KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Astana - 27. listopadu 2017   17:30

Petrohrad
Petrohrad
04:13' Prochorkin (Chafizullin) • 05:39' Ketov (Hersley) • 13:46' J. Jakovlev (N. Gusev, S. Plotnikov) • 18:39' S. Plotnikov (Šipačov, N. Gusev) • 42:32' Kalinin (Kovalčuk, Šipačov) • 45:04' S. Plotnikov (N. Gusev, Prochorkin) • 49:48' Prochorkin (S. Plotnikov, Rykov) • 56:18' Šipačov (Kovalčuk, Ketov) • 59:54' Kovalčuk (Rykov)
Astana

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Tohle byla jednoznačná záležitost ze strany Petrohradu. Ten potvrdil, že na Astanu se mu daří, porazil jí i počtvrté v řadě, a podruhé před vlastními fanoušky jí nasázel celkem devět branek. Akorát že oproti minulému souboji se hostům podařilo přidat do sítě soupeře aspoň jeden přesný zásah.
59:54'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Šest vteřin před koncem se ještě přece prosadil ILJA KOVALČUK, jenž z levého kruhu zamířil přesně do šibenice. Kudrjavcev zase neměl nárok tuhle přesnou pumelici zachytit. Asistence: Jegor Rykov.
59:03'
Astana se vystavila do ofsajdu. Hra se tak přestěhuje zpátky do středního pásma.
58:30'
Už je to ze strany obou celků jen takové ploužení po ledu. Asi všichni chtějí konec, protože je už prakticky od první třetiny o vítězi rozhodnuto.
58:00'
Zahlášeny poslední dvě minuty tohoto střetnutí.
56:18'
Tak ještě jednu branku museli rozhodčí přezkoumat na videu, a zabavili se tím na docela dlouhou dobu. Ilja Kovalčuk uvolnil svou dlouhou přihrávkou úplně volného VADIMA ŠIPAČOVA, který se řítil sám na Kudrjavceva, a toho následně prostřelil mezi nohama. Těžko říct, jestli se znovu koumal nějaký ofsajd, domácí forvard se ale každopádně dostal do pásma v souladu s hokejovými pravidly. Sudím trvalo asi pět minut, než o tomto rozhodli. Asistence: Ilja Kovalčuk, Jevgenij Ketov.
55:35'
55:18'
Ilja Kablukov se dostal v oslabení do brejku, byl ovšem odzbrojen. Pak se snažil zakončit ještě Sergej Plotnikov, ale oni ve finále neuspěl. Astana přežila tuhle nepříliš příjemnou chvilku.
54:50'
Roman Savčenko nyní zaměstnal dosud nepříliš vytíženého Koskinena. Ten si ale nakonec s jeho pokuse poradil. Vhazovat se bude před jeho brankovištěm ve zbytku této početní výhody.
54:25'
Barys se sice ocitl v útočném pásmu, a to na docela dlouhou dobu, jenže na Koskinena skoro vůbec nevystřelil. Každopádně ještě minuta z početní výhody mu přece jenom zbývá.
53:35'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., hákování).
52:08'
Astana právě vstřelila branku!
Tak se hostům přece podařilo snížit stav, a aspoň mírní průběžné hodně negativní skóre. Jeden z obránců SKA vyrobil individuální chybu, Linden Vey pak přihrál doleva na NIGELA DAWESE, jenž usměrnil svou střelu přesně k tyči. Po dvou neuznaných gólech je tentokráte u Barysu vše v pořádku. Asistence: Linden Vey.
51:15'
Utkání se dohrává už jen z povinnosti. Astana ho chce mít už jen za sebou, Petrohrad si závěrečné minuty hodlá hlavně užít. A třeba ještě přidat nějaký ten přesný zásah.
49:48'
SKA se zase rozjel na plné obrátky. A není daleko k tomu, aby Barys utrpěl podobný debakl, jako když zavítal do Petrohradu naposledy. Tehdy inkasoval celkem devětkrát. Sergej Plotnikov vypálil z pravé strany a ve vzduchu tečoval puk za záda Kudrjavceva chytře NIKOLAJ PROCHORKIN. Asistence: Sergej Plotnikov, Jegor Rykov.
