KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Magnitogorsk - 8. října 2017   09:00

Vladivostok
Vladivostok
52:15' Machanovskij (Sajustov)
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)
Magnitogorsk
12:22' Mozjakin  (Jan Kovář, Filippi) • 13:30' Filippi  (Ellison) • 59:40' Schaus
Vladivostok
Bobkov (42. Serebrjakov) – Bartulis (C), Blum (A), Morrisonn, Kurašov, N. Gluchov, Mnacjan, Miščenko – Manukjan, V. Butuzov, Machanovskij – Žafjarov, Kazakov, Makarenko – Glazačev, Wright, Sabolič – Sajustov (A), Alexandrov, Tkačov – Gičibekov.
Antonin Jerabek, Alexander Sergeyev – Yury Ivanov, Alexander Chernyshyov
Fetisov Arena
5 491 diváků

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání
Za tým domácí nikdo ze zástupců nehraje.

Jan Kovář: 0+1; 1 střela na branku; průměrný čas na ledě 14:38 min
Tomáš Fillipi: 1+1; 5 střel na branku; průměrný čas na ledě 17:10 min
Metallurg Magnitogorsk zvládl nelehké utkání na ledě Vladivostoku a získává cenné tři body. V závěrečné třetině sice domácí vykřesali naději, Nick Schaus ale trefou do prázdné klece stvrdil výhru Magnitky.
59:40'
Metallurg právě vstřelil branku!
Je hotovo! Ztráta puku na útočné modré stála domácí veškeré naděje. NICK SCHAUS, který na hranici středního pásma zastavil nahození Admiralu, poslal kotouč nezištně do odkryté klece. Bez asistence.
59:20'
Butuzov vlétl do útočného pásma a vypálil těsně nad.
58:58'
Ofsajdu Admiralu.
58:55'
Domácí se z týmové porady vrací v šesti, Serebjakov zůstává na střídačce.
58:55'
Oddechový čas pro domácí.
58:16'
Domácí stupňují obrátky a drží hráče Metallurgu v okolí branky Samsonova.
57:48'
Tkačov využil laxnosti hostů a znovu ohrozil Samsonova v oslabení, stav ale stále zůstává neměnný.
57:05'
Butuzov zahrozil v oslabení, když se z rohu hřiště vydal před Samsonova. Ten ale utěsnil všechny mezery.
56:29'
Wright nejprve zblokoval střelu Mozjakina, a pak se dokonce postaral o vyhození.
56:02'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Maxim Kazakov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
55:15'
Nyní Mozjakin svým nahozením získal alespoň buly v útočném pásmu.
54:48'
Mozjakin se pokoušel probít do útočného pásma podél levého mantinelu, domácí mu ale nedarovali potřebný prostor.
53:58'
K velké smůle domácího týmu sáhl do křižné přihrávky Alexandrova Filippi.
53:15'
Ellison ve středním pásmu chytře pošetřil cenné vteřinky pro Magnitku.
52:49'
Hosté se osvobozují.
52:34'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., sekání).
52:27'
Puk mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:15'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Po skončení přesilové hry našel krásně Vladimir Butuzov náhrávkou svého spoluhráče PAVLA MACHANOVSKIJHO, který kličkou před brankáře Samsonova trefil těsnou škvýrku mezi rukou a vyrážečkou. Asistence: Vladimir Butuzov a Dmitrij Sajustov.
51:08'
Robert Sabolič měl úplně odkrytou branku, ale volný prostor nedokázal trefit. Domácí kombinují na útočné polovině.
50:04'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., podražení).
42:05'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Nazir Gičibekov – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Pivcakin – 2 min.,hrubost).
41:43'
Střídání v týmu Admiral Vladivostok: ze hřiště odchází Igor Bobkov, přichází Nikita Serebrjakov.
