KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Jekatěrinburg - 5. prosince 2017   14:00

7 120 diváků

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na shledanou.
Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS 65 minut, 34 zák., 1 gól, 97,1%
Jakub Kovář (JEK) 65 minut, 31, zák, 1 gól, 96,9 %
Michal Čajkovský 1+0, 6 střel, čas na ledě 16:50
Je dobojováno. Po nevýrazné a hlavně bezbrankové první třetině se už oba týmy osmělily a v prostřední části už branky padaly. Nejprve poslal Omsk do vedení pohotovou dorážkou Michail Fisenko. O dvě minuty později již však bylo srovnáno. Michal Čajkovský napodruhé překonal Furcha a začínalo se tak od začátku. Poslední perioda již nabídla méně vzruchu, ale pár šancí k vidění bylo. Tu největší měl asi Teddy Purcell, jenž v hned v úvodu třetiny nastřelil tyč.
Jelikož šedesát minut vítěze nepřineslo, tak zápas doputoval do prodloužení, ve kterém Omsk dohrával přesilovou hru po vyloučení Trjamkina. Tu však nepotrestal a závěru mohly oba celky rozhodnout, ale Michejev ani Milovzorov neuspěli.
Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých v 5. sérii rozdhol o výhře Omsku Ilja Michejev, který si a svůj dnešní výkon branku zasloužil. Po jeho trefě tak bere Avanagard bod navíc ta výhry 2:1.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je ILJA MICHEJEV.
Ilja Michejev svižnou ranou pod vyrážečku překonává Kováře a rozhoduje o výhře Avangardu.
Jegor Milovzorov se snažil zasunout puk mezi betony, ale Furch byl připraven.
Teddy Purcell ovšem odpovídá parádní kličkou do bekhendu, kdy následně puk pověsil pod horní tyčku.
Francis Paré to trefil náramně. Z mezikruží napálil puk přímo do horního rohu Furchovy brány.
Také Dmitrij Kugryšev pálil bez většího vymýšlení, ale ani jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
Ilja Krikunov nic nevymýšlel a pokusil se překvapit Furcha rychlou ranou. Tou však minul bránu Omsku.
Kirill Semjonov sice dostal puk do sítě, ale stalo se tak až po jeho druhém doteku a radost domácích tak byla předčasná.
Parenteau se svou svižnou střelou rovněž nedává gól. Furch dobře zakročil svou lapačkou.
Ani Košelev se neprosazuje. Své bekhendové zakončení příliš zvedl a puk skončil nad bráno Kováře.
Česalin zvolil kličku do forhendu, ale Furch jeho pokus dokázal vyrazit.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení nám rozuzlení nenabídlo, byť byly k vidění velké šance na obou stranách. Hráči je však využít nedokázali, a tak na řadu přijdou samostatné nájezdy, po kterých se již vítěze dozajista dočkáme.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Jegor Milovzorov také mohl strhnout výhru na stranu svého celku, ale z bezprostřední blízkosti mířil jen nad bránu Dominika Furcha.
64:00'
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:46'
Ilja Michejev mohl rozhodnout! Ve stoprocentní pozici mezi kruhy ovšem minul Kovářovu bránu, a tak pokračujeme dále.
62:29'
Oba kohouti následně dostávají pětiminutové tresty za bitku a v dnešním duelu je už neuvidíme.
62:29'
Na ledě se po zákroku Furcha strhla bitka mezi Minejevem a Vasilevskijm. Hostující hráč po vyrovnaném souboji následně povalil svého soka k ledu a bude se jistojistě vylučovat.
62:00'
Fajzullin se snažil, co mohl, aby se zbavil svého strážce, ale to se mu nepovedlo. Omsk i nadále pokračuje v útoku.
61:32'
Postavení mimo hru nedovolilo Krikunovovi pokračovat v útočení. Následovat bude buly v neutrální zóně.
60:48'
Pětiminutová přesilovka Omsku právě skončila a hosté hrají opět v plném počtu.
60:30'
Purcell už mohl střílet, ale ještě hledal na levém kruhu svého spoluhráče, který však následnou střelou Kováře nepřekonal.
60:01'
60:00'
59:57'
V závěru ještě napřáhl k tvrdé ráně jeden z hráčů domácích, ale svým pokusem minul bránu hostů, a tak se dočkáme prodloužení.
