KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : CSKA Moskva - 19. ledna 2018   15:00

Ufa
Ufa
11:46' Lisin (Arzamascev, Zubov) • 34:29' Zubov (Lisin, Fjodorov)
CSKA Moskva

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Maxima Majorova to ale nijak výrazně mrzet nemusí, všechny tři body totiž zůstávají v Ufě a hokejisté CSKA si po výsledku 0:1 v Nižněkamsku připsali další těsnou porážku. Snížení z hole Naumenkova přišlo až necelých šest minut před koncem a vyrovnat už hosté nestihli.
59:37'
Joonas Kemppainen vyhrál buly pro Larsena a po jeho vyhození se puku ujal Vjačeslav Soloduchin, který ještě přihrál volnému Majorovovi, jenž ale prázdnou branku CSKA netrefil!
59:04'
Hráči v zelených dresech dostali puk alespoň do středního pásma, následně se ho ale ujal Nikita Nestěrov.
58:39'
Kirill Kaprizov se po nepovedeném pokusu Bartulise o vyhození puku dostal ke střele z mezikruží, na připraveného Andreje Karejeva si ale nepřišel.
58:16'
Sorokin je na střídačce a CSKA Moskva to zkouší v šesti!
57:49'
Mat Robinson se obtočil kolem svého strážce Panina, jeho následná střela z otočky ale proletěla mimo tři tyče.
56:52'
Hra se přesune před Ilju Sorokina, nepovedená rozehrávka rudoarmějců skončila na zakázaném uvolnění.
56:21'
Závěr zápasu je hodně zajímavý, kontaktní branka Moskvanů utkání značně zdramatizovala a pozvolna klesající tempo zápasu se zase o dobré dva rychlostní stupně zvýšilo.
55:33'
Příšerná rozehrávka CSKA ale našla jen Burdasova, který se poté vyřítil sám na Sorokina, z mezikruží ho ale nedokázal překonat!
54:55'
Teemu Hartikainen zavezl puk až do útočného pásma, tam o něj ale přišel a Moskvané už zakládají další protiakci.
54:07'
CSKA právě vstřelilo branku!
Nakonec se hosté přeci jen dočkali, a drama je tak na světě. Od modré to zkusil MICHAIL NAUMENKOV a jeho tvrdá rána přesně vymetla pavučinky v levé šibenici, Karejev vůbec nestačil zareagovat! Asistence: Sergej Šumakov.
53:15'
Ožiganov se Žarkovem si nerozuměli v rozehrávce a po jejich minele mohl definitivně rozhodnout Linus Omark, švédský reprezentant ale nedokázal Sorokina překonat!
52:39'
Do rychlého protiútoku se teď navíc vydal Enver Lisin, který ale byl těsně bráněný Marčenkem a jeho bekhendový pokus Sorokin zvládl vytěsnit do ochranné sítě.
51:42'
Moskvané se opět usadili v útočném pásmu, domácí je ale nechávají kombinovat pouze u mantinelů.
50:44'
Svěřenci kouče Westerlunda už se pouze brání, domácí teď vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.
50:09'
Michail Grigorenko to zkusil tentokrát z levého kruhu, strážce ufské svatyně ale jeho ránu udržel ve své výstroji a nepustil nikoho k dorážce.
49:15'
Alexej Marčenko se zapojil do útočné akce CSKA a po Grigorenkově zblokované střele z dorážky jen tak plácl do kotouče, který nakonec orazítkoval břevno!
48:42'
Po souvislém tlaku rudoarmějců se domácí konečně osvobodili, to už se Hartikainenův trest pomalu chýlí ke svému konci.
47:58'
Před Karejevem bylo znovu velice rušno, Kirill Kaprizov se ale nakonec k odraženému puku nedostal.
47:00'
Moskvané si zahrají přesilovku, Teemu Hartikainen (UFA) půjde pykat na dvě minuty za hrubost.
46:21'
Michail Naumenkov vyčkává ve vlastním pásmu na dostřídávající spoluhráče, v posledních minutách je kotouč prakticky neustále v moci hostů.
