KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Minsk - 18. září 2018   18:00

Minsk
21:37' Kazjonov  (D. Osipov, A. Volkov) • 28:28' Wiercioch  (A. Kosticyn)
Jaroslavl
Kislov, Kočetov – Galimov, Lazarev
Arena 2000
8 500 diváků
Minsk

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:05
Střely na branku: 45 – 16
Je dobojováno. Hosté nakonec i po dramatickém závěru, kdy domácí měli několik šancí na srovnání stavu skóre, svůj těsný náskok uhájili a slaví dva body do tabulky. Domácí se naopak v dnešním duelu museli před soupeřem sklonit a nepřipíší ani bod.
59:50'
Hosté měli v závěru třetiny velký tlak před brankou Minsku, hosté ho však ustáli a už to vypadá, že svůj jednobrankový náskok udrží až do konce třetí části hry.
59:10'
Nakládal si sjel na pravou stranu a vyslal střelu na hostující branku. Karnauchov puk dobře viděl a vyhodil ho pryč z obranné třetiny.
59:05'
Konovalov je na střídačce a domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli!
59:05'
Lokomotiv Jaroslavl si bere oddechový čas.
58:20'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kristian Chenkel – 2 min., sevření puku rukou).
58:20'
Jelesin pálil z levého kruhu, jeho střelu brankář Minsku chytil, poté však před jeho brankou vznikla velká skrumáž a i tuto situaci hosté ustáli.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29'
Hosté drželi puk daleko od své branky, poté se ale domácí hráči dokázali dostat do útočného pásma, kde se pokusili ohrozit Karnauchova, ale bez úspěchu.
56:46'
Chvilku na to jeli hráči Minsku dokonce tři na jednoho, ale Konovalov si dokázal znovu poradit a stále živí naděje svého celku na úspěch v dnešním utkání.
56:12'
Hosté jeli dva na jednoho a na levou stranu dostal přihrávku Teemu Pulkkinen, jeho přízemní projektil holí zneškodnil domácí brankář a podržel tak svůj tým.
55:22'
Artur Kajunov objel branku Minsku a zpoza ní poslal přihrávku na Staffana Kronwalla, jenž si nabruslil do prostoru mezi kruhy, jeho pokus švihem však skončil jen na hostující obraně.
55:15'
Další přesný zákrok Karnauchova, který chytil prudkou střelu z levého kruhu. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
54:25'
Další pokus Kartajeva srazil pravým betonem Karnauchov do rohu kluziště a hned poté jeho spoluhráči získali kotouč na svou stranu. A míří pryč z obranné třetiny.
53:50'
Andrej Kosticyn zastavil další útok Lokomotivu a domácí hráči se tak nedostali před Karnauchovem k žádné střele.
52:41'
Lisovec po další akci domácích vybojoval kotouč a razantně ho poslal zase mimo ohrožení vlastní branky. Hosté tak stále drží náskok o jednu branku.
51:38'
Další tlak před hostující klecí hráči Minsku ustáli a hned po zisku puku posílají tento až do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
50:58'
Hosté hned otočili hru a před Konovalovem se chvilku uhnízdili. Jenže střela Pavloviče skončila mimo tři tyče.
50:45'
Vladislav Kartajev si nyní velmi dobře počínal před hostující brankou, z těsné blízkosti vystřelil a Karnauchov vyrazil puk před sebe. Ovšem dokázal ho poté dostat pod svojí lapačku a přerušil hru.
50:01'
Jdeme do druhé desetiminutovky třetí třetiny a hosté mají stále těsný náskok. Dokáží ho udržet, nebo domácí hráči dosáhnou na srovnání stavu skóre?
49:42'
Marně bušili domácí hráči opět na dveře hostů, jejich obrana však byla neprostupná a zastavila další možnou akci Lokomotivu.
48:57'
Stěpan Sannikov zůstal ležet po nezaviněné strážce s protihráčem na ledové ploše a dlouho se nezvedal. Nyní je už v péči lékařů a snad bude útočník Jaroslavle v pořádku.
48:25'
Domácí se pokusili natlačit se před Karnauchova, před ním pak střílel Alexandr Kutuzov, avšak jeho skákavá střela zaplula pouze do lapačky brankáře Minsku.
47:15'
Hned na to to zkusil z druhé vlny Alexandr Pavlovič, ale ani jeho pokus mezi tři tyče nezamířil.
