KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Dynamo Moskva - 27. října 2017   18:30

Spartak Moskva
33:57' V. Lajunen (A. Voronin, Kulik) • 47:28' Leščenko (Radil, Stoa)

Lukáš Radil (SPR) 0+1, 3 střely, TOI 16:20
Statistiky: Střely: 59-47; Střely na bránu: 28-30; Góly: 2-0; Vhazování: 22-30; Zablokované střely: 8-14; Hity: 12-16; Čas v útočném pásmu: 14:44-10:30; Přesilové hry: 0/6-0/5; Trestné minuty: 10-12.
Nikita Bespalov vychytal v moskevském derby hokejisty Dynama a z vítězství se radují hráči Spartaku, v jehož dresu se prosadil v polovině zápasu Ville Lajunen a po přihrávce Lukáše Radila ve třetí části Vjačeslav Leščenko. Oba týmy hrály velké množství přesilových her, ani jednu ale neužily. Dynamo to může mrzet. Konečné skóre. Spartak Moskva 2 Dynamo Moskva 0.
59:38'
Spartak Moskva si 22 sekund před koncem zápasu vyžádal oddechový čas. Vhazování v pásmu Dynama.
59:25'
Ivan Igumnov usedl na trestnou lavici, aby odpykal trest za příliš mnoho hráčů na ledě – hra 5 na 3!
59:00'
Do konce moskevského derby zbývá odehrát 1 minuta.
58:38'
Arťom Volkov vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování.
58:09'
Vyloučený Ilja Nikulin naskočil z trestné lavice zpět na led a Dynamo Moskva hraje v plném počtu.
58:05'
Dynamu Moskva se podařilo vyhodit puk za bránu Nikity Bespalova a tohle oslabení hosté zvládnou.
57:22'
Ville Lajunen na vrcholu levého kruhu pro vhazování během pár okamžiků napřáhl ke dvěma střelám s příklepem, obě dvě ale byly těsně před bránou sraženy mimo.
56:27'
Alexandr Děrgačov dobře clonil před bránou a nahození od modré čáry tečoval těsně vedle levé tyče! V hledišti to jen zahučelo. Spartak Moskva má šanci rozhodnout. Dynamo je ve čtyřech.
56:09'
Vjačeslav Leščenko operoval s pukem za bránou Dynama a Ilja Nikulin mu hůl zezadu vysekl.
55:40'
Michail Varnakov se musel vyhýbat na útočné modré čáře Dustinovi Boydovi a pískal se ofsajd.
55:26'
Spartak Moskva kontroluje závěr zápasu a Dynamo se nemůže dostat do žádného souvislejšího tlaku.
54:57'
Alexej Pepeljajev dojel puk za svou bránou, kde poté vyhrál osobní souboj u hrazení a rozehrál.
54:37'
Puk byl v blízkosti útočného pásma Dynama sražen do hlediště. Následuje krátká reklamní přestávka.
53:03'
Hosté potřebují přesilovou hru nebo nějaký jiný impuls, aby ještě sebrali zbytky sil ke vstřelení gólu.
52:59'
Dynamo Moskva se marně snaží prosadit a vypadá to vypadá, že Nikita Bespalov vychytá nulu.
51:24'
Fanoušci Spartaku Moskva jsou v extázi a není se potřeba divit. Domácí vedou 2:0 a hosté jsou neškodní.
50:39'
Dynamo už vrhne všechny síly do útoku a hraje vzadu na riziko. Hosté se dostali na levém a poté pravém křídle k prudké střele, jenže první střela skončila mimo, zatímco druhá byla zablokována. Nikita Bespalov během posledních okamžiků bez práce.
50:00'
Do konce utkání zbývá odehrát přesně 10 minut a Dynamo Moskva už to nyní bude mít složité.
47:28'
Spartak právě vstřelil branku!
Lukáš Radil po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté krásnou bekhendovou žabičkou našel na vzdálenější levé tyči najíždějícího VJAČESLAVA LEŠČENKA, který si přibrzdil a bez přípravy z blízkosti zamířil k levé tyči – 2:0! Asistence: Lukáš Radil a Ryan Stoa.
46:41'
Vladislav Jefremov si to odvážně namířil do útočného pásma a snažil se protáhnout mezi třemi protihráči, což se mu nepodařilo a navíc se o ně nepříjemně rozbil.
46:19'
Dmitrij Černych byl v pravém rohu útočného pásma Spartaku držen u hrazení, rozhodčí nevylučovali.
46:00'
Ze třetí třetiny uběhlo přesně šest minut a Spartak vede v moskevském derby nad Dynamem stále 1:0.
45:29'
Dynamo vyrazilo do rychlého protiútoku, střela z pravého kruhu ale byla zřejmě sražena mimo.
