KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : OMSK - 20. října 2018   13:30

Čeljabinsk
Čeljabinsk
24:18' Polygalov (Enlund, Šarov) • 61:10' Polygalov (Šarov)
2:1
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
OMSK
OMSK
49:15' K. Petrov  (Jemelin, Širokov)
Čeljabinsk
Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin (C), Rjasenskij, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Želdakov – Kravcov, Szczechura, Enlund – Šarov, Polygalov, Glinkin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Bergström, Stoa, Šolochov – Tridčikov.
Andrej Rogačjov, Alexandr Soin – Konstantin Gorděnko, Jevgenij Antonov
Valerij Belousov Traktor Arena
7 500 diváků
OMSK
Bobkov (Murygin) – J. Medveděv (C), Pokka, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov – Širokov, Zernov, I. Michejev – Pěrežogin, K. Semjonov, Manukjan – Fisenko, Stas, K. Petrov – Versteeg, Desharnais, Košelev – Zaseda, Talbot.

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty!

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 6 – 0
Utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Avangardem Omsk je u konce. Skončilo výhrou domácích 2:1 po prodloužení. Vítěznou trefu obstaral v čase 61:10 útočník Igor Polygalov. Jednatřicetiletý Rus se mimochodem postaral i o první trefu Traktoru. Jediný gól Avangardu pak vstřelil útočník Kirill Petrov.

