KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Petrohrad - 18. září 2018   18:00

Čerepovec
Čerepovec
0:5
(0:2, 0:3, 0:0)
Petrohrad
Petrohrad
01:48' Hersley  (N. Gusev, Dacjuk) • 19:18' Děrgačov  (Chafizullin, S. Plotnikov) • 23:59' Hersley  (N. Gusev, Dacjuk) • 27:58' Jakupov  (Hersley, N. Gusev) • 39:27' Jakupov  (Dacjuk, N. Gusev)
Čerepovec
Kulakov, Romasko – Děďulja, Goljak
Ice Palace
4657 diváků
Petrohrad

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek úterního večera a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.
Československá stopa v utkání:

Matěj Stránský (CER) – čas na ledě 13:30, 3 střely na bránu, 0 bodů
Dominik Furch (CER) – 23 zákroků, 5 obdržených branek, úspěšnost zákroků 82,14 %
Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

Severstal Čerepovec – 10 (20)
SKA Petrohrad – 3 (28)
Střetnutí mezi Čerepovcem a Petrohradem se ve třetí třetině už opravdu dohrávalo jen z povinnosti. SKA vedlo po čtyřiceti minutách 5:0 a stejným výsledkem celé utkání také končí. Pod výhru hostí se dnes nejvýrazněji podepsali Nail Jakupov a Patrick Hersley, kteří se v tomto duelu oba prosadili dvakrát. U druhého jmenováno je potřeba dodat, že oba jeho góly za něj dali obránci Čerepovce, kteří dvakrát překonali vlastního brankáře Furcha. Jejich tým po zásluze odevzdává všechny tři body z vlastního ledu SKA.
59:32'
Hokejisté Petrohradu se snaží bojovat o nulu svého brankáře a padají soupeři do střel.
59:06'
Lekomcevovu ránu z vrcholu pravého kruhu na přední tyč lapil Hellberg parádním zárkokem!
58:46'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Sjomin – 2 min., sekání).
58:25'
Severstalu nyní nevyšla rozehrávka a také jemu je pískán icing. Buly po levici Furcha.
58:13'
Souboj v rohu hřiště za bránou SKA vyhráli útočníci Čerepovce, ale přihrát si v útočném pásmu nezvládli.
57:55'
Zakázané uvolnění vrací hru před Hellberga, který je 125 vteřin od vychytané nuly.
57:27'
Petrohrad v poklidu kontroluje blížící se závěr utkání a drží touš za vlastní svatyní.
57:03'
Monachov si vyjel na levý kruh a ostře vypálil na přední tyč, Hellberg byl ale připraven a ránu vyrazil!
56:36'
SKA je kompletní a domácí hokejisté se schovávají s pukem za vlastní klec.
56:03'
Rybin vystřelil z vrcholu pravého kruhu, ale soupeřovu klec vysoko přestřelil.
55:31'
Hokejistům Čerepovce dnes asi není souzeno branku dát, zatím jí v této početní výhodě ani neohrozili.
55:13'
Severstal kombinuje u levého hrazení, hráčům Petrohradu se ale brzy podařilo dostat touš až k Furchovi.
54:25'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Sjomin – 2 min., podrážení).
54:08'
Hokejisté Čerepovce vyrazili kupředu po pravé straně, ale do šance se zatím nedostali.
53:35'
Zubarev vystřelil z levé strany od modré čáry, jenže jeho rána postrádala rychlost i přesnost.
53:03'
Čerepovec je kompletní, ale kotouč má na svých holích neustále jeho soupeř.
52:37'
Plotnikov nakonec vystřelil z pravého kruhu, ale jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.
52:16'
Petrohrad drží útočné pásmo, ale se svou kombinací nespěchá a vyčkává na příhodný okamžik.
51:45'
Střela od modré čáry v podání Hersleyho tentokrát nenabrala směr mezi tři tyče.
51:16'
SKA v klidu postavilo přesilovkovou formaci a hledá vhodný palebný prostor.
50:44'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Arturs Kulda – 2 min., sekání).
