KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Novosibirsk - 4. listopadu 2018   13:00

Jekatěrinburg
21:31' Golyšev (Dawes, S. Da Costa) • 33:29' Dawes (Golyšev) • 36:03' Alexej Vasilevskij (Dawes, Rassejkin) • 42:44' S. Da Costa (Dawes, Paré)
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
03:28' Šarov  (Brulé, V. Komarov) • 24:24' Savčenko  (Pešechonov, Piganovič)
Romasko, Ščenjov – Palei, Antonov
Uralec Arena
Novosibirsk
D. Taylor (28. Krasikov) – K. Alexejev, Loginov, Piganovič, Savčenko, Naumov, Ignatovič, Vorobej – J. Peltola, Brulé, Šarov – Kazakov, Sajustov, Michajlov – Pervušin, Zyrjanov, Romancev – Pešechonov, Tkačenko, A. Jakovlev – V. Komarov.

Ode mě je to pro dnešek, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jakub Kovář – 60 minut, úspěšnost 90,5% (2/21).
Statistiky po celém utkání:

Střely na bránu: 31 – 21
Vhazování: 35 – 28
Zblokované střely: 3 – 18
Hity: 20 – 18
Přesilové hry: 2/3 – 1/1
Je za námi utkání, ve kterém nakonec vyhrál domácí tým v poměru 4:2. Toto vítězství je naprosto zasloužené, jelikož Jekatěrinburg jasně lepším týmem, přestože dvakrát prohrával. Dá se ale říct, že to bude draze vykoupené vítězství. Utkání totiž nedohráli hned tři hráči Avtomobilistu a nejhůře na tom asi bude Česalin, který jel z ledu rovnou do kabin. Je otázkou, jestli všichni z nich budou schopní hrát příští utkání.
59:31'
Sibir se navíc nemůže dostat do útočné třetiny a osud dnešního zápasu se zdá býti jasný. Krasikov nemůže za žádnou cenu odejít z branky.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:51'
Novosibirsk chtěl jen získat vhazování v útočném pásmu, avšak Kovář situaci dobře přečetl a poslal puk do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.
58:35'
Neskutečný zákrok v podání Jakuba Kováře, který teď naprosto jednoznačně podržel svůj tým! Přišla střela z hranice brankoviště, jež mířila dobře do růžku. Tam se však objevila lapačka domácího gólmana, jenž svůj tým zachránil.
58:13'
Jinak to vypadá, že ani jeden ze zraněných hráčů domácího celku se do hry nevrátil. V průběhu třetiny navíc odstoupil další hráč, který dostal ránu pukem někam do oblasti třísla, když byl před bránou.
57:55'
Tato rozehrávka se domácímu týmu ani trochu nepovedla. Nakonec je z toho ovšem jen ofsajdové postavení a buly na obranné modré Sibiru.
57:27'
Navíc se domácí celek dostal do útoku a drží puk daleko od své branky. Anatolij Golyšev pálil z dobré pozice, ovšem Krasikov předvedl dobrý zákrok lapačkou.
57:04'
Avtomobilist vybojoval puk u mantinelu svého obranného pásma a jeden z jeho hráčů ho jemně poslal do útočné třetiny, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
56:36'
Ze kterého se mohl bez větších potíží stát třígólový. V protiútoku se Francis Paré snažil vrátit puk svému spoluhráč, jenž by pálil do prázdné. Obrana hosté se stihla včas vrátit.
56:02'
Hra už pokračuje a kotouč drží na svých hokejkách domácí hráči. Ti se snaží útočit i přesto, že mají na svém kontě již čtyři branky a dvougólový náskok.
55:41'
hra je opět přerušena, tentokrát po ofsajdovém postavení hostujícího Sibiru. Následuje ještě poslední komerční přestávka. Buly bude na obranné modré domácích.
55:12'
Tentokrát se hosté dostali do útočné třetiny, jenže si zde moc nerozuměli. Gilbert Brulé jen přejel přihrávku svého spoluhráče a domácí se snadno dostali k puku.
