28:52' A. Ivanov (Chlopotov) • 55:09' Tomilin (Collins, Akmaldinov)
Ledový palác Bolšoj
Jokerit

Československá stopa

Adam Polášek (SOC) 0+0
Je dobojováno! V prvním dějství by na vítězství domácího celku sázel málokdo, avšak Soči dalo soupeři lekci z produktivity. Nejprve ve druhé části srovnalo a necelých pět minut před koncem rozhodl o plném bodovém zisku Arťom Tomilin. Jokeritu posléze nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Soči tak udolalo Helsinky těsně 2:1. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 22:41
59:45'
Soči srdnatě brání, Helsinky se nemohou dostat ke střele.
59:20'
Niklas Jensen zcela sám před brankářem trefil pouze Barulinovu hruď.
59:05'
Zapolski uhání na střídačku, finský celek je v šesti!
58:45'
Soči zatím aktivně napadá, čímž nedává ke hře bez gólmana Jokeritu prostor.
58:00'
Poslední dvě minuty zápasu. Uchýlí se za chvíli hosté ke hře bez brankáře?
57:26'
Soči se již stáhlo do defenzivy, momentálně prakticky pouze rozbíjí rodící se helsinské útoky.
56:29'
Jokerit se snaží o odpověď, ovšem nyní jeho snahu zastavil ofsajd. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.
55:09'
Soči právě vstřelilo branku!
Domácí udělali rázný krok k plnému bodovému zisku! Vybojovaný puk v levém rohu obdržel do mezikruží Sean Collins, jehož ránu Zapolski vytěsnil před sebe. Tam ale číhal pohotový ARŤOM TOMILIN, které neváhal a bekhendem dopravil kus gumové pryže za bezmocného brankáře Jokeritu. Asistence: Sean Collins, Alexandr Akmaldinov.
54:29'
Moses pálil velice pohledně z otočky, ovšem Barulin zmenšil střelecký úhel a pokus zkušeně eliminoval.
53:33'
Polášek nahodil puk do pásma, ovšem domácí o něj hnedle vzápětí přišli. Utkání se pomalu, ale jistě chýlí do závěrečných minut.
52:40'
Na ledové ploše se toho momentálně příliš neděje. Vody rozvířil až Huhtala, který ale z mezikruží pálil pouze do před sebou stojícího obránce Soči.
51:47'
Lauridsenovo nahození nepřidělalo Barulinovi žádné potíže. Domácí brankář poté raději podržel puk ve své moci.
50:23'
Jokerit zvyšuje aktivitu, hosté velice aktivně napadají. Uvidíme, zda tento fakt přinese kýžené ovoce.
49:40'
Norman dostal nabídku do předbrankového prostoru, avšak z bezprostřední blízkosti minul.
49:03'
Ofsajdové postavení hostujícího celku. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
48:45'
Momentálně se hraje nahoru dolů, akce střídá akci. Vážnější příležitosti však k vidění zatím nejsou.
47:33'
Soči zvýšilo aktivitu v útočném pásmu, avšak Jokerit hrozí z protiútoků. Jeden z nich nyní zakončoval Lepistö, ovšem Barulin byl pozorný a přerušil hru.
46:58'
Protiakci Soči maří poměrně jednoduchým zásahem Zapolski. Následuje komerční přestávka.
46:26'
Huhtala si sjel z pravé strany do mezikruží, odkud vypálil zápěstím. Barulin se po ráně stačil pouze otočit. Zasahovat nakonec nemusel.
45:57'
Niemi nahazoval od modré čáry, avšak zařízení netrefil. Hrát tak může opět Soči.
45:24'
Tresty jsou minulostí, oba týmy jsou v plném počtu.
44:57'
Ve čtyřech sledujeme poměrně vyrovnanou hru, aktuálně má ale puk na svých holích hostující Jokerit.
44:08'
Lapenkovovu tvrdou ránu Zapolski vyrazil do ochranné sítě, tudíž je přerušena hra. Vhazovat se bude po pravici hostujícího muže v masce.
43:24'
Po přerušení hry došlo za brankou Soči k drobné potyčce, kterou dvojice arbitrů raději hned trestá. Za hrubost putují na trestnou lavici Niemi (JOK) a Lugin (SOC). Bude se tak hrát ve čtyřech.
43:12'
Marko Anttila se po pravé straně prohnal do útočného pásma, odkud nebezpečně vypálil. Barulin však scvakl betony včas a žádné komplikace nepřipustil.
42:47'
Gilroy nahodil puk za branku soupeře, ovšem tam Jokerit o touš přišel. Následný protiútok Soči neuspěl, leč domácí vybojovali alespoň vhazování před Zapolskim.
41:39'
Opět se hraje v rychlém tempu, oba celky myslí především na zadní vrátka.
40:25'
Ve třetí části je zatím aktivnějším celkem Soči, které okupuje útočné pásmo. Zatím se ale nedostává do vážnější střelecké pozice.
40:01'
Druhá perioda je minulostí, k vidění byl vyrovnaný hokej. Prosadit se nakonec dokázali domácí, a to z rychlého protiútoku. Z bezprostřední blízkosti se prosadil Andrej Ivanov. Poté již příliš hokejové krásy k vidění nebylo, a tak o vítězi rozhodne třetí část. Sledujte i nadále náš on-line přenos!

