Domácí tým jde do vedení hned z první střely v zápase. Kinrade Geoffrey nahrával před branku, kde se GENNADIJ STOLJAROV rychle zorientoval a zvednul kotouč do odkrytého prostoru. Asistence: Geoffrey Kinrade.
00:01'
Česká stopa v zápase

Tomáš Kundrátek (Nižnij Novgorod)
Tato dvě mužstva se spolu naposledy utkala 3. října na ledě Jokeritu, který ze zápasu odcházel vítězně (4:2).
JOKERIT HELSINKY

Ačkoliv se Jokeritu v posledních zápasech příliš nedařilo, stále drží v tabulce Západní konference 3. místo se ziskem 80 bodů. Hosté si budou chtít napravit reputaci z předchozích duelů, neboť z posledních 5 střetnutí třikrát odcházeli poraženi. Dnes v jejich prospěch hovoří velmi dobrá bilance venkovních utkání, z posledních 13 zápasů na hřištích soupeřů si odnesli 10 výher.

Poslední 3 zápasy:
Jokerit – Dynamo Moskva 0:1
Čerepovec – Jokerit 2:3
Jokerit – Petrohrad 3:4
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Domácí celek zaujímá v tabulce Západní konference 5. příčku a na svém kontě má zatím 68 bodů. Nižnij Novgorod zvítězil ve 4 z posledních 5 zápasů a dnes si bude chtít připsat další body. Po delší sérii neúspěchů na svém ledě se tým dokázal oklepat a v roli domácího mužstva vyhrál ve čtvrtek již 4. utkání v řadě.

Nižnij Novgorod – Podolsk 4:1
Nižnij Novgorod – Slovan 4:1
Spartak Moskva – Nižnij Novgrod 4:2
Hezké odpoledne všem fanouškům KHL. Torpedo Nižnij Novgorod dnes přivítá na svém ledě finského soupeře Jokerit Helsinky
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.