KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Nižněkamsk - 25. prosince 2017   13:30

Novosibirsk
Novosibirsk
03:30' Bergström (Zackrisson) • 15:04' Bergström (Jermakov) • 22:58' Arťomov (Osnovin) • 29:42' Levickij  • 45:05' Zackrisson (Vereščagin, Bergström) • 55:37' Pervušin (Koňkov, K. Alexejev)
6:2
(2:1, 2:1, 2:0)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
18:04' Nestrašil  (Sexton, E. Galimov) • 24:19' Chajrullin  (Ogurcov)
Novosibirsk
Yury Tsyplakov, Yury Oskirko – Dmitry Sivov, Alexander Chernyshyov
Sibir Arena
Nižněkamsk
An. Makarov (31. I. Ježov) – E. Gustafsson, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, An. Sergejev, Šaripzjanov, Fazylzjanov – Nestrašil, E. Galimov, Sexton – Chajrullin, Everberg, Jeglič – Šiksatdarov, Porjadin, Jakimov – P. Kulikov, Avcin, Arkalov.

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou.
Je dobojováno! Možná nečekaný výsledek, ale rozhodně zasloužený! Nižněkamsk byl sice více na puku, ale nedostal se do žádných šancí, za to domácí hrozili z každého útoku a nakonec nadělili hostům 6 branek. Sibir bere tři body a posouvá se blíže k pozicím pro play-off.
Střely na branku 32:39
59:12'
Fanoušci Sibiru slaví a domácí hráči už jen odevzdávají puk do středního pásma.
58:53'
Domácí drží puk a nechtějí připustit žádnou korekci skóre.
58:15'
Zakázané uvolnění hostů zastavuje hru.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:45'
Nižněkamsk už vzdal snahu o vstřelení branky a Sibir teď zápasu dominuje.
56:31'
Dennis Everberg ještě prověřil domácího brankáře a ten byl pozorný.
56:07'
Domácí jsou v útočném pásmu a o dnešním vítězi je rozhodnuto.
55:37'
Sibir právě vstřelil branku!
Autorem branky je VLADIMIR PERVUŠIN, který dorazil puk do prázdné branky a definitivně rozhoduje o dnešním vítězi. Asistence: Sergej Koňkov a Konstantin Alexejev.
55:32'
55:25'
Hosté se vydali dopředu i ve čtyrech a Alexej Krasikov musel zasahovat proti střele Šiksatdarova.
54:37'
Sibir sice nic nepředvedl v útočném pásmu, ale stále drží kotouč a cenné vteřiny utíkají.
54:05'
Domácí drží kotouč a to jim nesmírně vyhovuje.
53:32'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Oleg Piganovič – 2 min., podražení).
52:57'
Domácí se dostali do útočné třetiny, ale jen na pár vteřin.
52:20'
Nižněkamsku už moc času nezbývá a Sibir se soustředí na důkladnou obranu.
51:34'
Po dlouhé době se domácí dostali z pásma, ale jejich útočná snaha skončila na modré čáře hostujícího týmu.
51:12'
Hra vysokou holí zastavuje další útok hostů. Nižněkamsk je stále před brankou domácích, ale nedokáže vystřelit.
50:51'
Oleg Piganovič vystřelil z mezikruží a Krasikov předvedl skvělý zákrok!
50:29'
Špatnou rozehrávkou se hosté sami připravili o útočné pásmo.
50:00'
Posledních deset minut utkání. Nižněkamsk je stále častěji u puku, ale do nebezpečných střel se nedostává. Sibir dobře brání a kráčí si pro tři body.
49:19'
Damir Šaripzjanov neprocpal puk až na branku, a tak je Nižněkamsk stále v útočném pásmu, ale ke střele na branku zatím nedošlo.
48:16'
Dennis Everberg objel branku a pokusil se zakončil, ale Krasikov byl včas u tyčky a jeho pokus pokryl.
47:52'
Útok Nižněkamsku zastavuje ofsajd.
47:20'
Tak přece jen se hosté ještě snaží a okupují pásmo Novosibirsku.
46:55'
Krasikov v krátkém sledu za sebou musel dvakrát zasahovat.
46:43'
Hosté jsou zlomeni inkasovanou brankou a domácí si jdou pro tři body.
45:05'
Je pravděpodobně rozhodnuto, protože PATRIK ZACKRISSON využívá přesilovou hru střelou ze spodku levého kruhu a posílá Sibir do tří brankového vedení.Asistence: Ivan Vereščagin a Alexander Bergström.
44:55'
Sibir je v útočném pásmu a kombinuje.
44:18'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Bogdan Jakimov – 2 min., nedovolené bránění).
44:07'
Hosté jsou aktivnější, ale do žádné šance se zatím nedostali.
43:43'
