M. Birjukov (Saprykin) – A. Semjonov, Golovkov, Mozík, Burström, Katičev, S. Romanov, Voronkov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, D. Sjomin, Mankinen – Švec-Rogovoj, Horák, Vyglazov – Denežkin, Petrakov, Vorošilo – Kulagin.
Viťaz Ice Palace
Riga
Kalninš (Armalis) – Wrenn, K. Redlihs, Stollery, Zile, Ališauskas, Jerofejevs, Salmela – Gegeris, Gillies, Pavlovs – Skvorcovs, McMillan, Kristo – M. Redlihs, Indrašis, Jevpalovs – Lipsbergs, Žerděv, Bičevskis – Meija.

Československá stopa
Roman Horák (CEC) – 0 + 1, Střely na branku: 2, Trestné minuty: 2, Čas na ledě: 19:28.
Vojtěch Mozík (CEC) – 0 + 1, Střely na branku: 2, Trestné minuty: 0, Čas na ledě: 22:24.
Střely po 3. třetině: Domácí – 20, Hosté – 41.
Vyloučení: Domácí: 9, Hosté – 6.
Ve třetí třetině jásali pouze fanoušci domácího týmu. V 56. minutě přidal krásnou branku Afinogenov, když se prosadil po individuální akci. Hosté se snažili pálit ze všech pozic, v závěru to zkoušeli se šesti hráči v poli, ale v poslední minutě inkasovali po střele ze středního pásma Švec-Rogovoje. Hostě tak nedokázali svou střeleckou převahu přetavit v góly a domů odjedou s prázdnou.
59:08'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí pečetí svou výhru gólem do prázdné branky! Žerděvovi sjel puk v útočném pásmu, volný kotouč postrčil Horák rozjetému ARŤOMU ŠVEC-ROGOVOJOVU, který se ze středního pásma nemýlil a trefil odkrytou klec. Asistence: Roman Horák.
59:00'
Hosté kombinují ve třetině soupeře, ale zatím se nikdo neodvážil vypálit.
58:30'
Gegeris tečoval puk těsně před Birjukovem, ale i tentokrát zůstává domácí bránkář nepřekonán!
58:10'
Nyní to přes celé hřiště zkoušel Mozík, ale jeho pokus mířil těsně mimo branku!
57:40'
Hostům se nedaří usadit s pukem ve třetině.
57:20'
Hosté to zkouší se šesti hráči v poli!
57:10'
Oddechový čas pro domácí.
57:10'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., hákování).
56:50'
Kopejkin vystihl nahrávku soupeře a přerušil tlak hostujícího týmu.
56:20'
Stolleryho pokus prolétl těsně nad břevnem domácí branky.
55:50'
Domácí před koncem třetiny navyšují svůj náskok, když dokázali využít přesilovku! Jednoznačně nejkrásnější branka v dnešním zápase! MAXIM AFINOGENOV se dostal ke kotouči ve středním pásmu, po levém mantinelu se protáhl kolem obránce, natlačil se před branku, kde si zamíchal pukem a z hranice brankoviště poslal kotouč backahndem do šibenice! Asistence: Alexei Semjonov.
55:21'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., hákování).
54:10'
Domácí se po delší době dostali ke kotouči, když se podařilo Kopejkinovi, vystihnout nahrávku soupeře.
53:40'
Dál to nakonec nepůjde a po chvíli zamířil Kulagin do šatny.
53:40'
Hosté napadají domácí rozehrávku až za brankou Birjukova a hráčům Viťazu se nedaří vůbec rozehrát.
53:10'
Kristovi utekl kotouč do středního pásma a Riga tak musí začít svůj útok od znovu.
52:10'
Domácí útok zastavil čárový rozhodčí pro offside.
51:40'
Po ostrém zákroku u mantinelu zůstavá na zemí ležet Kulagin a rozhodčí přerušuje hru. Vypadá to, že Kulagin za chvíli bude pokračovat ve hře a zranění tak nebude vážné.
50:50'
Domácí po delší době zavezli kotouč do útočného pásma, ale nepodařilo se jim ho udržet.
49:30'
Jerofejevs se dostal s pukem na střed hřiště a vypálil skrz beka, Birjukov pouze reflexivně máchl lapačkou a se štěstím vyrazil puk!
48:40'
Kristo nahodil kotouč na domácí branku ze středního pásma, Birjukov vyrazil kotouč do rohu.
47:30'
Hra je teď dost neurovnaná, hraje se bez přerušení, ale ani jeden z týmů se nedokáže s pukem usadit u soupeře.
47:00'
Denežkin se prohnal po pravém mantinelu až do třetiny soupeře, vypálil na vyrážečku Kalninšovi, nicméně ten si s pukem poradil a připsal si zákrok.
46:40'
Ke konci zápasu se probírají i domácí fanoušci a mohutně podporují svůj tým.
45:30'
