KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : CSKA Moskva - 21. ledna 2018   15:00

CSKA Moskva
16:53' Šalunov  (Kaprizov, Pašnin) • 24:55' M. Robinson  (Platt, Scott) • 30:38' Platt  (Naumenkov)

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

HK Soči: 32

CSKA Moskva: 21.
Hosté slaví vítězství, které dnes uhráli celkem v poklidu. CSKA svého soupeře převyšovalo ve všem, v tempu, nasazení i v přesnosti kombinací. Soči se snažilo s výsledkem něco udělat, ale dnes na to prostě domácí neměli.
59:21'
Až nyní se hosté osvobozují a zároveň jdou napadat rozehrávku Soči.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, domácí to zkouší v šesti a zatím se drží v útočné třetině.
58:54'
Dmitrij Šikin (Soči) zůstává na střídačce, domácí to zkouší v šesti, bez brankáře!
58:52'
Oddechový čas pro domácí.
58:33'
CSKA si v poklidu hlídá svůj náskok, nepouští soupeře přes střední pásmo.
57:38'
Hraje se ve středním pásmu, domácí se dostávají nakonec do třetiny soupeře.
55:56'
Nahozený puk za branku Soči, domácí ho získávají a jdou do útoku.
55:34'
55:19'
Vhazování ve středním pásmu.
55:00'
Poslední pětiminutovka třetí třetiny, puk míří ze třetiny CSKA.
54:48'
Až nyní vypálil z pravé strany Jonathon Blum (Soči), ale Ilja Sorokin si s tímto střeleckým pokusem dokázal poradit.
54:37'
Minuta z přesilové hry Soči za námi a domácí ještě nevystřelili na branku CSKA.
53:55'
Hosté začínají vlastní oslabení vyhozením puku přes všechny čáry.
53:34'
Vylučuje se, na trestnou lavici putuje Alexej Marčenko (CSKA Moskva) za podražení, přesilová hra Soči.
53:16'
Puk míří do středního pásma, domácí spěchají vystřídat.
52:20'
Vhazování po levici Dmitrije Šikina, puk získávají domácí.
51:49'
Jenže většina akcí domácích dnes končí u útočné modré čáry, stejně, jako tato poslední.
51:08'
Domácí získávají puk za vlastní brankou a mohou jít do útoku.
50:00'
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, dokáží se ještě domácí dostat do zápasu?
49:45'
Sergej Šumakov (CSKA Moskva) vypálil z levé strany, gólman Šikin vyrazil puk vysoko nad branku.
49:05'
CSKA opět v útočném pásmu, vypadá to znovu, jako by hosté hráli přesilovou hru.
47:48'
Nyní se domácí dostávají do útoku,ale naráží na zformovanou defenzivu CSKA.
46:45'
Puk míří za branku Sorokina, hosté nespěchají s rozehrávkou, pomalé střídání.
46:09'
Hosté s pukem za brankou Soči, domácí se urputně brání.
45:19'
Vadim Chomickij (Soči) pálí z pravé strany, Ilja Sorokin chytá a přerušuje hru.
44:07'
Sergej Kuzněcov (Soči) bojuje o puk v rohu třetiny CSKA, není úspěšný, puk se dostává ze třetiny hostujícího týmu.
43:20'
CSKA jde do útočného pásma, jmenovitě Arťom Sergejev (CSKA Moskva), který pálí z pravé strany, Šikin ale chytá a přerušuje hru.
42:25'
Opět hra přerušena, zakázané uvolnění Soči, vhazování po pravici Šikina.
41:23'
Vhazování po pravici Sorokina, hosté se ale bleskově dostávají do útočného pásma.
40:37'
Která ale v tuto chvíli končí, počet hráčů na ledě se srovnává.
40:08'
Samozřejmě v úvodu třetí třetiny trvá přesilová hra CSKA.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:41.
Druhá třetina končí také vítězstvím CSKA, hosté vyhráli 2:1 a vedou o již o dva góly. Nutno dodat, že oprávněně, hosté jsou stále jasně lepší a celkem suverénně si jdou pro všechny body.
40:00'
39:23'
Dmitrij Šikin (Soči) chytá puk a přerušuje hru, vhazovat se bude ve třetině Soči.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta, CSKA v útočném pásmu.
38:37'
Další vyloučení, tentokrát ve sestavě Soči, Vadim Chomickij dostává dvouminutový trest za podražení.
38:06'
37:30'
Až nyní se CSKA osvobozuje vyhozením puku ze třetiny.
37:08'
Domácí stále drží útočné pásmo, bránící čtveřice CSKA stále odolává.
36:35'
V této přesilové hře mohou domácí snížit náskok soupeře, třeba nyní, kdy se usadili v útočném pásmu.
36:06'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min.).
35:58'
Arťom Tomilin (Soči) pálí z mezikruží, ale dvojici bránících hráčů neprostřelil.
35:38'
Domácí se dostávají do útočného pásma, uvidíme, zda se dostanou ke střele.
35:12'
Sergej Andronov (CSKA Moskva) pálí z otočky na levé straně, na Šikina nevyzrál.
35:00'
Poslední pětiminutovka, Soči opět ve své třetině, hosté jsou všude první.
34:11'
Dmitrij Šikin (Soči) zastavuje nahozený puk a pomáhá svým obráncům s rozehrávkou.
33:24'
Puk míří ze třetiny Soči do středního pásma, ale hosté se bleskově vrací zpět.
32:20'
Defenziva Soči pod obrovským tlakem, nyní se ale domácí podařilo zablokovat několik střel soupeře.
31:49'
Hosté opět v útočném pásmu, Soči se nyní brání zuby nehty.
30:38'
CSKA právě vstřelilo branku!
