KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Petrohrad - 4. září 2017   18:30

Spartak Moskva
0:5
(0:2, 0:2, 0:1)
Petrohrad
Petrohrad
07:05' Hersley  (Tichonov, Ketov) • 19:47' Tichonov  (S. Plotnikov, Ketov) • 27:39' Kovalčuk  (S. Plotnikov, N. Gusev) • 38:33' Kovalčuk  (Dacjuk, Barabanov) • 59:09' Chafizullin  (Prochorkin, N. Gusev)
Bespalov (21. Svensson) – Judin, Kalinin (C), V. Lajunen, Pepeljajev, Bondarev (A), Sergijenko, Morozov – Mirnov, Maxwell, V. Komarov – Chochlačov, Stoa, Leščenko – A. Kuzněcov, Bobrov, Komaristyj – Orlov, A. Voronin (A), Nikoncev – Cyplakov.
Gašilov, Bělov – Viljugin, Strelcov
Lužniki Arena
Petrohrad

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.
Československá stopa v utkání

Do utkání dnes nezasáhl ani jeden český nebo slovenský hokejista.

Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Petrohrad potvrzuje roli lídra celé KHL a i dnes si připsal tři body do tabulky. Ve třetí třetině se v samotném závěru trefil ještě Dinar Chafizullin a stanovil tak konečné skóre zápasu. Koskinen má nulu na svém kontě a pochytal tak všechny střely soupeře.
59:45'
Puk mají na svých holích hosté a patrně tak už i dohrají celé utkání. Je hotovo a domácí tak náskok už nemají šanci dohnat.
59:09'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak se hosté přeci jenom ještě trefili. Pátý gól vsítil DINAR CHAFIZULLIN, který z levé strany prostřelil Svenssona a domácí tak vyfasovali pětibrankový příděl – 0:5. Asistence: Nikolaj Prochorkin a Nikita Gusev.
58:14'
Domácí se ještě pokusili o korekci skóre, střela Vjačeslava Leščenka ale za záda Koskinena neproplula.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:15'
Hosté už nikam nespěchají a jen kontrolují hru. Mají v zádech čtyřbrankový náskok a to jim rozhodně už stačí.
56:28'
Domácí jsou v plném počtu.
56:04'
Rundblad pálil od modré čáry a Svensson byl se svou lapačkou připravený. Domácí se znovu dokázali osvobodit.
55:15'
Hosté zamkli domácí v jejich pásmu, ale na Svenssona zatím nevyzráli. Po další střele Dacjuka je pak hra vykázána mimo útočné pásmo.
54:28'
Pepeljajev dostává dvě minuty za sekání a je tu přesilovka pro hosty. Podaří se Petrohradu vsítit pátou branku?
54:28'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Pepeljajev – 2 min., sekání).
53:16'
Před Koskinenem pálil Ben Maxwell, ale hostující brankář vyrazil střelu před sebe. Na dorážku tam ale nebyl nikdo připraven a rázem je tak po domácí akci.
52:34'
Alexandr Barabanov číhal před brankou Svenssona, ale přihrávky se nedočkal. Následně pak domácí opustili obranné pásmo a zamířili do útoku.
51:58'
Sergej Plotnikov se prodral za obranu domácích, z pravé strany vyslal jedovatou střelu na Svenssona, ale ten se prezentoval dalším zákrokem.
51:17'
Jakovlev je na ledové ploše a Petrohrad je tedy v plném počtu.
50:46'
A další vyhození kotouče daleko od Koskinena a přesilovka domácích se už chýlí k samému konci.
50:25'
Hosté se zatím velmi dobře brání a domácí hráče do žádné šance nepouštějí. Nyní také vyhazují puk do bezpečí.
49:17'
Jakovlev podrazil soupeře a dostává dvě minuty. Už sedí na trestné lavici.
49:17'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jegor Jakovlev – 2 min., podražení).
48:27'
Na druhé straně se pak pěknou střelou prezentoval Viktor Bobrov, ale také Koskinen ukázal svůj um a ukázkovým semaforem jeho šanci vymazal.
47:55'
Roman Rukavišnikov se napřáhl kousek za pravým kruhem a jeho střela vzduchem skončila na připravené lapačce Svenssona.
46:45'
Co nejdále drží kotouč hosté od vlastní branky a soustředí se stále na útok, byť vedou o čtyři branky. Ilja Kovalčuk mohl vsítit hattrick, ale do jeho střely se opřel jeden z domácích obránců.
46:20'
Markus Svensson si připisuje další zákrok proti střele hostů a hned na to přerušuje hru. Následuje také další komerční pauza.
45:49'
Lajunen skáče na ledovou plochu a Spartak Moskva je v plném počtu.
45:28'
Hosté znovu neudrželi útočnou třetinu, domácí se chopili kotouče a okamžitě ho vyhodili až před brankáře Koskinena.
44:45'
Sergej Plotnikov dorážel před domácí brankou střelu Nikity Guseva, ale Svensson byl připraven. Následně pak se domácí hráči osvobozují.
44:13'
Petrohradští už mají kotouč na svých holích a ze svého pásma zakládají první přesilovkovou akci.
43:49'
Lajunen dostává dvě minuty za vysokou hůl a hosté mají další přesilovou hru k dispozici.
43:49'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ville Lajunen – 2 min., vysoká hůl).
43:19'
Znovu se hráči Petrohradu ocitli v pásmu domácích, tam roztočili další kolotoč, ale následná střela Jarna Koskiranty skončila mimo tři tyče.
41:44'
Z levé strany to na Svenssona zkoušel Viktor Tichonov, ale jeho střela po zemi skončila jen na boční konstrukci domácí branky.
41:30'
Hosté znovu okupovali pásmo domácího celku, jenže poté se sami z útočné třetiny vykázali. Po vhazování ve středním pásmu se tam ale dostali znovu.
41:22'
Hosté jsou už v plném počtu.
40:45'
Hráči Spartaku zakládají svou další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
40:13'
Domácí zamkli hosty v jejich pásmu a stříleli několikrát na Koskinena, ale ten znovu neinkasoval.