54:38'
Novosibirsku se čas hodně krátí! Do konce utkání chybí něco málo přes pět minut a hostující hokejisté nadále prohrávají o dvě branky. To nevypadá dobře.
54:00'
Který se tam drží stále, dokonce stihli někteří jeho hráči vystřídat a půlka lajny má tedy sil na rozdávání. Ani to však nestačilo k udržení kotouče.
53:26'
Už to vypadalo, že se hostující celek probije do útočného pásma, ovšem jeho akce skončila dříve, než začala. Proto je v útoku Jekatěrinburg.
52:37'
Který toho ve směru dopředu dnes moc opravdu nepředvedl, o čemž svědčí i jeho druhá vstřelená branka. Tu si totiž dali domácí sami po nešťastném odrazu.
52:02'
Dan Sexton se hodně snažil prosadit, ale puk ze vzduchu si jako první chytil hostující hráč, který ho svému soupeři nepůjčil. Do útoku tak může Sibir.
51:26'
Georgij Bělousov pro dnešek nejspíše také dohrál! byl na něj totiž záběr, jak odchází do kabin. Je otázkou jestli to nebude jen nějaké menší šití.
51:10'
Domácímu týmu se nějakým záhadným způsobem podařilo udržet puk na útočné modré, ale nic z toho nevytěžili. Následovalo zakázané uvolnění hostí.
50:31'
Georgij Bělousov je dalším hráčem, který prozatím odstupuje z utkání! Schytal totiž ránu svého spoluhráče někam do obličeje, Znovu je tam krev, ale nejspíše to nebude tak vážné jako v případě Česalina.
50:25'
Znovu byl hostující brankář v permanenci. Ten se tedy dnes rozhodně nenudí, přestože nastoupil do hry až v polovině zápasu. Zákroků má víc než dost.
50:01'
Klidně to mohlo být o tři branky! Jekatěrinburg si dělá, co chce. Dobré přečíslení nakonec skončilo střelou z křídla, kterou parádní zákrokem vyrazil Krasikov koncem hokejky.
49:11'
Nigel Dawes dostal parádní přihrávku na střelu z první. K té se však nakonec dostal z pokleku a vůbec mu nesedla. Poté byl ještě tvrdě dohrán.
48:33'
Alexander Šarov se hnal do dalšího zakončení, čímž chtěl rozšířit svou dnešní statistiku. Nakonec byl ovšem od puku odstaven už na útočné modré.
48:00'
Tohle mohlo Jekatěrinburg hodně mrzet! Jeden z domácích obránce si hodně zahrával těsně před gólmanem, ovšem puk nakonec neztratil.
47:22'
Hosté hrají v pěti!
46:35'
Následně navíc hostující celek vyhodil přes všechny čáry. Domácí se sice znovu dostali do útočné třetiny, ale vyhnali se z ní sami nepřesným pasem.
46:01'
Stále jsou to hlavně přihrávky. Až teď se rozhodl Stéphane Da Costa s tím něco udělat. Pálil z pozice falešného beka, jenže jeho rána nebyla přesná.
45:27'
Ještě dvě minuty početní výhody zbývají domácímu týmu, který se v ní jednou prosadil. Od té doby ovšem moc střel nepřišlo a Krasikov nemusí skoro nic řešit.
44:54'
Tohle se domácímu obránci také nepovedlo. Nedokázal zastavit puk na útočné modré, navíc se Savčenko dostal ke střele. Tu Kovář vyrazil.
44:22'
Čtyřka Novosibirsku již musí být hodně unavená, ale teď může vystřídat. Nepřesný pas domácích skončil přesně na holi jednoho z hostí, který vyhodil.
43:38'
Jekatěrinburg tedy nadále hraje přesilovou hru, při které je rozestavený v útočném pásmu, kde kombinuje. Zatím však moc střel na branku nepřichází.