Naumenkov pálí od modré, před brankou jeho střelu dokázal tečovat GEOFF PLATT, Šikin nestihl zareagovat a hosté opět vedou o dva góly. Asistence: Michail Naumenkov.
29:51'
Dmitrij Šikin (Soči) vyráží střelu z levé strany, hosté zůstávají s pukem v útočném pásmu.
29:21'
Nyní domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
28:35'
Soči se nyní snaží zatlačit soupeře, první gól v síti Sorokina domácí nabudil.
27:44'
Další zakázané uvolnění hostů, hra se tak znovu vrací před Sorokina.
26:18'
Ani opatrnost nezabránila špatné přihrávce, puk míří na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levici Sorokina.
26:05'
CSKA s pukem ve vlastní třetině, sledujeme opatrnou rozehrávku hostů.
25:22'
Soči právě vstřelilo branku!
Dmitrij Lugin (Soči) dojel puk za brankou CSKA, předložil ho zpětnou přihrávkou před branku, kde se z pravé strany prosadil JEVGENIJ LAPENKOV. Asistence: Dmitrij Lugin a Sean Collins.
24:55'
Po vyhraném buly se po střele od modré odrazil puk od brankové konstrukce přímo před MATTA ROBINSONA, který pohotově gólově zakončil. Asistence: Geoff Platt a Greg Scott.
23:38'
Dělovka Ničuškina z pravé strany, střelu ale dokázal zablokovat obránce Soči.
22:55'
Vypadá to, jako by se hrála přesilová hra hostů...
22:18'
Další útok se valí na branku Soči.
21:25'
Tlak CSKA hned od úvodních sekund druhé třetiny enormní, domácí jen vyhazují kotouč ze třetiny.
20:48'
CSKA v útočném pásmu, Sergej Šumakov (CSKA Moskva) se dostal před branku Soči, vypálil, ale Šikin chytá.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:50.
Je za námi první třetina, která vyšla jednoznačně lépe hostům. CSKA v zápase zatím dominuje, Soči se těžko dostává do útočného pásma, brankář Ilja Sorokin je v brance moskevského týmu v podstatě bez práce.
20:00'
19:15'
Probíhá poslední minuta první třetiny, CSKA získává puk a jde do útočného pásma.
18:46'
CSKA ztrácí útočné pásmo, puk mají ve svém držení domácí.
17:42'
Soči neudrželo útočné pásmo, nakonec se domácí s pukem dostávají až za vlastní branku.
16:53'
Rychlá rozehrávka hostů, po vyhraném buly, do úniku se dostává MAXIM ŠALUNOV, který nájezd proměnil parádní fintou, Šikin byl bez šance. Asistence: Kirill Kaprizov a Michail Pašnin.
16:45'
Vhazování po pravici Sorokina, puk ale získávají hosté.
15:38'
Je z toho ale pouze jedná střela od modré, která navíc byla zablokována.
15:10'
Soči se také dostalo do třetiny CSKA.
14:29'
CSKA s pukem za brankou Soči, domácí se snaží držet soupeře u mantinelu, to se daří.
13:50'
Otěže zápasu ale mají ve své moci jasně hokejisté CSKA, které nyní diktuje tempo.
13:28'
Soči vyhazuje puk ze třetiny, domácí mohou prostřídat.
12:52'
Soči se dostává do útočného pásma, ale na brankáře Sorokina nešla jediná střela.
11:55'
Až nyní se Soči osvobozuje, puk míří do třetiny CSKA.
11:23'
CSKA znovu v útočném pásmu, nahození puku od modré, domácím se ho nedaří dostat ze třetiny.
10:27'
V úvodní desetiminutovce CSKA rozhodně ukázalo svou ohromnou sílu, zatím ale na první gól čekáme.
09:45'
CSKA opět v útočném pásmu, ale domácím se daří soupeře držet u mantinelu.
08:45'
CSKA si nekomplikuje situaci, nahozením puku se dostává do útočného pásma.
08:21'
Dmitrij Šikin (Soči) chytá nahozený puk a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.
07:56'
Po dlouhé době zakročil i gólman CSKA, Dmitrij Lugin (Soči) pálí z levé strany.
07:16'
Nakonec se k puku dostávají domácí, kteří ho dostávají do středního pásma.
06:55'
Maxim Šalunov (CSKA Moskva) drží puk za brankou soupeře a hledá vhodný okamžik k přihrávce.
06:25'
Pouze vyhozením puku se nyní Soči osvobozuje, CSKA je ale velmi rychle zpět.
05:45'
A CSKA opět v útočném pásmu, hostům přesilová hra pomohla, nyní svírají soupeře před jeho brankou.
05:09'
04:54'
Pokus o souhru před brankou Soči hostům nevyšel, puk zachytil obránce.
04:10'
CSKA stále drží útočné pásmo, domácí čtveřice je již unavená.
04:01'
Michail Grigorenko (CSKA Moskva) neprostřelil Šikina z levé strany.
03:50'
CSKA od úvodních sekund v útočném pásmu.
03:09'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Lugin – 2 min., vysoká hůl).
02:59'
Hosté s pukem za vlastní brankou, bude se vylučovat.
02:13'
Ivan Tělegin (CSKA Moskva) se dostal po pravé straně do zakončení, pěkná individuální akce, Šikin chytá a přerušuje hru.
01:53'
Alexej Marčenko (CSKA Moskva) pálí z pravé strany, trefuje Šikina do helmy, rozhodčí přerušuje hru.
01:45'
CSKA v útočném pásmu, domácí se snaží získat puk.
01:18'
Pavel Padakin (Soči) pálí od modré čáry, Sorokin ale znovu chytá a přerušuje hru.
00:51'
Vhazování po levici Sorokina, domácí získávají puk.
00:30'
Andrej Ivanov (Soči) se dostal ke střele z levé strany, ale gólman CSKA vyráží.
00:01'