50:11'
Hokejisté Severstalu byli příliš netrpělivý při přechodu útočné modré a je jim pískán ofsajd.
49:38'
Vovčenko vyrazil do protiútoku, ale na levé straně se dostal z ideální palebné pozice.
49:05'
Petrohrad je kompletní a okamžitě přesouvá hru ke svatyni Furcha, kde rozvíjí kolotoč přihrávek.
48:45'
Kotouč nahrnutý do brankoviště si Hellberg pohlídal a přikryl jej lapačkou.
48:38'
Až nyní se Čerepovec ocitá v třetině SKA a kombinuje podél hrazení hledajíc vhodnou palebnou pozici.
48:06'
Severstal se v přesilovce nemůže dostat ani z vlastního obranného pásma. Petrohrad pečlivě napadá jeho rozehrávku.
47:49'
Zblokovaná rána od modré čáry v podání Vovčenka končí pouze v ochranné síti.
47:27'
Čerepovci se zatím absolutně nedaří usadit se v prostoru před brankářem Hellbergem.
46:50'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Sjomin – 2 min., hrubost).
46:43'
Čerepovec se drží v pásmu SKA. Ashton vypálil od modré, Hellberg jeho ránu vykopl betonem.
46:26'
Následuje komerční přestávka.
46:26'
Trubačjov vystřelil z pravé strany, ale soupeř do jeho rány vložil na poslední chvíli hůl a touš z jeho čepele tak končí jen v ochranné síti.
46:04'
Karlin vyhrál buly v obranném pásmu, ale jeho spoluhráči se přes modrou čáru dostat nemohou.
45:35'
SKA drží puk na svých holích za vlastní klecí a dávají prostor oběma celkům k tomu, aby poslaly na led čerstvé síly.
44:53'
Žádnou velkolepou podívanou třetí třetina zatím nenabízí. Petrohrad je se svým náskokem spokojen a nikam se nežene. Soupeř už asi taky šetří síly na další zápas.
44:18'
Hráči Čerepovce vnikli do pásma protivníka na méně než pět vteřin a už se z něj zase stěhovali do středu kluziště.
43:42'
Hellberg vyjel na pomoc svým spoluhráčům, ale ti měli nakonec k puku blíž a rozehrávku zvládnou i bez svého brankáře.
43:08'
Nějaké větší šance si nyní ani jeden z celků nevytváří. Po tvrdším souboji u hrazení ve středu kluziště sudí vylučovat nebude.
42:33'
Hra chytila poměrně svižné tempo a pokračuje se bez přerušení, oba celky se střídají v držení kotouče.
42:04'
Hokejisté Severstalu drží touš u své klece, po levé straně rychle přenesli hru na opačný konec kluziště.
41:27'
O touš se teď bojovalo za bránou Hellberga v rohu kluziště. Beci SKA z tohoto souboje nakonec vyšli vítězně.
41:05'
Po pravém hrazení nyní pronikli hokejisté Čerepovce do třetiny protivníka, kde ale o touš rychle přišli.
40:32'
Li projel po pravé straně, za bránou předal puk Tichonovovi, jenž ho natlačil do brankoviště Čerepovce. Furch byl pozorný.
40:16'
Hokejisté Severstalu nahodili puk na zadní mantinel soupeře. Jejich protivník špatně založil svou akci a je mu pískáno zakázané uvolnění. Buly před Hellbergem.
40:01'
Hráči jsou zpět na ledové ploše, třetí třetina začne za chvíli.
Střely na bránu v druhé třetině (celkem):

Severstal Čerepovec – 5 (10)
SKA Petrohrad – 18 (25)
Po druhé třetině duelu mezi Čerepovcem a Petrohradem je o osudu utkání prakticky rozhodnuto! Severstal nasbíral v tomto dějství deset trestných minut, SKA ani jedinou. A na hře to bylo znát. Prohřešky soupeře potrestali postupně Patrick Hersley a následně dvěma zásahy Nail Jakupov, kteří tak oba mohou ve třetí třetině pomýšlet na hattrick, jelikož už každý z nich dvě branky dal! Hosté mají před třetí dvacetiminutovkou pohodlný náskok a musel by se stát malý zázrak, aby o něj přišli.
