KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Novosibirsk - 22. ledna 2019   10:00

Chabarovsk
Chabarovsk
17:07' Kacuba (Jordán) • 20:45' Železkov (Kamalov)
2:4
(1:2, 1:1, 0:1)
Novosibirsk
Novosibirsk
07:35' Romancev  (Šarov, Demidov) • 14:10' Caron  (Zyrjanov, V. Komarov) • 37:51' K. Alexejev  (Prince, J. Peltola) • 45:05' Romancev
Chabarovsk
Oskirko, Sergejev – Bersenjov, Judin
Platinum Arena
Novosibirsk

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Marek Langhammer – celý zápas, 4 obdržené góly, úspěšnost 80,95%.

Marek Hrbas – 0+0, čas na ledě – 20:34, 2 střely na branku, 3 hity.

Michal Jordán – 0+1, čas na ledě – 19:32, 4 střely na branku, 1 hit.

Tomáš Zohorna – 0+0, čas na ledě – 18:50, 2 střely na branku, 2 hity.
Statistiky po celém utkání:

Střely na branku: 34 – 21
Zblokované střely: 6 -14
Vhazování: 39 – 25
Hity: 20 – 21
Přesilové hry: 0/1 – 0/3
Je konec! Dnešní utkání nakonec vyhrál favorit dnešního utkání, tedy Novosibirsk. Chabarovsk byl sice na puku častěji, ale gólové šance si ve třetí třetině nepřipravil. Sibir měl sice jen jednu, ale tu využil Danil Romancev. Novosibirsk se tedy připisuje dva body do tabulky a může ještě bojovat o play-off.
59:34'
Hostující brankář si připsal další zákrok. Navíc nechtěl, aby se vhazovalo u něj, a tak poslal puk pro jistotu do středního pásma. Je rozhodnuto.
59:21'
Jen kousek chyběl Novosibirsku, aby poslal kotouč do odkryté branky. Nakonec je z toho jen zakázané uvolnění a buly po levici Krasikova.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:34'
Přišla střela od modré, po které vznikla před Krasikovem mela. Domácí toho ovšem nevyužili a hostující hráči vyhodili puk do útočného pásma.
58:27'
Amur to zkouší v šesti!
58:27'
Oddechový čas pro domácí.
58:00'
Poslední dvě minuty do konce třetiny! Hostující celek znovu vyhodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Vypadá to, že je rozhodnuto.
57:28'
Po delší době se dostal ke střele také Novosibirsk. Langhammer ovšem puk dobře viděl a bez větších potíží ho chytil do své lapačky. Buly po jeho pravici.
56:49'
Domácí si zkoušeli vybojovat vhazování, ale hostující gólman puk chytil a okamžitě ho poslal svému spoluhráči, který vyhazuje do útočného pásma.
56:21'
Anton Lazarev zkusil takovou propagační střelu. Krasikov jí vyrazil, ovšem tygřím skokem po puku skočil a schoval ho pod svou lapačkou.
55:47'
Sibir již úplně rezignoval na útočnou fázi, na druhou stranu od branky střílet nepotřebuje. Amur se naopak nemůže k ničemu vážnějšímu dostat.
55:20'
Michal Jordán se dostal ke střele od mantinelu. Krasikov měl však spoustu času na to, aby se přemístil a bez potíží střelu českého obránce chytil.
54:37'
Domácí celek se sympaticky snaží, jenže v dnešním zápase tomu něco chybí. Novosibirsk nemá s bráněním žádný problém.
53:33'
Chabarovsk je v útočném pásmu a kotouč také. Ten však jen lítá v útočné třetině, kde ho nakonec získali hosté a poslali ho do středního pásma.
53:02'
Domácímu celku je při dalším přechodu do útoku zapískán ofsajd. Ten je navíc posouzen jako úmyslný a vhazovat se bude u Langhammera.
52:23'
Chabarovsk se ještě od konce oslabení nedostal k puku a vypadá to, že to dnes bude již mít velmi složité, pokud chce získat i jediný bod.
