KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Petrohrad - 4. října 2017   16:00

1:6
(0:3, 0:2, 1:1)
Petrohrad
Petrohrad
08:46' Hersley  (Širokov, Koskiranta) • 11:27' Kovalčuk  (Dacjuk, N. Gusev) • 13:17' Barabanov  (Prochorkin, N. Gusev) • 26:48' N. Gusev  (Prochorkin) • 29:10' Kovalčuk  (Šesťorkin) • 54:32' Kovalčuk  (Dacjuk)
Ufa
Scrivens (27. Fedotov) – Gončarov (C), Panin, Arzamascev, Larsen, S. Garejev, Loginov, Petrišev – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin – Hartikainen, Omark, Kemppainen – Fjodorov, Kokarev, Busarov – Korotkov, Soloduchin, M. Majorov – Skorikov.
Beljajev, Olenin – Zacharenkov, Šeljanin
Ufa Arena
Petrohrad
Šesťorkin (Koskinen) – Vojnov, Gavrikov, Hersley, Rykov, Zub, Zubarev, Čudinov – S. Plotnikov (C), Dacjuk (A), Kovalčuk – Karpov, Koskiranta (A), Širokov – Barabanov, Prochorkin, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Kalinin – M. Malcev.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Je dobojováno! Hosté dnes dokonale potvrdili svou suverenitu v KHL a z ledu Ufy si odnesli jasné vítězství. V první třetině si po brankář Patrika Hersleyho, Ilji Kovalčuka a Alexandra Barabanova vypracovali pohodlný náskok 3:0.
Ten ve druhé periodě ještě navýšili. Ve 27. minutě se prosadil Nikita Gusev a po něm také podruhé v zápase Ilja Kovalčuk. Následně se sice dočkali snížení zásluhou Omarka, ale gól nakonec nebyl uznán pro předchozí Omarkův kontakt se Šesťorkinem v brankovišti hostů.
V posledním dějství sice za domácí snížil Teemu Hartikainen, jehož přihrávku si srazil do vlastní brány obránce Vojnov. Poslední slovo však měli hosté. Ilja Kovalčuk bleskově využil v 55. minutě přesilovou hru a završil tak svůj hattrick. SKA si tedy veze z Ufy tři body z výhry 6:0 a ani v osmnáctém utkání v ročníku ještě nenašlo přemožitele.
59:40'
Hosté kombinují s pukem na vlastní polovině a do nějakého útočení se již neženou.
59:18'
Kovalčuk sice stihl puk v útočném pásmu, ale poté nepřesnou přihrávkou připravuje svůj tým o pásmo.
59:00'
Probíhá poslední minuta utkání. Mezitím si domácí brankář připsal další úspěšný zákrok, ale jeho tým ještě bude muset minutu vzdorovat svému soupeři.
58:23'
Vojnov chtěl nyní odčinit situaci při gólu Ufy, kdy si srazil puk do vlastní brány, ale jeho dělovku Fedotov dobře viděl a kotouč ukryl ve své výstroji.
57:48'
Hosté už jsou však znovu usazeni v pásmu a hledají možnost k ohrožení domácí brány.
56:58'
Enver Lisin se při vlastním oslabení proháčkoval až před Šesťorkina, který musel pokus domácího hráče zlikvidovat dalším vynikajícím zákrokem. To byla velká škoda pro Ufu.
54:32'
Petrohrad právě vstřelil branku!
A hosté rychlostí blesku přesilovku vyžívají! Pavel Dacjuk vyhrál buly přesně na hůl ILJI KOVALČUKA, jenž se s pukem vůbec nepáral a nekompromisní ranou pod břevno kompletuje v dnešním utkání hattrick. Asistence: Pavel Dacjuk.
54:28'
Domácí kapitán Panin si nyní počkal na Prochorkina a kolenem jej nevybíravě poslal k ledu. To byl velmi nebezpečný zákrok, po kterém se hostující forvard jen velmi těžce zvedá z ledu. Panin inkasuje 5 minut za faul kolenem a osobní trest do konce utkání.
54:16'
Hostující celek hraje v plném počtu. Ufě se tato početní nevýhoda hrubě nevyvedla.
53:59'
Hosté opět v poklidu vyhazují kotouč až k Fedotovovi a početní výhoda Ufy je pomalu u konce.
53:12'
V útočné třetině však nepobyli dlouho. SKA totiž znovu posílá kotouč přes všechny čáry a posílá na led nové síly.
52:58'
Až teď se domácí usadili v pásmu, kde však zatím kombinují podél mantinelu.
