KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Novgorod - 22. října 2018   11:30

Chabarovsk
Chabarovsk
05:44' Vl. Ušenin (Gorškov, Vj. Ušenin) • 23:04' Dědunov  • 35:53' A. Kuzněcov (Potěchin, Aťušov)
3:4
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Novgorod
Novgorod
01:55' Šenfeld  (Žafjarov) • 38:59' D. Iljin  (Šenfeld) • 58:00' D. Sjomin  (Volčenkov, Korobov) • 62:17' Šenfeld  (Bodie)

Tomáš Zohorna – pět střel na branku, 1 hit, čas na ledě 17:20
Vyrovnané utkání, které si zasloužilo přídavek v podobě prodloužení, ve kterém se štěstí přiklonilo více na stranu hostí a Novgorod po sérii špatných výsledků konečně vítězí, ač v prodloužení. Nicméně v zápase spíše dotahovali náskok soupeře a dva body z tohoto zápasu jsou pro ně určitě cenné.
62:17'
Torpedo právě vstřelilo branku!
A nakonec druhý bod bude brát Novgorod, kdy se po úniku prosadil z pravé strany ANTON ŠENFELD, hráč, který dal první a i poslední branku. Asistence: Mat Bodie.
61:29'
Nyní se ke střele dostali hosté, ale puk minul branku a odráží se od zadního mantinelu. K dorážce se již Novgorod nedostal.
60:51'
První velká šance v prodloužení! Danil Fajzullin mohl být hrdinou zápasu, ale v úniku se mu nepodařilo z bekhendu přehodit beton Galimova!
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina nám přinesla nejméně atraktivní podívanou. Viděli jsme v ní nakonec vyrovnávací branku Novgorodu, která musela být ještě přezkoumána video rozhodčím. Chabarovsk se však dobře bránil, nicméně nakonec nedokázal ubránit koncovku zápasu a uvidíme, které mužstvo si vezme bod navíc.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:00'
Obě mužstva se již nepouští do bezhlavého útočení a vyhlíží prodloužení, případně samostatné nájezdy, které budou muset rozhodnout o osudu tohoto zápasu.
58:00'
Po dlouhém rozhodování nakonec branka platí a dočkáme se pravděpodobně prodloužení! DMITRIJ SJOMIN dorážel puk po nahození z pravé strany. I přesto, že byl v brankovišti, tak tam nebyl úmyslně, ale vinou domácího hráče, který jej tam v souboji natlačil. Asistence: Anton Volčenkov a Dmitrij Korobov.
57:56'
Novgorod sice dosáhl branky, ale rozhodčí je u videa a bude se řešit postavení hráče v brankovišti, který právě dorážel puk za záda Alikina. No, tato branka by asi platit neměla.
57:00'
Poslední tři minuty zápasu...Novgorod se stále marně snaží dostat do souvislejšího tlaku před Alikinem.
55:38'
Chabarovsku se daří v posledních minutách tlumit tlak soupeře a dobře jim narušuje jejich souhru. Na nějaký větší tlak Novgorodu tak čekáme...
55:00'
Maxim Kondratěv s pukem za vlastní brankou a bude chtít v klidu rozehrát. To se však nakonec moc nepodařilo a je odpískáno zakázané uvolnění domácích.
54:13'
Bogdan Potěchin po vyhraném buly střílí na Galimova, který sice neudržel puk, ale odrazil se do míst, kde byl jeho spoluhráč a ten se o vše již postaral.
54:03'
Blíží se nám závěr zápasu a nyní je na programu poslední komerční pauza.
52:35'
Puk ve středním pásmu, ale hosté jej ihned zaváží zpět před branku Alikina. Domácí poctivě přistupují ke svému soupeři a nedávají mu ani píď prostoru k zakončení.
51:31'
Novgorod má jasnou převahu, kterou se jim však nedaří přetavit ve vyrovnávací branku. Chabarovsk se již dal spíše na bránění a do útočení se vydává sporadicky.
50:05'
To se děje až nyní, kdy vyhazují puk do pásma soupeře. Předtím musel Alikin vyrážet dvě nebezpečné střely soupeře.
49:24'
Střela od modré čáry končí na zadním mantinelu a hosté se v pásmu soupeře snaží o vyrovnání. Chabarovsk se však dobře brání, ale nedaří se jim nyní dostat puk pod svou kontrolu.