51:58'
Domácí hrají v pěti!
51:11'
Novosibirsk je usazený v útočném pásmu poté, co vyhrál vhazování v útočné třetině. Dlouho se zde však neudržel a musí jet pro puk ke gólmanovi.
50:32'
Poté, co se chvilku nehrálo, jelikož se domácí branka znovu ocitla mimo své postavení, se Amur dostal k puku a bez větších potíží vyhodil přes všechny čáry.
50:11'
Další drahocenná ztráta pro domácí celek, který se bude dvě minuty bránit. Navíc, pokud Sibir udeří, bude to mít Amur s případným vyrovnáním těžké.
49:58'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Igor Ruděnkov – 2 min., podrážení).
49:18'
Nyní přišlo jen nahození za hostující branku. To si bez problémů sebral jeden z obránců hostujícího celku, který poslal puk do středního pásma.
48:42'
Sibir se zatím brání celkem úspěšně. Amur se nemůže dostat ke střele, natož do gólové pozice.
47:45'
Amur se tedy připravil o dvě minuty, které mohl útočit a snažit se o vyrovnání. Každopádně času je ještě víc než dost a čeká nás zajímavá podívaná.
47:18'
47:00'
Chabarovsk se to snažil dokombinovat až do prázdné brány a moc tomu nechybělo! Dmitrij Sajustov poslal puk na teč, ale ta nedošla až do branky.
46:27'
Dmitrij Sajustov bojoval o kotouč v útočném pásmu a jeho rohu. Amur to však bez větších potíží zvládl a vyhodil přes všechny čáry a může vystřídat.
45:55'
Hostující celek se může hodně přiblížit třem bodům. Má k dispozici přesilovou hru, kterou však nerozehrál ideálně. Musí začít od svého gólmana.
45:18'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Šviděnko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:05'
Sibir právě vstřelil branku!
Novosibirsk se sice ve třetí třetině jen brání, přesto jde do jednobrankového vedení! DANIL ROMANCEV si jako první našel kotouč, jenž odjel ze souboje u mantinelu. Jel sám na gólmana, toho natáhl kličkou, načež mu bezpečně poslal puk mezi betony.
44:21'
No, Krasikov si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Maxim Kondratěv vypálil od modré, ale gólman Sibiru puk viděl a schoval ho ve výstroji.
43:44'
Tento přechod do útoku se hostujícímu celku nepovedl. Viktor Komarov chtěl posunout puk za sebe do druhé vlny. Tam však byl jen domácí obránce.
43:07'
Amur je hodně aktivní v této periodě! Je v útočném pásmu, kde má tlak. Žádná gólová šance z toho ovšem nebyla. Krasikov je dnes spolehlivý.
42:30'
Dobrá střela domácího hráče od modré! Krasikov dokázal puk vykopnout jen před sebe, kde byla dvojice hráčů v oranžovém. Ani jeden z nich nedokázal překonat hostujícího gólmana!
42:07'
V této periodě se zatím hraje bez přerušení. Dmitrij Lukin držel dlouho puk za svou brankou, načež chtěl poslat spoluhráče do úniku. Je z toho jen zakázané uvolnění.
41:19'
No, to nebyla vůbec špatná pozice pro domácí celek! Puk totiž vyplaval těsně před brankou, kde byl jako první domácí hráč. Z dobré pozice ovšem minul!
40:51'
Navíc musel Amur začínat od své branky. Posléze jen nahodil puk za branku Krasikova, který si pro něj sjel. Vyhodit ovšem nedokázal.
40:17'
Třetí třetina znovu začíná náporem Chabarovsku, který by rád srovnal stejně rychle jako v předešlé části. Zatím však nepřišla ani střela.

