KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Soči - 27. února 2018   15:00

Ufa
Ufa
18:18' Omark (Larsen, Burdasov) • 38:35' Kemppainen (Hartikainen) • 45:21' Tkačov (Burdasov)
Soči

Statistiky: Střely na bránu: 23-41; Góly: 3-1; Vhazování: 30-27; Zablokované střely: 7-6; Hity: 13-15; Čas v útoku: 12:15-12:24; Trestné minuty: 6-16.
Jegor Morozov sice uprostřed zápasu odpověděl na úvodní gól Linuse Omarka, který se prosadil v závěru první třetiny v přesilové hře, jenže Soči v závěru druhé části znovu inkasovalo, když Ufě vrátil ztracené vedení Joonas Kemppainen, a ve třetí třetině pojistil vedení domácího celku Vladimir Tkačov. Konečný výsledek utkání v Ufa-Areně. Salavat Julajev Ufa 3 HK Soči 1.
59:20'
Konstantin Barulin naskočil na střídačku a Soči se snaží zdramatizovat závěr při hře bez brankáře!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:42'
Soči na levém křídle nemohlo pokračovat v útoku, jelikož se ocitlo v postavení mimo hru.
56:29'
Dvojice hráčů Soči se ocitla před bránou v obrovské šanci, Andrej Karejev ale vytáhl dva skvělé zákroky!
55:50'
Salavatu se dlouho dařilo puk vyhazovat, aniž by byla hra přerušena, nyní už z toho ale bylo zakázané uvolnění.
55:30'
Soči se nadechuje k závěrečnému tlaku a většinu akcí tahá po pravém křídle, jenže tomu chybí přesná střela.
54:05'
Hra je nyní hodně plynulá a přelévá se ze strany na stranu, ani jeden z týmů se ovšem nemůže dostat do zakončení.
52:31'
Do konce utkání zbývá odehrát necelé sedm a půl minuty a Soči vyhodilo puk na zakázané uvolnění.
51:00'
Hokejisté Soči předvedli za bránou po nahození z pravé strany skvělý forčeking, do zakončení se ovšem nedostali.
49:38'
Soči se dostalo ke střele na vrcholu levého kruhu, kterou Andrej Karejev bez problému podržel ve své náruči.
47:42'
Joonas Kemppainen a Arťom Čmychov jsou zpět na ledové ploše a oba týmy hrají opět v plném počtu 5 na 5.
47:39'
Jyrki Jokipakka střelou zápěstím z vrcholu pravého kruhu mířil vedle pravého horního rohu brány, Andrej Karejev ale pro jistotu zasáhl a předvedl pěkný semafor.
46:30'
Vladimir Tkačov vystřelil z levého kruhu a Konstantin Barulin jeho pokus ukryl v lapačce. Komerční přestávka.
45:42'
Konstantin Barulin ustál obrovský závar před svou bránou bez pohromy a Joonas Kemppainen se okamžitě pustil v mezikruží do Arťoma Čmychova. Oba hráči dostali dvě minuty za hrubost. Bude se hrát 4 na 4.
45:21'
Ufa právě vstřelila branku!
VLADIMIR TKAČOV předvedl skvělý forčeking a po rychlé výměně puku s Antonem Burdasovem v levém kruhu pro vhazování si sjel před bránu, kde na vzdálenější pravé tyči sice trefil pouze lapačku Konstantina Barulina, který fantasticky zasáhl v rozkleku, následně se ale prosadil z dorážky, když zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Asistence: Anton Burdasov.
44:42'
Anton Burdasov vystřelil na vrcholu levého kruhu ihned po vhazování bez přípravy s příklepem a Konstantin Barulin jeho dynamit našel ve své výstroji!
44:06'
Stanislav Garejev na pravém křídle od hrazení střelou zápěstím mířil na přední tyči, kde Konstantin Barulin bez problému ukryl puk v lapačce a přerušil hru.
43:46'
Teemu Hartikainen vystřelil před vrcholem levého kruhu a jeho pokus se od hrazení odrazil do ochranné sítě.
42:38'
Alexandr Akmaldinov na přední pravé tyči krásně tečoval puk bekhendem po nahození z pravého kruhu za sebe a na vzdálenější levé tyči pálil z ostrého úhlu Nikita Ščitov, jenže bránu přestřelil!
42:25'
A znovu hosté, kteří chtěli z pravého kruhu zamířit ke vzdálenější levé tyči, kotouč byl ale zablokován.
