KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : CSKA Moskva - 5. prosince 2017   18:30

Riga
Riga
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
42:28' M. Robinson  (K. Petrov, Kiselevič)
Riga
Vasiljev, Fatějev – Cadovnikov, Sazonov
Arena Riga
CSKA Moskva

Z mé strany je to pro tento zápas všechno. Přeji hezký zbytek večera.
Dnešní zápas byl na góly velmi hubený, nakonec přinesl jen jeden jediný. Prvních čtyřicet minut hry žádnou branku nepřineslo, oba týmy se soustředily spíše na obranu a případné šance vychytali brankáři Kalninš s Johanssonem. Gólu jsme se dočkali až ve třetí třetině. Ve 43. minutě využil přesilovou hru obránce Robinson a jak se nakonec ukázalo, jednalo se o vítězný gól. Riga to ještě v závěru zkoušela při hře bez brankáře, ovšem na prohře 0:1 už nic nezměnila.
59:42'
Galvinšova střela od modré byla zablokovaná obranou CSKA.
59:10'
Liga odvolala brankáře s zkouší to v šesti!
58:27'
Andronov přihrával před bránu, tam ale Grigorenka nenašel. Ten byl obsazený.
57:35'
Z první vypálil z levé strany Bogdan Kiselevič. Janis Kalninš jeho střelu vyrazil a udržel svůj tým ve hře o body.
56:43'
Ljubinova střela z levého kruhu byla přizvednuta do ochranné sítě.
55:43'
Domácím se hned podařilo vyhrát buly a vyhodit puk.
55:41'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., nedovolené bránění).
54:56'
Boj o puk za brankou CSKA vyhráli domácí a pak se dostali do hodně slibné příležitosti. Ale Johansson si udržel čisté konto. Vychytal Indrašisovu střelu bekhendem z blízka svým betonem.
54:23'
54:01'
Rize se podařilo dostat hru do středního pásma a může si alespoň na okamžik oddechnout.
53:10'
Riga se zatím brání spěšně, ačkoliv tlak CSKA se stále stupňuje.
52:23'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., nedovolené bránění).
52:10'
Miks Indrašis se dostal do hodně zajímavé příležitosti. Lars Johansson měl co dělat, aby jeho střelu z levé strany vytěsnil.
51:09'
Brandon McMillan se pokusil i v oslabení podniknout útočný výpad, ale hned za útočnou modoru čárou o puk přišel.
49:56'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Aleksandrs Jerofejevs – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
49:16'
Ta sice ke střele nevedla, ale ani následný protiútok Rigy se nikam daleko nedostal.
48:51'
Boj o puk ve středním pásmu vyhrálo CSKA a může podniknout další útočnou akci.
47:53'
Rihards Bukarts si individuálně na levém křídle neprosadil. Přišel o puk a Dinamo Riga o pásmo.
47:00'
Přihrávka Lipsbergse před branku neprošla, takže i další lotyšská šance zůstane nevyužita.
45:22'
Dinamo Riga má velké problémy s rozehrávkou, CSKA se snaží v útočném pásmu znovu získat puk.
44:59'
Valerij Ničuškin vystřelil z pravé strany z otočky, ale puk na Kalninše neprošel.
43:56'
CSKA se dál žene do útoku a snaží se rychle přidat gólovou pojistku na 2:0.
42:28'
CSKA právě vstřelilo branku!
Máme tu první gól zápasu! Hosté využili přesilovou hru. Brankáře Kalninše dokázal překonat střelou od modré čáry obránce Mat Robinson. Asistence: Kirill Petrov, Bogdan Kiselevič.
41:37'
Přesilovka CSKA zatím není příliš účinná. Riga znovu vyhazuje puk.
40:54'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gunars Skvorcovs – 2 min., podražení).
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 20:13.
Druhá třetina je už také za námi. Ale za čtyřicet minut hry jsme stále gól neviděli, skóre zůstává bezbrankové 0:0. Druhá třetina už nabídla o něco lepší hokej než ta první, šancí bylo k vidění více. Ale přesto žádná gólem neskončila, oba brankáři, jak Kalninš, tak Johansson, jsou zatím ve svých brankách velmi jistí. Největší šanci druhé třetiny měl v jejím závěru Okulov, ale Kalninše překonat nedokázal.
40:00'
39:56'
Ještě jedna střela CSKA. Ta Pašnina z levé strany byla ale nepřesná.
39:10'
Konstantin Okulov se dostal zatím do největší šance CSKA Moskva v zápase. Ale na první pokus Kalninše neprostřelil a na druhý trefil jen boční síť.
38:38'
Střela od modré čáry CSKA byla přizvednuta do ochranné sítě.
38:04'
Kotouč vyletěl ze hřiště, vhazovat se bude v útočném pásmu CSKA.
37:50'
A Janis Kalninš má znovu kotouč ve své moci, tentokrát po střele Ivana Tělegina.
37:30'
Z pozice před bránou chtěl protečovat kotouč za záda Kalninše Petrov, tento úmysl mu ale nevyšel.
36:58'
Lotyšský tým sice byl v útočném pásmu, ale puk nikdy nezískal plně pod kontrolu a nakonec o něj úplně přišel.