Přesilové hry: 0/1 – 0/1
Již jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání a nutno dodat, že ta druhá nebyla moc záživná. Přesto se Chabarovsku podařilo srovnat po 45 vteřinách od začátku periody. Dlouho byla hra vyrovnaná a stejně tak i stav utkání. Jenže dvě minuty před koncem se do puku opřel Konstantin Alexejev, jehož parádní rána trefila místečko u zadní tyče. Ve třetí třetině je stále o co hrát.
40:00'
39:29'
Amur se snažil ještě v posledních vteřinách dostat do útočného pásma, ale zde nepochodil. Novosibirsk se v pohodě ubránil a může zaútočit.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
37:51'
Hostujíc celek jde znovu do vedení! Tuto třetinu diváci neviděli pohledný hokej, ale alespoň viděli dvě branky. KONSTANTIN ALEXEJEV se dostal ke střele z kruhu zpoza obránce, a ta zapadla přesně do šibenice na zadní tyči! Krásná střela, navíc Langhammer toho moc neviděl. Asistence: Shane Prince a Jukka Peltola.
37:27'
Jegor Milovzorov dlouho míchal se svým pukem a už ho chtěl poslat na svého spoluhráče. Jenže v tu chvíli se ozval hvizd sudího – posunutá branka.
36:42'
Jukka Peltola se na střídačce zatím moc netváří, že by se měl vrátit do hry. To by byla pro hostující celek obrovská ztráta, kdyby přišel o svého kapitána.
36:11'
Jenže ten k ničemu nevedl. Sibir se nedokázal dostat ani k pořádně střele a na druhou stranu se může hnát s další útočnou akcí Chabarovsk.
35:32'
Maxim Ignatovič si dobře odvedl svou obrannou činnost. Dojel k puku rychleji než jeho soupeř, navíc založil rovnou další útok svého týmu.
34:50'
Hostující celek se hnal do útočného pásma, ale zde se nikomu nepovedlo puk zkrotit. Nakonec se usadil na hokejce domácího obránce.
34:24'
Jukka Peltola schytal pořádnou pumelici na konci přesilové hry a notnou chvíli mu trvalo, než se postavil na nohy. Nakonec zamířil rovnou na střídačku.
34:21'
Hosté hrají v pěti!
33:48'
Ne, Chabarovsku se tato početní výhoda nedaří ani trochu. Nemůže se dostat do útočného pásma, kde by mohl rozjet nějakou útočnou kombinaci.
33:07'
Další vyhození v podání Amuru. Každopádně z pohledu na střídačku to vypadá, že Aťušov bude schopen pokračovat v dnešním utkání.
32:36'
Vladimir Pervušin nyní čistým hitem sestřelil Vitalije Aťušova, kterému se ovšem na nohy moc nechce. Na nohy mu pomáhali spoluhráči a jeho další působení v dnešním zápase je otázkou.
32:31'
Novosibirsk začal své oslabení více než dobře . Bez větších potíží se dostal ke kotouči a vyhodil přes všechny čáry až za Langhammera.
32:21'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Klimontov – 2 min., držení).
32:18'
Tentokrát se do puku opřel na modré čáře Michal Jordán. Krasikov ovšem celou situaci dobře viděl a zasáhnl lapačkou. Dobrý zákrok.
31:43'
Chabarovsk drží kotouč na svých hokejkách v útočné třetině, jenže Sibir se dobře brání a nepouští svého soupeře k žádné střele.
31:23'
