KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Vitaz - 18. září 2018   18:30

Dynamo Moskva
04:39' Tarasov (Kagarlickij, Šipačov) • 29:59' Indrašis (I. Nikulin, Zackrisson) • 31:11' Hietanen (Koivisto, Šipačov) • 32:12' I. Nikulin (Sidljarov)
4:2
(1:1, 3:0, 0:1)
Vitaz
Vitaz
07:27' N. Komarov  (Rendulić, A. Sjomin) • 46:52' M. Aaltonen  (Rendulić, A. Sjomin)
Jerjomenko (Bočarov) – Koivisto, Hietanen, Pribylskij, I. Nikulin (C), D. Višněvskij, J. Zajcev, Volkov, Menšikov – Brjukvin, Šipačov (A), Afinogenov (A) – Tarasov, Zackrisson, Kagarlickij – Igumnov, Mozer, Indrašis – Jefremov, Sidljarov, Mojsejev.
A. Ravodin, S. Morozov
VTB Ice Palace
Vitaz
Ortio (33. Samonov) – Šinkevič, Katičev, Stasenko, Jevsejenkov, Mozík, Golovkov – Kokarev (C), Švec-Rogovoj, N. Komarov – A. Lazarev, A. Nikulin, Makejev – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Rendulić – Dvurečenskij, P. Černov, Vyglazov.

Československá stopa v utkání:
Vojtěch Mozík: 0+0, 3 střely na branku, 1 hit, celkový čas na ledě 23:57.
Celkové statistiky:
Střely na branku: 27:25
Vyloučení: 4:10
Zásahy brankářů: 23:24
Vyhrané buly: 30:28
Celkově zápas rozhodla druhá třetina, kdy se Viťaz dostal do oslabení tří hráčů a Dynamo je za to potrestalo dvěma brankami a následně vzápětí přidalo ještě třetí a pro hosty to byla těžká chvíle ve druhé třetině.
Statistiky třetí třetiny:
Střely na branku: 7:9
Vyloučení: 1:4
Zásahy brankářů: 8:7
Vyhrané buly: 10:9
Třetí třetina nám přinesla snížení ze strany Viťazu, kdy se v úplném závěru přesilové hry prosadil Aaltonen a vykřesal malou naději na nějaké body v dnešním zápase. Avšak Dynamo pak po celou třetinu dokázalo dobře kontrolovat svou hru a nedovolilo zaváhání.
59:49'
A ještě další vyloučení pro Viťaz, k dvojici hráčů na trestné si jde ještě přisednout Vyglazov za nedovolené bránění.
59:27'
Dynamo je v útočné třetině a spíše si přihrává a hledá vhodnou příležitost k zakončení.
58:45'
Dynamo tedy dohraje zápas v přesilové hře a nyní zase proti třem hráčům Viťazu. Nedisciplinovanost hostů nakonec stojí body v dnešním zápase.
58:16'
Oddechový čas pro domácí.
58:16'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Komarov – 2 min., sekání).
58:16'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., nesportovní chování).
58:00'
Poslední dvě minuty zápasu. Dynamo drží dvou bodový náskok a pravděpodobně vyjde z dnešního střetnutí jako vítěz.
57:13'
Alexandr Samonov nedobře rozehrál za svou branku a nabídl kotouč přijíždějícímu soupeři za svou brankou. Nakonec vše vyřešili jeho spoluhráči a nebyla z toho žádná pohroma.
56:42'
Hosté mají nyní puk na svých čepelích, domácí celek se již dal na bránění.
56:04'
Vojtěch Mozík se snažil projít skrze dva obránce, ale neuspěl. Následně neuspěl ani v osobním souboji u mantinelu.
55:40'
Po zásahu Jerjomenka je hra přerušena a bude se vhazovat po jeho levici.
54:37'
Hosté zavezli puk do pásma, ale ihned o něj přichází a musí začít znovu.
53:28'
Po dlouhé době dochází k přerušení hry a bude se vhazovat v obranném pásmu Dynama.
52:52'
Hosté v plném počtu. Hosté tedy dlouhé oslabení zvládli bez inkasované branky.
52:17'
Nyní špatná rozehrávka zpoza branky a Viťaz se opět osvobozuje.
51:35'
Střelecké zakončení ze středu hřiště, Samonov kryje a puk se odráží ven z jeho obranného pásma.
50:55'
Další dobré vyhození hostí až k brance Jerjomenka. Druhá polovina přesilové hry je zatím pro Viťaz dobrá.
49:43'
Stále však mají domácí dostatek času, aby dlouhou přesilovku využili ve svůj prospěch. Nicméně teď se soupeři daří narušovat jejich hru.
49:28'
No a Viťaz se zatím brání dlouhému oslabení. Alexandr Samonov již musel krýt dva nebezpečné střelecké pokusy ze střední vzdálenosti.
