KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Novgorod - 26. srpna 2017   13:00

OMSK
OMSK
55:55' Berezin  • 63:23' Fajzullin (K. Semjonov)
Novgorod

Dnešní utkání sledovalo v Omsku 8 370 diváků.
Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) (20 zásahů, 1 inkasovaný gól)
Tomáš Kundrátek (NNO) (0 + 0, 1 střela na branku)
Střely na branku v zápase

Avangard Omsk: 27

Torpedo Nižnij Novgorod: 21
Moc gólů jsme dnes neviděli, ale přesto diváci na tribunách v Omsku sledovali docela pohledný hokej. Torpedo dlouho vedlo fotbalovým výsledkem 1:0 a už se pomalu zdálo, že hubený náskok uhájí. Jenže chvíli před koncem třetí třetiny udeřil obránce domácích Maxim Berezin, aby pak v prodloužení zvrátil skóre na stranu Avangardu hrdina duelu Danil Fajzulin. Nižnij Novgorod si ale každopádně bod zaslouží. Přestože Omsk vyloženě nepřehrával, vytvořil několik velikých možností, se kterými měl Dominik Furch pořádné starosti. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend.
63:23'
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí Omsk si nakonec z tohoto zápasu odnese dva body za výhru v prodloužení, přestože musel dlouho dotahovat a nebylo jisté, jestli si alespoň nějaký bodík odnese. V závěru nastavené pětiminutovky ale Avangard dokázal udeřit, a to navíc po moc krásné akci. DANIL FAJZULLIN dostal zpoza branky luxusně naservírovanou přihrávku od Semjonova, střelec gólů namířil kotouč přesně mezi betony Galimova. Brankář Torpeda neměl šanci tuhle ránu chytit. Velmi pohledná akce na závěr zápasu. Asistence: Kirill Semjonov.
63:03'
Domácí sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, jenže pozici ke střele si vytvořit nedokázali. Galuzin pak nedokázal vyhodit kotouč pryč z pásma.
62:28'
Gustafsson předvedl povedený obranný zákrok a málem poslal spoluhráče z útoku do šance. Fisenko se ale ve středním pásmu po kotouči natahoval marně.
61:48'
Jako by se ani jedné straně barikády nechtělo v prodloužení nic riskovat. Na to, že se hraje ve třech na obou stranách, tak vůbec nevidíme žádné možnosti.
61:15'
Minuta z prodloužení je pryč, poprvé na puku také hosté. Jeglič ale svým pokusem poslal puk pouze do ochranné sítě, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
60:39'
Stále má ještě puk na hokejkách Omsk. Na první střelu v nastavené pětiminutovce ale čekáme, Avangard si hledá vhodnou pozici.
60:15'
Petersson se hned v prvních sekundách prodloužení zkusil uvolnit, ale nepovedlo se mu to, zůstali proti němu hned dva bránící hráči Torpeda.
60:01'
Střely na branku po základní hrací době

