KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Vladivostok - 7. září 2018   17:30

Jokerit
Jokerit
02:45' Niemi (Anttila) • 13:00' Platt (O'Neill, Joensuu) • 25:01' Nicklas Jensen (Lepistö) • 29:16' Manninen (Lepistö)
4:1
(2:1, 2:0, 0:0)
Vladivostok
Vladivostok
04:42' Ďjakov  (V. Strelcov, A. Strelcov)
Jokerit
Zapolski (Kalninš) – Lepistö (A), Stollery, Kivistö, A. Grant, Lööv, O. Lauridsen, E. Räsänen – Moses, Regin (C), Manninen – Joensuu (A), Norman, O'Neill – Jormakka, Platt, Nicklas Jensen – Mäki, Niemi, Anttila.
Fatejev, Cyplakov – Golovjov, Strelcov.
Hartwall Arena
Vladivostok
Krasotkin (Serebrjakov) – Tatalin, Miščenko, Ugolnikov (A), Taratunin, Ďjakov, Antropov, Karmaškov – V. Butuzov, Vicharev, Koňkov (A) – Mereskin, Glazačev (C), K. Voronin – A. Strelcov, Valujskij, V. Strelcov – Černikov, Zajcev, Sirotkin.

Finský celek nepustil svého soupeře ani jednou do vedení, jedinou branku hostujícího mužstva zaznamenal v 1. třetině Kirill Ďjakov. Za domácí se nejprve prosadil Mika Niemi, druhý gól přidal Geoff Platt. Ve druhé třetině se v početní převaze prosadil Nicklas Jensen, další přesilovku využil Sakari Manninen. Ve třetím dějství gól nepadl ani přesto, že hosté přestříleli finský tým poměrem 12:2. Jokerit tak poráží Vladivostok 4:1.

Střely na branku ve 3. třetině: 2:12
Střely na branku celkem: 22:35
Dnešní zápas mezi Jokeritem Helsinky a Admiralem Vladivostok je u konce. Domácí zvládni i své třetí utkání v této sezoně bez ztráty bodu a po dnešku se mohou těšit z prvního místa v tabulce Západní konference. Vladivostok dnes žádné body nepřidal a ve Východní konferenci se zatím nachází až ve druhé polovině tabulky.
59:47'
Oddechový čas pro hosty.
59:47'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky ( John Norman – 2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mim).
59:35'
Zbývá necelá půl minuta do konce zápasu, hráči Vladivostoku již jen odevzdávají kotouč.
59:19'
Hosté nahodili puk do útočné třetiny, byl u něj první Denis Vicharev. Obránci Jokeritu jej však nenechali zakončit a hosté následně opouštějí pásmo.
58:09'
Platt vypálil ihned po buly, gólman vyráží. Domácí ještě udrželi útočné pásmo, ránu Alexe Granta už Krasotkin raději schoval ve výstroji.
57:42'
Hosté rozehrávají za vlastní brankou, dopředu se už ale příliš nehrnou a šetří síly do dalšího utkání.
56:59'
Nepřesná rána Lauridsena končí v ochranné síti.
56:15'
Vhazování před Zapolskim, které vyhráli jeho spoluhráči a vyvážejí puk na druhou stranu.
55:10'
Na druhé straně jsou útočící hráči Jokeritu vykázáni do neutrálního území, jelikož se při přechodu přes modrou čáru dostali do ofsajdu.
54:24'
Sergej Koňkov hledal skulinku, kudy by se puk mohl dostat až na branku. Nakonec vystřelil naslepo a kotouč se daleko nedostal.
53:08'
Hra ve středním pásmu, v posledních okamžicích si ani jeden z týmů výraznější příležitost nevytvořil.
51:58'
Domácí rozehrávají na vlastním území.
50:49'
Jormakka si nahodil kotouč do útočné třetiny, hostující hráči jej stihli dojet dříve.
49:54'
Ani jeden z týmů už nikam příliš nespěchá, hraje se spíše v poklidném tempu.
48:59'
Hosté se sice na chvíli dostali do útočné třetiny, Strelcov ale neměl mnoho prostoru k zakončení a brankáře Ryana Zapolskiho neohrozil.
47:44'
Střela na Zapolskiho, která byla spíše jen prověřením jeho pozornosti. Puk přebírají domácí obránci, zbytek týmu střídá.
47:19'
Hráči finského týmu se s pukem dostali jen do středu hřiště, kde ale narazili na obrannou barikádu hostů a musejí se rychle vracet.
46:30'
Domácí už jsou v plném počtu, Admiral ani tentokrát početní výhodu nevyužil.
46:12'
Zapolski si připisuje zákrok lapačkou.
45:37'
Střela jednoho z hostujících útočníků od modré čáry byla sice pořádně prudká, ale hodně nepřesná. Finové následně vyhazují přes všechny čáry.
44:30'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů).
43:11'
Nyní se už hosté dostali do přesilovkové šance, Zapolski schoval puk ve výstroji.
42:40'
Teď byli hráči Jokeritu v ideální příležitosti skórovat při vlastním oslabení. Marko Anttila obehrál soupeře na obranné modré čáře a s Mikou Niemi ujížděli dva na jednoho. Druhý jmenovaný zkusil zakončit behkendem, puk však nedokázal správně usměrnit do branky.
42:25'
Domácí se ihned po buly ve vlastním pásmu osvobozují a vyvážejí puk.
42:16'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Geoff Platt – 2 min., vražení na hrazení).
41:30'
Antropov nechává spoluhráče vystřídat a čeká s pukem za vlastní brankou, odkud bude následně rozehrávat.
40:47'
Brian O'Neill a Alex Grant se při společných útočných snahách dostali do postavení mimo hru.
40:01'
Prostřední část hry byla ve znamení přesilovkocých tref. Nejprve se prosadil Nicklas Jensen poté, co byl hostující Ďjakov vyloučen za podražení. Na konci 35. minuty se v početní převaze trefil Sami Lepistö, který na první přesilovkový gól přihrával. Hosté si rovněž při hře 5 na 4 vytvořili zajímavé a nebezpečné šance, brankář finského celku byl však v celé této části hry bezchybný.

