KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Astana - 10. prosince 2018   10:30

Chabarovsk
Chabarovsk
14:04' Ruděnkov (T. Zohorna, Rasskazov) • 57:54' T. Zohorna (Aťušov)
Astana

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Astana
Dominik Hrachovina (odchytal celé utkání, 15 zákroků)

Chabarovsk
Michal Jordán (bez bodu, čas na ledě – 25:25)
Tomáš Zohorna (1+1, čas na ledě – 17:48)
Marek Langhamer (náhradní brankář, do utkání nenastoupil)
Je dobojováno! Statistika střel na bránu dnes hovoří jasně pro hosty (17-38), kteří byli aktivnější a vypracovali si daleko více příležitostí. Body však bere Chabarovsk, rozhodli o tom dva čeští hráči. Zohorna v závěru z nulového úhlu nahazoval na branku, Hrachovina puk neudržel. Domácí pak v závěru přežili několik nebezpečných střel a berou všechny body!
59:56'
Zohorna se dostával do útočného pásma po levé straně a chystal se střílet do prádzné brány. Výborný obranný zákrok předvedl Michajlis, víc už se ale pravděpodobně nestane!
59:30'
Boj o kotouč u mantinelu, do konce zbývá zhruba třicet vteřin, hostům už mnoho času na případné srovnání nezbývá!
58:56'
Domácí v útočné třetině, Ruděnkov z otočky zakončoval do odkryté svatyně soupeře, jeho pokusu však chyběla přesnost!
58:40'
Oddechový čas pro domácí.
58:40'
Tohle už bylo daleko nebezpečnější! Dallmanovu střelu teď Alikin vyrazil před sebe. O dorážku do prázdné brány se pokoušel Boyd, ovšem brankář Chabarovsku byl u kotouče jako první!
58:31'
Astana teď udržela pásmo, od modré čáry nahazoval Dietz. Domácí brankář měl odkrytý výhled a připsal si snadný zákrok.
58:02'
Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté se dostali do útočného pásma, Hrachovina zamířil na střídačku!
57:54'
Oddechový čas pro hosty.
57:54'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Obrovská chyba českého brankáře! Přihrávku na levou stranu dostal TOMÁŠ ZOHORNA, který z nulového úhlu nahazoval na Hrachovinu. Ten však k překvapení všech puk neudržel, domácí se v závěru tohoto utkání dostávají do vedení! Asistence: Vitalij Aťušov.
56:41'
Výborně to udělal Michajlis. Ten si obhodil protihráče, který ho vzápětí nejspíše fauloval. Rozhodčí však vylučovat nebudou!
55:52'
Ruděnkov zavezl do útočné třetiny, poté zakončoval do horní části branky. To nebyl vůbec snadný zákrok pro nerozchytaného Hrachovinu!
55:26'
Petuchov si nerozuměl se svými spoluhráči, kteří už nedokázali zareagovat na jeho přihrávku. Píská se zakázané uvolnění Astany, hosté nemohou střídat.
54:58'
54:33'
Vypadalo to na icing Astany. Rozhodčí stejného názoru nebyli, hosté však přeci jen musí vyklidit útočnou třetinu.
54:01'
Polovina přesilové hry je za námi, hosté se zatím vůbec k ničemu nedostali, domácí opět vyhazují přes všechny čáry a střídají.
53:25'
Dva střelecké pokusy od modré čáry, oba byly zblokované, kotouč pak vyvezl Dědunov, který nasbíral cenné vteřiny.
52:58'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., krosček).
52:58'
Vylučovat se nakonec skutečně bude, ovšem na domácí straně! Je tady druhá reklamní přestávka ve třetí třetině.
52:17'
Domácí příznivci se pořádně zlobí! Nyní se dožadovali odpískání faulu, rozhodčí však zůstávají klidní, hra pokračuje.
51:46'
Dlouho se hraje bez přerušení, sledujeme stejný obrázek hry, hosté nyní pouze nahodili do útočné třetiny a vydali se na střídačku.
50:56'
Po pravé straně se probíjel Ruděnkov. Ten se sice natlačil před hostujícího gólmana, byl ale bráněn hned dvěma protihráči a zakončit nakonec nedokázal!
50:18'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí části, zahrál si také Hrachovina, který rozehrával svým spoluhráčům.
49:40'
Kotouč letěl přes všechny čáry, žádný z domácích hokejistů ho už nedokázal tečovat, rozhodčí píská zakázané uvolnění.