46:18'
Michail Karnauchov sklapl své betony po nebezpečné střele Petriho Kontioly a poté nechal hru plynout. Kotouč tak mají ve své moci hosté a míří před domácí branku.
45:31'
Andrej Stěpanov převzal přihrávku a z pravého kruhu vyslal přízemní střelu, která však zůstala bez gólového efektu.
44:52'
Denis Kazjonov projel z rohu útočného pásma do prostoru mez kruhy, jeho střela švihem však skončila jen vedle pravé tyče Konovalovovy branky.
43:58'
Stěpan Sannikov pronikl do útočného pásma, kde však upadl a nemohl se dostat do zakončení. Hosté se pak dokázali dostat ke kotouči a míří s ním na druhou stranu.
42:46'
Danil Jurtajkin u vlastní branky sebral opuštěný puk a hned s ním podél levého mantinelu projel do útočné třetiny. Tam však nikoho neměl, komu by přihrál. Lokomotiv střídá.
42:39'
Domácí celek je v plném počtu.
41:57'
Znovu hosté přišli o útočnou třetinu a domácí se tak dokázali znovu osvobodit. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
41:31'
Domácí získali kotouč a vyhodili ho až před domácí branku.
40:50'
Jevgenij Kazjonov nezachytil puk na modré čáře a ten letěl až před domácí branku. Hosté se však záhy vrátili zpět do útoku a už znovu hrozí před domácí brankou.
40:39'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Andrej Loktionov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
40:04'
Hosté se hned po vhazování ve středu hřiště museli vracet do obrany, před jejich branku totiž mířili domácí, kteří hrozili před Karnauchovem.
40:01'
Střely na branku: 31 – 13
I druhá třetina je minulostí a rozhodně s ní mohou být spokojenější hosté. Ti dokázali ve dvaadvacáté minutě srovnat stav díky střele Denise Kazjonova a dokonce v devětadvacáté minutě poprvé strhli vedení na svou stranu po přesné trefě Patrika Wierciocha. Pro domácí není nic ztraceno a určitě se pokusí o vyrovnání, aby se vrátili zpět do hry. Čeká nás tak zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 19:50.
40:00'
39:19'
Alexandr Kutuzov pálil od modré čáry a jeho dělovku pak před Karnauchovem dokázal pokrýt obránce Chenkel a znovu se tak tlaku v závěrečné minutě druhé periody hosté ubránili.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:22'
Další pokus Lokomotivu dostat se do útočného pásma zmařila obrana Minsku. Hosté se hned na to přemisťují na opačnou stranu kluziště.
38:00'
Karnauchov pomohl vlastní obraně a šel za vlastní branku. Tam získal puk a hned ho poslal obráncům Minsku, kteří zakládají postupný útok a hosté míří do blízkosti domácí branky.
37:25'
Dmitrij Bujnickij střílel z levého kruhu a Konovalov se musel mít znovu na pozoru. Proti jeho střele vytáhl efektní semafor a odvrátil tak hrozbu v podobě třetí branky Minsku.
37:13'
Zakázané uvolnění domácího celku a hra se stěhuje zpět před branku Lokomotivu, kde proběhne vhazování před Konovalovem.
36:50'
Apalkov si nabruslil zpoza branky hostů až těsně před Karnauchova, jeho chytré zakončení k pravé tyči však pokryl Karnauchov a raději pak přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
36:21'
Nyní už měla souhra Jaroslavle nebezpečnější počínání, ale Karnauchov se proti střele Jegora Averina zaskvěl dalším zákrokem. Včas sklapl betony a puk za svá záda nepustil.
35:27'
Po ofsajdové pasti domácích se hra vrátila do středního pásma, kde se vhazovalo. Poté se hráči Lokomotivu dostali zpět před branku Minsku, ale opět to bylo bez větší šance.
34:42'
Znovu podrželi hosté puk daleko od své branky a před tou domácí zaútočili. Konovalov tak musel být opět na pozoru a skákavý kotouč pokryl svojí lapačkou.
34:16'
Ti se pak dostali do útočné třetiny, kde chvíli pobyli, ale na hostujícího brankáře nevyslali žádnou střelu.
33:11'
Hosté jsou na koni, po vedoucí brance mají více ze hry a i před malou chvilkou zahrozili před Konovalovem. Ten střelu Jevgenije Kovyršina pokryl a hned puk rozehrál mezi své spoluhráče.