35:15'
Vitalijs Pavlovs chtěl objet branku, ale to mu nebylo umožněno. Obránci CSKA ho zastavili a pak puk přikryl brankář.
34:18'
Z pravé strany z rychlé jízdy vypálil Nikita Popugajev, ale Kalninš s jeho střelecký pokus neměl větší problémy.
32:40'
Mikelis Redlihs prozkoušel pozornost Johanssona. Ten byl na svém místě a jeho střelu ukryl do své výstroje.
32:06'
Nepřesný přihrávka CSKA se proměnila na zakázané uvolnění moskevského klubu.
30:42'
Šalunova střela zápěstím z mezikruží se neujala. Kalninš kotouč dokázal vyrazit.
29:56'
Nahozený puk zastavil za svou brankou Johansson. Brankář CSKA svým spoluhráčům takto pomáhá s rozehrávkou často.
28:50'
Valerij Ničuškin je asi nejaktivnějším hráčem CSKA. Ale ani jeho další akce neskončila gólem. Jeho střelu z úhlu si Kalninš pohlídal.
27:11'
Arťom Blažijevskij pálil zápěstím z levého kruhu. Kalninšova lapačka znovu byla na svém místě a puk skončil uvnitř ní.
26:47'
Janis Kalninš zatím chytá spolehlivě. Poradil si i s další střelou, kotouč skončil bezpečně v jeho rukavici.
25:54'
Riga si při svém krátkém pobytu v útočném pásmu střeleckou pozici nepřipravila a nyní se už zase musí bránit.
24:46'
Hráči CSKA se nikam bezhlavě neženou, v klidu čekají, až dostřídá kompletní formace. Riga jejich rozehrávku nenapadá.
23:14'
Andrej Kuzmenko se probil před bránu, ale z hranice brankoviště Janise Kalninše nepřekonal.
22:19'
Maxim Šalunov střílel od modré, ale kotouč proletěl vedle branky Rigy, Kalninš mohl zůstat v klidu.
21:20'
Ani střela Karla Stolleryho od modré se neujala. Lars Johansson puk chytil i přesto, že před ním stál kapitán Rigy Miks Indrašis a zakýval mu výhled.
21:09'
Johansson si prostor u levé tyče pohlídal, Brandon McMillan za brankovou čáru kotouč neprotlačil.
20:10'
Ničuškin hned na začátku druhé třetiny dostat přihrávku před branku, ale střelou z blízka Kalninše nepřekonal.
20:01'
Deuhá třetina začne přibližně v 19:18.
První třetina je minulostí. A je třeba si přiznat, že žádný světoborný hokej jsme v podání ani jednoho z týmů neviděli. Na začátku zápasu měla Riga přesilovku, ale ani v té si žádnou větší šanci nevytvořila. Následně u obou týmů hrála prim obrana a žádné velké šance tak k vidění nebyly. Doufejme, že ve druhé třetině se bude hrát o něco ofenzivnější hokej.
20:00'
19:36'
Brandon McMillan objel branku CSKA, ale pak bekhendem nedokázal puk umístit za záda brankáře Johnssona.
18:52'
Kombinace CSKA byla hodně kostrbatá a moskevský tým zákonitě přišel o útočné pásmo.
17:30'
Ničuškin dostal kotouč na levou stranu, ale střelu z první minul branku Dinama Riga.
16:17'
Zatím největší šance pro Rigu. Z předbrankového prostoru dorážel puk Roberts Lipsbergs, ale za záda Johanssona ho neprotlačil.
15:24'
Střela Dinama Riga z pravého kruhu byla zablokovaná. Puk se vznesl do vzduchu a poté ho vybojovali hráči CSKA Moskva.
13:26'
Nahozený puk za svou brankou zastavil brankář Johnsson a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
12:08'
Kalninš si připsal poměrně jednoduchý zákrok proti střele, která na něj letěla od modré čáry.
10:42'
Od ubráněného oslabení se musí Johnsson ve své brance nudit. Nemusel ani jednou zasahovat.
09:50'
Konstantin Okulov ke střele nedostal. Místo toho skončil na ledě a bez puku.
08:43'
Střela Světlakova z levého křídla byla nepřesná, Kalninš nemusel zasahovat.
07:54'
Obě mužstva si velmi dobře hlídají modré čáry a výsledkem je, že nevidíme šance na jedné ani druhé straně.
06:34'
CSKA drželo puk v útočném pásmu, ale žádná střela na brankáře domácích neletěla.
05:07'
Domácí zatím hrají velmi dobře. Favority jsou domácí, ale ti zatím Kaliniše vůbec neohrozili.
04:34'
Střela Rigy z pravé strany letěla vedle. Už hodně dlouho se hraje bez přerušení.
03:52'
Hra se odehrává především ve středním pásmu, po skončení přesilovky Rigy si žádný z týmů nevytvořil žádnou střeleckou pozici.
02:17'
01:47'
Miks Indrašis se dostal do nebezpečné dorážky, ale z předbrankové pozice trefil jen beton Johanssona.
00:49'
Od modré vypálil domácí obránce Kristaps Zile. Johanssona nepřekonal a krátce poté přišla Riga o útočné pásmo.
00:33'
Riga je v útočném pásmu a zatím jen kombinuje a hledá si lepší pozici pro střelbu.
00:17'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Petrov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
00:01'