40:01'
Statistiky po druhé třetině:
Střely na branku: 14:17
Zablokované střely: 3:1
Zásahy brankářů: 17:14
Vyhrané buly: 8:9
Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali. Vladivostok se sympaticky snaží o kontaktní branku, měli pár dobrých příležitostí, ale obrana v čele se Samsonovem zatím odolává. Ve druhé třetině jsme také neregistrovali žádné vyloučení!
40:00'
38:20'
Opět bylo před brankou hostů horko, ale hráči domácích poskakující puk v brankovišti nedokázali dostat do branky.
38:04'
Zakázané uvolnění hostů a vhazovat se bude před jejich brankářem.
37:08'
Sledujeme rychlý a svižný hokej při kterém se ani jeden z týmů nedokáže na delší dobu usadit v útočné třetině.
35:57'
Tomáš Filippi to zkusil střelou ze středního pásma, neboť jeho spoluhráči střídali. Bobkov přerušuje hru chycením puku do své lapačky.
34:40'
Hra za brankou Bobkova, ale Magnitogorsk nedokázal vydolovat touš a domácí se snaží o další útok.
33:35'
Samsonov opět v permanenci a menší strkanice se před ním strhla. Rozhodčí však pravděpodobně nebudou nikoho vylučovat.
32:52'
Vladimir Butuzov vystřelil ihned po vhazování, ale puk míří mimo tři tyče.
32:14'
Na branku se po levé straně řítil Makarenko, Samsonov jeho pokus vyráží.
31:28'
Založení dalšího útoku se hostům příliš nepovedlo a hra se přesunula do středního pásma.
30:18'
Z pravé strany si za branku najížděl jeden z hráčů hostů a zkusil překvapit brankáře a poslal puk k jeho levé tyčce, ale Bobkov byl připraven.
29:51'
Hra je nyní nahoru a dolů bez výraznějších šancí.
27:59'
Avšak teď opět v útoku hosté, aktivní je hlavně Platonov, ale obránci Vladivostoku odvádí dobrou práci. Následuje komerční pauza.
26:33'
Domácí se čím dál více dostávají do útoku, avšak zatím se ani jeden pokus neujal a stále platí, že prohrávají o dvě branky.
23:42'
Tkačov měl velkou příležitost, puk nejspíše skončil na tyči, následnou dorážku Samsonov kryje.
22:28'
Nyní před brankou domácích operoval zejména Platonov s Timkinem, ale nakonec nedošlo ke střele.
21:16'
Před branku si nabrusli drze jeden z hráčů hostů, ale nepochodil.
20:43'
Začátek druhé třetiny začali hosté v útoku, ale Bobkov nemusel vůbec zasahovat.
20:01'
Statistiky po první třetině:
Střely na branku: 8:13
Zablokované střely: 3:2
Zásahy brankářů: 11:8
Vyhrané buly: 6:14
A je tu konec první periody. V ní jsme viděli vyrovnanou hru, dokud nedošlo k vyloučení na straně Vladivostoku. Magnitogorsk hrál dlouho v pěti hráčích proti třem a dokázal z toho profitovat dvě branky. Na jednu branku nahrával Jan Kovář a druhou střílel Tomáš Fillipi, takže dobrý start od českých útočníků v tomto zápase.
20:00'
19:20'
V poslední minutě drží hosté puk v útočné třetině domácích, avšak za brankou. Následně se hra přesouvá do středního pásma.
18:00'
Vladivostok se hodně tlačí do útoku, ale obrana v čele se Samsonovem zatím odolává.
15:38'
Po komerční přestávce se opět pokračuje, Vladivostok v útoku, puk se odrazil od Samsonova, naštěstí do míst, kde byl hráč Magnitogorsku a ten okamžitě vyváží puk.
14:20'
Vladisvostok je konečně v plném počtu a nyní musí zkonsolidovat síly a zkusit odpovědět na dvoubrankové vedení soupeře.
13:45'
Ještě asi necelých třicet sekund bude hrát Magnetka přesilovku pět na čtyři.
