KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Red Star Kunlun - 22. srpna 2017   18:30

Soči
Soči
29:46' Garbutt  • 55:38' Wellman (Chochlov, Lapenkov)
2:4
(0:1, 1:2, 1:1)
Red Star Kunlun
05:06' Yip  (Kane, Kinrade) • 33:37' Myttynen   • 36:33' Chipchura   • 44:21' Myttynen  (Squires, K. Makarov)
Soči
Barulin (45. Šikin) – Alexandrov, I. Vorobjov, Chomickij, Ščitov, Chochlov, Pedan – Padakin, O'Dell, Garbutt – Collins, Lapenkov, Wellman – Morozov, Cvetkov, Ščegolkov – A. Ivanov, I. Zacharčuk, Malcev.
Kuljov, Ovčinnikov – Zacharenkov, Sazonov
Ledový palác Bolšoj
3796 diváků

ČESKO-SLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:

Marek Ďaloga (SVK) 0+0 (1 střela na branku, 11:59 minut na ledě)

Máme za sebou dnešní utkání, ve kterém Kunlun dokázal bodovat naplno. Již v šesté minutě otevřel skóre Brandon Yip. Domácí ve 30. minutě vyrovnali, ale jejich radost vydržela pouze chvíli. O pár minutek později Myttynen opět dostal Kunlun do vedení. Před koncem druhé periody zvýšil skóre Chipchura. Myttynen ve 45. minutě zvýšil na 4:1. Kosmetickou úpravu zajistil Wellman. Kunlun tak porazil domácí Soči 4:2.
59:37'
Ovšem nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.
59:12'
Šikin na střídačce! Soči v šesti.
57:38'
Soči se ještě snaží zdramatizovat dnešní zápas, ale zatím bez úspěchu. Hellberg moc práce nemá. To spíš jeho spoluhráči brání seč jím síly stačí.
55:38'
Soči právě vstřelilo branku!
Krásná souhra domácích hráčů! Chochlov našel před brankou CASEYHO WELLMANA, který překonal Hellberga střelou do odkryté části klece. Asistence: Ilja Chochlov, Jevgenij Lapenkov.
54:49'
Soči má tlak, uvidíme, zda-li to ještě tomuto celku vydrží. Domácí jsou navíc již nějakou dobu kompletní.
53:25'
Chochlov vypálil z mezikruží, ale Hellberg předvedl výborný zákrok hrudníkem.
52:42'
Čínský celek však vyhazuje až k Šikinovi.
52:28'
Soči zatím kombinuje ve třetině Kunlunu.
51:37'
Až teď rozhodčí přerušil hru. Kyle Chipchura dostává dvě minuty za hákování.
51:02'
Šikin je na střídačce, domácí mají výhodu.
50:45'
Soči si zahraje přesilovou hru.
50:04'
Ivanov se postaral o pozdvižení, když po odpísknutí vystřelil. Rozhodčí to ovšem uklidnili.
49:23'
Vorbjov to zkoušel od modré, těsně před vypršením trestu svého spoluhráče. Ne, ne. Ani tady cesta k brance nevedla.
48:26'
Andrej Kosticyn otestoval hrudník Šikina.
47:48'
Dvě minuty za napadení dostává Nikita Ščitov.
45:42'
Vorobjov dostal dobrý pas. Jeho rána však trefila pouze Hellberga.
44:21'
Soči střídá gólmany. Konsantin Barulin odchytal hodně špatný zápas. Jeho statistiky nebudou vypadat úplně nejlépe. Do klece se dnes podívá Dimitri Šikin.
44:21'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Další chyba v obraně Soči. Jeden z hráčů domácího mančaftu přihrál na hůl do mezikruží MATYASU MYTTYNENOVI, který přesnou a rychlou ránou nedal Barulinovi šanci. Myttynen skóruje po druhé. Asistence: Greg Squires, Konstantin Makarov.
43:00'
Fanoušci domácího týmu se snaží hnát fanděním svůj tým dopředu. Nu, uvidíme, zda-li to Soči pomůže.
42:16'
Kunlun se na dlouho usadil ve třetině domácích. Barulin ale zasahovat nemusel.
40:57'
Hraje se nahoru a dolu od začátku této třetiny. Oba brankáři zatím bez zákroku.
40:01'
Zajímavá je statistika střel na branku. Soči jich má 30, Kunlun pouze 13!
Máme za sebou druhou třetinu, ve které jsme viděli dvě branky v oslabení na každé straně a chybu brankáře Barulina. Soči hrálo skvěle, nicméně po inkasované brance v oslabení jakoby ztratilo rytmus. Následovala chyba Barulina a nevyužitá přesilovka pět na tři. Sebevědomí domácího celku tak musí být na bodě mrazu. Naopak Red Star Kunlun může být spokojen. Dokáže HK obrátit stav utkání? Nebo si to již hosté z Číny pohlídají? To vše se dozvíme v poslední periodě, která začne zhruba za 13 minut.
40:00'
39:20'
Hosté jsou kompletní.
38:33'
Přesilovka se ale domácím absolutně nedaří. Soči nevystřelilo ani jednou na branku Hellberga!
37:20'
A další trest pro Kunlun. Tentokrát dvě minuty za podražení dostává Brandon Yip. Následuje dvojnásobná početní výhoda pro domácí mančaft.
36:55'
Dvě minuty za nedovolené bránění pro Jüeho. Přesilovku bude zahrávat Soči.
36:33'
KYLE CHIPCHURA vyjel z rohu kluziště a střelou z ostrého úhlu překonal Barulina. Tohle si zkušený gólman Soči za rámeček nedá. Bez asistence.
35:33'
Domácí jakoby tato branka ochormila. Nejsou schopni vymyslet nějakou zajímavou akci. Naopak hosté jsou nyní aktivnější.
33:37'
Tak tohle je jako přes kopírák. Stejný trest, stejná chyba a stejný gól v oslabení. Tentokrát se sám na gólmana řítil MATYAS MYTTYNEN, který střelou beckhendem překonal Barulina. Kotouč do branky ještě lehce skákal, ale na zásah brankáře již bylo pozdě. Bez asistence.
32:37'
Nyní byl zmatek před brankou hostů, ale hráči červených hvězd rychle vyhodili kotouč až k Barulinovi.
32:18'
