KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : CSKA Moskva - 3. října 2018   15:30

Astana
Astana
42:17' Akolzin (Sagadejev) • 58:31' Bochenski (Dietz, Valk)
2:3
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
26:10' Blažijevskij  (Hansen, Tělegin) • 55:19' Andronov  (Slepyšev, Nestěrov) • 61:58' Kaprizov  (Nestěrov)
Astana
Gusev, Ovčinnikov – Jakov, Ponamarenko.
Kazachstan Arena
10927 diváků
CSKA Moskva

Já děkuji za pozornost a při příštích přenosech se těším na počtenou! Mějte pěkný večer.
Nejvíce vyslaných střel:

Barys Astana – Michajlis – 2, Valk – 2, Petersson – 2.

Dnešní utkání sledovalo 10927 diváků.
Naprosto vyrovnané utkání, jak jsem řekl, mohou rozhodovat přesilovky a to se také stalo. Domácí nedali ani jednu ze tří, zato hosté využili hned tu první v prodloužení. Kaprizov dostal ideálně nabito od Nestěrova a byla to rozhodující branka. Bod pro Astanu, dva pro CSKA Moskva.
61:58'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté dávají rozhodující branku. Domácí cítí velké zklámání, oslabení bylo akorát ubráněno, ale hosté se trefili hned na to. Autorem branky je KIRILL KAPRIZOV. Nestěrov ho oslovil přihrávkou přes šíři pásma a Kaprizov uklízel do poloprázdné brány. Asistence: Nikita Nestěrov.
61:55'
61:29'
Hosté stále v tlaku, to jsou šance jako "hrom." Nicméně, zatím bez vstřelené branky.
60:55'
Obrovská šance Kaprizova, hosté to neprocpali za záda švédského fantoma.
Přesilovka CSKA 4 na 3.
60:01'
60:00'
59:55'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Matt Frattin – 2 min., hrubost).
59:20'
Tělegin, Hansen, rána, bez výsledku.
59:08'
Ještě šance Armádníků.
58:31'
Astana právě vstřelila branku!
Střlela od modré a dorážka Bochenskiho, který číhal před brankářem. Už to vypadalo na prodloužení, ale Bochenski ho důrazně odmítl. Asistence: Darren DIetz, Curtis Valk.
58:12'
Domácí v šesti hráčích v poli.
58:12'
Nyní už úřadují domácí v útoku, ale ne na dlouho.
57:30'
Karlsson měl při tomto zakončení velké štěstí.
55:37'
Nahození z dálky na Sorokina, Barys musí vše teď pálit na bránu.
55:19'
Autorem branky je SERGEJ ANDRONOV. Přihrávka zpoza brány před na Andronova a ten uklidil puk ke vzdálenější tyči. CSKA jde do trháku. Asistence: Anton Slepyšev, Nikita Nestěrov.
53:36'
Tolčinskij hledal volné spoluhráče před bránou, neuspěl.
53:07'
Teď rozhodne jediná chyba.
51:14'
Další náznak šance domácích. Dobře to dopadlo pro hosty.
50:36'
Krásný individuální průnik Frattina, nevedl však k zakončení.
48:17'
Velká šance pro hosty, Karlsson zachránil. Chyběl kousek.
44:42'
Jenže Astaně se vůbec nedaří, nemůže se dostat ani do pásma hostů.
43:44'
Šance pro Barys jít do vedení. Třetí přesilovka pro Barys dnešního večera.
43:43'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexej Marčenko – 2 min., krosček).
43:10'
Barys je pod tlakem. Grigorenko a jeho kumpáni oplývají formou a snaží se překvapit obranu.
42:17'
Před brankoviště si sjel Akolzin a vystřelil, střela prošla Sorokinovi pod betony. Je srovnáno. Autorem branky je PAVEL AKOLZIN. Asistence: Anton Sagadějev.
40:37'
Andronov se natlačil do zakončení, Tělegin dorážel, ale bez úspěchu.
40:01'
Úvodní buly pro CSKA.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:04.
40:00'
39:48'
Ještě střela Naumenkova od modré, to byl spíš nahození, nic z toho.
39:24'
Dánský útočník Hansen motá obranu Astany. Drží kotouč daleko od své brány.
39:02'
Nejdřív Michajlis objížděl branku a zakončoval u první tyče, Sorokina nenchytal, ale pak pálil Blacker, rána jako z děla a výtečný SOrokin!!!
38:08'
Útok Astany ztroskotal na špatné přihrávce, přitom akce už vypadala nadějně.
37:44'
Karlsson likviduje nebezpečí, které se zrodilo před ním.
37:02'
Blackerova rána od modré, nic.
36:44'
Barys při chuti, dobýjí pásmo soupeře, střílí, ale nic se neujalo.
36:17'
Frattin pálil z pravého křídla, ale jeho rána mířila vedle.
36:02'
CSKA pod tlakem, ale zvládá to zatím.
33:36'
Michajlis v dobré pozici střílel z první, ale trefil jen připraveného a vyjetého Sorokina, ani teď to domácím nevyšlo. Velká škoda pro ně.