Indrašis prošel s pukem skrz obranu soupeře jako nůž máslem, ale zakončení nepatřilo mezi nejpřesnější a Birjukov podržel kotouč v klíně.
44:40'
Hráči Rigy zamkli domácí ve třetině, ale zatím se nikdo neodvážil vypálit.
43:50'
Jevpalovs vypálil dělovku od modré čáry, ale kotouč nemířil mezi 3 tyče.
43:00'
Domácí jsou znovu na kotouči, Afinogenov prokličkoval s pukem na střed hřiště, ale střela mu vůbec nesedla a kotouč doputoval pouze do rohu kluziště.
42:15'
Švec-Rogovoj vybruslil s pukem na střed hřiště, ale nedokázal zamířit přesně a minul branku.
41:20'
Hra ve čtyřech zatím sedí více hostujícímu týmu, který drží kotouč.
41:03'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Roman Horák – 2 min., vysoká hůl).
41:00'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Miks Indrašis – 2 min., podražení).
40:30'
Burström vybojoval puk v rohu a zakládá protiútok.
40:01'
Úvodní buly vyhrál hostující tým.
40:01'
Střely po 2. třetině: Domácí – 13, Hosté – 30.
Vyloučené: Domácí – 7, Hosté – 4.
Ve druhé třetině jsme viděli 2 branky. Nejprve se hostům podařilo srovnat, když ve 28. minutě využili přesilovku zásluhou Žerděva. Paradoxně inkasovaný gól nakopnul domácí tým, který se zlepšil a v 35. minutě si vzal svůj náskok znovu zpět, po střele Petrakova. Do konce třetiny byli hosté aktivnějším týmem, ale svou střeleckou převahu nedokázali přetavit ve vyrovnávací gól.
40:00'
39:20'
Domácí mají kotouč za vlastní brankou a do útoku vůbec nespěchají.
38:50'
Kristo je dnes při chuti, nyní se prohnal s pukem po levém mantinelu a vypálil mezi nohama obránce, Birjukov vykopl puk do rohu hřiště.
38:20'
Kristo skvěle vystihl nahrávku ve třetině soupeře a vybruslil s pukem do středu hřiště, na jeho střelu si Birjukov povyjel a připsal si další úspěšný zákrok.
37:40'
Hosté se teď usadili s pukem ve třetině soupeře, po chvíli se ke střele od modré odhodlal Redlihs, ale Birjukov si připsal další zákrok a přerušil tlak hostů.
37:00'
Wrenn dobře vystihl rozehrávku domácích a puk mají znovu hráči Rigy.
36:40'
Slibně rozjetou akci domácích přerušuje rozhodčí – offside.
36:30'
A mohlo být srovnáno! Meija našel krásnou nahrávkou na středu postaveného Bičevskise, který pálil, Birjukov předvedl skvělý přesun a zachránil svůj tým!
35:40'
Nikulin nabral kotouč ve středním pásmu, prohnal se kolem obránce, ale střela mu vůbec nesedla a Kalninš si připisuje pohodový zákrok.
34:48'
Domácí si vedou vedení zpět! Kulagin zavezl kotouč do útočného pásma, obkroužil branku a šťastnou nahrávkou našel před brankou rozjetého IVANA PETRAKOVA, který se dokázal prosadit, i přes to, že u něj byl jeden z hostujících obránců! Asistence: Alexander Kulagin.
33:40'
Mozík prokličkoval s pukem po pravém mantinelu až do třetiny soupeře a vypálil, ale střela mířila doprostřed branky a Kalninš neměl žádný problém s chycením puku.
32:30'
Indrašis zavezl kotouč do rohu, ale v souboji upadl a kotouč mají domácí hráči.
31:50'
Po delší době jsou v útočném pásmu domácí hráči, ale téměř ihned o puk přišli a z protiútoku zakončoval Gillies, s jeho střelou si Birjukov poradil a podržel puk.
30:50'
Jevpalovs se s Indrašisem dostali do přečíslení 2 na 1, prvně jmenovaný se rozhodl celou akci zakončit střelou, ale trestuhodně netrefil branku!
30:20'
Domácí zamkli hostující hráče ve třetině a pálí jednu střelu za druhou. Poslední střelecký pokus si od modré čáry připsal Mozík.
29:50'
Romanova střela od modré byla zblokována a puk putuje do středního pásma.
29:10'
Domácí hráče obdržená branka nakopla a jsou aktivnější než při začátku třetiny.
27:50'
Riga právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají! Hráči Rigy sehráli výbornou přesilovku, když se jim dařilo být s pukem stále ve třetině domácích. Od modré napřáhl ke střele Kristaps Zile, jeho ránu Birjukov vyrazil pouze před sebe, puk se po pár odrazech dostal k volnému NIKOLAJI ŽERDĚVOVI, který puk uklidil do prázdné branky. Asistence: Kristaps Zile.