45:27'
Na brankovišti Ufy vznikl nepřehledný závar, nikomu v bílém dresu se ale nepodařilo dostrkat puk za ležícího Andreje Karejeva!
44:46'
Svěřenci Erkky Westerlunda nic nevymýšleli a jednoduchým obloučkem poslali puk až do útočné třetiny.
43:49'
Joonas Kemppainen u hrazení čistě odzbrojil Petrova, rozehrát už se mu ale nepodařilo, a puk je tak stále v útočném pásmu CSKA.
42:56'
Domácí hokejisté se za bouřlivého potlesku z tribun dokázali osvobodit.
42:04'
Autor druhého gólu Zubov (UFA) půjde pykat na dvě minuty za podražení.
41:09'
Ničuškinův bekhendový pokus z mezikruží si Karejev pohlídal a nepustil nikoho v dresu CSKA k dorážce.
40:37'
Domácí založili další rychlou protiakci hned v úvodu třetí třetiny a nakonec to vzal na sebe Omark, který z levého kruhu orazítkoval tyč!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:44.
Ani ten ale už k ničemu nebezpečnému nevedl, načež se ozval zvuk sirény. V prostřední dvacetiminutovce domácí dokázali navzdory mírné převaze CSKA zvýraznit svůj náskok trefou Ilji Zubova, a mají tak překvapivě nakročeno k výhře. CSKA nedalo gól v minulém utkání v Nižněkamsku (0:1) a zatím střelecky mlčí i v hlavním městě Baškorostánu.
40:00'
39:15'
V probíhající poslední minutě druhé třetiny hosté vybojovali buly v útočném pásmu, vzápětí ale o kotouč zase rychle přišli a Larsen už zakládá další protiútok Ufy.
38:27'
Pokus Vjačeslava Soloduchina z vrcholu pravého kruhu byl spíše propagačního rázu, Ilja Sorokin si připsal další snadný zákrok.
37:46'
Dnešní utkání sleduje 7960 diváků.
37:13'
Svěřenci Igora Nikitina vyhodili kotouč do bezpečí, Marčenkův trest už se pomalu chýlí ke svému konci.
36:29'
Neuvěřitelné. Po ukázkové kombinaci Salavatu měl dánský reprezentant Larsen na hokejce jasný gól, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal překonat přesouvajícího se Sorokina!
35:39'
Kuriózní trest, Alexej Marčenko (MOS) vyfasoval dvě minuty za hození hole.
35:14'
Ufa je najednou na koni. Sorokinovu pozornost teď prověřil i Vladimir Tkačov, tentokrát si ale gólman moskevského celku poradil.
34:29'
Ufa právě vstřelila branku!
No a hokejisté Ufy dokonce sami udeřili, náskok domácího týmu je tak už dvoubrankový! Zkušený ILJA ZUBOV se po povedené kombinaci s Lisinem a Fjodorovem dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, kterou Sorokin nedokázal zastavit. Asistence: Enver Lisin a Arťom Fjodorov.
32:49'
Armějci vedou na střely 17:14 a i v posledních minutách jsou mírně aktivnějším týmem, domácí ale stále drží těsný náskok.
31:59'
Kuzmenko se ujal odraženého kotouče na levém kruhu a bez váhání vypálil, se střelou hostujícího útočníka si však Andrej Karejev snadno poradil.
31:03'
Oskars Bartulis neměl komu přihrát, a tak z ostrého úhlu nahodil kotouč na Sorokina, který ovšem bez potíží přerušil hru.
29:48'
Už v plném počtu hrající hokejisté CSKA teď zásluhou Šalunova dostali puk až do útočného pásma, černá pryž je nyní v mlýnici v rohu kluziště.
29:01'
Joonas Kemppainen nahození od modré tečovat nedokázal, Sorokin si tak připsal snadný zákrok a přerušil hru.
28:03'
Arzamazcev nic nevymýšlel a jen nahodil puk do útočné třetiny, poté se ho ale hostům podařilo vyhodit do bezpečí.
27:14'
Podruhé ve druhé třetině si Ufa zahraje přesilovku, dvě minuty za podražení si vykoledoval Sergej Šumakov (MOS).