Avangard Omsk: 26

Torpedo Nižnij Novgorod: 18
Je tu konec třetí třetiny. Základní hrací doba na určení vítěze nestačila, takže budeme muset počkat do prodloužení či nájezdů. Oba týmy mají bod, o druhý musí zabojovat.
60:00'
59:20'
Ještě deset sekund přesilovky pět na tři pro Torpedo. Jedna střela za druhou, jedna nahrávka za druhou, ale ani jedna nekončí gólem. Dominik Furch podržel Omsk nad vodou.
58:48'
Ještě poslední vteřiny při hře domácích ve třech proti čtyřem a Avangard se stále má co činit. Torpedo vytvořilo veliký zámek, jenže Žiga Jeglič si střelou z úhlu na Furcha nepřišel.
58:30'
Dominik Furch si našel po ráně Mamaševa z dálky kotouč a přerušil hru, další vhazování před jeho zraky.
58:02'
Začaly poslední dvě minuty základní hrací doby, Novgorod tedy hraje přesilovku ve čtyřech proti třem. Zatím si Mamašev hledá prostor ke střele.
57:55'
Hosté si vybírají oddechový čas.
57:55'
Další vyloučení na straně Omsku. Chochrjakov inkasuje dvě minuty za sekání a Avangard nečekají vůbec snadné okamžiky v závěru třetí třetiny.
57:53'
Galimov musel podržet puk na brankovišti poté, co jej tam obtěžovala hned dvojice soupeřů. Tentokrát ale hostující gólman v pohodě obstál.
57:27'
Počet hráčů na ledě se ale srovná, takže přesilovka Avangardu končí. Petersson od rozhodčího dostává dvě minuty za jasné podražení.
57:18'
Omsk dostává soupeře pod tlak, Tomáš Kundrátek musel spadnout do střely, aby zastavil velkou šanci Peterssona.
56:58'
Teď může Omsk dokonce skóre otočit. Denis Barancev totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Torpedo bude hrát dvě minuty v oslabení.
55:55'
Dlouho čekali fanoušci Avangardu na první branku svého týmu v tomto utkání, skoro celou základní hrací dobu. I přes urputně bránící hráče Torpeda se ale nakonec dočkali. Tentokrát už brankář Stanislav Galimov tlak na brankovišti vyřešit nedokázal, puk za něj pohotově dostrkal obránce MAXIM BEREZIN. Máme tedy vyrovnáno a je dost možné, že tenhle duel půjde do prodloužení. V hale pochopitelně vypukla veliká radost. Bez asistence.
55:10'
Obrana hostů vypadá ve třetí třetině mnohem neprostupněji než doposud. Teď to zase zkoušel za domácí Fajzulin, ale hned na modré čáře ztroskotal na Kurbatovi.
54:24'
Další vyhození Avangardu přes všechny čáry, ale o zakázané uvolnění se nejedná. Fanoušci si žádají vyrovnání svých oblíbenců.
53:51'
Nižnij Novgorod vyhrál vhazování v útočné třetině a snaží se Omsku vstřelit rozhodující gól. Zatím se to ale nedaří, protože obránci nepouštěj na Furcha žádnou střelu.
53:15'
Avangard bude muset pomalu začít otevírat zadní vrátka, protože času do konce už moc nezbývá. Martynov teď navíc zkazil rozehrávku ze středního pásma.
52:30'
Na druhé straně překvapivé nahození beka Baranceva, které ale o dost velký kus minulo klec českého gólmana. Hra pokračuje bez přerušení.
51:59'
Omsk sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale sám se o výhodu připravil, když zacouval zpátky do středu kluziště. Torpedu zatím obranná taktika vychází na jedničku.
51:35'
Kosticyn a Lazarev si za Furchovou klecí vyměnili puk, ale nakonec nevytvořili větší možnost. Pak se na druhé straně pokusil prosadit Petersson. Galimov zavčas vytasil lapačku a přerušil hru.
51:05'
Na řadě je komerční přestávka, ještě předtím musel Stanislav Galimov řešit střelu a následné dorážky. Také v tomto případě uspěl a zlikvidoval šance soků.