45:07'
Lukáš Radil nabral obrovskou rychlost, v pravém kruhu pro vhazování se ale v tísni ke střele nedostal.
44:43'
Arťom Volkov na levém křídle ihned po vhazování vypálil od modré čáry a jeho táhlá střela mířila mezi betony Nikity Bespalova. Brankář Spartaku ale včas zaklekl.
44:41'
Andrej Kutějkin od modré čáry táhlou střelou zápěstím vyzkoušel pozornost Nikity Bespalova.
44:21'
Arťom Voronin na levém křídle krásně zavezl puk do útočného pásma a vyhnul se dvěma protihráčům, jeho střela zápěstím z ostrého úhlu zamířila nad bránu.
43:22'
Andrej Alexejev v pravém kruhu pro vhazování vypálil od hrazení zápěstím mezi dvěma protihráči a klečící Nikita Bespalov ukryl puk ve svém náručí. Hra přerušena.
42:51'
Další přihrávka zpoza brány a další velká šance Spartaku! Ryan Stoa pálil v mezikruží bez přípravy s příklepem a jeho rána těsně nad ledem mířila mezi betony Alexandra Jerjomenka, brankář Dynama ale s obrovskými problémy dokázal puk zastavit pod sebou! Stále 1:0.
42:24'
Arťom Voronin se ocitl po přihrávce zpoza brány před bránou v obrovské šanci, jenže nikým neatakován pálil z blízkosti bez přípravy pouze do náruče brankáře Alexandra Jerjomenka!
42:05'
Andrej Kutějkin nahodil puk od modré čáry směrem na bránu a Alexandr Jerjomenko ho ukryl v lapačce.
41:05'
Dynamo Moskva má více střel na bránu a hraje velice dobře, ale chybí tomu to nejdůležitější – gól. Přitom hosté již hráli pět přesilových her, zatímco domácí tři.
40:23'
Vstoupili jsme do závěrečné třetí třetiny moskevského derby, které zatím nabídlo jen jeden gól. Spartak vede nad Dynamem zásluhou Villeho Lajunena 1:0.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely: 36-37; Střely na bránu: 15-23; Vhazování: 14-21; Zablokované střely: 6-12; Hity: 8-12; Čas v útočném pásmu: 9:05-8:35; Přesilové hry: 0/3-0/5; Trestné minuty: 10-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 20:15.
Moskevské derby i po přestávce nabídlo několik zajímavých příležitostí a přesilových her, kromě toho ale konečně také jeden gól, o který se postaral v polovině zápasu Ville Lajunen a rozradostnil domácí fanoušky Spartaku. Šanci měl i Lukáš Radil. Skóre po druhé třetině. Spartak Moskva 1 Dynamo Moskva 0.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:08'
Lukáš Radil krásně objel bránu, jenže v blízkosti pravé tyče pálil z otočky střelou zápěstím pouze do náruče brankáře Alexandra Jerjomenka!
37:51'
Spartak po rychlém protiútoku podél střídaček nebezpečně nahazoval puk před bránu, střela ale nepřišla.
36:46'
Dynamo vyrazilo středem ledové plochy do přečíslení 3 na 2, jenže jeden z hráčů Spartaku Moskva ho fantasticky rozbil a navíc mohl vyrazit podél střídaček do protiútoku.
35:46'
Daniil Tarasov se ocitl na levém křídle v tísni a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k rychlé střele s příklepem, kterou na přední tyči Nikita Bespalov ukryl v náručí.
35:36'
Ze hry uplynula další minuty a Dynamo zatím doplácí na neproměněné přesilové hry, kterých měl pět!
34:36'
Spartak Moskva mohl po reklamní přestávce své vedení navýšit, střelu z pravého křídla ale tentokrát Alexandr Jerjomenko zastavil a poté domácí nepustil k dorážce.
33:57'
Jevgenij Kulik po zpětné přihrávce Arťoma Voronina rozdal puk od modré čáry doleva, kde VILLE LAJUNEN napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem a nad pravým betonem přesouvajícího se Alexandra Jerjomenka zamířil k bližší levé tyči! Asistence: Arťom Voronin a Jevgenij Kulik.
32:13'
Alexandr Děrgačov vyvážel puk z obranného pásma a Dmitrij Sidljarov ho zezadu podrazil. Poslední dva tresty od sebe dělilo pouhých 26 sekund a následuje hra 4 na 4.
31:47'
Jevgenij Kulik u střídaček podrazil rozjetého Michaila Varnakova a nemohl se divit, že byl vyloučen za podržení. Pátá přesilová hra pro Dynamo Moskva.
30:43'
Andrej Alexejev podruhé v zápase oslabil svůj tým, znovu se ale vrátil na led po dvou minutách.