Vyhrané buly: 5 – 14
I druhé dějství je minulostí. V něm přidali hosté další dvě branky a obě vsítil dnes hodně aktivní Ilja Kovalčuk. Domácí marně dobývali Koskinenovu klec a ten tak stále drží své čisté konto. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina, ale zatím to vypadá, že hosté žádné drama nepřipustí. Hrají s absolutním přehledem a vzadu mají jistotu v Koskinenovi. Třetí třetina začne přibližně ve 20:15.
40:00'
39:45'
Domácí zmáčkli hosty v jejich pásmu, ale k jejich první brance to znovu nevedlo. Následně pak se hosté osvobozují a druhé dějství je u konce.
39:22'
Domácí budou mít další přesilovou hru. Tichonov inkasuje dvě minuty za držení a už sedí na trestné lavici.
39:22'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Viktor Tichonov – 2 min., držení protihráče).
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Hosté vedou o čtyři góly. V závěru druhé třetiny roztáhli akci v útočném pásmu a ILJA KOVALČUK dostal přesnou přihrávku do prostoru mezi kruhy a poté vyslal na Svenssona střelu, která zaplula za jeho záda – 0:4. Asistence: Pavel Dacjuk a Alexandr Barabanov.
37:27'
Domácí operovali před brankou Petrohradu, ale stále se nemohou prosadit. Závěr druhé třetiny se už blíží a domácí stále ztrácejí tři góly.
36:54'
Ryan Stoa si klepl o přihrávku těsně před Koskinenem, tu následně pak dostal, ale jeho střela mezi tři tyče nezamířila.
36:31'
Na druhé straně neuspěli domácí ve své další akci a Petrohrad se tak vrací do útočného pásma.
35:56'
Ilja Kovalčuk nabral rychlost a ocitl se těsně před Svenssonem. Jeho doťuknutí ale domácí gólman chytil a opět neinkasoval.
35:25'
Alexandr Barabanov sklepl kotouč před Svenssonem po střele Pavla Dacjuka, ale domácí brankář se znovu vyznamenal a připsal si další zákrok.
35:04'
Viktor Tichonov se prodral do útočného pásma a před brankou Spartaku poslal kotouč spoluhráči, který okamžitě vystřelil, ale Svensson byl na místě. Hra je přerušena.
34:22'
Komarov ztratil puk před Svenssonem a zachytil ho Jegor Jakovlev, jenž ho okamžitě poslal do středního pásma a jeho tým jde do útoku.
33:32'
Koskinen musel být znovu ve svém brankovišti pozorný, když na něho mířily hned další dvě střely. Domácím se ale stále nedaří vsítit branku, která by je mohla nakopnout.
32:36'
Domácí zvýšili své tempo a nyní znovu zatlačili hosty v jejich obranném pásmu. Ale opět z toho nic nebylo a rázem končí další akce Spartaku.
32:31'
Nyní je na řadě další komerční přestávka.
32:26'
Plotnikov je na ledové ploše a Petrohrad je tedy v plném počtu.
31:47'
Další mela před brankou Petrohradu, ale hostující obrana v čele s Koskinenem stále drží nulu na svém kontě.
31:09'
Igor Mirnov dostal nabito na pravý kruh a chtěl hned vystřelit. Jenže poté promáchl a hosté si tak mohli oddychnout. Čelili menšímu tlaku a nyní vyhazují puk mimo.
30:26'
Sergej Plotnikov dostává dvě minuty za podražení a domácí mají k dispozici přesilovou hru.
30:26'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., podražení).
29:13'
Hosté pokryli střední pásmo a poté si převzali kotouč a hned s ním zamířili do další útočné akce. V blízkosti Svenssona střílel Jevgenij Ketov, ale kotouč zamířil jen vedle pravé tyče.
28:45'
Domácí se snažili snížit, ale jejich rána mířila mimo. Hosté tak míří do další akce.
27:39'
A hosté se přesto prosazují a využívají svou přesilovou hru. ILJA KOVALČUK dostal přihrávku do prostoru levého kruhu a svou střelou švihem posílá do domácí branky už třetí gól – 0:3. Asistence: Sergej Plotnikov a Nikita Gusev.
26:54'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Markus Svensson – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
26:54'
Nikita Gusev se trefil za záda Svenssona a Petrohrad se už radoval z další branky. Jenže ta není uznána. Svensson totiž vychýlil svou svatyni mimo a sudí rozpažuje. Následovat ale zřejmě budou dvě minuty pro domácího brankáře.
26:15'
Sergej Plotnikov střílel z úhlu z levé strany a přesto musel Svensson zasahovat. Jeho střelu vytěsnil svojí holí a poté poslal kotouč pryč od vlastní branky.
26:06'
Další komerční přestávka.
25:45'
Nikita Gusev si sjel do blízkosti domácí branky, dostal přihrávku a poté bez přípravy zblízka vystřelil. Další zákrok si ovšem připisuje Svensson.
25:04'
Domácí velmi dobře pokryli pásmo kam mířil Petrohrad a další akci hostů tak hráči Spartaku zastavili. Nyní míří na opačnou stranu.
23:55'
Ilja Kovalčuk poslal další pozdrav na domácí branku, ale Svensson sklapl včas své betony a neinkasoval.
23:15'
Hosté se opět dostávají do provozní teploty a zase obléhají brankoviště Spartaku. Obrana domácích ale byla znovu velmi pozorná a precizní.
22:45'
Jegor Jakovlev se vydal téměř sám do útočného pásma, nabruslil si na levou stranu a v blízkosti Svenssona vyslal jedovatou střelu, kterou ale brankář domácích chytil.
21:58'
Další pobyt v útočném pásmu domácích a rána Maxima Cyplakova, který jen o kousek petrohradskou branku minul.
21:20'
Jurij Sergijenko si nabruslil do blízkosti Koskinena, stahovačkou ho ale překonat nedokázal. Obrana Petrohradu si hned bere puk a míří na opačnou stranu.
20:34'
Hosté mohli poprvé ohrozit novou akvizici mezi domácími třemi tyčemi, ale Dacjukovi kotouč sjel z čepele a poté se ho ujmuli hráči domácího celku.
20:01'
Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Nikita Bespalov, přichází Markus Svensson.