39:37'
39:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Jegor Milovzorov se ujal kotouč a obkroužil s ním bránu soupeře. Poté se jej snažil natlačit za Furcha, ale v tom mu domácí obrana zamezila.
58:20'
Jakub Kovář má opět puk ve své lapačce poté, co se ho pokusil ohrozit Pjotr Chochrjakov. Na českého brankáře si ovšem nepřišel.
57:37'
Síly na ledě se ovšem vyrovnají. Domácí totiž hráli v šesti a budou potrestání menším trestem za příliš mnoho hráčů.
57:20'
Domácí sice vybojovali kotouč u mantinelu v pásmu soupeře, ale toho se následně zmocnili hostující hráči, kteří jej posílají přes všechny čáry až k Furchovi.
56:50'
Hosté následně vyhazují kotouč ze své třetiny, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům.
56:20'
Meňšikovovu střelu od modré Kovář dobře viděl, a proto neměl sebemenší problém puk uschovat ve své výstroji.
55:48'
Velká možnost se rýsuje pro domácí celek. Pět minut za podražení totiž dostává hostující Nikita Trjamkin. Ten navíc inkasuje osobní trest do konce utkání za nemístné nesportovní chování.
55:32'
Zakázané uvolnění Avangardu vrací hru zpět před Dominika Furcha.
55:13'
Poté je další útok domácích zastaven hvizdem čárového sudího, kterému neuniklo postavení mimo hru hráčů Omsku.
54:30'
Na druhé straně však nepochodili ani domácí. Následný pokus o dlouhé vysunutí Kinga se hostům rovněž nepovedl a hrát může tak znovu Avangard.
53:50'
Z levé strany přiletěla další rána na Furcha. Ten puk jen vyrazil před sebe a potom musel znovu zasahovat proti Česalinově dorážce.
53:17'
Jegor Milovzorov byl dalším hráčem, kdo ohrozil Dominika Furcha. Ten ovšem jeho ránu vyráží do ochranné sítě a vhazovat se poté bude po pravici domácího brankáře.
52:25'
Jegorševovu bombu Furch vyrazil, ale Omsk se i nadále musí bránit tlaku hostujícího celku.
51:44'
Kovářovi vypadla rána z levé strany a dorážet tak mohli domácí hráči. Kovaljov ovšem ztroskotal na hostujícím brankáři a při následném pokusu sjel kotouč z čepele Dmitrij Kugryševovi.
50:49'
Nahození zpoza modré čáry vyráží Furch do rohu kluziště, kde se puku ujímají jeho spoluhráči.
50:23'
Po Michejevově zakončení se hosté sice zmocnili puku, ale posléze jej vyhodili jen na zakázané uvolnění. Takže se hra vrátí zpět do jejich obranné třetiny.
49:45'
Do velké šance po delší době dostali hosté! Jeden z nich se natlačil až před Furcha, který ovšem jeho zakončení skvěle vyrazil levým betonem.
49:23'
Minejev minul nahozením od modré čáry bránu hostů a dopředu tak mohou opět spěchat hráči Jekatěrinburgu.
48:15'
Kučerjavenko se svým pokusem o útok nepochodil a byl odzbrojen na útočné modré čáře. Jeho celek tak o kotouč přichází.
47:33'
Při dalším přechodu do útoku se ovšem Avangard dopustil ofsajdu a vhazovat se tedy bude v neutrální zóně.
47:05'
Ljamkin jen kotouč odpálil ze svého obranného pásma a Omsk se pro něj musí vracet do své třetiny.
46:49'
Následně je hra znovu přerušena a následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat ve střední třetině.
46:24'
Poté se hosté snažili dostat puk před bránu, ale díky dobrému zásahu domácí obrany se kotouč dostal až do obranného pásma Avtomobilistu.
45:35'
Furch poté pohodlně vyrazil další střelu od modré čáry, načež se puku ujímají domácí hráči, kteří s ním již spěchají vpřed.
44:58'
Maxim Minejev projel jako nůž máslem středním pásmem a poté pálil na Kováře. Jeho sražený pokus ovšem český brankář v hostující kleci bez problémů přikryl pod svou lapačku.
44:18'
Další střela od modré čáry k Furchovi neprošla a jeho spoluhráči následně dostali kotouč pryč ze svého pásma.
43:20'
Kirill Semjonov pálil z mezikruží, ale na poslední chvíli mu do jeho rány vložili hosté hůl a puk se následně došoural pod rukavici Jakuba Kováře.
42:50'
Velmi odvážně se proti ráně hostů položil čelem Meňšikov. Dělovka zadáka Avtomobilistu ovšem vysoko minula bránu Omsku.
