KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Čerepovec - 21. ledna 2019   17:30

Dynamo Moskva
36:51' Menšikov (Volkov, Brjukvin)
1:2
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Čerepovec
Čerepovec
37:24' Jakimov  (Sizov, Kinrade) • 63:26' Kinrade  (Kodola, Markovin)
Bukin, Cyplakov – Antonov, Šadrin
Megasport Arena
6011 diváků
Čerepovec

Československá stopa

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:27 (2:10, 16:8, 9:7 – 2:2)
Zblokované střely – 10:10
Vyhraná vhazování – 19:32
Trestné minuty – 12:10
Hity – 24:18
Hokejisté Čerepovce potvrdili, že chytili výbornou formu a z ledu Dynama Moskva si odvážejí už sedmou výhru v řadě! Dynamo se sice ujalo ve 37. minutě vedení gólem Vitalije Menšikova, ale to bylo z jeho strany všechno. Krátce na to vyrovnal Bogdan Jakimov. Ve třetí třetině už gól nepadl a na rozhodnutí se tak čekalo až do prodloužení. V něm se nakonec prosadil obránce Severstalu Geoffrey Kinrade.
63:26'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Ty nakonec neuvidíme! Dmitrij Markovin totiž na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma, kde našel GEOFFREYHO KINRADA. Ten se vyhnul padajícímu protihráči a z mezikruží překonal Jerjomenka střelou na lapačku. Asistence: Vladislav Kodola a Dmitrij Markovin.
62:59'
Prodloužení nadále ubíhá spíše v poklidném duchu. Vypadá to jako čekání na nájezdy.
61:57'
Domácí dlouho kroužili s pukem v útočném pásmu. Nakonec to zkusil z levé strany Patrik Zackrisson a také Korobov byl pozorný.
60:49'
Do střelecké pozice si vykroužil hostující Ilja Chochlov. Jeho střelu ale Jerjomenko pokryl a přerušil hru.
60:01'
Začalo prodloužení.
60 minut hry o vítězi nerozhodlo a tak se bude prodlužovat. Ve třetí třetině žádný gól nepadl, skóre 1:1 určila druhá dvacetiminutovka.