HK Soči: Šikin (Barulin) – Blum, Čmychov, S. Kuzněcov, Mamkin, Pedan, Chomickij, Lisov – Lapenkov, Lugin, Collins – Laričev, Padakin, A. Ivanov – Tomilin, Točickij, Akmaldinov – Chlopotov, Starkov, Šmeljov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Blažijevskij, Marčenko, Nestěrov, Pašnin, Ar. Sergejev, Naumenkov – Ničuškin, Grigorenko, K. Petrov – Kaprizov, Šumakov, Šalunov – Ljubimov, Tělegin, Andronov – V. Žarkov, Popugajev, Platt – Scott.

Rozhodčí: Fatějev, Bělov – Zacharenkov, Lazarev.
CSKA MOSKVA
Moskevskému CSKA patří druhá příčka v Západní konferenci s obrovským náskokem a také s velkou ztrátou na vedoucí Petrohrad. Na ledě Soči bude chtít CSKA napravit dojem z předchozích dvou venkovních zápasů, které vůbec nevyšly týmu. Na ledě Nižněkamsku prohrálo CSKA 0:1 a na ledě Ufy pak 1:2... bilance tedy hrůzostrašná – nula bodů a pouze jeden vstřelený gól za 120 minut hry... to je hodně chabá bilance téměř nejlepšího týmu celé ligy!
HK SOČI
Soči drží reálné naděje na postup do play-off. Aktuálně se drží na šestém místě Západní konference se ziskem čtyřiaosmdesáti bodů, tedy s náskokem sedmi bodů před prvním nepostupujícím týmem. Do duelu s lépe postaveným CSKA však jde Soči s nadějemi, k čemuž ho ospravedlňuje bilance z posledních zápasů. Soči dokázalo bodovat ve všech zápasech od 29. prosince loňského roku a hned šest ze sedmi dokázalo vyhrát! Prohrálo v prodloužení pouze s bratislavským Slovanem.
Vítejte u dnešního online přenosu utkání základní části KHL, v němž HK SOČI přivítá na svém stadionu CSKA MOSKVA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.