32:49'
Loktionov vybojoval kotouč po vhazování v obranném pásmu Lokomotivu a domácí hráči se hnali do rychlé útočné akce. Před Karnauchovem však nezahrozili.
32:44'
Následuje další komerční přestávka.
32:44'
Na druhé straně střílel zblízka Pavlovič, se střelou si domácí brankář poradil a po menší šarvátce před jeho klecí sudí hru raději přerušili.
31:52'
Po další akci domácích, kdy se Grigorij Denisenko dostal až k levé tyčce Karnauchovy branky, zastavil brankář Minsku hru, když jeho přízemní střelu přikryl lapačkou.
31:08'
Před branku hostů se nyní natlačil Stěpan Sannikov, který se nadvakrát pokusil uklidit puk za záda hostujícího brankáře, jeho snaha však byla marná.
30:45'
Kronwall dostal kotouč na modrou čáru a poté prudce vystřelil. Jeho projektil zamířil jen do připravené lapačky Michaila Karnauchova.
29:27'
Nyní jsou to domácí hráči, kteří budou muset dohánět jednobrankové manko. Teď se ale budou muset bránit, neboť hosté znovu kombinují před jejich brankou.
28:28'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic přichází druhá branka hostů a ti jdou poprvé v utkání do vedení. PATRIK WIERCIOCH nevyslal od modré čáry nijak prudkou střelu, ta přesto skončila za překvapeným Konovalovem – 1:2. Asistence: Andrej Kosticyn.
27:52'
Domácí příznivci ženou svými hlasivkami svůj tým neustále dopředu, zatím se však vedoucí branky nedočkali stejně tak, jako hráči Lokomotivu Jaroslavl. Nyní byla pasáž hry, kdy došlo k sérii nepřesností na obou stranách.
27:32'
Nicméně hráči Lokomotivu ještě těžili z přesilové hry, kdy měli tlak v útočném pásmu a rána Andreje Loktionova zamířila vysoko nad hostující branku.
27:04'
Hosté jsou už v plném počtu.
26:45'
A chvilku poté jeho spoluhráči vyhazují puk až před domácí branku, šetří cenné vteřiny ze svého oslabení, a to se už chýlí ke svému konci.
26:01'
Hned na to se domácí vrátili zase zpátky a operují před brankou Minsku. Karnauchov zatím střelám Lokomotivu odolává.
25:32'
Domácí hráči se už uhnízdili v pásmu hostů, Jakub Nakládal střílel z dálky, jeho letící střelu srazila obrana Minsku do bezpečí a následně pak se hosté také osvobozují.
25:04'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., hákování).
24:53'
Z prostor u mezi kruhy nyní prověřil Karnauchova Petri Kontiola, který puk poslal přímo o hrudi hostujícího brankáře.
24:36'
Brandon Kozun si sjel až do blízkosti minské branky, kde vyslal přízemní střelu. S tou si ale brankář Karnauchov dokázal poradit a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
23:31'
V rohu kluziště v obranném pásmu Minsku vybojovali domácí hráči kotouč, o který však záhy přišli. Hosté ho dokázali poslat do středního pásma.
23:17'
Začíná se tedy znovu od začátku a nyní se před branku hostů nastěhovali domácí hráči a snaží se strhnout vedení opět na svou stranu.
21:37'
A máme vyrovnáno. Po vhazování v útočném pásmu se okamžitě hosté dostali do rozestavení a střelou kousek od domácí branky nedal DENIS KAZJONOV šanci Konovalovovi – 1:1. Asistence: Denis Osipov a Arťom Volkov.
21:20'
Domácí se opět nedostali do útočné třetiny a z toho hosté těžili dalším protiútokem. Ilja Konovalov tak musel znovu zasahovat a tentokráte už nechal přerušit hru.
20:34'
Hosté dostali puk do vlastního obranného pásma a odtud pak založili útočnou akci. Na jejím konci byla střela Denise Kazjonova, jenž prověřil připravenost Konovalovovy lapačky.
Utkání sleduje 8 500 diváků.
20:01'
Střely na branku: 16 – 4
První třetina je za námi a po opatrném začátku se domácí hráči osmělili a na hostující branku vyslali několik střel. Ve třinácté minutě se dokázali prosadit v přesilové hře a strhli vedení na svou stranu. Brandon Kozun střílel z levé strany a našel skulinku v hostující kleci. Po jeho střele se puk odrazil od Karnauchovova těla a zapadl za jeho záda. Uvidíme, co nám přinese druhá část hry, která začne přibližně v 18:55.
