KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Jaroslavl - 6. prosince 2017   17:30

Jaroslavl
56:27' Kontiola  (Talbot, Kontiola) • 63:38' Loktionov  (Averin)
Soči
Bondar, Gofman – Michel, Golovljov
Ledový palác Bolšoj
5 125 diváků
Jaroslavl
Sudnicin (Konovalov) – Kronwall (C), Nakládal, Ljubuškin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Manuchov – Talbot (A), Kontiola, Kozun – Mosaljov, Loktionov, Averin (A) – Korškov, Kraskovskij, Apalkov – Kajumov, Ivanov, Fatějev – Alexejev.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek čtvrtečního večera.
Československá stopa v utkání
Adam Polášek (SOC)
0+0, 2 střely, čas na ledě 23:38
Jakub Nakládal (JAR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 25:05.
Střely na branku: 20 – 41.
Je dobojováno! Tým ze Soči se v šesté minutě dostal do vedení, od té chvíle už ale především bránil a další branku nepřidal. Jaroslavli se přes velkou převahu dlouho nedařilo vyrovnat, což se stalo až tři a půl minuty před koncem třetí třetiny. V prodloužení se štěstí přiklonilo na stranu Lokomotivu, když o jeho páté výhře v řadě rozhodl Andrej Loktionov.
63:38'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Je konec! Averin při brejku dvou na jednoho přihrál přes hokejku Poláška na ANDREJE LOKTIONOVA, který vypálil první a trefil odkrytý prostor nad betonem přesunujícího se Barulina. Asistence: Jegor Averin.
63:12'
Střela po buly jen těsně minula hostující branku. Padakin pak najel do mezikruží, odkud Sudnicina také nepřekonal.
63:00'
Sean Collins trefil Sudnicina z levého kruhu. O pár sekund dříve z podobné situace neuspěl ani Wellman.
62:38'
Kozun nabral rychlost při úniku po ose hřiště, pod tlakem se rozhodl pro zadovku, kterou nezachytil nikdo v bílém.
61:37'
Korškov podél brankové čáry poslal přihrávku na Loktionova. Toho ale zradilo zpracování a Barulin zasahovat nemusel.
60:49'
Averinova přihrávka skrz domácí brankoviště k plánovanému adresátovi neprošla. Předcházela tomu akce Padakina, který se snažil natlačit až do brankoviště, ale přes Sudnicina ho neprocedil.
60:28'
Kronwallovu dělovku nedokázal Barulin schovat do lapačky. Puk jenom poslal ke Kozunovi, jehož dorážku do prázdné branky zastavil až Jokipakka!
60:01'
Střely na branku po 3. třetině: 18 – 39.
60:00'
59:46'
Nakládal pokazil snahu svého krajana Poláška, jehož střelu z levého kruhu srazil nad branku.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:46'
O´Dell přihrál na modrou Jokipakkovi, který se vydal až k zadnímu mantinelu a z něj neodcentroval na žádného spoluhráče před Sudnicinem.
58:22'
Jegor Korškov nedobrzdil a vrazil do Barulina, kvůli čemuž se hra přerušila.
57:56'
Apalkov jel sám proti čtyřem a nepřihrál přesně na levou stranu, takže Soči kotouč snadno získalo.
56:27'
Hosté zaslouženě vyrovnávají! Nakládal přenechal puk Talbotovi, který si sjel do pravého kruhu a bekhendem se štěstím přihrál před odkrytou branku, kde už to měl PETRI KONTIOLA hodně jednoduché. Asistence: Maxime Talbot, Jakub Nakládal.
56:19'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jevgenij Lapenkov – 2 min., vysoká hůl).
55:50'
Korškov byl vedle vlastní branky napadán Lapenkovem a přitom poslal puk do vlastního brankoviště, ve kterém Sudnicin dával pozor a nenechal se lacině překonat.
54:27'
Denis Mosaljov při střele švihem trefil domácího hráče, od kterého se puk odrazil pod lapačku Barulina.
53:46'
Maxime Talbot od modré sledoval menší trmu vrmu u brankoviště. Vlastní ranou z osy hřiště ale nepropálil vyjíždějícího Barulina, který měl stále dobrý přehled o situaci.
53:09'
Zakázané uvolnění domácích hráčů vrací hru do útočného pásma Jaroslavle.
51:43'
Soči se v posledních minutách vymanilo z toho největšího tlaku a nyní úspěšně šetří čas s pukem na vlastních holích.
51:00'
Brandon Kozun se nedočkal podpory spoluhráčů a na útočné modré čáře byl několika soupeři odstaven od kotouče.
50:12'
Sudnicin zastavil prudké nahození a přerušil hru. Ta bude pokračovat po reklamní pauze a úpravě ledové plochy.
49:12'
Andrej Ivanov roztáhl hru do pravé strany, jeho spoluhráč při střele z vrcholku kruhu ale druhý gól Soči nepřidal.
48:22'
Hra se trochu zklidnila, ovšem kotouč stále hlídají hráči Lokomotivu, kteří mají ještě dost času na vyrovnání.
47:02'
Domácí se osvobodili jen díky zakázanému uvolnění.
46:22'
Soči u vlastní branky trestuhodně ztratilo kotouč, který se dostal za obránce, ale Fatějev byl při pokusu o blafák vytlačen do záporného úhlu.
45:49'
Oba týmy střídají a domácí mužstvo tak má dostatek času na rozjezd vlastní útočné akce.
45:17'