50:29'
Denis Paršin mohl Nižnij Novgord poslat do vedení o dvě branky. Udělal podobnou kličku jako při své dnešní první trefě z přesilovky, ale tentokrát si na Dominika Furcha nepřišel.
50:00'
Polovina třetí třetiny je minulostí, Galimov sice musí dávat pozor, ale poslední dvě minuty na něj nešla žádná lepší střela.
49:15'
Pěrežogin s Medveděvem spolupracovali při přechodu modré čáry a docela se jim to povedlo. Avšak Avangard má pořád stejný problém, potřebuje zlepšit koncovku.
48:27'
Tomáš Kundrátek nahodil puk přes všechny čáry, ale někdo jej ještě tečoval, takže se nepíská icing. Nikdo z hráčů Torpeda nicméně nedokázal pokračovat v akci dopředu.
47:28'
Hraje se docela dlouho bez přerušení, to samozřejmě vyhovuje hostům, kteří hájí těsný náskok.
46:30'
Neskutečná šance Avangardu Omsk. Jeden z útočníků zůstal úplně sám před Galimovem, natahoval před polovinou prázdné branky hokejku na skórování. Ale kotouč mu nejspíš hůl na poslední chvíli přeskočil. Halou to jen zahučelo.
45:48'
Jeglič pořádně zamotal hlavu domácí obraně. I když měl na zádech hned dva muže Avangardu, dokázal zakončit z otočky a Dominik Furch se měl co ohánět, aby možnost zastavil.
45:20'
Nyní to pro změnu zkoušel Semjonov, na druhé straně hrací plochy zase Paršin. Ani jeden z nich se ale v samostatné akci nestačil prosadit.
45:00'
Nahození domácího beka Martynova o zadní mantinel k ničemu nevedlo, na kotouč se dostali hokejisté v bílých dresech a Omsk stačil během toho pouze vystřídat.
44:13'
Omsku samozřejmě postupně začíná utíkat čas a stále je trápí brankář Galimov. Ten dnes působí doslova jako zeď, přestože měl mnohokrát i velké štěstí.
43:37'
Po delší době i kombinace Torpeda v útočném pásmu. Žiga Jeglič ale pokazil finální přihrávku, takže z toho pro hosty nakonec nic nebylo.
43:11'
Veliká možnost Avangardu, teď už neměl Galimov přehled o situaci kolem sebe a spíše mu přálo štěstí. Měl kolem sebe na brankovišti spoustu těl a Martynov na něj nahazoval kotouč. Ani teď však nekončí v síti.
42:40'
Berezin ještě udržel útočné pásmo pro Omsk, ale zatím z toho pro domácí nic neplyne. Zatím se dnes domácím vůbec nedaří v zakončení, ať už pálí odkudkoli.
42:18'
Ránu Medveděva od modré čáry přizvedl Stanislav Galimov do ochranné sítě vyrážečkou, bude se vhazovat v obranné třetině hostujícího celku.
41:45'
Vypadá to, že Nižnij Novgord bude chtít sázet hlavně na bránění těsného náskoku, zatím se totiž nikam nežene. Ve středním pásmu byl nastartovaný Denis Paršin, ale pak vrátil puk dozadu.
40:58'
Výborně nyní zapracovala u zadního mantinelu obrana Torpeda. Pak měl Galimov i trošku štěstí, protože nahození Osipova z dálky vůbec neviděl.
40:30'
Avangard zatím nikam nespěchá a spíše trpělivě hledá skulinky ve středním pásmu. Jako třeba teď Fisenko. Ale zatím je Torpedo v bránění velmi pozorné.
40:16'
Kotouč mimo hrací plochu, následuje vhazování ve středním pásmu.
40:06'
Na úvodním vhazování třetí třetiny uspěli hokejisté Omsku, první ale museli s pukem zajet za branku, až potom vymýšleli rozehrávku.
40:01'
Je tu začátek třetí třetiny a prakticky vše je otevřené. Hosté sice vedou 1:0, ale tenhle hubený náskok se klidně může brzy ztratit. Uvidíme, zda jej Torpedo uhlídá.
Střely na branku po dvou třetinách