42:26'
Přečíslení dva proti jednomu se hostům nepodařilo zakončit. Furch si tedy mohl oddechnout.
41:50'
Pjotr Chochrjakov nahazoval puk od modré čáry na Kováře, avšak ten byl na jeho pokus připraven a kotouč následně vyrazil do rohu kluziště.
41:05'
Při přechodu do útoku vložili do přihrávky hostů domácí hráči svou hůl a puk vyletěl mimo mantinely.
40:13'
Hned v úvodu třetí periody mohli jít domácí znovu do vedení! Teddy Purcell ovšem po přihrávce z levé strany trefil z mezikruží jen tyč Kovářovy brány.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 15:46.
I druhá perioda je minulostí. Ta už nám nabídla o poznání lepší podívanou se spoustou šancí. Dvě z nich dokonce skončily gólem. Jako první se dokázali prosadit domácí, když po akci Minejev a Fajzullina dotlačil puk za Kováře Michail Fisenko. Zanedlouho ovšem bylo srovnáno. Ve 27. minutě totiž propálil Michal Čajkovský v československém souboji Dominika Furcha. Další gól již v prostřední dvacetiminutovce nepadl a i po čtyřiceti minutách tedy máme stav nerozhodný.
40:00'
39:55'
Kugryšev minul nabídku od pravého mantinelu a v této části hry se už pravděpodobně nic nestane.
39:27'
Domácí nyní jen odevzdali kotouč do pásma soupeře a odjíždějí střídat.
39:00'
Probíhá poslední minuta prostřední části.
38:50'
Michejev zavezl kotouč do pásma, kde s ním jeho spoluhráči mohou začít kombinovat.
37:44'
A na ledě už je i Nikita Trjamkin a domácí tak nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, která trvala skoro celé dvě minuty.
37:40'
Hostující celek již je ve čtyřech.
37:29'
Domácí sevřeli soupeře v pásmu, načež přišla další rána Teddyho Purcella, který ovšem ani na třetí pokus nedokázal Kováře překonat. Český gólman si nyní připsal velmi dobrý zákrok.
36:49'
Dvě Purcellovy střely minuly bránu hostů. Po té druhé navíc kotouč opustil útočné pásmo domácích.
36:26'
Minejev měl před sebou hodně prostoru a od modré čáry si sjel až do prostoru levého kruhu. Jeho ránu však Kovář vytlačil do ochranné sítě.
36:02'
Hosté se i ve třech dostali k ohrožení Furcha. Z pravého kruhu pálil jeden z hráčů Jekatěrinburgu, ale brankář Avangardu byl připraven.
35:44'
A tohle není vůbec dobré pro hosty. Nikita Trjamkin vzápětí posílá svůj celek do tří. Dostává totiž dvě minuty za sekání.
35:40'
Přesilovou hru si v druhé třetině zahraje také Omsk. Michal Čajkovský putuje za katr, kde si odsedí menší trest za držení.
35:30'
Teddy Purcell se pokusil natlačit se s puk až před Kováře. To se mu sice povedlo, ale k nebezpečnější střele se už následně nedostal.
34:53'
A další slibná příležitost Avangardu! Jegor Martynov dostal výbornou přihrávku do mezikruží, odkud pálil nikým nehlídán na Kováře. Svým zakončením ovšem jen nechal vyniknout brankáře Avtomobilistu.
34:10'
33:20'
A udeřit mohlo naopak na druhé straně! Domácí ujížděli do přečíslení dvou proti jednomu. Po přihrávce od Michejeva se ve velké šanci ocitl Semjonov, ale ten tváří v tvář Kovářovi selhal.
33:12'
A znovu domácímu brankáři puk vypadl, ale ten vše napravil úspěšným zákrokem po dorážce soupeře. Nicméně se bude vhazovat po jeho levici.
32:45'
Parenteauova rána Furchovi vypadla a před domácí bránou se strhl souboj o puk. Omsku se kotouč sice podařilo dostat pryč, ale nikoliv ze své třetiny, a tak hosté pokračují v útoku.
32:10'
Vitalji Meňšikov posílá svůj celek znovu do čtyř. Domácí hráč totiž inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení.
31:59'
Po dalším vyhození hostů puk výrazně zpomalil a za brankovou čáru se nedokutálí. Zakázané uvolnění se tedy konat nebude a domácí musí pro puk za svou bránu.
31:25'
Zakázané uvolnění se poté píská na straně Avtomobilistu. Hra se stěhuje před Jakuba Kováře.
30:59'
Čárový sudí má pravici nahoře a signalizuje postavení mimo hru. Hostující hráči tedy musí přestat napadat a vyklidit útočné pásmo.