Střely na branku – 27:25 (2:10, 16:8, 9:7)
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:28'
Na druhé straně to zkoušel Jegor Babenko. Ten Jerjomenka nezaskočil rychlým výjezdem zpoza branky.
59:00'
Rozhodnout mohl Ivan Igumnov! Domácí útočník se natlačil až před branku, ovšem po forhendové kličce nestačil zasunout puk za brankovou čáru!
58:36'
Zahrozili hosté. Ostrou střelu od modré čáry vyrazil Jerjomenko.
58:02'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:09'
Domácí rozjíždějí další akci zpoza své branky.
56:37'
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Situace ale byla hodně těsná. Tohle se klidně dalo pustit.
55:38'
Z pravého kruhu střílel Jevgenij Mozer. Puk z Korobova vypadl, ale před brankovištěm nebyl žádný hráč Dynama.
55:18'
Nahozený kotouč skryl ve výstroji Sergej Korobov. Následuje reklamní přestávka.
54:59'
Už jen pět minut schází do konce třetí třetiny. Pomalu to začíná vypadat na prodloužení.
53:27'
Nabídku Mozera šikovně tečoval Dmitrij Mojsejev. Po zákroku Korobova pak ještě dorážel Vjačeslav Kuljomin, ale z velkého blízka už nezvedl kotouč nad hostujícího gólmana.
52:20'
52:10'
Tohle sehráli hosté dobře! Zakončení vyšlo na Vladislava Kodolu, jehož střelu z předbrankového prostoru vykopl Jerjomenko pravým betonem!
51:27'
A domácí vyvezli kotouč do bezpečí.
51:08'
Hosté se rozestavili v útočném pásmu. Se střelou ale váhají.
50:19'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jevgenij Mozer – 2 min., vysoká hůl).
49:58'
Hosté si teď málem dali vlastní gól! Puk po nepřesné přihrávce totiž těsně minul jejich opuštěnou branku!
49:37'
Rozhodčí signalizuje trest na domácí straně. Puk ale mají hráči Severstalu, takže se stále hraje.
49:11'
Čas ubíhá. Teď už může být každý gól rozhodující.
47:54'
Igor Geraskin to zkoušel z otočky bekhendem, ale puk neprošel až na brankáře Jerjomenka.
47:28'
Hosté ještě vyhodili a teď už jsou kompletní.
46:58'
Sehrávka na pravý kruh na Menšikova, který neprostřelil brankáře Korobova.
46:35'
Hosté vyhazují.
46:25'
Domácí zatím hrají přesilovku bez vyvrcholení v podobě střelby.
45:28'
Hosté si nepohlídali střídání a na ledě jich bylo příliš! Přesilovka tentokrát pro Dynamo.
45:28'
45:08'
Hráčům Čerepovce se nedaří znovu vrátit do útočného pásma. Dynamo hraje oslabení velmi dobře.
44:10'
Domácím se podařilo vyhodit a mohou vystřídat bránící čtveřici.
43:27'
Za podrážení je vyloučen Andrej Mironov. Přesilovou hru si zahraje Severstal.
43:04'
Střelou z pravého kruhu vyzkoušel pozornost Korobova Dmitrij Kagarlickij. Hostující brankář si připisuje další úspěšný zákrok.
42:15'
Hosté se snaží o forčekování rozehrávky Dynama. Domácí se tentokrát vymanili a míří dopředu.
41:14'
Jevgenij Mozer to zkusil individuálním průnikem. S pukem se dostal na levý kruh, odkud vystřelil, ovšem Korobov byl pozorný.
40:57'
Třetí třetina je již v plném proudu. Zatím jsme větší šanci neviděli.
Hity – 20:16
Dlouho spíše nudný zápas ožil v závěru druhé třetiny, kdy konečně začaly padat góly. Jako první se v čase 36:51 prosadil domácí Vitalij Menšikov, který střelou z vrcholu levého kruhu využil přesilovku. Hosté ale vyrovnali jen o 33 sekund později, kdy se s přispěním bránícího hráče trefil Bogdan Jakimov. Po 40 minutách tedy platí skóre 1:1.
40:00'
39:47'
Ještě útočná snaha domácích. Z levé strany vypálil Semjon Pankratov, ale Korobov jeho pokus kryl.
39:01'
Máme tu už poslední minutu první třetiny.
37:24'
Hosté ale rychle vyrovnávají! Po zblokované střele Geoffreyho Kinrada se puk dostal na hůl BOGDANA JAKIMOVA. Ten ho nahodil směrem na branku a od těla bránícího hráče se černá pryž odrazila za záda Jerjomenka. Asistence: Anton Sizov a Geoffrey Kinrade.
