KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Kazaň - 22. listopadu 2017   15:00

Ufa
Ufa
0:5
(0:1, 0:2, 0:2)
Kazaň
Kazaň
18:10' Tkačov  (Markov, Kosov) • 25:14' A. Potapov  (Tokranov, D. Musin) • 37:05' Glinkin  (M. Gluchov, D. Musin) • 51:35' Tkačov  (Galijev) • 57:26' Kosov  (Tkačov)
Ufa
Denis Naumov, Eduard Odins – Dmitry Sivov, Nikita Shalagin
Ufa Arena
Kazaň

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Statistiky utkání:

Branky: 0:5
Střely na branku: 21:24
Vyloučení: 2:0
Hity: 4:5
Vyhrané buly: 34:19
Kazaň nakonec naprosto debaklem smetla domácí Ufu, která nepodala špatný výkon, ale Kazaň proměnila své šance a ani jednou nešla do oslabení.
Hra byla v první třetině dost vyrovnaná, ale nakonec jsme se gólu přece jen dočkali. O první oslabení se postaral domácí brankář Scrivens, který byl následně potrestán v devatenácté minutě, když na levou stranu dostal kotouč Vladimir Tkačov a ránou nad rameno domácího brankáře otevřel skóre utkání.
Do druhé periody hosté vlétli velmi aktivně a už ve dvacáté šesté minutě slavil branku Alexej Potapov, který tečl střelu Tokranova a poslal Kazaň do dvougólového vedení. V půlce hry předvedl Ben Scrivens skvělý zákrok, když se dostal do samostatného úniku hostující hráč, ale ten neuspěl. Ve třicáté osmé minutě se Anton Glinkin skvěle zastavil puk před obráncem a následnou ranou do levé šibenice zajistil vedení Kazaně už o tři góly.
Ve třetí třetině pokračovala skvělá hra hostů a v padesáté druhé minutě přidal svůj druhý gól Vladimir Tkačov. Nakonec ještě výsledek na 5:0 urovnal Jaroslav Kosov. Kazaň zaslouženě vyhrála 5:0

59:01'
Nyní se domácí hráč dostal ke střele a chtěl vzít čisté konto Garipovi, ale ten skvěle zasáhl betonem.
58:28'
Kadaň dnes předvedla velmi slušný válec a výhru si jasně zasloužila. Nyní domácí ještě bojují o puk za bránou Garipova.
57:26'
Kazaň vstřelila branku!
Tak to už je debakl! JAROSLAV KOSOV dostal skvělou přihrávku od Vladimira Tkačova a zakončoval do poloprázdné brány! Asistence: Vladimir Tkačov.
56:52'
Nyní opět Emil Garipov schoval puk pod lapačku a hra je přerušena.
56:11'
Střela hostů skončila pouze v plexisklu za bránou Scrivense.
55:50'
U puku jsou opět domácí, ale po menším zmatku před brankářem Kadaně ho Emil Garipov chytil pod lapačku.
54:10'
Domácí hráč si objel bránu a Ufa nyní drží puk v pásmu Kadaně.
53:41'
Zakázané uvolnění Kazaně.
53:28'
Následně se hosté dostali do šance, konkrétně Michail Gluchov, který našel skulinku mezi betony domácího brankáře, ale pátý gól nepřidal, jelikož trefil levou tyč!
52:49'
Domácí nyní drží puk v pásmu Kazaně a svádí boj u mantinelu.
51:35'
VLADIMIR TKAČOV se dostal k odraženému puku a neměl problém ho zavěsit do prázdné brány! Svým druhým gólem v utkání posílá Kadaň už do čtyřbrankového vedení! Asistence: Stanislav Galijev.
50:49'
Domácí jsou nyní u puku a rozjíždějí další akci.
49:53'
Kazaň si v klidu hlídá konec zápasu a Ufa bude mít hodně těžké vstřelit minimálně tři góly, aby se šlo alespoň do prodloužení.
48:40'
Poté se okamžitě domácí přesunuli na druhou půli plochy, kde vystřelil Linus Omark, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
48:33'
Třetí třetina je na šance mrzutá a nyní se hra přerušila potom co puk chytil hostující brankář Emil Garipov.
48:02'
Hosté nyní bojují o puk za bránou Scrivense.
46:46'
Nyní se hosté dostali ke střele, ale ta byla sražená do ochranné sítě.
46:20'
Hosté se dostali ke střele, ale ta byla zblokována domácí obranou.
46:07'
Následuje komerční přestávka.
46:07'
Ben Scrivens raději skočil po puku, který vyrazil.
45:50'
Přihrávka domácích byla sražena do ochranné sítě a hra je přerušena.
45:16'
Domácí pouze vyhodili puk do pásma Kazaně a jeli vystřídat. Zatím se k žádnému většímu ohrožení branky ve třetí třetině ani jeden tým nedostal.
44:18'
Po sražené přihrávce skončil puk mimo hrací plochu.
43:36'
Až nyní se hra přerušila po tom co puk přikryl lapačkou domácí gólman Ben Scrivens.
41:30'
I přesto, že domácí Ufa prohrává o tři góly tak je na stadionu dobrá atmosféra, kterou vytváří hlavně fanclub Ufy, kde jsou všichni fanoušci v zeleném a v menším skákání povzbuzují domácí tým.
41:30'
Další ofsajd hostů z Kazaně.
41:07'
Grigorij Panin si krásně přebrusil celou hrací plochu až se dostal ke střele, ale s tou si lehce poradil Emil Garipov.
40:22'
Hned na začátku třetí periody se hosté dostali ke střele, kterou lapil Ben Scrivens.