32:54'
Andronov pálil, Karlsson má puk ve své moci.
31:50'
Barys najednou hraje druhé housle, nemůže se dostat ke své ofenzivní hře, kterou produkoval před obdrženým gólem.
31:01'
Kaprizovova střela zápěstím, Karlsson vyráží krajem lapačky.
29:34'
Karlsson v permanenci a musí zasahovat. Zatím úspěšně.
27:33'
Pěkné nabruslení a střela z mezikruží, ani teď to nestačilo na překonání brankáře Sorokina. Ovšem pohledná a kvalitně sehraná akce.
26:10'
autorem branky je ARŤOM BLAŽIJEVSKIJ. Střela z vrcholu levého kruhu k pravé tyči z pohledu hráče CSKA 20 čísel nad ledem a puk prošel za brankovou čáru. Armádníci otevírají skóre. Asistence: Jannik Hansen, Ivan Tělegin.
25:57'
Hansen hledal Tělegina, není to branka!
25:34'
Zápas se mění v nekoukatelnou řež.
23:45'
Opěrt zapracovala defenzíva Barysu, nevpustila hosty do nebezpečných pozic.
23:20'
Karlsson chytá střelu zápěstím z ostrého úhlu.
22:53'
Co naplat, v zápase vládnou defenzívy, kdo otevře hru jako první?
21:58'
Přečíslení domácích, ale nedobře zakončené, hráči si neporozuměli.
20:36'
Astana opět na puku, zkouší se dostat ke střele, obehrává obranné hráče o mantinel a pak zkouší příhru do mezikruží, nepovedlo se.
20:06'
S rozehrou začíná CSKA.
20:01'
První perioda byla zcela vyrovnaná. Astana možná měla lehce navrch, měla také dvě přesilovky, tu první zahrála lépe, druhá se jí nepovedla. V takovémto zápase můžou početní převahy rozhodovat a kdo je promění, vyhraje. Uvidíme co kluby předvedou ve druhé třetině. CSKA je rozhodně favorit, ale Astana se zatím drží a hraje pěkně i do ofenzívy.
Další třetina začne přibližně v 16:17.
20:00'
19:57'
Petersson hezky našlápl a zkoušel se dostat do brejku, šel jeden na jednoho, ale nestihl to. Zazvonila siréna, konec periody.
19:23'
Armádníci založí útok a to je vše, nedotáhli ho do konce.
18:47'
Nicméně, nedaří se zakončit, trefit prostor mezi třemi tyčemi, CSKA zvládá hru ve své třetině.
18:32'
Astana usídlena ve třetině soupeře.
17:10'
Astana musí od začátku, rozehrát ve své třetině a pak se pustit do kombinace v početní převaze. Zatím jí moc nejde, dostat se ke střele, k ohrožení branky.
16:14'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
15:55'
Hra se rychle přesouvá, to nemají trenéři rádi, diváci však ano a útoky zatím neskončily gólem. Doufáme, že vydrží takovýto pěkný hokej.
14:30'
Souboj u mantinelu v rohu CSKA. Barys se snaží najít pozici pro střelu, to mu ale příliš nejede.
12:59'
CSKA v prvním větším, delším tlaku. Karlsson ale neměl příliš práce, bylo to spíše dobývání obrany.
12:05'
Zatím úplně vyrovnaný zápas.
11:17'
CSKA střídá, puk má za brankou jeden z obránců. Útok skončil ve střední třetině.
09:45'
Armádníci ubránili průnik domácích, odebrali puk a sami založili akci.
08:33'
Jak tohle nemohlo skončit gólem? CSKA pěkně zakončilo, pak ještě doráželo, ale obrana si poradila a ubránila branku i bez brankáře. Neskutečné!
07:45'
Hra se mění v šachy, po rychlém začátku, týmy začaly lépe bránit a ve středním pásmu postavili pasti.
06:16'
Karlsson musel likvidovat ošemetné situace před jeho brankou.
05:00'
Barys nevyužil přesilovku, ve které si vytvořil nadějné šance.
04:59'
04:06'
Petersson pálí, ještě několik dorážek, ale Sorokin má puk pod sebou. Jaktože toto neskončilo gólem? Neuvěřitelné, skvělý Sorokin!
03:32'
Pozor šance zblízka trefit bránu, ale beci CSKA na poslední chvíli odehráli puk pryč.
03:00'
Barys okamžitě rozjel přesilovkovou kombinaci.
02:59'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Blažijevskij – 2 min., nedovolené bránění).
02:54'
Další střela Barysu, tentokrát z ostrého úhlu, Sorokin byl pozorný a nenchal se nachytat u bližší tyče.
01:46'
Pěkná přihrávka hostů do volného prostoru, bek Astany byl na svém místě a zneškodnil útočnou akci hostů.
01:03'
Armádníci přišli o puk ve středním pásmu, rozehrávka domácích.
00:36'
Výborná hra první lajny domácích.
00:26'
Barys začal náporem a ukazuje, že nebude lehkým protivníkem.
00:01'