30:15'
Torčeňukova tvrdá rána z pravého kruhu sice propadla Furchovi mezi chrániči, ale poté zároveň minula vzdálenější tyč domácí brány.
29:31'
Postavení mimo hru nedovoluje Avtomobilistu pokračovat v útočení. Vhazovat se bude v neutrální zóně.
29:12'
Hra je poté znovu přerušena a následovat bude komerční pauza. Po ní se bude vhazovat po pravici Dominika Furcha.
27:48'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Radost domácím ovšem nevydržela dlouho! Hosté v dalším útoku pronikli do pásma soupeře a poté MICHAL ČAJKOVSKÝ pálil od modré čáry. Jeho první pokus se k Furchovi ještě nedostal, ale Dwight King kotouč přiťukl zpět slovenskému bekovi, jenž už napodruhé z vrcholu pravého kruhu propálil gólmana Avangardu. Asistence: Dwight King.
25:40'
Avangard právě vstřelil branku!
Nyní se už však domácí dočkali a ujímají se vedení! Dinar Fajzullin od levého mantinelu poslal přihrávku do vyložené pozice najetému Minejevovi, jenž se zakončoval mezi betony Kováře. Puk hostujícímu brankáři projel mezi chrániči a zůstal ležet za ním. Tam si jej jako první vyhlédl MICHAIL FISENKO, který ho dotlačil za brankovou čáru. Asistence: Dinar Fajzullin, Maxim Minejev.
25:16'
Furch posléze vyrazil nahození od modré čáry a kotouč následně opustil útočné pásmo hostů.
24:36'
Postavení mimo hru zastavuje další útok Avangardu. Následuje vhazování ve střední třetině.
23:39'
Až teď hosté vyvezli puk do pásma soupeře a hned z toho byla velká možnost! Francis Paré zakončoval akci Avtomobilistu střelou z mezikruží do protipohybu Furcha, ale ten ještě stačil puk mířící za čáru vykopnout pravým betonem.
23:15'
Lepší nástup do druhé třetiny mají jednoznačně domácí, kteří nyní drží svého soupeře pod tlakem. Ten se zatím ovšem velmi dobře brání.
22:30'
Další atak musí Omsk zakládat ze svého obranného pásma. Avtomobilist již na něj čeká v obranném bloku ve neutrální zóně.
21:18'
Obrovská šance Avangardu! Ilja Michejev z mezikruží sice bránu minul, ale po jeho pokusu se k němu od zadního mantinelu kotouč odrazil a domácí hráč následně trefil jen tyč místo odkryté klece.
20:42'
Hosté se cpali i kotoučem středem před Dominika Furcha, ale před ním zapracovala domácí obrana na výbornou.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 14:53.
Je za námi úvodní dějství zápasu, ve kterém jsme neměli možnost vidět příliš líbivý hokej. Oba celky prokazovaly, že jim dobrá defenzíva není vůbec cizí, a tak si ani nevypracovali příliš gólových šancí. Na větší vzrušení jsme si musel počkat až do závěrečné čtyřminutovky, kdy si domácí přeci jen připravili dvě zajímavé možnosti, ale Fisenko ani Kovaljov Jakuba Kováře nepřekonali. Po dvaceti minutách tedy máme stav bezbrankový 0:0.
20:00'
19:45'
Kugryšev neuspěl se svým pokusem za bránou a při následném přechodu do útoku je pískán ofsajd hostů. Vhazovat se tedy bude neutrální zóně.
19:00'
Probíhá poslední minuta první periody.
18:29'
A další příležitost na straně Omsku! Hosté ztratili u mantinelu kotouč, který se poté odrazil do jízdy Antonu Kovaljovovi, který z ideální pozice na pravém kruhu trefil jen výstroj Jakuba Kováře.
17:58'
A znovu je hostující brány vychýlena ze své pozice. Tentokrát se tak událo po průniku Ahnelöva, jenž se z pravé strany pokusil nacpat i s pukem před bránu.
17:30'
Domácí poté zkoušeli založit další útok nahozením puku na zadní mantinel, ale u něj byli jako první hosté, kteří jej tak mají ve své moci.
16:14'
První velkou možnost měli na svědomí domácí hráči! Po zákroku Kováře byl chvíli puk volný v předbrankovém prostoru. Jako první se k němu dostal Fisenko, který ovšem svůj bekhendový pokus namířil do míst, kde byl připraven český brankář ve službách Jekatěrinburgu.
15:53'
Nyní vypršely poslední vteřiny z Kovaljova trestu a bude se pokračovat ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách.
