KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Novgorod - 28. srpna 2017   14:30

Novgorod
30:39' Stoljarov  (Grigorev, Paršin) • 40:14' Paršin   • 47:36' Dugin  (Grigorev)
Novosibirsk
Beljajev, Bukin – Šišlo, Šalagin
Sibir Arena
Novgorod

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Alexander Salák (SIB) 29 zák., 3 góly, úsp. 90,6 %
Tomáš Kundrátek (NNO) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:41
Skutečně tomu tak je, Sibir ve čtvrtém zápase sezóny utrpěl první porážku, kterou ambicióznímu Novosibirsku uštědřilo novgorodské Torpedo. Domácí sice vedli 1:0 a 2:1, v obou případech ale o svůj náskok přišli a ve třetí třetině rozhodl o vítězství svěřenců Peterise Skudry Jegor Dugin.
59:42'
Teď navíc bude následovat vhazování po levici novosibirského brankáře, zdá se, že je hotovo.
59:16'
Alexander Salák ještě zůstává ve své brance, domácí se totiž stále ne a ne dostat k závěrečnému tlaku.
58:42'
Konstantin Alexejev za vlastní brankou vyčkává na dostřídávající spoluhráče, hráčům Sibiru už mnoho času opravdu nezbývá.
57:44'
Hokejisté Torpeda kombinují v útočném pásmu a střádají cenné vteřinky.
56:58'
Vhazovat se bude v obranném pásmu Sibiru, příliš prudká rozehrávka na Sannikova totiž doletěla na zakázané uvolnění.
56:12'
Baldajevovi prošel hraniční zákrok u mantinelu, což se domácím divákům pochopitelně vůbec nelíbí, hra ovšem plyne dál.
55:17'
Po zaváhání Alexeje Sopina se ke střele dostal Žiga Jeglič, Alexander Salák ale jeho projektil vytěsnil do rohu kluziště.
54:20'
Torpedo vyhodilo puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, domácím se čas na vyrovnání začíná pomalu krátit.
53:36'
Mohlo být rozhodnuto. Tomáš Kundrátek našel v rohu volného Jevgenije Gračjova, který se vymotal až před Saláka, z dobré pozice ale těsně minul!
52:53'
Nepovedená rozehrávka Novgorodu skončila na zakázaném uvolnění, načež si kouč Torpeda Peteris Skudra vybral oddechový čas.
52:09'
Tentokrát vypálil od modré Maxim Ignatovič, Galimov měl ale dobrý výhled a bez potíží zakročil.
51:20'
Patrik Zackrisson zabojoval v rohu kluziště a vybojoval puk pro Alexejeva, jeho následný pokus od modré si ale Stanislav Galimov snadno pohlídal.
50:35'
Alexander Salák teď musel vypomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, hokejisté Torpeda ale o puk přesto přišli kvůli zaváhání Vereščagina.
49:58'
Bergströmův prudký pas do předbrankového prostoru proletěl před Salákem bez povšimnutí, puk skončil až u protějšího mantinelu.
49:06'
Na sebe to teď vzal Ivan Vereščagin, který se z vlastního pásma prokousal až do toho útočného, ke střele se ale nakonec nedostal.
48:22'
Stěpan Sannikov si nehlídaně najel do předbrankového prostoru, přihrávka k němu ale nedošla a hosté už zakládají protiakci.
47:36'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Alexander Salák inkasuje potřetí a Torpedo jde podruhé v utkání do vedení. Michajl Grigorev obkroužil branku Sibiru a poté našel v předbrankového prostoru důrazného JEGORA DUGINA, který nekompromisně zavěsil pod břevno. Asistence: Michajl Grigorev.
46:09'
I nadále se hraje ve vysokém tempu, do hry se ale vkrádají nepřesnosti na obou stranách a momentálně se na ledě nic zajímavého neděje.
45:16'
Viačeslav Kuljomin se rozjel po levém křídle a z ostrého úhlu vypálil, načež Alexander Salák pro jistotu přerušil hru.
44:35'
Alexander Bergström vybojoval kotouč za Galimovovou svatyní, poté ale o něj zase rychle přišel a Torpedo už zakládá protiakci.
43:42'
Tomáš Kundrátek teď nepříjemnou střelou z levého kruhu prověřil pozornost svého krajana Alexandera Saláka, ten si ale bez potíží poradil.
42:48'
Gennadij Stoljarov (NNO) vyfasoval dvě minuty za sekání, Vladislav Naumov (SIB) pak dvě minuty za nesportovní chování.
41:52'
Kaspars Daugavinš se vydal kupředu po ose hřiště, zkušený lotyšský útočník si ale z mezikruží na Saláka nepřišel.
40:14'
Novgorodští vstoupili do třetí třetiny nejlepším možným způsobem, 14 sekund po jejím začátku v přesilové hře překonal Saláka DENIS PARŠIN! Bez asistence.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:17.
V prostřední dvacetiminutovce se Torpedu nejprve podařilo vyrovnat a poté hosté překonali Saláka podruhé, tečované nahození Tomáše Kundrátka ale nakonec nebylo uznáno. Následně se navíc naopak prosadili domácí, kteří si díky Šarovovi vzali ztracený náskok zpět.
40:00'
39:13'
Maxim Ignatovič (SIB) vyfasoval dvouminutový trest za hákování, Torpedo si zahraje další přesilovku.
37:58'
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí si v závěru druhé třetiny berou ztracený náskok zpět! ALEXANDR ŠAROV se rozjel po pravém křídle, natlačil se až před Galimova a dostrkal puk za záda hostujícího gólmana. Bez asistence.
37:15'
Po nepřesné zadovce Adama Poláška ale domácí o útočné pásmo přišli a na opačnou stranu už vyráží Sergej Kosticyn.
36:39'
Tlak Sibiru stále přetrvává, ačkoliv Sannikovova poslední střela byla zblokována obětavým Galuzinem.
35:57'
Stěpan Sannikov se dostal k odraženému puku v mezikruží a bez váhání vypálil, ležící Galimov ale jeho střelu dokázal vyrazit!
35:03'
Teď ale nepřesná rozehrávka Torpeda skončila až na zakázaném uvolnění.
34:23'
Danil Verjajev vybojoval buly v útočném pásmu, zdá se, že neuznaný gól hosty nepoložil a i nadále jsou jasně aktivnějším týmem.
33:30'