Jenže po sérii odrazů se do dobré pozice dostal Marek Hrbas! Tento domácí obránce pálil do šibenice na zadní tyči, ale Krasikov chytá!
30:52'
Na druhé straně se snažil zaútočit Amur, ale jsou to spíše souboje o kotouč, které vyhrává spíše hostující tým.
30:10'
Alexander Šarov už to vypadalo, že se odhodlá jít sám před gólmana. Nakonec se však této výzvy zalekl a raději otočil hru a přihrál svému spoluhráči.
29:16'
Ale to byla dobrá akce v podání Chabarovsku! Domácí obránce nahodil puk o mantinel přes celé hřiště. Puk se odrazil od zadního mantinelu přesně na hůl jeho spoluhráče. Krasikov ovšem předvedl parádní zákrok hokejkou!
29:01'
Máme zde první komerční přestávku v této třetině. Ta je zaviněná i posunutou brankou za českým gólmanem – Markem Langhammerem.
28:17'
V posledních minutách je přece jen aktivnější Novosibirsk, který je nastěhován v útočném pásmu. Zatím se však nemůže dostat do gólovky.
27:18'
Jegor Milovzorov se dostal ke střele z celkem zajímavé pozice. Každopádně ani trochu mu nesedla a Langhammer ani nemusel zasahovat.
26:40'
Velmi těžký souboj o kotouč vyhráli hostující hráči za soupeřovo brankou. Následně měla přijít křižná přihrávka, jenže za byla zablokovaná.
25:59'
Ne, druhá třetině rozhodně není tak atraktivní jako ta první. Pro diváky je to škoda, i když ti domácí jsou nejspíše rádi, že jejich tým smazal dvoubrankové manko.
25:19'
Hostující hráč nedokázal zachytit puk za brankou, a tak se domácí tým dostal k puku. Ten však ztratil hned ve střední pásmu.
24:59'
Novosibirsk nyní vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu. Přišlo nahození z poloviny hřiště, ale u Langhammera byl nejrychleji Savčenko, a tak domácí gólman raději puk podržel. Buly po jeho pravici.
24:28'
Hra nemá takový spád jako v první třetině. Vypadá to, že oba týmy se hodně snaží zaměřit na obranu a útočných akcí moc nevidíme.
23:45'
Každopádně o chvilku později střela přišla. Pavel Dědunov to zkusil ze stejné pozice, jako padla druhá branka domácích. Tentokrát Krasikov zasáhl.
23:26'
Domácí celek se snažil probít až ke střele, jenže to se mu nepovedlo. Sibir splnil svou obrannou činnost na jedničku.
23:04'
Jukka Peltola předvedl dobrou zasekávačku, čímž se zbavil soupeře. Následně poslal puk na modrou, odkud přišla střela obránce. Marek Langhammer puk viděl a bez větších potíží schoval.
22:27'
Každopádně Novosibirsk by si rád vrátil své vedení zpět. Napadá domácí celek v útočném pásmu. Puk sice vybojoval, ale ten se dostal mimo třetinu.
22:00'
Ve druhé třetině vidíme úplně jiný domácí tým než v té první! Amur se nebojí napadat, dokáže hrát s pukem a stal se vyrovnaným soupeřem.
20:45'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Wow, tak to bylo rychlé, jelikož domácí celek ihned srovnává stav utkání! A nutno dodat, že hostující gólman asi nebude mít čisté svědomí. ARŤOM ŽELEZKOV vypálil nepříliš prudkou střelu, která zapadla pod horní tyčku hostující branky. Asistence: Nikita Kamalov.

