KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Kazaň - 27. října 2017   13:30

Red Star Kunlun
36:10' DeFazio (Wolski)
1:2
(0:0, 1:1, 0:1)
Kazaň
Kazaň
27:18' Svitov  (Tokranov, D. Musin) • 47:57' Jazkov  (Tokranov)
Alexej Vasiljev, Alexandr Sysujev – Alexej Majtak, Sergej Šeljanin
LeSports Center
Kazaň

Ode mě je to už pro tento zápas vše, přeji příjemný zbytek dne.
Zápas je u konce. Domácí jsou nakonec smutní, protože nezískali ani jeden bod. Přitom byli dnes Kazani vyrovnaným soupeřem. Po bezbrankové první třetině se v té druhé jako první prosadila právě Kazaň. Domácí ale vyrovnali a pak ve zbytku třetiny sahali i po dalším gólu, který by je poslal do vedení. Jenže to se nestalo. Ve třetí třetině byli znovu domácí hodně aktivní, ale Garipova se jim už překonat nepodařilo. Naopak to byl Hellberg, který inkasoval a tak si Kazaň z Číny odváží tři body.
59:10'
Domácí už to zkouší bez brankáře v šesti!
58:10'
Anton Lander ujížděl sám na Hellberga, ale ten ještě udržel šance svého týmu na body a jeho šanci zlikvidoval.
57:22'
Kazaň vyhodila kotouč na zakázané uvolnění. Hosté tak nyní nemohou vystřídat.
56:06'
Kunlun se pomalu nadechuje k závěrečnému tlaku. Kazaň se ale stáhla a dobře střeží obranné pásmo. Bude to pro domácí těžké.
54:37'
Markovova dělovka od modré skončila jen na chráničích připraveného Magnuse Hellberga.
53:46'
Svitov se do žádných velkých akcí nepouštěl. Když viděl, že je v útočném pásmu sám proti přesile, plynule vyjel obloučkem zpět do střední třetiny.
52:48'
Přesilovka se Kunlunu vůbec nepovedla. Přitom to byla ideální příležitost vynutit si prodloužení.
51:57'
Geoffrey Kinrade dostal přihrávku zpoza brány od Kinrada. Jeho střelu z pravého kruhu ale dokázal Emil Garipov vyrazit.
50:48'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., hákování).
49:57'
Gilbert Brulé střílel od pravého hrazení. Ale bylo to celkem z úhlu, takže žádný problém pro Garipova.
47:57'
Kazaň vstřelila branku!
Kazaň jde znovu do vedení. NIKITA JAZKOV se krásně proháčkoval mezi obránci a dokázal přesnou střelou překonat Hellberga v brance Kunlunu. Asistence: Vasilij Tokranov.
46:38'
Rob Klinkhammer chtěl střílet z pravého kruhu, ale nakonec se o něj postarali obránci Red Star.
45:58'
Roman Graborenko stihl ještě vypálit od modré, Garipov ale kotouč chytil bez problému lapačkou.
44:45'
Stěpan Zacharčuk měl trochu problémy s rozehrávkou, když byl pod tlakem. Ale nakonec to zvládl a kotouč neztratil.
42:55'
Michail Gluchov si puk hezky zasekl na osu kluziště. Jeho střela ale už tak povedená nebyla.
42:00'
Wojteku Wolskskému střel bekhendem nesedla. Tohle byl velmi snadný zákrok pro Garipova.
40:55'
Hosté sice prošli do útočného pásma, ale ihned byli přimáčknuti na mantinel a ztratili puk.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 15:23.
Ve druhé třetině už jsem se dočkali i branek. Jako první se z gólu radovali hosté, kteří využili přesilovou hru. Trefil se z dorážky Svitov. Kunlun ale pak výrazně přidal na obrátkách a zasypal Garipova velkým množstvím střel. Brankář Kazaně dlouho odolával, ale na zakončení DeFazia už neměl nárok ani on. A tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.
40:00'
39:15'
Hosté vyhodili kotouč a doufají, že už zbytek druhé třetiny přežijí bez úhony.
38:35'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., podražení).
37:10'
Domácí jsou při chuti a nebýt Garipova, inkasovala by Kazaň určitě vícekrát. Kazaň se v posledních minutách jen brání.
36:10'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Tak přece jen není Garipov nepřekonatelný. Wolski ještě stihl přistrčit puk před bránu, kde byl BRANDON DEFAZIO. Tomu se povedlo z mezikruží Garipova propálit. Asisntece: Wojtek Wolski.
35:20'
Marek Ďaloga si vybruslil do volného prostoru a zápěstím vystřelil. Garipov ale dnes postavil na brankovišti zeď. Žádný puk za něj neprojde.
33:12'
Přesilovka se čínskému klubu nedaří. Nemůže se usadit před Garipovem na trvalo.
32:07'
Hosté vyhodili puk až za branku Kunlunu. Domácí se musí znovu pokusit usadit v útočném pásmu.
31:36'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Denis Golubev – 2 min., nesportovní chování).
31:05'
Z levé strany hezky zápěstím vypálil Cory Kane, ale Garipov se znovu zaskvěl a dál si drží čisté konto.
29:43'
Galijev dostal kotouč na pravý kruh, než se ale zorientoval a otočil s pukem, tak už o něj přišel.
29:00'
Píská se zakázané uvolnění Kazaně, hra se vrátí před Garipova.
28:38'
