KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Jekatěrinburg - 21. září 2018   17:30

Hartwall Arena

Toto je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a na počtenou u dalších onlajnů.
Československá stopa v utkání
Jakub Kovář (JEK) – 60 minut, 0 gólů, 29 střel, 100%
Je konec! Jakub Kovář vychytal čisté konto a Jekatěrinburg vítězí v Helsinkách 3:0. Nutno říci, že Jokerit byl po většinu zápasu aktivnější než soupeř, ale hosté využili přesilovou hru a pak dali dva góly do prázdné brány. Za hosty dali góla Ilja Krikunov , Stéphane Da Costa a Anatolij Golyšev .
59:12'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Geoff Platt – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nigel Dawes – 2 min., hrubost).
58:16'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Třetí gól v síti Jokeritu a druhý do prázdné brány. ANATOLIJ GOIŠEV vybojoval puk na obranné modré a z poloviny hřiště zakončil do prázdné brány. Bez asistence.
57:48'
Je rozhodnuto. Hosté si dnes z Helsinek odvezou dva body. Do prázdné brány dává gól STÉPHANE DA COSTA, který úplně nepokrytý ve středu hřiště pohodlně zakončil. Bez asistence.
57:29'
Zakázané uvolnění hostů! Bude se vhazovat v útočném pásmu Jokeritu.
57:05'
56:10'
Velká smůla pro domácí! Brian O'Neill vypálil z kruhu a orazítkoval horní tyč Kovářovy brány. V hledišti to jen zahučelo.
55:17'
Jokerit nezačal přesilovou hru dobře. Hosté po vyhraném vhazování vyhazují až za Zapolskiho.
55:05'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Kirill Ljamin – 2 min., nedovolené bránění).
54:04'
Necelých šest minutek do konce třetí třetiny. Čas Jokeritu na vyrovnání se velice rychle krátí.
52:59'
Jokerit usazen v útočném pásmu. Slušně zaplněná hala teď žene Jokerit za vyrovnávací brankou.
51:25'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., podrážení).
50:42'
A je to gól! Hosté využívají přesilovku a jdou do vedení. ILJA KRIKUNOV se dostal jako první k odraženému puku po střele Dana Sextona a neměl problém zasunou puk do poloprázdné brány. Asistence: Dan Sexton a Alexandr Kučerjavenko.
49:28'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., hákování).
48:09'
Ve třetí třetině se hraje krásný hokej nahoru dolu, který musí diváky přítomné v Hartwall Aréně bavit.
46:47'
Jokerit teď měl další velkou možnost. Jenže Kovář znovu výborně zastavil.
46:26'
45:35'
Domácí vyhazují až za Jakuba Kováře. Hokejisté Jekatěrinburgu tak musí začít od svého brankáře.
44:52'
Hosté jsou již usazeni v útočném pásmu. Zatím bez střel kombinují. Zapolski zatím nemusel v oslabení zasahovat.
44:26'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., podrážení).
44:02'
Domácí zakládají další útok. Ha se ve třetí třetině trochu vyrovnala.
43:40'
U puku jsou stále hosté. Zapolski lapil střelu Golyševa. Bude se vhazovat v útočném pásmu Jekatěrinburgu.
42:19'
U puku jsou aktuálně hosté, kteří kombinují a snaží se najít mezírku v obraně Jokeritu. Zatím neúspěšně.
41:53'
Jokerit se hnal do dalšího protiútoku. Jenže hra byla přerušena kvůli ofsajdu.
41:17'
Střelu jednoho z obránců Jokeritu zblokoval Ljamin do ochranné sítě. Bude se vhazovat v obranném pásmu Avtomobilistu.
40:10'
Úvodní buly znovu vyhráli hosté. Jenže jejich první útok ve třetí periodě zastavil hvizd čárového rozhodčího. Píská se postavení mimo hru a bude se vhazovat ve středním pásmu.
40:01'
Ani ve druhé třetině jsme branku neviděli. Domácí byli po většinu třetiny lepším týmem. Jenže proti nim stojí hrdina Jekatěrinburgu, Jakub Kovář. Domácí si znovu vytvořili další šance, jenže ne a ne je využít. Další třetina začne přibližně v 19:10.
