KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Dynamo Moskva - 16. listopadu 2018   14:30

Astana
Astana
00:57' Michajlis (Dietz, R. Starčenko) • 54:45' Boyd
2:3
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Dynamo Moskva
31:25' Brjukvin  (Indrašis, Tarasov) • 44:13' Šipačov  (Koivisto) • 60:51' Kagarlickij  (Hietanen)
Astana
Viktor Gashilov, Yury Oskirko – Ivan Sazonov, Alexander Sadovnikov
Barys Arena

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 19:25
Dynamo dnes zvítězilo na ledě Astany 3:2 po prodloužení.
Ve 45. minutě poslal hosty do vedení Vadim Šipačov, který po skvělé přihrávce zakončoval takřka do prázdné brány. Posléze se hra uklidnila, což vyhovovala hostům, ale v 55. minutě srovnal Dustin Boyd, když udělal gólman Jerjomenko hned dvě velké chyby a doslova daroval gól soupeři.
V prodloužení se Astana dopustila chyby a Dynamo se dostalo do přečíslení 2 na 1, které využil Dmitrij Kagarlickij, když vypálil přesně do pravé šibenice.
60:51'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto a hosté vítězí! Astana se dostala dopředu, ovšem posléze přišla o kotouč a Dynamo šlo do přečíslení 2 na 1. DMITRIJ KAGARLICKIJ měl celou dobu kotouč u své holi a místo přihrávky nakonec zvolil ránu, která byla perfektní, jelikož šla přesně do pravé šibenice. Asistence: Juuso Hietanen.
60:45'
Nyní už je to Astana, která se prodrala dopředu po levé straně, ale posléze ztratila kotouč.
60:23'
Dynamo se dostalo ke střele z levé strany, konkrétně Vladimir Brjukvin, ale s jeho pokusem si poradil Hrachovina.
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 16:49.
Základní hrací doba je u konce a jelikož se nerozhodla tak následuje prodloužení.
60:00'
59:19'
Maxim Pestuško se dostal po pravé straně ke střele, ale Dominik Hrachovina předvedl úspěšný zákrok.
59:02'
Pomalu se blížíme do prodloužení.
58:27'
Dominik Hrachovina musí být v pozoru, jelikož následuje buly před jeho bránou.
56:32'
Střela domácího hráče z levé strany nic nepřinesla, každopádně momentálně má více ze hry Astana.
55:46'
Dynamo se nyní dostalo dopředu, ale nic velkého z toho nebylo.
54:45'
Astana právě vstřelila branku!
A je srovnáno po velké chybě hostujícího brankáře! DUSTIN BOYD vystřelil chytatelnou střelu, ovšem Jerjomenkovi vypadl kotouč a tak jej chtěl holí odpálit pryč z prostoru před bránou, ale nahrál ho přímo do cesty právě Boydovi, který uklízel do poloprázdné svatyně. Bez asistence.
54:19'
Rána domácího hráče z pravé strany skončila pouze na betonu Alexandra Jerjomenka.
53:03'
Nyní se hra přerušila, když skončil puk mimo hrací plochu a poslední minuty se hra dost zklidnila.
52:01'
Alexej Pepeljajev nyní prověřil Hrachovinu, který si s touto střelou poradil.
51:55'
Moskva zadarmo získala kotouč, když ho Astana jen nahodila a jela vystřídat.
51:05'
Opět se hraje především ve středu hrací plochy, což Dynamu svědčí.
50:13'
Je před námi něco málo pod deset minut základní hrací doby a Astana musí vstřelit branku.
49:46'
Opět se Dynamu podařilo zblokovat střelu zpoza modré čáry.
49:25'
Diváci se snaží popohnat domácí tým ke srovnání, ale Astana se nemůže dostat ke střele.
48:15'
Nyní už je kotouč ve třetině Dynama, ale momentálně je hra trošku neatraktivní.
47:44'
Moskva se nacpala do pásma Astany, kde se snaží dostat k puku.
46:16'
Opět se hosté vysvobodili ze svého pásma, ale Astana zvýšila obrátky.
45:30'
Nyní už se hraje ve třetině Dynama, ale Astana se nemůže dostat do zakončení.
