KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Magnitogorsk - 5. prosince 2017   13:30

Novosibirsk
Novosibirsk
02:44' Jermakov (Bergström)
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Magnitogorsk
06:24' Kaletnik   • 37:43' Ellison  (Lee)
Novosibirsk
Krasikov (Rejzvich) – Jermakov, Vereščagin, K. Vorobjov, Demidov, Naumov, Ignatovič, D. Lukin, Morozov – Bergström, Zackrisson, Sigarjov – Osnovin, Koňkov, Enlund – Zyrjanov, S. Ivanov, Šarov – Pervušin, Gorbunov, Tkačenko.
Andris, Oskirko
Sibir Arena
Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee (A), Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Děnisov, Igošev – Ellison, Jan Kovář (C), Kokarev – Sirotkin, Osala, Timkin – De. Kazionov, Čibisov, Filippi – Šenfeld, Kaletnik, Berestennikov – Švyrjov.

Domácím hra v šesti nevyšla a z dnešního duelu tak neberou ani bod. Přitom nezačali vůbec špatně a už ve třetí minutě se dostali do vedení zásluhou Jermakova. Jenže za čtyři minuty dokázal Magnitogorsk vyrovnat díky Kaletnikovi. Rozhodující gól zaznamenal v 38. minutě Ellison. Vedení 2:1 už hosté udrželi a berou tři body.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
58:25'
Novosibirsk zkouší hru bez brankáře!
58:25'
Oddechový čas pro domácí.
57:56'
Střela Timkina na zadní tyč nebyla přesná.
56:35'
Střela Ellisona zamířila přímo do Krasikova. Vhazovat se bude po jeho pravici.
56:18'
Magnitogorsk je v útočném pásmu a nedovolují svému soupeři dostat se před Košečkina.
54:12'
Novosibirsku se čas velmi rychle krátí. navíc s pukem hrají hosté a šetří další cenné vteřinky.
52:52'
Vhazování v útočném pásmu Magnitogorsku. Ti však buly prohráli a do útoku se ženou domácí.
52:40'
Sibir se tlačí do zakončení. Přáno mu zatím není a stále ztrácí jednu branku.
51:12'
50:28'
Domácím jsou sice zabydleni v útočném pásmu, ale k vážnějšímu ohrožení branky se zatím nedostali.
49:12'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., sekání).
47:42'
Oba týmy již hrají v plném počtu.
46:12'
Při hře čtyř proti čtyřem si nabruslil před Košečkina Osnovin. Před ním se otevřel úplně volný prostor, ale hostujícího gólmana neprostřelil.
45:25'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kazionov – 2 min., hákování).
45:22'
V oslabení domácí zaútočili. Naskytla se jim situace dva a dva a dostali se ke střele. Bez úspěchu.
44:33'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., držení protihráče).
43:28'
43:06'
Opět úspěšné bránění hostů a domácí musejí začít další útočnou akci za vlastní brankou.
42:16'
Novosibirsk se do této doby držel v pásmu, ale nedostal se ani k jedné střele. Hosté poté odpalují touš přes všechny čáry.
41:28'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Těreščenko – 2 min., hákování).
40:18'
Hned v úvodu závěrečné periody se dostali hosté ke střele, ale Ellison branku vůbec netrefil.
40:01'
Druhá třetina nenabídla divákům příliš pohledný hokej. Moc šancí k vidění nebylo, ale nakonec padla jedna branka. Vstřelil ji hostující Magnitogorsk jen chvilku před koncem druhé části a otočil tak průběh dnešního duelu. Domácí musí ve třetí třetině zabrat, aby alespoň vyrovnali, případně zvítězili.
40:00'
37:43'
Metallurg právě vstřelil branku!
Necelé dvě a půl minuty před koncem se hosté dostávají do vedení. Lee se dostal s kotoučem až do útočného pásma a našel na druhé straně MATTA ELLISONA. Ten se do puku opřel z první a přízemní střelou propálil domácího gólmana. Výbornou práci odvedl také stínující Jan Kovář.
Asistence: Chris Lee.
37:05'
Ve druhé části sledujeme spíše bojovný hokej bez nějakých zajímavějších situací.
35:55'
Magnitogorsk se ubránil a snaží se překlopit vedení na svoji stranu. Zatím bez úspěchu.
33:58'
Před Košečkinem vznikla trma vrma, ale hostující brankář si se vším dokázal poradil. Novosibirsk však pokračuje a stále je na puku.
32:38'
Novosibirsk teď zatápí Magnitogorsku. Obrana hostů ale zatím odolává.
30:43'
Puk si vyměňovali na modré obránci hostí a ke střele se nakonec odhodlal Děnisov. Krasikov jeho pokus pokryl.
28:29'
Zajímavá šance domácích. Zpoza branky vybruslil jeden z útočníků a snažil se bekhendem prostřelit Košečkina. Ten vyrazil kotouč k druhému útočícímu hráči, jenž minul prázdnou branku.
27:53'
Aktivnějším týmem ve druhé třetině je zatím Magnitogorsk, který má více ze hry.
26:30'
Po dlouhé době také ohrožení Košečkina, jenž si s pokusy domácích poradil.
23:56'
Magnitogorsk točil svého soupeře v útočném pásmu, ale další chybnou rozehrávkou osvobozuje svůj tým Enlund.
22:55'
Neúspěšný přechod Novosibirsku přes útočnou modrou. Magnitka mohla jít do protiútoku, ale vinou chybné přihrávky jejich snažení skončilo neúspěchem.
21:29'
Gleb Zyrjanov nahazoval kotouč od modré a Košečkin utopil tento pokus ve své lapačce.
20:58'
Útočnou akci Jana Kováře zastavuje ofsajd.
20:01'
Je za námi dvacet minut hry a k vidění byl poměrně vyrovnaný hokej. Nejprve se domácí dostali do vedení střelou od modré, ale po pár minutách dokázal Magnitogorsk vyrovnat po samostatném úniku. Stav 1:1 po první třetině je tak zasloužený. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.
20:00'
19:19'
Košečkin ještě musel do konce předvést jeden zákrok.
18:17'
17:23'
Tak jak hrají domácí výborně při hře pět na pět, tak se jim přesilová hra nedaří. Metallurg zatím výborně brání.
16:17'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Vladislav Kaletnik – 2 min., držení protihráče).
15:07'
Domácí hokejisté jsou aktivnější a i hned po ztrátě puku opět forčekují svého soupeře.
14:37'
Povedlo se jim to až nyní a sami se dostali do útoku. Od modré poté pálil Děnisov, jenže trefil pouze prvního hráče před sebou.
13:53'
Sibir teď obléhá útočné pásmo a Magnitogorsk se nemůže vysvobodit.
12:45'
Endlund je dnes hodně aktivní. Z levého kruhu vyzkoušel Košečkina, který byl ovšem úspěšnější.
10:56'
Obrovská chyba Magnitogorsku! Za brankou ztratil kotouč jeden z obránců a domácí tým měl situaci dva na gólmana. Jenže ji nevyužili a stav zůstává nezměněn.
09:47'
Hra je teď plná nepřesností a ani jeden z týmů se nemůže dostat k většímu tlaku.
08:22'
Domácí ujeli dva na jednoho. Kotouč měl na holi Enlund, ale nepřihrál přesně svému spoluhráči a celá akce tak skončila bez zakončení.
07:34'
Gól hosty nakopl a momentálně neopouští útočné pásmo.
06:24'
A máme vyrovnáno! VLADISLAV KALETNIK se dostal do samostatného úniku a střelou mezi betony srovnává stav utkání na 1:1.
Bez asistence.
05:56'
Nahození Metallurgu od modré končí na prvním bránícím hráči.
05:25'
Po delší době se v útočném pásmu ocitl také Magnitogorsk. Vše ale končí ve výstroji domácího gólmana.
04:43'
Novosibirsk mohl vést o dvě branky! Enlund byl ve velmi dobré pozici mezi kruhy, měl spoustu času, ale nechal pouze vyniknout Košečkina.
02:44'
Sibir právě vstřelil branku!
Vyhraná buly na ANDREJE JERMAKOVA znamená první branku zápasu. Domácí obránce se z první opřel do puku a střelou nad pravý beton rozjásal domácí fanoušky.
Asistence: Alexander Bergström.
02:35'
Od modré pálil Nikita Pivcakin. Krasikov vše viděl a v klidu pokryl.
01:30'
Oba týmy už prověřily brankáře soupeřů. Hraje se ale zatím opatrný hokej.
00:01'
Souboj dvou celků uvidí diváci v Novosibirsku, kde proti sobě nastoupí místní Sibir a Magnitogorsk.