Využití: 0 – 0
První třetina je za námi. Hosté v ní na domácí hráče doslova vlétli a už v osmé minutě propálil Bespalova Patrik Hersley. Domácí si pak vypracovali také nějaké šance, ale na rozjetý Petrohrad to nestačilo. Když už to vypadalo, že třetina skončí o jednom gólu, opak byl pravdou. Třináct vteřin před koncem první části hry z levého kruhu prostřelil Bespalova Viktor Tichonov a stanovil tak konečné skóre v první třetině. Ta druhá začne přibližně v 19:25.
20:00'
19:47'
Těsně před první sirénou udeřili hosté podruhé. VIKTOR TICHONOV dostal nabito na levý kruh a odtud prudkou ránou vymetl v síti domácích všechny pavučiny – 0:2. Bespalov tak musí lovit puk ze své branky dnes už podruhé. Asistence: Sergej Plotnikov a Jevgenij Ketov.
19:19'
Hosté se už v klasickém počtu dostali do přečíslení, ale ohrozit Bespalovu branku se jim nepodařilo.
19:19'
Ilja Kovalčuk neprošel do útočného pásma a následně pak o kotouč přišel. A domácí toho hned využili a vyhazují další puk do bezpečí.
19:13'
Domácí se ubránili a nyní jsou už v plném počtu.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
17:53'
Hosté se sami vykázali z útočného pásma po nepřesné rozehrávce a domácí okamžitě vyhazují puk až před Koskinena.
17:13'
Viktor Komarov zahákoval soupeře a dostává za to dvě minuty. Jako první v utkání si přesilovou hru zahrají hráči Petrohradu.
17:13'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Viktor Komarov – 2 min., hákování).
16:49'
Hráči Petrohradu jsou všude, znovu překazili akci domácích v jejich pásmu a už míří na opačnou stranu, tedy před gólmana Bespalova.
16:23'
Sergej Širokov zpoza domácí branky sjel až před Bespalova, přízemní střelou ovšem jeho betony prostřelit nedokázal. Hra je přerušena a hosté tak udrželi útočnou třetinu.
15:21'
Z otočky na pravém kruhu střílel Pavel Dacjuk, Ilja Kovalčuk byl připraven na teč před Bespalovem, ale obrana Spartaku mu jeho úmysl pokazila.
14:28'
Hosté překazili další souhru Spartaku Moskva, který tak rychle přišel o další možnost zaútočit. Na druhé straně střílel Sergej Kalinin, ale bylo to pouze do ochranné sítě.
13:52'
Dalekonosná střela z hole Arťoma Voronina skončila za brankou Petrohradu a Koskinen si vyjel z branky. Kotouč následně rozehrál a jeho spoluhráči míří před domácí svatyni.
13:33'
Na řadu přichází další komerční přestávka.
12:57'
Dlouhý pobyt Petrohradu v útočném pásmu ovoce nepřinesl a po špatné rozehrávce hosté o puk přišli. Domácí tak mohou zaútočit.
12:22'
Arťom Zub si sjel kousek za modrou čáru a svou ránu poslal jen do holenního chrániče jednoho z domácích obránců.
11:43'
Střelu Alexandra Chochlačova z levé strany zachytil Patrik Hersley a střelec úvodní branky pak zakládá další akci svého celku. Petrohrad tak míří opět dopředu.