Vyhrané buly: 8:2
Druhá třetina nám utekla jako voda a Kazaň vede už 3:0.
40:00'
39:31'
Hráči Ufy jenom nahodili puk za bránu Garipova, potí se ke střele dostal domácí hráč, ale jeho rána byla sražená.
38:47'
Domácí stále drží puk v pásmu Kazaně, ale tentokrát se k ohrožení brány Garipova nedostali.
38:35'
Linus Omark vypálil na Emila Garipova, ale ten jeho střelu viděl a chytil jí.
38:13'
Domácí se snaží vstřelit alespoň kontaktní gól, ale ve druhé třetině je Kazaň jasně lepší, i když jsou u puku více domácí.
37:05'
Kazaň jde už do tříbrankového vedení! ANTON GLINKIN to udělal naprosto famózně, když se dostal do pásma Ufy po přihrávce Gluchova, tam si puk zastavil před Garejevem a následnou ranou do levé šibenice poslal Kazaň do vedení 3:0! Asistence: Michail Gluchov, Damir Musin.
36:16'
Hraniční souboj předvedl domácí hráč ve svém obranném pásmu, ale rozhodčí nechávají hru plynout dál.
35:50'
Nyní se domácí útočník dostal ke střele, ale ta byla sražená a k ohrožení brány Garipova tak nedošlo.
35:32'
Hosté pouze vyhodili puk do pásma Ufy a rychle jeli vystřídat.
35:02'
Domácí ztratili puk ve středním pásmu, po kterém přišla střela hostů, ale s ní si Scrivens poradil a vyrazil puk do bezpečí.
33:38'
Hosté vyvezli puk do pásma Ufy, ale následně ho vybojovali domácí hráči, kteří po chvíli neváhali se střelou, ovšem tu Garipov viděl a vyrazil kotouč.
33:16'
Následuje komerční přestávka, ve které si hráči odpočinou po dlouhé hře.
33:16'
Střely Michaila Juňkova byla sražena do ochranné sítě. Po více než sedmi minutách se hra přerušila a hráči na obou stranách jsou jistě rádi za chvílkový odpočinek.
32:55'
Nyní se k puku na chvíli dostali domácí, ale pouze ho vyhodili za bránu Garipova.
32:35'
Po velkém tlaku Ufy jsou u puku host v bíločervených dresech a drží puk v pásmu Ufy.
31:27'
Nyní hostující hráč získal puk a vyvezl ho do pásma Ufy. Někteří hráči hostů byli na ledě i tři minuty a nyní na střídačce těžce vydýchávají.
30:49'
Hráči Kazaně už potřebují vystřídat, ale nyní má domácí Ufa obrovský tlak! Nakonec alespoň dva hráči Kazaně vystřídali, ale nátlak Ufy trvá!
30:30'
Domácí Ufa si nyní vytvořila velký tlak, ale hostující brankář zatím drží čisté konto!
30:00'
Polovina hry je za námi a Kazaň po dvou využitých přesilových her vede 2:0.
29:40'
Jevgenij Korotkov se pokusil o střelu, ale ta byla zblokována hostujícím hráčem.
29:18'
Opět jsou u puku hosté z Kazaně, ale následně o něj přišli a dopředu jde domácí Ufa.
28:03'
Ben Scrivens skvěle podržel domácí tým! Hostující útočník Kazaně z ničeho nic jel na něj úplně sám, ale na domácího brankáře nevyzrál ani s dorážkou!
27:08'
Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivněji než do té první a zaslouženě vedou už o dvě branky. Domácí inkasovali po zbytečných vyloučeních, když nejprve fauloval domácí brankář v první třetině před chvíli se dopustili mnoho hráčů na ledě.
25:14'
Kazaň využívá i druhou přesilovou hru! ALEXEJ POTAPOV tečl střelu Vasilije Tokranova přesně k pravé tyči a Kazaň vede o dvě branky! Asistence: Vasilij Tokranov, Damir Musin.
23:31'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů).
22:59'
Opět mají kotouč v moci hosté a dostali se až před bránu Ufy, ovšem k ohrožení domácí svatyně nedošlo.
22:19'
Skvěle to myslel kazaňský hráč, ale přes dva obránce nepřišel, jelikož mu vypíchli puk.
21:48'
Hostující útočník se dostal ke střele, kterou ale levým betonem vyrazil Ben Scrivens.
21:04'
Domácím se nelíbil zákrok na Alexandra Loginova, kterého nabral Alexej Potapov, ovšem dvouminutový trest nepřijde, ale domácí hráč je nyní ošetřován na hřišti. Nakonec jede po svých na střídačku.
20:26'
Domácí hráč si objel branku, ale s jeho následnou ranou si hostující brankář v klidu poradil.
20:16'
Hned na začátku se hosté provinili zakázaným uvolněním.

