KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Lada - 4. října 2017   09:30

Red Star Kunlun
17:00' Kane (Chipchura) • 31:39' Jüe (Vorobej, Ponikarovskij)
Lada
Krasotkin (Lazušin) – Maleňkich, Kirillov, Ďjakov, Gurkin, D. Ježov, Ch. Genoway, Kostromitin, D. Vorobjov – Mastrjukov, Filatov, Kapustin – Bělousov, Zernov, Bočarov – Valujskij, Něstěrov, A. Strelcov – Achmetov, Rachimullin.

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Statistiky zápasu:
Střely na branku: 32-24
Vyhraná vhazování: 55-16
Zblokované střely: 13-16
Hity: 13-9
Vyloučení: 6-5 + OT 10 min (LAD)
Dnešní zápas je u konce, Kunlun potvrdil úlohu mírného favorita a získává tři body po nejtěsnějším vítězství 2:1. Hosté se dostali do vedení na konci první části z dvojnásobné přesilovky, jenže za dalších 50 sekund dokázal čínský celek vyrovnat v oslabení. Vítěznou trefu domácích vstřelil v polovině druhé třetiny Zach Jüe.
Po ukončení zápasu se ještě několik hráčů dostalo do potyčky, kterou uklidňují rozhodčí.
59:34'
Krasotkin se vrací do branky, vhazuje se totiž ve středním pásmu kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
59:25'
Hosté několikrát vystřelili, ale nepřesně!
59:06'
Lada se teď drží v útočném pásmu.
58:36'
Domácí se snažili trefit prázdnou branku, je z toho však jen zakázané uvolnění.
58:29'
Lada zkouší power-play!
58:29'
Filatov mohl vyrovnat, jeho střelu však kryje Hellberg. Lada si bere oddechový čas.
58:14'
Hra se znovu přesunula před Krasotkina.
57:42'
Domácí několikrát vypálili mimo tři tyče, teprve teď je Toljatti u kotouče.
57:11'
Obrázek hry se nemění, krátký výpad Lady neměl účinek a teď se znovu musí bránit.
56:28'
Red Star hraje velmi chytře, soupeře vůbec k ničemu nepouští.
55:39'
Kunlun drží kotouč v útočném pásmu, Lada se k Hellbergovi vůbec nemůže dostat.
54:58'
Lada se snaží usadit v útočném pásmu, jenže se jí to nedaří a čas hodně rychle ubíhá.
54:09'
Domácí drží těsný náskok, hra teď plyne bez větších komplikací.
53:24'
Na druhé straně kryje střelu Hellberg.
53:00'
Dobrou střelu vyprodukoval Wolski, Krasotkin ukryl kotouč v lapačce.
51:51'
Kunlun se vzápětí osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
51:41'
51:13'
Až nyní se Toljatti usadilo v útočném pásmu.
50:34'
Red Star vyhazuje až za branku Lady.
49:41'
Kulda vrazil na hrazení Bočarova a odpyká si dvě minuty.
48:45'
Zakázané uvolnění Kunlunu.
48:38'
Po šanci Valujskijho drží Hellberg kotouč v lapačce.
48:19'
Puk skončil v ochranné síti, vhazuje se před Hellbergem.
47:52'
Dobrou šanci na levé straně si vypracoval Brulé, ovšem Krasotkin si s tiuto velkou možností poradil. Následuje komerční přestávka.
46:49'
45:51'
Lada drží útočné pásmo, jenže souvislý tlak si nedokáže vytvořit.
45:18'
Kunlun se osvobodil a vyhazuje.
44:49'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Luke Lockhart – 2 min., sekání).
44:48'
Krasotkin si připisuje dobrý zákrok po obrátce Jawa a dorážce Lockharta. Ten se poté dopustil sekání a proto vznikla před hostujícím gólmanem mírná potyčka.
44:11'
Rozhodčí teď musí řešit výměnu názorů obou soupeřů ve středu kluziště.
44:11'
Kunlun opět držel kotouč v útočném pásmu, vzápětí se však DeFazio ocitl v ofsajdu.
43:25'
43:07'
Domácí se drží v útočném pásmu, vystřelit však nedokážou.
42:39'
Po ráně z levého kruhu od O'Donnella opět zasahuje Krasotkin.
42:11'
Krasotkin kryl tvrdou ránu od modré i následnou dorážku, poté se Ladě podařilo vyhodit.
41:43'
Hosté jsou ve čtyřech, střelu od modré ukrývá Krasotkin do lapačky.
41:25'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Denis Zernov – 2 min., vražení na hrazení).
41:25'
Po souboji u mantinelu se z ledu těžce zvedá Wolski, Kunlun bude hrát krátkou přesilovku 5 na 3!
40:48'
Ladě se podařilo vyhodit, domácí mají ještě zhruba 50 sekund v početní výhodě.
40:26'
První střela domácího týmu letěla vedle vzdálenější tyče ruského klubu.
Vyloučení: 1-2
Druhá třetina je za námi. Domácí celek otočil vývoj zápasu díky brance Jüe a do závěrečného dějství půjde s těsným náskokem. Třetí třetina začne přibližně v 11:25.