Maxim Ignatovič vypálil od modré a Ježov si připisuje další zásah.
43:38'
Alexander Bergström tečoval puk mimo branku.
43:06'
Sibir zjednodušil svou hru a jednoduše odpaluje puky do středního pásma.
42:32'
Nižněkamsk je stále u kotouče a pokouší se dostat do útočného pásma.
41:59'
Rok Tičar vystřelil z velkého úhlu a Ilja Ježov ukryl puk ve výstroji.
41:37'
Hraje se dlouho dobu bez přerušení a hostům čas rychle utíká.
40:51'
Domácí fanoušci hlasitě povzbuzují svůj tým, který je pod velkým tlakem.
40:15'
Nižněkamsk už je v útočném pásmu a pokračuje v tlaku ze druhé třetiny.
40:01'
Druhá třetina je u konce a domácí ji vyhráli stejným poměrem jako tu první, tedy 2:1. Nižněkamsk je lepším týmem, má častěji puk na hokejkách, ale Sibir je dnes efektivnější a dává z góly z každé velké šance. Třetí třetina bude ještě hodně zajímavá, protože Nižněkamsk měl velký tlak na konci druhé třetiny.
Střely na branku ve druhé třetině 11:15.
40:00'
39:28'
Nižněkamsk je v útočném pásmu a Dennis Everberg prověřil Krasikova.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:23'
Nestrašil vystřelil z velkého úhlu a Krasikov zasahuje.
38:00'
Pavel Porjadin se neprotlačil před branku, ale udržel puk a Nižněkamsk je stále v útočném pásmu.
37:29'
Krasikov zasahuje proti střele od modré a vhazovat se bude po jeho pravici.
36:48'
Hosté mají puk častěji na hokejkách, ale do dobrých šancí se nedostávají. Sibir čeká na rychlé brejky, z kterých je hodně nebezpečný.
36:03'
Ildar Šiksatdarov se pokusil o střelu, ale jeho pokus byl tečován nad branku.
35:06'
Až nyní se domácí dostali z pásma a kompletní pětice míří na střídačku. Nižněkamsk se zvedl a hraje velmi dobře, ale stále prohrává o dvě branky.
34:37'
Nižněkamsk pokračuje v náporu i když už nemá přesilovou hru.
34:13'
33:37'
Domácí se osvobozují a míří střídat.
33:20'
Pavel Kulikov trefil tyčku!
32:50'
Nižněkamsk je zpět v útočném pásmu a kombinuje.
32:26'
Domácí vyhazují.
32:13'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Gleb Zyrjanov – 2 min., vražení na hrazení).
31:52'
Nižněkamsk je v útočném pásmu a drží domácí pod tlakem.
31:20'
Sibir se dostal do útočného pásma, ale velmi rychle přišel o kotouč a dopředu jdou hosté.
30:47'
Nižněkamsk je stále aktivnější, ale domácí jsou dnes hodně efektivní a nepotřebují tolik střel na vstřelení branky.
30:33'
Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Andrej Makarov, přichází Ilja Ježov.
29:42'
Autorem branky je IGOR LEVICKIJ, který vybojoval puk u mantinelu, dojel s ním až do pozice mezi kruhy a svou střelou zápěstím propálil Makarova mezi betony. Bez asistence.
29:00'
Stěpan Sannikov se natlačil před Makarova, ale jeho zakončení nebylo nijak nebezpečné. Poté spadl jeden z obránců na konstrukci branky, která vypadla ze svého postavení a muselo se přerušovat.
28:27'
Hosté se drží v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali.
28:01'
Oba týmy hrají v pěti a po delší době je na ledě stejný počet hráčů.
27:27'
Domácí se dostali do brejku dva na jednoho, ale do zakončení se ani jeden z unikajícího dua nedostal.
26:28'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., hrubost).
26:15'
Velké zmatky v hostující obraně musel vyřešit skvělým zákrokem Makarov. Poté vznikla menší strkanice před brankou, která se obešla bez bitky.
24:53'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., hákování).
24:19'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
A Nižněkamsk je opět na dostřel! MARAT CHAJRULLIN vystřelil z blízka z velkého úhlu a dokázal nacpat puk pod víko! Asistence: Dmitrij Ogurcov.
22:58'
Velké zmatky v obraně hostů využívá ARŤOM ARŤOMOV, který z před brankového prostoru dorazil puk za záda Makarova. Asistence: Vjačeslav Osnovin.
22:04'
Sibir dobře brání modrou čáru a Nižněkamsk se jen horko těžko dostává do útočného pásma.
21:34'