42:44'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácímu celku stačilo 26 vteřin na to, aby svou početní výhodu využil. Ta navíc bude ještě trvat přes čtyři a půl minuty. Křižná přihrávka byla sražena přesně na hůl STÉPHANA DA COSTY, který do puk jen plácl, přesto skončil za zády Krasikova. Asistence: Nigel Dawes a Francis Paré.
42:22'
Tohle nevypadá vůbec dobře s Česalinem! Ten byl ošklivě trefen hokejkou do obličeje a je možné, že pro něj zápas skončil. V obličeji má celkem dost krve a pojede minimálně na šití. Pavel Vorobej za tento zákrok inkasuje 5+OK!
41:37'
Další dobrá pozice pro Jekatěrinburg! Ten má ve třetí třetině jen vyložené šance. Tentokrát v ní byl Sexton, ale puk mu byl na poslední chvíli odpálen z hokejky.
41:00'
Novosibirsk se dostal do útočného pásma, avšak dlouho zde nepobyl. Jekatěrinburg se ubránil bez větších potíží, každopádně daleko se s pukem nedostal.
40:07'
Uběhlo sedm vteřin ze třetí periody a domácí mohli vést o dvě branky! Na středu hřiště zůstal úplně zapomenutý Golyšev, jehož dobrou ránu chytil Krasikov do lapačky.
40:01'
Jekatěrinburg po skvělém výkonu ve druhé části otočil stav utkání ve svůj prospěch. Nejprve srovnal Anatolij Golyšev, jenž využil přesilovou hru. Následně se hodně šťastně trefil Roman Savčenko. Avtomobilist ovšem hodně stupňoval svůj tlak, díky čemuž se trefili Nigel Dawes a Alexej Vasilevskij.
40:00'
39:24'
To byla celkem zajímavá pozice pro Novosibirsk. Jeden z jeho hráčů to nejprve zkusil na přední tyč, kde byl domácí brankář připraven. Poté poslal puk do ohně, avšak zde ho nikdo z jeho spoluhráčů netrefil.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny!
38:38'
Jekatěrinburg je v útočném pásmu a rád by ještě navýšil svůj náskok. Sibir se brání, co mu síly stačí a domácí celek musí začít až od Jakuba Kováře.
38:07'
Stéphane Da Costa je dnes hodně aktivní. Znovu si najel do dobré pozice, ale znovu byla jeho střela sražená jen do rohu kluziště. Tento hráč by si gól zasloužil.
37:42'
Avtomobilist je znovu v útočném pásmu a obstřeluje hostujícího brankáře ze všech možných pozic. Většina střel však mine prostor mezi třemi tyčemi.
36:55'
Jekatěrinburg je jako na koni. Novosibirsku se nedaří vůbec nic a dá se říct, že o svůj náskok přišel naprosto zaslouženě. Ve druhé části vůbec nic nepředvedl.
36:03'
Domácí tým otáčí stav dnešního utkání ve svůj prospěch! ALEXEJ VASILJEVSKIJ si jako první dojel puk u mantinelu. Vyslal střelu na zadní tyč, kdy před brankou skvěle clonil jeho spoluhráč, a střela domácího obránce zapadla do branky! Asistence: Nigel Dawes a Maxim Rassejkin.
35:42'
Hokejisté v červeném jsou evidentně nabuzení a létají po hřišti, díky čemuž jsou všude první. Teď jsou znovu usazení v útočném pásmu.
35:05'
Jekatěrinburg mohl dokonat svůj obrat! Dan Sexton dostal pas při přečíslení. Chvilkou se střelou váhal a Krasikov se stihl parádně přesunout a zastavit puk v cestě do branky svou maskou!
34:17'
Na hraně faulu byl zastavený domácí hráč, kterému se zákrok samozřejmě nelíbil. Ani jeden z rozhodčích ovšem faul neviděl a vylučovat se nebude.