40:00'
39:48'
Po ráně Bruleho zasáhl ramenem připravený Krasotkin.
39:43'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Alexej Mastrjukov – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
39:43'
Do zakončení se ještě dostal DeFazio, ovšem Krasotkin v pohodě zasahuje.
39:21'
Poslední vteřiny druhé třetiny se odehrávají ve středním pásmu.
38:42'
Druhá třetina spěje ke svému konci, hosté jsou v posledních minutách aktivnějším týmem.
37:11'
Lada vyhazuje na zakázané uvolnění.
36:38'
Toljatti teď rozjíždí akci zpoza vlastní branky.
35:44'
Hra se přesunula před branku Kunlunu, hosté ale stále nedokážou vystřelit.
34:39'
Po ráně DeFazia s přehledem zasahuje brankář Lady.
34:35'
A další icing hostujícího týmu, rozhodčí kontrolují plexisklo za gólmanem Krasotkinem.
34:19'
Lada se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
34:09'
Domácí šli do přečíslení tři na dva, nicméně Krasotkin u levé tyče fantatsicky zasáhl betonem proti bekhendu Mokina!
33:39'
Z levé strany střílel Filatov, Hellberg ukryl kotouč v lapačce.
33:23'
Kunlun vyhodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
33:01'
Krasotkin znovu musel být v pohotovosti, tentokráte ale vážněji zasahovat nemusel.
32:24'
Krasotkin pro jistotu ukrývá kotouč v lapačce, následuje komerční přestávka.
31:39'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí otáčejí průběh dnešního zápasu! Po přihrávce zpoza branky od Vorobeje se zjevil sám před Krasotkinem ZACH JÜE a přesnou střelou do bližšího horního rohu rozvlnil síť. Asistence: Pavel Vorobej, Alexej Ponikarovskij
30:50'
Mokin se dostal do zakončení, jeho střela však Krasotkina příliš neprověřila.
30:35'
Na druhé straně si po delší době připisuje lehčí zákrok také Hellberg.
29:16'
Po střele z ostrého úhlu od Lockharta se snažil před hostujícím gólmanem dorážet Jaw, ale přehnal to s důrazem a opět vznikla menší potyčka.
29:08'
O kotouč se bojuje v obranném pásmu Lady.
28:42'
Po střele od modré od Vorobeje se snažil dorážet Järvinen, ale na připraveného Krasotkina si nepřišel. Následuje komerční přestávka.
28:29'
Hra se nyní přesová ze strany na stranu, ani jeden celek nemá souvislejší tlak.
27:31'
Zakázané uvolnění pro Ladu, vhazuje se po pravici Krasotkina.
27:08'
26:59'
Teprve nyní se usadili v útočném pásmu, jejich přesilovka je však u konce.
26:28'
Kunlunu se početní výhoda příliš nedaří, nemohou se dostat ke kloudnému zakončení.
25:46'
Domácí v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
25:08'
Síly na ledě se vyrovnají, dvě minuty za hákování odsedí Zernov.
24:33'
Domácí vyrazili do brejku, ovšem Krasotkin byl připraven a pokus vyrazil k mantinelu.
23:46'
Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Kulda.
23:14'
Po zpětné přihrávce zpoza branky od Mokina se snažili zakončovat O'Donnell s Myttynenem, ale kotouč za gólmana Krasotkina nedostali.
22:10'
Lada drží útočné pásmo, její střely jsou však hodně nepřesné.
21:35'
Hra se přesouvá do středního pásma, i na začátku druhé třetiny sledujeme mnoho přerušení.
21:09'
Na druhé straně musel být poprvé v pohotovosti také Hellberg, vhazovat se bude po jeho levici.
20:51'
Krasotkin byl opět v pohotovosti po šanci O'Donnella, poté vznikla za hostující brankou mírná potyčka.
20:24'
K první střelecké možnosti druhé části se dostal Kane, jenže z mezikruží ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře Krasotkina!
Vyloučení: 3-2
Úvodní dějství je za námi. Po opatrném úvodu se hosté dostali do vedení z dvojnásobné početní výhody, nicméně čínský výběr dokázal v klasickém oslabení okamžitě srovnat. Druhá třetina začne přibližne v 10:31.
20:00'
19:53'
Domácí celek se v závěru první třetiny ještě dopustil zakázaného uvolnění.
19:42'
19:18'
Lada zvládá přesilovku dobře a nepouští soupeře ke střele.
18:17'
Po střele Wolskiho zasahuje brankář Krasotkin.
18:07'
Ladě se podařilo vyhodit, čínský celek musí rozjíždět akci zpoza vlastní branky.
17:42'
Red Star Kunlun má šanci dostat se do vedení, zahraje si totiž přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení odsedí Achmetov.
