KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Jokerit - 1. listopadu 2017   13:30

Jokerit

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na shledanou.
Československá stopa v utkání

Alexander Salák (SIB) do utkání z pozice náhradního brankáře nezasáhl.
Je konec tohoto vyrovnaného duelu! Jokerit se ujal vedení v 17. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil z mezikruží Alexander Bergström. Výsledkem 1:0 také první třetina skončila. Ve druhé periodě se dal svůj druhý gól nejprve Novosibirsk. Ve 31. minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek Andrej Jermakov. Radost domácích ovšem netrvala příliš dlouho. Ve 34. minutě Brian O´Neill korigoval na 2:1 a dal svému týmu naději.
Poslední dvacetiminutovka opět nabídla vyrovnanou podívanou. Jokerit se mocně snažil o vyrovnání, avšak jeho aktivita končila na pozorně obraně soupeře nebo na zákrocích Krasikova. Helsinkám nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a tři body tak po výsledku 2:1 zůstávají v Novosibirsku.
59:54'
Kotouč je nyní ve středním pásmu a tohle už nejspíš Sibir zvládne a utkání vyhraje.
59:27'
Sibir vyhazuje puk přes všechny čáry a Jokerit pro něj musí rychle spěchat do své třetiny.
59:12'
Postavení mimo hru zastavuje útok Jokeritu. Buly bude následovat ve středním pásmu.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí periody.
58:58'
Krasikov měl nyní zakrytý výhled, ale puk dokázali jeho obránci dostat ven z obranného pásma.
58:29'
Rämö zůstává na střídačce a hosté to zkoušejí v šesti lidech v poli.
58:29'
Hostující trenér si vybírá oddechový čas.
58:29'
Po zásahu Jermakova se kotouč ocitl na střídačce Sibiru. Vhazování je tedy nařízeno v útočném pásmu Jokeritu.
57:40'
N. Jensen se pokoušel vypracovat střeleckou pozici mezi kruhy, ale po vybruslení od pravého mantinelu se již k ráně nedostal.
57:02'
Lepistö musel rychle pro kotouč do obranného pásma. Proti napadajícímu soupeři ovšem situaci zvládl a již s ním spěchá vpřed.
56:45'
Domácí brankář vyráží kotouč do rohu kluziště, kde se jej ujímají jeho kolegové. Jokeritu zbývá už jen něco málo před tři minuty.
56:00'
Ten následně po další střele rychle vytřepal kotouč z lapačky a jeho spoluhráči jej dostávají do bezpečí.
55:40'
Sibir dostal puk do středního pásma, ale Jokerit se s ním znovu ihned vrací před Krasikova.
55:24'
J. Jensen pálil od modré čáry a Krasikov jeho pokus nadvakrát zlikvidoval. Následuje buly po jeho pravici.
54:58'
Domácí nyní jen odevzdávají kotouč do pásma soupeře a odjíždějí střídat. Čas se Jokeritu velmi rychle krátí.
54:25'
I Rämö zasahoval u své pravé tyče. Střela Sibiru jej však nedokázala zaskočit.
53:40'
Krasikov teď přežil další střelu Helsinek. Posléze kotouč opustil jejich pásmo a jeho hráči musí tuto část ledu rychle vyklidit.
53:10'
Další zakázané uvolnění Jokeritu vrací hru zpět do jejich obranného pásma.
52:50'
Rämö se snažil rychle kotouč vytřepat z rukavice po střele z levého kruhu. Nakonec si to však rozmyslel a hru přerušil.
52:35'
Novosibirsk nyní spěchal do útočného pásma po levé straně. Z této pozice také přišla střela z hokejky Naumova, jenž ovšem svůj pokus nenasměroval mezi tři tyče.
52:02'
Vereščagin se vrátil zpět na led. Domácí tedy přesilovou hru soupeře přežili a pokračovat se bude ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách.
51:39'
Nyní už ale musel Krasikov zasahovat a počínal se velmi dobře. Střelu od modré čáry dokázal zlikvidovat.
51:22'
A další vyhození domácího celku, jehož hráči opět prchají na střídačku. Naopak hosté spěchají pro kotouč do svého obranného pásma.
50:49'
Sibir se ovšem dobře brání a posílá kotouč přes všechny čáry. Poté na led naskakují čerstvé síly.
50:02'
Ivan Vereščagin nyní bude prožívat dlouhé dvě minuty na trestní lavici. Putuje tam totiž za hákování.
49:57'
O´Neill výborně vybídl ke skórování Joensuua. Ten byl při svém zakončení faulován a místo odkryté brány trefil jen boční oblouk domácí klece.
49:20'
Přihrávku zpoza brány netrefil jeden z hostů v mezikruží a puk následně vycestoval až do neutrální zóny.