Hosté jsou u kotouče a pokoušejí se vymyslet, jak se dostanou do útočné třetiny.
21:04'
Alexandr Makarov si hodně zahrával a málem přišel o puk před svou vlastní brankou! Makarov teď hodně zahrál na nervy domácím fanouškům.
20:17'
Domácí nahodili do útočného pásma a Makarov podržel puk, takže Sibir získal útočné pásmo.
20:01'
Střely na branku 9:17.
První třetina je u konce a viděli jsme v ní tři branky. Domácí hokejisté se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Alexandera Bergströma, ale do kabin se jde za stavu 2:1, protože Nižněkamsk v závěru třetiny přidal a dokázal snížit. O první branku hostů se postaral český útočník Andrej Nestrašil.
20:00'
19:05'
Další pokus hostujících hráčů končí v lapačce Krasikova. Nižněkamsku hodně pomohla vstřelená branka a točí Sibir v obranném pásmu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:04'
Máme sníženo na rozdíl jedné branky! Dan Sexton vystřelil dělovku z mezikruží a jeho střelu vyrazil Krasikov pouze před sebe, kde stál ANDREJ NESTRAŠIL,který si pohotově přehodil puk na bekhend a poslal puk do branky. Asistence: Dan Sexton a Emil Galimov.
17:53'
Sexton vybojoval puk za brankou Sibiru a hosté teď uzamkli Sibir v obranném pásmu.
17:16'
Domácí se ubránili a nyní sami kombinují v útočném pásmu.
16:31'
Hosté jsou v útočném pásmu a pokoušejí se dostat na dostřel do konce první třetiny.
15:04'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Andrej Jermakov poslal krosovou nahrávku na druhou stranu brankoviště, kde si najížděl ALEXANDER BERGSTRÖM, který zvyšuje na 2:0. Asistence: Andrej Jermakov.
14:49'
Dan Sexton vystřelil z levého kruhu a jen těsně minul branku.
14:38'
Ofsajd zastavuje postup domácího týmu.
14:10'
13:37'
Až nyní hosté vyhodili puk a mohou tak vystřídat.
13:10'
12:35'
Alexander Bergström se zjevil sám před brankou a hostující brankář vytáhl fantastický zákrok betonem!
12:10'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., podražení).
11:47'
Igor Levickij schytal tvrdou ránu do kolena a za pomoci spoluhráčů opouští ledovou plochu.
11:37'
Sexton vystřelil z vrcholku kruhu a trefil břevno!
11:13'
Sibir přežil oslabení a může vyrazit ohrozit branku hostů.
10:44'
Dennis Everberg se chtěl proháčkovat přes tři hráče, ale to mu nevyšlo.
10:00'
Ani hostujícím hráčům se přesilová hra nedaří a více šancí mají domácí, i když jsou ve čtyrech.
09:31'
Hosté jsou v útočném pásmu a kombinují po mantinelech.
09:05'
Sibir vyhazuje a může vystřídat.
08:49'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
08:28'
08:15'
Nyní po špatné rozehrávce musel zasahovat domácí brankář. Sibir tuhle přesilovku hraje hodně špatně.
07:55'
Sibir se ještě v přesilové hře nedostal do útočného pásma.
07:29'
Nižněkamsk i ve čtyrech útočí a dělá velké problémy v domácí rozehrávce.
07:00'
Hosté se osvobozují a všichni míří střídat.
06:28'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Avcin – 2 min., hákování).
05:43'
Patrik Zackrisson se dostal sám před brankáře a jeho pokus o zakončení mu nevyšel, protože byl zahákován! Sibir si zahraje přesilovou hru!
05:15'
Hosté jsou v útočném pásmu a pokoušejí se o vyrovnání.
03:30'
Domácí jdou přece jen do vedení! Patrik Zackrisson poslal střílenou přihrávku z levého kruhu před branku a ALEXANDER BERGSTRÖM tečoval přímo do šibenice branky hostů. Asistence: Patrik Zackrisson.
02:26'
Sibir se na malou chvíli dostal do útočné třetiny, ale vzápětí přišel o kotouč a dopředu mohou hosté.
01:43'
Hosté přebrali aktivitu a uzamkli domácí celek v obranném pásmu.
01:20'
Dennis Everberg se dostal ke střele z levého kruhu a domácí brankář jeho střelu chytil do lapačky.
00:41'
Domácí jsou stále v útočném pásmu a kombinují.
00:23'
Branka Sibiru nebyla uznána pro ofsajd! Rozhodčí tuto situaci rozebírali přes 7 minut a nakonec gól neuznali. Začínáme od začátku.
Branku zkoumá videorozhodčí a stále se volá.
00:01'