26:25'
Hra byla po delší době přerušena v útočném pásmu Salavatu Julajev a následovat bude komerční přestávka.
25:32'
Ve druhé třetině se zatím hraje prakticky bez šancí, oba celky se soustředí především na defenzívu.
24:39'
Nepovedená rozehrávka rudoarmějců skončila jen u Georgije Busarova, který poté vyslal na zteč Majorova a tomu se podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu.
23:57'
Teemu Hartikainen se po Omarkově nezištném pasu dostal ke střele ze zajímavé pozice, Sorokin se ale nenechal nachytat v nedbalkách.
23:09'
Hráči v zelených dresech sice kombinují v útočném pásmu, zatím z toho ale nic nebezpečného nevede.
22:18'
Moskvané vyhodili kotouč do bezpečí a Zachar Arzamascev musí zakládat další akci domácího týmu až z hloubi vlastní třetiny.
21:22'
Linus Omark to od Marčenka (MOS) schytal loktem, domácí si tak zahrají krátkou přesilovku čtyři na tři.
20:57'
Šumakov se Šalunovem se prokombinovali až do útočného pásma, nakonec se ale nedostali ke střele.
20:01'
Po první siréně ještě vznikla strkanice, ve které se nejvíce činili Panin (UFA) a Žarkov (MOS), oba tak vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:52.
Po první třetině se jde do kabin za příznivého stavu 1:0 pro Ufu. Hosté sice do utkání vstoupili aktivněji, své šance ale využít nedokázali a Salavat Julajev poté díky Enveru Lisinovi udeřil v přesilovce. Na dvoubrankový rozdíl mohl navíc zvýšit Sajustov, obránce Blažijevskij ale hrdinsky zabránil jistému gólu.
20:00'
19:11'
Svěřenci kouče Nikitina sice kombinují v útočném pásmu, chybí tomu ale střelba.
18:22'
Blažijevského nahození od modré si Karejev bez potíží poradil a přerušil hru.
17:19'
Tkačov (UFA) půjde v závěru první třetiny pykat na dvě minuty za podražení.
17:02'
Na druhé straně hřiště Dmitrij Sajustov obkroužil Sorokinovu svatyni a poté vypálil. Brankář CSKA se nestihl přesunout, Blažijevskij ale na brankové čáře zabránil jistému gólu!
16:41'
Aktivně napadající Kirill Petrov obral laxní zadáky Ufy o kotouč, načež se hosté na chvilku usadili v útočném pásmu, nakonec ale o kotouč přišli.
15:47'
Rozehrávka na rozjetého Kemppainena byla příliš prudká, kotouč tak doletěl až na zakázané uvolnění.
14:50'
Pět minut před první sirénou se hra poněkud uklidnila, svěřenci Erkky Westerlunda teď v poklidu drží puk ve vlastním pásmu a nikam se neženou.
13:57'
Sergej Andronov zkusil štěstí z pravého kruhu, ale Andrej Karejev měl dobrý výhled a bez potíží zakročil.
13:19'
Sorokin byl znovu nucen přerušit hru, která bude pokračovat až po komerční přestávce.
12:45'
Omark jednoduchým nahozením z ostrého úhlu vybojoval další buly v útočném pásmu, Ufa je po vstřelení vedoucí branky na koni.
11:46'
Domácím to nakonec vyšlo, Salavat Julajev se v přesilovce dostává do vedení! ENVER LISIN nabral rychlost na pravém křídle, z kruhu vypálil a jeho prudkou střelu švihem Sorokin nedokázal zastavit. Asistence: Zachar Arzamascev a Ilja Zubov.
11:30'
Philip Larsen dostal od Omarka ideální pas do předbrankového prostoru, ze stoprocentní pozice ale usměrnil kotouč jen do tyče, od které se černá pryž odrazila do Sorokinovy výstroje!
11:01'
Omark se pokusil najít na levém kruhu úplně volného Larsena, ten si ale prudký pas nedokázal zpracovat.