17:36'
Hellberg zlivkidoval střelu z pravého kruhu.
17:00'
Tak tohle je však pro hosty šok. Domácí totiž srovnávají v klasickém oslabení, kdy se puku zmocnil CORY KANE, ustál souboj s dvěma bránícími protihráči a bekhendem zavěsil přesně k pravé tyči, Krasotkin nestačil reagovat. Asistence: Kyle Chipchura
16:09'
Branka přeci jen platí, rozhodčí ji uznávají a potvrzují vedení pro Ladu!
16:09'
Ještě to však není definitivní, rozhodčí zkoumají, zda Genoway zachytil kotouč v útočném pásmu, jinak by se totiž jednalo o ofsajd!
16:09'
Lada právě vstřelila branku!
Hosté nakonec pořetní výhodu zužitkovali. Domácím se nepodařilo vyhodit, na modré čáře zachytil kotouč do rukavice CHARLES GENOWAY, nabruslil si s ním před brankou a nechytatelnou ranou k tyči otevírá skóre zápasu! Bez asistence.
15:59'
Domácí zatím hrají oslabení na jedničku a nedovolí soupeři střílet.
15:08'
Tak to je hodně nepříjemná zprává pro domácí. Ti budou hrát téměř dvě minuty oslabení 3 na 5, dvě minuty za podražení totiž odsedí Järvinen
14:58'
Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za úder loktem odsedí Jaw.
14:56'
Jaw byl nachytán v ofsajdu, hra je nyní hodně často přerušována a spíše se nehraje.
14:45'
Hellberg vzápětí kryje i střelu Mastrjukova z pravého kruhu.
14:41'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
14:13'
Brankář čínského celku si nyní poradil i s nájezdem Strelcova, hra je znovu přerušena.
14:04'
Nahození od modré čáry ukrývá v lapačce brankář Hellberg.
13:24'
Hosté nyní vyhodili na zakázané uvolnění.
12:47'
NIkita Filatov nabral rychlost na levé straně, ale jeho nevýrazná střela šla přesně skončila jen na Hellbergovi. Komerční přestávka!
12:17'
Na obou stranách je teď k vidění velké množství nepřesností. Ani jeden z celků se ne a ne prodrat k pořádnému zakončení.
11:30'
Ponikarovskij dostal dobrou přihrávku za obranu soupeře. Přeci jenom však kotouč nabral moc velkou rychlost a více přesnosti by se také hodilo.
10:48'
Ani přes střední pásmo se teď nedostali domácí borci, kteří zatím nepředvádějí zrovna nádherný hokej.
10:22'
Dva hráči se teď srazili u brány Krasotkina. Nebyla to al ničí vina, neboť Chipchura pouze podklouzl a sebou vzal také hostujícího obránce.
09:51'
Hosté jsou v posledních desítkách vteřin jednoznačně aktivnější a pravidelně okupují prostor před Marcusem Hellbergem. Nějaké pořádné zakončení se však zatím nekoná.
09:37'
Poměrně jednoduchý zákrok si teď proti Mastrjukovovi připsal Hellberg. Švédský gólman domácího týmu tak zařídil přerušení hry.
09:06'
Oba týmy hrají v plném počtu.
08:46'
Bělousov se vymanil zpoza soupeřovy brány, ale Hellberg ho výborně vybruslil a nic hosté nevytěžili ani z následné střely Kostromitina.
07:45'
No a nevypadalo to vůbec marně. DeFazio jako nůž máslem prošel přes střední pásmo, našel si prostor na střelu na levém kruhu, avšak zakončením těsně minul.
07:37'
Hra ve čtyřech zatím více vyhovovala hráčům Lady, kteří se drželi v útočném pásmu. Nyní už však akci rozjíždí domácí celek.
07:06'
Vyloučení na obou stranách. Gilbert Brulé (KUN) se v rohu kluziště osekával s Nikitou Filatovem (TOG) a oba borci jsou posláni na lavici hanby.
06:29'
Po komerční přestávce už se znovu pokračuje v útočném pásmu Kunlunu. Slabé nahození od modré čáry ale zamířilo přesně do Krasotkinovy lapačky.
06:24'
Prostor mezi kruhy si nyní našel Lockhart, který vypálil po přihrávce z levé strany. Na poslední chvíli však do střely sáhl Gurkin, jenž puk srazil do ochranné sítě.
05:48'
Brendan O'Donnell se chystal k zakončení z levého kruhu, nicméně spoluhráč ho neoslovil přihrávkou a poté už byl domácí útočník zneškodněn.
05:16'
Kunlun měl menší potíže s napadajícími soupeři. Teď už se ale dostává do prostoru mezi modrými čarami.
04:34'
Do zajímavé pozice se na druhé straně dostali hokejisté Lady. Jejich přečíslení tři na dva zakončoval Něstěrov, nicméně zakončení hostujícího forvarda šlo mimo tři tyče.
04:09'
Domácí hokejisté se po delší době dostali do útočného pásma, nicméně nepřesná kombinace je připravila o možnost zakončení.
00:01'