41:46'
Jegor Morozov na levém křídle po zablokované střele z vrcholu mezikruží nahodil puk z ostrého úhlu před bránu, kde ho Andrej Karejev pro jistotu podržel v lapačce.
40:49'
Sean Collins byl zřejmě hráčem, který se na ose hřiště snažil prodrat mezi dvěma protihráči do mezikruží, jenže skončil na kolenou a nedokázal přesně přihrát.
40:24'
V Ufa-Areně začala závěrečná třetí třetina a domácí po 24 sekundách vyhodili puk na zakázané uvolnění.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-28; Vhazování: 19-19; Zablokované střely: 6-5; Hity: 7-11; Čas v útoč. pásmu: 8:58-7:15; Tr. min.: 4-14.
Třetí třetina začne přibližně v 16:48.
Soči sice dokázalo odpovědět na úvodní gól Linuse Omarka ze závěru první části zásluhou Jegora Morozova, jenže Ufa opět udeřila v závěru třetiny, když krátce před druhou přestávkou vrátil domácímu týmu vedení Joonas Kemppainen. Skóre po druhé třetině v Ufa-Areně. Salavat Julajev Ufa 2 HK Soči 1.
40:00'
39:31'
Soči se nepodařilo rozehrát a puk po nepřesné přihrávce zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:35'
JOONAS KEMPPAINEN si najel u levé tyče na přihrávku Teema Hartikainena zpoza brány a parádní střelou z ostrého úhlu nad lapačkou Konstantina Barulina vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Ufa podruhé v zápase vede, tentokrát 2:1! Asistence: Teemu Hartikainen.
38:17'
Vadim Chlopotov si sjel drze z pravého křídla až před bránu, jenže z blízkosti zamířil nad horní tyč!
36:21'
Vladimir Tkačov předvedl v mezikruží nádhernou stahovačku a už se chystal u pravé tyče bekhendem zamířit do odkryté brány, jenže puk mu sjel v rozhodující chvíli z hole!
34:46'
Ufa nedokázala přesně rozehrát a proti domácímu týmu se pískalo další zakázané uvolnění.
34:04'
Jonathon Blum vystřelil na pravém křídle z kruhu pro vhazování a Andrej Karejev podržel puk na přední tyči v náručí.
33:51'
Andrej Karejev předvedl nejistý zákrok a puk už mířil za jeho záda, nakonec ho ale dokázal dopravit do bezpečí a vzápětí u pravé tyče rychle zmrazil pod lapačkou!
32:18'
Dvouminutový trest Dmitrije Lugina je minulostí a jeden z jeho spoluhráčů už se vrátil zpět na ledovou plochu, stejně jako před pár okamžiky Vladimir Tkačov.
31:58'
Omlouvám se za odmlčení z důvodů technických problémů. Ufa vyhodila puk na zakázané uvolnění.
30:18'
Dmitrij Lugin forčekoval hodně zostra a za bránou Ufy narazil na hrazení tvrdě Philipa Larsena. Hostující útočník dostal dvě minuty za úder na hlavu plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
30:12'
Vladimir Tkačov byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Soči si zahraje druhou přesilovou hru.
29:50'
Vypadalo to, že se bude vylučovat. Hra ale zřejmě byla přerušena kvůli postavení mimo hru v podání Soči.
28:38'
Michail Mamkin na levé straně od modré čáry nahodil puk před bránu, kde hledal na teč Seana Collinse a Andrej Karejev ho ukryl v lapačce. Komerční přestávka.
27:49'
Soči se nepodařilo rozehrát podél střídaček a po nepřesné přihrávce se pískalo zakázané uvolnění.
26:18'
Soči právě vstřelilo branku!
JEGOR MOROZOV si najel před bránu na nahození Nikity Točinckije z levého křídla a ostrého úhlu a skvělou tečí se snažil puk z blízkosti usměrnit mezi betony Andreje Karejeva, který sice fantasticky zasáhl pravým betonem, proti následné dorážce hostujícího útočníka už byl ale vleže bezmocný – 1:1! Asistence: Nikita Točickij a Alexandr Akmaldinov.
24:56'
Vadim Chlopotov na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk se stal snadnou kořistí Andreje Karejeva.
24:27'
Andrej Karejev si pohlídal u své levé tyče odražený puk od hrazení za bránou a poté, co ho zmrazil pod lapačkou, se Sergej Šmeljov snažil dostat k dorážce marně.