Avangard Omsk: 14

Torpedo Nižnij Novgorod: 13
Více se toho ve druhé třetině nestane. Po čtyřiceti minutách hry vede Torpedo Nižnij Novgorod 1:0, zatím jsme tedy svědky spíše fotbalového výsledku. Nutno podotknout, že hosté ve druhé periodě zlepšili svůj výkon a z přesilovky po zásluze skórovali. Avangard Omsk naopak nedokáže využívat své možnosti, přestože jich má dostatek. Torpedo drží hlavně brankář Stanislav Galimov.
40:00'
39:15'
Začíná zkrácená přesilová hra hostů, ale to už také běží poslední minuta druhé části.
38:48'
Při hře čtyři na čtyři má zatím více ze hry Avangard, ale zatím čeká na lepší střelu. Galimov je v pohotovosti i tak, kotouč kolem něj létá tam a zpět.
38:06'
Torpedo se na pár chvil ocitlo na puku v útočném pásmu, avšak Lazarev toho nedokázal využít. A tak to na druhé straně zkusil Petersson.
37:53'
Jenže počet hráčů na ledě se srovná. Alexander Pěrežogin musí jít pykat dvě minuty za nedovolené bránění, takže dnes poprvé uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách.
37:39'
Omsk hned začíná aktivně, ale první střela trefila pouze bránícího hráče. Načež Novgord v pohodě vyhodil kotouč přes všechny čáry.
37:11'
Rozhodčí ukazuje, že bude vylučovat na hostující straně, sednout si jde za vysokou hůl kapitán Torpeda. Gennady Stoljarov bude doufat, že jeho spoluhráči neinkasují.
36:58'
Nejspíš to byl Lisov, kdo zahrozil od modré čáry. Ani teď toho Galimov moc neviděl, přesto úspěšně dostal puk pryč z brankoviště.
36:28'
Nahození za branku Furcha, který pak pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Ale český gólman už dlouho neměl větší zákrok, Omsk je teď pořád v útoku.
36:09'
Kolem branky Torpeda je poslední dobou pořádně živo. Ochránce hostující klece musel zastavit hru a přikrýt kotouč, protože další dorážky vypadaly hodně nebezpečně.
35:35'
Ve dvou proti třem to zkusili domácí forvardi. Tentokrát se jim nepovedlo soka přečíslit, a dokonce ani vytvořit střeleckou možnost. Galimov i tak musí zůstav pohotovosti.
34:38'
Dobrá možnost Pěrežogina. Útočník Omsku nenápadně nahodil puk směrem na lapačku Galimova a gólman Torpeda jej na poslední chvíli dokázal zastavit.
34:08'
Fanoušci se opět ozývají a žádají brzké vyrovnání. Je pravda, že Omsk začal zase hrát aktivně a dělá vše pro to, aby ještě před sirénou skóroval.
33:10'
A další pokus Avangardu, nyní z mnohem větší dálky. Nejspíš to byl Daugavinš, kdo zblokoval ránu soupeře a ušetřil tak práci svému brankáři.
32:50'
Fajzulin to zkoušel na pravém kruhu, na poslední chvíli mu někdo v bílém trikotu sebral kotouč.
32:15'
Vhazování pro Pěrežogin, tomu se ale zavčas nenabídl nikdo ze spoluhráčů. Pak se ale Omsk dostal na levý kruh a Galimov musel tasit vyrážečku.
32:02'
Je tu komerční pauza, hned ale budeme pokračovat.
31:39'
Najednou jsou to hráči Torpeda, kdo diktuje tempo hry. Avangard je sice aktivnější ve středním pásmu, ale při vyrovnaném počtu hráčů na ledě už tolik nedominuje.
31:10'
Nižnij Novgorod je v plném počtu, také tohle oslabení hosté zvládli a nadále tak drží těsné vedení.
30:45'
Tohle už byla daleko lepší šance. Sundström schoval střelu zápěstím za obráncem a Galimov ji vůbec neviděl. Naštěstí pro něj mířila mimo klec.
30:02'
Omsk v přesilovce hodně kombinuje, ale vůbec nestřílí. Opět to domácí hráli na beka Gustafssona, ten svým pokusem přestřelil horní tyčku.
29:19'
Gustafsson se dokázal uvolnit a prchnout do úniku na Galimova. Jenže puk postupně doklouzal až k brankáři hostů, který jej stačil zavčas zastavit.
