KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Spartak Moskva - 2. listopadu 2017   17:30

Petrohrad
Petrohrad
35:55' Tichonov (Kablukov, Rykov)
1:3
(0:0, 1:1, 0:2)
Spartak Moskva
35:11' Chochlačov  (Děrgačov, Kalinin) • 40:59' Děrgačov  (Pepeljajev, A. Osipov) • 54:43' Truňov
Petrohrad
Beljajev, Fraňo – Otmachov, Černyšjov
Ice Palace
12 143 diváků

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.

Oslabení: 0 – 0
Hosté nakonec porážejí giganta z Petrohradu 3:1 a jako první celek soutěže tak uštědřili domácímu SKA první prohru v základní hrací době. Hráči Spartaku se po závěrečné siréně obrovsky radovali, aby ne. Je to pro ně velký úspěch a hřeje je právě nálepka prvního týmu, jenž je připravil o všechny body.
59:45'
Nyní se to už povedlo, puk letí do středního pásma a domácí to už nestihnou. Je konec. Hosté si zaslouženě připíší tříbodovou výhru.
59:34'
Petrohrad svírá hosty v jejich pásmu, ale znovu se nedokázali trefit. Hosté se nemohou vymanit a stále tak jsou ve svém obranném pásmu.
59:19'
Oddechový čas pro hosty.
59:07'
Přihrávka, která mířila na Vojnova, mu přeskočila hůl a obránce Petrohradu se tak nedokázal dostat ke střele. Nicméně domácí hráči stále drží útočné pásmo.
58:50'
Petrohradští několikrát zahrozili před Bespalovem, jejich střely ale za jeho záda nezapluly. Hra je přerušena a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
58:40'
Mikko Koskinen je na střídačce. Domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli. Ale to až po oddechovém času domácích.
58:31'
Domácí se nastěhovali do útočného pásma, kde pálí na Bespalova. Jenže ten s pomocí své obrany stále drží velmi nadějný stav.
58:00'
Hrají se poslední minuty třetí třetiny.
57:17'
Dalekonosnou ránu vyslal na Koskinena Lukáš Radil, jeho střela ale dala vyniknout domácího brankáře, který zastavil puk efektním semaforem.
56:52'
Domácím čas rychle běží a navíc mají puk hosté a z vlastní obranné třetiny se ženou do další akce před domácí branku, kde může být opět velmi rušno.
56:03'
Hosté mají znovu puk na svých hokejkách a drží kotouč daleko od vlastní branky. Nyní zakládají další svou útočnou akci.
54:43'
Spartak právě vstřelil branku!
A hosté jdou do dvoubrankového náskoku. MAXIM TRUŇOV využil chybu v obraně domácích, Patrik Hersley neudržel kotouč a ten si prvně jmenovaný převzal a v těsné blízkosti pak propálil Koskinena – 1:3. Hosté jsou tak blízko cennému skalpu. Bez asistence.
54:18'
Závar před hostující brankou, domácí ale nedokázali došťourat kotouč za záda Bespalova. K němu se pak dostal Děrgačov a posílá ho pryč z pásma.
53:38'
Radil poslal kotouč pryč z pásma, bylo to přes celé kluziště. Koskinen ale mohl hrát a zakázané uvolnění se tedy nepíská.
52:54'
Domácí hokejisté znovu zkoušeli své štěstí před brankou Bespalova, ten ovšem chytil další jejich střelu a poslal svůj tým do další útočné akce.
52:12'
Dalekonosná přihrávka domácích do útočného pásma se neujala, kotouč si dobruslil Jevgenij Kulik a hned s ním zamířil zpět před domácí branku.
51:50'
Chochlačov vymíchal Koskinena a ten měl co dělat, aby jeho další střelu chytil. Domácí si koledují o další branku, v posledních chvílích působí dost pasivně.
50:41'
Hráči Petrohradu se nedokázali v útočném pásmu dostat ke střele, hosté je dobře tísnili a po zisku kotouče pak vyrazili na druhou stranu.
49:55'
Hosté jsou ale také aktivní a nyní se dostali do další šance, když z pravé strany pálil Alexandr Chochlačov, jenž poslal puk jen vysoko nad branku domácího celku.
49:45'
Přichází další komerční přestávka.
48:30'
K další střele se dostali domácí hráči, kteří postupně zvyšují svůj tlak. Srovnat se jim zatím ale nepodařilo a hosté tak stále drží svůj nejtěsnější možný náskok.
47:45'
Agilní Alexandr Děrgačov si nabruslil před Koskinena, ale jeho přízemní střela byla zastavena obranou domácích, kteří otáčejí hru zpět před hostující branku.
47:00'
Radil je na ledě a hosté jsou tedy v plném počtu.
46:30'
Další osvobození hostů, puk letí znovu k brance Petrohradu a znovu si tak zkrátili čas svého oslabení.
46:02'
Po delším pobytu domácích v útočném pásmu se hosté dokázali osvobodit a puk poslali až před Koskinena.
45:00'
Domácí mají šanci srovnat stav utkání. Radil dostává dvě minuty za podražení a čeká je tak přesilová hra.
45:00'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., podražení).
44:44'
Alexandr Barabanov střílel z pravého kruhu bekhendem a Bespalov nastavil svůj levý beton a zastavil tak střelu domácího útočníka.
44:00'
Patrik Hersley poslal kotouč najíždějícímu Chafizullinovi, druhý jmenovaný střílel švihem, ovšem jeho střela mezi třemi tyčemi neskončila.
43:24'
Širokov nahodil kotouč Ketovovi, ten ho ale nezachytil a další náznak šance na domácí straně měl pouze jepičí život. Hosté se tak pokusí znovu zaútočit před brankou Koskinena.
42:32'
Zubarev pálil na domácí branku, ale Bespalov si sáhl na puk a znovu podržel svůj tým. Hosté tak otáčejí směr hry před branku domácího celku.
40:59'
Hosté jdou v úvodu třetí třetiny znovu do vedení. A opět se prosadil bývalý hráč Petrohradu, který tak dává druhý moskevský zásah. ALEXANDR DĚRGAČOV se napřáhl z pravého kruhu a poté puk letěl na Koskinena, jenž si na něho sáhl lapačkou, ale neubránil se a ten mu propadl za jeho záda – 1:2. Asistence: Alexej Pepeljajev a Alexandr Osipov.
40:27'
Z levé strany střílel Lukáš Radil, jeho rána se ale otřela jen o boční konstrukci domácí branky.

