KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Magnitogorsk - 14. listopadu 2017   17:30

Spartak Moskva
28:58' Černych  • 33:50' Děrgačov (V. Lajunen, Pepeljajev) • ' Truňov
3:2
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Magnitogorsk
16:15' Osala  (Schaus) • 36:57' Mozjakin  (Kokarev, Jan Kovář)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 39:32 (8:11, 17:9, 9:7 – 5:5)
Zblokované střely – 10:16
Vyhraná vhazování – 34:31
Trestné minuty – 6:12
Hity – 16:10
V samostatných nájezdech rozhodl jediný proměněný nájezd domácího Maxima Truňova, který ve druhé sérii se štěstím překonal Vasilije Košečkina. To Markus Svensson pokryl všech pět pokusů hráčů Magnitky a může se svými spoluhráči slavit.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Spartak Moskva.
Autorem vítězné branky je MAXIM TRUŇOV.
Denis Kokarev nic nevymýšlel, vystřelil, ale trefil jen povyjetého Svenssona! Je hotovo!
Rozhodnout mohl Lukáš Radil, ale ani on na Košečkina nevyzrál.
Střela Ellisona nebyla přesná.
Blafák do bekhendu zvolil i Ryan Stoa. Už se zdálo, že Košečkina překoná, ale netrefil odkrytou branku!
Chris Lee šel do bekhendové kličky. Neudělal to vůbec zle, ale Svensson na poslední chvíli zakročil betonem!
Voronin nic nenaznačoval, mířil mezi betony a Košečkin bez problému zakročil.
Jan Kovář udělal kličku do forhendu. Svensson to přečetl a nenechal Kovářovi žádný prostor ke skórování.
Ano, puk už byl za brankovou čárou. Rozhodčí Olenin gól uznal.
Maxim Truňov šel do bekhendové kličky. Už se zdálo, že Košečkin zakročil, ale puk mu sklouzl po výstroji a dokutálel se těsně za brankovou čáru! Rozhodčí jde ještě telefonovat...
Na střele Šenfelda si smlsl Svensson, který předvedl krásný semafor!
Podšendjalov to zkoušel mezi betony, Košečkin tento prostor uzavřel.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení měl největší šanci rozhodnout hostující Andrej Čibisov, který neproměnil samostatný únik. Uvidíme tedy nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:57'
Ránu Děrgačova kryje Košečkin a je jasné, že o vítězi utkání rozhodnou až nájezdy.
64:30'
Lukáš Radil střílel z pravého kruhu, Košečkinova vyrážečka byla na svém místě.
64:11'
Střelu Lajunena od modré čáry vyráží Košečkin.
64:03'
Oddechový čas Spartaku.
64:03'
Hosté totálně nezvládli střídání! Na ledě jich bylo v jednu chvíli pět a dávají tak Spartaku šanci rozhodnout!
63:53'
Kroužení hostující trojice v útočném pásmu k ničemu většímu nevedlo. Střela Kazionova na branku neprošla.
63:01'
Andrej Čibisov se hnal sám na Svenssona, který si poradil se střelou hostujícího hráče a pokryl i následnou dorážku, kdy puk zůstal pod jeho betony!
62:24'
Matt Ellison našel před brankou Čibisova, tomu kotouč sjel z hole.
62:12'
Jan Kovář ukázal, že má rychlé a šikovné ruce. Český útočník se prokličkoval až před Svenssona, ale ten zakončení mezi betony pokryl.
61:02'
Na druhé straně se řítili dopředu Běreglazov s Čibisovem, ale přihrávku na druhého jmenovaného zablokoval Pepeljajev.
60:34'
Střelu Děrgačova z pravé strany kluziště vyrazil Košečkin až do ochranné sítě.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině gól nepadl a za stavu 2:2 se tedy půjde do prodloužení. V závěru utkání mohl rozhodnout domácí obránce Provolněv, který pálil do tyčky.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:51'
Leščenko se proti obránci neprosadil, už se asi nic nestane.