28:59'
Omsk má šance vyrovnat skóre, protože hostující Mamašev inkasuje od sudího dvě minuty za vysokou hůl.
28:25'
Hra se docela uklidnila a Omsk musí hledat skulinky, kudy se dostat až před Galimova. Zatím se to domácím moc nedaří.
27:28'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Od začátku zápasu je na ledě aktivnějším týmem Avangard Omsk, ale je to soupeř domácího výběru, kdo se jako první dostává do vedení. Nižnij Novgorod využívá hned první nabídnutou přesilovku utkání. A asi nemůže nikoho překvapit, že skóruje DENIS PARŠIN. Ten dnes několikrát Furchovi zahrozil, ale překonal jej až nyní. Opět z individuální situace, Paršin si českého gólmana povodil a s klidem za něj poslal kotouč po ledě. Torpedo vede 1:0 a uvidíme, s čím teď Avangard přijde. Asistence: Vladimir Galuzin, Gennady Stoljarov.
27:12'
Až nyní se Avangard osvobozuje vyhozením přes všechny čáry, Omsk má šanci poslat do hry čerstvé síly.
26:59'
První minuta přesilovky hostů vypadá velice zajímavě. Torpedo ještě neopustilo útočné pásmo a český obránce Tomáš Kundrátek vyslal hned dvě zajímavé střely z dálky. Jeho krajan Furch ale obě zastavil.
26:10'
První přesilovka také pro Torpedo. Jevgenij Medveděv dostává dvě minuty za nedovolené bránění a jeho tým se bude muset snažit v obranné třetině.
25:48'
Hra přerušena, je tu komerční pauza.
25:36'
Například nyní Dugin málem otevřel skóre. Dominik Furch nejspíš vůbec netušil, kde je kotouč a útočník Torpeda mu ho procpal mezi betony. Touš se kutálel po brankovišti, skončil jen pár centimetrů před čarou.
25:10'
Žiga Jeglič založil akci hostů po vyhraném vhazování. Novgorod sice nemá tolik šancí jako jeho soupeř, ale když přeci jen nějaká přijde, je vskutku nebezpečná.
24:38'
Paršin ve veliké šanci. Dnes poněkolikáté zkusil individuální akci a teď byl už opravdu hodně blízko. Prosmýkl se mezi třemi bránícími hokejisty Omsku, Furch byl na ledě a kdyby kotouč mířil směrem na branku, pravděpodobně by tam také skončil.
24:24'
Postavení mimo hru Avangardu Omsk.
24:08'
Kotouč ve středním pásmu, ale moc dlouho se tam neohřál. Sundström vykličkoval hned dva hráče Torpeda, chyběla mu jen lepší nahrávka.
23:48'
Opět přerušená hra, Everberg byl až moc důrazný na brankovišti a rozhodčí si s ním zašli na slovíčko, aby příště za podobný přestupek nemusel dostat menší trest.
23:28'
Druhá útočná formace Omsku dělá soupeři pořádné starosti. Jen tak tak, že Galimov následně zastavil velikou šanci Medveděva, jenž pouze těsně minul pravou tyčku klece.
22:56'
A zase na druhé straně Stanislav Galimov. Sice neměl problém kotouč chytit, ale ještě před ním clonila dvojice hokejistů v černém trikotu.
22:35'
První šance Torpeda v této části zápasu. Barancev se dobře rval o kotouč u mantinelu. Nedokázal ze složité situace ovšem vymyslet přihrávku.
22:02'
Hra přerušena ve středním pásmu, to už je Nižnij Novgord v plném počtu. Avangard svou první přesilovku utkání nevyužil.
21:04'
Osipov a jeho rána bez přípravy. Brankář Stanislav Galimov je ale připraven zasáhnout, opět přerušuje hru.
20:18'
První útok této třetiny založil domácí obránce Gustafsson. Sice nedokázal trefit branku, ale aspoň dostal svůj celek do útočného pásma.
20:07'
Vzhledem k předchozím vyloučením hraje Avangard Omsk přesilovku.
20:01'
Hráči jsou zpátky na ledě, za několik okamžiků bude moci začít druhá třetina utkání. Dočkáme se první branky?
Střely na branku po první třetině:

Avangard Omsk: 5

Torpedo Nižnij Novgorod: 7
To je z první třetiny vše. Branku jsme zatím neviděli, i když si oba celky dokázaly vytvořit nějaké šance. Herně má zatím mírně navrch domácí Avangard Omsk, nicméně výsledkově je vše otevřeno a my se můžeme jen těšit, co přinese prostřední dějství.
20:00'
19:59'
Tak bude, a to na obou stranách. Z domácí strany dostává dvě minuty za hrubost Sundström, z té hostující zase Grigorev. Který ale inkasuje trest za zásah do oblasti hlavy a krku, takže celkem inkasuje 4 + 10 minut.
19:59'
Těsně před sirénou menší strkanice v brankovišti Novogorodu, ale vylučovat se za tuhle rozmíšku pravděpodobně nebude.
19:28'
Čas na poslední útočnou akci Omsku v této části hry. Obránce Osipov hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale je z toho zase jen icing.
19:03'
Běží poslední minuta první třetiny, v útočném pásmu opět Torpedo.
18:45'
Omsk střídá a Novgorod zakládá další útočnou akci. Barancev ale pochybil a vyhodil puk tak, že rozhodčí odpískali zakázané uvolnění. Hra se přesunuje před Galimova.
18:08'
Galuzin už se na to nemohl dívat a jakmile přejel modrou čáru, vystřelil zápěstím bez přípravy. Jenže horní tyčku minul o pořádný kus.
17:32'
Domácí fanoušci se poprvé hlasitě ozývají a žádají si branku. Teď je to ale Torpedo, kdo motá soupeře kolem jeho klece. I když pravda, bez střeleckých pokusů.
16:56'
Kuljomin nabral puk na hokejku za brankou a zkusil ji obkroužit. Jenže na Furcha si nepřišel, gólman Avangardu nechal přilepený beton u tyčky.
16:18'
Zatím to nevypadá, že bychom ještě před sirénou měli vidět gól. I Omsk už má problémy s přechodem středního pásma. Pak se sice dostal do šance bek Gustafsson, jenže střelou z první trefil jen připraveného Galimova.
15:28'
Torpedo je v obraně dobře formováno a hraje spíše na jistotu, zatímco Omsk více otevírá zadní vrátka. Petersson měl šanci prosadit se z levé strany, avšak netrefil branku.
14:58'
Čím dál více sledujeme souboje ve středním pásmu. Do útoku sice náhle přešel Daugavinš, ale ani v tomto případě neměl komu nahrát pro lepší kombinaci.
14:30'
Ofsajd Omsku.
14:08'
Zdá se, že na konci první třetiny Nižnij Novgorod dostal chuť útočit a hokej je rázem o něco vyrovnanější. Dočkáme se první trefy ještě do první sirény?
13:28'
Další nebezpečné nahození hostů z dálky. Furch navíc ztratil hokejku, takže měl svůj zákrok hodně zkomplikovaný. Puk ale zamířil mimo tři červené tyče Avangardu.
13:10'
Stále čekáme na první vyloučení utkání. Zatím se nehraje moc tvrdě a agresivně, jako by se oba celky chtěly prosadit hlavně kombinačně a rychlými přechody.
12:45'
Avangard na buly opět lepší, hned z toho vymyslel dobrou kombinaci. Pokud domácím něco chybí k otevření skóre duelu, tak je to přesnější muška v zakončení.
12:20'
Je tu komerční přestávka, pokračovat budeme vhazováním v pásmu Novgorodu.
12:13'
Teď ale hosté vyhráli buly v útočném pásmu a jeden z obránců Torpeda nebezpečně nahazoval puk na branku. Furch si jej všiml až na poslední chvíli a možná ani nevěděl, jak zasáhl.
12:00'
Torpedo drží puk za Furchovou klecí, ale ani náhodou se nemůže dostat do střelecké šance. Český gólman už si pěkných pár minut nepřipsal zásah do statistik.
11:34'
Tomáš Kundrátek a jeho moc dobrá obranná práce. Musel si odstavit od těla hned dva hokejisty Omsku, potom už rozehrával směrem do středního pásma.
11:23'
Stanislav Galimov raději přerušil hru, protože jeho jmenovec z Omsku nahodil kotouč na branku a schylovalo se k dorážkám.
11:03'
Dominik Furch si zahrál s kotoučem za svou brankou a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
10:38'
Na druhé straně hrací plochy vypadá situace mnohem zajímavěji. Opět to byl Pěrežogin, kdo se snažil střelecky prosadit. Galimov jeho šanci vytěsnil vyrážečkou.
10:05'
Po delší době se Novgorod propracoval ke kombinaci v útočné třetině. Avšak ani v tomto případě z toho nic nebylo, Jeglič v klíčové chvíli ztratil puk.
09:45'
09:31'