24:10'
Hosté se po skvělém přenesení hry málem dostali v pravém kruhu do zakončení bekhendem, ale jen málem.
23:15'
Dmitrij Lugin na pravé straně útočného pásma napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která hradbou těl v mezikruží na bránu neprošla.
22:08'
Ilja Zubov krásnou přihrávkou zpoza brány našel u pravé tyče Arťoma Fjodorova, který z blízkosti bez přípravy mířil pod horní tyč, Konstantin Barulin ale puk našel v náručí!
21:42'
Salavat se na pravém křídle k ničemu nedostal a Soči podél hrazení poslalo puk alespoň do středního pásma.
20:18'
Jyrki Jokipakka se na levém křídle v úvodu druhé části dostal k nahození od modré čáry, které se stalo snadnou kořistí připraveného brankáře Andreje Karejeva.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-9; Vhazování: 8-10; Zablokované střely: 2-4; Hity: 5-5; Čas v útočném pásmu: 04:01-03:29; Tr. minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 15:54.
Utkání v Ufa-Areně nabídlo během úvodních dvaceti minut velice atraktivní hokej z obou stran, jenže Soči ani jednu ze svých šancí využít nedokázalo, zatímco na domácí straně Ufy v závěru první třetiny rychle využil přesilovou hru nádhernou střelou Linus Omark. Skóre po první části utkání. Salavat Julajev Ufa 1 HK Soči 0.
20:00'
19:07'
Linus Omark si z pravého křídla rychle sjel obloukem před bránu, mezi betony Konstantina Barulina ale puk zasunout nedokázal!
19:00'
Do konce úvodní třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:18'
Anton Burdasov si na ose útočného pásma srovnal puk na hůl a poté ho od modré čáry rozdal doprava, kde LINUS OMARK po zamíchání s kotoučem napřáhl před vrcholem pravého kruhu k nádherné střele s příklepem, která vymetla na milimetr přesně vzdálenější levý horní roh brány! Ufa využila přesilovou hru. Asistence: Philip Larsen a Anton Burdasov.
18:01'
Jyrki Jokipakka dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Ufa si v závěru první třetiny zahraje přesilovou hru.
17:47'
Hosté vyhráli vhazování a od modré čáry napřáhli k prudké ráně, která zamířila nad bránu Andreje Karejeva.
17:41'
Soči se snažilo prosadit podél střídaček a těsně před útočnou modrou čárou se puk od Vjačeslava Soloduchina odrazil mimo ledovou plochu. Hra byla přerušena.
16:45'
Grigorij Panin podržel puk za svou bránou a poté, co jeho spoluhráči v klidu dostřídali, přesně rozehrál.
16:00'
Salavat se na delší dobu usadil v útočném pásmu, po nebezpečném nahození z pravého křídla se ale před bránou ke střele během velkého závaru nakonec nedostal.
14:37'
Soči odehrálo skvělé střídání a v pravém kruhu se dostalo ke střele, která nad ledem minula přední tyč brány.
13:41'
Opomenout nesmíme ani šanci, ve které se ocitl Sean Collins, který na vrcholu levého kruhu krásně vystřelil zápěstím z otočky a nad ledem mířil ke vzdálenější pravé tyči, kde jemně tečoval puk Alexandr Akmaldinov, Andrej Karejev ale předvedl úžasný reflex a špičkou levého betonu puk před pár okamžiky na poslední chvíli vyrazil!
12:40'
Michail Mamkin vystřelil na vrcholu pravého kruhu ihned po vhazování a Andrej Karejev na přední tyči podržel puk.
12:37'
Alexej Cvetkov se ocitl u pravé tyče ve velké šanci a bekhendem mířil z úhlu do bližšího horního rohu brány, puk ale skončil v lapačce skvělého Andreje Karejeva!
12:09'
Ufa se na delší dobu usadili v útočném pásmu, domácí hokejisté ale na pravém křídle nedokázali vymyslet nic kloudného.
11:33'
Soči se zásluhou přesilové hry dostalo do hry a nyní jsou to jeho hráči, kteří mají velkou územní převahu.
10:24'
Alexandr Akmaldinov na ose hřiště rychle zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu mezikruží napřáhl k prudké střele zápěstím, kterou Andrej Karejev ukryl v lapačce!
10:06'
Vyloučený Grigorij Panin je zpět na ledové ploše a domácí hokejisté Salavatu úspěšně přečkali první oslabení.