59:40'
Domácí ještě zakládají asi poslední akci zápasu.
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Pokus Arťoma Voronina byl sražen mimo hostující klec. Zdá se, že zápas dojde do prodloužení.
57:45'
Hostující obránce Alexej Běreglazov se ocitl na pozici levého křídla. Se střelou k bližší tyčce si Svensson poradil.
57:15'
Denisov puk srazil na domácí střídačku. Hra je tedy přerušena.
56:15'
Hosté teď měli štěstí! Střela Vladislava Provolněva končí na brankové konstrukci!
55:20'
Domácí v plném počtu a hned se dostali do šance! Vjačeslav Leščenko se natlačil přes Leeho až před Košečkina a ještě kotouč předkládal Pepeljajevovi. Tomu v zakončení do odkryté klece zabránil Schaus!
55:00'
Další pokus Leeho, Svensson puk vyráží do rohu.
54:29'
Od modré čáry pálil Chris Lee, jeho pokus se neujal.
53:52'
Sergej Mozjakin evidentně nemůže pokračovat ve hře. Kovář je na ledě, ale jeho věrný spoluhráč na přesilovce schází.
53:30'
Domácí začali oslabení úspěšně, dostali puk až k brance soupeře.
53:10'
Domácí byli na ledě v šesti! Jejich střídačce se to sice vůbec nelíbilo, ale rozhodčí si za svým rozhodnutím stojí. Přesilovka pro Magnitogorsk.
52:44'
Dmitrij Černych střílel z levého kruhu. Košečkin puk v lapačce neudržel, ale ten se odrazil do míst, kde byli jen jeho spoluhráči.
52:19'
Nikoncev obral za hostující brankou o puk Pivcakina a poslal ho do ohně. Tam však kotouč opět získávají hosté.
51:45'
O osy hřiště prověřil Košečkina Chochlačov. Pozorný brankář Metallurgu puk vyráží.
51:22'
Už to vypadalo, že jeden z domácích hráčů bude vyloučen za vyhození kotouče do hlediště, ale po poradě sudích je vše jinak. Jeden z nich zřejmě viděl teč a tak se jen vhazuje ve středním pásmu.
50:58'
Pozornost Košečkina prověřil střelou z pravé strany Viktor Bobrov. Hostující gólman přerušil hru.
50:44'
Puk byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Vhazuje se před Svenssonem.
50:17'
Dalekonosnou střelu Denise Kazionova vyrazil Markus Svensson za svou branku.
49:25'
Do střely Vladislava Provolněva vložil hůl bránící hráč a puk končí až v ochranné síti.
48:41'
Po dalším zákroku hostujícího gólmana tu máme reklamní přestávku.
47:57'
Tohle byla obrovská šance! Ryan Stoa předložil puk před branku Lukášovi Radilovi, který dobře mířil do horní části branky, ale přesouvající se Košečkin zakročil snad úzkým koncem hole!
47:07'
Klíčový hráč a kapitán Magnitky odkulhal na střídačku s pomocí svých spoluhráčů. Uvidíme, zda se ještě vrátí do zápasu.
47:07'
Na ledě zůstává ležet Sergej Mozjakin, kterého dohrál u mantinelu Pepeljajev. Vylučovat se ale nebude.
46:43'
Pomalu se dostáváme do pasáže utkání, kdy už může být každý gól rozhodující.
45:22'
Domácím teď nevyšla rozehrávka a zahráli jen na icing.
45:12'
Alexandr Chochlačov to zkusil od modré čáry. Košečkin si kotouč našel a zasáhl vyrážečkou.
44:32'
Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Košečkina.
43:40'
Na pravém kruhu se s pukem otočil Ilja Berestennikov, který se pokusil překvapit brankáře Svenssona. Ten ale dával pozor.
43:09'
Pro střelu Matta Ellisona si sáhl lapačkou domácí brankář Svensson.
43:00'
Hosté v postavení mimo hru.
42:03'
Puk byl sražen do hlediště, kde o něj svedl úspěšný souboj jeden z domácích fanoušků. Ten si odnese domů cenný suvenýr.