Hosté nyní vyhodili puk tak šikovně, aby se nejednalo o zakázané uvolnění. Takže mohou dostřídat celou formaci a poslat na led čerstvé síly.
09:20'
Puk zavítal do hlediště a to je dobrá zpráva pro Torpedo, které si aspoň chvíli může oddechnout.
08:49'
Pěrežogin a jeho práce u zadního mantinelu. Neměl ale komu nahrát, dlouho držel kotouč na holi. Tak dlouho, až o něj nakonec přišel a bylo po akci.
08:24'
Hra přerušena ve středním pásmu, Nižnij Novgorod se dostal do postavení mimo hru.
07:52'
Avangard nadále točí soupeře kolem jeho vlastní klece. Zatím to je beze střely, ale ta může klidně každým okamžikem přijít.
07:00'
První veliká šance zápasu! Omsk sice unikal ve dvou proti třem, přesto málem skóroval. Everberg se natahoval po přihrávce na levou stranu brankoviště, jen tak tak že nedostal kotouč až za Galimova.
06:39'
Hned po dalším vhazování najel do středního pásma Baldajev. Byl sice hodně daleko od Furchovy klece, přesto napřáhl, vypálil a zkusil štěstí. Český gólman ve službách Omsku je ale znovu připraven.
06:33'
Přerušená hra, puk skončil někde mezi diváky, zároveň tu máme první komerční přestávku. Za pár okamžiků ovšem budeme pokračovat.
06:14'
I nadále je Avangard aktivnějším týmem na ledě, ale Torpedo se také snaží co nejvíce tlačit dopředu. Na rozdíl od domácích ale zatím neúspěšně.
05:48'
Stanislav Galimov přerušuje hru, tentokrát si musel najít mezírku mezi těly hráčů, aby viděl letící puk z prostoru na pravém kruhu.
05:28'
Tomáš Kundrátek se zjevil za pravým kruhem a čekal, až mu někdo v bílém dresu pošle touš na hokejku. Český obránce ale nakonec nevypálil, kotouč minul jeho hůl.
04:28'
Grigorev to taktéž zkoušel bez pomoci spoluhráčů, ale byl zachycen na modré čáře dvěma bránícími hráči Avangardu, takže nemohl ani pomýšlet na zakončení.
03:58'
Už se hraje docela dlouho bez přerušení, takže Omsk uklidnil puk za svou klecí a počkal, až přijedou na ledovou plochu čerstvé síly.
03:15'
Paršin a jeho individuální akce. Útočník Torpeda nabral puk na hůl ve středním pásmu, vybruslil si do mezikruží a už už si bekhendem hledal místo, kudy poslat touš do sítě. Nakonec mu plán nevyšel.
02:28'
Hosté vyhráli vhazování u své klece a rázem se vydali založit protiútok. Jenže na rozdíl od soupeře nejsou tolik důrazní ve středním pásmu.
02:17'
Teď už se musel činit také brankář Galimov, když kolem něj na brankovišti vznikla mela. Gólman Torpeda měl co dělat, aby kotouč našel někde pod sebou a zabránil inkasování.
02:00'
Chochrjakov chtěl vzít zodpovědnost na sebe a udělal si útočný výlet po pravém mantinelu. Jenže celé akci chyběla dobrá střela.
01:25'
Také Lazarev z Novgorodu měl útočné choutky, jenže měl proti sobě hned dva hokejisty v černém dresu, jeho šance na lepší kombinace tak rázem pohasly.
00:55'
Avangard se zatím marně snaží o přechod útočné modré čáry. Daleko od úspěchu nebyl ve střední periodě kluziště Everberg, jenže také jemu sklouzl puk z hokejky.
00:30'
Dominik Furch si připisuje první zásah zápasu, ale tohle pro něj nebyla vůbec těžká práce. Nahození z dálky s klidem na duši schoval do lapačky.
00:08'
Na úvodním vhazování uspělo hokejisté Torpeda. Ti se také hned pokusili o první útočnou akci, jenže Kurbatov se nedokázal pořádně opřít do kotouče.
00:01'
Ještě si poslechneme ruskou hymnu, pak už bude vše připraveno k úvodnímu vhazování.
Mužstva za chvíli vyjedou na ledovou plochu.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, přibližně za deset minut budeme moci začít.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Gustafsson, Martynov, A. Osipov, J. Medveděv, Berezin, Lisov, Meňšikov, Žukenov – A. Petersson, Everberg, Sundström – Fisenko, Pěrežogin, Kugryšev – Pjanov, Fajzullin, Chochrjakov – K. Semjonov, A. Galimov.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Mamašev, Grigorev, Kundrátek, Barancev, Kurbatov, Jermakov, Baldajev – Paršin, Galuzin, Stoljarov – Daugavinš, Jeglič, Dugin – S. Kosticyn, M. Lazarev, A. Potapov – Gračov, Urakov, Rasskazov – V. Kuljomin.