36:51'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí nakonec přesilovku využili a otevírají skóre zápasu! Puk se dostal k VITALIJOVI MENŠIKOVOVI, který vypálil z vrcholu levého kruhu a jeho střela propadla za Korobova, jenž toho asi moc neviděl. Asistence: Arťom Volkov a Vladimir Brjukvin.
36:34'
Z pravé strany útočné modré vystřelil Vitalij Menšikov a puk lapil pozorný Korobov. Před tím měl podstatně větší šanci Igor Makarov, který zblízka nezvedl puk nad beton hostujícího gólmana!
36:19'
35:29'
Slušně si teď zacvičil brankář Korobov. Ten pokryl střelu z pravého kruhu a hned se musel přesouvat proti Kagarlickému, který pálil z druhé strany.
35:12'
Ivan Glazkov zasáhl v souboji u mantinelu protihráče nechtěně hokejkou do tváře a Dynamo tak bude mít možnost zahrát si přesilovku.
34:32'
Šance Dynama! Dmitrij Kagarlickij viděl před branku najíždějícího obránce Juusa Hietanena a tak mu puk předložil. Finský hráč mířil mezi beton a lapačku, ovšem Korobov stačil zakročit a pokryl i následnou dorážku!
33:55'
Oba celky jsou už v plném počtu.
33:05'
Domácí jsou při hře 4 na 4 aktivnější. Opět ale schází důraz před brankou a střelba.
31:54'
Dlouho jim to ale nevydrželo. Na trestnou lavici míří za podrážení Andrej Mironov.
31:45'
Trest za hákování dostává Jurij Trubačjov. Domácí budou hrát přesilovku.
30:48'
Málem šance pro hosty! Sergej Monachov vlétl do útočného pásma z pravé strany a následně našel Jevgenije Lapenkova. Ten už mohl z mezikruží střílet, ale ještě kotouč vracel na zadní tyčku. Tam na něj nedosáhli Monachov ani Jakimov.
29:52'
Jsme už v polovině duelu a co si budeme povídat, nějaký šlágr to zrovna není. Šancí je k vidění poskrovnu.
28:56'
Ke střele z levého kruhu se dostal Ivan Nikolišin. Mířil k bližší tyčce, ale Jerjomenkova vyrážečka byla na místě.
28:27'
A domácí jsou v plném počtu.
27:56'
Domácí vyhazují.
27:21'
Hostům ale přesilové hry nijak zvlášť nejdou. Zatím branku Dynama neohrozili.
26:26'
Dmitrij Mojsejev vrazil na hrazení Cartera Ashtona a oba hráči si to pak chtěli ještě ručně vyřídit! Následují tresty za hrubost a Mojsejev dostává dvě minuty navíc za vražení. Přesilovku si tedy zahraje Čerepovec.
26:03'
Kuljomin z pravé strany posílal nabídku na teč pro Mojsejeva. Ten puk netrefil a Korobov ho vyrazil do rohu.
25:38'
Aktivita hostí žádnou šanci nepřinesla. Také hráči Čerepovce se totiž nedostali je střele.
24:27'
Ke střele se konečně odhodlal Ilja Nikulin. Korobov měl ale dobrý výhled a puk je v jeho výstroji.
23:20'
Domácím dnes zoufale schází střelba. S pukem opět krouží po rozích.
22:58'
Vitalij Menšikov hledal spoluhráče před brankou, ale hosté byli důraznější.
21:44'
Domácí přečíslili obranu soupeře, ale nahrávka Šipačova už zahnala Dmitrije Kagarlického do poměrně ostrého úhlu. Střela útočníka Dynama tak skončila v náručí Korobova.
20:03'
Domácí pokračují v přesilové hře, kterou rozdělila přestávka.
Hity – 9:7
První třetina gól nepřinesla. Dynamo začalo poměrně aktivně, ale postupem času převzali iniciativu hosté, kteří nakonec soupeře výrazně přestříleli. Většina pokusů ale neměla takové parametry, aby se brankář Jerjomenko výrazněji zapotil. Domácí budou muset každopádně směrem dopředu hodně přidat.
20:00'
19:45'
Hostům se podařilo vyhodit.
19:23'
Dmitrij Kagarlickij se vydal s pukem dopředu a donutil hostujícího obránce Sizova k faulu. Ten je vyloučen za držení.
18:58'
Jevgenij Lapenkov vyslal na domácí branku takové propagační nahození od levého mantinelu. Jerjomenko má puk v lapačce.
18:02'
Opět Ilja Chochlov, který se snažil u tyčky procpat puk za Jerjomenka. Ten přerušil hru.