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk se momentálně pohybuje na příčkách, které mu nezajišťují play-off. Je na desáté pozici s 50 uhranými body. Na osmý Čeljabinsk ztrácí osm bodů. Důvodem tohoto umístění je jistě i špatná ofenziva. Pouze 79 vstřelených branek je čtvrtý nejhorší útok z východní konference.

Oporou Sibiru je Švéd Patrik Zackrisson, jenž nasbíral 24 bodů (9+15). Pro zranění nenastoupí Sergej Barbašev, Jevgnij Bodrov a Simon Oderud.

Metallurg Magnitogorsk

Magnitka je prozatím pátá s 62 body a má třetí nejlepší útok z východu s 102 vstřelenými góly. Obranu pak třetí nejhorší, když inkasovali už 103 branek.

Nejproduktivnějším hráčem je Sergej Mozjakin s 31 body (15+16), který ovšem nenastoupí kvůli zranění v dolní části těla. Stejně tak Grigori Dronov. Druhým nejvíce bodujícím hráčem je tak Kanaďan Matt Ellison s 28 body (9+19).

Barys Astana – Magnitogorsk 3:4
Magnitogorsk – Sp. Moskva 3:2
Magnitogorsk – Čerepovec 2:3pr.
Magnitogorsk – Din. Riga 3:2
Magnitogorsk – Nižnij Novgorod 1:2