30:23'
Alexej Pepeljajev napřáhl před pravým kruhem pro vhazování k prudké střele s příklepem, která se od brusle jednoho z hráčů Dynama odrazila do vzduchu a vedle pravého horního rohu brány, kde Jakov Rylov srazil k ledu Arťoma Podšendjalova! Rozhodčí ovšem nevylučovali.
28:43'
Andrej Alexejev dostal dvě minuty za vysokou hůl a podruhé v zápase usedl na trestnou lavici.
28:16'
Vjačeslav Leščenko se snažil v blízkosti levé tyče po přihrávce zpoza brány dostat ke střele, jenže pozorný Alexandr Jerjomenko puk zastavil a poté zmrazil pod lapačkou.
27:56'
Vjačeslav Leščenko na levém křídle vystřelil z větší vzdálenosti a po zákroku Alexandra Jerjomenka se k dorážce nedostal. Spolehlivý zákrok. a komerční brejk.
26:51'
Arťom Volkov se snažil podél hrazení zavést puk do útočného pásma, jenže se mu nepodařilo obhodit puk kolem dvojice protihráčů, natož se kolem nich protáhnout.
25:47'
Alexandr Děrgačov na levém křídle vystřelil z úhlu a jeho pokus skončil v náručí Alexandra Jerjomenka.
25:35'
Vyloučený Alexandr Osipov je zpět na ledě a Dynamo Moskva nevyužilo ani čtvrtou přesilovou hru v řadě.
25:15'
Jeden z hráčů Dynama se na vrcholu levého kruhu dostal ke dvěma střelám, obě ale byly zablokovány.
23:35'
Dustin Boyd byl během úniku faulován na útočné modré čáře a Alexandr Osipov dostal dvě minuty za hákování.
23:33'
Dustin Boyd nabral ve středním pásmu obrovskou rychlost a pláchl dvěma protihráčům, samostatný únik ale střelou mezi betony Nikity Bespalova zakončit nedokázal! Skvělý zákrok!
22:43'
Dvojice hráčů se nepříjemně srazila u hrazení za bránou domácího Nikity Bespalova, rozhodčí se ale vylučovat nerozhodli. Michail Varnakov a jeho krosček zůstali bez povšimnutí.
21:36'
Arťom Podšendjalov zkusil štěstí na levém křídle prudkou ránou z ostrého úhlu, Alexandr Jerjomenko byl ale na přední tyči připraven a puk zastavil. Hra byla přerušena.
21:13'
Jeden z hráčů Spartaku Moskva napřáhl na pravém křídle k prudké střele s příklepem, která skončila v ochranné síti.
21:03'
Vyloučený Ryan Stoa naskočil zpět na ledovou plochu a Spartak Moskva hraje v plném počtu.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely: 14-21; Střely na bránu: 7-16; Góly: 0-0; Vhazování: 5-11; Zablokované střely: 4-4; Hity: 3-7; Čas v útočném pásmu: 3:39-5:30; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 6-2.
Druhá třetina začne přibližně v 19:22.
Nikita Bespalov měl během první části plné ruce práce, zejména potom během přesilových her Dynama. Velmi aktivní byl Andrej Kutějkin, který pálil od modré čáry a dvě jeho střely byly nebezpečně tečovány, brankář Spartaku si ale v obou případech poradil. Skóre po první třetině. Spartak Moskva 0 Dynamo Moskva 0.
20:00'
19:03'
Ryan Stoa zbytečně fauloval ve středu útočného pásma a dostal dvě minuty za držení. Dynamo si zahraje třetí přesilovou hru v řadě, a pokud ji nevyužije, bude v ní pokračovat po přestávce.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:22'
Arťom Voronin naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a může být rád, že je skóre bezbrankové.
17:20'
Alexej Těreščenko si najel v blízkosti pravé tyče na krásnou kolmou přihrávku od Dmitrije Višněvskiho a poté předvedl parádní otočku se stahovačkou, jenže se ocitl příliš blízko brány a puk mezi betony Nikity Bespalova zasunout nedokázal! Alexej Těreščenko to udělal krásně.
16:18'
Andrej Kutějkin si srovnal puk na střelu a na levé straně napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která letěla po ledě a dvojice hráčů se ji snažila tečovat. Marně. Puk skončil mezi betony klečícího brankáře Nikity Bespalova!
15:25'
Andrej Kutějkin na levém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry bez přípravy s příklepem a před bránou puk tečoval nebezpečně pravým stehnem clonící Dustin Boyd, Nikita Bespalov ale puk hrudí vyrazil!
15:22'
Arťom Voronin se dopustil faulu a vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilová hra pro Dynamo.