48:47'
Domácí se i přes veškerou snahu nedokázali udržet v útočné třetině. Puk tak má na svých holích Jokerit, který už zakládá další útok.
48:19'
Po sporném zákroku na domácího hráče se vylučovat nebude. Sibir ale i přesto zůstane v pásmu, protože se Jokerit dopustil zakázaného uvolnění.
47:20'
Antillova tvrdá dělovka z pravé strany letěla mimo bránu domácích. Krasikov tedy mohl zůstat v relativním klidu.
46:47'
Regin zachytil kotouč na modré čáře, ale jeho následná přihrávka nebyla přesná a jeho tým tak ztrácí útočné pásmo.
46:16'
Obrovská šance Sibiru! Zpoza brány přišla přihrávka na pravý kruh, kam si sjel Alexander Bergström, jenž ve vyložené pozici nechal vyniknout jen hostujícího brankáře.
45:42'
Postavení mimo hru zastavuje útok hostů. Následuje buly v neutrální zóně.
45:06'
Ti se také posléze pokusili ohrozit Krasikova, ale ten neměl se slabým zakončením z pravého kruhu sebemenší obtíže.
44:45'
Neúspěšné pokusy o dlouhou přihrávku na obou stranách. Ten poslední měli na svém kontě hráči Sibiru a puk tak mají ve své moci hosté.
43:48'
Další atak Novosibirsku skončil na útočné modré čáře a puk se následně odrazil do neutrální zóny, kde se jej znovu zmocnili domácí hráči.
43:16'
Krasikov si nyní nebyl vůbec jistý, kde má puk. Po střele Joensuua jej však měl ve své výstroji a následovat bude buly v obranném pásmu Sibiru.
42:51'
Jokerit se nedostal dále než do středního pásma, a tak musí další útok rozjet znovu ze své třetiny.
42:20'
Rämö ukryl nahození Jermkova ve svých chráničích a nedal tak záminku k dorážce domácím hráčům.
41:27'
Lukinovu nepřesnou rozehrávku využili hosté a mohli postupovat do brejku. Jejich střela byla ovšem nepřesná a Krasikov nemusel vůbec zasahovat.
40:35'
Ani jeden z týmů při svém prvním útoku třetí periody neuspěl a momentálně mají kotouč na svých holích hostující hráči.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 15:15.
Je za námi 40 minut zápasu, po kterém domácí drží jednobrankové vedení. I této části jsme mohli vidět vyrovnaný hokej, který nám přinesl jednu branku na každé straně. Nejprve zvyšoval na 2:0 pro domácí v přesilové hře Andrej Jermakov a Sibir Arena byla na nohou. O necelé tři minuty později ji však umravnil kontaktním gólem Brian O´Neill, jenž dal svému týmu naději. V dalších minutách již branka nepadla, a tak Jokeri ztrácí po dvou třetinách na svého soka jeden gól.
40:00'
39:54'
V závěru třetiny ještě Rämö přežil snahy Bergströma a prostřední část je pomalu u konce.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé periody.
38:45'
Další dva zákroky si připsal hostující Rämö. Poté jeho spoluhráči vyhazují a Sibir musí začínat z vlastní obranné třetiny.
38:02'
Brian O´Neill tedy dostává menší trest za nedovolené bránění. Novosibirsk tak čeká další početní výhoda.
37:56'
Nyní trochu vzplály vášně před bránou Sibiru. Joensuu hledal před bránou O´Neilla, který v plné rychlosti najel do Krasikova. Poté se pochopitelně strhla mela, po které budou hrát domácí další přesilovku.
37:35'
Zakázané uvolnění Sibiru však vrací hru zpět do jejich obranného pásma. Krasikov se tedy bude muset mít na pozoru.
36:54'
Naopak to jsou nyní hráči finského klubu, kdo útočí. Sibir ovšem dobře brání a nepouští svého soka do zakončení.
35:45'
Pihlström naskočil zpět do hry a jeho celek tak bez větších problémů přečkal dvouminutové oslabení.
35:34'
A do třetice přichází vyhození Jokeritu a jejich oslabení je pomalu u konce.
35:15'
I nyní se musí domácí vracet pro kotouč až za svou bránu. Vypadá to, že se Jokerit v této početní nevýhodě dokáže ubránit.
34:32'
Domácím se tato přesilová hra zatím nedaří. Jokerit se totiž dokázal osvobodit a kotouč poslal přes všechny čáry až ke Krasikovi.
33:45'
Antti Pihlström ovšem posílá svůj celek znovu do čtyř. Hostující útočník si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
33:22'
Jokerit právě vstřelil branku!
Hosté se však relativně rychle dostávají zpět do těsného kontaktu! Zpoza brány poslal vynikající zadovku do předbrankového prostoru Tomi Mäki, který svým pasem našel BRIANA O'NEILLA, jenž povedenou střelou překonal Krasikova. Asistence: Tomi Mäki, Juho Rautanen.