15:25'
Znovu je touš za hostující bránou a přesilová hra Avtomobilistu pomalu končí.
14:59'
Omsk poté posílá puk přes všechny čáry až Jakubu Kovářovi.
14:30'
Everberg vystihl přihrávku podél modré čáry a následně se div nedostal do samostatného úniku. Kotouč se mu ovšem v neutrální zóně zamotal mezi bruslemi, a tak mohou hrát opět hosté.
13:53'
Anton Kovaljov je dalším hráčem, který je dnes vyloučen. Pro změnu si odsedí menší trest za sekání.
13:07'
Michejev šikovně zavezl kotouč do pásma, kde jej následně předal Martynovovi. Jeho střelu od modré čáry však Jakub Kovář pohodlně zlikvidoval.
12:25'
Hra je poté znovu přerušena a bude následovat další reklamní přestávka.
11:59'
Ilja Krikunov zkoušel své štěstí z levé strany, avšak byl dobře bráněn a jeho pokus následně minul Furchovu klec.
11:03'
Rovněž Omsk své oslabení ubránil a a Andrej Stas již spěchá do obranného pásma na pomoc svým spoluhráčům.
10:48'
Ljamkinovu střelu nepustili domácí hráči ke svému brankáři, ale Avtomobilist i nadále pokračuje v útoku.
10:15'
Omsk se poté osvobozuje a vyhazuje kotouč přes všechny čáry až za Kovářovu klec.
09:40'
Jegoršev si vybruslil až překvapivě snadno z levé strany až mezi kruhy, avšak následně nezamířil mezi tři tyče domácí brány.
09:03'
A početní výhodu si vyzkouší i Jekatěrinburg. Andrej Stas již usedá na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za držení.
08:25'
Stejný hráč poté mohl vytvořit šanci pro svého úplně volného parťáka mezi kruhy, ale jeho přihrávka nebyla vůbec přesná.
08:05'
Dmitrij Kugryšev z otočky posílal puk na Kováře, ale ten jeho nabídku či pokus o střelu přikryl pod svou lapačku.
07:50'
Důrazný Fisenko vybojoval kotouč za bránou soupeře. Po chvíli ovšem domácí posunuli bránu soupeře a sudí tak přerušuje hru a vykazuje Avangard do středního pásma.
07:08'
Hosté se potom vlastní nepřesností vyhnali do neutrální zóny a musí tedy vyklidit útočnou část ledu.
06:51'
Dominik Furch pokryl ránu, kterou na něj vyslal od modré čáry hostující Vasilevskij. Následuje reklamní přestávka a po ní další vhazování v obranném pásmu Omsku.
06:39'
Vyloučený Čajkovský naskočil zpět na led a hraje se opět v pěti proti pěti.
06:15'
Avangard se sice nyní dokázal usadit v pásmu, ale do zakončení se nedostal. Navíc Jekatěrinburg znovu posílá touš do střední třetiny.
05:40'
Omsku se zatím přesilová hra příliš nevede. Hosté se totiž dokázali opět osvobodit.
05:13'
A další vyhození hostů. Dominik Furch poté posílá puk zpět na hole svých kolegů.
04:43'
Hostům se však hned v úvodu oslabení podařilo dostat puk ze své třetiny a Omsk musí začít až zpoza své brány.
04:39'
Domácí si následně zahrají první přesilovou hru. Michal Čajkovský totiž dostává menší trest za držení.
04:15'
Vzápětí se píská zakázané uvolnění a hra se stěhuje opět před Jakuba Kováře.
03:55'
A znovu to byli hokejisté Avangardu, kdo se hnal vpřed. V útočném pásmu však narazili na pozornou obranu Avtomobilistu.
02:49'
Stas se pokusil ohrozit Kováře střelou z vrcholu pravého kruhu přes obránce. Svým zakončením však trefil jen bránícího hráče hostů.
02:20'
Další útok Omsku zastavili hosté ještě před modrou čárou a domácí tak musí začínat z vlastní poloviny.
01:36'
Berezinovu střelu z druhé vlny Kovář bez problémů kryje ve své výstroji. Následuje vhazování v obranném pásmu Jekatěrinburgu.
01:10'
Michnov se po odrazu puku od zadního mantinelu pokoušel zasunout touš za Furcha. V rozhodujícím okamžiku mu však kotouč sjel z čepele.
00:59'
Následně kotouč opustil hrací plochu a poté se bude vhazovat po levici Dominika Furcha.
00:25'
Jako první se do útoku dostali domácí. Z levé strany přišla přihrávka před brankoviště, odkud jeden z hráčů Avangardu nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče.
00:01'

