KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Slovan Bratislava  : Ufa - 13. listopadu 2017   19:30

Slovan Bratislava
02:31' Řepík  • 45:17' Boychuk (Bačík, Réway) • 49:00' Sersen (Boychuk)
3:2
(1:0, 0:0, 2:2)
Ufa
Ufa
51:29' Kemppainen  (Hartikainen) • 55:37' Burdasov  (Fjodorov)
Štěpánek (Mazanec) – Ebert, Sersen, Meszároš (C), Bačík, T. Voráček, Barker, Švarný (A) – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Co. Genoway, Boychuk, Réway – Skalický, A. Šťastný, Šerbatov – J. Mikúš, Hrnka, M. Sloboda.
Morozov, Odins – Sadovnikov, Šeljanin
Aréna Ondreja Nepelu
7 766 diváků
Ufa
Scrivens (Karejev) – Larsen, Loginov (C), S. Garejev, Panin, Beljakov, Arzamascev, Gončarov – Hartikainen, Kemppainen, Soloduchin – Burdasov, Zubov (A), Omark – Lisin (A), Juňkov, Fjodorov – I. Makarov, Kuzmin, M. Majorov – Busarov.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Česká stopa v utkání

Lukáš Kašpar (SBA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:46
Michal Řepík (SBA) 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:18
Tomáš Voráček (SBA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:31
Jakub Štěpánek (SBA) 60 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3%
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jakub Štěpánek (Slovan) a Philip Larsen (Ufa).
Statistiky

Střely na branku: 19:26
Zásahy brankářů: 24:16
Vyhraná vhazování: 23:32
Hity: 8:5
Trestné minuty: 8:0
Utkání je u konce a po dramatickém závěru se Slovan raduje z výhry 3:2. V průběhu třetí třetiny to bylo po gólech Zacha Boychuka a Michala Sersena už o tři góly, v závěru se ale Ufě podařilo zápas zdramatizovat. V 52. minutě skóroval Joonas Kemppainen a v 56. minutě to už bylo 3:2 po důrazu Fjodorova s zakončujícím Antonem Burdasovem. Vyrovnání viselo ve vzduchu, Štěpánek pak už ale těsný náskok uhájil a Slovan si připisuje důležité body.
59:50'
Puk je v rohu, kde se jej domácí snaží udržet do závěrečné sirény.
59:34'
Hosté si vybírají oddechový čas.
59:34'
Štěpánek drží těsný náskok, u své levé tyčky chytil Burdasovovo nahození z ostrého úhlu.
59:14'
Začala power-play Ufy, na ledě je šest hostujících hráčů.
58:49'
Barker po mantinelu posunul hru do středního pásma, u puku jsou ale zase hosté.
58:14'
Nespokojení diváci spustili pískot, závěr zápasu se jim vůbec nelíbí.
57:26'
Ne ne, domácím to v závěru vůbec nejde, puky jim odskakují od hokejek.
56:43'
Zase se hraje v pásmu Slovanu, domácí už pouze vyhazují a vyhlíží konec zápasu.
55:37'
Ufa právě vstřelila branku!
A máme tu drama. Meszároš nezpracoval před vlastní brankou puk, hosté mu jej bleskově vzali a po Fjodorovově přihrávce zametal ANTON BURDASOV zblízka za Štěpánka – 3:2. Asistence: Arťom Fjodorov.
54:42'
Hraje se teď na jednu branku a to na tu domácí. Po dalším Štěpánkově zákroku je u puku Barker a snaží se vše uklidnit a rozehrát.
53:41'
Domácí vyhodili přes všechny čáry, o zakázané uvolnění se ale nejedná. Hosté musí pospíchat za pukem.
53:04'
Další střelecký pokus hostů skončil těsně vedle, Slovan se osvobozuje.
52:18'
A rázem je pryč pohoda hráčů Slovanu, nyní jsou pod tlakem Salavatu.
51:29'
Přesto přichází snížení. Po střele, kterou Štěpánek pod sebou neudržel, se před brankovištěm puku chopil JOONAS KEMPPAINEN a zblízka překonal ležícího brankáře. Asistence: Teemu Hartikainen.
50:55'
Slovan drží hru daleko od Štěpánka, tohle domácí vyhovuje.
49:58'
Před Ufou už stojí těžký úkol s tímto nepříznivým stavem něco udělat, navíc když domácí teď hrají ve velké pohodě.
49:00'
Slovan právě vstřelil branku!
Teď už ale gól platí a Slovan vede o tři branky. Od modré čáry vystřelil MICHAL SERSEN, podařilo se mu pokus schovat za přejíždějící hráče a i když si Scrivens na puk sáhl, v cestě do sítě mu nezabránil. Asistence: Zach Boychuk.
48:21'
Slovan dostal za Scrivense už třetí puk, nyní ale gól neplatí, rozhodčí rozpažil pro postavení Skalického v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:12'
Domácí se opět zvládli ubránit a jsou v pěti.
47:18'
Od modré pálil Kuzmin, Štěpánek jeho střelu zvládl vyrazit. Domácí pak vyhodili přes všechny čáry.
46:12'
Přesilovka pro Ufu, dvě minuty za podražení dostal Andrej Meszároš.
46:05'
Velkou šanci na navýšení náskoku měl Skalický, dostal se do svého dalšího sóla, zkusil bekhendový blafák, Scrivens jej ale dokázal vychytat!
45:17'
Už je to o dvě branky! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ZACH BOYCHUK to vzal na sebe a střelou pod horní tyčku nedal Scrivensovi šanci – 2:0. Asistence: Patrik Bačík, Martin Réway.
43:59'
Slabá střela z pravého křídla Scrivense nevystrašila, gólman Ufy zvládl vyrazit.
42:58'
Snaha Ufy o souvislejší tlak naráží na dobrou obranu domácích. Ti nevymýšlí nic složitého a pokud je potřeba, klidně pouze vyhodí do středního pásma.
41:53'
Domácí jsou v plném počtu.
41:51'
A znovu. Nyní si na něm vylámal zuby Omark.
41:46'
Štěpánek má puk v lapačce, přerušil hru a dal svým spoluhráčům možnost k vydechnutí.
40:51'
Domácí vyhodili přes všechny čáry, oslabení zvládají na jedničku.