32:15'
Až nyní se Helsinky osvobodily a mohou poslat do hry čerstvé síly.
31:40'
Sibir pokračuje v útočení. Další rána z vrcholu kruhu ovšem nebyla přesná a bránu Jokeritu minula. Domácí však pokračují v tlaku.
31:13'
Sopin sice vyhodil puk za mantinel, ale jak sám ukazuje, tak to bylo s tečí hostujícího hráče. Vhazovat se bude ve střední pásmu.
30:06'
Sibir právě vstřelil branku!
Novosibirsk i nyní trestá vyloučení soupeře a odskakuje na rozdíl dvou gólů! ANDREJ JERMAKOV svou první tvrdou ranou trefil jen prvního bránícího hráče. Posléze se k němu puk znovu odrazil a ten následnou střelou poslal kotouč do sítě. Rämö měl velmi dobře zakrytý výhled a tento pokus reagoval pozdě. Bez asistence.
29:19'
Eeli Tolvanen je dalším hráčem, který oslabuje svůj tým. Dostává totiž menší trest za hákování.
28:55'
Po pěkné akci jednoho z domácích se dostal zadák Sibiru ke střele od modré čáry, která ale k Rämövi nedoletěla.
28:00'
Zadovkou se u poměrné velkého úhlu snažili zakončit domácí, avšak jejich pokus proletěl brankovištěm a následně se Jokerit osvobodil.
27:31'
Nyní je jejich početní výhoda u konce. Vyloučený O´Neill totiž právě naskočil na led a hosté tak hrají v plném počtu.
27:00'
Domácí se vlastní nepřesností připravili o útočné pásmo. Z jejich přesilovky tak zbývá už jen něco málo přes půl minuty.
26:40'
Rämö byl nyní pozorný u své levé tyče. Tam ho rychlým zakončením nedokázal zaskočit Osnovin. Po zásahu hostující brankáře se bude v obranném pásmu Jokeritu.
26:15'
A Jokerit se znovu osvobozuje. Sibir se musí pro puk vrátit až za bránu Krasikova.
25:45'
Nepřesná přihrávka na modrou čáru byla zachycena hostujícími hráči, kteří kotouč vyvážejí ze své třetiny.
25:31'
Po tlaku v útočném pásmu si domácí vybojovali přesilovou hru. Brian O´Neill je potrestán dvěma minutami za sekání.
24:55'
Ve skrumáži před bránou Rämöa se dokázali domácí nakonec prosadit, avšak jejich střela minula hostující klec.
24:17'
Hosté jen nahodili puk do útočné třetiny. U něj byli nejdříve hráči Sibiru, kteří mohou založit další útočnou akci.
23:31'
Postup hostů po levé straně byl zastaven již ve středním pásmu. Po dobré defenzivní práci se tedy ke kotouči dostává Novosibirsk.
22:49'
Jejich střela však byla sražená do ochranné sítě a vhazovat se bude v obranném pásmu Jokeritu.
22:33'
Bekhendový pokus hostů z mezikruží rovněž likviduje Krasikov. Na druhou stranu již spěchají s kotoučem jeho spoluhráči.
21:47'
Jedovatou střelu z levého kruhu vyslal O´Neill, avšak hostující útočník svou ranou jen těsně minul vzdálenější tyč Krasikovy brány.
20:17'
Prostřední část začíná při hře 4 na 4. Více prostoru na ledu se snažili hned v úvodu využít domácí, ale Jokerit se dokázal bez problémů ubránit.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 14:26.
První dějství je úspěšně za námi. V něm jsme viděli velmi rychlý hokej a oba celky se snažili o vstřelení úvodní branky. Na rozdíl od Jokeritu se to však povedlo Sibiru. Ten měl k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, kterou po přihrávce Zackrissona využil přesnou střelou z mezikruží Alexander Bergström. Posléze v klasické početní výhodě měl ještě vyloženou pozici domácí kapitán Koňkov, ale Rämö byl tentokrát připraven. Sibir se tedy odnáší do kabin vedení 1:0.
20:00'
19:54'
V závěru třetiny následuje ještě jedno vyloučení na každé straně. Za hosty je to Pekka Jormakka a z domácího týmu si půjde odpočinout Dmitrij Lukin. Oba hokejisté putují za katr na dvě minuty za hrubost.
19:40'
Jormakka se snažil z pravé strany najít před bránou Regina, ovšem jeho přihrávka nebyla přesná. V následně skrumáži před bránou Sibiru se hosté k zakončení nedostali a vpřed mohou postupovat domácí hokejisté.
19:00'
Probíhá poslední minuta první periody.
18:50'
Sibir je povzbuzený úvodní brankou a dál tlačí svého soupeře. Demidov si skvěle nabruslil do střelecké pozice mezi kruhy, avšak svým pokusem trefil jen boční síť hostující brány.
17:40'
Hosté hrají v plném počtu.
17:25'