41:57'
Domácí jsou v plném počtu.
41:38'
Nikoncev v oslabení vyvezl kotouč a dokonce vyzkoušel pozornost Košečkina.
40:41'
Hosté jsou v plném počtu, začala jejich zkrácená přesilovka.
Hity – 8:6
Ve druhé třetině padly hned tři góly. Spartak dal dva a hraje tak s Magnitogorskem nerozhodně 2:2. Domácí nejprve otočili skóre utkání, v obou případech se prosadili z dorážek. Ve 29. minutě procpal puk za Košečkina Dmitrij Černych a poté využil přesilovou hru Alexandr Děrgačov. Hosté ale v čase 36:57 srovnali, pěknou spolupráci jejich první formace zakončil Sergej Mozjakin.
40:00'
39:54'
Domácí si nepohlídali střídání a na ledě jich bylo šest! Síly na ledě se tedy vyrovnávají.
39:29'
Ve vlastním oslabení ujel domácí obraně Oskar Osala. Jeho střela, kterou možná ještě lehce škrtl Svensson, těsně minula vzdálenější tyčku!
39:01'
Ohlášena je poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Jevgenij Timkin podrazil za brankou Spartaku obránce Osipova a naprosto zbytečně tak putuje na trestnou lavici.
38:04'
Pivcakin to zkoušel ze středního pásma, Svensson si pro puk sáhl lapačkou.
37:57'
Hosty teď zastavilo postavení mimo hru.
36:57'
Metallurg právě vstřelil branku!
Parádní akci předvedla první hostující formace! Denis Kokarev našel mezi kruhy Jana Kováře, který ještě posunul kotouč na levou stranu, kde byl SERGEJ MOZJAKIN a ten střílel z kruhu do odkryté klece – 2:2. Asistence: Denis Kokarev a Jan Kovář.
36:28'
Hosté se už snaží hrát aktivněji. Jejich pobyt v útočném pásmu ale vyrovnání nepřinesl.
35:59'
Jevgenij Timkin se důrazně tlačil před domácího brankáře Svenssona. Vše skončilo jen posunutou klecí.
34:34'
Odpovědět se snažil Čibisov, gólman Spartaku byl na místě.
33:50'
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí početní výhodu využívají a otáčejí skóre utkání! Výborně to udělal Alexej Pepeljajev, který převzal puk na modré a popojetím dopředu si výrazně zlepšil pozici pro střelu. Jeho ránu po ledě vyrazil Košečkin levým betonem jen před sebe a dorážka ALEXANDRA DĚRGAČOVA prošla do branky pod hostujícím gólmanem. Asistence: Ville Lajunen a Alexej Pepeljajev.
32:50'
Vjačeslav Leščenko se dostával za záda hostujících obránců a Chris Lee ho podrazil. Po reklamní pauze začne přesilovka Spartaku.
32:09'
Zakázané uvolnění, kterého se dopustili hosté.
31:41'
Střela Maxima Truňova z pravého kruhu mířila jen do hrudi brankáře Košečkina. Ten přerušil hru.
31:01'
Alexandr Chochlačov zavezl puk do útočného pásma a šikovně se uvolnil na osu kluziště. Vystřelit mu ale nedovolil obránce Schaus, který přišel do Magnitogorsku po ročním angažmá v pardubickém Dynamu.
30:12'
Do druhé poloviny utkání vstupujeme za nerozhodného stavu. Nutno říci, že domácí si za svůj výkon vyrovnání zasloužili.
28:58'
Je vyrovnáno! Domácí rozpoutali před brankou soupeře obrovský závar a nakonec to byl DMITRIJ ČERNYCH, který nadvakrát dorazil puk za Košečkinova záda – 1:1. Bez asistence.
28:02'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
27:25'
Od levého mantinelu střílel Anton Šenfeld, Svensson puk vyráží za svou branku.
26:44'
Mozjakin v situaci 2 na 1 neprotlačil přes padajícího obránce přihrávku na Kováře. Ten by měl před sebou odkrytou klec!