40:00'
39:56'
Čerepovec ještě vyráží za útočnou modrou, jenže na zakončení už má hrozně málo času.
39:27'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Ještě jedna branka do sítě Severstalu v tomto dějství! Dacjuk obdržel přihrávku za bránu, vyjel doprava, naservíroval přihrávku na střed a NAIL JAKUPOV kompletuje rychlou ranou svůj hattrick v tomto zápase! Asistence: Pavel Dacjuk, Nikita Gusev.
39:13'
Zubarev šikovnou zadovkou předal puk spoluhráčům a SKA zakládá možná poslední útok této třetiny.
38:40'
Čerepovec se nyní na chvilku dostal za útočnou modrou, jenže touš na svých čepelích moc dlouho neudržel.
38:07'
Po souboji za bránou SKA získali touš hráči Petrohradu, kteří se s ním rychle vydali vpřed a už okupují prostor před svatyní soupeře.
37:33'
Dobrý zákrok Furcha! Byvalcev se procpal mezi jeho beky a z mezikruží vyslal ránu těsně nad ledem. Český gólman byl na zemi se svými betony včas!
37:16'
Petrohrad už nám opět nabízí klasický pohled dnešního duelu kdy kontroluje puk v útočném pásmu.
36:38'
Až nyní ho mohl z letargie probrat Stránský, jenž rychle vystřelil z pravého kruhu, jenže švédský gólman byl připraven.
36:19'
SKA kombinuje podél hrazení a číhá na vhodný střelecký prostor. Brankář Hellberg se na druhé straně už několik minut nudí.
35:48'
Nahození ze středu kluziště bylo nyní defenzívou Severstalu sraženo do ochranné sítě.
35:13'
Petrohrad znovu motá svého soupeře v jeho třetině a nepůjčuje mu hrací předmět ani na malý okamžik. Hráči Čerepovce působí v těchto chvílích poněkud bezradně.
34:51'
Chafizulin vystřelil z vrcholu levého kruhu. Furch příliš dobře neviděl, ale i tak puk ve změti těl našel a ukryl ve výstroji. Následuje komerční pauza.
34:33'
Kručinin vystřelil z vrcholu levého kruhu, ale mířidla nyní ideálně neseřídil.
34:16'
Hokejisté z bývalého hlavního města Ruska se i nadále drží v pásmu protivníka a hledají cestičku k jeho kleci.
33:34'
Hokejisté Petrohradu nezmatkují a dále se drží na kotouči, jako by snad jejich početní výhoda pokračovala.
33:03'
Jedno z mála oslabení, které se Severstalu podařilo v tomto utkání ubránit. Čerepovec je kompletní.
32:18'
Koskiranta se snažil probít středem kluziště k brance protivníka, ale tam bylo příliš mnoho bránících hokejistů.
32:01'
Hokejisté Severstalu znovu vyhazují přes všechny čáry, napadat ale výrazněji nepůjdou.
31:44'
Jakupov teď vystřelil z vrcholu pravého kruhu, Furch byl připraven a jeho ránu ukryl ve své náruči.
31:27'
Čerepovci se podařilo na začátku oslabení osvobodit vyhozením přes všechny čáry, ale hokejisté Petrohradu se brzy vrací do jejich pásma.
31:03'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., podrážení).
30:56'
Už více než minutu hraje Petrohrad v ponechané výhodě a snaží se ohrozit Furcha.
30:22'
SKA drží dlouho puk na svých čepelích a hlavní sudí tak musí dlouho držet ruce zdvižené.
29:47'
Beci Čerepovce důrazně brání u hrazení ataky soupeře. Nyní ale bránili až moc tvrdě a sudí ponechává Petrohradu výhodu.
29:16'
Kručinin projel podél levého hrazení do třetiny Severstalu, ale dlouho si puk neužil a nepřesnou přihrávkou jej odevzdal soupeři.