13:30'
Přesilovka stále pokračovala a Magnitogorsk dává další branku, kdy TOMÁŠ FILIPPI dostal přihrávku od svého krajana Kováře a zavěsil puk pod břevno. Bobkov ležel na zemi a nemohl s tímto nic dělat. Asistence: Matt Ellison.
12:22'
A hosté využívají tuto početní převahu a ujímají se vedení 1:0 zásluhou SERGEJE MOZJAKINA. Asistence: Jan Kovář a Tomáš Fillipi .
12:17'
A nyní bude hůře, Vladivostok jde do tří! Vyloučen Mnacjan za vysokou hru holí.
10:56'
A je vyloučen kapitán domácího mužstva Bartulis a to rovnou na čtyři minuty, nejspíše bylo krvavé zranění.
10:56'
Jevgenij Timkin dostal v souboji ránu a zůstal klečet na ledě a nejspíše uvidím první přesilovou hru.
10:05'
Na druhé straně z protiútoku musel Bobkov nadvakrát likvidovat puk. Nejprve střela, pak dorážku z těsné blízkosti, ale puk mezi betony nepustil.
09:52'
Samsonov se snažil dostat puk za brankou, ale nepodařilo se mu to. Najednou přišla střela z pravého úhlu a Samsonov měl co dělat, aby se stihl vrátit.
08:46'
Zatím sledujeme vyrovnaný hokej, kdy se oba týmy střídají v podnikání útočných akcí.
07:35'
Do protiútoku se vydal i Admiral, ale nedokázal ohrozit Samsonova a následuje komerční přestávka.
06:34'
Hosté vybojovali puk u mantinelu a rozehráli na střed kluziště, odkud přišla střela, Bobkov vyráží před sebe, nakonec puk vyváží obrana domácích do bezpečí.
05:27'
Tomáš Filippi hezky si nahodil puk a dojel jej za branku, nakonec rozehrál na modrou a byla z toho pěkná akce se zakončením. Bobkov má puk ve své moci.
04:16'
Střelecký pokus hostů z pravé strany nepřinesl nic, vhazování ve středním pásmu.
03:10'
Vladivostok vybojoval puk a ihned zaútočil, jeden z hráčů si objel branku a pak vystřelil, Samsonov chytá puk do lapačky.
02:50'
Puk zavezli až do útočné třetiny, kde o něj bojují u mantinelu.
02:17'
Magnetka měla problém s vyhozením puku, nakonec se ji to daří.
01:31'
Ke střele se dostali i hosté, ale rána od modré mířila mimo.
00:22'
Vladivostok vlétl do útoku jako uragán a Sajustov se marně natahoval po puku u pravé tyčky.
00:01'
Utkání bude řídit jeden z hlavních rozhodčí, pro Čechy známé jméno, Antonín Jeřábek.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Bartulis (C), Blum (A), Morrisonn, Kurašov, N. Gluchov, Mnacjan, Miščenko – Manukjan, V. Butuzov, Machanovskij – Žafjarov, Kazakov, Makarenko – Glazačev, Wright, Sabolič – Sajustov (A), Alexandrov, Tkačov – Gičibekov.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov (A), Pivcakin, Dronov, Schaus, Igošev, Bobrjašov, S. Těreščenko – Kosov, Platonov (A), Berestennikov – Timkin, De. Kazionov, Filippi – Kaletnik, Osala, Šenfeld – Ellison, Jan Kovář, Mozjakin (C) – I. Grigorenko.

Rozhodčí: Antonin Jerabek, Alexander Sergeyev – Yury Ivanov, Alexander Chernyshyov.
Vladivostoku se příliš v posledních zápasech nedaří. Na svém ledě dnes odehraje čtvrté utkání v řadě za sebou. Z předchozích třech duelů dokázali pouze jednou zvítězit a to ještě po prodloužení proti Čeljabinsku (3:2pp). Pak padli s Ladou (0:2) a s Jekatěrinburgem (2:4).
Magnitogorsk v minulém zápase zavítal do Číny, kde hraje Kunlun a dokázal vybojovat dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Nyní zajíždí na Dálný Východ do Vladivostoku.