Hokejisté Omsku byli v zápase jasně lepším týmem. Svého soupeře přestříleli poměrem 45:12. Výborný výkon v bráně domácích ovšem podal Vasilij Děmčenko – 44 úspěšných zákroků.
61:10'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Je hotovo! Střelecký pokus Šarova z otočky ještě v síti neskončil. Kotouč však následně za brankáře Bobkova dopravil IGOR POLYGALOV. Jeho druhý gól v zápase, Traktor vítězí 2:1! Asistence: Alexandr Šarov.
60:48'
Traktor s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své trojice.
60:22'
Medveděv se svou akcí neuspěl. Hrát mohou domácí hokejisté.
60:02'
Buly dopadlo lépe pro Avangard.
60:01'
Vše je připraveno na zahájení prodloužení.
Střely na bránu: 10 – 45
Po základní hrací době vítěze neznáme. Rozhodne tedy pětiminutové prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti pak ještě mohou proběhnout samostatné nájezdy.
60:00'
59:59'
V posledních vteřinách se ještě o něco pokoušel Petrov, avšak neúspěšně.
59:31'
Medveděv a jeho další střela od modré čáry, Děmčenko opět pozorný.
59:23'
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:49'
Medveděv pálil od modré bez přípravy, trefil ale pouze střed brány a tudíž i Děmčenkovo náručí.
58:24'
První minuta z přesilovky Omsku je minulostí.
57:53'
Traktor se následně osvobodil.
57:46'
Čudinov střílel zleva z první, mířil ovšem nepřesně.
57:30'
Fransonova střela z pravé strany, Děmčenko kryje kotouč pod svou rukavici.
57:23'
Jedinečná příležitost pro Avangard dostat se krátce před koncem třetí třetiny do vedení! Vhazuje se po pravici Děmčenka.
57:23'
Oddechový čas pro hosty.
57:23'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vasilij Děmčenko – 2 min., nesportovní chování). Trest odpyká Danil Gubarev.
57:23'
Střelecký pokus Desharnaise z ostrého úhlu, jednoduchý zákrok pro Děmčenka.
57:01'
Necelé tři minuty do konce třetí třetiny. Skóre je nerozhodné, 1:1.
56:35'
Širokov to zkoušel z úhlu, trefil ale hned prvního bránícího hráče.
55:44'
Omsk se na poměrně dlouhou dobu udržel v útočném pásmu. Ohrozit bránu soupeře se mu ovšem tentokrát nepodařilo.
54:26'
Střely na bránu: 10 – 41
54:21'
Pro Děmčenka se jednalo o čtyřicátý zákrok v utkání!
54:17'
Nyní zase práce pro Děmčenka. Zprava jej vyzkoušel Širokov.
53:54'
Enlundova střela z levé strany, Bobkova zasahuje bez větších problémů.
53:35'
Konec reklamní přestávky, vhazování po levici gólmana domácích.
53:35'
Přerušení hry, 6 minut a 25 vteřin před koncem třetí třetiny přichází na řadu reklamní přestávka.
53:11'
Pokus Glinkina z pravé strany Bobkova příliš nezaměstnal.
52:31'
Další icing od Traktoru.
52:18'
Nepřesná rozehrávka domácího Čeljabinsku znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude poblíž Děmčenka.
51:40'
Kotouč v obranné třetině hostů a oba celky prostřídávají své formace.
50:01'
Polovina třetí třetiny za námi. Skóre mezi Traktorem a Avangardem je v tuto chvíli nerozhodné, 1:1. Vyrovnání zařídil před malou chvíli Petrov.
49:45'
Omsk je při chuti a drží útočné pásmo.
49:15'
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté se konečně dočkali! Vyrovnání na 1:1 zařídil po rychlém obkroužení brány soupeře KIRILL PETROV. Pro hokejistu s číslem 90 druhý gól, sedmý bod v sezoně 2018/2019! Asistence: Alexej Jemelin, Sergej Širokov.
48:59'
Střela Pokky od levého mantinelu nachází jen lapačku gólmana Traktoru.
48:20'
Omsk je velmi aktivní, vyrovnat se mu ale stále nedaří.
47:27'
Ofsajd Avangardu.
47:13'
Zpět do akce! Na vhazování po levici Děmčenka se staví Rybakov a Semjonov.
47:13'
Hra přerušena, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:21'
Střely na bránu: 9 – 34
46:13'
Zakázané uvolnění od Čeljabinsku.
45:35'
Šinin s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy střídají.
44:31'
Omsk si vytvořil při přesilovce několik dobrých příležitostí na vyrovnání, Děmčenko byl ovšem vždy připraven.
44:22'
43:48'
Dobrá šance pro Fransona a následně ještě pro Semjonova, Děmčenko ale v obou případech na jedničku.
43:23'
Začíná běžet druhá minuta z Gubarevova trestu.
42:34'
Kotouč ve střední třetině.
42:22'
Druhá početní převaha pro Avangard. Dočkáme se vyrovnání?
42:22'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Danil Gubarev – 2 min., podrážení).
42:22'
Z velmi dobré pozice vystřelil nyní Čudinov, Děmčenko se ale blýskl dalším velmi dobrým zákrokem.
42:16'
Signalizovaný trest pro domácí.
41:46'
Gubarev se snažil prosadit z mezikruží, obrana Omsku ale odvedla dobrou práci.
40:52'
Rjasenskij s kotoučem za vlastní bránou, oba celky poprvé ve třetí třetině střídají.
40:38'
Rána Rjasenského od modré čáry končí na zadním plexisklu.
40:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na led Valerij Belousov Traktor Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za malou chvíli!
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 9 – 28
Zablokované střely: 12 – 5
Vhazování (%): 29.73 – 70.27
Bodyčeky: 18 – 12
Trestné minuty: 2 – 0
Traktor Čeljabinsk vede po čtyřiceti minutách v domácím zápase nad Avangardem Omsk 1:0. Autorem zatím jediného gólu utkání je útočník Igor Polygalov. Hostující hokejisté jsou jasně lepším týmem. Recept na velmi dobře chytajícího Vasilije Děmčenka ale najít nemohou.
40:00'
39:58'
Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.
39:21'
Pokka a jeho střela od modré čáry, další zásah pro Děmčenka.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé části.
38:56'
Pokus Pěrežogina, Děmčenko má touš ve své rukavici.
37:05'
Hokejistům Omsku přesilová hra příliš nevyšla. Pouze jedna střela na bránu, a to až v samém závěru.
37:00'
36:56'
Širokov to zkusil v závěru početní převahy z úhlu, Děmčenko byl ale u své pravé tyče pozorný.
36:01'
První polovina z přesilovky Avangardu je pryč. Děmčenko zatím žádnému nebezpečí nečelil.
35:10'
Domácím se daří na úvod oslabení vyhodit.
35:00'
První přesilová hra dnešního utkání pro Omsk. Vhazuje se po levici Děmčenka.
35:00'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vasilij Děmčenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Marsel Šolochov.
34:39'
Gubarev a jeho pokus z levé strany, Bobkov zasahuje svou lapačkou.
33:56'
Střely na bránu: 8 – 25
32:35'
Dobrá příležitost pro Versteega. Děmčenko ale drží i nadále čistý štít.
32:26'