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – Vereščagin, Jermakov, Morozov, Ignatovič, Demidov, K. Alexejev, Al. Makarov, D. Lukin – Bergström, Zackrisson, Enlund – Sannikov, Tičar, Levickij – Pervušin, Koňkov, Šarov – Arťomov, Osnovin, Zyrjanov.

Neftěchimik Nižněkamsk: An. Makarov (I. Ježov) – E. Gustafsson, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, An. Sergejev, Šaripzjanov, Fazylzjanov – Nestrašil, E. Galimov, Sexton – Chajrullin, Everberg, Jeglič – Šiksatdarov, Porjadin, Jakimov – P. Kulikov, Avcin, Arkalov.

Rozhodčí: Yury Tsyplakov, Yury Oskirko – Dmitry Sivov, Alexander Chernyshyov.
Vzájemné zápasy
Neftěchimik Nižněkamsk 4:1 HK Sibir Novosibirsk
Neftěchimik Nižněkamsk 0:3 HK Sibir Novosibirsk
HK Sibir Novosibirsk 2:6 Neftěchimik Nižněkamsk
HK Sibir Novosibirsk 2:1 Neftěchimik Nižněkamsk
Neftěchimik Nižněkamsk
Nižněkamsk hraje v letošní sezóně skvěle a je na třetím místě východní konference. Ve 43 utkáních dokázali hokejisté Neftěchimiku zaznamenat 79 bodů! Z posledních pěti utkání vyhráli hosté hned 4 a jediná porážka nastala na domácím ledě s Dynamem Moskva. Minulé utkání odehrál Neftěchimik Nižněkamsk na půdě Astany, kde zvítězil jasně 0:4!

Nejproduktivnější hráči
Dan Sexton 11+26
Andrej Nestrašil 8+19
Emil Galimov 13+12
HK Sibir Novosibirsk
Domácí hokejisté se nachází mimo pozice pro play-off a mají na svém kontě 57 bodů. Na postupovou osmou pozici ztrácí Sibir šest bodů. V posledních pěti utkáních dokázal Sibir dvakrát vyhrát. V minulém utkání přivítal Novosibirsk Ufu, které podlehl 3:6.

Alexander Bergstrom 15+14
Patrik Zackrisson 11+17
Andrej Sigarev 9+12
Krásné sváteční odpoledne všem fanouškům ledního hokeje! KHL dnes pokračuje dalšími zápasy a mi se společně podíváme na souboj mezi Novosibirskem a Nižněkamskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.