Vyhrané buly: 11 – 12
Také druhá třetina je za námi. V ní jsme znovu dlouho čekali na úvodní trefu, v závěru ale v jedné minutě padly rovnou dva. Nejprve skóre otevřel bývalý petrohradský útočník Alexandr Chochlačov. Záhy ale srovnal Viktor Tichonov. Do třetí části hry se tak půjde znovu za vyrovnaného stavu. Třetí třetina začne přibližně v 19:25.
40:00'
39:39'
Nikita Gusev si nabruslil do těsné blízkosti Bespalova, ale na poslední chvíli ho zastavila pozorná moskevská obrana.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:24'
Další rána mířila na Nikitu Bespalova, který musel znovu zasahovat. Hru přerušil a bude se tak vhazovat po jeho pravé ruce.
37:45'
Další střela domácích, v ní byl Prochorkin, ale nedokázal trefit branku hostů. Ti se tak bleskově přemisťují znovu před domácí brankou.
36:42'
Dlouho jsme čekali na úvodní branku, nakonec jsme se v rozmezí necelé jedné minuty dočkali rovnou dvou gólů, a to na obou stranách. Zápas tak začal mít zcela nový náboj.
35:55'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Jenže domácí hráči bleskově vyrovnávají. VIKTOR TICHONOV se dostal před Bespalova a svou střelou ho dokázal prostřelit nad jeho levým ramenem a puk tak končí v horní části jeho branky – 1:1. Asistence: Ilja Kablukov a Jegor Rykov.
35:11'
Hosté se ujímají vedení. Děrgačov našel svou přihrávkou volného ALEXANDRA CHOCHLAČOVA, který si sjel před Koskinena, položil si ho a z bekhendu ho dokázal prostřelit. Puk tak končí za jeho zády a do vedení poslal hosty bývalý hráč Petrohradu – 0:1. Asistence: Alexandr Děrgačov a Dmitrij Kalinin.
34:06'
Pepeljavev překazil rozehrávku Barabanova a hosté znovu otáčejí směr hry před domácí branku. V posledních chvílích jsou mírně aktivnějším týmem, zatímco domácí jsou zatím daleko za očekáváním.
33:16'
Koskinen přidržel kotouč a poté si ho převzal Patrik Hersley, ten ho ale neposlal pryč z pásma a před brankářem Petrohradu střílel znovu Nikoncev. Ani tato situace ale skóre dnešního utkání neotevírá.
33:05'
Nikoncev tečoval těsně před brankou domácích střelu Voronina, Koskinen však dokázal včas zakročit a znovu podržel svůj tým.
33:02'
Jevgenij Ketov si sjel do blízkosti Bespalova, jeho přízemní střela ale končí na jeho betonech. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce. Ale až po komerční přestávce.
32:11'
Leščenko pálil z prostoru mezi kruhy a Koskinen musel jít do zákroku. Hru ale nechal plynout a kotouč poslal mezi své spoluhráče, kteří už spěchají před branku Spartaku.
31:20'
Také Radil je už na ledě a hosté jsou také kompletní. Po delší době tak uvidíme hru v klasickém počtu hráčů.
30:33'
Tichonov je na ledě a Petrohradu začíná zkrácená přesilová hra.
30:17'
Patrik Hersley se nedostal do zakončení, nedokázal zkrotit skákavý kotouč svou čepelí a hosté spěchají do útočného pásma.
29:20'
Radil ale podrazil soupeře a i on dostává dvě minuty. Přesilovka hostů tak končí a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
29:20'
28:33'
Tichonov dostává dvě minuty za podražení a je tu další přesilová hra pro hostující Spartak Moskva.
28:33'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Viktor Tichonov – 2 min., podražení).
28:23'
Petrohradští nyní získali zdarma útočné pásmo. Hosté se totiž dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje do jejich obranného pásma.
28:01'
Maxim Karpov se marně natahoval po puku, který byl před brankářem Bespalovem. Dmitrij Kalinin byl u něho dříve a hned ho poslal do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
27:55'
Na druhé straně střílel z levého kruhu na Koskinena Chochlačov a brankář Petrohradu jeho střelu zlikvidoval svojí maskou. Hned je tedy hra přerušena.
27:14'
Jarno Koskiranta našel před brankou volného Ilju Kovalčuka, který pálil z první, na zatím bezchybného Nikitu Bespalova ovšem nevyzrál.
26:33'
Nepřesná rozehrávka mezi Gavrikovem a Ketovem a u puku jsou tak znovu hosté. Ti s ním míří před Koskinenovu branku, kde se ho pokusí znovu ohrozit.
25:30'
Na řadě je další komerční přestávka.
25:23'
Od modré čáry pálil Zubarev a byla to opravdu prudká rána, kterou ale likviduje Nikita Bespalov, jenž tak znovu svůj tým podržel.
24:49'
Viktor Tichonov hledal přihrávkou Jevgenije Ketova, který si sjel do blízkosti branky Koskinena, ale mezi jeho betony ho nepřekonal.
24:03'
Patrik Hersley střílel z první na hostující branku, střela ale byla zablokována hostující obranou a znovu se tak skóre nemění.
23:30'
Po chybě v obraně Petrohradu se málem hosté dostali do úniku, ale jejich souhru zastavili domácí hráči už ve středním pásmu a otáčejí směr hry zpět před branku Spartaku.
23:01'
Před Koskinenem se zjevil Voronin a střílel zblízka, ale obránce Petrohradu David Rundblad jeho střelu zastavil. Mikko Koskinen tak nemusel vůbec zasahovat.
22:41'
Dinar Chafizullin je na ledové ploše a domácí celek je tedy v plném počtu.
21:50'
Ville Lajunen pálil na Koskinena, tedy svého krajana z levého kruhu a Koskinen proti němu vytasil efektní semafor. Podržel tak svůj tým a raději přerušil hru.
21:30'
Domácí nyní dlouho podrželi kotouč daleko od své branky a pošetřili tak další vteřiny ze svého oslabení.
20:57'
Kulik poslal kotouč Stoaovi před branku, ten okamžitě vystřelil, ale domácí obránce Patrik Hersley celou akci hostů zastavil a hned na to pak vyhodil puk do bezpečí.
20:41'
Chafizullin inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení a je tu další přesilová hra pro Spartak Moskva.
20:17'
Domácí se nastěhovali do pásma hostů, hned ale o kotouč přišli a do útoku se řítili hosté. Vjačeslav Leščenko pak střílel z pravé strany, ale Koskinen byl na místě.