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Stollery, Jerofejevs, Pujacs, Galvinš, Ališauskas, Zile, Smirnovs – M. Redlihs, Indrašis, Rihards Bukarts – McMillan, Bičevskis, Lipsbergs – Skvorcovs, Žerděv, Pavlovs – Batna, Razgals, Golovkovs – E. Kulda.

CSKA Moskva: L. Johansson (Treťjak) – M. Robinson, Kiselevič, Naumenkov, Ožiganov, Pašnin, Ar. Sergejev, Blažijevskij – Tělegin, K. Petrov, Ničuškin – Grigorenko, Světlakov, Kuzmenko – Andronov, P. Karnauchov, V. Žarkov – Popugajev, Ljubimov, Okulov – Šalunov.

Rozhodčí: Vasiljev, Fatějev – Cadovnikov, Sazonov.
Vzájemné zápasy

Není asi vůbec překvapivé, že vzájemným zápasů kraluje CSKA Moskva. První vzájemný zápas těchto dvou týmů v této sezoně vyhrálo 3:2 v prodloužení. Předchozích šest zápasů proti Rize vyhrálo v základní hrací době. Riga CSKA porazila naposledy v roce 2013. Na svém stadionu s ním prohrála třikrát v řadě.
CSKA Moskva

CSKA, to je úplně jiný příběh. Moskevský gigant je na opačném pólu tabulky než Riga. Patří mu druhé místo za naprosto nekonkurenčním Petrohradem. Ten má na CSKA náskok už jednadvaceti bodů. Ale i samotné CSKA je na druhém místě velmi bezpečně, má totiž o sedm bodů více než třetí Jokerit. V posledních zápasech CSKA Moskva jen vítězí. Devětkrát po sobě vyhrálo a jen jednou to nebylo za tři body. S Nižněkamskem vyhrálo až na nájezdy. Naposledy prohrálo 5. listopadu v zápase s Astanou 3:5. Na stadionech soupeřů vyhrálo CSKA z šestnácti zápasů jen sedm v základní hrací době. V tomto už tak suverénní není. Na druhou stranu, prohrálo venku jen čtyřikrát.
Dinamo Riga

Riga letos zažívá velmi špatnou sezonu. Jediný lotyšský tým v KHL se souží u dna Západní konference. S pouhými devětadvaceti body mu patří poslední příčka, přičemž na nejbližší tým před sebou, kterým je Slovan Bratislava, ztrácí jedenáct bodů. Už teď je jasné, že v Rize se play-off hrát nebude. Aktuální forma Rigy ale zase tak tragická není. Naposledy dokázala porazit právě bratislavský Slovan vysoko 5:1. Z posledních deseti zápasů navíc vyšla bodové naprázdno jen ve třech. Na domácím ledě Riga v posledních deseti zápasech vždy střídala vítězství s porážkou.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání KHL mezi týmy Dinamo Riga a CSKA Moskva. Zápase se odehraje v Riga Areně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.