Dneska mají evidentně oba mančafty problémy se střídáním. Tentokrát potrestána hráčská lavice Kunlunu za příliš mnoho hráčů na ledě.
32:00'
Střela Makarova skončila v lapačce Barulina.
29:46'
A opět chyba v obráně, po které se dostal sám před brankáře RYAN GARBUTT. Ten skvělou kličkou vymáchal Hellberga v brance a vyrovnal! Soči dává gól v oslabení. Bez asistence.
29:26'
Obrovská šance! Sám na branku se hnal jeden z hráčů Soči, ale přestřelil.
27:37'
Dnes již podruhé dostává celek ze Soči trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jevgenij Morozov.
26:37'
Odražený kotouč se odrazil z hole Zacharčuka před branku Hellberga. Gólman hostů raději zakryl kotouč.
25:23'
24:09'
Ivanova dělovka od modré skončila v náruči muže s maskou v brance Kunlunu.
23:40'
Hellberg má evidentně svůj den. Nyní se blýsknul dobrým zákrokem vyrážečkou proti Collinsovi. Ten si dnes již několikrát vylámal zuby na švédském brankáři.
23:23'
Kosticyn dostává dvě minuty za zdržování hry/vyhození puku.
22:59'
Chochlov nahodil puk od modré. Gólman hostů jej zachytil přímo do lapačky.
21:45'
Collins se dostal do skvělé pozice, zpracoval kotouč a beckhendem vystřelil. Hellberg však předvedl na dvakrát skvělý zákrok betony.
20:52'
20:30'
Kunlun je ve své přesilovce aktivní, střely lítají všude kolem, avšak branka Barulina je stále nedotčená.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:19.
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli pouze jeden gól. Ten zaznamenal Brandon Yip po krásné střele. Do první půlky zápasu byli aktivnější hráči hostujícího mančaftu. Od té druhé naopak hráči Soči. V závěru však přišly zbytečné dvě minuty za hrubost pro Garbutta a tlak domácích skončil. Kunlun bude mít tedy početní výhodu na začátku další třetiny.
20:00'
18:52'
Ryan Garbutt si počínal před brankou Hellberga nedovoleně a tvrdě zasáhl do obličeje svého protihráče. Domácí hráč tak vyfasuje dvouminutový trest za hrubost.
18:38'
Hosté budou hrát přesilovou hru. Zatím výhoda pro Kunlun.
18:11'
A pokračujeme!
18:11'
Hra je na malý moment přerušena. Barulin má nějaké problémy s brnakou, takže jsou přivolání rolbaři.
18:11'
Naprosto totožná situace. Jen střelec od modré čáry se změnil. Tentokrát jím byl Chomickij.
17:59'
Další zákrok brankáře hostů po nahození Vorobjova.
17:29'
Alexandrov zkoušel hned dvakrát vystřelit od modré na Hellberga. Švédský brankář ovšem rovněž dvakrát vyrazil betonem.
15:06'
Jakoby se karta obrátila. Domácí přidali na aktivitě a motají červeným hvězdám hlavy.
14:39'
Jeden z hráčů Soči nedokázal trefit kotouč. Kdyby se mu to povedlo, tak se objevil v situaci, kdy by stál tváři v tvář gólmanovi hostů.
12:52'
Collins našel před brankou úplně volného Ščitova. Druhý jmenovaný ovšem nevyzral na rychle přesouvajícího se Hellberga. Gólman Kunlunu si připsal velice dobrý zákrok.
12:08'
Zatím lepší herní projev měl hostující tým, ale vypadá to, že se hráči Soči zvedají.
10:37'
Kanovu střelu tak tak vyrazil krajem lapačky Barulin.
10:27'
Hráči Soči se zbytečně přivádí pod tlak. Jejich nepřesné přihrávky končí na holích čínského celku.
09:52'
Kinrade nahodil puk od modré. Barulin jej ukryl do lapačky.
08:58'
Alexej Cvetkov se dostal po chybě prothráče ke kotouči. Jeho střela beckhandem se ovšem minula účinkem a Hellberg v klidu chytil puk do lapčky.
07:47'
Zatím se hraje hokej v rychlém tempu, ale ani jedna strana si nedokáže vytvořit vyloženou šanci.
06:32'
Před Barulinem se strhla menší potyčka poté, co se snažil Jüe dorážet. Čínský útočník si počínal příliš agresivně, a tak dostal co proto od obránců Soči. Vše se obešlo bez trestu.
05:06'
Přesilová hra je využita. Ze středního pásma si krásně najel BRANDON YIP a následnou ránou vymetl pavučinku v brance Barulina. Asistence: Cory Kane, Geoffrey Kinrade.
04:16'
Casey Wellman odsedí trest za příliš mnoho hráčů na ledě. První přesilovka v zápase pro Kunlun.
03:57'
Domácí měli nyní několik šancí. Nejprve minul branku Pedan. Následně se nedokázal prosadit útočník Chipchura, který z těsné blízkosti dorážel.
03:15'
Hra je ovšem velice opatrná. Žádný celek zatím neměl převahu. Vidíme i řadu nepřesností. Nyní se dostal do ofsajdu Makarov.
01:58'
Ivanov dostal skvělý pas, ale skákavý puk si zpracoval nedostatečně a kotouč následně minul branku červených hvězd.
01:10'
Ovšem o pásmo se hosté vlastní chybou připravili.
00:47'
Kunlun se teď drží ve třetině domácího celku.
00:12'
Padakin hned ze startu otestoval lapačku Hellberga. Gólman ovšem z jeho nahozením neměl vůbec žádný problém.
00:01'
Ledový palác Bolšoj je z části zaplněn. Snad bude atmosféra u prvního zápasu skvělá!
Nyní stadionem zní ruská hymna.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Alexandrov, I. Vorobjov, Chomickij, Ščitov, Chochlov, Pedan – Padakin, O'Dell, Garbutt – Collins, Lapenkov, Wellman – Morozov, Cvetkov, Ščegolkov – A. Ivanov, I. Zacharčuk, Malcev.