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker, Dallman, Makljukov, Dietz, Klimontov, Lipin, Polochov – Bochenski, Boyd, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov.

CSKA Moskva: I. Sorokin – Dahlbeck, M. Robinson, Marčenko, Naumenkov, Romanov, Nestěrov, Blažijevskij – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Kalinin, Andronov, Slepyšev – Al. Popov, Šalunov, Tolčinskij – Tělegin, Scott, Hansen..
Poslední zápasy obou soupeřů

Poslední zápas vyhrál Armádní klub nad Ufou 2:1, navíc na jeho ledě. CSKA vyhrálo první třetinu 2:0 po gólech Scotta a Šalunova, dále pak jen nadějný výsledek drželo, nic na tom nezměnil ani gól Burdasova na 1:2 z pohledu Ufy. CSKA zápas dotáhlo ke dvěma bodům.

Astana naposledy vyhrála v Rize 7:3 a třemi body se na tom podílel Kanaďan Patrice Cormier (2+1). Petersson a Valk zaznamenali také tři body, jen s tím rozdílem, že dali 1 branku a měli dvě asistence.

Za hosty si připsal dva body Matthew Malone (1+1), Linus Videll (0+2) a Lauris Darzinš (0+2).

Nikdo.
Hezkou středu přeji, slavná KHL píše další zápasy a my se spolu podíváme na zápas mezi kazašskou Astanou a favoritem z CSKA Moskva. Utkání začíná v 15:30. Buďte u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.