28:20'
Čerepovec je kompletní a může vyrazit kupředu, Vovčenko však příliš dlouho přemýšlel, co s pukem udělá, takže mu byl touš nakonec odebrán.
28:08'
Hráči Petrohradu znovu nahrnuli touš do brankoviště Furcha, ten ho schoval pod lapačku a sudí přerušuje hru. Následuje komerční pauza.
27:58'
Ale teď už je to gól! NAIL JAKUPOV dostal přihrávku na osu hřiště a ranou z první parádně trefil mezeru mezi betony Furcha! Asistence: Patrick Hersley, Nikita Gusev.
27:13'
Sudí branku neuuznává, takže platí stav 3:0!
27:13'
Sudí jde ještě konzultovat situaci s videem, aby zjistil, zda českému brankáři někdo v zákroku nebránil.
27:13'
Přesilovka pět na tři je využita a Petrohrad vede 4:0! Po závaru v brankovišti Čerepovce se touš odrazil na vrchol kruhů, odkud bravurně vypálil Nikita Gusev, jenž propálil Furcha i chumel hráčů před ním!
26:49'
Hokejistům Čerepovce se nyní podařilo vyhodit a alespoň na chvíli se tak osvobodili z tlaku protivníka.
26:16'
SKA kombinuje v prostoru před Furchem a nikam nespěchá, jeho hráči vědí, že mají dost času.
25:52'
Hokejistům Severstalu začíná být trestná lavice malá, soupeř bude mít ještě delší přesilovku pět na tři.
25:52'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladimir Malevič – 2 min., vysoká hůl).
25:35'
SKA tak bude hrát 1:25 přesilovky pět na tři!
25:35'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., sekání).
25:00'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Arturs Kulda – 2 min., hákování).
23:59'
Petrohrad využívá další přesilovku a vede už 3:0! Čerepovec dnes již podruhé překonává vlastního brankáře a gól si znovu připisuje PATRICK HERSLEY, který vystřelil z pravého kruhu. Furch sice vyrazil před sebe, ale beci Severstalu si sami srazili touš do vlastní sítě za záda naprosto bezmocného českého gólmana. Asistence: Nikita Gusev, Pavel Dacjuk.
23:29'
SKA drží touš u hrazení a hledá vhodný prostor pro svou střelu.
23:03'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladimir Malevič – 2 min., vražení na hrazení).
23:03'
Boj o touš se nyní odehrává u levého hrazení v pásmu Severstalu. Ketov zůstal po souboji se soupeřem chvíli na ledě, ale ošetření zjevně potřebovat nebude. Protivník ale bude potrestán.
22:44'
Český gólman si o chvíli později poradil s nahozením od modré čáry, které na něj namířil Kručinin.
22:36'
Li natlačil z pravé strany touš do brankoviště Severstalu, Furch byl připraven a touš přikryl lapačkou.
22:12'
Hráči SKA kontrolují hru, vyměňují si kotouč mezi sebou a nikam se s ním neženou.
21:47'
Petrohrad se po levé straně dostal až za bránu Furcha. O chvíli později stále drží puk, ale už u své vlastní svatyně.
21:27'
Rozehrávka Geraskina teď byla zbytečně prudká a logicky skončila zakázaným uvolněním.
20:27'
Hokejisté Petrohradu se dostali po pravé straně kupředu, střela Koskiranty z levého kruhu ale na bránu nemířila.
20:13'
SKA nahodilo kotouč na zadní mantinel, vrátilo hru na modrou a motá na začátku druhého dějství soupeře v jeho obranném pásmu.
20:01'
Oba celky jsou zpět na ledě, druhá třetina začne za chvilku.
Střely na bránu v první třetině:

Severstal Čerepovec – 5
SKA Petrohrad – 7
První třetina duelu mezi Čerepovcem a Petrohradem patří historii. Více se vyvedla SKA. Hosté využili hned první početní výhodu, po střele Guseva dorazil puk do sítě Nail Jakupov. Druhou branku přidal v závěru druhého dějství Alexander Děrgačov a Petrohrad tak vstoupí do druhé dvacetiminutovky s dvoubrankovým náskokem. Jinak jsme ale příliš střel na bránu neviděli. Oba celky se v tomto střetnutí teprve rozjíždějí.