Nakládalova tvrdá střela byla Barulinem sražená na hokejku Kozuna, který byl dobře bráněn a nedostal prostor k dorážce.
44:15'
Ofsajd Soči.
43:55'
Hosté pokračují ve výrazné převaze, která nabídla i dva pokusy Loktionova, ale ani jeden z nich moc povedený nebyl.
43:02'
Na druhé straně z delší vzdálenosti napřáhl Petri Kontiola. Trefil však lapačku Barulina, který kotouč schoval pod výstrojí.
42:33'
Adam Polášek se octl v roli útočníka, když se k němu dostal puk z nepřesné rozehrávky Lokomotivu. Bohužel pro českého hokejistu mu Sudnicin dělovku z vrcholku levého kruhu vyrazil.
40:57'
40:44'
Pavel Padakin se snažil rukou zpracovat letící puk, přičemž do ní vrazil Kontiola. Ukrajinský útočník zůstal ležet na ledě a pomoct mu museli až doktoři.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 14 – 25.
Lokomotiv měl po celou druhou třetinu mnohem více ze hry. Žádnou ze svých několika šancí ale nevyužil a na nepříznivém stavu se nic nezměnilo. Také třetí třetina tak začne za stavu 1:0 pro Soči.
40:00'
39:51'
Jaroslavl se nedokázala vymanit od dotěrných obránců a ve druhé části se tak už nic nestane.
39:22'
Vadim Chlopotov zkusil zaútočit ve vlastním oslabení, jenomže ho zastavil odpískaný ofsajd.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:57'
Jokipakka trochu pomohl na mantinel předkloněnému Alexejevovi, který si zřejmě ublížil o hranu. Obránce Soči je vyloučen na 2+10 minut za vražení.
38:43'
38:22'
Z domácího pohledu to není vůbec dobrá přesilovka. Nic na tom nemění fakt, že se většinou odehrává v útočném pásmu Soči.
37:49'
Alexej Cvetkov kontroloval puk snad deset sekund, u pravého kruhu ale nic nevymyslel a nakonec se nechal odzbrojit.
36:43'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Alexejev – 2 min., vysoká hůl).
36:13'
Lokomotiv zachyboval u červené čáry, z toho vzniklo přečíslení dvou na jednoho. Collins před Čerepanovem nezvolil přihrávku ale střelu, kterou Sudnicin ve složité pozici zneškodnil!
35:12'
Kozun pálil z otočky, střela byla sražená do pravé strany, ale Barulin si s dorážkou u levé tyče věděl rady.
34:51'
Averin udělal oblouk na osu hřiště, Barulin však měl úplně volný výhled a neměl problém se zákrokem.
34:33'
Andrej Loktionov nevyužil menšího nedorozumění mezi domácími zadáky. Místo okamžité střely se zastavil a pak už nenašel čas pro zakončení
33:53'
Pavel Padakin se vrátil k puku po vlastním nahození, z pravého mantinelu ale neprostřelil prvního bránícího hráče.
32:43'
Wellman znovu podržel kotouč, se kterým se vydal na osu hřiště, ale tam už ho obrana Jaroslavle zastavila.
32:13'
Jakub Nakládal nezkrotil přihrávku na modrou čáru a Jaroslavl proto přišla o vybojované útočné pásmo.
31:47'
Mosaljov si kvůli špatnému zpracování dal kotouč daleko od hokejky a musel se vydat až do rohu, kde byl tvrdě zastaven.
30:37'
Denis Alexejev zkusil štěstí střelou z poměrně složitého úhlu, nicméně Barulin byl u pravé tyče připraven.
30:19'
Snažení Jaroslavle v útočném pásmu končí pro přihrávku rukou.
29:47'
Na Barulinovi si zase vylámal zuby Kontiola. Finský útočník vystřelil z osy hřiště v momentě, kdy okolo něj byli hned čtyři soupeři.
29:36'
Rychlý brejk Soči zakončoval Vadim Ščegolkov, ale ani on nevtěsnal puk mezi tři tyče Sudnicinovy brány.
28:49'
Korškov neměl moc času na střelu z pravého kruhu. Přesto to zkusil, ale branku vůbec netrefil.
27:35'
Po delší době si zachytal i Barulin, který zneškodnil svižný pokus z pravého bodu pro vhazování v podání Averina. Následuje komerční pauza.
27:23'
27:03'
Jokipakka se opřel do volného puku, ale napálil jen předním clonícího protihráče.
26:39'
Lapenkov prudkým pasem do levého kruhu oslovil Ščegolkova, jenže Sudnicin se rychle přesunul a střelu zápěstím zastavil.
25:46'
Úvodní tlak čtveřice hostů přečkala bez větších problémů a odpálila kotouč mimo vlastní třetinu.
25:23'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., hrubost).
25:22'
Neodpískaný zákrok na Apalkova trochu naštval domácí hráče, což na vlastní kůži pocítil Laričev. Pravděpodobně se bude muset znovu vylučovat.
25:05'
Branka Sudnicina byla posunutá, a tak se muselo přerušovat. Následuje buly po pravici hostujícího gólmana.
24:47'
24:41'
24:35'
Až teď se ke kotouči dostalo také Soči, neprobojovalo se však ani za útočnou modrou čáru.
23:55'
Stále se hraje v hostujícím útočném pásmu, další zákrok na konto Barulina nicméně dosud nepřibyl.
23:10'
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím více vyhovuje Lokomotivu. Jedinou střelu z nulového úhlu ovšem Barulin zpacifikoval.
22:47'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxime Talbot – 2 min., vysoká hůl).
22:41'
Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Ivanov – 2 min., hákování).
