KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Vitaz - 17. ledna 2018   15:00

Ufa
Ufa
16:53' Tkačov (Burdasov) • 27:24' Hartikainen (Larsen, Panin) • 39:35' Omark (Burdasov) • 58:11' Loginov (Tkačov, Zubov)
Vitaz
Samonov (Saprykin) – A. Semjonov (C), Voronkov, Mozík, Golovkov, Jepišin, S. Romanov, Pautov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Rendulić, Horák (A), Švec-Rogovoj – A. Lazarev, D. Sjomin, Orlov – Vyglazov, Moisejev, Kopejkin (A).

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec. Salavat Julajev Ufa nakonec zaslouženě vyhrála v domácím prostředí 4:1.
V 59. minutě si domácí pojistili výhru, když se v přesilové hře prosadil Loginov.
59:14'
Hosté se ještě pokoušejí vstřelit branku a dostali se do pásma Ufy, ovšem puk je nyní u mantinelu kde se o něj svádí boj.
58:51'
Nyní skončila rána domácích jen vedle brány.
58:11'
Ufa právě vstřelila branku!
Pravděpodobně je rozhodnuto! ALEXANDR LOGINOV vypálil od modré čáry tvrdou střelu, která skončila za zády Samonova. Ufa tak vstřelila branku už podruhé v přesilové hře a vede 4:1! Asistence: Vladimir Tkačov, Ilja Zubov.
57:50'
Linus Omark poslal přihrávku před bránu na Joonase Kemppainena, který z jedné vystřelil, ale pouze do připraveného Alexandra Samonova.
57:24'
57:19'
Anton Burdasov vystřelil jen do připraveného brankáře hostů.
56:49'
Tohle je problém pro hosty, jelikož jdou do oslabení a nyní se budou bránit ve hře 3 na 4.
56:49'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., sekání).
56:26'
Vladimir Tkačov vypálil, ale Alexandr Samonov byl připraven.
56:06'
Domácí samozřejmě nikam nespěchají a drží puk v pásmu Podolsku.
55:45'
Nyní bude na ledě více místa, jelikož se bude hrát dvě minuty 4 na 4.
55:24'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Stanislav Romanov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hrubost).
55:08'
Nyní jsou u puku domácí, kteří sevřeli hosty.
54:24'
Joonas Kemppainen se dostal k odraženému puku, ale z velkého úhlu nedostal kotouč do brány hostů.
53:30'
Domácí hráči jsou ve třetí periodě zakřiknutí a hosté je přehrávají ve všech ohledech. Ovšem zatím skvěle chrání domácí svatyni Ivan Nalimov.
52:55'
Další nebezpečná šance hostů, kteří hrají ve třetí třetině skvěle.
52:17'
Střela Arťoma Švece-Rogovoja byla zblokována, ale u kotouče jsou opět hosté.
52:00'
Anton Burdasov se teď ocitl v gólové šanci, ale jeho střelu z pravé strany skvěle chytil Alexandr Samonov.
51:38'
Ufa se provinila ofsajdem.
51:03'
Další obrovská příležitost Podolsku, tentokrát to byl Dmitrij Sjomin, který dostal skvělou přihrávku před bránu, ale ještě si puk zpracoval a následně vypálil do Nalimova, který se rychle přesunul.
50:21'
Velká šance hostů kdy se do zakončení dostal Arťom Švec-Rogovoj, ale Nalimov opět předvedl skvělý zákrok a poté v chumlu hráčů domácí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
49:46'
Skvělý zákrok předvedl Ivan Nalimov proti střele hostujícího hráče.
49:43'
49:17'
Hráči Ufy na chvíli podrželi puk ve třetině hostů, ale nyní drží Podolsk kotouč v pásmu domácích.
48:43'
Rendulič naznačil střelu, ale nakonec přihrál. Po chvíli už ale vystřelil Vojtěch Mozík, ovšem s jeho pokusem si poradil Ivan Nalimov.
48:19'
Hosté tak mohou snížit při přesilové hře. Ve třetí třetině je zatím hra vyrovnaná, možná o trochu lepší jsou právě hosté.
47:43'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., podražení).
47:29'
46:46'
Následná střela skončila zblokována v ochranné síti.
46:33'
Málem se hostující hráč opět dostal do samostatného úniku jako na začátku utkání, ale tentokrát se mu puk zamotal pod nohy.
45:59'
Ufa tak má další přesilovou hru, která minule skončila pro domácí skvěle, jelikož vstřelili branku.
45:29'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Michail Orlov – 2 min., podražení).
45:15'
Hosté se dostali ke střele, ale Ivan Nalimov byl připraven.
43:52'
Domácí nyní získali puk pod kontrolu po dlouhé době a vydali se do třetiny Podolsku.
42:15'
Na začátku třetí třetiny jsou zatím aktivnější hosté, kteří drží puk pod kontrolou a zatím ho nepůjčili domácím.
41:24'
Borna Rendulić se dostal po levé straně, ale následně zamířil vedle brány.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:45.
Druhá dvacetiminutovka je u konce a Ufa se vytvořila už dvoubrankový náskok. Ve 28. minutě Larsen poslal puk před bránu, kde ho tečoval Hartikainen a kotouč zamířil přesně mezi betony Samonova. Ve 40. minutě domácí využili přesilovou hru, když se ke střele dostal Omark a jeho pumelice vymetla levou šibenici.
40:00'
39:35'
Tak to byla rána, která snad protrhla síť v bráně za zády Alexandra Samonova! Po pěkné předávce puku se dostal ke střele LINUS OMARK a pumelicí do levé šibenice poslal Ufu v přesilové hře do dvoubrankového vedení! Asistence: Anton Burdasov.
39:11'
Ufa tak má přesilovou hru, ve které může svůj náskok navýšit.
39:11'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Michail Jepišin – 2 min., podražení).
38:35'
Opět musel být Ivan Nalimov ve střehu, jelikož na něj přiletěla další střela..
38:19'
Igor Golovkov si udělal místo a vypálil, ovšem střelu chytil bez problémů Ivan Nalimov.
37:55'
Ufa je jasně lepším týmem, ovšem v obraně už to tak skvělé není.
37:11'
Teemu Hartikainen se snažil překvapit brankáře střelou bekhendem, ale ta neměla razanci.
36:34'
Dmitrij Sajustov dostal skvělou přihrávku před bránu kde se ocitl úplně sám, ale střelou k levé tyči na Samonova neuspěl a ten puk vyrazil.
36:02'