48:08'
47:55'
Tahle početní výhoda je zatím nejhorší petrohradskou. Kudrjavcev paradoxně nemusel řešit ani jednu složitou situaci. Za chvilku se tak na led vrátí Orechov.
47:09'
Tohle SKA hodně pokazil. Vadim Šipačov čekal za brankou tak dlouho s rozehrávkou, až celý jeho tým přišel o pásmo. V petrohradské aréně jinak koluje tribunami mexická vlna. Domácí fandové mají opravdu co slavit.
46:08'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Valerij Orechov – 2 min., nedovolené bránění).
45:04'
SERGEJ PLOTNIKOV a jeho druhá branka v tomto utkání. Spolu se třemi spoluhráči se řítil do brejku, dostal přihrávku do středu pole od Guseva a zamířil přesně k tyči. Kudrjavcev jednoduše na tenhle parádní pokus nedosáhl. Asistence: Nikita Gusev, Nikolaj Prochorkin.
42:32'
SKA využil i svou další početní výhodu. Na střeleckou listinu se zapisuje také SERGEJ KALININ, jenž skóroval poměrně snadno do odkryté brány poté, co Kudrjavcev vyrazil Kovalčukovu střelu od modré čáry pouze k němu. Asistence: Ilja Kovalčuk, Vadim Šipačov.
41:36'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Barys Astana (James Wright – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., hrubost).
41:35'
James Wright srazil u střídaček Sergeje Plotnikova a vznikla zde první mela, protože domácího forvarda ještě následně Roman Starčenko. Oba nakonec budou muset na trestnou lavici podobně jako sám faulovaný hráč SKA. Rozhodčí tyhle potyčky evidentně nemíní tolerovat.
40:46'
Sergej Kalinin kombinoval na modré čáře s Iljou Kovalčukem, nakonec ale o puk přišli. Astana se sice řítila dopředu, ale nic nevymyslela.
40:01'
V této třetině jsme se branky nedočkali, tedy alespoň ne té regulérní. Astana má prostě smůlu. Už dvakrát v tomto utkání rozvlnila síť, podobně jako na konci této periody, jenže v obou případech je usvědčil ofsajd, jenž této situaci předcházel. SKA má ale každopádně utkání i nadále pod kontrolou.
Další třetina začne přibližně v 19:22.
40:00'
39:00'
Zahlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Tak to mohla být premiéra jako hrom! James Wright, působící dříve ve Vladivostoku, se v prvním zápase v novém dresu uvedl vstřelenou brankou. Talgat Žajlauov se zbavil na pravé straně Dinara Chafizullina, následně přenechal touš Romanovi Starčenkovi, který pak přihrál skórujícímu spoluhráči, jenž zamířil přesně k tyči. Zase sudí zkoumali situaci na videu a ani tentokráte nebyli k Barysu vstřícní, podobně jako v prvním dějství, a trefu neuznali. Opět se totiž jednalo o ofsajd, protože Žajlauov byl svou bruslí za modrou čárou při proniknutí do útočného pásma možná opravdu o něco dřív než puk. Skóre tak zůstává nezměněné.
38:08'
Hravá práce pro Kudrjavceva. Tuhle střelu od modré čáry, na kterou ne úplně dobře viděl, protože zablokovat se jí snažil jeho spoluhráč Nigel Dawes, schoval bezpečně do lapačky.
37:57'
Alexandr Barabanov to měl nyní u mantinelu hodně těžké. Nakonec byl odzbrojen a o puk, který Astana vyhodila následně do bezpečí, jednoduše přišel.
36:45'
Kudrjavcev předvádí určitě o dost lepší výkon než v první třetině. Nyní si připsal další sérii dobrých zákroků. A vylepšuje své statistické údaje. I on je tím důvodem, proč SKA v tomto dějství ještě neskóroval.