49:09'
Na větší příležitosti stále čekáme, sledujeme hodně opatrné utkání, které by klidně mohla rozhodnout jedna chyba.
48:33'
Dobrá práce Zohorny v útočné třetině, český hokejista teď hostům pořádně znepříjemnil rozehrávku, ti to nakonec zvládli.
47:52'
Hra se teď hodně kouskuje, domácí se dostali do ofsajdu. Vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
47:20'
Vjačeslav Ušenin se obkroužil kolem branky, vzápětí střílel na bližší tyč. Pro Hrachovinu to byl snad první zákrok ve třetí části!
46:44'
Domácí se o malou chvíli později dostávali do přečíslení, Ruděnkov hledal v pádu Rasskazova. K tomu se přihrávka nakonec nedostala.
46:33'
Před bránou číhal Ševčenko, ten se ale k dorážce nedostal. Domácí mají čas na oddech, je tady první reklamní pauza ve třetí části.
45:49'
Až teď mohou hokejisté v oranžových dresech vystřídat. Čárový rozhodčí pískal ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:04'
Před bránu si najel Michajlis, který zakončoval z první! Jeho pokus proletěl těsně vedle levé tyče, Astana zůstává u kotouče!
44:16'
Hosté jsou aktivnější, i nadále se drží v útočném pásmu a přihrávají si po mantinelu, domácí hokejisté vůbec nestíhají.
43:21'
Chabarovsk v plném počtu.
43:03'
Domácí gólman musí být ve střehu! Střelu Frattina vyrazil do zadního plexiskla, Alikin pak dokázal podržet kotouč a znovu přerušil hru.
42:36'
Zatím výborně sehraná přesilovka Astany, chybí tomu už jen branka. Alikin se rychle přesunul, následně si připsal další zákrok!
42:00'
Alikin vyrazil před sebe, o dorážku se pokoušel Boyd. Jeho bekhendové zakončení skončilo na domácím brankáři!
41:44'
Závar před domácí brankou! Ta byla posunuta, rozhodčí přerušil hru, vhazovat se bude po levé ruce gólmana Alikina.
41:21'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladislav Ušenin – 2 min., krosček).
40:46'
Frattin obkroužil branku, poté zakončoval přes dva bránící hráče. Alikin toho moc neviděl, přesto dokázal zasáhnout a přerušit hru!
40:30'
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 12:08.
Druhá dvacetiminutovka hry je za námi. Branku jsme neviděli, skóre tak i nadále zůstává vyrovnané. V úvodu byl aktivnější Chabarovsk, ovšem poté se znovu vše otočilo a nebezpečnější byla Astana, největší příležitost měl Valk. Ten ale svou druhou branku nepřidal!
40:00'
39:41'
V oslabení to zkoušel Valk, který se na levé straně dostal do obležení tří protihráčů, hostující hokejista byl bez šance.
39:01'
Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny, hosté vyhazují přes všechny čáry a střídají, Chabarovsk začíná až od Alikina.
38:30'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Pavel Akolzin – 2 min., vysoká hůl).
37:58'
Vztek Kazachů je obrovský, vylučovat se bude, ovšem znovu na jejich straně, Alikin už vystartoval směrem na střídačku.
37:29'
Vypadalo to na jasný faul od domácího obránce Vorobjova, rozhodčí však znovu nevylučují, což se pochopitelně nelíbí hostujícím hráčům.
36:52'
Astana mohla strhnout vedení na svou stranu! Dnes už poněkolikáté se dostala do přečíslení, tentokráte dva na jednoho, Valkovi se nabízela přihrávka na Petuchova. Střelec úvodní branky se rozhodl pro zakončení, ovšem to bylo nepřesné!
36:14'
Závěr druhé třetiny se blíží, hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme opravdu vyrovnané utkání, což prokazuje také pohled na skóre.
35:56'
Rasskazov se dostal do útočné třetiny a posunul na Zohornu. Jeho pokus byl zblokovaný, kotouč skončil v ochranné síti.
35:19'
Z otočky zakončoval Dědunov, o dorážku se pokoušel Železkov. To už bylo zbytečné, Hrachovina totiž udržel puk.
34:44'
Hra se pořádně přiostřila na obou stranách, hned dvěma hráčům teď chyběla hokejka, u puku jsou domácí.
33:35'