Trestné minuty: 6:0
Po dvou třetinách můžeme říci, že nesledujeme zrovna střelecký festival... Ufa sice do druhé části utkání vstoupila ve velkém stylu, dokázala se natlačit do šancí, ale na Štěpánka nemůže najít recept. Slovan v této dvacetiminutovce vycházel z pevné obrany a dopředu se moc nehnal. Přesto si i domácí vytvořili několik pozic pro zakončení, jenže i Scrivens si dnes zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Stav je tak i nadále 1:0 a těsný výsledek slibuje do třetí třetiny napínavou podívanou.
40:00'
39:53'
Domácí Ivan Švarný to ale s důrazem přehnal a je vyloučen na dvě minuty za držení.
39:29'
Hosté krouží před Štěpánkem, zakončení ale nepřichází. Obrana Slovanu si soupeře dobře přebírá.
38:12'
Akce Ufy skončila postavením mimo hru, nic na tom nezmění ani Makarovovy protesty.
37:20'
Utkání sleduje 7 766 diváků.
36:50'
Panin udržel na zádech hned dva hráče Slovanu a podařilo se mu i rozehrát. Nebo alespoň dostat hru do středního pásma.
35:12'
Zakončení je nyní na obou stranách hodně chabé, pryč jsou šance z první třetiny. Zprava neuspěl ani domácí Mikúš, trefil pouze obětavého obránce.
34:40'
Ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat do kloudnější akce.
33:52'
Slovan zvládl i druhé oslabení a opět je v plném počtu!
33:46'
Štěpánek si poradil i s dotírajícím Fjodorovem a zakročil u své pravé tyčky.
33:07'
Hosté se sami zbavili výhody útočného pásma, musí tak začínat od nuly.
32:25'
A Slovan vyhazuje přes všechny čáry.
32:15'
První střela v přesilové hře skončila mimo.
31:52'
Už se ale pískalo a na trestnou lavici zamířil Juraj Mikúš s dvouminutovým trestem za vysokou hůl.
31:45'
Bude se vylučovat na straně Slovanu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.
30:31'
Nyní už zase Ufa. Zpoza branky si vyjel Omark a pokusil se překvapit Štěpánka střelou z rychlé otočky. Gólman Slovanu zvládl i tento okamžik.
29:05'
Další výpad Slovanu, nyní hned ve třech lidech, střela skončila mimo hostující branku.
28:31'
Scrivens se nyní vytáhl proti rychlému zakončení od Šťastného, ke kterému se odrazil puk po spolupráci se Skalickým. Střelec trefil přesně místa, kde stál gólman Ufy.
27:46'
Genoway číhal před brankou na přihrávku, nezvládl ale zpracování. Hosté vše uklidňují a jdou do protiútoku.
27:05'
Pokus o rychlý přechod Slovanu do útoku skončil za Scrivensovou brankou, domácí ale i nadále pokračují v pokusu o tlak.
26:03'
Stejné provinění i na druhé straně, zápas nám teď trochu ztratil na tempu.
25:38'
Postavení mimo hru domácích, byť tohle bylo opravdu velice těsné. Dokonce se ozývá nespokojený a nesouhlasný pískot diváků.
24:44'
Skvělý Štěpánek. Na střelu Burdasova dobře viděl a prudký švih tak skryl ve své lapačce. Za zákrok si vysloužil potlesk tribun.
24:06'
Už to vypadalo, že se Genoway dostane do protiútoku, po přechodu přes modrou čáru mu ale puk utekl.
23:54'
A nyní se domácí dokonce dopustili zakázaného uvolnění.
23:31'
Ufa je v úvodu druhé části hry rozhodně aktivnější, Slovan se pouze brání. Kombinace směrem kupředu pokulhává.
22:41'
Přes obránce vystřelil Majorov, Štěpánek puk neudržel, zvládl pak ale holí odpálit puk ze svého brankoviště.
21:52'
Barker čeká na své střídající spoluhráče a společně se pak pokusí rozvinout útočnou akci.
20:59'
Štěpánek má za sebou první zákrok druhé třetiny, hrnul se na něj Omark, tomu ale nesedl až tak úplně puk na hůl a českému gólmanovi se stačilo roztáhnout na brankové čáře.