19:48'
Následně od modré vystřelil domácí hráč vedle brány.
19:37'
Hosté pouze vyhodili puk a dvacet tři vteřin před koncem první třetiny následuje buly před ránou Garipova.
19:07'
Domácí jsou u puku ve středním pásmu, ale k ohrožení brány je hosté nepustili.
18:10'
Hned první přesilová hra končím gólem. VLADIMIR TKAČOV dostal puk na levou stranu od Markova, odkud následně vypálil přesně nad rameno Scrimense a Kazaň vede 1:0! Asistence: Andrej Markov, Jaroslav Kosov.
17:57'
Kazaň tak může otevřít skóre zápasu ještě před závěrečnou sirénou první třetiny.
17:47'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Ben Scrivens – 2 min., podražení). Trest odpyká Linus Omark.
17:47'
Nyní se hosté dostali do velké šance, když ohrozili bránu Scrivense, ale poté právě zmiňovaný brankář se dopustil faulu a Ufa půjde hrát oslabení.
17:11'
Linus Omark si chtěl krásně obhodit obránce Kazaně, kterému ale následně šlápl na hokejku a spadl, přičemž zajel do brány a hra se přerušila.
16:29'
Vladimir Tkačov se dostal k puku na levé straně potom co mu ho předal Jaroslav Kosov, ovšem jeho následná rána z úhlu šla pouze do vyrážečky Bena Scrivense, který následně puk chytil do lapačky.
15:52'
Arťom Lukojanov se ocitl v ofsajdu a následuje buly uprostřed hrací plochy.
15:26'
Anton Burdasov vypálil z pravé strany, ovšem Emil Garipov puk jasně viděl a následně bez problémů chytil.
14:24'
Tentokrát se hosté provinili ofsajdem a hra je opět pozastavena.
14:13'
Zakázané uvolnění Ak Bars Kazaně.
13:49'
Dmitrij Obuchov byl natlačen do brankoviště a následně rozhodčí odpískal právě postavení v brankovišti.
13:25'
Domácí nebezpečně nahodili puk před bránu Kazaně, ale žádné ohrožení hostující svatyně se diváci na stadionu nedočkali.
13:15'
Po buly přišla okamžitá střela domácích, ale Emil Garipov si sní lehce poradil a chytil kotouč do lapačky.
13:01'
Domácí se opět dostali do pásma Kazaně, ale drží puk za bránou.
12:27'
Po komerční přestávce se bude pokračovat dál.
12:27'
Nyní se hostující hráč dostal ke střele z levé strany, ale vystřelil pouze do připraveného Bena Scrivense.
11:34'
Igor Makarov následně ukradl puk, ale ocitl se v ofsajdovém postavení a následuje buly ve středním pásmu.
10:36'
Nyní hosté drží puk za bránou, poté se přesunuli do pásma Ufy, kde svádí souboj o kotouč.
10:10'
Domácí se dostali do zakončení, konkrétně Arťom Fjodorov, puk sice brankáři Emilu Garipovovi vypadl z lapačky, ale následně rozhodčí hru přerušil a po menší strkanici se bude vhazovat před bránou Kazaně.
09:41'
09:41'
Ofsajd domácích hráčů Ufy.
09:28'
Ufa zklidnila hru a vystřídala.
08:32'
Zelenomodří, čili Ufa vybojovali puk ve vlastním pásmu, následně se přesunuli do obranného pásma Kazaně, kde se bojuje o kotouč u mantinelu.
07:48'
Po menším souboji před bránou Ufy se ke střele dostal kazaňský hráč, ale svatyni domácích neohrozil.
07:03'
Nyní musel střelu vyrazit brankář Kazaně Emil Garipov.
06:40'
Nyní Ufa rozjíždí akci od své brány, ovšem následný nához skončil pouze za bránou Kazaně.
06:03'
Hosté opět pouze vyhodili kotouč a domácí kombinují na středu hrací plochy.
04:37'
Arťom Lukojanov si najel do obránců, ale jeho následná rána neměla razanci a skončila pouze vyražená v ochranné síti.
03:59'
Na začátku zápasu jsou aktivnější domácí, kteří opět málem ohrozili bránu Garipova.
03:19'
Nyní se dostal na levé straně sám k puku Linus Omark, ale nevyřešil to nejlépe a střelu umístil pouze do brankáře Garipova.
03:06'
Hosté se málem dostali do zakončení, ovšem bekhendem netrefil bránu útočník Kazaně.
02:04'
Kazaň na chvíli udržela kotouč za bránou Scrivense, ovšem poté se domácí osvobodili.
01:36'
Zakázané uvolnění hostů z Kazaně.
01:17'
Garipov si musel povyjet z brány aby chytil do lapačky střelu Zachara Arzamasceva.
01:03'
Ofsajd domácích borců, kteří dnes nastoupili v zelenomodré kombinaci. Hosté v bíločervené.
00:35'
Ke střele nakonec nedošlo, ovšem u puku jsou opět domácí.
00:09'
Úvodní buly sice vyhráli hosté, ale do jejich pásma se okamžitě přesunuli hráči Ufy.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Larsen, Loginov (C), Arzamascev, S. Garejev, M. Osipov, Panin, Beljakov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Burdasov, Zubov (A), Fjodorov – Lisin (A), Juňkov, Soloduchin – I. Makarov, Korotkov, Kuzmin.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov (C), Tokranov (A), D. Musin, Ljamkin, Ohtamaa, Sidorov – Galijev, Lander, Sekáč – Klinkhammer, Tkačov, Kosov – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Obuchov, M. Gluchov (A), Glinkin – Kara.