Stěpan Zacharčuk zablokoval střelu těsně před Garipovem a pomohl tak výrazně svému brankáři.
28:03'
Kazaň málem své vedení ještě navýšila. Proti střele z blízky si však dokázal Hellebrg poradit a kotouč vyrazil.
27:18'
Konečně je bezbrankové skóre prolomeno. Jako první se prosazuje Kazaň který využila přesilovku. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval ALEXANDR SVITOV a dorazil puk do brány Kunlunu. Asistence: Vasilij Tokranov, Damir Musin.
26:48'
Vladimir Tkačov dostal přihrávku na pravý kruh, ale než si puk zpracoval, už byla jeho pozice pro střelu ztracená.
25:53'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Kyle Chipchura – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
25:30'
Další perfektní zákrok jedničky Kazaně. Tentokrát si připsal zákrok proti střele z pravé strany.
24:43'
Gilbert Brulé přihrával puk před bránu. Našel si ho Alexej Ponikarovskij. Jeho střela z mezikruží nevypadala zle, ale Garipov ji chytil.
24:01'
Po delší době si zachytal i brankář Kunlunu Magnus Hellberg. I on svou práci zvládl na výbornou.
22:59'
Dalším, kdo otestoval kvality Garipova byl Brandon DeFazio. Brankář Kazaně si znovu poradil na jedničku.
22:23'
Brandon Yip přenechal puk na modrou Kinradovi. Ten tvrdě vystřelil, ale Garipova v brance Kazaně nepřekonal.
21:40'
Garipov si musel připsat první zákrok ve druhé třetině. Střelu z pravého kruhu dokázal vyrazit.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 14:29.
V první třetině branka nepadla, obě mužstva na první gólový úspěch v zápase čekají. Hosté z Kazaně jsou favoritem tohoto duelu, a také měli v první periodě více ze hry. Jenže všechny jejich šance zlikvidoval brankář Magnus Hellberg. Podobně si na druhé straně kluziště počínal Emil Garipov. Když už se Kunlun dostal k zakončení, ona byl vždy na svém místě. Uvidíme, zda se bezgólový stav zlomí ve druhé třetině.
20:00'
19:58'
Těsně před koncem ještě hosté jednou vystřelili, úspěšný blok ale předvedl Roman Graborenko.
19:44'
Kazaň z vlastního obranného pásma rozjíždí možná poslední akci v první třetině.
19:05'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., hrubost).
18:47'
Galijev se dostal do střelecké pozice před brankou a okamžitě vypálil. Hellberg předvedl jistý zákrok.
18:18'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Kyle Chipchura – 2 min., hrubost).
18:18'
Na ledě došlo k menší strkanici, rozhodčí neměli problém klubko hráčů od sebe rozehnat.
16:50'
Marek Ďaloga vyzkoušel pozornost Garipova. Ten byl znovu bezchybný.
16:21'
16:09'
Znovu Kunlun vyhazuje a toto oslabení už má téměř za sebou.
15:30'
Galijev a po něm i Markov ještě udrželi útočné pásmo. Na třetí pokus už se ale domácím povedlo vyhodit.
14:21'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Wojtek Wolski – 2 min., vysoká hůl).
12:52'
Od modré čáry zkusil štěstí Pavel Vorobej. Jenže Garipov celou dobu na jeho střelu viděl, takže mu nedělalo žádný problém ji chytit.
11:17'
Alexej Ponikarovskij střílel z levého kruhu. Emil Garipov měl prostor u své pravé tyče dobře pohlídaný.
10:50'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stěpan Zacharčuk – 2 min., krosček).
10:24'
Puk doklouzal až k brankáři Magnusu Hellbergovi a ten ho raději před dojíždějícími hráči Kazaně přikryl.
09:02'
Andreas Thuresson střílel a před brankou dobře clonil Brandon DeFazio. Garipov však zůstal bezchybný.
08:37'
Kazaň zamkl na chvíli Kunlun v jeho obranné třetině, ale domácí se dokázali ubránit a sami pak vyrazili dopředu.
06:43'
Kunlun vyhrál vhazování, puk se dostal k obránci Graborenkovi a ten okamžitě tvrdě vypálil. Trefil jen připraveného Emila Garipova.
05:59'
Zakázané uvolnění čínského klubu. Vhazovat se bude před Hellbergem.
05:03'
Stanislav Galijev tvrdě pálil z pravého kruhu, ale branku Kunlunu netrefil ani on.
04:44'
Ihned po vyhraném vhazování pálil Roman Graborenko (Kunlun), avšak ani on neměl dobře seřízená mířidla.
03:49'
Sekáč sice trochu přibrzdil rozhodčí, který se mu pletl do cesty, ale i tak český útočník dokázal přihrát na modrou Markovovi. Jeho střela byla nepřesná.
02:51'
Znovu se domácí v útočném pásmu dlouho neohřáli. Brayden Jaw dojel nahozený puk, ale u mantinelu o něj přišel.
01:58'
Domácí se poprvé dostali do útočného pásma, ale Garipov mohl zůstat v klidu, zasahovat nemusel. Vše za něj vyřešili obránci.
00:40'
Brankář Magnus Hellberg má puk ve své moci. Vhazovat se bude po jeho pravici.
00:01'
Stadionem v postupně zazní čínská a ruská hymna.