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první dvacetiminutovka a domácí mohou být spokojeni. Předváděli sympatický výkon, dokázali se dostat do šancí a už ve třetí minutě poprvé překonali Scrivense v brance Salavatu. Mezi dva obránce si najel Michal Řepík a bekhendem dostal puk do branky. Přicházely další útočné výpady, s těmi si už ale gólman hostů dokázal poradit a do šaten se tak jde za stavu 1:0.
20:00'
19:55'
Ještě jeden Štěpánkův zákrok proti spíše nahození od modré čáry.
18:57'
Branku netrefil ani Meszároš svou ranou od modré čáry, puk zaduněl o zadní mantinel.
18:16'
Ufa jde do protiakce velice pomalu a prakticky bude útočit do připravené obrany Slovanu.
17:35'
Ve velké šanci se ocitl domácí Skalický, dostal puk do jízdy, svůj únik ale zakončil střelou do Scrivense.
16:36'
Kuzminův bodyček byl sudími posouzen jako čistý, pokračuje se bez přerušení.
15:56'
Přesilovka Ufy je u konce, Řepík se vrátil na led.
15:27'
Burdasovova bomba se zastavila o jednoho z domácích obránců, Slovan hraje v oslabení velmi obětavě.
15:07'
Domácí gólman si poradil i s další Omarkoovou střelou a tečí v podání Hartikainena.
14:25'
Tvrdou ránu vyslal Omark, Štěpánek jeho pokus vyrazil a jeho spoluhráči následně vyhodili přes všechny čáry.
13:56'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za sekání dostal Michal Řepík.
13:23'
Skvělý Štěpánek nyní na brankové čáře zabránil vyrovnávacímu gólu po střele z levé strany. Stále tak panuje stav 1:0.
12:54'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, počet střel se však nyní snížil, obrany pracují na plné obrátky.
11:56'
Osamocený Genoway neměl šanci proti hned čtyřem protivníkům, u mantinelu tak pouze odevzdal puk.
11:06'
Sersen dostal na modrou čáru prudkou přihrávku, k zakončení se ovšem nedostal, nedokázal zkrotit neposedný puk.
10:16'
Levá strana je Slovanem velice často využívána k útokům, hosté si už toho začínají všímat a obrana je v těchto místech důraznější.
09:29'
Středem to zkoušel domácí Šťastný, proti přesile ale neměl mnoho šancí a ke střele se nedostal.
08:03'
Kemppainen vjel plnou rychlostí do útočného pásma, nedokázal se ovšem srovnat do zakončení. S pukem tak skončil za brankou a po objetí musel hledat spoluhráče.
07:49'
Scrivens má další čárku v kolonce zákroků, lapil Hrnkovu ránu přes obránce.
07:37'
Ufě se naopak v úvodu moc nedaří kombinace, náznak akce nyní skončil zakázaným uvolněním.
06:10'
Mnoho prostoru pro střelu dostal domácí Bačík, z modré čáry si sjel na levý kruh, následná střela však šla mimo.
05:42'
Důrazný souboj se odehrál v pásmu Ufy, hosté se dokázali pro tuto chvíli vymanit a osvobodit.
04:58'
Řepík a jeho další povedená akce. Na levé straně si obhodil Zubova a bekhendem se snažil dostat puk za gólmana. Scrivens si na jeho zakončení počíhal a připsal si úspěšný zákrok.
04:15'
Slovan si ovšem musí dávt pozor i v obraně, Štěpánek nyní zasahoval proti nenápadné, ale o to nebezpečnější střele.
03:33'
Jak vidno, Slovan je při chuti a opět se tlačí do útoku.
02:31'
Domácím se podařil vstup do utkání a jdou do vedení. MICHAL ŘEPÍK se vydal do individuální akce, prosmýkl se mezi dvěma obránci a bekhendem procedil puk mezi Scrivensovými betony! Bez asistence.
01:49'
Sloboda se dostal ke střele z pravé strany, Scrivens vyrazil a gólman Ufy si pak poradil i s dorážkou z ostrého úhlu.
01:01'
Barkerovo nahození hosté dokázali srazit do rohu, Slovan ale pokračuje v útočném pásmu. Scrivens se musí mít na pozoru.
00:19'
První přechod Slovanu do útoku skončil na modré čáře, pískalo se postavení mimo hru.
00:01'
Hráči nastupují na ledovou plochu, zápas bude za pár okamžiků zahájen.
Zápas uvidí Aréna Ondreja Nepelu a začátek je naplánován na 19:30. Nic si tedy na tuto dobu neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Linus Omark 28 (7+21)
Joonas Kemppainen 26 (12+14)
Teemu Hartikainen 23 (9+14)
Salavat Julajev Ufa