Red Star Kunlun: Hellberg (Karhunen) – Järvinen, Kinrade, A. Kulda, N. Chlystov, Ďaloga, Blacker, Vorobej – Kane, A. Kosticyn, Yip – Myttynen, K. Makarov, Squires – Jaw, Chipchura, DeFazio – Lockhart, Ponikarovskij, Jüe.

Rozhodčí: Kuljov, Ovčinnikov – Zacharenkov, Sazonov.
Utkání začne v 18:30. Vy jej můžete sledovat právě zde. Tento zápas pro Vás bude komentovat Dominik Mihailescu.
Tým HK Soči s mančaftem z Pekingu zatím odehrál dvě utkání. A oba zápasy byly nesmírně vyrovnané (3:1, 1:2). Ruský celek dnes ovšem bude chtít před domácími fanoušky bodovat. K úspěchu jím má pomoct zkušený gólman Konstantin Barulin, v obraně pak Sergej Kuzněcov. Zajímavý náboj bude mít dnešní zápas pro Seana Collinse, který v minulé sezóně právě nastupoval proti dnešnímu soupeři.
Red Star Kunlun nastupuje tímto zápasem do své druhé sezóny. V dnešním utkání by mohl domácí celek potrápit. Podle sázkových kanceláří jsou šance vyrovnané. Za pekingský celek nastupuje slovenský obránce Marek Ďaloga, ten pravděpodobně také do zápasu zasáhne. Co se týče velkých jmen, tak jich v dresu červených hvězd můžeme vidět několik. Mezi největší se řádí Andrej Kosticyn či Wojtek Wolski. V obraně pak nastupuje Arturs Kulda, na kterého si mohou vzpomenout čeští fanoušci. Na mistrovství světa v roce 2011 dost nepříjemně zranil českého obránce Radka Martínka, který byl po tomto nepříjemném zákroku i v ohrožení života. Kulda tenkrát vyfasoval trest na tři utkání.
Zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje a prestižní Kontinetální hokejové ligy. V rámci prvního kola máme na programu mač mezi týmem HK Soči a čínským Red Star Kunlun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.