17:38'
Po pravé straně projel dopředu hostující obránce Ilja Chochlov. Z ostrého úhlu však netrefil branku.
16:33'
Ke střele od modré se odhodlal Anton Sizov. Jerjomenko dal betony k sobě včas a přikryl puk před dojíždějícími hráči soupeře.
16:14'
Tlak hostí paradoxně přišel až po skončení přesilovky. Hráči Dynama nakonec vyhodili na zakázané uvolnění.
15:44'
15:30'
Severstalu tato přesilovka nevychází. Ani teď se hosté v pásmu neudrželi.
15:01'
Domácí opět vyhodili.
14:19'
Domácí se osvobodili vyhozením a mohou vystřídat.
13:43'
Za nedovolené bránění je vyloučen Ilja Nikulin. Přesilovou hru si tedy zahrají hosté.
13:26'
Sledujeme dobré střídání hostí, kteří s pukem operují v útočné třetině. Obrana Dynama se má co ohánět.
12:52'
Na druhé straně se dostal ke střele Jegor Babenko. Po úspěšném zákroku Jerjomenka následuje reklamní přestávka.
11:41'
Aslan Rajsov dostal přihrávku za hostující obranu a najížděl sám na brankáře Korobova. Před ním si však stáhl puk zpátky a ještě hledal z druhé vlny najíždějícího Zackrissona. Ten na puk nedosáhl a celá akce tak přišla vniveč. Rajsov měl asi zakončovat sám.
11:05'
Hosté opět špatně načasovali přechod do útočného pásma. Pískán je tedy další ofsajd.
10:19'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
09:51'
Domácí operovali v útočném pásmu, ovšem obrana Čerepovce odvedla dobrou práci a nenechala soupeře vystřelit.
09:00'
Se střelou Patrika Zackrissona z levého kruhu si poradil brankář Korobov. Vyrazil ji vyrážečkou.
07:48'
Puk nyní vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středním pásmu.
07:29'
Nadějně vypadající akci Dynama zastavil ofsajd.
06:54'
Hosté se začali osmělovat. Jeden z hráčů Čerepovce dokázal v pádu zakončit a Jerjomenko musel opět zasahovat.
06:15'
Po střele Alexeje Michnova přerušil Jerjomenko hru. Následuje reklamní přestávka.
05:25'
K individuálnímu průniku se nadechl Daniil Vovčenko. Hostující útočník obkroužil branku a srovnal si puk na bekhend. Za Jerjomenka ho ale nezametl.
04:19'
Domácí začali duel o poznání aktivněji než soupeř. Hráči Severstalu se snaží bránit obrannou modrou čáru.
03:53'
Zakázané uvolnění Čerepovce.
03:32'
Juuso Hietanen nahodil puk na hostující branku ze středního pásma. Korobov ho raději podržel a přerušil hru.
02:21'
Dobře teď zakombinovali hráči první domácí formace. Z levého kruhu nakonec pálil Vadim Šipačov, jenž branku soupeře netrefil.
01:41'
Teď už se Dynamo dostalo do velké šance! Vladimir Brjukvin dostal přihrávku před poloodkrytou branku. Kotouč mu ale při zakončení sjel a tak ji netrefil!
01:21'
Kuljomin s Mojsejevem bojovali o puk v rohu útočného pásma. Úspěšnější byli obránci Severstalu.
00:01'

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Volkov, I. Nikulin (C), Menšikov, Hietanen, Mironov, Pepeljajev, Miňejev – I. Makarov, Šipačov (A), Kagarlickij – Brjukvin, Igumnov, Pankratov – Mojsejev, Mozer, V. Kuljomin (A) – Indrašis, Zackrisson, Rajsov – Michajlov.

Severstal Čerepovec: Korobov (Artamkin) – Sizov, Kinrade, Lekomcev (A), Glazkov, Chochlov, Chabarov, Kudako, A. Kulda (A) – Monachov, Jakimov, Lapenkov – Vovčenko, Trubačjov (C), Geraskin – Michnov, Kodola, Markovin – Ashton, Nikolišin, Babenko.

Rozhodčí: Bukin, Cyplakov – Antonov, Šadrin.
Česká stopa

Dominik Furch (CER) 45 zápasů, průměr 2,66, úspěšnost 91,5 %

Dynamo Moskva:
Byť se teď Severstalu daří, tak favoritem duelu by mělo přeci jen být Dynamo. To získalo už 58 bodů a v tabulce Západní konference je páté. Naposledy tento tradiční ruský klub prohrál 1:3 na ledě silného Petrohradu, ale předtím si připsal tři výhry v řadě.