26:07'
Po vyhraném buly se opřel z první do kotouče Alexandr Osipov. Košečkin si připsal další jistý zákrok.
26:03'
Nahození od modré čáry si brankář Košečkin našel a podržel puk. Následuje reklamní přestávka.
25:24'
Jevgenij Kulik střílel od modré čáry. Puk hostující svatyni minul.
25:00'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
24:53'
Ránu Viktora Bobrova Košečkin dobře viděl a kotouč vyrazil.
23:54'
Denis Kokarev předvedl individuální akci, která skončila střelou, jež Svensson vyrazil do rohu.
23:12'
Magnitogorsk kritickou chvíli přestál! Hosté jsou kompletní.
22:52'
Hosté jsou již ve čtyřech.
22:23'
Jan Kovář dokázal vyhodit.
22:18'
Rána Villeho Lajunena z pravého kruhu skončila ve výstroji hostujícího gólmana.
21:58'
Hosté vyhodili.
21:38'
Rána Pepeljajeva mířila mezi Košečkinovy betony, ten je zaklapl včas.
21:11'
Teď už to ale bude dlouhá dvojnásobná početní výhoda! Za podražení je potrestán Chris Lee.
20:52'
Na trestnou lavici míří za faul kolenem Oskar Osala. Domácí budou hrát 8 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.
20:01'
Domácí ještě dohrávají polovinu přesilovky, která jim zbyla z úvodní třetiny.
Hity – 5:2
Po první třetině prohrává moskevský Spartak s Magnitogorskem 0:1. Hrál se poměrně vyrovnaný hokej, domácí byli v úvodu i o něco aktivnější. V 17. minutě však Schaus našel před odkrytou brankou Oskara Osalu a ten už to měl snadné. V úplném závěru prvního dějství nedokázal srovnat Radil, jehož střelu do prázdné klece zablokoval obránce Běreglazov.
20:00'
19:56'
Pepeljajev našel přihrávkou napříč útočným pásmem Lukáše Radila, který střílel z pravého kruhu do odkryté branky. Hosty však zachránil Alexej Běreglazov, jenž do zakončení českého reprezentanta stačil vložit hůl!
19:41'
Z pravé strany útočného pásma střílel Osipov, puk na branku neprošel.
18:59'
Nicholas Schaus za brankou poslal k ledu Podšendjalova a je vyloučen za sekání. Šance pro domácí ještě do přestávky srovnat.
18:38'
Střelu Andreje Čibisova z levého kruhu vyrazil Svensson.
17:29'
Hostům narostlo po vstřeleném gólu sebevědomí a opět svého soupeře motají v jeho obranném pásmu.
16:15'
Hosté se prosazují až při hře ve standardním počtu hráčů! Nahození Běreglazova od modré sice na branku neprošlo, ale odraženého puku se ujal Nicholas Schaus. Ten si ho stáhl mezi kruhy a místo střely krásně našel OSKARA OSALU, který zakončoval do odkryté klece. Asistence: Nicholas Schaus.
16:02'
Spartak je v plném počtu.
15:53'
Domácí vyhazují a tohle oslabení ubrání.
15:26'
Z vrcholu levého kruhu střílel Sergej Mozjakin. Svenssonovi stínil Timkin, ale domácí brankář dokázal puk zachytit.
14:07'
Domácí vyhazují puk až za branku soupeře.
14:01'
Hosté si zahrají přesilovku! Vyloučen je Maxim Truňov za napadení.
13:24'
Sledovali jsme domácí tlak v útočném pásmu. Košečkin se měl co ohánět, ale neinkasoval. Nakonec ztratil masku a rozhodčí raději přerušili hru.
12:54'
Z levého kruhu pálil z voleje Andrej Čibisov, domácí branku netrefil.
12:20'
Střely na branku – 6:6.
11:46'
Střela od červené čáry nenadělala domácímu Svenssonovi žádný problém.