47:25'
Novgorod se v přesilové hře nedostal k vyložené šanci a promarnil tak dobrou příležitost se vrátit do zápasu.
46:55'
46:27'
Nyní kombinaci schází nějaká střela a Novgorod se přibližuje čím dál více k brance soupeře.
45:56'
Chabarovsku se nyní nepodařilo vyhodit puk a hosté se konečně mohou usadit v pásmu a začít kombinovat.
45:23'
Začátek přesilové hry se hostům nedaří a mají problém se usadit v pásmu soupeře, který urputně brání.
44:55'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Bogdan Potěchin – 2 min., sekání).
43:45'
Další pokus Chabarovsku zablokoval vracející se hráč Novgorodu a tento útok skončil tak rychle, jako začal.
43:06'
Až nyní registrujeme první nebezpečnější střelu na branku, o kterou se postaral domácí hráč. Ale z úhlu neměl příliš mnoho šancí na úspěch.
41:38'
Úvod závěrečné třetiny se nese v opatrném duchu a oba celky jen nahazují puky do útočných třetin.
40:30'
Proti střele ze středu hřiště vytasil Galimov svou lapačku.
40:01'
Ale již se nic podstatného nestalo. Druhá třetina nám také přinesla pěkný hokej. Chabarovsk se dvěma brankami dostal do dvou brankového trháku a začínal mít utkání pod kontrolou. Avšak Novgorod ke konci třetiny dokázal ještě snížit a vykřesal tak naději pro nějaký úspěch v tomto zápasu. Rozhodně nás čeká napínavá třetí třetina.
40:00'
39:39'
Závěr třetiny se dohrává v pásmu Chabarovsku.
Branka platí!
38:59'
Ale pozor! Rozhodčí usedá k videu a asi se bude zkoumat tato branka. Abych pravdu řekl, netuším proč...tak uvidíme.
38:59'
Novgorod snižuje z nenápadného útoku a po přihrávce Šenfelda se prosazuje dobrou střelou DANIIL ILJIN, kdy puk propadl nakonec za záda Alikina. Asistence: Anton Šenfeld.
38:16'
Alikin kryje jedovatou střelu z pravé strany a vůbec netušil kde je puk. Až jej našel obránce a ten jej vyváží do středního pásma.
37:15'
Domácí opět na konci a snaží se vytěžit ze svého tlaku maximum a ohrožují i nadále branku soupeře.
35:53'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Velká radost ALEXANDRA KUZNĚCOVA, který si samou radostí sedl i na led. Potěchin nahodil puk do branky a Kuzněcov pře dní úspěšně tečuje puk za záda Galimova. Asistence: Bogdan Potěchin a Vitalij Aťušov.
35:12'
Chabarovsk zase získává mírnou převahu a nyní odstřeloval branku soupeře, Galimov je pozorný.
34:36'
Obrana Novgorodu se nyní opět musela bránit útočným pokusům soupeře, ale zvládla to bez další inkasované branky.
33:48'
Po zákroku Alikina je tu další přerušení a hra se nám opět zase vyrovnala. Nyní může branku dát opravdu kdokoliv. Větší ambice mají bezesporu hosté, kteří stále prohrávají o jednu branku.
33:19'
Přerušení hry a častým přerušením nám hra trochu ztrácí spád. Buly ve středním pásmu.
32:32'
32:03'
Chabarovsku se tato přesilovka hodně nedaří.
31:44'
Avšak spíše vyvezli pomalu puk a ušetřili další cenné vteřiny.
31:21'
A opět se jim daří vybojovat důležitý souboj u mantinelu a dokonce mají možnost zaútočit.
30:52'
Chabarovsk prohrál buly a Novgorod se na začátku přesilovky dobře brání.
30:28'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Mat Bodie – 2 min., sekání).
29:50'
Hosté začínají být aktivnější, ale nevytváří si nebezpečné situace, všechna nahození Alikin dobře vidí a bez obtíží kryje.
29:02'
Bogdan Potěchin to zkusil z ostrého úhlu, ale tohle si Galimov pohlídal.
28:23'
Ihned po vyhraném buly hostů musel Alikin vyrážet puk svým betonem. Novgorod se však drží v pásmu domácích.
27:44'
27:03'
Až nyní střílí Philip Holm, ale minul branku, Novgorod stále v pásmu...