26:16'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., hození hole nebo předmětu).
25:50'
Domácí dobře brání a znovu se osvobozují.
25:15'
McMillan vypálil od modré čáry, Birjukov si připsal zákrok helmou.
24:15'
Hosté vyhráli vhazování a Meija hledal backhandovou nahrávkou před brankou postaveného Bičevskise, ale těsně před ním vypíchl puk domácí hráč a osvobodil svůj tým.
23:46'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., krosček).
22:40'
Jevpalovs obkroužil s pukem branku soupeře, ale těsně před zakončením mu puk vypíchl Golovkov.
21:59'
Zblokovaná střela Semjonova skončila za brankou Kalninše, kde puk vybojovali hráči Rigy.
21:10'
Horák se s pukem prohnal kolem obránce na levém mantinelu a vyzkoušel pozornost Kalninše.
20:30'
Švec-Rogovoj hledal pěknou žabičkou rozjetého Horáka, ale k němu puk nedoputoval.
20:01'
Úvodní buly vyhrál hostující tým. Ale jeho rozehrávka byla nepřesná a puk už mají domácí hráči.
20:01'
Střely po první třetině: HC Viťaz – 6, Dinamo Riga – 13.
Vyloučení: HC Viťaz – 5, Dinamo Riga – 3.
Máme za sebou první třetinu, která přinesla spoustu vyloučení. V 11. minutě jsme mohli vidět první branku zápasu, když domácí využili přesilovku po krásné přihrávce od Mozíka střílel volný Kopejkin. Hosté měli od tohoto momentu k dispozici další 3 přesilovky, ale nepodařilo se jim překonat skvěle chytajícího Birjukova. Ke konci třetiny byli hosté aktivnějším týmem a domácí téměř k ničemu nepustili.
20:00'
19:35'
Birjukov si připsal další povedený zákrok, když si povyjel proti střele Indrašise.
19:00'
Po delší době si připisuje zákrok Kalninš, konkrétně proti dělovce Semjonova od pravého mantinelu.
18:40'
Indrašis a Redlihs se dostali do přečíslení 2 na 1, Indrašis vracel zadovkou před branku na Redlihse, ale těsně před ním odpálil kotouč jeden z domácích obránců.
17:30'
Hostujícímu týmu se podařilo usadit v útočném pásmu. Párkrát si kotouč vyměnili podél mantinelu až se ke střele od pravého mantinelu dostal Zile, který mířil do pravého horního rohu. Birjukov si připsal další důležitý zákrok lapačkou!
16:15'
Lipsbergs zavezl kotouč do útočného pásma, nahrál na modrou na Ališauskase, který vypálil dobře na druhou tyč, Birjukov si připsal zákrok betonem.
15:50'
Nepřesná rozehrávka hostů skončila zakázaným uvolněním.
15:40'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Ivan Petrakov – 2 min., držení protihráče).
15:30'
Nepřesná nahrávka Stolleryho skončila až u gólmana Birjukova, který podržel kotouč.
13:53'
11:42'
Pasáž, kdy se hosté z Rigy snažili rychle kontrovat, zatímco domácí se urputně bránili. Nebyla z toho žádná šance.
11:27'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., nedovolené bránění).
11:25'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., nedovolené bránění).
10:49'
Domácí využili velkého prostoru na ledě při přesilovce. ALEXEJ KOPEJKIN byl na levém kruhu úplně sám a po pěkné kombinaci z první dostal přesnou přihrávku od Mozíka, tu už pak neměl problém umístit do poloprázdné branky. Asistence: Vojtěch Mozík.
10:45'
Stollery zatáhl za záchranou brzdu, ještě přes půl minuty tak budou domácí hrát přesilovku 4 na 3.
09:15'
Gillies (RIG) hrál nedovoleně bez výstroje, zatímco Romanov ho nedovoleně bránil. Je tady kuriozní současné vyloučení a hra čtyř proti čtyřem.
07:21'
Mankinen se dobře prodral až před brankáře Rigy, blafák mu ale nakonec nevyšel.
06:53'
Stále se hraje bez branek, po ubráněném oslabení ale začali hrozit hráči z lotyšského hlavního města.
05:33'
V krátkém sledu dvě zlomené hokejky, jedna na domácí straně, druhá u hostů, je to spíš velká přetahovaná.
04:51'
Ale Riga se zatím brání velice dobře a k ničemu vážnějšímu domácí hráče nepouští.
03:20'
Domácí si zahrají první přesilovku zápasu.
00:01'