14:52'
Vyloučený Vladislav Provolněv naskočil z trestné lavice zpět na led a také Spartak Moskva přečkal první oslabení.
14:26'
Ilja Nikulin si počkal na přihrávku z levého křídla a na pravé straně útočného pásma napřáhl od modré čáry bez přípravy ke tvrdé ráně s příklepem, která byla sražena mimo.
13:47'
Spartaku se po závaru Dynama, kterému chybělo zakončení, podařilo vyhodit a oba týmy vystřídaly.
12:52'
Vladislav Provolněv fauloval ve středním pásmu v blízkosti boxu časoměřičů a dostal dvě minuty za podražení.
11:52'
Vyloučený Andrej Alexejev naskočil zpět na led a hokejisté Dynama Moskva úspěšně přečkali první oslabení.
10:41'
Dmitrij Kalinin napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, která byla tečována a těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
09:52'
Andrej Alexejev dostal po přerušení hry dvě minuty za hákování a Spartak si zahraje první přesilovou hru.
09:35'
Andrej Alexejev na útočné modré čáře zasedl Vladislava Provolněva poté, co ho předtím podrazil. Poprvé v zápase se bude vylučovat.
07:49'
Lukáš Radil po kolmé přihrávce a rychlém protiútoku Spartaku napřáhl na vrcholu mezikruží k táhlé střele zápěstím, která mířila do levého horního rohu brány, Alexandr Jerjomenko měl ale dobrý výhled a puk vyrazil!
07:15'
Andrej Alexejev napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, která zamířila do náruče brankáře Nikity Bespalova. Snadný zákrok. Hra přerušena.
06:12'
Dvojice hráčů Spartaku Moskva si na vrcholu levého kruhu pro vhazování zbytečně dávala přednost a domácí hokejisté se k ohrožení brány Alexandra Jerjomenka nedostali.
05:02'
Utkání má obrovský spád a hra se přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké velké příležitosti. Pokud tedy nepočítáme předchozí šanci Dustina Boyda.
03:50'
Dynamo Moskva má v úvodu zápasu více ze hry, Nikita Bespalov ale zatím s přispěním obránců drží čisté konto.
02:22'
Dustin Boyd si najel do levého kruhu na zpětnou přihrávku z ostrého úhlu a bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, po které měl Nikita Bespalov co dělat, aby puk zasedl!
01:46'
Dmitrij Černych na levém křídle vypálil z nulového úhlu a připravený Alexandr Jerjomenko ukryl puk ve své lapačce.
01:23'
Dynamo Moskva si ve druhé minutě utkání vytvořili velký tlak a z pravého rohu útočného pásma směřovalo před bránu nebezpečné nahození, žádný z hostů se ale ke střele nedostal.
00:01'
VTB Ice Palace se rozezněla hymna ruské federace, po které už bude moci dnešní moskevské derby začít!
Nejlepšími střelci v historii vzájemné konfrontace jsou Vjačeslav Staršinov (39 gólů) a Alexandr Malcev (34).
V dresu Dynama Moskva dnes nebude chybět obránce Dmitrij Višněvskij, který strávil drtivou většinu kariéry v klubu vyznávající modrou barvu. Má za sebou ovšem také 4 sezóny ve Spartaku Moskva, v jehož dresu odehrál 104 utkání – 12 kanadských bodů (3+9).

Lukáš Radil (SPR) 6+8, +/- -2

Spartak Moskva: Bespalov (Truškov) – Kalinin, Kulik, Pepeljajev, A. Osipov (A), V. Lajunen, Provolněv, Bondarev, Judin – Leščenko, Stoa, Radil – Podšendjalov, Děrgačov (C), Chochlačov – Nikoncev (A), Černych, Mirnov – Bobrov, A. Voronin, Cyplakov.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Kuzněcov) – Rylov, Kutějkin (A), Volkov, I. Nikulin (C), D. Višněvskij, Korjagin, J. Zajcev – Salminen, Boyd, Varnakov – Tarasov, A. Těreščenko (A), Arťuchin – J. Jakovlev, Igumnov, Alexejev – Markovin, Jefremov, Sidljarov.

Rozhodčí: Roman Gofman, Maxim Sidorenko. Čároví: Tornike Kučava, Alexandr Zacharenkov.
Největším tahákem pátečního programu Kontinentální hokejové ligy je moskevské derby mezi Spartakem a Dynamem. Spartak Moskva se popáté v řadě představí na domácím ledě, kde se bude snažit navázat na sérii čtyř výher v řadě. Dynamu Moskva se doma příliš nedařilo, když před svými fanoušky během posledních tří zápasů vyhrálo pouze jednou a po výhře v Podolsku naposledy podlehlo Slovanu Bratislava. Souboj rivalů!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.