52:20'
Domácí publikum už hlasitě píská po dalším vyhození hostů. Ufa je v této přesilovce zatím naprosto bezradná.
51:58'
A nic na tom nezměnilo ani další vyhození Petrohradu, který se poměrně s přehledem brání.
51:02'
SKA navíc znovu vyhazuje. Ufě se tato početní výhoda zatím příliš nedaří.
50:20'
Ufa však mohla inkasovat při vlastní přesilovce! Její obraně totiž ujel jeden z hráčů Petrohradu, který však své sólo nezakončil přesně a bránu Fedotova minul.
49:50'
Hostům se však daří vyhodit a oba celky této situace využívají ke střídání.
49:16'
Nakonec z toho bude poměrně komplikace pro hosty. Maxim Čudinov dostává pětiminutový trest za podražení plus osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.
49:10'
Nyní to jsou jednoznačně hráči Ufy, kdo panuje na ledě. Ti si navíc zahrají po faulu na Omarka další přesilovou hru.
48:20'
To se mu nakonec podařilo, a přestože si domácí vypracovali poměrně slibné možnosti, tak druhou branku zatím nepřidali.
47:58'
Šesťorkin chtěl za vlastní bránou pomocí s rozehrávkou, ale puk namířil jen na hole domácích, a tak se jeho tým bude muset bránit.
46:55'
Do dalšího kontru uháněla Ufa, ale na poslední chvíli dokázala zasáhnout hostující obrana. Domácí ale evidentně se vstřeleným gólem dostali větší apetit do útoku.
46:37'
Šesťorkin znovu ve velké šanci Ufy úspěšnější! Na hostující bránu se hnal z pravé strany Majorov, ale hostující brankář vytasil další důležitý zákrok.
45:58'
Domácí fanoušci ženou svůj celek za dalším gólem. Tentokrát si však obrana hostů počínala na výbornou.
44:19'
Ufa právě vstřelila branku!
Nyní už gól Salavatu Julajev platí a je tedy sníženo! Rychlý brejk domácích táhl po pravé straně TEEMU HARTIKAINEN, jenž svou přihrávkou před bránu hledal Linuse Omarka. K němu však kotouč nedoputoval, neboť si ho za záda vlastního brankáře srazil obránce Vojnov. Asistence: Joonas Kemppainen.
43:49'
Kombinace Bodrova a Lisina k ohrožení brány Petrohradu nevedla. Kupředu tak může znovu spěchat hostující tým.
42:25'
Dělovka Zubareva byla sražená padajícím hráčem domácích, ale i přesto zůstává SKA u puku.
41:17'
40:59'
Nikita Gusev mohl přidat šestou branku! Po krásné přihrávce napříč pásmem pálil pod břevno. V cestě kotouči do sítě zamezil skvělým obranným zákrokem obránce Gončarov,jenž puk ramenem vyrazil do ochranné sítě.
40:30'
Domácí získali cennou půlminutu mimo své obranné pásmo, ale nyní už je u puku znovu Petrohrad, který spěchá do útočné třetiny.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:50.
I druhé dějství je za námi. V něm SKA pokračovalo v aktivní hře, ze které vytěžilo další dvě branky. Nejprve ve 27. minutě Nikita Gusev pěknou ranou na bližší tyč vyhnal Scrivense z brány a poté přivítal střídajícího Fedotova v bráně pátou brankou Ilja Kovalčuk. Ufě se sice podařilo dostat puk za Šesťorina, ale po přezkoumání videa se ukázalo, že zakončující Linus Omark předtím atakoval hostujícího brankáře a gól tak nemohl být uznán. Petrohrad tedy vede po 40 minutách 5:0.
40:00'
39:30'
Fedotov měl nyní štěstí, že Širokovovi vložil jeden z beků hůl do střely. Hostující útočník by jinak dozajista prázdnou bránu trefil.
39:17'
Tak a je to tady znovu! Domácí protestují, ale sudí jsou nekompromisní a trestají lavičku Ufy menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.
39:00'
Hlasatel v Ufa Areně ohlásil poslední minutu druhé třetiny.
38:20'
Petrohrad velmi dobrým pohybem komplikuje rozehrávku soupeře, který teď navíc nepřesnou přihrávkou ztrácí kotouč.
37:42'
Fedotov musel velmi rychle přikrýt puk po střele Zubareva, protože se k němu už už řítil dojíždějící Nikita Gusev.
37:10'
Rána od modré čáry bez přípravy minula Šesťorkinovu klec a hostující brankář tak nemusel vůbec zasahovat.
36:50'
A hra se před hostujícího brankáře záhy znovu vrací. SKA se totiž provinilo zakázaným uvolněním.