44:13'
Hosté využívají přesilovou hru a otáčejí vývoj utkání ve svůj prospěch! Miika Koivist to udělal parádně, když místo střely přihrál na volného VADIMA ŠIPAČOVA a ten z úhlu dokázal trefit odkrytou svatyni Hrachoviny. Asistence: Miika Koivisto.
43:47'
Střela z pravé straně hostujícího hráče byla nebezpečná, ale nakonec skončila jen vedle brány.
42:52'
Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Roman Starčenko.
41:59'
Opět byly velké zmatky před bránou Dynama, když tam dělal nepořádek Dmitrij Grenc, ale Alexandr Jerjomenko opět chytil kotouč do lapačky.
40:39'
Curtis Valk mohl poslat Astanu do vedení, ale jeho pokus z pravého kruhu skončila na tyči!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:15.
Druhá třetina je u konce a Dynamo srovnalo na 1:1. Hosté vstoupili do druhé třetiny lépe, než domácí soupeř a ve 32. minutě se dočkali branky, když se prosadil Vladimir Brjukvin ránou pod horní tyč. Posléze vstřelila Astana tyčku a následně měli domácí hned dvě přesilovky, ovšem ani jednu neproměnili a následně už to bylo pouze Dynamo, které se dostávalo do šancí a ve 39. minutě nastřelilo tyč. Vše je tak otevřené a třetí perioda bude velice zajímavá.
40:00'
39:32'
Nyní je Astana natlačená v pásmu soupeře, ale hraje se především u mantinelu.
38:51'
Nyní měl na druhé straně problémy Alexandr Jerjomenko, kterému vypadl kotouč z lapačky, ale nakonec společně s obránci vše vyřešil.
38:42'
Obrovská šance Dynama, když se hostující hráč dostal do zakončení bekhendem, ale puk pouze orazítkoval pravou tyč!
37:38'
Následně si český gólman věděl rady také se střelou Dmitrije Kagarlického.
37:19'
V plném počtu byla Moskva opět velice nebezpečná, ale Dominik Hrachovina podržel svůj tým.
37:02'
36:50'
Curtis Valk dostal puk na pravou stranu, ale jeho střelu vyrazil Jerjomenko.
36:22'
Dynamo se ovšem i nyní skvěle brání v oslabení a vstřelená branka jej hodně nakopla.
35:05'
A málem tomu tak bylo, ovšem hostující gólman Alexandr Jerjomenko si se vším poradil.
35:02'
Astana si zahraje pár vteřin přesilovku 5 na 3 a posléze bude pokračovat opět ve skoro dvouminutové početní výhodě 5 na 4, pokud ovšem nepadne gól.
35:02'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Igor Makarov – 2 min., sekání).
34:38'
Daniil Tarasov to zkusil opět v oslabení z levé strany, ale Dominik Hrachovina si poradil s jeho pokusem, ovšem Astana je pod tlakem a to hraje přesilovou hru.
34:04'
Dynamo se opět nebojí zaútočit v oslabení, ale obránce Astany nenechal soupeře vystřelit.
33:11'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Miika Koivisto – 2 min., držení).
32:32'
Tohle byla velká šance Astany zvrátit vedení zpět na svou stranu, ale střela z mezikruží skončila pouze na tyči!
32:23'
A opět to byli hosté, kdo málem otočil utkání, ovšem Hrachovina byl připraven.
31:25'
Je srovnáno na 1:1! Tarasov zpoza brány poslal kotouč před ní, kde se nacházel VLADIMIR BRJUKVIN a ten z první vyslal dělovku pod horní tyč, se kterou si Hrachovina už neporadil. Asistence: Miks Indrašis a Daniil Tarasov.
31:15'
Domácí se nedostali ke střele a dopředu může jít Dynamo.
30:16'
Posléze musel být zase připraven český brankář Dominik Hrachovina, jelikož se dostal do zakončení Dmitrij Moisejev.
30:02'
Roman Starčenko se pokoušel vypálit z pravé strany, ale to se mu příliš nepovedlo.
29:33'
Dominik Hrachovina si nyní připsal dva důležité zákroky proti střelám z levé strany, ale u tyče byl přitisknutý a nenechal tak projít kotouč za svá záda.
29:05'
Následně musel Alexandr Jerjomenko ven z brány, aby byl u kotouče dřív, než domácí útočník.