Tečované nahození Tomáše Kundrátka skončilo v síti, branka Torpeda ale po dlouhé poradě s videorozhodčím nakonec nebyla pro vysokou hůl uznána!
32:37'
Adam Polášek (SIB) vyhodil kotouč mimo hrací plochu, Torpedo si tak zahraje další přesilovou hru.
31:26'
Hosté jsou najednou mnohem aktivnějším týmem. K další nebezpečné střele se dsotal Žiga Jeglič, jeho ránu ale přemisťující se Salák dokázal zastavit.
30:39'
Tak jsem to zakřikl, máme vyrovnáno. GENNADIJ STOLJAROV neskutečným způsobem překonal Saláka, z prakticky nulového úhlu totiž umístil kotouč dokonale do levé šibenice novosibirské branky! Asistence: Michajl Grigorev a Denis Paršin.
29:56'
Novgorodští hokejisté si sice vyměňují puk v útočném pásmu, v této přesilovce jim ale zoufale chybí střelba.
29:10'
Poměr na ledě se vyrovná, Alexander Bergström (SIB) v útočném pásmu zbytečně podrazil Baldajeva a dostal za to dvouminutový trest.
28:26'
Novgorodští se osvobozují, Vladislav Naumov teď zakládá další akci Sibiru z hloubi vlastní třetiny.
27:44'
Jegor Dugin (NNO) se provinil držením, Novosibirsk si tak zahraje svou druhou přesilovku.
27:11'
Šarov se šikovně prokličkoval do útočného pásma, ideální moment k zakončení ale prováhal a dostal se až do rohu kluziště.
26:27'
Žiga Jeglič nedostal pod kontrolu prudký pas od Renata Mamaševa, načež hosté o kotouč přišli a na opačnou stranu už míří Maxim Ignatovič.
25:39'
Novosibirští hokejisté se osvobozují, to už se trest Andreje Sigarjova pomalu chýlí ke svému konci.
24:45'
Michajl Grigorev našel chytrým pasem v mezikruží úplně volného Denise Paršina, který ale tváří v tvář Salákovi nevystřelil vůbec přesně!
24:00'
Sibir půjde poprvé do čtyř, Sigarjov (SIB) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
22:57'
Denis Barancev to zkusil od modré, Alexander Salák měl ale dobrý výhled a bez sebemenších potíží si poradil.
22:04'
Fjodor Beljakov byl u vyhozeného kotouče jako první, Torpedu tak bylo odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Galimovem.
21:06'
Hokejisté Sibiru se v úvodu druhé třetiny zatím jen brání, hosté se ale k žádné střele ještě nedostali.
20:01'
Je za námi první třetina atraktivního souboje mezi Sibirem a Torpedem, v němž měli o něco navrch domácí hokejisté, kteří díky přesilovkové trefě Jonase Enlunda vedou 1:0. Druhá třetina začne v 15:20, tak si to nenechte ujít!
20:00'
19:15'
Adam Polášek se pokusil vystrašit Galimova dělovkou od červené čáry, jeho projektil ale zaduněl jen o zadní hrazení.
18:28'
Minutu a půl před koncem první třetiny se Novosibirští usadili v útočném pásmu.
17:39'
Alexander Šarov byl úplně volný na levém křídle, prudkou přihrávku od Koňkova ale nedostal pod kontrolu a navíc ztratil rovnováhu.
16:42'
Hosté se na chvilku usadili v útočném pásmu, po chvilce ale Kirill Vorobjov vyhodil puk do bezpečí a oba týmy nyní střídají.
15:57'
Maxim Lazarev při přechodu do útočného pásma uvízl v ofsajdu, hra je přerušena a vhazovat sebude ve středním pásmu.
15:01'
Adam Polášek dostal nabito na modrou, jeho pokus ale výrazně minul Galimovovu svatyni a hosté se poté osvobodili.
14:06'
Salák pro jistotu přerušil hru poté, co se Barancevovo nahození od modré nečekaně odrazilo od zadního hrazení až do prostoru před brankářem Sibiru.
13:24'
Střela Michajla Grigorjeva sice byla zblokována, nicméně hráči v modrých dresech poté pouze vyhodili puk na zakázané uvolnění.
12:26'
Jegor Dugin prověřil Saláka nahozením od pravého mantinelu, zkušený český brankář si ale snadno poradil.
11:38'
To už neplatí, hra byla poblíž červené čáry přerušena a hlasatel v Sibir Areně posléze ohlásil komerční přestávku.
10:44'
Adam Polášek ještě zachytil vyhozený kotouč na útočné modré a díky jeho včasné reakci Sibir může pokračovat v kombinaci v útočném pásmu.
09:55'
Novosibirští hokejisté si vytvořili tlak v útočném pásmu, ze závaru před Galimovem ale nakonec nic nevytěžili.
08:57'
Denis Barancev si udělal prostor na střelu od modré, kterou ale Salák bez potíží lapil a přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.
08:14'
Vladimir Pervušin se rozjel ve středním pásmu, daleko se ale nedostal a dopředu už míří hráči Torpeda.
07:21'
Domácí chytře vyhodili puk do bezpečí tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Jevgenij Kurbatov se pro něj vrací hluboko do vlastního pásma.
06:27'
Konstantin Alexejev dostal nabito na modrou, nicméně promáchl a puk mu utekl do středního pásma.
05:35'
Alexander Bergström vybojoval puk ve středním pásmu a poté zpětnou přihrávkou na Alexejeva uklidnil hru, domácí už pomalu zakládají další protiakci.
04:44'
Neustále se hraje v opravdu vysokém tempu a téměř bez přerušení, předváděná hra se musí líbit.
03:49'
Sigarjovova rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak poprvé přestěhuje před Alexandera Saláka.
03:03'
No a domácí početní výhodu proměnili, a dostávají se tak rychle do vedení! Stěpan Sannikov geniální zadovkou poslal puk do předbrankového prostoru, kde sice Alexej Sopin nejprve promáchl, opodál stojící JONAS ENLUND už ale dokázal uklidit kotouč do sítě! Asistence: Stěpan Sannikov.
02:03'
Denis Barancev (NNO) vyfasoval dvouminutový trest za hákování, Sibir si tak zahraje svou první přesilovku v zápase.
00:57'
Domácí začali velmi aktivně a ihned po úvodním buly se usadili v útočném pásmu, Stanislav Galimov ale zatím může zůstat v klidu.
00:01'