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Kinrade (A), Järvinen, N. Chlystov, A. Kulda, Graborenko, Ďaloga, Vorobej – Wolski, Brulé, Ponikarovskij (C) – Yip, K. Makarov, Kane (A) – Thuresson, DeFazio, Chipchura – O'Donnell, Lockhart, Jaw.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov (A), S. Zacharčuk, Tokranov, Ohtamaa, D. Musin, Sidorov – M. Gluchov, Lander, Sekáč – Galijev, Klinkhammer, Tkačov – Jazkov, Lukojanov, Malychin (A) – Svitov, Golubev, Archipov (C).

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Alexandr Sysujev – Alexej Majtak, Sergej Šeljanin.
Vzájemné zápasy

Kunlun hraje KHL teprve druhou sezonu, takže se s Kazaní stihl zatím utkat jen třikrát. A pokaždé odcházel poražen. Naposledy se tyto dva týmy utkaly letos v srpnu a Kazaň doma vyhrála 4:2. Favoritem bude i dnes.
Ak Bars Kazaň

Kazaň paří již tradičně na špičku celé KHL a může pomýšlet i na zisk Gagarinova poháru. Po 24 odehraných zápasech vévodí s 50 body celé Východní konferenci. V posledních zápasech ale forma Kazaně úplně oslnivá nebyla. Z posledních sedmi utkání hned čtyři prohrála. Naposledy doma s Jekatěrinburgem 1:2 na nájezdy. Venku Kazaň prohrála tři ze čtyř posledních utkání.

Kunlun je jediným čínským zástupcem v Kontinentální hokejové lize. Zatím se pohybuje na hraně příček zaručující play-off. Konkrétně mu patří osmá pozice s náskokem pouhého jednoho bodu. Poslední tři utkání Kunlunu se po základní hrací době nerozhodly a všechny Red Star prohrálo. Celkem odešlo poraženo v sedmi z osmi posledních utkání. Doma prohrál Kunlun čtyřikrát po sobě.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání KHL mezi týmy Red Star Kunlun a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.