35:31'
34:31'
Minuta z druhé přesilové hry Astany v tomto utkání je pryč. A Koskinen neměl před svou brankou vůbec žádnou práci. Hosté působí i nadále hodně odevzdaným dojmem. Alespoň mohou být rádi, že ještě nedostali nepopulárního búra.
33:31'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Gavrikov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
33:09'
Ilja Kovalčuk měl nyní choutky k zapsání se na bodovací listinu. Zatím nemá ani asistenci. Zkusil to individuálně proti přesile a nepochodil. Tohle bylo i na ruského mága prostě příliš složité.
32:52'
Patrik Hersley neměl nyní příliš na výběr a pod tlakem zkusil z dálky překvapit Kudrjavceva. Ten se ale nenechal nachytat na švestkách a touš ukryl ve své výstroji. Následuje v pořadí čtvrtá reklamní přestávka a čištění ledu.
31:30'
SKA i nadále velmi dobře brání. Když už nějaký hráč Barysu vystřelí, je povětšinou jeho pokus zablokován. Jednoduchá obrana proti kazašskému celku zkrátka slaví úspěch.
30:26'
Nikolaj Prochorkin zleva přihrál na pravý kruh, kde našel zcela volného Davida Rundblada! Jenže svým pozdním pokusem trefil domácí bek pouze Kudrjavceva, jenž se stačil přemístit. Další tutovka pro SKA.
29:17'
Vadim Šipačov tohle chtěl zahrát až příliš na krásu! Poté, co zachytil v útočném pásmu puk a ocitl se za oběma obránci, se snažil na levé straně najít najíždějícího spoluhráče. Ten se ale k touši nedostal tak, jak by potřeboval, a tak Kudrjavcev zasáhl vystrčeným betonem. Možná už mohl prvně jmenovaný střílet. Byl totiž ve vyložené pozici.
28:46'
28:05'
Více jak minuta z početní výhody Astany je pryč. A zatím to příliš nevypadá, že by se mohla dočkat nějakého snížení stavu. Koskinen působí mezi třemi tyčemi zatím jistým dojmem.
26:46'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jegor Rykov – 2 min., sekání).
26:12'
Tohle bylo ze strany Astany strašně, ale strašně překombinované. James Wright dával přednost na pravé straně svému spoluhráči, ten zase Darrenovi Dietzovi, až byla jeho střela zablokovaná. Škoda pro celek z Kazachstánu. Barys mohl aspoň negativní skóre korigovat.
25:05'
Tempo hry ve druhé třetině je trošku pomalejší než v dějství prvním. Logicky. Petrohrad jednoduše nemá příliš důvodů, proč se hnát tolik do útoku, jelikož jeho náskok je zcela pohodlný.
23:40'
Sergej Kalinin vjel do pásma, následně přenechal puk Iljovi Kovalčukovi, ten poté přihrál Vadimovi Šipačovovi, jenž před sebou měl poloodkrytou bránu. Fantasticky si však vedl Kudrjavcev, jenž předvedl úchvatný reflexivní zákrok, ačkoli na tuhle střelu dobře neviděl. A o pár chvil později Vadim Šipačov pálil z úhlu do lapačky připraveného gólmana. Krušné chvíle pro Kudrjavceva, jenž se ukázal ve výtečném světle.
22:59'
Jevgenij Ketov se snažil o dosažení své druhé branky, z pravého kruhu ale našel jen výtečně připravenou lapačku Kudrjavceva. Ten po třetině překvapivě nestřídal a i nadále zůstává v bráně hostujícího celku.
22:26'
Na ledě se objevil Arťom Lichotnikov, jenž utržil v útočném pásmu zřejmě nějaký úder. A z opakovaných záběrů bylo vidět, že ho nešetrně a spíše i nečistě sestřelil David Rundblad. Každopádně rozhodčí nechali hru pokračovat a Maxim Karpov následně na druhé straně zamířil jen nad.