Střely na branku: 14:29
40:00'
39:41'
Hosté v plném počtu. Soči toho v početní výhodě příliš nevymyslelo.
39:24'
Padakin to zkusil z levého kruhu, avšak branku minul. Razantní střela nakonec doputovala do středního pásma
38:55'
Domácí jsou opět nastěhování v útočné třetině, avšak Jokerit pohotově brání.
38:20'
Domácí se až teprve nyní usadili v útočném pásmu, načež se také dostali ke střele. Collinsovu teč ale Zapolski lapil bez větších problémů.
37:41'
Bude se vylučovat, v závěru druhé třetiny si zahraje v početní výhodě Soči. Za sekání putuje na trestnou lavici Peter Regin (JOK).
36:39'
Lepistöho pokus z hranice pravého kruhu Barulin vytěsnil bez sebemenších problémů, následný protiútok domácího celku příliš nebezpečí nepřinesl.
35:31'
Jormakka hledal najíždějícího Palolu, ovšem k tomu se puk nedostal. Z dalšího pokusu vyústil icing, a tak bude nebezpečí čelit Zapolski.
34:52'
Tolvanen měl další slibnou možnost, když pálil z mezikruží. Barulin ale v pádu jeho pokus zlikvidoval a udržel nerozhodný stav.
34:38'
Postavení mimo hru, v němž se ocitl Jokerit. Buly proběhne ve střední třetině. Hra je teď poměrně rozkouskovaná, objevuje se celá řada nepřesností.
34:01'
Zakázané uvolnění Soči vrací hru zpět před Barulina. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
33:05'
Ofsajdové postavení hostí znamená přerušení hry a také komerční přestávku. Soči se ve druhé části podařilo vstát z mrtvých a bleskovým protiútokem se vrátit do zápasu.
32:27'
Helsinky mají puk na svých holích, ovšem rozet akci se jim příliš nepodařilo. Domácí puk ve středním pásmu zachytili a doocne se dostali ke střele. Tu však Zapolski zlikvidoval bez potíží
31:45'
Hraje se velice dlouho bez přerušení, přičemž se hra přelévá ze strany na stranu. Aktuálně hrajeme takříkajíc od nuly. Zakřiknuté herní pojetí Soči je minulostí.
30:41'
Domácí radost mohl utnout Niemi, který z velkého úhlu donutil Barulina k zásahu. Jokerit nadále pokračuje v ofenzivním snažení.
29:36'
Soči tato branka nakopla, domácí jsou momentálně velmi aktivní.
28:52'
Domácí se nakonec přece jenom dočkali, a to po bleskovém protiútoku, který vedl Vadim Chlopotov. Domácí borec následně poslal přesnou přihrávku do jízdy, kterou bezprostředně zužitkoval ANDREJ IVANOV. Asistence: Vadim Chlopotov.
28:04'
Po nepřesné přihrávce končí puk v hledišti. Následovat bude komerční přestávka, po níž se bude vhazovat po Barulinově levé ruce. Druhá třetina zatím nepřináší příliš atraktivní podívanou. Uvidíme, jak tomu bude nadále.
27:25'
27:18'
Lapenkov poslal před branku střílenou přihrávku, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk tečovat. Nyní již hosté toto oslabení zvládnou.
26:42'
Opět jde puk až k Barulinovi. Soči si zatím nevypracovalo žádný vážnější střelecký pokus.
25:40'
Hned po prvním střeleckém pokusu ale finský celek vyhazuje přes všechny čáry.
25:25'
První přesilovou hru v zápase si zahraje také Soči. Za hákování putuje na trestnou lavici Niklas Jensen (JOK). Podaří se domácím vyrovnat?
25:22'
24:35'
Niklas Jensen si sjel na levý kruh, odkud vyslal tvrdou ránu. Barulin ji ale dobře viděl, a tak pohotově zasáhl.
23:49'
Gilroy je dnes skutečně při chuti, nyní pálil velice nebezpečně od modré. Puk ale minul brankovou konstrukci. Hosté pokračují v tlaku.
23:22'
Bude se opět vylučovat, Jokerit si zahraje hned čtvrtou přesilovou hru. Soči je potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odpyká Ivanov (SOC).
22:53'
Helsinky nadále kombinují, Soči působí opravdu utrápeným dojmem.
22:14'
Matthew Gilroy měl na holi druhý přesný zásah, když se ocitl ve vynikající palebné pozici v mezikruží. Prudkým švihem ale jen těsně minul levou tyč Barulinovy svatyně. Po nastalém zmatku domácí mág raději přerušil hru.
21:59'
Taktéž Barulin předvedl povinný zákrok, když vytěsnil nahození od modré lajny. Jokerit nadále pokračuje v tlaku.
21:12'
Padakin se prohnal po pravé straně do pásma, načež vyslal přízemní pokus. Zapolski ale neměl sebemenší problém a tuto ránu vytěsnil levým betonem.
20:27'
Jokerit i ve druhé části hry pokračuje s aktivním napadáním, aktuálně svírá svého soupeře v defenzivě a snaží se vymyslet, kterak zakončit.
20:01'
Je za námi úvodní třetina, v níž byli dominantním celkem hosté. Helsinky dokázaly svůj tlak zužitkovat v přesilové hře, když se od modré prosadil Matthew Gilroy. Navzdory další příležitostem již ale branka nepadla. Sledujte i nadále náš on-line přenos!