47:52'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 5 min., podrážení + osobní trest do konce utkání, podrážení).
46:52'
Viťaz právě vstřelil branku!
A v době, kdy Dmitrij Sidljarov opouštěl trestnou lavici se nakonec jen Viťaz prosazuje, kotouč se z levé strany dostal přes brankoviště na pravou stranu a MIRO AALTONEN již zakončoval z úhlu do odkryté branky. Asistence: Borna Rendulić a Alexandr Sjomin.
46:45'
...střela z levé strany, ale jen do připraveného Jerjomenka.
46:16'
Až nyní se Jerjomenko musel činit a vyráží střelecký pokus. Viťaz drží kotouč...
45:53'
Minuta přesilovky je pryč a hosté se k ničemu nedostali.
45:22'
Špatná přihrávka na střed hřiště, kde to hráči Dynama měli pokryté a vyhazují puk ze své třetiny.
44:53'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Sidljarov – 2 min., podrážení).
44:35'
Snaha hostů jde vidět, ale jejich soupeř jim nedává příliš mnoho prostoru k nějaké kombinaci či založení útoku. Výborně napadá.
43:41'
Brankář Dynama v poklidu srazil svým betonem střelu od modré čáry a hokejkou v klidu rozehrává na svého obránce.
42:52'
Alexandr Jerjomenko vyráží betonem menší střelecký pokus, následně jeho spoluhráči vyváží puk až k protější brance.
42:35'
Nyní sledujeme hru, kdy oba celky bojují o puk a usazení se v útočné třetině. Na hostech jde vidět snaha ještě něco se zápasem udělat.
41:42'
Dohrávaná přesilovka hostů nakonec nevedla ke snižující brance a Dynamo tak stále hraje s tříbodovým brankovým náskokem.
41:23'
41:01'
Viťaz začal dobře a usadil se v útočné třetině, Jerjomenko odolává.
40:13'
Alexandr Sjomin chtěl vystřelit, ale rozmyslel si to, obkroužil kolečko a následně mezi kruhy vystřelil, ale jeho pokus byl sražený.
40:01'
Statistiky druhé třetiny:
Střely na branku: 12:10
Vyloučení: 1:3
Zásahy brankářů: 10:9
Vyhrané buly: 12:7
Viťaz prožil ve druhé třetině zmar. Od začátku druhé třetiny se bránil svému soupeři. Ten se nakonec dostal do vedení při přesilovce pět na tři, kdy dal branku Indrasis, vzápětí při přesilové hře pět na čtyři skóroval Hietanen. Uběhla sotva minuta a již skóroval svou pěknou střelou od modré Nikulin a již to bylo o tři branky. Do konce třetiny Dynamo kontrolovalo hru, ještě mělo možnost další přesilové hry, ale tu nevyužilo. Zatímco Viťaz bude začínat třetí třetinu ve hře pět na čtyři, kdy jim bude pokračovat přesilová hra z konce druhé třetiny.
40:00'
39:22'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jevgenij Mozer – 2 min., hákování).
38:50'
38:48'
Avšak nyní utíká hráči puk na modré čáře a domácí se tak nedobrovolně dostávají z útočné třetiny.
38:25'
Dynamo pokračuje v přesilové hře a nyní kombinuje s pukem v útočné třetině.
37:38'
A zase po střele skrumáž před brankou hostí a opět Samonov úspěšnější.
37:22'
Dynamo se o další útočný výpad pokusí od své branky.
37:01'
Alexandr Samonov chytá střelecký pokus od modré čáry a před brankovištěm menší mela, která se záhy rozpustila.
36:50'
A další vyloučení Viťazu, Alexandr Jevsejenkov je vyloučen za podražení.
35:58'
Po komerční pauze má puk Viťaz, který se snaží založit útok, ale neví kudy. Dynamo si hlídá svou modrou čáru.
34:49'
Nyní se hosté snaží napadat a narušovat kombinaci svého soupeře, který nyní hraje s velkou lehkostí.
33:59'
Dynamo tedy vyhnalo hostujícího brankáře z branky a stále je hodně aktivní. Hosté jsou viditelně otřeseni tím co se dělo v posledních pár minutách zápasu a během chvilky ztratili slibně rozjetý zápas.
32:12'
Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Joni Ortio, přichází Alexandr Samonov.
32:12'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Viťaz je viditelně rozložený a jeden z hráčl Dynama dobruslil puk u mantinelu, vybojoval jej, následně Dmitrij Sidljarov přihrál na modrou čáru, kde ILJA NIKULIN vystřelil a Ortio opět nestačil reagovat na střelu z dálky a pouští čtvrtou branku. Asistence: Dmitrij Sidljarov.