Rozhodčí: Denis Naumov, Eduard Odins – Dmitry Sivov, Nikita Shalagin.

Ak Bars Kazaň:

Kazaň momentálně vede Východní konferenci s šedesáti body a skóre 91:69. Na druhém místě se se stejným počtem bodů nachází Omsk, ovšem Kazaň má zápas k dobru. Poslední zápasy se Kazani moc nedaří a z posledních šesti utkání vyhráli pouze jednou. V posledním utkání přivítali v domácím prostředí právě Omsk. V páté minutě otevřel skóre utkání hostující Perezhogin. O dvacet minut později přidal druhý gól z přesilovky Chudinov. Ovšem Kazaň přišla rychle s odpovědí a ve dvacáté osmé minutě snížil Yarullin. O čtyři minuty později srovnal Yazkov. V padesáté druhé minutě dokonce zařídil obrat Kosov z přesilovky, ale čtyřicet dva vteřin před koncem srovnal Mikheyev a šlo se do prodloužení. Tam se nerozhodlo a došlo až na samostatné nájezdy, kde se jako jediný trefil hostující Semyonov. Omsk tak vyhrál 5:4 na nájezdy. Nejlepším střelcem Kazaně je se čtrnácti góly Vladimir Tkachyov. Hlavním trenérem je Zinetula Bilyaletdinov.

Salavat Julajev Ufa:

Ufa se momentálně nachází na sedmém místě s padesáti body a vyrovnaným skóre 90:91. V posledním zápase zavítala na led Soči. Tam se už ve třetí minutě prosadil domácí O'Dell a už to vypadalo, že Ufa prohraje i pátý zápas v řadě. Ovšem díky tomu, že domácí hodně faulovali se naskytovaly možnosti vstřelení gólů pro hosty. Tu potrestal ve dvacáté minutě Hartikainen v přesilové hře. O sedm minut později vstřelil branku Omark, opět z přesilové hry a Ufa vedla 2:1. Ve třetí třetině se ve čtyřicáté osm minutě prosadil Arzamastsev, rovněž z přesilové hry a Ufa konečně dokázala vyhrát. Nejlepším střelcem je se třinácti góly Joonas Kemppainen. Hlavním trenérem je Erkka Westerlund.
V dalším zápase ruské KHL se proti sobě utkají týmy Salavat Julajev Ufa a Ak Bars Kazaň. Tato mužstva se proti sobě utkala naposledy v přátelském utkání před třemi měsíci, kdy Kazaň vyhrála v domácím prostředí těsně 4:3. Dnes se bude hrát na v Ufa Aréně. Tato hala nabídne kapacitu pro 8 070 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.