33:29'
Je srovnáno! Krasikov není zase tak dlouho na ledě a už loví první puk ze sítě. NIGEL DAWES si najel do volného prostoru, kam inkasoval přihrávku a jeho parádní rána zápěstím se zastavila až o síťku v bráně. Asistence: Anatolij Golyšev.
33:14'
Z toho byla skoro vlastní branka! Nigel Dawes posílal puk před branku, když měl za brankou spoustu místa. Nakonec trefil jen protihráče, od kterého se kotouč odrazil do lapačky Krasikova!
32:56'
Domácí sice vybojovali puk v útočném pásmu, nicméně poté přišla trochu zbrklá střela, která skončila u prvního hráče hostí. Ten však poslal puk jen na icing.
32:25'
Denis Bodrov se na to nemohl dívat, nebo to tak alespoň vypadalo. Proto si najel do dobré pozice, ale jeho rána byla sražena těsně před gólmanem do rohu.
31:40'
Teď to byli hráči v bílém, kteří se chtěli dostat ke střele. Nakonec ovšem žádný pokus nepřišel, když hráč, který celou akci táhl, přišel o puk na útočné modré.
30:28'
Hráči v červeném stupňují svůj tlak v útočném pásmu. Nakonec vznikla velká mela před Krasikovem, ovšem puk nepřejel brankovou čáru!
29:52'
Sibir si znovu koleduje o inkasovanou branku! Pas naštěstí pro něj jen prolétl brankovištěm, kde ho nikdo z domácích hokejistů nedokázal trefit.
29:13'
Tohle Jekatěrinburg prováhal! To byla ložená šance na přihrávku z první, po které by mohl přijít rána do prázdné. Tento pas však byl zdržen a Vjačeslav Litovčenko nakonec napálil tyčku!
28:27'
Ihned po komerční přestávce došlo k výměně brankářů na hostující straně. Vypadá to, že Taylor je po střetu s Nigelem Dawesem značně otřesen.
27:54'
Střídání v týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Danny Taylor, přichází Alexej Krasikov.
27:53'
Zajímavá střela z první. K té se dostal Nigel Dawes, ale byl ve velkém úhlu a Taylor jeho pokus vytěsnil do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
27:16'
Jekatěrinburg ovšem po inkasované brance není zase tolik otřesený, nadále je to především on, kdo se snaží útočit. Sibir se však dnes brání slušně.
26:29'
Vjačeslav Litovčenko dostal dlouhou přihrávku až od Jakuba Kováře. Už to vypadalo na zajímavé přečíslení, ale nakonec mu puk byl odebrán obráncem.
25:49'
Francis Paré v obrovské šanci, po které mohlo být srovnáno! Tento hráč byl v naprosto ideální pozici mezi kruhy. Jeho rána těsně branku minula.
25:05'
Tak to je opravdu zajímavý průběh dnešního utkání. Novosibirsk totiž vede o jednu branku poté, co vstřelil opravdu hodně šťastný gól, který se často nevidí.
24:24'
Sibir právě vstřelil branku!
Tak tohle je hodně smolný gól pro domácí celek, který znovu prohrává! ROMAN SAVČENKO vyslal dělovku od středu hřiště, které se těsně před Kovářem nestihl uhnout Georgij Mišarin, jenž poslal puk přesně do šibenice. Asistence: Vladimír Pešechonov a Oleg Piganovič.
23:49'
Sibir pochopil, že pokud chce v dnešním zápase uspět, nesmí se jen bránit. V útočné fázi to však zatím není ono. Jekatěrinburg soupeře do ničeho nepouští.
23:18'
Dobrá pozice pro domácí hráče, kteří mohli jít do jednobrankového vedení! V ideální pozici se po dlouhé přihrávce ocitl Jegor Milovzorov, jenž branku minul.
22:48'
Následně se do útoku hnali hosté, kteří ztratili puk v útočném pásmu. Domácí celek se však provinil jen zakázaným uvolnění. Buly po levici Kováře.