22:40'
Pavel Koledov si na volné levé straně nabruslil až do levého kruhu, odkud vyslal střelu, jež byla sražená do ochranní sítě.
22:15'
Hlavní rozhodčí signalizují vyloučení, hosté to mezitím zkouší v šesti proti pěti.
22:00'
Na druhé straně si Barulin s pomocí lapačky poradil se střelou Jegora Korškova.
21:35'
Rozjetý Wellman přihrál pod sebe, jenomže Čmychov střelou zápěstím gólmana soupeře nepropálil.
20:03'
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 13 – 16.
Soči vstoupilo do zápasu solidně a několik minut trápilo soupeře před brankou Sudnicina. Ten jednu ze třinácti střel mezi tři tyče nezastavil a domácí tak zásluhou Laričeva vedou 1:0. Jaroslavl tlačila především ke konci třetiny, kdy zasypala Barulina sprškou střel, ovšem ani v přesilovce vyrovnat nedokázala.
20:00'
19:48'
Poláškovo zaváhání ze zadního mantinelu nepotrestal Mosaljov, který zblízka nezvedl puk mimo dosah Barulina.
19:23'
Soči vyhodilo kotouč do bezpečí a po dlouhé době může poslat na led čerstvé síly.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:52'
Znovu od modré pálil Kronwall. Tentokrát kotouč letěl výše, ale ani to Barulina nezaskočilo.
18:33'
Kronwall dostal puk k modré čáře a tahem vypálil do pravého betonu Barulina. Hostující akce tím ale ještě zcela neskončila.
18:03'
Vyloučení v týmu HK Soči (Ilja Chochlov – 2 min., držení hole).
17:35'
Korškov nahodil puk do zadního mantinelu, od kterého se odrazil směrem k brankovišti. Barulin rychle zareagoval a před blížícím se Kraskovským znovu přinutil rozhodčího zapískat.
17:20'
Sudnicin si počkal na Poláškův nástřel z poloviny hřiště a rovněž si netroufl rozehrávat.
16:44'
Loktionov převzal přihrávku od Kozuna a dvakrát pálil z levého křídla. Druhý pokus Barulin zcela zastavil a přerušil hru.
15:26'
Ani ti se ale nikam nedostali a po špatné rozehrávce napadaného Mamkina museli čelit nepříjemnostem před vlastní brankou, kde zlobil Apalkov.
14:56'
Rozehrávka Koledova postrádala přesnost a hostující obránce jenom odevzdal kotouč hráčům v modrém.
14:06'
Wellman chytře zpracoval puk před rozjetého O´Della, jenže kanadský útočník si na dobře postaveného Sudnicina nepřišel.
13:40'
13:02'
Polášek chtěl zavézt puk do hloubi útočné třetiny, hosté ho ale rychle odzbrojili a přenesli hru na opačný konec hřiště.
12:11'
Ščitov napálil jen protihráče, čímž odstartoval protiútok Jaroslavle. Ani ta však nic nebezpečného nevymyslela.
11:18'
Puk vyletěl mimo hrací plochu a hra je přerušena. Na řadu přichází buly ve středovém kruhu.
10:56'
Soči se zabydlelo v útočném pásmu, kde drželo puk po levé straně, jenže obránci Lokomotivu domácí hráče vystřelit nenechali.
09:46'
Vadim Ščegolkov nabral rychlost, ale zpoza levého kruhu vypálil jen do hrudníku pozorného Sudnicina.
09:08'
Ihned po buly Barulina prověřil Talbot. Domácí gólman ale bleskurychle máchl lapačkou a letící puk v ní zastavil.
08:43'
Hosté dobře rotují v útočném pásmu. Po několika nepřesných střelách Barulin přece jenom musel do akce, když vyrazil pokus od modré.
07:57'
Rychlé akce na obou stranách. Na domácí zůstala nezakončena, na druhé straně Mosaljova vychytal Barulin.
06:12'
Možnost rychle odpovědět dostal Alexajdr Jelesin, ovšem Barulin střelu z jeho levé strany vyrazil.
05:51'
Soči právě vstřelilo branku!
Domácí využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Alexej Cvetkov stál u pravého mantinelu a rozhodl se přihrát IVANU LARIČEVOVI, který táhlou střelou zpoza kruhů propálil brankáře Sudnicina. Asistence: Alexej Cvetkov.
05:21'
Mamkin podél modré čáry přihrál Cvetkovovi, ale Sudnicin pohotovou střelu z první zkušeně zastavil.
04:50'
Tentokrát Wellman lépe přihrál na modrou čáru, nicméně střela finského zadáka Jokipakky gólové parametry neměla.
04:23'
Wellman dlouho držel puk v levém kruhu, odkud hledal před brankovištěm Collinse, ale ten přihrávku nezpracoval.
04:00'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., podražení).
03:50'
Mamkin nabral puk na bekhend, ovšem jeho pokus o vyhození zastavil Čerepanov ještě na modré čáře. Akce Jaroslavle tak pokračovala, ale Barulin vážněji zasahovat nemusel.
02:50'
Oběma týmům nevyšla přihrávka přes celé střední pásmo, obrany tak neměly prakticky žádnou práci a jen dojely volné kotouče.
02:12'
První zákrok si připsal Barulin, ovšem střela zápěstím od Denise Mosaljova mu moc práce nenadělala.
01:49'
Také v obranném pásmu odvedli domácí dobrou práci a dvakrát rychle vytlačili Lokomotiv mezi modré čáry.
00:41'
Domácí se ihned usadili v útočném pásmu, jenže Chochlov i Jokipakka vystřelili od modré čáry jen do clonících soupeřů.
00:01'

