KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Jaroslavl - 27. října 2017   18:30

Vitaz
Vitaz
2:4
(0:1, 1:3, 1:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
11:28' Kozun  (Alexejev, Kontiola) • 24:52' Lugin  (Ljubuškin, Ivanov) • 29:54' Korškov  (Rafikov) • 30:59' Kontiola  (Čerepanov, Ljubuškin)
Vitaz
Gusev, Ansons – Savenkov, Mikhel
Viťaz Ice Palace
Jaroslavl

59:30'
Birjukov upaluje na střídačku a Viťaz to zkusí v šesti, nejspíše je ale pozdě.
59:04'
Domácí v pěti.
57:04'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (2 min. – příliš mnoho hráčů).
45:04'
Viťaz právě vstřelil branku!
Autorem branky je VOJTĚCH MOZÍK. Asistence: Borna Rendulić a Alexandr Nikulin.
45:01'
Lokomotiv hraje v pěti.
43:01'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Rušan Rafikov – 2 min., hákování).
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli hned čtyři branky, z nichž hned tři padly do sítě Viťazu. Ten tak prohrává o tři góly a dnešní utkání nejspíše prohraje.
40:00'
39:02'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., hrubost).
35:30'
Domácí jsou opět v plném počtu. Na rozdíl od svého soupeře ještě v početní nevýhodě dnes neinkasovali.
33:30'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Kopejkin – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
30:59'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Autorem branky je PETRI KONTIOLA. Asistence: Nikita Čerepanov a Ilja Ljubuškin.
29:54'
Autorem branky je JEGOR KORŠKOV. Asistence: Rušan Rafikov.
28:09'
Lokomotiv zvládl druhé oslabení lépe a neinkasoval. Teď se může opět vydat do útočných akcí.
26:09'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Roman Manuchov – 2 min., hákování).
24:52'
Autorem branky je DMITRIJ LUGIN. Asistence: Ilja Ljubuškin a Georgij Ivanov.
23:19'
Domácí tým se prosazuje v přesilové hře! Autorem branky je ALEXANDR NIKULIN. Asistence: Vojtěch Mozík.
22:49'
20:01'
Máme za sebou první třetinu utkání mezi Viťazem a Jaroslavlí. Po té odešel spokojenější do kabin hostující tým, který je také favoritem utkání.
20:00'
19:40'
Domácí tým ubránil i druhé oslabení. Do konce třetiny si nejspíše nic zásadního nestane.
17:40'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Makejev – 2 min., hákování).
11:28'
Autorem branky je BRANDON KOZUN. Asistence: Denis Alexejev a Petri Kontiola.
10:15'
Viťaz hraje v plné sestavě.
08:15'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Borna Rendulić – 2 min., nedovolené bránění).
00:01'

HC Viťaz: M. Birjukov (Saprykin) – A. Semjonov, Pautov, Mozík, Golovkov, Katičev, Gimajev, Jepišin – Kulagin, D. Sjomin, Vorošilo – Denežkin, A. Nikulin, Makejev – Horák, Vyglazov, Švec-Rogovoj – Kopejkin, Rissanen, Rendulić – Moisejev.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Konovalov) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, Manuchov, Rafikov, Jelesin, Čerepanov – Kontiola, Kozun, Kadějkin – Apalkov, Lugin, Mosaljov – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Romanov, Fatějev, Alexejev – Ivanov.

Rozhodčí: Gusev, Ansons – Savenkov, Mikhel.
Česká stopa:

Roman Horák (Viťaz) – 11 bodů (2+9)
Vojtěch Mozík (Viťaz) – 12 bodů (3+9)
Jakub Nakládal (Jaroslavl) – 15 bodů (4+11)
Lokomotiv Jaroslavl

Naopak hostující tým rozehrál sezónu velmi slušně. Zatím se drží na čtvrtém místě západní konference se ziskem 45 bodů. Z dvaceti šesti utkání jich v základní hrací době vyhrál dvanáct, další tři mu přinesly po dvou bodech. Jaroslavli se v početních výhodách daří méně než jejímu soupeři, využila jich jen 16%. Ani hra v oslabení není moc dobrá. Mají ještě nižší úspěšnost jejich ubránění než Viťaz, pouhých 66,7%.

Z posledních pěti utkání vyhrál Lokomotiv hned čtyři. Nejdříve zvítězil po přestřelce se Severstalem po samostatných nájezdech 6:5, poté ale přišla porážka s Nižněkamskem. Další tři utkání Lokomotiv vyhrál, i když hrál pokaždé na hřištích soupeřů! Prodlouží svou sérii o další výhru?

HC Viťaz

Domácí tým nerozehrál sezónu dvakrát nejlépe. Z dvaceti sedmi utkání vyhrál v základní hrací době pouhých osm utkání a jedno po prodloužení. Viťaz má jednu z nejhorších obran, jelikož inkasoval už 77 branek. Ve využitých přesilovkách patří k průměru ligy, dokázal jich využít 19,4%. Naopak hra v oslabení nepatří mezi jeho domény, ubránil jich 76,1%.

Z posledních pěti utkání vyhrál domácí tým jen jedno. Nejdříve přišly porážky s Metallurgem, Ladou a Dynamem Moskva. Potom si Viťaz zastřílel a nasázel čtyři branky, což mu přineslo výhru. Poslední utkání ale prohrál s Petrohradem.