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Ignatovič, Naumov, K. Vorobjov, Vereščagin, Polášek, K. Alexejev, Beljakov – Sopin, Enlund, Sannikov – Zackrisson, Bergström, Sigarjov – Pervušin, Koňkov, Šarov – Tkačenko, Osnovin, Zyrjanov.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Kundrátek, Barancev, Kurbatov, Grigorev, Mamašev, Baldajev – Daugavinš, Jeglič, Dugin – Paršin, Galuzin, Stoljarov – S. Kosticyn, M. Lazarev, A. Potapov – Gračov, Urakov, Mozer – Verjajev, V. Kuljomin.

Rozhodčí: Beljajev, Bukin – Šišlo, Šalagin.
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Nižnij Novgorod dlouhodobě patří mezi lepší týmy Západní konference, v play-off ale Torpedo na větší úspěch stále čeká. Loni Novgorod vypadl hned v prvním kole, ani hosté tak minulou sezónu nemohou hodnotit pozitivně. Torpedo čeká třetí zápas sezóny a oba předchozí odehrálo rovněž venku, když zvítězilo v Chanty-Mansijsku a v prodloužení nestačilo na Omsk.
HK SIBIR NOVOSIBIRSK

Ambicióznímu Sibiru v loňské sezóně smolně o skóre utekl postup do play-off, letos by se sibiřský celek rád vrátil mezi elitu Východní konference. A do této sezóny vstoupili Novosibirští skvěle: postupně si poradili se Spartakem Moskva, Rigou i Čerepovcem, ústřední roli v tom sehrál český brankář Alexander Salák.
Vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování duelu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém HK Sibir Novosibirsk přivítá od 14:30 Torpedo Nižnij Novgorod. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.