31:11'
A ta rázem přichází. Tohle dvojité vyloučení stojí Viťaz další branku. Hráči si opět rozebrali obranu a JUUSO HIETANEN tvrdou ranou dává další branku svého týmu. Asistence: Miika Koivisto a Vadim Šipačov.
31:00'
Dynamo stále v tlaku a snaží se o další branku. Stále jim trvá přesilovka, nyní pět na čtyři, neboť branku stačili dát ještě v době, kdy hráli přesilovku pět na tři.
29:59'
A nakonec je tu další vedení Dynama, hráči si rozebrali hostující obranu a MIKS INDRAŠIS se z prvé strany nemýlil a zamířil přesně. Asistence: Dmitrij Mojsejev. Asistence: Ilja Nikulin a Patrik Zackrisson.
29:33'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Vyglazov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
29:29'
Nepřesný střelecký pokus a puk míří až k brance Jerjomenka.
29:09'
Až nyní se Dynamo dokázalo usadit před brankou Ortia.
28:38'
Hosté se zatím brání v klidu a mají kotouč v útočné pásmu soupeře.
28:10'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., vysoká hůl).
28:04'
Až nyní se vhazovalo před jeho brankou a musel si dávat pozor na odražený kotouč, který proletěl v blízkosti jeho brankoviště.
27:35'
Patrik Zackrisson se dostal k další střele, ale minul branku. Dynamo je ve druhé třetině lepším týmem a Viťaz se pouze brání. Alexandr Jerjomenko nemá vůbec žádnou práci ve svém brankovišti.
26:34'
Nyní si hráči Dynama nerozuměli v kombinaci a sami se vyhazují z útočného pásma.
26:24'
Zakončení Dynama, Joni Ortio zalehl kotouč a je pravděpodobně někde pod jeho tělem. Zakončoval Patrik Zackrisson ve spolupráci s Tarasovem. Následuje komerční pauza.
25:34'
Igor Golovkov dojel odražený puk a zkusil vystřelit. Alexandr Jerjomenko svou vyrážečkou vytěsnil puk do rohu.
24:44'
Nyní hraje spíše Dynamo, které zachytává vyhozené puky hostů, ale sami se nedokáží na delší dobu usadit v útočném pásmu.
23:50'
Hostující hráči mají nyní problém vyvézt puk ze své třetiny. Nyní jeden z nich se snaží uklidnit hru za svou brankou a čeká až vystřídají jeho spoluhráči.
22:45'
Vladimir Brjukvin si nabruslil na střed hřiště a zkusil vystřelit. Ortio kryje.
21:56'
Jeden z hráčů Dynama zapomněl na svůj puk a toho využil Borna Rendulić a ten se dostal do šance, ale nezvolil ideální zakončení.
21:27'
Boj o puk v útočné třetině hostů, nakonec se hosté dokázali osvobodit, avšak následuje opět přerušení hry.
21:02'
Joni Ortio raději přikryl puk, neboť před ním nebylo zrovna nejvíce bezpečno a vhazuje se po jeho pravici.
20:37'
Denis Kokarev nedokázal přes bránícího hráče přejít s pukem do útočné třetiny.
20:01'
Statistiky první třetiny:
Střely na branku: 9:6
Vyloučení: 2:3
Zásahy brankářů: 5:8
Vyhrané buly: 8:12
První třetina přinesla vyrovnanou hru od obou celků. Nejprve se dostali do vedení domácí, kdy zakončoval Tarasov, následně i hosté využili přesilovou hru a vyrovnávací brankou se zasloužil Komarov. Po brankách jsem již spíše viděli urputný boj o puk a útočné pásmo bez větších střeleckých pokusů.
20:00'
19:51'
Krátce po vhazování další střelecký pokus, Ortio opět úspěšný. A zase u toho byl střelec branky Dynama, Tarasov.
19:46'
Dynamo se naopak dostalo do třetiny a dokázalo vyslat střelu od modré čáry a Joni Ortio má další úspěšný zákrok.
19:30'
...hosté vyhráli, ale s přechodem přes modrou útočnou čáru již úspěšní nebyli.
19:07'
Přerušená hra a buly ve středním pásmu...
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:48'
Borna Rendulić si vybruslil zpoza branky a z úhlu se snažil vyzrát na Jerjomenka, ale ten jeho pokus kryje.
18:12'
Po urputném boji u mantinelu byl nakonec úspěšnější hostující celek a vyváží kotouč ze své třetiny.
17:40'
Až nyní přerušeno a vhazovalo se v obranném pásmu Dynama a Dynamo také vyhrálo vhazování a již jsou v útočné třetině hostí.
17:21'
Domácí opět v útočné třetiny, ale pouze krouží kolem branky a snaží se dostat do střelecké pozice.