Střely na branku: 6:16
20:00'
19:12'
Antilla pálil od modré, leč jeho rána zamířila do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu. První dějství se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci.
18:55'
Helsinky velice aktivně napadají, domácí nemají potřebný klid na rozehrávku.
18:05'
Na branku Soči se valí jeden atak za druhým, tentokráte ale pokus od levého mantinelu Barulin vytěsnil.
17:15'
Tolvanen mohl navýšit vedení Jokerit, když dostal vynikající přihrávku do jízdy. Zcela sám před Barulinem se rozhodl vypálit příklepem, avšak nakonec orazítkoval pouze levou tyč!
16:49'
Další lehké hostující nahození kryje pohotový Barulin. Domácí zůstávají nadále pod tlakem.
16:18'
Jesper Jensen zkusil své štěstí z hranice pravého kruhu, ovšem trefil pouze prvního před sebou stojícího zadáka. Domácí následně vyhodili do středního pásma.
15:26'
Jokerit má puk na svých holích, přičemž s kombinací příliš nepospíchá. Soči působí mátožným dojmem.
14:42'
Soči opět zkusilo delší dobu pobýt v útočném pásmu, avšak defenziva Jokeritu velmi rychle zapracovala a nebezpečí zlikvidovala.
13:58'
Jormakka nabízel střílenou přihrávku Palolovi, který ale tečoval pouze do připraveného Barulina. Ten následně raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
13:27'
Po Collinsově nepřesné teči následuje další reklamní přestávka. Soči se doposud nedostalo k vážnější střele, Jokerit hru zcela opanuje. Nutno však podotknout, že Soči maří herní rytmus především častá oslabení.
12:41'
Hostující obránce Jensen zkoušel nahodit puk od modré čáry, ovšem touš skrze hradbu domácích těl neprošel. Hrát tak může opět Soči.
12:02'
Navzdory poměrně velkému tlaku se již Jokerit do větší šance nedostal. Soči tak toto zbytečné oslabení přečkalo bez úhony.
11:18'
Barulin nyní raději přikryl kotouč, a tak se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
10:52'
Až nyní, po odrazu Lepistöho rány se do puku přel Tolvanen. Z poměrně velkého úhlu ale nezamířil přesně, Barulin se stihl velmi rychle přesunout a ránu eliminovat.
10:32'
Soči zatím brání velice aktivně, Helsinky se doposud nedostali ke střeleckému pokusu.
10:02'
Tak to je neskutečné, Arťom Čmychov (SOC) putuje v krátkém sledu podruhé na lavici hanby. A opět za podobný zákrok, když vysekl svému soupeři hůl. Jak hosté s touto možností naloží?
09:34'
Nyní již mají puk na svých holích hosté, kteří se snaží projít přes dobře střežené střední pásmo. Zatím se jim to příliš nedaří.
08:58'
Soči se po dlouhé době dostalo kupředu, ovšem žádné vážnější komplikace zde svému soupeři nevytvořilo.
08:21'
Henri Ikonen dostal puk do mezikruží, kde měl poměrně dost času a prostoru zakončit. Finský útočník ale podle svých představ zcela jistě nepálil, puk trefil pouze Barulinovu hruď. Domácí brankář poté přerušil hru. Následuje další reklamní pauza.
07:12'
Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat ve středním pásmu. Zatím má více ze hry Jokerit, což potvrzuje i skóre.
6:56'
Jokerit právě vstřelil branku!
Hosté se nakonec přece jenom prosadili. Po typické kombinaci dostal MATTHEW GILROY puk na modrou čáru, odkud se rozhodl vypálit švihem. Těsně před branku se Palola ještě snažil tečovat, avšak puk netrefil. Touš ale přesto doputoval až za Barulinova záda. Asistence: Peter Regin, Olli Palola.
06:35'
Až nyní Soči vyhazuje přes všechny čáry, tudíž může vystřídat.
06:07'
Další zajímavý pokus, tentokráte z Tolvanenovy hole. Z mezikruží ale hostující forvard trefil pouze připraveného Barulina. Jokerit se nadále drží v útočné třetině.
05:36'
Lepistö to zkusil z levého kruhu, ovšem ostrou ranou branku minul. Hosté pokračují v kombinaci.
05:04'
Tak to bylo velmi zbytečné. Sotva domácí opustili lavici hanby, putují na toto místo znovu. Za zbytečné vyražení hole svého soka odchází pykat. Arťom Čmychov (SOC).
04:59'
04:19'
Až nyní se Jokerit usadil v útočné třetině, kde ale spíše kombinoval. K pořádnému střeleckému pokusu se zatím nedostal.
03:18'
Soči je ale ve vlastním oslabení velmi aktivní, Zapolského lapačku nyní provětral Laričev. Hostující brankář však nic dramatického nepřipustil.
02:59'
Domácí zvýšili aktivitu, avšak až moc to přehnali. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Sean Collins (SOC).
02:39'
Chlopotov chtěl projít kupředu podél levého mantinelu, avšak tam jej hosté zastavili. Po nešťastném odrazu pak puk končí v hledišti. Buly po Zapolského pravici.
02:14'
Další pokus o atak finské ekipy zastavuje postavení mimo hru. Buly tak proběhne ve středním pásmo. Soči zatím takříkajíc "tahá nohy." Helsinky bruslí mnohem lépe.
01:32'
Po nepřesné akci končí puk mimo kolbiště. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
01:02'
Jokerit poměrně dlouho svíral soupeře v defenzivě, načež se ke střele dostal Tolvanen. O'Neill se ještě pokoušel tečovat, leč puk zamířil mimo branku.
00:31'
Úvod utkání je poměrně aktivní. Oba celky si vyměnily pozdravy, přičemž se momentálně bojuje ve středním pásmu.
00:01'