Střela hostů byla zblokována a dopředu jdou opět domácí.
35:42'
35:15'
Nyní Podolsk sevřel domácí hráče a poslal nebezpečnou střelu, která ale šla vedle brány.
34:38'
Hosté mohou vyrovnat při přesilové hře, ovšem zatím se nedostali ke střele.
33:42'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Anton Burdasov – 2 min., vražení na hrazení).
33:42'
Nyní došlo na hrací ploše k menší roztržce po faulu na hostujícího hráče.
32:37'
Borna Rendulić se řítil sám na Ivana Nalimova, ale ten předvedl fantastický zákrok betonem!
31:43'
Linus Omark se dostal středem hrací plochy ke střele, ale ta byla zblokována do ochranné sítě.
30:36'
Vjačeslav Soloduchin se dostal do zakončení z levé strany, ale puk za záda Samonova nedostal, ovšem tlak Ufy dál trvá.
29:44'
Anton Burdasov se ocitl ve skvělé střelecké příležitosti, ovšem svou střelu napálil pouze do připraveného Alexandra Samonova.
28:51'
Hosté se opět dostali do šance, ale obrana Ufy skvěle zapracovala. Poté šli dopředu právě domácí, konkrétně ujel po levé straně Vladimir Tkačov, který předal puk Arzamasceovi, ale s jeho pokusem si následně poradil Alexandr Samonov.
27:24'
Philip Larsen poslal střelu po ledě před bránu kde byl připraven TEEMU HARTIKAINEN, který kotouč tečoval přesně mezi betony Samonova a Ufa jde do vedení 2:1! Asistence: Philip Larsen, Grigorij Panin.
26:40'
Ufa získala puk ve vlastní třetině a opět se dostala dopředu a nyní je v pásmu Podolsku.
25:19'
Anton Lazarev dostal přihrávku před bránu kde byl následně úplně sám, ale Ivan Nalimov předvedl skvělý zákrok.
24:48'
Domácí opět drží puk v pásmu Podolsku, ale poté ho ztratili.
23:39'
Hosté získali puk ve své třetině, ale přes střední pásmo se nedostali.
21:38'
Sražená střela Antona Lazareva skončila jen nad bránou Nalimova.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:55.
První třetina je u konce a stav je zatím nerozhodný 1:1. Už ve 2. minutě využil Švec-Rogovoj zaváhání domácích, kteří hráli přesilovou hru a ujel sám na bránu, kde si následně poradil i s Nalimovem a poslal Podolsk do vedení. Poté Ufa dominovala hře, ale stále nemohla dát branku. To se ovšem povedlo v 17. minutě Tkačovi, který se po bojích před bránu dostal ke střele a překonal Samonova.
20:00'
19:18'
V dobré příležitosti se nyní ocitl Arťom Fjodorov, ovšem Alexandr Samonov puk na dvakrát chytil.
18:53'
Alexej Makejev nedostihl přihrávku, jelikož byl jako první u kotouče Ivan Nalimov.
17:54'
Domácí dál pokračují v tlaku a opět drží puk v pásmu Podolsku.
Branka je uznána a Ufa tak vyrovnává na 1:1!
Ovšem pozor! Hlavní rozhodčí se jde ještě poradit s videorozhodčím.
16:53'
Ale teď už je to gól! VLADIMIR TKAČOV dovezl puk k bráně, poté si jí objel a po bojích před hostující svatyní se ke kotouči opět dostal a tentokrát zavěsil puk za záda Samonova! Ufa tak srovnává stav na 1:1. Asistence: Anton Burdasov.
15:25'
Domácím se nedaří dostat se do nějaké větší šance i když mají puk pod kontrolou.
14:05'
Obránce Vojtěch Mozík vypálil na svatyni Nalimova, ale ten byl připraven.
13:52'
Nyní se domácí hráči provinili zakázaným uvolněním a následuje buly v pásmu Ufy.
13:20'
Potom co se přerušila hra následuje komerční přestávka.
12:06'
Následně ale hráči Podolsku o kotouč přišli a domácí si opět přihrávají ve třetině hostů a čekají kudy by mohli ohrozit bránu Samonova.
11:31'
Domácí hráči dál obléhají branku Podolsku, ale poté ztratili puk a dopředu mohou jít hosté.
11:01'
Alexandr Samonov je dnes ve skvělé formě a hráči Ufy ani ze tří dorážek nedostali kotouč za jeho záda.
10:25'
Další šance Ufy, ovšem i tentokrát předvedl Alexandr Samonov skvělý zákrok.
08:38'
Český hráč Roman Horák se dostal ke střele, ovšem Ivan Nalimov byl opět připraven a kotouč chytil do své moci.
07:53'
Po nepřesné přihrávce Ufy se hosté dostali do pásma domácích, ale střela na brankáře Nalimova nepřišla.
06:39'
Opět se dostal domácí hráč do zakončení, ale ani tentokrát Samonova nepřekonal. Nicméně Ufa je stále aktivní jako od začátku utkání, ovšem prohrává 0:1. Nyní následuje komerční přestávka.
06:10'
Hosté nyní drží puk za bránou Nalimova, ale ke střele se poté nedostali.
05:35'
05:03'
Nyní skončil puk jen v ochranné síti a po následném buly domácí vyhodili puk do bezpečí.
04:02'
Ufa tak nevstoupila do zápasu zrovna nejlépe a nyní se musí bránit v oslabení.
03:35'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Linus Omark.
03:06'
Další chumel hráčů před bránou Samonova, ale do zakončení se nyní žádný domácí hráč nedostal.
02:44'
Hosté se tak v oslabení skvěle ubránili a ještě vstřelili branku a do zápasu tak vstoupili senzačně.
02:36'
01:58'
Viťaz právě vstřelil branku!
Ale je to Podolsk, který jde do vedení! Velká chyba domácí obrany, po které upaloval sám na bránu ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ a přesnou střelou mezi betony posílá hosty do vedení v oslabení! Asistence: Nikita Vyglazov.
01:44'
A Ufa se dostala do velké šance, ovšem brankář si sní poradil.
01:06'
Domácí tak mají hned na začátku utkání přesilovou hru. Zatím se drží v pásmu Podolsku.
00:36'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Borna Rendulić – 2 min., podražení).
00:18'
Joonas Kemppainen se hned na začátku utkání dostal do šance, ovšem brankář Alexandr Samonov si s jeho pokusem poradil.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Bartulis, Loginov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Fjodorov, Zubov (C), Lisin (A) – Tkačov, Sajustov, Burdasov – Soloduchin, Juňkov, M. Majorov – Kuzmin.