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny!
38:07'
Hosté se znovu prodírají do útočného pásma. Jokerit však výborně brání a nedovoluje Jekatěrinburgu nějaké vyložené šance.
Oddechový čas pro hosty.
37:13'
Domácí znovu usazeni v útočném pásmu. Podaří se jim už vstřelit úvodní branku?
36:20'
Avtomobilist se nyní vymanil z finského tlaku a hned zakládají akci. Do konce druhé periody zbývají necelé čtyři minutky.
35:29'
Zapolsko teď zariskoval. Nicméně jeho rozehrávka vyšla a domácí mohou hrát.
34:37'
Jokerit znovu usazen v útočném pásmu. Jsem zvědav, kdy se podaří Jokeritu překonat skvělého Kováře.
34:31'
Domácí teď doslova a do písmene dobývali bránu Jekatěrinburgu. Jenže výborný Kovář vše vyhrál.
32:59'
31:33'
Tak teď měli domácí štěstí! Po střele jednoho z útočníků hostí zvonila v Hartwall Aréně horní tyč!
30:59'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., podrážení).
29:35'
Jormakka nahazoval puk do útočného pásma. Tam však nikdo z jeho spoluhráčů nedojel a hosté se zmocňují puku.
29:12'
Jokerit usazen v útočném pásmu. Zatím je tu jen kombinace. Žádná střela. Kovář je ale stále v pozoru.
28:03'
Jokerit stále tlačí. Úvodní branka ne a ne přijít.
26:33'
Hráči Jekatěrinburgu se po dlouhé době dostali do útočného pásma a hned musel Zapolski zasahovat, úspěšně.
25:09'
To samé teď předvedl Grant. Jeho střelu chytil Kovář do lapačky. Bude se vhazovat po jeho levici.
24:35'
Moses se dostal přes modrou čáru a střelou zápěstím vystřelil na Kováře. Ten j schoval do klína a přerušil hru.
23:17'
Avtomobilist má velké problémy se dostat přes útočnou modrou čáru. Obrana Jokeritu je dnes bezchybná.
22:11'
Jokerit usazen v útočném pásmu. Na Kováře zatím letěla jen jedna střela, kterou vyrazil do rohu kluziště.
20:30'
Úvodní buly druhé třetiny sice vyhráli hosté,ale domácí se téměř okamžitě zmocnili kotouče. Ti také velice rychle o puk přišli a hosté se dostali do protiútoku, který zastavil Zapolski.
20:01'
Máme za sebou první třetinu ze které měli více domácí hokejisté z Helsinek. Vytvořili si nějaké šance, ale nebyly nějaké vyložené. V první třetině tedy branka nepadla a do kabin se odchází za stavu 0:0.
20:00'
18:41'
Jegor Milovzorov teď vystřelil z kruhu. Zapolski se za jeho střelou jen ohlédl. Naštěstí pro domácí letěl puk mimo bránu.
17:36'
Jokerit znovu usazen v útočném pásmu. Obrana Jekatěrinburgu výborně napadá a nepovoluje domácím větší kombinaci.
16:39'
Jensen střílel z úhlu nad Kovářovo rameno. Jenže Kovář včas ho včas zvýšil a vyrazil puk do ochranné sítě.
15:36'
Jokerit je v první třetině lepším týmem. Vytvořil si nějaké šance, ale žádná z nich nebyla vyložená. Podaří se jim vstřelit úvodní branku ještě v první třetině?
14:55'
Karl Stollery projel až za útočnou modrou čáru a střelou z první ohrozil Kováře. Ten puk chytil do lapačky a přerušil hru.
14:14'
Jokerit usazen v útočném pásmu. Střela Joensuua letěla těsně vedle Kovářovy brány.
13:12'
Jesse Joensuu od modré čáry nahazoval puk na bránu Kováře. Jeho nahození letělo mimo a puku se zmocnili hosté.
12:55'
Kivistö už byl s pukem ve středním pásmu. Čárový rozhodčí si toho všiml a přerušuje hru z důvodu postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
12:44'
Hosté se teď osvobodili. Jenže pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrací zpět před Jakuba Kováře.