10:55'
Ryan Stoa číhal před brankou Petrohradu a čekal na přihrávku. Ta ale nemohla přijít, neboť Roman Rukavišnikov svým obranným zákrokem domácí hráče k ničemu nepustil.
10:15'
Máme za sebou polovinu první třetiny a sledujeme hokej, který oku lahodí. Prakticky se nepřerušuje a zejména hosté neustále útočí. Zatím nám to ale přineslo pouze jednu trefu.
09:20'
Domácí se chtěli dostat do útočného pásma, ale Viktror Tichonov kousek před modrou čárou jejich úmysl zmařil a sám poté poslal puk směrem k jejich brance.
09:08'
Následuje první komerční přestávka.
08:37'
Nyní jsou zase pod tlakem domácí hráči, kteří čelí střelám hráčů Petrohradu. Ilja Kovalčuk ale střílel jen vysoko nad domácí branku.
07:05'
Tlak domácích hosté ustáli a sami se pak dostali do útočného pásma, kde sehráli krásnou kombinaci. Na jejím konci byla rána PATRIKA HERSLEYHO od modré čáry a tou doslova propálil Bespalova v domácí brance – 0:1. Asistence: Viktor Tichonov a Jevgenij Ketov.
06:28'
Ben Maxwell si sjel do prostoru mezi kruhy a svou přízemní střelu poslal jen vedle hostující brány. Nicméně domácí zvyšují tempo a čím dál více tlačí před Koskinenem.
05:44'
Před domácí branku se znovu nastěhovali hráči Petrohradu, ale před Bespalovem se neprosadili a do další akce tak míří zase hráči v červeném.
04:36'
Až nyní se dostali hráči Spartaku Moskva k větší akci před brankou Koskinena, kde rozjeli doslova kolotoč. Ve velké skrumáži šlo na petrohradského brankáře několik střel, ale hosté celou situaci ustáli.
03:35'
Po delší době se do útoku vydali znovu domácí hráči, jenže ani nyní to k žádné akci před brankou Koskinena nevedlo.
02:58'
Hosté potvrzují roli favorita, aspoň co se pobytu v útočném pásmu a střel týče. I nyní zahrozila první formace, konkrétně Pavel Dacjuk a donutil Bespalova k dalšímu zákroku.
02:15'
Z mezikruží pálil Nikolaj Prochorkin a Bespalov si připsal první vážnější zákrok, když jeho ránu ukryl do své připravené lapačky. Následně přerušil hru a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
01:59'
Na druhé straně se podél levého mantinelu řítil do útočného pásma Alexandr Komaristyj, ale nakonec byl u kotouče dříve obránce Petrohradu, jenž hru otočil zase na opačnou stranu.
01:25'
Akce hostů pokračuje i nadále a domácí se nemohou z tlaku SKA vymanit. Další ránu vyslal Sergej Širokov a znovu málem ohrozil domácího brankáře.
00:50'
Akce Petrohradu pokračuje i nadále a v další šanci byl Alexandr Barabanov, který střílel z levého kruhu, ale Bespalov včas nastavil svůj pravý beton.
00:18'
Ilja Kovalčuk se hned v prvním hostujícím útoku dostal ke střele z prostoru mezi kruhy, ale na Bespalova nevyzrál.
00:01'
Halou v Moskvě už zní hymna Ruské federace.