Vyhrané buly: 9 – 17
První třetina je minulostí. V ní jsme neviděli ani jednu branku, blízko k ní ale měly oba týmy. Nicméně skóre se neměnilo ani na jedné straně a na první branku si tak budeme muset ještě počkat. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.
20:00'
19:48'
Hosté vyhodili kotouč do středního pásma, už se ale nic nestane. První třetina je tak pomalu za námi.
19:19'
Gavrikov střílel z pravé strany, ale puk se otřel jen o obránce Kalinina a hosté spěchají ještě do útočného pásma. Blíží se už závěr první periody.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:33'
Domácí jsou v plném počtu.
17:58'
Domácí hokejisté se znovu osvobodili a puk míří až před hostující branku. Vypadá to, že se petrohradští hokejisté už ubrání ve svém oslabení.
17:22'
Chochlačov pálil z levého kruhu na domácí branku, obrana Petrohradu ale znovu svůj tým podržela a pomohla Koskinenovi, který nemusel vůbec zasahovat.
16:55'
Domácí vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu a okamžitě poslali kotouč až před Bespalova. Dokázali se tak poprvé ubránit a hlavně osvobodit.
16:33'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., vražení na hrazení).
15:25'
Na druhé straně střílel Osipov od modré čáry, jeho střela ale končí mimo tři tyče.
14:58'
Na opačné straně se domácím hráčům nepovedlo projít do útočné třetiny, ztratili kotouč a hosté tak otáčejí směr hry před branku Koskinena.
14:32'
Vhazovalo se po pravé ruce Bespalova a hosté se vzápětí dostali ke kotouči a vyvezli ho až před domácí branku, kde se pokusí o další útok před Koskinenem.
14:29'
Hosté jsou už v plném počtu a hra bude tedy pokračovat v klasickém počtu na obou stranách. To ale až po další komerční přestávce.
13:50'
Plotnikov nedokázal zpracovat kotouč v prostoru mezi kruhy a ten tak opouští útočné pásmo. Hosté se tak znovu osvobozují a už to vypadá, že své oslabení zvládnou.
13:28'
Sergej Širokov si nabruslil na levý kruh a vystřelil směrem na hostující branku. Tam byl ale připraven Nikita Bespalov, který jeho střelu kryje.
12:39'
Barabanov je na ledě. Petrohrad je kompletní a začíná jeho zkrácená přesilová hra.
12:29'
Síly na ledě se srovnají. Kulik dostává dvě minuty za hákování a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
12:29'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., hákování).
11:46'
Zubarev nyní vytlačil Stoau z předbrankového prostoru a domácí znovu velmi dobře brání svůj prostor před brankou. A hned na to pak vyhazují puk znovu až před Bespalova.
11:18'
Arťom Podšendjalov dostal přihrávku do těsné blízkosti Koskinena, jeho střela ale byla sražena mimo a Petrohrad se vzápětí osvobozuje.
10:39'
Barabanov podrazil soupeře a putuje na dvě minuty na trestnou lavici. To znamená, že i hosté si zahrají přesilovou hru.
10:39'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Barabanov – 2 min., podražení).
10:26'
Na opačné straně našel svou přihrávkou Vojnov Kovalčuka, tomu ale puk sjel z čepele a do zakončení před Bespalovem se nedostal.
10:00'
