KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Vitaz - 26. října 2018   15:30

Astana
Astana
12:43' Michajlis (Blacker, Dallman) • 28:32' A. Petersson (Dietz, R. Starčenko) • 34:10' R. Starčenko (Cormier, Dallman)
Vitaz

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Československá stopa v utkání:
Vojtěch Mozík: 25:06, 0+0
Marek Hrivík: 22:57, 0+0
Dominik Hrachovina: na střídačce
Střely na bránu: 38-33
Sledovali jsme utkání mezi Barysem Astanou a Viťazem Čechov, který končí naprosto zaslouženou výhrou domácích 3:1. Domácí v celém utkání jasně dominovali, hosté byli v útoku téměř nuloví. Jako první se v 13.minutě prosadil Mikhalis, jenže v 19.minutě snížil v přesilové hře Aaltonen. V 29.minutě se v přesilové hře prosadil Petersson, který vstřelil vítěznou branku v utkání. O šest minut později na něho navázal Starčenko, který je hlavní hvězdou utkání za branku a asistenci. Barys se posouvá na páté místo Východní konference, Viťaz zůstane sedmý.
59:30'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., hrubost).
59:00'
Poslední minuta první třetiny a celého utkání.
58:15'
Čechov to zkouší v šesti hráčích v poli. Uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.
58:15'
Oddechový čas pro hosty.
58:11'
Hosté se nemohou trvale usadit v útočném pásmu, domácí Barys dnes zkrátka hraje velice dobře.
57:00'
Čechovu se dnes v útoku prostě nic nepodaří a další prohra je velice blízko.
56:24'
Zakázané uvolnění domácích, kteří už budou hrát jenom do obrany.
55:49'
Astana po dlouhé době zatlačila svého soupeře. Jejich nasazení už však není tak velké a tak hosté neměli problém.
54:57'
Domácí hráči i fanošci se dožadují vyloučení po sekání na Starčenka.
54:00'
Zbývá nám posledních šest minut utkání a pro domácí to začíná vypadat již hodně dobře.
53:24'
Denis Kokarev se hbitě dostal do útočné třetiny. Zde nic nevykouzlil a tak jde radši střídat.
52:42'
Astana se už nikam nežene a začíná si hlídat své vedení. Viťazu se naskýtá jediná šance na vyrovnání.
51:30'
Jevgenij Katičev se u mantinelu obtočil a rychle vypálil. Henrik Karlsson byl pozorný a kryje i tento pokus.
51:00'
Prakticky celé utkání se hraje ve dlouhých intervalech, což jednoznačně dnešnímu utkání pomáhá.
50:14'
Čechov kombinuje ve svém obranném pásmu a hledá ideální možnost k vyvezení puku do útoku.
50:00'
Posledních deset minut základní hrací doby a domácí kontrolují své dvoubrankové vedení.
49:11'
Viťazu se stále nedaří kvalitně zaútočit a s jejich vidinami na alespoň jeden bod z tohoto utkání to vypadá hodně špatně.
48:18'
Nikolaj Stasenko zastavil v poslední možné chvíli Starčenka, který by jinak byl ve velmi dobré příležitosti.
47:25'
Čechovu se stále nedaří útočná kombinace a kdyby nebylo jejich první přesilové hry, tak by svítila na jejich kontě velká nula.
47:09'
Po nepovedené střele Sjomina končí puk v ochranné síti. Následuje první komerční pauza třetí třetiny.
46:20'
První formace domácích opět točila hlavy hostů, kteří si teď museli připadat jako na centrifuze. Celý útok skončil u Ilji Šinkeviče, který posílá puk na zakázané uvolnění.
45:35'
Vojtěch Mozík se krásně dostal do útočného pásma. Zde se pokusil o zakončení, jenže jeho pokus blokuje Dietz.
45:10'
Astana dobře napadala v jejich útočném pásmu a celkem snadno se dostala k volnému kotouči.
44:38'
K zakončení se dostal Alexej Makejev. Henrik Karlsson předvedl svůj dvaadvacátý zákrok.
44:16'
Kevin Dallman vyslal střelu od modré. Rána mu ale sjela z hole a NIkulin může prchat do brejku.