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Lisov, Polášek, Blum, Mamkin, Čmychov, Pedan – Lugin, Lapenkov, Collins – Padakin, O'Dell, Šmeljov – Točickij, Tomilin, Akmaldinov – Starkov, Chlopotov, Laričev – A. Ivanov.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Kivistö, Gilroy, Lepistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Huhtala – Wirtanen, Moses, N Jensen – Regin, Tolvanen, O'Neill – H. Ikonen, Jormakka, Palola – Norman, Anttila, Mäki – Niemi.

Rozhodčí: Fatejev, Vasiljev – Černyšov, Dedjulja.

Adam Polášek (SOC)
Pohled do statistik:

Soči se aktuálně nachází na šesté příčce Západní konference, na svém kontě má 81 bodů. V posledním ligovém duelu však mužstvo muselo kapitulovat. Na svém ledě podlehlo bratislavskému Slovanu 1:2 po samostatných nájezdech.

Jokerit je na tom ještě o něco lépe, se ziskem 95 bodů okupuje třetí místo Západní konference. V předchozím kole si finský celek však nedokázal poradit s Kazaní, s níž padl 1:2.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Kontinentální hokejová liga má na programu své další pokračování. V jeho rámci změří síly celky HK Soči a Jokerit Helsinky. Úvodní buly bude v Ledovém paláci Bolšoj, tedy domovině Soči, vhozeno v 17:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.