26:31'
Novogord se velmi rychle vrátil do pásma, ale domácím hráčům se daří narušovat jejich kombinaci a Alikin je zatím bez práce.
25:50'
Novogord se ihned usadil v pásmu a po nepřesné střele domácí vyváží puk.
25:44'
Ale ten se nyní bude muset bránit, protože na trestné lavici usedl Valentin Pjanov za nedovolené bránění.
25:31'
Hala si přeje další branku a o to se přesně domácí tým snaží.
24:40'
Domácí i nadále hýří aktivitou v pásmu Novgorodu a ten je nyní v menší herní krizi.
23:04'
Jejich tlak nakonec přináší ovoce v podobě druhé branky. Galimov první střelu vyrazil a PAVEL DĚDUNOV následně s pukem objel branku a dobře zakončil k levé tyči! Bez asistence.
22:47'
Aktivita na začátku druhé třetiny je na straně Chabarovsku!
22:17'
Galimov radějí kryje jednoduché nahození a má puk pod svou lapačkou, neboť hráči domácího celku se k němu nebezpečně sjížděli.
22:03'
Alexandr Kuzněcov dostal puk do jízdy a z levé strany zakončoval. Obránce jej však dokázal vytěsnit z dobré pozice a pro Galimova to byl rutinní zákrok.
21:03'
Jejich další počínání už bylo nebezpečnější, ale hráč nedokázal zpracovat přihrávku těsně před branku.
20:30'
Chabarovsk se ihned dostal do pásma soupeře, ale do střelecké pozice se nedokázal dostat.
20:01'
Mohli jsme sledovat vyrovnanou třetinu. Obě mužstva hrála útočný hokej a obě mužstva si dokázala vytvářet šance na branku. Stav zápasu plně odpovídá předvedené hře a čekají nás zajímavé další dvě třetiny. Novgorod brzy otevřel skóre brankou Šenfelda a Chabarovsku se podařilo vyrovnat z přesilové hry díky Vl.Ušeninovi.
20:00'
19:20'
Krátce před koncem ještě závar před brankou Novgorodu. Galimov neudržel puk po první střele a o dorážku se snažil Pavel Dědunov, ale i na ni byl Galimov připravený!
18:26'
Denis Paršin byl dobře strážen a nedostal se do zakončení. Dobrá práce obrany domácích.
17:56'
Domácím se nyní nepodařilo vyhodit a vinou špatné rozehrávky nabídli soupeři se usadit v pásmu. Alikin musel vyrážet přízemní střelu do rohu kluziště.
17:26'
Nahození ze středního pásma musel Galimov pohlídat a následně je hra přerušena.
16:26'
Střela od modré neohrozila výrazně Galimova a tento útok nebude mít brankové zakončení.
15:16'
A na druhé straně musel předvést dobrý zákrok Alikin a díky němu se nyní skóre nemění.
14:57'
Kirill Rasskazov se přes obránce nedostal do zakončení a hosté míří do protiútoku.
14:14'
Chabarovsk zavezl puk do pásma soupeře, ale po obkroužení branky soupeře získávají puk hosté a ti jej vyváží.
13:15'
Pasáž hry, kdy nevidíme nic zajímavého na hrací ploše. Hra se nám viditelně zklidnila.
11:19'
Vladislav Ušenin mohl přidat svou druhou branku, ale po přihrávce sám před brankářem nezamířil přesně a přestřeluje branku!
11:11'
Po delší době přerušení a ti po zásahu Galimova, který bez větších obtíží kryje pokus z pravé strany.
10:20'
Chabarovsk je v polovině první třetiny střelecky aktivnější a již vyslal devět střel na branku, kdežto soupeř jen dvě.
09:31'
Přihrávka Calofa nenašla před brankou žádnou hokejku jeho spoluhráče a Chabarovsk dostává puk do středního pásma.
08:37'
Ze střední vzdálenosti to zkoušel Philip Holm, avšak neuspěl a jeho pokus byl sražen.
08:14'
Daří se to až teď hostům, kteří se snaží dostat kombinací do výhodné střelecké pozice.
07:39'
Momentálně se ani jeden z týmů nedokáže usadit na delší dobu v pásmu.
06:35'
Boj u mantinelu v pásmu domácího celku, nakonec z něj vítězně vyšel Chabarovsk.