20:00'
19:55'
Ještě to hosté zkusili těsně před domácí brankou, tu ale ohrozit nedokázali. A už se také nic nestane.
19:34'
Domácí celek je už v plném počtu.
19:22'
Andrej Stěpanov pálil z levého kruhu a po jeho prudké střele musel zasahovat Ilja Konovalov, jenž poté raději puk udržel pod sebou a přerušil hru.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:16'
Osipov přenechal puk Andreji Kosticynovi, jenž se pokusil o střelu z prostoru mezi kruhy. Kotouč však zachytil obránce Lokomotivu a poslal ho okamžitě na opačný konec kluziště.
18:01'
A zatím se jim nedaří dostat se do zámku v útočném pásmu. Domácí hráči zatím dobře atakují hosty a ve své obranné třetině kouskují hru.
17:34'
Vůbec první přesilová hra pro hosty. Ti se tak budou snažit ještě do konce první části hry stav utkání srovnat.
17:34'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., vysoká hůl).
17:17'
Osipov je na ledě a hosté jsou tedy v plném počtu.
16:46'
Jaroslavl se dostala rychle zpět do útočného pásma, kde už znovu hráči Lokomotivu operují před branku Dinama Minsk. Zatím se však hostující obrana dokázala ubránit.
16:08'
Až nyní se hosté dokázali dostat ke kotouči a vyhodili ho přes celé kluziště před branku Lokomotivu. Domácí hráči tak zakládají další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
15:40'
Jakub Nakládal už chtěl střílet před Karnauchovem, akci vyšperkoval ještě přihrávkou na Kontiolu, který pálil jen těsně vedle hostující branky.
15:17'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Denis Osipov – 2 min., držení).
15:17'
Quinton Howden zamíchal kotoučem kousek od branky Lokomotivu, jeho střela ale skončila jen na pozorném domácím brankáři.
14:50'
Jakub Nakládal se napřáhl na modré čáře a jeho střelu pak tečoval před Karnauchovem Petri Kontiola, jenže jeho pokus zamířil mimo tři tyče.
14:18'
Domácí jsou stále při chuti a nyní se opět natlačili před minskou branku, jenže ke střele se vůbec nedostali. Hosté tak otáčejí hru na druhou stranu.
13:38'
Následuje komerční přestávka.
12:40'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
A domácí svou přesilovou hru využívají. BRANDON KOZUN z levé strany v blízkosti hostující branky vystřelil a kotouč s odrazem od těla Karnauchova dopravil za jeho záda – 1:0. Asistence: Daniil Apalkov a Andrej Loktionov.
12:19'
Hosté jsou ve čtyřech.
12:18'
Až nyní se to povedlo Nikolaji Averinovi, jenž po přihrávce pálil od modré čáry, jenže puk poslal jen do Kaurnauchovovy lapačky.
12:16'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., sekání).
11:49'
Domácí dlouho kombinují před hostující brankou, zatím však šlo jen o přihrávky. K pořádné střele, která by branku Minsku ohrozila, se nedostali.
10:51'
Jakub Nakládal se natlačil před branku Karnauchova, kde poté i sám vystřelil, ale ani tentokráte se skóre nemění. Za malý okamžik se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře.
10:35'
Dělovku z vrcholu pravého kruhu vyslal Jurtajkin, jeho střela ale skončila na pozorném hostujícím brankáři, který pak hned znovu hru pozastavuje.
10:19'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., podrážení).
10:10'
Po další nepřesné rozehrávce Minsku ujeli domácí hráči do přečíslení, v útočném pásmu se však hráči Minsku dopustili faulu a bude se vylučovat.
09:43'
Karnauchov chytil další střelu Lokomotivu a nyní před dotírajícími spoluhráči raději podržel kotouč a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
08:48'
Kirill Slepec ujel podél levého mantinelu až před branku hostů, kde poté předložil puk svému spoluhráči, Jegor Averin však svou střelu poslal jen těsně vedle pravé tyče.
08:29'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Denis Kazjonov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Alexejev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
07:48'
Domácí se dostali k další prudké střele, kterou vyslal Loktionov, ale jeho pokus pokryl Karnauchov a puk ukryl do své lapačky.
05:35'
Ivan Kovaljov vyslal od modré čáry tvrdý projektil, který ještě před hostující brankou tečoval jeden z jeho spoluhráčů, ale znovu si Karnauchov dokázal poradit.