21:08'
Sergej Plotnikov, autor poslední branky dosavadního průběhu, založil útok v obranném pásmu, pak si ale se svými spoluhráči moc nerozuměl. I tak ale Barys následně k ničemu Petrohrad nepustil.
20:09'
Ilja Kovalčuk se na úvod prezentoval střelu z pravého kruhu, ale kýžený a chtěný prostor netrefil.
20:01'
Tuhle třetinu netřeba ani více hodnotit. Na ledě je pouze a jen jedno mužstvo, a tím je favorizovaný Petrohrad, jenž si už během úvodní dvacetiminutovky vytvořil pohodlný náskok. Astana měla jen jeden světlý moment, dokonce během něho dosáhla branky, ta ale nemohla být uznána pro ofsajd. Přetrpět zbývající dvě části, to bude pro hosty zásadní cíl.
Další třetina začne přibližně v 18:30.
20:00'
19:00'
Zahlášena poslední minuta této třetiny.
18:39'
Domácí využili přesilovou hru opravdu bleskově, konkrétně už po devíti sekundách. Kdyby Astana mohla hodit ručník na led a boxersky zápas ukončit, asi by to udělala. Takhle si vše bude muset ještě vytrpět. Nyní Vadim Šipačov zpoza brány našel před brankou nehlídaného SERGEJE PLOTNIKOVA, jenž snadno prostřelil Kudrjavceva. Asistence: Vadim Šipačov, Nikita Gusev.
18:30'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Matt Frattin – 2 min., podražení).
17:36'
Alexandr Barabanov nyní předvedl moc pěknou individuální akci. Zbavil se na pravé straně Kevina Dallmana, ze kterého si udělal kužel, následně se natlačil před branku, z blízkosti ale na Kudrjavceva nevyzrál.
16:53'
Domácí se snažili založit další útočnou akci, Viktor Tichonov hledal své spoluhráče z levé strany ve středu, ale neuspěl.
14:27'
Ne že bychom měli být proroky výsledků, ale zdá se, že o vítězi tohoto duelu je už nyní rozhodnuto. Barys má prostě s Petrohradu možná až přehnaný respekt. A tuhle třetinu ani zdaleka nemůže hodnotit pozitivně.
13:46'
A máme tady třetí gól v pořadí. Astana prostě neví, kam dřív skočit. Nikita Gusev se prosmýkl od levého mantinelu do středu, na pravou stranu pak přihrál JEGORU JAKOVLEVOVI, jenž se štěstím našel mezírku mezi betony Kudrjavceva. Asistence: Nikita Gusev, Sergej Plotnikov.
12:53'
Reklamní přestávka číslo dvě nyní vyplňuje program této třetiny poté, co Koskinen pro jistotu schoval puk pod svojí lapačku. Vhazovat se pak bude před jeho brankovištěm.
12:34'
Hra se téměř nepřerušuje, neviděli jsme zatím ani jedno vyloučení. Petrohrad i Astana hrají v rychlém tempu, hokejovost je pochopitelně více na straně favorizovaných domácích. Ale zdaleka není nic rozhodnuto.
11:44'
Byla to naposledy opravdu těsná situace, která poškodila Astanu. Ale asi měli rozhodčí pravdu... Přece jenom spoluhráč Veye vjel do pásma dříve, než tam byl astanský útočník.
11:01'
Astana dosáhla branky! Linden Vey vypálil těsně před modrou čárou, Koskinen neudržel puk ve své výstroji, a puk mu zapadl za zády do sítě. Rozhodčí však šli situaci přezkoumat na video, jestli se nejednalo o ofsajd, a vyhodnotili situaci jako porušení pravidel. Takže gól nebyl uznaný.
10:27'
Kudrjavcev si připsal na své konto další zákrok. Jistil poměrně snadno tuhle střelu z pravé strany.
09:37'
A další obrovská možnost pro Petrohrad předtím, než byla zahlášena první reklamní přestávka. Nejprve se snažil z blízkosti prosadit Vadim Šipačov, pak se k dorážce propracoval Ilja Kovalčuk, nicméně puk směřující do sítě na brankovišti zachytil šťastně bruslí James Wright, nová posila Barysu.