36:03'
Linus Omark zkoušel vypálit ihned po buly, ale Šesťorkin v bráně SKA se nenechal zaskočit. Následuje tedy další buly v obranném pásmu Petrohradu.
35:46'
Vyloučený Omark je zpět ve hře. SKA si v této početní výhodě nevypracovalo skoro žádnou střelu a bude se hrát opět ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách.
35:30'
Petrohradu se přesilovka zatím příliš nedaří. Salavat Julajev nyní strávil pár chvil ve svém útočném pásmu.
35:07'
A i nyní se Ufa dokázala osvobodit a posílá do hry čerstvé hráče.
34:30'
Po dělovce z pravého kruhu a dobré práci domácích u mantinelu ztrácí hostující celek útočné pásmo.
33:46'
Trochu přísné rozhodnutí, nicméně s tím domácí nic neudělají. Následují dvě minuty pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si odsedí Linus Omark.
33:03'
Nepřesné založení útoku stojí domácí kotouč. SKA se tak velmi lacino dostává znovu k puku.
32:40'
Že hrají hosté ve velké pohodě, demonstrovali i malou domů s brankářem Šesťorkinem, který následně posunuje puk dále na své kolegy.
32:20'
Ten si navíc připisuje další úspěšný zákrok a po jeho zásahu lapačkou následuje přerušení a reklamní přestávka.
31:50'
Po delší odmlce se o slovo přihlásili znovu hosté, ale Fedotova překonat nedokázali.
31:16'
V nepřehledné skrumáží před bránou hostů se nejlépe zorientoval Linus Omark, který bekhendem nahrnul puk zpět do brankoviště, kde si jej Nikolaj Prochorkin srazil za vlastního brankáře. Celou situaci ještě rozhodčí přezkoumal u videa kvůli Omakovému postavení v brankovišti, jenž měl podle protestu hostů bránit Šesťorkinovi ve hře. Protest SKA byl shledán jako oprávněný a rozhodčí se rozhodli gól neuznat.
29:10'
Jenže to se jim stalo osudným! Čerstvé síly nestačily téměř ani naskočit na led, když Šesťorkin bleskurychle poslal kotouč na útočnou polovinu na ILJU KOVALČUKA, jenž puk zavezl do pásma a při přečíslení tří proti jednomu zamířil z prostoru pravého kruhu přesně pod levou ruku Fedotova. Asistence: Igor Šesťorkin.
28:58'
Až teď se domácí osvobozují a rychle uhánějí na střídačku.
28:33'
Kovalčuk měl nabito na modré čáře, ale napálil pouze clonícího hráče Ufy. SKA však i nadále zůstává u puku v útočné třetině.
27:59'
Fedotova v bráně přivítali hosté dvěma střelami, které novic v bráně Ufy v pohodě pokryl. Buly v obranném pásmu Salavatu Julajev.
27:27'
Domácí navíc budou hrát znovu v oslabení. Linus Omark dostává dvě minuty za sekání.
26:48'
Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Ben Scrivens, přichází Ivan Fedotov.
26:48'
Tady už to pro Ufu zavání debaklem! Nikolaj Prochorkin adresoval přesnou přihrávku na hůl NIKITY GUSEVA, který si z levé strany sjel do prostoru levého kruhu a střelou přes obránce na bližší tyč vyhání Scrivense na střídačku. Asistence: Nikolaj Prochorkin.
25:27'
24:50'
Obrovský závar před Šesťorkinem, který ani v tomto případě neinkasoval! Hostující brankář odolal několika střelám soupeře a i v tomto případě drží čisté konto.
24:15'
Po skrumáži v rohu sudí přerušuje hru a vykazuje Salavat Julajev do neutrální zóny, kde se bude vhazovat.
23:50'
Petrohrad zatím oslabení hraje velmi dobře a kotouč putuje přes všechny čáry až to obranného pásma Ufy.
23:27'
Jegor Rykov oslabuje svůj celek, který si vyzkouší další početní nevýhodu. Obránce SKA dostává menší trest za hození hole.
23:10'
Ufa posunuje kotouč jen do středního pásma a její hráči odjíždějí na střídačku, odkud na led naskakují čerstvé síly.
22:22'
Zubarev měl nabito mezi kruhy, ale ani on další branku SKA nepřidal. Svůj pokus totiž vůbec neumístil mezi tři tyče.
21:02'
Enver Lisin ve velké šanci selhal! Z pravé strany si dobře sjel až do středu a nikým neatakován prověřil Šesťorkina. Ten předvedl další vynikající zákrok a drží tedy stále čisté konto.