22:11'
Jekatěrinburg vstřelená branka ještě více nakopla a znovu se žene do útoku. Zkoušeli hledat skuliny v obraně Novosibirsku, jenže tentokrát tam nebyla.
21:31'
Také Avtomobilist využívá přesilovou hru a srovnává na 1:1. ANATOLIJ GOLYŠEV pálil z dobré pozice. Taylor jeho střelu vyrazil jen před sebe, kde byl znovu domácí hráč s číslem patnáct, který dostal puk za brankovou čáru! Asistence: Nigel Dawes a Stéphane Da Costa.
20:55'
Už to vypadalo, že domácí celek ztratí kotouč po velmi nepřesném pasu, ale nakonec ho udržel v útočném pásmu. Nakonec pálil Golyšev, ale jeho rána šla těsně vedle.
20:32'
Stéphane Da Costa dostal přihrávku na vrcholek kruhu. Nakonec se rozhodl, že si najede do lepší pozice a vypálil. Jeho střela šla jen doprostřed branky.
20:22'
Tak to je ideální šance pro domácí celek. ten je zatím totiž v proměňování přesilových her naprostou jedničku, když jich využil více jak třetinu.
20:10'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., nedovolené bránění).

Přesilové hry: 0/0 – 1/1
Je za námi první třetina utkání mezi domácím Jekatěrinburgem – lídrem KHL a hostujícím Novosibirskem – nejhorším celkem KLH, po které, možná trochu překvapivě, vede hostující Sibir. Ten se dostal do vedení již ve čtvrté minutě, když Šarov využil přesilovou hru, jedinou v první třetině. Avtomobilistu se dlouho nedařilo, ale nakonec byl lepším týmem. Přesto kýžené vyrovnání nepřišlo.
20:00'
19:37'
Do konce třetiny chybí necelá půl minutka. Avtomobilist ztratil puk v útočném pásmu, díky čemuž se dostal ke střele Gilbert Brulé, jehož rána byla sražena mimo.
18:49'
Velká šance domácího celku! Jevgenij Česalin jel sám na gólmana, kdy si chtěl puk hodit na bekhend a zakončit. Taylor předvedl skvělý zákrok betonem a zabránil vyrovnání!
18:18'
Alexej Vasilevskij dostal ideální pas na modrou, odkud chtěl pálit z první. Střela mu ovšem nesedla, navíc mu puk sjel přesně na hole hráčů Sibiru.
17:38'
Nigel Dawes vybojoval puk u mantinelu, ale v tlaku musel přihrát jen pas po mantinelu. Díky tomu nakonec Jekatěrinburg ztratil útočné pásmo, ale nikoliv puk.
17:10'
Znovu se domácím hráčům nepovedl přechod do útočného pásma. Zatím to opravdu není výkon hodný lídra soutěže. Další zakázané uvolnění.
16:58'
Na druhé straně se hnal do útoku Novosibirsk, konkrétně Viktor Komarov. jeden z jeho spoluhráčů však byl nedočkavý a přejel modrou o chvilku dříve – ofsajd.
16:20'
Tam ho znovu sebrali domácí hráči, kteří by rádi srovnali ještě do konce této třetiny. Dan Sexton protečoval puk do útočného pásma, přesto je pískáno zakázané uvolnění!
15:42'
Tentokrát Avtomobilist vyhrál souboj o puk v útočném pásmu a vytvořil si kombinaci, přesto se nedostal ke střele a Sibir znovu poslal puk do útočného pásma.
14:55'
Hraje se celkem dlouho bez přerušení. Domácí celek se hodně snaží, jenže zatím tomu něco chybí. Sibir se zatím brání celkem slušně a nepouští svého soupeře do nějakých větších příležitostí.
14:22'
Jenže hostující tým se tam znovu dlouho neudržel a už zase jen brání. Každopádně Jekatěrinburg si nedokáže v útočné třetině vytvořit velký tlak.