12:29'
Karl Stollery z kruhu vystřelil na vzdálenější tyč. Kovář proti jeho střele natáhl lapačku a puk do ní schoval. Bude se vhazovat po jeho pravici.
11:41'
Jokerit se znovu snažil prodrat do další akce. Jenže defenziva Avtomobilistu nepolevila a útok překazila.
10:35'
Lööv nahazoval puk na Kováře. Ten puk viděl a nahození finského obránce chytá do lapačky. Vhazovat se bude v obranném pásmu Jekatěrinburgu.
10:10'
09:55'
Grant teď několika střely zasypal Kováře. Ten vše zlikvidoval a hosté se mohou osvobodit.
08:35'
Domácí se při úvodní přesilové hře usadili v útočném pásmu a snaží se vykombinovat čtveřici Jekatěrinburgu. Zatím marně.
08:10'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stanislav Jegoršev – 2 min., vysoká hůl).
07:20'
Domácí tým je na začátku zápasu aktivnějším týmem. Mají více šancí, ale nějaká vyložená zatím nepřišla.
06:08'
Obránce Jokeritu teď vyhodil přes všechny čáry. Jenže Kovář si pro puk dojel a zakázané uvolnění se tak pískat nebude.
05:20'
Puk mají na svých hokejkách hosté, kteří čekají na nějakou mezírku v obraně Helsinek. Žádná mezírka zatím nepřišla.
04:42'
Jeden z obránců Jokeritu prověřil brankáře Kováře střelou od modré čáry. Český brankář schoval jeho střelu do klína.
04:01'
Brian O'Neill objel Kovářovu bránu a z ostrého úhlu vypálil. Kovář se stačil přesunout k druhé tyči a puk vyrazil.
03:18'
Domácí hokejisté se teď pokoušeli o stejnou věc. Jenže se vlastní vinou vyhazují z útočného pásma a musí začít znovu.
02:23'
Hokejisté Avtomobilistu se na malou chvilku usadili v útočném pásmu. Bránu Zapolskiho neohrozili, ten tak zatím nemusel zasahovat.
00:54'
Šanci Jekatěrinburgu zastavil hvizd čárového rozhodčího. Píská se ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu.
00:09'
Zápas začal. Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se ihned hnali do útoku. Jenže defenziva Jokeritu nezaváhala a útok přerušila. Nyní mají puk na svých hokejkách.
00:01'

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Lepistö, Stollery, A. Grant, Kivistö, O. Lauridsen, Lööv, E. Räsänen – Manninen, Regin, Moses – O'Neill, Norman, Joensuu – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Anttila, Niemi, Pihlström.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, D. Bodrov, Mamkin, Jegoršev, Ljamin, Gurkin, Valitov – Krikunov, Kučerjavenko, Milovzorov – Dawes, S. Da Costa, Golyšev – Česalin, Paré, Sexton – Kuzněcov, V. Popov, Litovčenko.

Rozhodčí: Kulakov, Franco – Kuchava, Gordenko.
Avtomobilist Jekatěrinburg Ruskému mančaftu se vstup povedl ještě lépe než domácím. Za osm zápasů nasbírali osm výher a tyčí se tak na vrcholu tabulky KHL. Jekatěrinburgu se daří především díky opoře v brance, kterou hájí český brankář Jakub Kovář. Celkem dosud zaznamenal Avtomobilist děvetadvacet branek, a pouze jedenáckrát inkasoval. Naposledy porazil Soči 1:5.
Jokerit Helsinky
Finskému mančaftu vstup do sezóny vyšel parádně, když v každém z dosud sedmi odehraných utkání zaznamenal bodový zisk, v sedmi případech to bylo vítězství v základní hrací době, pouze jednou se musel před soupeřem sklonit, když podlehl 3:4 v prodloužení Petrohradu. Celkem dosud zaznamenal už sedmatřicet branek, což je nejvíc ze všech týmů, a pouze čtrnáct inkasoval. Nejlepším hráčem klubu je s deseti body (3+7) Dán Nicklas Jensen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.