Je tady reklamní přestávka, která domácím určitě přijde vhod. Astana teď byla jasně lepším týmem a dostala se do několik příležitostí.
32:53'
Cormier zakončoval na bližší tyč. Alikin vyrazil betonem před sebe, následná dorážka Boyda byla nepřesná!
32:02'
To bylo výborné střídání hostujících hráčů, celou situaci nakonec vyřešil Alikin, domácí brankář raději přerušil hru.
31:32'
Výbornou přihrávku před bránu dostal Dietz, který zakončoval z první. Zívala na něj prázdná branka, hostující hráč ji v těžké pozici minul!
30:54'
Hosté se po delší době dostali do útočné třetiny, kotouč si posouvali po mantinelu, nakonec však o něj stejně přišli.
30:13'
Rozběhla se druhá polovina tohoto utkání, domácí jsou v posledních minutách aktivnější, do šancí se ale nedostávají.
29:32'
Rozhodčí teď musí řešit rozmíšku ve střední třetině, ve které je hodně aktivní Kuzněcov. Vylučovat se nakonec nebude.
28:59'
Výborné střídání Zohorny, ten si nyní kotouč naváděl na střed a zakončoval. Jeho pokus byl zblokovaný, český hokejista míří na střídačku.
28:20'
Ve výborné střelecké pozici se ocitl Rasskazov. Ten však nepochopitelně ještě přihrával ne levou stranu, k puku se dostali hosté.
27:34'
Kotouč skončil na střídačce, hra je znovu přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Astany, to až po reklamní přestávce.
27:03'
Dědunov se po kotouči natahoval marně, pískáno je zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Alikina, domácí nemohou střídat.
26:23'
Tempo hry se oproti první třetině hodně zklidnilo, oba celky dobře brání, větších příležitostí jsme mnoho neviděli.
25:49'
25:00'
Výborně se mezi obranou prodral Rasskazov, který se dostal do samostatného úniku. V poslední chvíli však podklouzl.
24:49'
Polovina přesilové hry je za námi, hosté se zatím bez problémů brání, už podruhé se osvobozují a vyhazují přes všechny čáry.
23:49'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Dmitrij Ševčenko – 2 min., sekání).
23:33'
Chabarovsk se dostal do přečíslení tři na dva, skvělou přihrávkou byl oslovený Vorobjov, který mohl zakončovat do prázdné branky. Domácí hráč byl faulován, bude se vylučovat!
23:04'
Hosté už to nestihli před modrou čarou, puk se dostal do středního pásma, čárový rozhodčí píská postavení mimo hru.
22:45'
Na ledě je už zase Valk, ten je dnes hodně aktivní. Dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ovšem poté už nemířil přesně!
22:04'
Boj o kotouč u mantinelu, poté to vypadalo na nedovolený zákrok. Rozhodčí však stejného názoru nebyli, hra pokračuje.
21:34'
Po pravé straně to zkoušel Lazarev, jehož střela skončila na prvním bránícím hráči. Domácí však nadále zůstávají u puku.
20:55'
Hosté začali znovu aktivněji, Alikin musí být na pozoru. Letí teď na něj jeden střelecký pokus soupeře za druhým.
20:14'
Hned v úvodu se do velké šance dostal Valk! Ten se dostal k odraženému kotouči, jeho následná střela však mířila těsně vedle!
20:01'
Další třetina začne přibližně v 11:19.
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Hosté do ní vstoupili daleko lépe, byli nebezpečnější a po zásluze šli do vedení. Domácí však zhruba v polovině převzali otěže zápasu, dokázali srovnat, navíc si vypracovali další zajímavé příležitosti.
20:00'
19:41'
V závěru první třetiny ještě dva důležité zákroky pro Hrachovinu, především dorážka Lazareva byla hodně nebezpečná!
18:54'
Hosté se dostávali do přečíslení, celou situaci však nevyřešili úplně nejlépe a musí se zase rychle vracet.
18:02'
Rozběhly se poslední dvě minuty první třetiny, Chabarovsk s postupem času přebral iniciativu hry, je daleko nebezpečnější.
17:22'
Domácí mohli jít do vedení! Do samostatného úniku se dostal Vladislav Ušenin, který chtěl Hrachovinu překvapit rychlou střelou. Jeho pokus mířil vysoko nad!
16:50'