43:41'
Brandon Bochenski nedokázal získat volný kotouč ze sítě brány Ortii. Rozhodčí nakonec hru přerušil a vhazovat se bude po levici hostujícího golmana.
42:36'
Borna Rendulić se dostal k šikovnému zakončení. Henrik Karlsson musel předvést své kvality.
42:00'
Astana minutu držela kotouč v útočném pásmu. Zde ale nebyl nijak nebezpečná.
41:03'
Astana udělala chybu v rozehrávce, kterou musel hasit Darren Dietz.
40:20'
K první střele v poslední periodě se dostal Alexandr Jevsejenkov, jenže jeho střela z půlky byla spíš exhibiční.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál opět hostující centr Alexandr Nikulin.
40:01'
Sledovali jsme druhou třetinu, která byla opět v jasné režii domácího Barysu. Ten tentokrát vstřelil dvě branky a žádnou nedostal. V 29.minutě se prosadil v přesilové hře Petersson a o šest minut později se prosadil Starčenko. Celkově vedou 3:1 a jasně potvrzují roli favorita. Uvidíme, zda Čechov dokáže otočit toto utkán.
Druhá třetina začne zhruba za dvacet minut.
40:00'
39:21'
K poslední střele první třetiny se dostal Pavel Akolzin, nicméně jeho pokus blokuje Mozík do ochranné sítě. Skvělý obranný moment tohoto českého beka.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Nakonec se Čechov ubránil a s těžkými nohy jdou na lavičku.
37:15'
Domácí na minutu a půl drtili svého soupeře v jeho pásmu. Až Pavel Černov vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
36:10'
Domácí v plném počtu. Barys se bez problémů ubránil. Druhá třetina je zatím jasně v jejich režii.
35:29'
Barys ukázal útočné růžky i při oslabení. Dallman hledal Boyada, jehož střelu tečoval Katičev do rohu mantinelu.
34:32'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., podrážení).
34:10'
Astana právě vstřelila branku!
Parádní kombinace domácích přes celé kluziště! Autorem branky je ROMAN STARČENKO, který si najel na přihrávku od Cormiera a prudkou střelou z osy hřiště překonává bezmocného Ortia. Asistence: Patrice Cormier a Kevin Dallman.
33:42'
Brandon Bochenski se efektivně dostal před Ortia. Ten musel vysunout svou vyrážečku, aby zneškodnil akci tohoto Kazacha.
33:11'
Zakázané uvolnění Astany, která se nedostala úspěšně dostat přes dobré napadání třetí hostující formace.
32:37'
Marek Hrivík dokázal dostat svůj tým do útočného pásma. Jeho kamarád z útoku Aaltonen pálil, nicméně Karlsson chytá. Následuje komerční pauza.
31:29'
Opět se hrají dlouhé pasáže bez přerušení. Curtis Valk dostal skvělý pas ke střele, jenže puk se mu zasekl o brusli a pak už to měl proti Katičevovi velice těžké.
30:56'
Kevin Dallman sice lehce nahodil na Ortiu, jenže puk se na ledě rozviklal a nadělal finskému brankáři velké starosti. Nakonec vše zvládl s bravurou a Viťaz může vystřídat.
30:00'
Po polovině utkání je stav 2:1 a Astana opět kontroluje své jednobrankové vedení.
29:11'
Patrice Cormier nechtěně dostal svůj tým mimo útočné pásmo, neboť nepřesně hledal Blackera.
28:32'
Tak jsem to přivolal! Autorem branky je ANDRÉ PETERSSON, který na levém kruhu dostal přesný pas od Dietze a poté neměl problém prostřelit bezmocného Ortiu. Asistence: Darren Dietz a Roman Starčenko.
28:27'
Astana kombinuje v útočném pásmu a má skvělou možnost ke vstřelení branky.
28:01'
Již druhý hostující hráč tvrdě srazil soupeře a za odměnu pykali desetiminutovým trestem. Ani ne za polovinu utkání.
27:39'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
26:42'
Alexej Makejev pouze nahodil puk do útočného pásma a šel střídat. Na hřiště vstupují druhé formace obou celků.
26:08'
Obrana Čechova zafungovala jako nově nařízené hodinky. Uvidíme, jak se předvedou v útoku.
25:24'
Ve druhé třetině se hrají dlouhé střídání. Naštěstí se Viťaz pomalu zvedá. Pro nezaujatého diváka jen dobře.