Hostům patří šesté místo ve Východní konferenci se ziskem 46 bodů z třiceti odehraných utkání. Ufa je uprostřed dlouhého, sedmizápasového tripu a zatím je to hodně nevýrazný výlet s bilancí jedna výhra a dvě porážky. Jedna z proher přišla v posledním utkání na ledě Chabarovsku, duel skončil výsledkem 3:1 pro domácí Amur. Jediný gól Salavatu dal Panin.

HC Slovan Bratislava

Domácí tým je na 12. místě Západní konference se ziskem 28 bodů z 31 odehraných utkání. Slovan se vrátil ze čtyřzápasového výletu, který nebyl příliš úspěšný, bratislavští vydolovali pouze dva body za výhru na ledě Chanty-Mansijsku. Poslední duel tohoto tripu se odehrál v Novosibirsku, kde Slovan prohrál 3:1, když jediný gól zaznamenal Viedenský. Dnes ale mohou hráči nastartovat nápravu, čeká je totiž hned pět zápasů před domácím publikem.

Slovan – Petrohrad 0:5
Astana – Slovan 5:2
Chanty-Mansijsk – Slovan 2:4
Omsk – Slovan 5:1
Novosibirsk – Slovan 3:1
Dobrý podvečer u KHL. Společně se dnes podíváme na utkání mezi týmy HC Slovan Bratislava a Salavat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.