Po střele Širokova od pravého mantinelu nastal u Děmčenka pořádný závar. Traktor ale dokázal odolat.
32:05'
Můžeme pokračovat. Stoa a Širokov v souboji na vhazování po levici Děmčenka.
32:05'
Nahození na Děmčenkovu bránu, gólman Čeljabinsku ale kryje kotouč s velkým přehledem. Následuje reklamní přestávka.
31:52'
Omsk kombinuje v útočné třetině.
31:16'
Michejev zkusil překvapit Děmčenka z úhlu, avšak neuspěl.
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání a Traktor vede na domácím ledě nad Avangardem 1:0 Autorem gólu byl Polygalov.
29:57'
Střela Medveděva z levé strany končí na zadním mantinelu.
29:20'
Následný protiútok domácích zastavili čároví a postavení mimo hru.
29:11'
Petrov zkoušel štěstí individuálně po pravé straně, obrana Traktoru byla ale pozorná.
28:07'
Nahození Borodkina ze střední třetiny, Bobkov ponechává kotouč ve své rukavici.
27:12'
Na opačné straně kluziště dotíral nebezpečně na brankovišti Michejev, Děmčenko měl plné ruce práce.
26:57'
Glinkin měl skvělou příležitost dostat svůj tým do dvoubrankového vedení! Střela z mezikruží bez přípravy mu ovšem nesedla.
26:38'
Čároví odpískali Omsku postavení mimo hru.
26:31'
Střely na bránu: 5 – 18
26:04'
26:04'
Hra je přerušena, proběhne reklamní přestávka.
25:50'
Děmčenko musel zakročit proti dvěma střeleckým pokusům soupeře.
25:20'
Omsk se snaží o rychlé vyrovnání.
24:25'
Ojedinělá šance domácího celku a hned z toho byl úvodní gól utkání.
24:18'
Traktor otevírá v pětadvacáté minutě skóre dnešního utkání! Situace 2 na 1 využil po Enlundově přihrávce z pravé strany IGOR POLYGALOV. Jednatřicetiletý útočník zakončoval bez přípravy, přičemž zaznamenal svůj gól v letošní sezoně. 1:0! Asistence: Jonas Enlund, Alexandr Šarov.
24:01'
Omsk se dostal při přechodu do útočného pásmo do ofsajdu.
23:13'
Od modré to zkusil Stas, Děmčenko našel puk v náručí.
23:06'
Střelecký pokus Pokky od pravého mantinelu nebyl z nejpřesnějších.
22:45'
Úvod druhé třetiny se zatím nese v poklidném tempu.
21:59'
Domácí s kotoučem za vlastní bránou, oba trenéři nařizují střídání.
21:10'
Čeljabinsk se dostal do postavení mimo hru.
20:40'
Úvodní útočná akce druhé třetiny patřila hostům Širokov ale střílel z levého kruhu pro vhazování nepřesně.
20:01'
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše, druhá perioda začne co nevidět.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 4 – 14
Zablokované střely: 6 – 5
Vhazování (%): 29.41 – 70.59
Bodyčeky: 13 – 7
Trestné minuty: 0 – 0
První část utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Avangardem Omsk je minulostí. Gól jsme v ní neviděli, skóre je tedy 0:0. Výrazně lepším dojmem ale působili hokejisté Omsku.
20:00'
19:58'
V první třetině se žádného gólu nedočkáme.
19:50'
Další střelecký pokus hokejistů Omsku, Děmčenko však znovu připraven na správném místě.
19:24'
Medveděv to zkusil po vhazování z ostrého úhlu, Děmčenka ovšem nepřekvapil.
19:18'
Zakázané uvolnění domácích.
19:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta úvodního dějství.
18:13'
Nahození od levého mantinelu na Děmčenkovu bránu, gólman Traktoru má puk v lapačce a hru přerušuje.
17:25'
Kokujov na druhé straně zprava přihrával mezi kruhy, nikoho ze svých spoluhráčů zde ale nenašel.
17:00'
Nyní už daleko větší šance hostů. Fransonovo nahození od modré tečoval před bránou Košelev, Děmčenko se musel mít na pozoru.
16:52'
Širokov zkusil štěstí od modré, Děmčenko ale na jeho střelu viděl, a bez problémů tak zasáhl.
15:14'
Versteeg obdržel z rohu přihrávku před bránu, ke střele se ale nakonec díky dobré defenzivní práci beků Čeljabinsku nedostal.
14:06'
Střely na bránu: 4 – 9
13:47'
6 minut a 13 vteřin do konce první třetiny. Vhazování ve střední třetině, před střídačkou domácího mužstva.
13:47'
Čároví pískají Avangardu ofsajd, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
13:38'
Také Polygalov se svou střelou neuspěl, kupředu mohou zase hokejisté Omsku.
12:56'
Pokus Szczechury od pravého mantinelu byl zablokován, hostujícího gólmana tedy neohrozil.
12:10'
Po nepřesné přihrávce Versteega se dostal do protiútoku Stoa. Z levé strany ale střílel pouze do levého betonu Bobkova.
11:54'
Prudká střela Borodkina od modré čáry, Bobkov ale nachází touš ve svém náručí.
10:01'
Máme za sebou polovinu první třetiny. Traktor zatím hraje doma s Avangardem bez branek.
09:25'
Ihned po vhazování pálil ostře od modré Medveděv, Děmčenko ale bez práce.
09:22'
Nepřesná rozehrávka Traktoru, píská se icing.
08:57'
Rozhodčí odpískali hostům hru vysokou holí. Vhazovat by se mělo v neutrální zóně.
08:11'
Střelecký pokus Glinkina z levé strany zablokován obranou soupeře do ochranné sítě.
07:41'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestní lavice Omsku.
07:41'
Postavení mimo hru v podání Traktoru, na řadu přichází první reklamní přestávka.
07:10'
Už delší dobu se hraje bez přerušení.
06:57'
Versteeg přihrál dobře mezi kruhy na Desharnaise, jeho nebezpečná střela skončila jen těsně vedle pravé tyče.
06:41'
Střely na bránu: 1 – 8
05:35'
Avangard se opět na chvíli usadil v útočném pásmu. K dalšímu ohrožení Děmčenkovy svatyně ovšem nedošlo.
05:07'
Nyní už ale znovu práce pro Děmčenka. Jeho pozornost totiž otestoval Čudinov.
04:57'
Další útočná akce Omsku končí ofsajdem.
04:35'
Střela Zernova z levé strany postrádala přesnost, Děmčenko tak zasahovat nemusel.
04:12'
Traktoru bylo odpískáno postavení mimo hru.
03:50'
Domácí hokejisté s pukem u vlastní brány, oba týmy prostřídávají své formace.
03:34'
Jemelin a jeho pokus z pravé strany, kotouč ale minul tři tyče.
02:10'
Avangard je v úvodních okamžicích utkání aktivnějším týmem.
01:56'
Semjonovova střela od modré čáry, Děmčenko vyrazil touš před sebe.
01:24'
Čároví pískají zakázané uvolnění Traktoru, vhazovat se tak za moment bude před Děmčenkem.
00:38'
K první střele se dostal na pravé straně hostující Versteeg, Děmčenko ale jeho pokus vyrazil betonem.
00:02'
Buly ovládli hokejisté Čeljabinsku.
00:01'
Vše je připraveno na úvodní vhazování, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání mezi Traktorem a Avangardem začne za několik málo okamžiků.
Oba týmy už stojí na modrých čarách, zazní ruská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: Kontinentální hokejová liga 2018/2019)