HC Viťaz: Saprykin (Samonov) – A. Semjonov (C), Voronkov, Mozík, Golovkov, Jepišin, S. Romanov, Pautov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Rendulić, Horák (A), Švec-Rogovoj – A. Lazarev, D. Sjomin, Vyglazov – Moisejev, Kopejkin (A).

Rozhodčí: Eduard Ibatulin, Anton Lavrentyev – Nikita Vilyugin, Evgeny Yudin.
HC Viťaz:

Podolsk se momentálně v Západní konferenci nachází na jedenáctém místě s padesáti sedmi body a skóre 119:147. V posledním utkání přivítal na svém ledě Jekatěrinburg. Už po první třetině ale prohrával vysoko 0:3. Ve druhé dvacetiminutovce sice vsítil branku Dvurečensky, ale v poslední třetí periodě hosté přidali další dvě branky a Jekatěrinburg vyhrál jasně 5:1. Nejlepšími střelci jsou s šestnácti góly Makejev a Afinogenov. Hlavním trenérem je Valery Belov.
Salavat Julajev Ufa:

Ufa se momentálně nachází na sedmém místě se sedmdesáti sedmi body a skóre 129:126. V posledním utkání zavítala na led Čerepovce. Tam sice po dvou třetinách prohrávala už 2:0, ale v závěrečné periodě po dvou gólech Burdasova se šlo do prodloužení. Tam se přesně po minutě prosadil domácí hráč a Ufa si tak po prohře 2:3 v prodloužení odvezla pouze bod. Nejlepším střelcem je se sedmnácti góly Hartikainen. Hlavním trenérem je Erkka Westerlund.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Salavat Julajev Ufa a HC Viťaz. Naposled se spolu tato mužstva utkala před čtyřmi měsíci, když Ufa vyhrála v Podolsku 4:2. Nyní se bude hrát na v Ufa aréně. Tato hala nabídne kapacitu pro 8 250 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.