04:58'
Jevgenij Kovyršin si klepl o přihrávku na pravém kruhu, jenže kotouč na svoji hůl nedostal a to bylo ze strany hostů vše. Hned se tak musejí vracet zpátky, Jaroslavl míří do další akce.
04:19'
Hráči Lokomotivu byli opět hodně aktivní v útočné třetině, před Karnauchovem ale nic znovu nevymysleli. Zatím tedy sledujeme opatrnější hokej, mírně více ze hry má Lokomotiv.
03:40'
Petri Kontiola sebral kotouč ve středním pásmu a sám poté založil další útočnou akci domácích, znovu z toho však nic nebylo.
03:19'
Vladislav Kartajev se napřáhl na levém kruhu, jeho pokus byl však sražen do ochranné sítě.
02:17'
Další souboj o puk, v útočném pásmu Minsku vyhráli tentokráte hráči Jaroslavle a hned si to namířili znovu před Karnauchovovu klec.
01:30'
Kutuzov dlouho bojoval o puk u mantinelu, nakonec se k němu dostal jeden z hráčů Minsku a ten tak otočil hru na opačnou stranu.
01:05'
Hned na to se pokusili domácí branku ohrozit hosté, ale to se jim nepodařilo. Nakonec se hra stěhuje znovu před branku běloruského týmu.
00:07'
Domácí hráči se hned po vhazování ve středovém kruhu dostali až před Karnauchova, přízemní střela Kontioly ale zamířila mimo tři tyče.
00:01'
Oficiality zápasu jsou za námi a utkání tak bude moci pomalu začít.
Halou v Jaroslavli už zní běloruská hymna. Po ní na řadu přijde hymna ruské Sborné.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Vinogradov) – Nakládal, Afanasjev, Kronwall, Kutuzov, Averin, Jelesin (A), Kovaljov – Kozun, Kontiola, Loktionov – Sannikov, Kraskovskij, Kartajev – Jurtajkin, Alexejev, Denisenko – Averin (A), Apalkov, Kajumov – Slepec.

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Gotovec, Wiercioch, Chenkel, D. Osipov, Znacharenko, Lisovec, Jevenko – Pulkkinen, Q. Howden, Pavlovič (A) – Kovyršin, S. Kosticyn (C), Bujnickij – Kazjonov, A. Kosticyn, Kitarov (A) – An. Stěpanov, A. Volkov, Litvinov.

Rozhodčí: Kislov, Kočetov – Galimov, Lazarev.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Alexander Salák (JAR)
Jakub Nakládal (JAR)
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba kluby utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radoval Lokomotiv – 3:1 a 3:2. I letošní přátelské utkání vyznělo lépe pro domácí celek, jenž zvítězil 3:2 v nájezdech. Hosté tak mají Jaroslavli co vracet.
HC Dinamo Minsk

Naopak hosté na tom nejsou po šesti odehraných duelech vůbec dobře. V tabulce Západní konference jsou až na posledním, dvanáctém místě se dvěma body. Na svém kontě tak mají pouhou jednu výhru v základní hrací době a pět porážek. Rádi by už svou šňůru proher protrhli, na ledě Jaroslavle to však nebudou mít vůbec jednoduché. Ovšem pokusí se domácí celek alespoň potrápit a také pozastavit tak rozjetou mašinu. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči Minsku

Teemu Pulkinen – 5 bodů (3+2)
Patrick Wiercioch – 3 body (0+3)
Kristian Chenkel – 2 body (2+0)
Lokomotiv Jaroslavl

Domácí Lokomotiv vstoupil do nové sezóny famózně. Zatím okupuje druhé místo Západní konference s deseti body. Na své konto připsali pět výher v základní hrací době a jen jednu porážku. Tu hokejistům Jaroslavle uštědřil hned v prvním utkání Omsk. Od té doby ale Lokomotiv nenašel přemožitele. A dnes před svými diváky bude chtít znovu plně bodovat a proti Minsku bude favoritem. Uvidíme, zda tuto roli naplní a budou se radovat z šesté výhry v řadě. Chybět kvůli zranění budou zřejmě ještě Jegor Korškov a Rušan Rafikov. Domácí celek hlavně táhne svými výkony v brance Alexander Salák, český gólman v Lokomotivu, zdá se, našel svou ideální pozici.