05:44'
A z daného tlaku je tu vyrovnávací branka, kdy po přihrávce Vjačeslava Ušenina na levou stranu bezchybně zakončil jeho bratr VLADISLAV UŠENIN. Asistence: Alexandr Gorškov a Vjačeslav Ušenin.
05:16'
Galimov úspěšně kryje další dva střelecké pokusy z pravé strany a Chabarovsku se daří dostat soupeře pod tlak.
04:48'
Domácí začali přesilovku dobře a ihned se usadili v pásmu soupeře. Střelecký pokus od modré kryje Stanislav Galimov.
04:31'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Philip Holm – 2 min., sekání).
04:09'
Anton Šenfeld se dostával do další zajímavé příležitosti a jen obránce zamezil nyní k tomu, aby mohl zakončovat z pravé strany.
03:19'
Po dalším útoku Novgorodu vyhazují domácí na zakázané uvolnění a od začátku zápasu sledujeme útočný hokej.
02:47'
O srovnání se nyní mohl postarat Danil Fajzullin, který byl sám před brankářem, ale nedokázal ideálně nadzvednout puk.
01:55'
A je tu brzké otevření skóre. ANTON ŠENFELD dostal puk do jízdy středem kluziště a zakončuje mezi nohy Alikina. Asistence: Damir Žafjarov.
01:43'
Nahození na branku Chabarovsku od modré čáry bylo tečováno do ochranně sítě.
00:59'
Na druhé straně si první zákrok také připisuje Jevgenij Alikin, který musel dávat pozor na střelecký pokus z levé strany.
00:24'
Po přihrávce se do blízkosti branky dostal Jan Kolář, ale před brankářem hostů neuspěl a jeho zakončení nebylo přesné.
00:01'

Amur Chabarovsk: Alikin (Kašík) – J. Kolář (A), Kondratěv, D. Vorobjov, Korjagin, Aťušov (C), Jordán, Alexandrov – Pjanov, T. Zohorna, Fajzullin – Železkov, Dědunov, Ruděnkov – Gorškov, Vl. Ušenin (A), Vj. Ušenin – Rasskazov, Popugajev, A. Kuzněcov – Potěchin.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Tichomirov) – Sergijenko, Volčenkov, Korobov, Bodie, Holm, Barancev (A), Orlov – Verjajev, Urakov, Šurakov – Žafjarov, Šenfeld, D. Iljin – Calof, D. Sjomin, Sabolič – Paršin (A), Varnakov (C), Miele.

Rozhodčí: E. Odins, V. Gashilov – G. Lazarev, A. Otmakhov.
Torpedo Nižnij Novgorod
(9 výher, 9 porážek – 22 bodů)

Na opačné straně se nachází Novgorod, který si v letošním ročníku počíná o dost lépe. Torpedo se zatím ocitlo na sedmé pozici, přičemž doposud získalo sympatických dvaadvacet bodů. Hostující tým dnešního utkání se ale v posledních týdnech nepotýká s dobrou formou, naposledy totiž zvítězil před necelým měsícem, kdy na domácím ledě zdolal právě Chabarovsk. Od té doby následuje pětizápasová šňůra bez výhry, poslední bodový zisk se ale konal v minulém kole, ve kterém Torpedo vybojovalo bod proti finskému Jokeritu. Novgorod zároveň patří k nejhorším celkům na hřištích soupeře, doposud získal pouze čtyři body, což je druhé nejhorší počínání.
Amur Chabarovsk
(5 výher, 13 porážek – 11 bodů)

Hokejisté Chabarovsku neprožívají zrovna povedený vstup do letošního ročníku, po osmnácti odehraných zápasech se nacházejí na jedenácté pozici východní konference. Amur doposud získal pouze jedenáct bodů, na vedoucí Jekatěrinburg ztrácí už propastných dvaadvacet bodů. Chabarovsk navíc není v posledních zápasech příliš produktivní, z posledních tří ligových zápasů vstřelil pouze dvě branky, což se pochopitelně promítlo také do statistik tohoto celku, který má nejhorší ofenzívu celé konference. Ideálně na tom není ani obrana, avšak ta patří k průměru celé soutěže. Chabarovsk určitě bude chtít navázat na poslední domácí klání, ve kterém zdolal Čeljabinsk poměrem 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Amur Chabarovsk a Torpedo Nižnij Novgorod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.