13:52'
Da Costa nahrával svému spoluhráč, který s ním jel v útoku. Až k němu se ovšem kotouč nedostal a Novosibirsk se může dostat z obranné fáze.
13:28'
A ti vytvořili hodně slušný tlak před brankou Taylora. Dlouho nikdo nevěděl, kde je puk, jenže ten nakonec vyplul těsně vedle branky.
12:56'
Dmitrij Sajustov to zkoušel individuálně, ale daleko se s pukem nedostal: nakonec raději jen nahodil puk a do útoku se mohou hnát domácí hráči.
12:25'
Jenže Jekatěrinburg je již nastěhovaný v útočném pásmu a dá se říci, že vyrovnávací branka visí ve vzduchu. Zatím však pokusy létají těsně vedle.
12:05'
Na druhé straně musel zakročit Jakub Kovář. Po jeho zákroku následuje již druhá komerční přestávka. Po té se bude vhazovat po jeho levici.
11:45'
Znovu v akci Anatolij Golyšev, jenž se vrátil v minulém zápase po zranění. Rozjel celou akci, až puk skončil u Da Costy, jehož ránu z první vyrazil Taylor do ochranné sítě. Důležitý zákrok.
11:22'
Avšak hostující celek se v posledních minutách jen brání. Znovu poslal puk jen na zakázané uvolnění a je otázkou, zda-li tato cesta není cesta k záhubě.
11:01'
Tentokrát se hostujícímu celku povedlo vyhodit tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Díky tomu mohl Novosibirsk vystřídat kompletní lajnu.
10:20'
A mohlo být srovnáno! Sám na brankáře jel Anatolij Golyšev, který chtěl poslat puk k tyči. Nakonec byl hodně tísněn a nedokázal zakončit přesně.
09:45'
Přesto se hosté dostali do zajímavé pozice, i když až na druhý pokus. Přišla křižná přihrávka při přečíslení, jenže zakončujícímu hráči pokus nesedl.
09:16'
Kirill Ljamin svou situaci nezvládl. Chtěl nahodit jen puk za branku, jenže trefil prvního stojícího soupeře. Přesto se Novosibirsk nedostal ani ke střele.
08:43'
Gilbert Brulé je však zatím hodně aktivním hostujícím hráčem! Najížděl si s pukem do středu hřiště, odkud pálil. Jeho rána nakonec šla těsně vedle.
08:04'
Už to vypadá, že domácí celek se dostává do zápasového tempa: Drží kotouč na svých hokejkách a snaží se útočit. Sibir se v poslední době jen brání.
07:40'
Obrovská šance na srovnání! Francis Paré dostal přihrávku na hranici brankoviště. Nechal si ho kousek popojet a chtěl zakončit k tyči. Tam se však hostující brankář natáhl betonem!
06:37'
Dobré nahození od modré v podání domácích! Před branku si navíc sjížděl hráč Jekatěrinburgu, jenž chtěl puk tečovat. To se mu o kousek nepovedlo.
05:36'
Jenže Novosibirsk se na puku moc dlouho neudržel. Raději ho jen poslal do útočného pásma, kde ho sebrali domácí. Ani ti se však daleko nedostali.
05:01'
Teď už to bylo lepší. hokejistům v červeném se vydařil rychlý přechod do útoku a z první chtěl pálit Vjačeslav Litovčenko. trefil však hostujícího obránce.
04:38'
Ani tentokrát to nebylo od Avtomobilistu zrovna přesné. Pokusil se o rychlý přechod do útoku, ale nikdo z jeho hráčů puk nezachytil – zakázané uvolnění.
04:14'
Od lídra KHL to zatím není dneska přesvědčivý výkon. Hostující celek je zatím všude první a vypadá to, že se na svého soupeře dobře připravil.