09:11'
Sergej Šmeljov se ocitl po přihrávce zpoza brány u pravé tyče ve velké šanci a z blízkosti dobře mířil do levého horního rohu brány, Andrej Karejev ale skvěle zakročil vyrážečkou a puk vyrazil do ochranné sítě!
08:06'
Vyloučen byl nakonec pouze Grigorij Panin, který vyfasoval za nepříjemný faul dvě minuty za nedovolené bránění.
08:04'
Grigorij Panin na obranné modré čáře sestřelil levým ramenem pronikajícího Jegora Morozova, kterého se ihned vydal pomstít Alexandr Akmaldinov a byla z toho potyčka!
07:55'
Grigorij Panin vystřelil z bodu levého kruhu pro vhazování a na přední tyči byl opět připraven klečící Konstantin Barulin.
07:38'
Alexej Cvetkov byl zřejmě hráčem, který rychle objel bránu a u levé tyče vystřelil z otočky, jeho střela ale zamířila nad bránu a puk skončil v ochranné síti. Hra byla přerušena.
07:06'
Maxim Gončarov zkusil vypálit na levém křídle od modré čáry, jeho táhlá střela zápěstím ale skončila na přední tyči v náruči klečícího brankáře Konstantina Barulina.
06:38'
Konstantin Barulin se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Salavatu a podél hrazení holí přesně rozehrál.
05:58'
Anton Burdasov si na pravé straně útočného pásma krásně vyměnil puk s jedním ze svých spoluhráčů a v pravém kruhu napřáhl z úhlu ke střele zápěstím, která skončila v ochranné síti.
05:12'
Maxim Gončarov na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím mířil vedle přední pravé tyče, Konstantin Barulin ale pro jistotu sáhl po puku lapačkou.
04:37'
Ivan Laričev vystřelil z bodu pravého kruhu pro vhazování, na přední tyči ale našel pouze klečícího Andreje Karejeva.
04:23'
Konstantin Barulin si snadno poradil s nahozením Ufy z pravého křídla a ukryl kotouč ve své lapačce. Hra přerušena.
03:57'
Ufa sice vstoupila do utkání dobře, nyní jsou to ale hráči Soči, kteří se na dlouhou dobu usadili v útočném pásmu.
03:01'
Alexandr Akmaldinov číhal na vzdálenější levé tyči, po nahození z pravého křídla ale puk v blízkosti brány těsně minul.
02:01'
Hokejisté Ufy vyrazili do přečíslení dva na jednoho, jenže jeden z domácích hráčů krátce po přechodu útočné modré čáry ztratil na pravém křídle stabilitu a nedokázal přihrát.
01:33'
Enver Lisin počkal za svou bránou až se mu rozjedou spoluhráči a poté v klidu rozehrál. Domácí mají územní převahu.
01:09'
Jyrki Jokipakka zamířil do útrob haly a na vině je zřejmě zranění, protože hra pokračuje v pěti proti pěti.
01:09'
Enver Lisin nedokázal dobruslit puk, u kterého byl jako první Arťom Čmychov, a proti Ufě se pískalo zakázané uvolnění.
00:44'
Teemu Hartikainen z vrcholu pravého kruhu nahazoval puk na přední tyč, jeho spoluhráč se ovšem do zakončení nedostal.
00:01'
Puk dopadl na led a utkání mezi Ufou a Soči bylo zahájeno. Jako první mohli zahrozit domácí hokejisté.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Nalimov) – Panin, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Bartulis, Gončarov, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, Zubov, Fjodorov – Burdasov, Korotkov, Tkačov – Busarov, M. Majorov, Soloduchin – Kuzmin.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Blum, Jokipakka, Ščitov, Mamkin, Lisov, Čmychov, A. Malcev – Lapenkov, Lugin, Cvetkov – Collins, Padakin, Šmeljov – Tomilin, Starkov, Laričev – Točickij, Chlopotov, Morozov – Akmaldinov.

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Denis Bodnar. Čároví: Jakov Palej, Anton Ponamarenko.
Ufa se posedmé v řadě představí na domácím ledě, na kterém během olympijské přestávky odehrála dvě přátelská utkání proti týmu Nižněkamsku, který před domácím publikem porazila 2:1 a poté mu podlehla vysoko 0:5. Salavat se nachází na druhém místě Východní konference se ziskem 87 bodů a v úterý odpoledne se představí doma proti Soči, které má sice na svém kontě o tři body méně, na rozdíl od svého soupeře má ale zajištěný postup do letošního playoff.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.