Přesilové hry: 0/0 – 0/1
Je za námi první třetina dnešního utkání mezi Chabarovskem a Novosibirskem, po které vede hostující celek o jednu branku. Sibir byl původně ve vedení o dvě branky a nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Amur se však poté herně trochu zvedl a dokázal vstřelit kontaktní branku. Vypadá to, že nás čeká ještě zajímavý zápas.
20:00'
19:38'
Ilja Morozov se ještě ocitl v obrovské šanci! Langhammer již jen ležel na ledě, přesto hostující hráč neodkázal zvednout puk tak, aby nakonec skončil v brance!
19:00'
18:32'
Nyní se hra již uklidnila. Vypadá to, že Amur je rád, že s emu podařilo snížit a oba týmy budou chtít dohrát periodu za současného stavu.
17:07'
Domácí celek snižuje na rozdíl jedné branky! Za poslední dvě minutky si to navíc zasloužil. STANISLAV KACUBA to vzal celé na sebe, projel útočným pásmem až před Krasikova, kterého natáhl, načež poslal puk k tyčce. Hostující brankář byl bez šance. Asistence: Michal Jordán.
16:31'
Domácí tým nyní nepouští svého soupeře ke kotouči, ale se svým útokem musí začít až od svého brankáře. Navíc se nemůže dostat přes střed hřiště.
15:36'
To byla dobrá střela v podání Amuru! Přišla dělovka od modré a Krasikov toho moc neviděl. Přesto stihl vytáhnout zákrok pravým betonem.
15:12'
Chabarovsk se pokoušel nyní převzít iniciativu na puku a dostal se do útočného pásma. Hostující gólman jejich pokusům odolal.
14:10'
A už je to o dvě branky! Hra se sice v posledních minutách celkem vyrovnala, ale hosté si za svou aktivitu branku zaslouží! JORDAN CARON schytal ránu od modré do ruky, ale poté neskutečně zády k puku i brance dostal bekhendem kotouč do branky! Asistence: Gleb Zyrjanov a Viktor Komarov.
13:27'
Alexandr Gorškov se pokoušel dostat podél mantinelu do útočného pásma, ovšem to se mu nepovedlo. Jeden z obránců hostí mu vystavil stopku.
13:05'
Na druhé straně se dostal do tlaku Novosibirsk, jenže ten nakonec ani nevypálil. Amur ale poslal kotouč jen na zakázané uvolnění.
12:23'
Domácí tým se usadil v útočném pásmu, kde měl první menší tlak v této třetině. Nakonec vypálil Dmitrij Šviděnko od modré, ale branku netrefil.
11:40'
Shane Prince bojoval o kotouč v útočném pásmu jako lev a už to vypadalo, že volně ležící puk dojede jeho spoluhráč. O kousek to ovšem nestihl.
11:04'
Hra se nám oproti prvním osmi minutám hodně uklidnila. Sibir již nemá takový tlak, přesto je lepším týmem a Chabarovsk lépe brání.
10:43'
Domácí celek nyní nebyl pod nějakým tlakem. Přesto jen poslal puk na zakázané uvolnění a vhazování bude po pravici Langhammera.
10:03'
Znovu to vypadalo na dobrou právi Chabravosku v útočném pásmu. Nakonec však hosté dovezli puk kousek za modrou a mají ho ve své moci.
09:34'
Amur dobře napadal v útočném pásmu, kde se nakonec dostal k puku. Přišla střela od modré, která byla sražena do ochranné sítě.
08:58'
Alexander Loginov to zkoušel od modré, ale jeho střela nebyla problémem. Trefila totiž prvního stojícího hráče domácích, který poslal puk do středního pásma.
08:12'
Chabarovsk se již hnal s pukem do útočného pásma, kde chtěl odpovědět na vedoucí branku. Dlouho zde ale nepobyl a brzy o puk přišel.
07:35'
Hosté využívají svou herní převahu a jdou do jednobrankového vedení! Alexandr Šarov zachytil nepřesný pas ve středním pásmu. Poté našel skvělou přihrávkou DANILA ROMANCEVA, který uklidil puk přesně k tyčce. Langhammer neměl šanci. Asistence: Alexander Šarov a Nikolaj Demidov.
05:49'
Domácí hrají v plném počtu!
05:40'
Vypadá to, že tato početní výhoda hostí zůstane nevyužita. Viktor Komarov udělal kličku na modré, díky čemuž vystavil své spoluhráče do ofsajdového postavení.
05:18'
Sibir již měl tlak v útočném pásmu, kdy třeba přišla zajímavá křižná přihrávka. Veškeré šance zůstaly nevyslyšeny a hostím je odpískán ofsajd.
04:37'
Teď už to vypadalo, že se hostující celek dostane do pásma, ale znovu to neklaplo. Domácí tým se dostal k puku a znovu bez potíží vyhodil.
04:15'
Novosibirsku se začátek přesilové hry moc nepovedl. Chabarovsk se totiž dostal k puku a bez větších potíží vyhodil přes všechny čáry.
03:49'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Igor Ruděnkov – 2 min., sevření puku rukou).
V další dobré šanci domácí tým! Igor Ruděnkov si najel do dobré pozice mezi kruhy. Vypálil, avšak jeho střela letěla těsně vedle branky hostí.
03:11'
Z ničeho nic mohl jít do vedení domácí tým! Střela od modré totiž byla sražena u brankoviště, kde přišla dorážka. Dlouho nikdo nevěděl, kde je puk, který vyplul za gólmanem, kde ho odpálil hostující obránce do bezpečí.
02:40'
Igor Ruděnkov nezpracoval puk ve středním pásmu a už to vypadlo, že Sibir se požene do útoku. Domácí obrana to nakonec zvládla a rozehrála.
02:19'
Tak hostující tým je zatím jednoznačně lepším celkem. Je to především on, kdo je nastěhován v útočném pásmu, ale gólovou šanci jsme ještě neviděli.
01:24'
Alexander Šarov dostal dobrou přihrávku od mantinelu. Tento ruský útočník se dostal k zakončení bekhendem, jenže to Langahmmer vyrazil. Poté byl hostující hráč sražen a branka se dostala mimo své postavení.
01:08'
Jegor Milovzorov byl hodně těsně bráněn v rohu hřiště. Tam byl dokonce sražen na zem zápasnickým chvatem, ovšem vylučovat se zatím nebude.
00:35'
Gilbert Brulé se dostal ve svém obranném pásmu k puku. Projel celý středním pásmem a dostal se až ke střele. Langhammer první pokus chytá.
00:15'
A utkání je zahájeno! První buly vyhrál hostující tým, který nastupuje v bílých dresech. Domácí Chabarovsk hraje v klasické oranžové barvě.
00:01'
Oba týmy jsou již nastoupeny na ledě! Stadionem právě zní ruská hymna a za pár okamžiků se začne.