16:36'
Nyní se hraje dlouhou dobu bez přerušení a také bez nějaké střely na branku. Oba celky urputně bojují o puk.
15:41'
Hosté v plném počtu. Dynamo se v této přesilové hře nedostalo vůbec k ničemu. I když většinou času drželo puk, Ortio nemusel zasahovat.
13:41'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 2 min., podrážení).
13:29'
Rýsovalo se přečíslení Viťazu, ale hráči Dynama je dokázali zastavit ihned za modrou čarou a odvrátili hrozící nebezpečí.
12:13'
Daniil Tarasov se pokusil opět vyzrát na Ortia, ale ten jeho pokus dokázal vyrazit. Následně se Dynamo dostalo do dalšího zakončení a Ortio přerušuje svým zákrokem hru. Následuje komerční přestávka.
11:41'
Dynamo však nedokázalo vystřelit na branku a hra se přesouvá do středního pásma.
11:26'
Anton Lazarev vyvezl puk do útočné třetiny, ale ihned za modrou čarou o něj přišel a Dynamo otáčí hru.
10:07'
Oba celky jsou již kompletní.
10:00'
Polovina první třetiny je za námi a zatím sledujeme vyrovnanou hru, kdy oba celky využily obě přesilové hry.
09:32'
Igor Golovkov se snažil vybojovat puk, ale neuspěl a odchází střídat.
09:01'
Nakonec jeden z hráčů dokázal zavést puk do útočné třetiny, ale neohrozil brankáře hostí.
08:37'
Při hře čtyři na čtyři mají puk domácí, ale nedostávají se do útočné třetiny.
08:07'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
07:27'
I hosté využívají přesilovou hru, kdy si dokonale rozebrali domácí obranu a NIKITA KOMAROV srovnává přesnou střelou na 1:1. Asistence: Borna Rendulić a Alexandr Sjomin.
06:35'
Denis Kokarev si nabruslil na střed hřiště, ale nedokázal vystřelit. Nicméně si vykoledoval faul a i Viťaz si zahraje přesilovou hru. Za podražení si půjde sednout Nikulin.
05:50'
Nyní probíhá boj o puk za brankou Dynama, hosté se snaží o rychlou odpověď.
05:22'
Alexandr Sjomin převzal puk ve středním pásmu a měl před sebou hodně prostoru a následně vystřelil z pravé strany a vyzkoušel pozornost brankáře Dynama.
04:39'
A je tu první branka utkání. Dynamo nakonec využívá přesilovou hru, kdy puk za brankou dostal Dmitrij Kagarlickij a zpoza branky našel před brankou DANIILA TARASOVA. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Vadim Šipačov.
04:10'
Viťaz se osvobozuje a vyhazuje kotouč až k brance Jerjomenka.
03:55'
První střela od modré, ale Ortio vyrazil letící puk, Dynamo stále na kotouči.
02:46'
02:10'
Anton Lazarev se hnal do zakončení z pravé strany, ale obránce Dynama jej nepustil do pořádného zakončení a následně vše jistí úspěšným zákrokem Alexandr Jerjomenko.
01:38'
Dynamo se snaží založit útok, ale nedaří se jim usadit v útočném pásmu.
01:10'
Následně se dostali do prvního zakončení i domácí, Joni Ortio si připisuje první úspěšný zákrok.
00:53'
Jako první se v pásmu usadili hosté, jejich střela byla blokována.
00:01'
Dynamo se po dvou zápasovém venkovním tripu vrací zpět do svého svatostánku. Jejich trip nebyl příliš úspěšný. V prvním zápase podlehli 2:4 Dinamo Rize a následně prohráli těsným výsledkem 2:3 se Slovanem Bratislava. Avšak ani doma si Dynamo nevede nejlépe a ze čtyř odehraných zápasů mají jen jedno vítězství a bod za remízu. A právě to jsou veškeré body, které zatím mají, tedy tři body je řadí až na předposlední místo tabulky Západní konference.

Nejlepší střelec týmu: Daniil Tarasov (3 branky)
Nejlepší hráč kanadského bodování: Dmitri Kagarlitsky (1+7)
HC Viťaz Moskevská oblast
Viťaz naopak po sérii domácích zápasů zajíždí na led soupeře. Jejich domácí série zápasů byla poměrně zdařilá. Tedy konkrétně 50 na 50, kdy ze čtyř zápasů dva dokázali vyhrát a dva prohráli. Venku si Viťaz vede prozatím dobře, ze tří zápasů mají dvě výhry a jednu prohru s vyrovnaným skóre 7:7.

Nejlepší střelec týmu:Marek Hrivík (5 branek)
Nejlepší hráč kanadského bodování:Marek Hrivík (5+3), Miro Aaltonen (3+5)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.