Přesilová hra domácích ovšem pokračovala v klasické podobě a Sibir ihned přispěchal s další možností! Koňkov zakončoval po křižné přihrávce u levé tyče, avšak Rämö se stačil přemístit a připsat si důležitý zákrok.
16:55'
Nyní už však domácí přesilovou hru využívají a dostávají se do vedení! Patrik Zackrisson poslal puk z levého kruhu do mezikruží, kde si na jeho pas sjel ALEXANDER BERGSTRÖM, jenž pohotovou střelou bez přípravy prostřelil Rämöa v brance Jokeritu. Asistence: Patrik Zackrisson.
16:25'
I další ránu od modré v podání Věrešagina zlikvidoval hostující gólman. Po jeho zákroku se bude vhazovat v pásmu Jokeritu.
16:10'
Rämö měl na tuto střelu od modré čáry dobrý výhled a bez problémů ji tak dokázal ztlumit na svých chráničích.
15:40'
Domácí se dalšími střelami nedokázali prosadit, avšak nyní budou mít ještě větší možnost skórovat. Oliver Lauridsen totiž inkasuje menší trest za hození hole.
15:04'
Početní výhodu se vyzkouší i domácí. Dvě minuty za sekání obdržel Kivistö.
14:30'
Na druhé straně se po delší odmlce musel činit i Rämö. Ten si však poradil s ránou domácích a i s následnými dorážkami.
13:49'
Domácí brankář musel poté navíc rychle zasahovat u své pravé tyče. Tento prostor si ale dokázal pohlídat a drží tak stále bezbrankový stav.
13:25'
Tolvanen dostal nabito ve slibné pozici na pravém kruhu. Střelou z první ovšem minul bránu Krasikova, který tak v této situaci nemusel vůbec zasahovat.
12:51'
Po další střele hostů je hra přerušena. Následuje komerční přestávka a po ní vhazování v obranném pásmu Sibiru.
11:40'
Ani další kombinace v útočném pásmu nebyla úspěšná. Sibir se relativně v pohodě ubránil a dostal kotouč ze své třetiny.
10:35'
I další střelu hostů kryje Krasikov. Jokerit se v úvodní části zatím aktivnějším týmem, ale k první brance to zatím nevede.
09:54'
První větší šance také na druhé straně. Z mezikruží se dostal ke střele Rautanen. Jeho ránu Krasikov vyrazil a následně museli velmi rychle odehrát puk před dojíždějícími hostujícími hráči.
08:55'
Ránu od modré čáry Krasikov vyrazil do rohu kluziště. Tam se k němu jako první dostali hosté, kteří mohou pokračovat v útočení.
08:30'
Jokeritu se nepodařil přechod přes střední pásmo a musí tedy začít znovu ze své obranné třetiny.
07:27'
Nyní se hraje delší dobu bez přerušení a nezměnila na tom nic ani další akce Jokeritu. Novosibirsk se i tentokrát dokázal ubránit.
06:22'
Antilla pálil z pravého kruhu, avšak Krasikov jeho střelu vyrazil. Hosté se poté snažili dorážet, ale byli rovněž neúspěšní.
04:34'
Vyloučený Pervušin se vrátil na ledovou plochu a pokračuje se opět v pěti proti pěti.
03:59'
A teď dokonce domácí zahrozili! Do útočného pásma vlétl Šarov, za bránou se obtočil kolem soupeře a nakonec se snažil zasunout puk bekhendem za Rämöa. Ten si ovšem počínal na výbornou a kotouč za svá záda nepustil.
03:28'
Sibiru se nakonec podařilo vyhodit. Úvodní tlak v přesilové hře soupeře přestál a nyní může poslat do hry čerstvé síly.
02:34'
Vladimir Pervušin je prvním hráčem, který je v dnešním utkání vyloučen. Domácí hráč dostává menší trest za držení.
02:24'
Nahození hostů skončilo rovněž v ochranné síti, a proto je vhazování nařízeno v neutrální zóně.
01:41'
Pihlström se rovněž snažil ohrozit Krasikova z levé strany. Jeho střela byla ovšem sražená do ochranné sítě. Následuje buly v útočném pásmu hostů.
01:30'
Sibir ve svém prvním útoku neuspěl díky pozorné obraně soupeře a do útoku už tak znovu spěchá Jokerit.
00:29'
Jensen pěkně zamotal hlavu svému strážci, avšak poté z prostoru levého kruhu pálil mimo bránu Krasikova.
00:08'
Hosté sice vyhráli úvodní buly, ale poté se provinili zakázaným uvolnění, po kterém se hra stěhuje do jejich obranného pásma.
00:01'
V Sibir Areně právě dozněla státní hymna Finska. Nyní bude následovat ta ruská a po ní už začne samotné utkání.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – Jermakov, Demidov, Vereščagin, Naumov, K. Alexejev (A), D. Lukin – Bergström, Zackrisson (A), Sigarjov – Sopin, J. Bodrov, Levickij – Koňkov (C), Osnovin, Enlund – Zyrjanov, Šarov, Pervušin – Tkačenko.

Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Lepistö (A), Rautanen, Gilroy, Kivistö, O. Lauridsen, J. Jensen – Jormakka, Regin (C), Jensen (A) – Joensuu, O'Neill, Tolvanen – Anttila, Niemi, Pihlström – Marjamäki, Wirtanen, Mäki – Palola, H. Ikonen..

Jokerit Helsinky

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Jokerit si v uplynulých čtyřiadvaceti zápasech vedl velice dobře. Svědčí o tom také jeho 55 bodů, které ho řadí na průběžné 3. místo v Západní konferenci.
Velkou devízou finského týmu je jednoznačně obrana. Ta je s pouhými 39 inkasovanými brankami vůbec nejlepší napříč celou KHL.
Na ledech soupeřů je Jokerit také velmi úspěšný. Po třinácti střetnutích se s celkovým ziskem 27 bodů usadil na 2. pozici v tabulce venkovních celků Západní konference.

Brian O´Neill 17 (9+8)

Sibiru se zatím jistě nedaří dle jeho představ. Po šestadvaceti zápasech má na svém kontě 36 bodů a patří mu až 10. příčka ve Východní konferenci.
Novosibirsk má sice jednu z nejlepších obran své konference, ale také jeden z nejhorších útoků. V dosavadním průběhu vstřelil pouze 51 branek a v tomto ohledu se řadí do dolních pater celé KHL.
Ani před vlastními fanoušky si nevede nikterak oslnivě. Ze třinácti duelů vytěžil 18 bodů, které mu garantují 10. místo v tabulce domácích celků Východní konference.

29.10.2017 Čerepovec – Novosibirsk 1:2
27.10.2017 Novgorod – Novosibirsk 1:2 sn.
25.10.2017 Spartak Moskva – Novosibirsk 4:0
23.10.2017 Riga – Novosibirsk 2:3 sn.
20.10.2017 Novosibirsk – Chabarovsk 3:2