Jsme v polovině první třetiny, kotouč na svých holích mají hosté a už s ním směřují před branku Koskinena. Obrana Petrohradu se rychle vrací zpět.
09:20'
A Lukáš Radil podruhé zahrozil před petrohradskou brankou, jeho střela ale znovu nekončí úvodní brankou. Stále si tak na první trefu v tomto duelu musíme počkat.
08:45'
Na řadě je první komerční přestávka tohoto utkání.
08:35'
Lukáš Radil ujel do úniku až před Koskinenovu branku, jeho střela ale za jeho záda neprošla. Český útočník ale připravil velmi pohlednou akci svého celku.
07:50'
Jevgenij Kulik na druhé straně pálil z pravého kruhu a kotouč letěl na Mikku Koskinena, ale obrana Petrohradu ukázala svou kvalitu a zastavila jedovatou střelu hostů.
06:56'
Znovu Ilja Kovalčuk v akci. Nyní si našlápl před modrou čárou a snažil se dostat do útočné třetiny, ovšem obranný zákrok předvedl Dmitrij Kalinin a zabránil tak ruské raketě dostat se před branku Bespalova.
06:05'
Hned po vhazování v útočném pásmu Petrohradu se ke střele dostal Ilja Kovalčuk, jenž svou přízemní střelu poslal jen vedle branky Nikity Bespalova.
05:38'
Viktor Tichonov se obtočil před hostující brankou a poté pálil na Nikitu Bespalova, jenž si proti jeho projektilu připisuje další přesný zákrok.
04:40'
Další akci založili hosté, před brankou domácího celku ovšem nic nevymysleli a hráči Petrohradu si znovu přebírají kotouč a míří s ním před Bespalova.
03:41'
Maxim Karpov si sjel až do blízkosti Bespalova a okamžitě vystřelil. Hostující brankář dokázal jeho střelu vyrazit svoji holí a znovu podržel svůj tým.
03:32'
Provolněv je na ledové ploše a Spartak je tedy v plném počtu.
03:19'
Viktor Bobrov se dokázal ve vlastním oslabení dostat do šance, ujel všem a tváří v tvář Koskinenovi ale neuspěl. Ten včas sklapl betony a drží svůj tým.
02:45'
Kovalčuk vyslal další tvrdou střelu na Bespalova, kotouč po jeho ráně se ale odrazil od obránce Osipova a hosté se znovu dokázali osvobodit a puk letí až před Koskinena.
01:59'
Plotnikov zavezl kotouč do útočného pásma a poté ho poslal Gusevovi, jenže ten ho dobře nezpracoval a hosté se dokázali osvobodit a pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
01:32'
Domácí si jako první zahrají přesilovou hru. Provolněv inkasuje dvě minuty za držení a už sedí na trestné lavici.
01:32'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv – 2 min., držení protihráče).
01:15'
Vladislav Gavrikov se protáhl podél levého mantinelu na levý kruh a poté vyslal střelu švihem. Ta končí v moci brankáře Bespalova a nyní je už hra přerušena. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
00:38'
Ilja Kovalčuk dostal nabito do prostoru mezi kruhy a jeho prudká střela pak skončila na brankáři hostů, který puk okamžitě posílá mezi své spoluhráče a posílá je do další akce.
00:12'
Záhy ovšem o kotouč přišli a do rychlého protiútoku se vrhli hosté z Moskvy a už operují před domácí brankou.
00:05'
Domácí vyhráli úvodní vhazování a už s pukem na svých hokejkách míří do útočného pásma, kde poprvé mohou ohrozit branku Spartaku.
00:01'