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Judin, Kalinin (C), V. Lajunen, Pepeljajev, Bondarev (A), Sergijenko, Morozov – Mirnov, Maxwell, V. Komarov – Chochlačov, Stoa, Leščenko – A. Kuzněcov, Bobrov, Komaristyj – Orlov, A. Voronin (A), Nikoncev – Cyplakov.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Gavrikov, Hersley, Chafizullin, Zub, J. Jakovlev, Rundblad, Rukavišnikov – Kovalčuk (A), Dacjuk (C), Barabanov – Širokov (A), Koskiranta, Kalinin – N. Gusev, Prochorkin, S. Plotnikov – Altybarmakjan, Tichonov, Ketov.

Rozhodčí: Gašilov, Bělov – Viljugin, Strelcov.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

Lukáš Radil (SPM)
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky utkaly v únoru letošního roku a na ledě Petrohradu dokázal moskevský celek zvítězit 4:2. Petrohradští tak mají svému dnešnímu soupeři rozhodně co vracet.
SKA Petrohrad

Petrohradští hokejisté v čele s největšími esy Iljou Kovalčukem a Pavlem Dacjukem zatím vévodí nejen Západní konferenci, ale také celé KHL. Hráči Petrohradu jsou tedy na prvním místě se ziskem třinácti bodů z pěti utkání. Ještě neokusili hořkost porážky, tři výhry se zrodily v základní hrací době a dvě pak po samostatných nájezdech. Domácí Spartak tak dnes nečeká žádná procházka růžovým sadem a čeká je tak velmi těžké utkání. Jak to celé dopadne, se musíme nechat překvapit. Jistě to ale bude zajímavý duel.

Domácí Spartak Moskva rozjel sezónu velmi dobře. Po šesti odehraných utkáních je na čtvrtém místě Západní konference. Na svém kontě má tři výhry, z toho jednu po nájezdech a tři prohry v základní hrací době. Na kontě má prozatím osm bodů a s úvodem tak trenéři jsou zatím rozhodně spokojeni. Dnes je ale čeká opravdu pikantní duel, neboť přijede hvězdný Petrohrad, který je posledním majitelem Gagarinova poháru.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je opět na programu ruská KHL, která začala už před dvěma týdny. Dnes se odehrají čtyři zápasy a my budeme sledovat utkání mezi týmy Spartak Moskva a SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.