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Jordán, Kamalov, Hrbas, Aťušov, Šviděnko, Kondratěv, Kuzmin – Pjanov, Gorškov, T. Zohorna – Železkov, Dědunov, Ruděnkov – A. Lazarev, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Popugajev, A. Kuzněcov, Kacuba.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev, Loginov, Ignatovič, Demidov, Klimontov, Savčenko, Ilja Morozov, D. Lukin – Brulé, Prince, J. Peltola – Milovzorov, Sajustov, Šarov – V. Komarov, Zyrjanov, Caron – Romancev, Pervušin, Šaškov.

Rozhodčí: Oskirko, Sergejev – Bersenjov, Judin.

Marek Hrbas (CHA)
Michal Jordán (CHA)
Jan Kolář (CHA)
Marek Langhammer (CHA)
Tomáš Zohorna (CHA)
HK Sibir Novosibirsk

To Novosibirsk je na tom s vyhlídkami na play-off o něco lépe, ale ani jeho obzory nejsou zalité sluncem. Sibir je totiž na desátém místě Východní konference a na postupovou osmičku ztrácí hned devět bodů. Celkem má na svém kontě čtyřicet dva bodů. Patnáctkrát odešel Novosibirsk jako vítěz po základní hrací době, čtyřikrát si připsal plný počet bodl po prodloužení nebo samostatných nájezdech a devětkrát padl v prodloužení nebo samostatných nájezdech. Sedmadvacetkrát padl v základní hrací době. V posledním zápase se Sibir utkal na svém ledě se Spartakem Moskva. Z toho si odnesl plný počet bodů, jelikož vyhrál v prodloužení.

Nejproduktivnější hráči:
Nikita Michajlov – 21 bodů (12+9)
Alexandr Šarov – 19 bodů (10+9)
Dmitrij Sajustov – 19 bodů (8+11)
Amur Chabarovsk

Šance na postup Amuru do play-off je spíše již jen v teoretické rovině. Nachází se totiž až na dvanáctém místě Východní konference, když dosud získal třicet tři bodů. Celkem zapsal jen jedenáct výher v základní hrací době, jednou dva body za výhru na nájezdy a devětkrát alespoň bod za prohru v prodloužení nebo samostatných nájezdech. Hned osmadvacetkrát padl Chabarovsk v základní hrací době. Poslední zápas odehrál Amur na svém ledě, když hostil finský Jokerit. V tomto zápase si připsal alespoň bodu za prohru v samostatných nájezdech.