20:25'
O první ránu ve druhé třetině se postarali domácí. Ta však byla nepřesná a letěla nad Šesťorkinovu bránu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:52.
První dvacetiminutovka je minulostí a ta byla jasně ve znamení SKA. Hosté hrají opravdu ve velké pohodě, což potvrdili v této části hry, kdy nasázeli hned tři branky. Nejprve v 9. minutě využil přesilovku tvrdou a zároveň přesnou ranou Patrik Hersley. O pár minut později hrál Petrohrad další početní výhodu a i tu dokázal využít. Tentokrát po krásné kombinaci Guseva a Dacjuka měl snadnou pozici na skórování Ilja Kovalčuk. A aby toho pro domácí nebylo málo tak o necelé dvě minuty na to po další parádní akci zvyšoval již na 3:0 Alexandr Barabanov. Jelikož Ufa své přesilovky a možnosti nevyužila, odnáší si hosté do kabin pohodlný náskok 3:0.
20:00'
19:50'
Domácí ještě nahazují puk do pásma, ale z tohoto útoku už nic nebude a třetina je pomalu u konce.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny. Mezitím Scrivens musel znovu zasahovat u své levé tyče, ale čtvrtý gól zatím za svá záda nepustil.
18:36'
Další rána od modré čáry prosvištěla kolem tyče Scrivensovy brány. Petrohrad i nadále zůstává v útoku.
18:24'
Scrivens teď musel podstoupit souboj za svou bránou s Korotkovem, ale situaci zvládl. Následně je hra přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu Salavatu Julajev.
17:38'
Domácí se snažili vymanévrovat situaci za bránou SKA. Hosté se ovšem poměrně v pohodě ubránili a získali tak znovu kotouč na své hokejky.
16:40'
Majorov zkoušel najít z pravé strany někoho ze svých spoluhráčů najíždějících před bránu, ale jeho pas byl příliš prudký. U puku jsou tak znovu hosté.
15:52'
I další oslabení SKA přežilo a vyloučený Kovalčuk je zpět ve hře. Hraje se tedy znovu v pěti proti pěti.
15:20'
Domácí teď dlouho drželi soupeře zamčeného v pásmu, ale ten se nakonec dokázal ubránit a vyhodit puk ze své třetiny.
14:30'
Teemu Hartikainen měl na holi snížení! Finský forvard pálil po přihrávce z mezikruží, ale Šesťorkin vyšel ze souboje znovu jako vítěz.
13:52'
Ilja Kovalčuk znovu neudržel nervy na uzdě a v obranném pásmu dalším zbytečným zákrokem srazil jednoho z domácích hráčů. Poté se na ledě strhla menší mela, ale na lavici trestů za nedovolené putuje jen hostující hráč.
13:17'
V tom samém čase si domácí lavička bere oddechový čas. Trenér Ufy musí s průběhem něco dělat a uklidnit své svěřence.
13:17'
Tak tohle nevypadá s domácími vůbec dobře! SKA přidává další branku a jen dokazuje, v jaké pohodě v letošním ročníku hraje. Nikolaj Prochorkin zavezl kotouč do útočného pásma, poté jej předal do druhé vlny najíždějícímu Gusevovi, jenž ještě celou akci vyšperkoval na pravý kruh, odkud ALEXANDR BARABANOV mířil přesně do prázdné brány domácích. Asistence: Nikolaj Prochorkin, Nikita Gusev.
11:27'
SKA během chvilky navyšuje náskok a drží si stoprocentní úspěšnost v přesilových hrách v tomto duelu! Od pravého mantinelu dostal Nikita Gusev puk do středu na Pavla Dacjuka, jenž krásnou přihrávkou uvolnil na levém kruhu ILJU KOVALČUKA, jenž už neměl problém trefit odkrytou bránu Ufy. Asistence: Pavel Dacjuk, Nikita Gusev.
10:32'
Arťom Fjodorov již odjíždí za katr. Domácí hokejista bude rád, jak si své dvě minuty za podražení odsedí celé.
10:19'
Gusev zkoušel své štěstí u levé tyče, ale puk za čáru neprotlačil. To vše v signalizované výhodě po faulu právě na pronikajícího Guseva. Hosté si zahrají další přesilovku.
08:46'
Tak hosté přeci jen stihli využít přesilovku a dostávají se do vedení! Sergej Širokov míchal s pukem u pravého mantinelu a následně nabil na modrou čáru PATRIKU HERSLEYMU, jenž ranou těsně nad ledem bez přípravy zamířil přesně k levé tyčce Scrivensovy brány. Asistence: Sergej Širokov, Jarno Koskiranta.