Nahození od modré čáry, o následnou dorážku se pokoušel Petuchov. Ten může být rád, že se celá situace obešla bez vyloučení.
16:02'
Od mantinelu zakončoval Dietz. Brankář Alikin měl odkrytý výhled, kotouč dokázal ukrýt ve své lapačce a přerušil hru.
15:35'
Boj o puk u mantinelu, úspěšnější byl domácí celek, který však nikam nespěchá, zklidňuje hru a střídá.
14:54'
Hráči úplně přestali hrát, vypadalo to, že se bude pískat zakázané uvolnění domácích. Čároví rozhodčí však byli jiného názoru.
14:04'
Bleskově využitá přesilová hra, je srovnáno! Domácí vyhráli vhazování, k puku se dostal na levé straně IGOR RUDĚNKOV, který zakončoval pod horní tyčku! Asistence: Tomáš Zohorna a Kirill Rasskazov.
13:57'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Jaroslav Jevdokimov – 2 min., nedovolené bránění).
13:13'
Domácí celek pokračoval v náporu, před Hrachovinou vznikl závar. Nejlépe se zorientovali hostující zadáci, kteří vyhodili puk do bezpečí.
12:38'
Od modré čáry zakončoval Ušenin. Jeho tvrdá rána směřovala mezi tři tyče, Hrachovina si připisuje první těžší zákrok!
12:09'
Je tady další reklamní přestávka.
12:09'
To byla obrovská příležitost pro Astanu! Ta se dostala do přečíslení dva na jednoho, Frattin to vzal na sebe a místo přihrávky střílel. Kotouč nakonec skončil ve výstroji Alikina!
11:16'
Tři a půl minuty se hraje bez přerušení, sledujeme spíše boj ve středním pásmu, na další šance si musíme počkat.
10:34'
Vypadalo to na faul, hlavní rozhodčí byl celé situaci blízko, hra nakonec pokračuje, domácí si museli pořádně oddechnout.
09:50'
Spousta nepřesností ve středním pásmu, český brankář Hrachovina zatím čeká na první vážnější zákrok v tomto utkání.
09:00'
Aťušov počkal, až jeho spoluhráči vystřídají. Na ledě je první pětka domácího týmu, útočná akce začíná od Alikina.
08:24'
Dlouhou přihrávku dostával Kacuba. Ten alespoň tečoval kotouč, v opačném případě by se pískalo zakázané uvolnění.
07:43'
Rozhodčí přerušili hru kvůli postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ale to až po kratší reklamní pauze.
07:12'
Domácí hokejisté jsou v úvodu tohoto utkání pod tlakem a musí se bránit. Do útočné třetiny se téměř nedostávají.
06:38'
Parádní individuální akce Akolzina po pravé straně! Hostující hráč zakončoval na vzdálenější tyčku, kotouč proletěl těsně vedle branky!
05:54'
Hra se v posledních třech minutách hodně kouskuje, icing je pískán také hostujícím hráčům, vhazovat se bude před Hrachovinou.
05:09'
Nedorozumění na domácích hokejkách, opět je pískáno zakázané uvolnění Chabarovsku.
04:41'
Zatím se hraje ve vysokém tempu, jedna útočná akce střídá tu druhou, nepřehlednou situaci před domácí brankou vyřešil Alikin.
04:04'
Domácí se pokusili o rychlou odpověď, za obranou soupeře zůstal úplně volný Pjanov. Tomu však bohužel pro Amur chyběla rychlost.
03:33'
Astana právě vstřelila branku!
Hosté se po zásluze dostávají do vedení! Výbornou práci v útočné třetině předvedl Ševčenko. Ten získal kotouč, následně přihrával před branku. Tam byl CURTIS VALK, který rychlou střelou překonal Alikina! Asistence: Dmitrij Ševčenko.
02:59'
Alikin snadným zákrokem přerušil hru a vhazovalo se po jeho levé ruce. Následně je odpískán icing Chabarovsku.
02:22'
Zatím se hraje bez přerušení, na ledě je už čtvrtá útočná formace hostujícího týmu, zahrál si také Hrachovina.
01:40'
Hosté mají jasně navrch! Úplně sám se před domácí brankou ocitl Sagadejev, který dělal kličku do bekhendu. Alikin mu na poslední chvíli vypíchl puk!
01:02'
Nahození ze středního pásma, domácí brankář bez větších problémů vyráží do rohu kluziště.
00:34'
První útočná akce patřila Astaně, z pravé strany zakončoval Boyd, jeho pokus mířil pod horní tyčku, Alikin byl pozorný.
00:02'
Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté.
00:01'