Rozhodčí: Sidorenko – Sysujev, Zacharov.
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Hned po sobotním obědě budeme sledovat zápas mezi týmy Avangard Omsk a Torpedo Nižnij Novgorod.

Dominik Furch (OMS) (2 zápasy, úspěšnost 98.1%, 1 čisté konto)
Tomáš Kundrátek (NNO) (0 + 1)
AVANGARD OMSK

Také v právě započatém hokejovém ročníku by Avangard Omsk měl patřit k nejnebezpečnějším kádrům soutěže vůbec. Což ostatně potvrdil hned v prvních dvou utkáních. Nejdříve hráči Omsku porazili v základní hrací době Dinamo Riga 3:1, aby o dva dny později brali dva body do tabulky za výhru v prodloužení. Do nastavené pětiminutovky je za fotbalového stavu 0:0 dotáhl Severstal Čerepovec, první branka padla až v čase 60:21, kdy radost domácímu publiku udělal střelec vítězného zásahu Andre Petersson. A co víc, čisté konto si do statistik připsal český brankář Dominik Furch, jenž ve dvou duelech inkasoval zatím pouze jednou. Právě na něm může Avangard vystavět úspěch i v mači s Torpedem.

V tuto chvíli tedy Avangard Omsk vlastní pět bodů, zůstává v kontaktu s nejvyššími příčkami Východní konference, jistě se brzy bude chtít porvat o úplnou špičku. Bodově je na tom zatím nejlépe útočník Dennis Everberg, ten dvakrát skóroval již v prvním střetnutí.
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Hokejisté Novgorodu mohou být se vstupem do nové sezóny Kontinentální hokejové ligy spokojeni. Mají za sebou teprve jedno utkání, avšak dokázali jej zvládnout tak, aby získali plný počet bodů do tabulky. K prvnímu střetnutí ročníku se vydali na led Chanty-Mansijsku, kde skórovali dohromady třikrát a porazili domácí výběr poměrem 3:1. Brankář Stanislav Galimov inkasoval jedinkrát, v Omsku jej ale pravděpodobně čeká mnohem těžší práce, protože Avangard ukazuje hned v úvodu ligy očekávanou sílu. Nižnij Novgorod se díky premiérovému úspěchu nachází ve vrchní polovině tabulky Západní konference, nicméně stále je příliš brzy hledět na průběžné pořadí.

Pro Torpedo budou důležitá všechny tři následující střetnutí, jelikož je hráči tohoto mužstva všechny sehrají mimo svůj svatostánek. Po návštěvě Omsku se ještě vydají směr Novosibirsk a Astana, až poté před svými fanoušky přivítají obhájce mistrovského titulu SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.