08:25'
A znovu to domácí zvládli. Kotouč je opět za bránou SKA a jeho přesilovka pomalu končí.
07:46'
I Ufa se dokázala osvobodit a odpaluje puk až k Šesťorkinovi.
07:29'
Scrivens měl proti této ráně od modré čáry dobrý výhled a kotouč tak ztlumil ve své výstroji, čímž přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
06:56'
Denis Kokarev už putuje na trestnou lavici, kde se odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.
06:55'
Konkrétně to byl Nikolaj Prochorkin, který si stáhl puk mezi kruhy. Následně jeho střelu vyráží pozorný Scrivens. Bude se však vylučovat a SKA bude hrát první početní výhodu.
06:39'
Makarov servíroval puk z otočky před bránu, ale svým pasem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Dopředu již však spěchají hosté.
06:23'
Hra je přerušena a na programu je první reklamní přestávka. Po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Petrohradu pásmu.
05:36'
Ilja Kovalčuk opustil trestnou lavici a SKA hraje znovu v pěti hráčích v poli.
05:16'
Šesťorkin musel znovu vytáhnout důležitý zákrok. Tentokrát se ho snažil překonat z dobré pozice pálící Arzamascev, ale ani ten se svou ranou neuspěl.
04:40'
Hosté znovu vyhazují přes všechny čáry a dokonce získali několik cenných sekund v útočném pásmu.
04:19'
Larsenova bomba doletěla až k Šesťorkinovi, který ji na poslední chvíli dokázal vykopnout špičkou levého betonu.
03:50'
SKA se ovšem dokázalo osvobodit a Ufa se musí pro puk vracet až do svého obranného pásma.
03:36'
Zbytečný faul Ilji Kovalčuka v útočném pásmu. Hostující útočník inkasuje menší trest za sekání a jeho celek čeká první oslabení.
03:15'
Ilja Kablukov se odhodlal ke střele přes obránce z prostoru mezi kruhy. Svůj pokus však namířil přesně do míst, kde byl připravený gólman Scrivens.
02:20'
Poprvé se osmělili i domácí hokejisté, kteří byli hlasitě podporování svými fanoušky. K jejich nelibosti však záhy o kotouč přišli.
01:02'
Nyní už to byla o poznání lepší pozice! Karpov se ocitl ve velké šanci pro změnu na pravém kruhu, ale ani on nedokázal Scrivense překonat. Následně se to nepodařilo Koskirantovi ani jeho dorážejícím kolegům.
00:20'
Po vyhraném buly se hosté i s trochou štěstí dostali v útočném pásku do zakončení, ale střela z otočky z levého kruhu byla nepřesná.
00:01'
Ufa Arenou právě dozněla ruská hymna a utkání za malou chvíli začne.
Poslední tři vzájemná utkání

1.2.2017 Ufa – Petrohrad 1:3
25.8.2016 Petrohrad – Ufa 7:1
26.12.2015 Ufa – Petrohrad 2:1 pp.
Češi a Slováci na soupiskách

Ani v jednom týmu nefiguruje žádný český nebo slovenský hokejista.
SKA Petrohrad

SKA je zatím suverénem ligy a ze sedmnácti střetnutích neodcházel ani jednou poražen. Na svém kontě má tedy 48 bodů a s velkým náskokem vévodí jak své konferenci, tak i celé KHL.
Nejlepším mužstvem je také ve statistice vstřelených gólů. Těch nasázel hned 79, což je skutečně úctyhodná bilance.
Na prvním místě se rovněž drží v tabulce venkovních týmů soutěže. Po devíti utkáních nasbíral 26 bodů a dnes bude chtít určitě svou neporazitelnost prodloužit na ledě Ufy.

Salavat Julajev Ufa

Ufa si zatím v dosavadním průběhu nevede špatně. Po šestnácti zápasech se drží na 6. místě Východní konference s celkovým počtem 27 bodů.
Výborně si navíc počíná v ofenzivní činnosti. Útok Ufy dokázal nastřílet 51 branek a v tomto ohledu je druhým nejlepším celkem soutěže.
I před vlastním publikem na tom není vůbec zle. V Ufa Areně vytěžila z 11 duelů 19 bodů a náleží jí 2. příčka v tabulce domácích týmů Východní konference.

2.10.2017 Ufa – Jugra 1:2 sn.
28.9.2017 Lada – Ufa 2:3 pp.
26.9.2017 Čeljabinsk – Ufa 3:2
24.9.2017 Jekatěrinburg – Ufa 4:0
22.9.2017 Magnitogorsk – Ufa 3:4