20:00'
19:59'
Čerepovec ještě pronikl do třetiny soupeře, ale zakončení už vyprodukovat nedokázal.
19:18'
Petrohrad vede už o dvě branky! ALEXANDER DĚRGAČOV schoval svou ránu za beka, vypálil z větší vzdálenosti a překvapil Furcha, kterému touš proletěl pod rukou do sítě! Asistence: Dinar Chafizulin, Sergej Plotnikov.
18:33'
Severstal v posledních okamžicích přece jen trochu ožil a víc se tlačí před bránu protivníka. Monachov však v pádu zakončit nedokázal.
18:04'
SKA vytlačilo svého soupeře za obrannou modrou a Zacharčuk byl při návratu příliš nedočkavý – ofsajd.
17:38'
SKA je kompletní. Hokejisté Čerepovce krátce po vypršení trestu Jakupova nadělali trochu nepořádku v brankovišti protivníka, ale kotouč za záda Hellberga nedostali.
17:16'
Přesilovka se zatím Severstalu absolutně nedaří. Jeho hráči se až nyní opět usazují před Hellbergem.
16:43'
SKA získalo puk a dlouhou dobu ho drželo na svých čepelích. Následně ho poslalo až za klec Furcha.
16:12'
Čerepovec musel se svou akcí začít od svého gólmana. Stránský po pravé straně zavezl touš do třetiny Petrohradu.
15:55'
Severstalu se podařilo usadit v útočném pásmu, ale ne na příliš dlouho.
15:31'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2 min., hákování).
15:01'
Děrgačov to nyní přehnal s kličkami v útočném pásmu a nakonec pouze odevzdal touš soupeři.
14:27'
Geraskin se snažil před bránou tečovat ránu od modré čáry, ale tu ještě před ním stačili srazit obránci Petrohradu.
14:12'
Čerepovec se teď drží na puku, ale do útočného pásma s ním nahlíží spíš sporadicky.
13:38'
Průnik po levé straně v podání hráčů SKA byl zastaven v rohu hrací plochy za bránou Furcha.
13:02'
Hokejisté Severstalu toho zatím na začátku zápasu moc nepředvedli, jejich soupeř má dosud jasnou převahu.
12:35'
Jakupov si vyjel na pravý kruh a vystřelil, jeho rána však byla sražena do ochranné sítě. Následuje další komerční pauza.
12:27'
Hersley nestihl odehrát touš před dojíždějícími hráči soupeře. Jeho parťákům se ale podařilo vyhodit alespoň na zakázané uvolnění.
12:01'
Geraskin dostal z pravé strany přihrávku na osu hřiště a střílel z nebezpečné pozice! Mířidla však ideálně nesrovnal.
11:32'
Boychuk rychle projel po levé straně hrací plochy, zpětnou přihrávku však neadresoval přesně na hůl spoluhráče.
11:01'
Kulda vystřelil z levé strany od modré čáry, jenže jeho střela výrazně postrádala potřebnou přesnost.
10:30'
To na druhé straně si Byvalcev sjel z pravé strany na střed a z větší vzdálenosti vypálil, Furch jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
10:13'
Čerepovec teď na chvíli sevřel svého protivníka v jeho pásmu, ale ránu z tlaku nevyprodukoval.
09:45'
Po další nepřesné rozehrávce hokejistů Petrohradu se píská zakázané uvolnění.
09:27'
Jašin mohl pálit z bezprostřední blízkosti, byl ale ve špatném úhlu. Bránu navíc netrefil.
09:06'
Hokejisté Severstalu znovu nastřelili touš na zadní mantinel a šli napadat, hrací předmět ale od protivníka nevydolovali.
08:40'
Boychuk vystřelil z levého kruhu a mířil na přední tyč, Hellberg byl pozorný a ránu vytěsnil do rohu kluziště.