09:01'
Astana se nyní dopustila zakázaného uvolnění. Nicméně domácí mají situaci plně pod svojí kontrolou. Kudrjavcev má mezi třemi tyčemi určitě daleko více práce než na druhé straně Koskinen.
08:10'
SKA jako by nyní trošku polevil v koncentraci. Nebo aspoň se Barys častěji dostává do útočného pásma. Každopádně vstup do zápasu se hostům opravdu hrubě nevydařil.
06:50'
Astana se sice nyní snažila o snížení stavu, ale v brance zatím vše jistí pohotový Koskinen. Ten si nyní poradil se střelou z dálky od Romana Savčenka. Byla to docela velká dělovka od hostujícího beka.
05:39'
Tohle bude asi velká krasojízda ze strany petrohradského celku. Poté, co hosté mizerně rozehráli, zachytil puk Patrik Hersley, ten následně přihrál JEVGENIJOVI KETOVOVI, který bekhendem přesně zacílil. Rozhodčí ještě šli přezkoumat situaci na videu, ale branku uznali. Asistence: Patrik Hersley.
04:13'
Uběhlo jen necelých pět minut a už se domácí ujali vedení. Kudrjavcev totiž před brankou nestačil na pokus NIKOLAJE PROCHORKINA, jenž se prosadil ze snadné dorážky. Asistence: Dinar Chafizullin.
03:36'
Byl to snad Sergej Plotnikov, kdo se ocitl na pravé straně sám. Ale nakonec jeho pokus nebyl úspěšný. Astana se naopak na druhé straně řítila do brejku, avšak Koskinen si připsal úspěšný a důležitý zákrok proti střele Talgata Žajlauova.
02:52'
Petrohrad se tlačí za úvodním gólem tohoto střetnutí. Barys v podstatě jen vyčkává, co jeho soupeř vymyslí. Zatím se hraje bez branek. Uvidíme ale, na jak dlouho.
01:25'
Sergej Plotnikov přenechal puk Nikitovi Gusevovi, ten z levé strany našel ve středu pole Patrika Hersleyho, jeho střela se ovšem neujala. Následně byla hra poprvé přerušená poté, co SKA držel povětšinu času puk na svých hokejkách.
00:01'

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Gavrikov, Hersley, Chafizullin, Rundblad, J. Jakovlev, Rykov – Kalinin, Šipačov, Kovalčuk – S. Plotnikov, Prochorkin, N. Gusev – Karpov, Koskiranta, Tichonov – Ketov, Kablukov, Barabanov – Altybarmakjan.

Barys Astana: Kudrjavcev (H. Karlsson) – Dietz, Dallman, Southorn, M. Semjonov, Polochov, Savčenko, Orechov, Makljukov – Frattin, Vey, Dawes – R. Starčenko, Wright, Žajlauov – Puškarjov, Ševčenko, Markelov – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin.

Rozhodčí: Lavrentjev, Sergejev – Badyl, Michel.
Poslední vzájemné zápasy jednoznačně opanoval Petrohrad, který vyhrál čtyřikrát v řadě, přičemž když Astanu přivítal na svém ledě naposledy, inkasoval jeho soupeř celkem devět branek. I nyní budou domácí v tomto duelu jasnými favority.
O tom, že SKA postoupí do play-off, v podstatě nejsou vůbec žádné pochyby. Jde mu jen o to dohrát základní část v klidu a bezpečí. Zato Barys se bude muset ve Východní konferenci ještě rvát. Aktuálně je pátý a před devátým Novosibirskem je o osm bodů napřed.
Petrohrad zatím nemá v KHL absolutně žádnou konkurenci, v Západní konferenci disponuje nedostižitelným osmnáctibodovým náskokem na druhé CSKA Moskva, a svou výtečnou formu bude chtít určitě potvrdit i proti Astaně. Ta se naopak v uplynulých kolech spíše značně trápila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.