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Gavrikov, Vojnov, Chafizullin, Hersley, J. Jakovlev, Rundblad, Rykov, Zubarev – Kovalčuk (C), Koskiranta, Barabanov – Širokov (A), Kalinin, S. Plotnikov (A) – N. Gusev, Prochorkin, Karpov – Tichonov, Kablukov, Ketov.

Spartak Moskva: Bespalov (Truškov) – Kulik, Kalinin (C), A. Osipov, Pepeljajev (A), Provolněv, V. Lajunen, Judin – Radil, Stoa, Leščenko – Chochlačov (A), Děrgačov, Podšendjalov – Truňov, A. Voronin, Nikoncev – A. Kuzněcov, Černych, Bobrov – Pervov.

Rozhodčí: Beljajev, Fraňo – Otmachov, Černyšjov.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Lukáš Radil (SPM)
Vzájemná utkání

Oba celky se už letos v rámci sezóny v KHL utkaly. Petrohrad dvakrát na ledě Spartaku dokázal vyhrát, nejprve 5:0 a o měsíc později pak 4:0. Moskevští tak mají Petrohradu určitě co vracet.

Hosté ze Spartaku Moskva jsou ve stejné konferenci na devátém místě a dosud si připsali šestatřicet bodů. Naposledy prohráli hokejisté moskevského celku 4:5 po nájezdech v Minsku . Předtím ale měli pětizápasovou šňůru výher na domácím ledě. Venkovní trip tedy hosté nezačali nejlépe, získali zatím bod a dnes to na ledě rozjetého Petrohradu nebudou mít vůbec jednoduché. Ale stát se může cokoli a rozhodně nemají nic ztraceno. Čeká nás zajímavý duel, proto si ho rozhodně nenechte ujít.
SKA Petrohrad

Domácí SKA Petrohrad je letos opravdu mašina a od úvodu sezóny sbírá výhru za výhrou. V tabulce Západní konference je suverénně na prvním místě s devětasedmdesáti body. A vévodí také celé KHL. Na své konto si hokejisté Petrohradu připsali třiadvacet výher v základní hrací době, čtyři v nastavené hrací době či nájezdech a pouze dvakrát prohrál v nastavení či nájezdech. V základní hrací době Petrohradští ještě neokusili hořkost porážky a jsou tak postrachem pro všechny týmy. Nejinak tomu bude i dnes proti moskevskému Spartaku.
Hezký podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu ruská KHL a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat utkání mezi týmy SKA Petrohrad a Spartak Moskva. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.