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv, Martynov, Minejev, Lisov, Berezin, Ahnelöv – Everberg, Stas, Purcell – I. Michejev, K. Semjonov, Košelev – Pěrežogin, Chochrjakov, Fajzullin – Kovaljov, Kugryšev, Fisenko.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Ljamin, Čajkovský, Jegoršev, Kuljaš, Mišarin, Ščemerov – Milovzorov, Krikunov, Kučerjavenko – A. Garejev, Michnov, Torčeňuk – Parenteau, Paré, King – Chripunov, Česalin, Kuzněcov.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Bersenjov, Judin.

Michal Čajkovský

Také Avtomobilist na tom není vůbec špatně. Ze sedmatřiceti střetnutí si připsal 65 bodů a ty mu vynesly 4. pozici ve Východní konferenci.
Jestli je Avangard nejlépe bránícím mužstvem konference, tak Jekatěrinburg je naopak tím nejlépe útočícím. Nastřílel totiž 111 gólů, které mu vynesly právě tento primát.
Na ledech soupeřů sehrál doposud osmnáct zápasů. V nich ukořistil 28 bodů, které mu garantují 4. místo v tabulce hostujících týmů Východní konference.

Posledních pět utkání

30.11.2017 Jekatěrinburg – Čerepovec 5:0
28.11.2017 Jekatěrinburg – Spartak Moskva 4:2
26.11.2017 Jekatěrinburg – Novgorod 5:1
24.11.2017 Jekatěrinburg – Dinamo Riga 2:3 pp.
21.11.2017 Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2

Nejproduktivnější hráči

Ilja Krikunov 22 (7+15)
Francis Paré 21 (8+13)
Nikita Trjamkin 21 (7+14)

Avangard si prozatím vede velmi dobře a po sedmatřiceti zápasech vede Černyševovu divizi a zároveň okupuje 2. místo ve Východní konferenci s 61 body.
Vůbec nejlepším týmem své konference je ve statistice obdržených branek. Jeho obrana totiž inkasovala jen 68 gólů, a to je velice solidní počin.
Před vlastními fanoušky nastoupil Omsk k osmnácti duelům a vytěžil z nich 32 bodů. Tento zisk stačí k 6. příčce v tabulce domácích týmů Východní konference.

29.11.2017 Petrohrad – Omsk 3:2
27.11.2017 Dynamo Moskva – Omsk 2:1
24.11.2017 Dynamo Minsk – Omsk 3:2 sn.
22.11.2017 Jokerit – Omsk 3:0
20.11.2017 Kazaň – Omsk 3:4 sn.