08:13'
Na obou stranách jsme teď viděli několik nepřesností, rozehrávka na začátku duelu u obou týmů drhne.
07:39'
SKA se drží na puku, střeleckou pozici si však zatím vypracovat nedokázalo, Furch může být v klidu.
07:08'
Hokejisté Petrohradu podrželi touš na svých čepelích za vlastní bránou a následně vyrazili po pravé straně vpřed. Přes útočnou modrou se ale nedostali.
06:32'
Furch vypomohl bekům s rozehrávkou a domácí se rychle dostali středem kluziště na druhou stranu hrací plochy.
06:05'
Poté, co Čerepovec nepřekročil útočnou modrou v souladu s pravidlu je domácímu celku pískáno postavení mimo hru. Následuje krátký komerční brejk.
05:59'
Hellberg vypomohl svým bekům s rozehrávkou a SKA jde po levé straně kupředu.
05:27'
Severstal znovu jednoduše nahodil touš za klec protivníka, jenže obránci Petrohradu pak měli k černé pryži blíž.
04:57'
Jakupov natlačil kotouč z pravé strany do brankoviště, ale Furch byl připraven a kotouč schoval pod lapačku.
04:34'
Stále sudí neměli důvod přerušit hru, ta se přesouvá z jedné strany na druhou, ale větší šanci jsme zatím neviděli.
03:58'
Geraskin vyrazil po levé straně kupředu, ale z kruhu mířil na zadní tyč velmi nepřesně.
03:31'
Hrajeme delší dobu bez přerušení, SKA kombinuje v pásmu protivníka a hledá vhodný palebný prostor.
02:58'
Čerepovec nahodil kotouč na zadní mantinel za bránu soupeře, jenže tam byli první obránci Petrohradu.
02:27'
Hokejisté Severstalu se nyní dostali do útočného pásma, jenže tam příliš dlouho kotouč na čepelích neudrželi.
01:48'
SKA jde brzy do vedení a využívá přesilovku! Furch pouze ztlumil střelu z pravého kruhu, kterou na něj vyslal PATRICK HERSLEY. Obránci Severstalu se snažili odclonit dojíždějícího Jakupova a přitom si srazili kotouč do vlastní sítě! Asistence: Nikita Gusev, Pavel Dacjuk.
00:51'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Konstantin Kornějev – 2 min., podrážení).
00:31'
Tichonov natlačil kotouč do brankoviště Severstalu, Furch si bez potíží připisuje první zákrok.
00:15'
Krátce po začátku duelu se píská, Čerepovec nedokázal přejít útočnou modrou v souladu s pravidly a je mu pískán ofsajd.
00:01'
Ceremonie proběhly bez potíží. Za malou chvilku zápas začne.
Před samotným startem zápasu musí jako vždy zaznít ruská státní hymna.
Oba celky nastupují na ledovou plochu a řadí se na modré čáry ke vzájemnému pozdravu.

Severstal Čerepovec: Furch (Artamkin) – A. Kulda, Verjovkin, Kornějev, Lekomcev, Kudako, Malevič, V. Vasiljev (A), Syčuškin – Ashton, Boychuk, Stránský – Trubačjov (A), Vovčenko, Geraskin – Jašin, Bumagin, Rybin (C) – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov.

SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – Gavrikov, Hersley, Zubarev, Rukavišnikov, Tokranov, Chafizullin, Sjomin – Jakupov, Dacjuk (C), N. Gusev – Kručinin, Byvalcev, O. Li – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Děrgačov – Kablukov, V. Tichonov, Nikolajev – Ketov (A).

Rozhodčí: Kulakov, Romasko – Děďulja, Goljak.

Čerepovec prohrál: Ufa, Omsk, Slovan Bratislava, Jaroslavl
Hezký den vážení příznivci hokeje. Dnes se hrají další zápasy jedné z nejlepších lig na světě – KHL. Já vás zasvětím do zápasu mezi Čerepovcem a Petrohradem, druhý jmenovaný bude velkým favoritem nejen tohoto duelu, ale celé soutěže. Utkání začíná v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.