HK Soči: Barulin (Šikin) – Chochlov, Jokipakka, Mamkin, Polášek, Ščitov (A), Čmychov, Chomickij – Laričev (C), Cvetkov, Padakin – Collins (A), O'Dell, Wellman – Lapenkov, A. Ivanov, Ščegolkov – Starkov, Chlopotov, Šmeljov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Konovalov) – Kronwall (C), Nakládal, Ljubuškin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Manuchov – Talbot (A), Kontiola, Kozun – Mosaljov, Loktionov, Averin (A) – Korškov, Kraskovskij, Apalkov – Kajumov, Ivanov, Fatějev.

Rozhodčí: Bondar, Gofman – Michel, Golovljov.

Lokomotiv Jaroslavl

Jaroslavl kromě jedné pětizápasové série porážek zažívá poklidnou základní část. Z osmatřiceti zápasů Lokomotiv jen jedenáctkrát nebodoval a na Západě mu se ziskem sedmdesáti bodů patří čtvrté místo s poměrně velkým desetibodovým mankem na třetí Jokerit. Na vedoucí Petrohrad pak Jaroslavl ztrácí propastných pětatřicet bodů. Aktuálně Lokomotiv disponuje šňůrou čtyř výher v řadě, přičemž tu poslední zaznamenal před čtyřmi dny, kdy si poradil s Novosibirskem 7:3.

Nejproduktivnější hráči:
1. S. Kronwall – 25 bodů (7+18)
2. B. Kozun – 23 bodů (8+15)
3. D. Apalkov – 22 bodů (12+10).
HK Soči

Domácí tým po vynikajícím startu do sezóny zaznamenal sérii pěti proher v řadě. Od začátku října pak pravidelně střídá výhry s porážkami. S bilancí osmnácti výher a devatenácti proher se Soči v Západní konferenci nachází na poslední postupové osmé pozici, ze které ztrácí na šesté Dynamo Moskva tři body a navíc má pár zápasů k dobru. Právě s tímto moskevským celkem se klub ze Soči střetl v posledním zápase a díky výhře 4:1 odčinil předchozí nezdar s Kazaní.

1. P. Padakin 26 bodů (7+19)
2. E. O´Dell – 25 bodů (9+16)
3. C. Wellman – 23 bodů (7+16).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na střetnutí mezi týmy HK Soči a Lokomotiv Jaroslavl!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.