28:42'
Poté se dopředu vydal Barys, ovšem opět to nebylo nic velkého.
27:58'
Opět se bojuje především na polovině Astany, ale ani jedno mužstvo se nemůže dostat ke střele.
26:48'
Momentálně se na hrací ploše neděje nic velkého, i když se hraje stále nahoru dolů.
25:48'
Opět se hra přerušila, díky ofsajdu a bude to tak další vhazování ve středním pásmu.
24:29'
Posléze se domácí mužstvo ještě dostalo do zakončení, ale ani Jegor Petuchov nedokázal dostat kotouč za záda Jerjomenka, když si objel bránu.
24:24'
24:08'
Nyní už domácí hráč vypálil z levé strany, ale nebylo to nic vážnějšího.
23:46'
Nyní už Astana drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím lítají pouze přihrávky.
23:23'
Vadim Šipačov se dokonce v oslabení dostal dopředu po levé straně, ale obránce ho nenechal vystřelit.
22:55'
Roman Starčenko byl v pásmu soupeře o něco dřív, než kotouč a je z toho jen ofsajd.
22:24'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., podrážení).
21:45'
Opět se Dynamo dostalo do třetiny soupeře, ale tentokrát šla střela jen vedle brány Hrachoviny.
21:02'
Dmitrij Kagarlickij se dostal přes obránce, až ke střele, ale Dominik Hrachovina byl připraven a chytil kotouč do lapačky.
20:30'
Domácí tým se nyní provinil ofsajdem a následuje vhazování ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:21.
První třetina je u konce a Astana zatím vede 1:0. Už po sedmnácti vteřinách byl vyloučen hostující hráč a domácí toho využili, jelikož se v 1. minutě prosadil Nikita Michajlis. Posléze se hra srovnala a Dynamo mělo k dispozici dvě přesilovky, ovšem ani jednu nevyužilo.
20:00'
19:23'
Kevin Dallman to zkusil z pravé strany, ale Alexandr Jerjomenko si připsal další úspěšný zákrok.
19:11'
Nikita Michajlis se sice dostal s kotoučem do útočného pásma, ale následně přišla jen nepřesná přihrávka.
18:47'
Barys už hraje v plném počtu, ale tentokrát opět jen vyhodil puk ze svého pásma.
18:01'
Brankář Dominik Hrachovina podržel svůj tým, když se dostal ke střele Igor Makarov, ale nevstřelil srovnávací gól.
17:45'
17:06'
Posléze se už Dynamo dostalo dopředu po pravé straně a přišlo zakončení, se kterým si Hrachovina poradil.
16:42'
Astana ale dokázala vyhodit kotouč ze své třetiny.
16:12'
Opět se faulem provinil domácí hráč Akolzin a Dynamo tak bude pokračovat v přesilové hře.
15:45'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).
15:15'
Při plném počtu na hrací ploše se Astana dostala dopředu, ovšem tato akce nebyla zakončena střelou.
15:04'
14:33'
Tak tohle už vypadalo na velice dobrou šanci, když byl hostující útočník před bránou osamocený, ale po přihrávce minul kotouč.
14:17'
Po buly se domácí dostali dopředu, ale nic velkého z toho tentokrát nebylo.
13:52'
Dominik Hrachovina si poradil s pokusem ze strany hostů a Astana se brání v oslabení velmi dobře.
13:25'
Domácí se dostali dopředu v oslabení, ovšem nic velkého z toho nakonec nebylo.
13:04'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Pavel Akolzin – 2 min., faul kolenem).
12:45'
Zatím jednogólový střelec Nikita Michajlis nyní vypálil, ovšem jeho střela byla sražená do ochranné sítě a následuje další komerční přestávka.
12:10'
Po neúspěšném přechodu poloviny ze strany hostů se dopředu vydala Astana, ale tentokrát se zatím nedostala ke střele na bránu.
11:39'
Dynamo se snaží něco vymyslet a je u puku častěji, než soupeř, ale není to nic nebezpečného a stále se hraje nahoru dolů.
10:29'
Následně se dostal dopředu po levé straně Jegor Petuchov a vypálil nebezpečnou ránu, která Jerjomenkovi vypadla z lapačky, ale domácí hráč se nedostal k dorážce.
09:45'
Dynamo jen nahodilo kotouč do pásma Barys.