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Aťušov, Jordán (A), Žuravljov, D. Vorobjov, Korjagin, Kuzmin, Alexandrov – Ruděnkov, Rasskazov, T. Zohorna (C) – A. Lazarev, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – A. Kuzněcov, Pjanov, Popugajev – Dědunov, Železkov, Kacuba – Veličkin.

Barys Astana: Hrachovina (H. Karlsson) – Orechov, Dietz (A), Vi Svedberg, Dallman (C), Blacker, Makljukov, Šalapov, Polochov – Ševčenko, Valk, Frattin – Boyd, Cormier (A), Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov – Petuchov, Gurkov, Jevdokimov.

Rozhodčí: Kulakov, Ovčinnikov – Otmachov, Sivov.

Astana
Dominik Hrachovina

Chabarovsk
Michal Jordán, Jan Kolář, Tomáš Zohorna, Marek Langhamer
Vzájemná utkání

První letošní duel těchto dvou týmů letos rozhodně nenudil! Nabídl celkově jedenáct branek, Chabarovsk na půdě svého soupeře zvítězil 6:5. Kdo se bude radovat dnes? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Barys Astana

Hostující hráči do utkání půjdou v roli mírného favorita. V tabulce Východní konference jim patří pátá příčka, mají 50 bodů. Polovinu bodů uhráli Kazaši doma, tu druhou pak venku. Na ledě soupeře patří mezi nejlepší celky z celé soutěže, naposledy porazili Čerepovec i Vladivostok. Astana má spolu s Jekatěrinburgem nejlepší útok v KHL.

Nejproduktivnější hráči:
Darren Dietz – 35 bodů (11+24)
Roman Starčenko – 29 bodů (12+17)
André Petersson – 28 bodů (12+16)
Amur Chabarovsk

Domácím hráčům se letos vůbec nedaří. V tabulce Východní konference jsou na předposledním dvanáctém místě, na svém kontě mají 25 bodů. Chabarovsk prohrál už pětkrát v řadě, podaří se jim tuto sérii přerušit? Co se týče domácích utkání, tak v této statistice to není nejhorší, patnáct bodů z patnácti odehraných duelů, některé celky jsou na tom daleko hůře.

Igor Ruděnkov – 17 bodů (10+7)
Alexander Gorškov – 17 bodů (7+10)
Valentin Pjanov – 16 bodů (3+13)
Pěkné dopoledne všem. Kontinentální hokejová liga má v pondělí na programu hned osm zápasů. Celek Amur Chabarovsk v jednom z nich přivítá tým Barys Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.