10:24'
Arťom Voronin prověřil Košečkina střelou z levé strany, brankář Metallurgu byl pozorný.
10:07'
Teď sledujeme zdlouhavější domácí rozehrávku ve středním pásmu.
09:11'
Hosté vyčkávají spíše na rychlé protiútoky, nátlakový hokej hrají Spartakovci.
07:47'
Jan Kovář nahazoval z pravé strany puk na branku. Svensson ho vykopl mimo dosah Mozjakina, který číhal před jeho brankovištěm.
06:56'
Domácí hrají aktivně a důrazně napadají rozehrávku soupeře. Z tohoto stylu hry ale vyplývají i občasná propadnutí. Z jednoho z nich vzešla i předchozí šance Osaly.
06:24'
Fantastický Marcus Svensson! Oskar Osala najížděl sám na domácího brankáře, který jeho první střelu vyrazil a následně se stačil natáhnout i po dorážce finského hokejisty, kterou zastavil lapačkou na brankové čáře!
05:32'
Na druhé straně to zkoušel Alexej Běreglazov Ten pálil z levé strany, Svensson puk vyrazil do rohu kluziště.
05:09'
Nahození od červené čáry pokryl Košečkin, který puk rozehrává na své spoluhráče.
04:37'
Puk se odrazil až na hostující střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.
04:26'
Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před Vasilije Košečkina.
04:08'
Alexej Pepeljajev posílal na branku nahození, které bylo nabídkou na teč. Košečkin puk odrazil do ochranné sítě.
03:16'
Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude před Markusem Svenssonem.
02:42'
První zákrok domácího brankáře Svenssona. Ten vyrazil pokus Jana Kováře.
02:26'
Domácí začali zápas aktivně, zatím se hraje především v obranném pásmu Magnitky.
01:59'
Od modré pálil Dmitrij Judin, jeho pokus byl sražen vedle hostující klece.
01:38'
Zakázané uvolnění Spartaku.
00:53'
První velkou šanci si vytvořili domácí! Alexandr Chochlačov našel zpoza branky Alexandra Děrgačova, který ani nadvakrát nedokázal zvednout puk nad levý beton brankáře Košečkina. Ten nakonec dokázal puk přikrýt.
00:30'
Domácí kapitán Dmitrij Kalinin je s pukem za svou klecí a nepospíchá s rozehrávkou.
00:01'
Dozněla hymna Ruské federace. Utkání za malou chvilku začne.
V sestavě Magnitogorsku se dnes poprvé v sezóně objevují hned dva klíčoví beci z minulých let, kteří se v této sezóně marně snažili prosadit do NHL. Kromě již zmíněného Chrise Leeho se jedná také o Alexeje Běreglazova, který si nevybojoval ísto v prvním týmu New Yorku Rangers.

Spartak Moskva: Svensson (Truškov) – Kulik, Kalinin (C), Pepeljajev (A), A. Osipov, V. Lajunen, Provolněv, Judin – Leščenko, Stoa, Radil – Děrgačov, Chochlačov (A), Podšendjalov – Nikoncev, A. Voronin, Truňov – Černych, Bobrov, A. Kuzněcov – Tatalujev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, J. Birjukov (A), Běreglazov, Pivcakin, Děnisov, Schaus, Igošev – Kokarev, Jan Kovář (A), Mozjakin (C) – Čibisov, Ellison, Šenfeld – Timkin, Osala, Platonov – Kaletnik, Berestennikov, De. Kazionov – Švyrjov.

Rozhodčí: Fraňo. Olenin – Lazarev, Otmachov.
Spartak Moskva:
Hokejisté Spartaku dosud nasbírali 41 bodů a v tabulce Západní konference se nacházejí těsně pod čarou, která znamená postup do play off. Jsou tedy devátí. Aktuální výkonnost Spartaku je ale velice dobrá, vždyť z posledních osmi duelů prohrál jediný a to ještě až po nájezdech. Naposledy naopak Spartak ve stejné disciplíně zvítězil 2:1 v derby na ledě Dynama Moskva.