08:46'
Nyní už se hra přerušila a následuje komerční přestávka.
08:11'
Momentálně se hraje nahoru dolů bez přerušení a u puku je Astana.
07:03'
Posléze to za něj vynahradili jeho spoluhráči, ovšem nyní byl připraven Alexandr Jerjomenko a podruhé už nelovil kotouč ze své brány.
06:48'
Alichan Asetov se sice prodral přes obránce, ale ke střele na bránu se už nedostal.
05:53'
Nyní už měl Dominik Hrachovina plné ruce a nohy práce, jelikož přišla nebezpečná střela, se kterou si český gólman poradil a stejně tak si vedl také v dorážkami!
05:32'
Nyní už jsou u puku hosté, kteří se snaží něco vymyslet, ale zatím se to nedaří.
04:06'
Domácí hráč se sice dostal do zakončení z levé strany, ale to skončilo jen vedle brány Dynama.
03:02'
Andrej An. Mironov vyslal střelu z první, ovšem tu český brankář Dominik Hrachovina viděl a také chytil.
02:25'
Hostům se nepovedl přechod přes modrou čáru a je z toho ofsajd.
01:36'
Nyní se bojuje o puk ve třetině Dynama, které se posléze dostalo ke kotouči.
00:57'
Tak to je naprosto fantastický start domácích do tohoto utkání, kteří využívají přesilovou hru! Roman Starčenko parádní přihrávkou vyslal NIKITA MICHAJLISE, který si posléze tváří v tvář brankáři poradil a zakončil do pravé části branky nad beton. Asistence: Darren Dietz a Roman Starčenko.
00:17'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Miks Indrašis – 2 min., vražení na hrazení).
00:17'
Utkání začalo hodně zostra a po pár vteřinách tady máme první vyloučení a také požduchování.
00:01'

Barys Astana: Hrachovina (H. Karlsson) – Makljukov, Dallman (C), Orechov, Dietz, Klimontov, M. Semjonov (A), Polochov, Lipin – R. Starčenko, Cormier (A), Valk – Ševčenko, Boyd, Michajlis – Akolzin, Grenc, Petuchov – Asetov, Sagadejev, Panjukov.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Mironov, I. Nikulin (C), Volkov, Menšikov, Koivisto, J. Zajcev, Pepeljajev – I. Makarov, Šipačov (A), Kagarlickij – Tarasov, Indrašis, Brjukvin – V. Kuljomin (A), Mozer, Moisejev – Alexejev, Igumnov, Pestuško.

Rozhodčí: Viktor Gashilov, Yury Oskirko – Ivan Sazonov, Alexander Sadovnikov.
Dynamo Moskva:

Dynamo Moskva je momentálně v Západní konferenci na deváté příčce s dvaceti třemi body a skóre 64:71. V posledním zápase zavítalo do Omsku, kde přišlo 5 487 diváků. Devatenáct vteřin před koncem vstřelilo Dynamo první branku. Ve druhé třetině hosté zvýšili náskok na 3:0 a ve třetí periodě přidali jeden gól a Dynamo Moskva tak vyhrála 4:0. Nejproduktivnějším hráče je s pětadvaceti body Kagarlickij, který je také nejlepším střelcem s deseti góly.
Barys Astana:

Astana je aktuálně ve Východní konferenci na pátém místě se třiceti devíti body a skóre 92:71. V posledním utkání přivítala na ve své hale před 4 125 diváky Chabarovsk. První třetina byla naprosto šílená, jelikož hosté jí vyhráli 4:3. Ve druhé třetině vedl Chabarovsk už 6:4. V poslední dvacetiminutovce se domácí trefili pouze jednou a Barys tak prohrál 5:6. Nejproduktivnějšími hráči jsou s dvaceti osmi body Petersson, Starčenko a Dietz. Nejlepšími střelci jsou se dvanácti góly Petersson a Starčenko.
V dalším zápase se proti sobě utkají týmy Barys Astana a Dynamo Moskva. V posledním vzájemném zápase se spolu tato mužstva utkala před dvěma měsíci na ledě Dynama, kde přes 2 763 diváky vyhrála Astana 3:2 po prodloužení. Dnes se bude hrát Barys Aréně, která nabídne kapacitu pro 11 578 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.