10:31'
Hosté se dokázali osvobodit a Philip Larsen teď spěchá pro kotouč až do hloubi vlastní třetiny.
09:54'
Rudoarmějci chvilku hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Kirill Kaprizov (MOS).
09:26'
Maxim Majorov zavezl puk do útočného pásma, vzápětí o něj ale přišel a puk je nyní v moci hostujících obránců.
08:40'
Někteří příznivci Ufy už zvedali ruce nad hlavu, po obrovské šanci Sajustova ale Ilja Sorokin spasil CSKA!
07:21'
Karejev po nahození od modré pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
06:28'
Kirill Kaprizov málem poslal rudoarmějce do vedení, po Šumakovově akci ale nedokázal dorazit puk za dezorientovaného Karejeva!
05:40'
Nikita Nestěrov vyčkává ve vlastním pásmu na dostřídávající spoluhráče, v posledních minutách se i Salavat Julajev konečně dostává do hry.
04:57'
Ilja Zubov si vyměnil puk s Omarkem a projel až do útočného pásma, tam byl ale o kotouč zase velmi rychle připraven.
04:12'
Hráči v zelených dresech vyrazili do ojedinělé protiakce a hned z toho bylo nebezpečí. Burdasov se pokusil najít v předbrankovém prostoru úplně volného Tkačjova, ten si ale prudký pas nedokázal zpracovat!
03:25'
Garejev už je sice zpět na ledě, svěřenci Igora Nikitina ale ještě pokračovali v kombinaci v útočném pásmu a ke střele se nakonec dostal Nikita Nestěrov, jeho ránu od modré si ovšem Andrej Karejev pohlídal.
02:33'
Kirill Petrov se dostal k zakončení z levého kruhu, jeho nepřesný pokus ale skončil až v ochranné síti.
02:04'
Oskars Bartulis vyhodil puk přes všechny čáry, hosté teď musejí zakládat další akci až od brankáře Sorokina.
01:18'
Sergej Šumakov si najel do skvělé palebné pozice, tam ale Garejev (UFA) zatáhl za záchrannou brzdu a hostujícího útočníka zahákoval.
00:46'
Nepříjemné. Jeden z čárových sudích nepříjemně upadl u střídačky CSKA a s bolestivou grimasou v obličeji se drží za zápěstí, tak doufejme, že se nejedná o zlomeninu.
00:29'
Hokejisté CSKA se okamžitě usadili v útočném pásmu, pramenilo z toho ale jen nepřesné nahození Arťoma Blažijevského od modré.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Nalimov) – Panin, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Bartulis, Gončarov, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, Zubov, Fjodorov – Burdasov, Sajustov, Tkačov – Busarov, M. Majorov, Soloduchin – Kuzmin.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Ožiganov, Naumenkov, Pašnin – K. Petrov, Grigorenko, Ničuškin – Šalunov, Šumakov, Kaprizov – Andronov, Tělegin, V. Žarkov – Okulov, Popugajev, Kuzmenko – Světlakov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Bersenjov, Judin.
CSKA MOSKVA

CSKA spolu s bohatým Petrohradem jasně vládne Západní konferenci a postup do play-off má dávno jistý. Třikrát z posledních pěti zápasů svěřenci Igora Nikitina dokázali udržet čisté konto, v minulém utkání na ledě Nižněkamsku ovšem navzdory herní převaze prohráli fotbalově 0:1. Probudí se zase útok rudoarmějců v čele s Těleginem či Andronovem na baškorostánské půdě?
SALAVAT JULAJEV UFA

Salavat Julajev dlouhodobě patří k předním celkům Východní konference, letošní sezóna ale Ufě rozhodně nevychází podle představ, protože je v konferenci "až" sedmá a pohybuje se tak na hraně postupu do play-off. Svěřenci finského lodivoda Erkky Westerlunda se ale zvedají, v posledních čtyřech zápasech vždy dokázali bojovat a na souboj se slavným CSKA se naladili středečním vítězstvím 4:1 nad Podolskem.
Vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z atraktivního duelu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Salavat Julajev Ufa přivítá CSKA Moskva. Tak si to od 15 hodin nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.