Red Star Kunlun: Hellberg (Karhunen) – Kinrade, A. Kulda, Blacker, Järvinen, Vorobej, Ďaloga – Wolski, Brulé, Ponikarovskij – DeFazio, Mokin, Myttynen – O'Donnell, Chipchura, Kane – Lockhart, Squires, Jaw – Jüe.

Lada Toljatti: Lazušin (Krasotkin) – Maleňkich, Kirillov, Ďjakov, Gurkin, D. Ježov, Ch. Genoway, Kostromitin, D. Vorobjov – Mastrjukov, Filatov, Kapustin – Bělousov, Zernov, Bočarov – Valujskij, Něstěrov, A. Strelcov – Achmetov, Rachimullin.

Rozhodčí: Ravodin, Oskirko – Tomilov, Sysujev.
Vzájemné zápasy

05.09.2017 Lada – Kunlun 0:2
11.10.2016 Lada – Kunlun 2:3
18.09.2016 Kunlun – Lada 4:2.
Lada Toljatti

Hostům začátek sezóny absolutně nevyšel a už nyní to s jejich šancemi na účast ve vyřazovacích bojích vypadá bledě. Lada vyhrála dva z úvodních čtyř zápasů, jenže od té doby v základní hrací době ani jednou nezvítězila. Sérii deseti porážek v řadě Toljatti ukončilo 26. září, kdy doma za dva body porazilo Soči. Posléze vydřelo ještě bod s Ufou, nicméně před třemi dny nevstřelilo ani jeden gól a prohrálo 0:2 s Magnitogorskem. Celkem má Lada ze sedmnácti zápasů jen deset bodů a je uvězněna na samotném chvostu Východní konference.

Nejproduktivnější hráči:
1. S. Bucharov 7 bodů (4+3)
2. D. Zernov – 6 bodů (3+3)
3. G. Bělousov – 5 bodů (0+5).

Čínský klub má za sebou šestnáct odehraných zápasů, ve kterých zaznamenal devět výher a sedm porážek. V tabulce Východní konference nalezneme Kunlun na solidní sedmí pozici, ze které ale ztrácí jen dva body na třetí Jekatěrinburg. Po sérii tří proher s Novgorodem, Čerepovcem a Spartakem Red Star zabral a dvakrát vyhrál těsným výsledkem 2:1, když nejprve porazil Rigu a naposledy i Jekatěrinburg.