24:31'
Denis Kokarev jel do útočného pásma jeden na jednoho. Zkoušel netypickou kličku, která neskončila dobře. Kevin Dallman potvrdil své zkušenosti.
23:43'
Astana opět útočila, Jesse Blacker šikovně nahazoval puk na Ortia, jenže nikdo z jeho spoluhráčů puk netečoval. Ortio neměl problém zasáhnout levým betonem.
22:57'
Domácí v plném počtu. Astana tentokrát v pohodě ubránila své druhé oslabení v tomto duelu.
22:15'
Zatím se jim moc nedaří, protože již dvakrát vyhodili domácí hráči puk až na jejich útočnou třetinu.
21:23'
Viťaz jedinou přesilovou hru parádně využil. Jak naloží s touhle je zatím ve hvězdách.
20:57'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Matt Frattin – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
20:31'
Podobný obrázek jako ve většině první třetiny. Astana zaparkovala svou kombinaci k brankovišti Ortia.
20:01'
Alexandr Nikulin vyhrál další buly. Při této situaci je zatím velice úspěšný.
20:01'
Střely na bránu: 20-11
Sledovali jsme první třetinu utkání mezi Barysem Astanou a Viťazem Čechov, která končí remízou 1:1. Na začátku utkání byli domácí jednoznačně lepší a v 13.minutě se prosadil Mkhalis. Nicméně v 19.minutě hráli hosté přesilovku a po parádním pasu Hrivíka vyrovnal Aaltonen. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.
20:00'
19:31'
Čechov je po vstřelené brance aktivnější, Astaně se konec první periody moc nepovedl.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:48'
Viťaz právě vstřelil branku!
A hostující Viťaz parádně využívá přesilovou hru!Autorem branky je MIRO AALTONEN, který dostal na levý kruh parádní přihrávku od Hrivíka, který zmátl celou obranu. Finský střelec to pak měl celkem jednoduché. Asistence: Marek Hrivík.
18:23'
Gennadij Stoljarov se dostal ke střele na levém kruhu, jenže Henrik Karlsson pokračuje ve skvělých brankářských výkonech.
17:55'
Vyloučení v týmu Barys Astana (André Petersson – 2 min., faul loktem).
17:21'
K šikovné střele bekhendem se dostal Pavel Akolzin, jenže naštěstí pro hosty jeden z jeho obránců úspěšně blokoval.
16:49'
Barys zmáčkl svého soupeře do jejich vlastní třetiny. Vše opět musel vyřešit skvělý Joni Ortio.
16:04'
Hosté v plném počtu. Čechov ubránil i druhé oslabení, ve kterých hraje lépe než v plném počtu.
15:34'
Alexandr Nikulin se hnal do rychlého brejku. Za modrou čárou vypálil příklepem, nicméně jeho pokus jde mimo bránu Karlssona.
14:54'
Astaně se opět nedaří přesilová hra. Vojtěch Mozík zkušeně posílá kotouč přes všechny čáry.
14:15'
Alexej Makljukov mohutně napřáhl na modré čáře. Joni Ortio se opět vyznamenal rychlým reflexem. Vhazovat se bude po jeho levici.
14:04'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., sekání).
13:55'
Hostující mužstvo způsobilo první problémy. Henrik Karlsson musel předvést hned tři střely, jenže ani jedna nebyla nijak těžká.
13:24'
Nepřesný pokus Denise Kokareva končí v ochranné síti. Následuje druhá komerční pauza v první třetině.
12:43'
A domácí se v pokračujícím tlaku konečně dočkali! Autorem branky je NIKITA MICHAJLIS, který se dostal k odraženému puku a přesnou dorážkou do odkryté brány střílí první branku v tomto utkání. Asistence: Jesse Blacker a Kevin Dallman.
12:28'
Domácí fanoušci se už radovali z branky, jenže Curtis Valk trefil pouze boční síť Ortiové brány.
11:34'
Barys pokračuje na útočné třetině, kde se odehrává zatím celá první třetina, jenže bez kýženého efektu.
10:54'
Dustin Boyd nadvakrát dorážel před finským brankářem ve službách Viťazu, jenže ten krásně ucpal všechny možné škvírky.