HC Viťaz: M. Birjukov (Saprykin) – A. Semjonov, Golovkov, Mozík, Burström, Katičev, S. Romanov, Voronkov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, D. Sjomin, Mankinen – Švec-Rogovoj, Horák, Vyglazov – Denežkin, Petrakov, Vorošilo.

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Wrenn, K. Redlihs, Stollery, Zile, Ališauskas – Gegeris, Gillies, Pavlovs – Skvorcovs, McMillan, Kristo – M. Redlihs, Indrašis, Jevpalovs – Lipsbergs..

Dinamo Riga

Lotyšský tým v posledních letech spadl do ligového podprůměru. Za ten by Riga byla v těchto dnech ještě ráda, protože začátek sezony se ji hrubě nevyvedl. Ze sedmnácti zápasů vyhrála za tři body pouze jednou a s pouhými šesti body se nachází na beznadějně poslední pozici celé soutěže, přičemž na play-off ztrácí propastných devatenáct bodů. Před dvěma dny Dinamo ale odehrálo slušnou partii na ledě CSKA, které oloupilo o jeden bod.

Nejproduktivnější hráči:
1. M. Indrašis – 11 bodů – (7+4)
2. D. Kristo – 8 bodů (4+4)
3. B. McMillan – 6 bodů – (2+4).
HC Viťaz

Od domácího celku se toho každoročně příliš nečeká a jen samotný postup do play-off by byl poměrně velkým úspěchem. Na nejlepší osmičku Západní konference aktuálně Viťaz ztrácí jen dva body, když s bilancí sedmi výher a jedenácti porážek okupuje devátou příčku. Po výhře 4:0 nad Slovanem Viťaz třikrát v řadě prohrál, ovšem poslední utkání nad Spartakem Moskva zvládl a vyhrál 5:3.

1. M. Afinogenov – 15 bodů (8+7)
2. A. Makejev – 12 bodů (7+5)
3. A. Švec-Rogovoj – 9 bodů (2+7),
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se zaměříme na utkání mezi domácím Viťazem a hosty z Rigy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.