03:28'
Hosté jdou do vedení, když využívají první přesilovou hru utkání. Novosibirsk byl celou dobu v útočném pásmu, když se mu povedlo rozebrat obranu domácích. nakonec dostal přihrávku ALEXANDR ŠAROV přesně na střed hřiště, odkud zamířil přesně do horního růžku Kovářovy branky. Asistence: Gillbert Brulé a Viktor Komarov.
02:57'
Sibir se i nadále drží v útočném pásmu, kde nebezpečně kombinuje. Obrana Jekatěrinburgu již šlape vodu a sotva se brání. Potřebují přerušit hru.
02:02'
Obrovská šance hostujícího celku! Gilbert Brulé dostal ideální pas přes šíři hřiště. Střela z první mu ale nesedla a jeho pokus se sotva došoural k Jakubu Kovářovi.
01:55'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Maxim Rassejkin.
01:30'
Zatím jsou hostující hokejisté o něco aktivnější. Byli usazení v útočném pásmu, ale Jakub Kovář jedinou střelu, jež na něj šla, bez potíží pokryl.
00:45'
Do první šance se možná trochu překvapivě hnal Novosibirsk. Gilbert Brulé poslal puk na modré, odkud chtěl z první pálit jeho spoluhráč. Nakonec puk netrefil.
00:12'
Utkání nám začalo! Domácí tým nastupuje v klasických červených dresech y vyhrál úvodní vhazování. Hostující celek pro dnešek zvolil bílé dresy.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Gurkin, I. Višněvskij, Mišarin, D. Bodrov, Jegoršev, Alexej Vasilevskij, Ljamin, Pereljajev – Dawes, Golyšev, S. Da Costa – Bělousov, Paré, Milovzorov – Sexton, Krikunov, Litovčenko – Česalin, Gračov, Rassejkin.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev, Loginov, Piganovič, Savčenko, Naumov, Ignatovič, Vorobej – J. Peltola, Brulé, Šarov – Kazakov, Sajustov, Michajlov – Pervušin, Zyrjanov, Romancev – Pešechonov, Tkačenko, A. Jakovlev – V. Komarov.

Rozhodčí: Romasko, Ščenjov – Palei, Antonov.

Jakub Kovář (JEK)
Sibir Novosibirsk

Jestli Avtomobilist zatím válcuje KHL, tak jeho dnešní soupeř je na tom přesně naopak. Novosibirsk totiž vyhrál jen pět utkání, jednou padl v prodloužení, jednou v nájezdech a hned osmnáct zápasů padl v základní hrací době! Celkem tedy získal pouhých dvanáct bodů a v Východní konferenci se krčí na posledním třináctém místě. Žádný tým v KHL nezískal méně bodů. Co se týče přesilových her, tak je Novosibirsk až třetí od konce, kdy jich využil 11,9%. Ani oslabení nejsou vůbec dobrá, jelikož hosté jsou druzí nejhorší v celé lize, když ubránili jen 69,4% přesilovek soupeře.

Avtomobilist Jekatěrinburg

Neskutečným způsobem vstoupil Jekatěrinburg do letošní KHL a právem nosí přezdívku neporazitelný. Vyhrál totiž dvacet čtyři z pětadvaceti utkání! Celkově si tedy připsal 48 bodů a neohroženě vládce Východní konferenci, kde má náskok deseti bodů, ale i celé KHL. Avtomobilist se také pyšní nejlepšími přesilovými hrami v soutěži. Nasázel v nich už 28 branek a jeho úspěšnost činí skvělých 34,6%. Také v oslabení se Jekatěrinburg drží v horních patrech tabulky, celkově je totiž pátý, když ubránil 86,1% početních výhod soupeře. Na parádní jízdě domácího celku má velkou zásluhu český brankář Jakub Kovář, který si drží skvělou úspěšnost 95,5% po dvaceti odehraných zápasech!

Lokomotiv – Jekatěrinburg 1:2p
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 5:3
Jekatěrinburg – Spartak 2:1p
Jekatěrinburg – Jokerit 3:1
Jekatěrinburg – Soči 4:1