10:00'
Po první polovině první třetiny je stav bezbrankový.
09:18'
Hosté v plném počtu. Čechov se bez problémů ubránil prvnímu oslabení, což je do zbytku utkání velký psychický krok.
08:27'
Bídná přesilová hra domácích pokračuje. Na první branku v této výhodě to už asi nevyjde.
07:39'
Astaně se úvod první přesilové hře moc nedaří. Jevgenij Katičev lehce vyhodil až ke Karlssonovi.
07:18'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ilja Šinkevič – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
06:49'
To se jim opět moc nepovedlo a domácí mužstvo z Kazachstánu je opět u kotouče.
06:14'
Astaně se tentokrát v útoku nevedlo. Viťaz bude mít možnost postupně kombinovat do útočného pásma.
05:54'
Curtis Valk z rychlé protiakce na pravém kruhu vystřelil, jenže finský brankář Joni Ortio dál předvádí ucházející výkon, které drží bezbrankovou remízu.
05:04'
Vojtěch Mozík na hraně pravidel zadržel Boyda, který se hnal po levém křídle k brankovišti Ortia. Rozhodčí Olenin však nechává hru dál plynout.
04:23'
Čechov se opět nedostal k smysluplnému útoku a stále nedokázali prověřit brankáře Karlssona, který musí být už určitě ztuhlý.
03:30'
K první nebezpečnější střele se dostal domácí obránce Valerij Orechov. Jeho střela z hranice slotu skončila pouze na pravém rameni Ortioa.
03:14'
Anton Sagadejev si nepohlídal vjezd do útočného pásma. Rozhodčí správně pískají ofsajd.
02:40'
Nikolaj Stasenko chytře vyhodil puk do středního pásma a celá jeho lajna rychle spěchá na střídačku, neboť Barys pokračuje v aktivním pojetí hry.
01:34'
Barys je v úvodu utkání aktivnější, nicméně jeho kombinace probíhajíc spíš kolem mantinelů.
00:16'
První útok domácího celku končí u obránce Jevgenije Katičeva.
00:01'
Úvodní buly vyhrál hostující Alexandr Nikulin. Astana oblékla tradiční modré dresy, Viťaz Čechov bílé.
00:01'

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker, Dallman, Orechov, Dietz, Klimontov, Makljukov, M. Semjonov, Danijar – Bochenski, Boyd, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Katičev, Jevsejenkov, Mozík, Golovkov, Šinkevič, Stasenko, Voronkov – Makejev, A. Nikulin, Stoljarov – M. Aaltonen, A. Sjomin, Hrivík – Rendulić, Kokarev, Švec-Rogovoj – Mojsejev, Mons, P. Černov.

Rozhodčí: Olenin K. (Rus) – Kulakov S. (Rus).
Posledních pět vzájemných utkání:
26.09.18 Viťaz-Barys Astana 3 : 4(3 : 3)
03.11.17 Barys Astana-Viťaz 3 : 2(2 : 2)
10.09.17 Viťaz-Barys Astana 1 : 5
02.12.16 Viťaz-Barys Astana 4 : 2
20.10.16 Barys Astana-Viťaz 5 : 0
Viťaz Čechov se nachází na sedmém místě Západní konference. Na svém kontě mají za 21 utkání 19 bodů za sedm výher, dvě výhry v prodloužení a prohru v prodloužení. Skóre mají záporné 51:61. Z posledních pěti utkání získali čtyři body za dvě výhry. Poslední dvě utkání ovšem prohráli a tak jejich forma není zrovna ideální. Nejproduktivnějším hráčem je s 18 body za devět branek a stejný počet asistencí finský útočník Aaltonen.
Barys Astana se momentálně nachází na šestém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 18 utkání 26 bodů za sedm výher, čtyři výhry v prodloužení a čtyři prohry v prodloužení. Skóre mají kladné 67:54. Z posledních pěti utkání získali 8 bodů za tři výhry a výhru v prodloužení. Na třetí Kazaň ztrácí pouze čtyři body, jenže mají o čtyři zápasy méně. Nejproduktivnějším hráčem je s 19 body za osm branek a jedenáct asistencí Starčenko.
Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním utkání se střetne domácí Barys Astana, která vyzve Viťaz Čechov. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.