CLJ: Vasilij Děmčenko – 24 let, RUS
Z:12 V:4 OG:31 PR:3.01 %ÚS:89.9 SO:1

OMS: Igor Bobkov – 27 let, RUS
Z:16 V:8 OG:27 PR:1.84 %ÚS:92.0 SO:2

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin, Rjasenskij, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Želdakov – Kravcov, Szczechura, Enlund – Šarov, Polygalov, Glinkin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Bergström, Stoa, Šolochov – Tridčikov.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv, Pokka, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov – Širokov, Zernov, I. Michejev – Pěrežogin, K. Semjonov, Manukjan – Fisenko, Stas, K. Petrov – Versteeg, Desharnais, Košelev – Zaseda, Talbot.

Rozhodčí: Andrej Rogačjov, Alexandr Soin – Konstantin Gorděnko, Jevgenij Antonov.
Příjemnou sobotu! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Traktor Čeljabinsk a Avangard Omsk.
ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

AVANGARD OMSK

Avangard se momentálně nachází na třízápasovém tripu. Dnes z něho odehraje druhé utkání. V tom úvodním, 18. října, prohrál na ledě Metallurgu Magnitogorsk 1:4. Poslední, třetí zápas tripu sehraje 22. října na hřišti mužstva Salavat Julajev Ufa.

V tabulce Východní konference jsou hokejisté Omsku momentálně na druhé pozici se ziskem 29 bodů.

TRAKTOR ČELJABINSK

Traktor dnes, 20. října, zakončuje sérii tří domácích zápasů v řadě. Zatím se přitom může pochlubit bilancí 1-0-1. Nejprve, 16. října, porazil Sibir Novosibirsk 2:1 po samostatných nájezdech. Poté, 18. října, prohrál s kazašským týmem Barys Astana 4:5 v prodloužení.

V tabulce Východní konference patří Čeljabinsku před dnešním duelem s bilancí 7-9-2 a s 16 body desáté místo.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová liga světa nabídne v sobotu, 20. října, celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Traktor Čeljabinsk a Avangard Omsk. Úvodní vhazování bude ve Valerij Valery Belousov Traktor Areně vhozeno v 13:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.