Střely na branku ve 2. třetině: 12:14.
40:00'
39:55'
Druhé dějství se dohrává za brankou Jokeritu, hosté ale kotouč nevybojovali a s největší pravděpodobností se v této třetině už nic důležitého nestane.
38:55'
Jeden z domácích hráčů nechtěně poslal puk až na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Ryanem Zapolskim.
38:20'
Další pokus Vladivostoku o průnik na území soupeře zastavuje ofsajd.
37:55'
Hosté se snažili i po skončení početní výhody zahrozit, o kotouč však přišli v podstatě ihned po přechodu do útočného pásma.
36:53'
Domácí už jsou kompletní, přesilovka tak zůstala nevyužita.
36:47'
Hráči ruského týmu teď předvedli krásnou přesilovkovou souhru. Zakončující Alexandr Mereskin v těsné pozici před gólmanem ale nedokázal procpat kotouč mezi jeho betony.
36:12'
Hosté si dokázali vytvořit přesilovkový tlak, Zapolski se v brankovišti rozhodně nenudí. Po jeho dalším zákroku se bude opět vhazovat před ním.
35:47'
Další střela na brankáře finského týmu, ten tentokrát zasahovat nemusel.
35:13'
Vicharev to zkusil sám z pravého kruhu, Zapolski dobře vystihl jeho záměr a střelu kryje.
34:53'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., hákování).
34:21'
Strelcov hledal z rohu někoho před brankou, nikdo ze spoluhráčů však nebyl volný. Hosté i přesto ještě zůstávají v pásmu.
33:05'
Hosté se po buly v jejich obranném pásmu poměrně rychle dokázali přemístit na druhou stranu kluziště až před branku Finů, Zapolski nakonec raději přikryl puk.
32:57'
Hra se přesunula na druhou stranu, Anton Krasotkin teď musel pohotově zasahovat. Nakonec zastavuje závar před jeho brankou a přerušuje se.
31:58'
Černikov se snažil dojet puk za brankou Jokeritu, domácí obránci byli ale rychlejší a Vlasivostok si tak šanci nevytvořil.
29:16'
Jokerit právě vstřelil branku!
Další využitá přesilovka Jokeritu. Sami Lepistö poslal přihrávku do pravého kruhu, kde čekal SAKARI MANNINEN a z první vystřelil. Puk vymetl levý horní roh soupeřovy branky a domácí celek si zajišťuje pohodový náskok 4:1. Asistence: Sami Lepistö.
28:48'
Domácí teď zamkli Vlasivostok na jejich území, Anton Krasotkin musel už po několikáté zasahovat.
27:41'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok ( Alexandr Ugolnikov – 2 min., sevření puku rukou).
27:32'
Jeden z hostujících útočníků zkusil štěstí od modré, tato rána se ale setkala pouze s bruslí jednoho z bránících hráčů.
26:15'
Hosté teď byli v ideální příležitosti k tomu, aby rychle odpověděli. Zapolski měl ale betony na správném místě.
25:01'
Další počiny Jokeritu v početní převaze už byly úspěšné. Sami Lepistö našel na levé straně NIKLASE JENSSENA, jehož rána proletěla téměř od modré čáry až do sítě. Asistence: Sami Lepistö.
24:08'
Hra se už přesunula na druhou stranu hřiště, finové se ale před brankou výrazně dlouho nezdrželi a hosté nakonec vyhazují.
23:47'
Vladivostok teď zahrozil ve vlastním oslabení, situaci zachránil až Zapolski.
23:12'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasilij Strelcov – 2 min., podrážení).
22:15'
Eemeli Räsänena měl před sebou hodně volného prostoru a vyslal nebezpečnou střelu, tento pokus končí ve výstroji brankáře hostů.
21:43'
Ďjakov hledal někoho ve středu hřiště, u puku byli rychleji domácí hráči.
20:59'
Nyní to hráči Jokeritu zkoušejí znovu, rozehrávat musejí až od své vlastní branky.
20:26'
Domácí dokázali proklouznout podél mantinelu do útočné třetiny, k zakončení se už ale nedostali a následně přišli o kotouč.
20:01'
V první třetině se diváci určitě nenudili, jelikož mohli vidět hned tři branky. Zápas v podstatě gólově začal, po necelých třech minutách se už mohli domácí hráči radovat. Hostující celek dokázal poměrně rychle odpovědět, v 5. minutě vyrovnával na 1:1 Kirill Ďjakov. Tento gól padnul při hře 4 na 4, protože byli hráči obou mužstev potrestáni za hrubost. V prvním dějství ještě zvedl diváky ze sedaček Geoff Platt, který vrátil svému týmu náskok.

Střely na branku po 1. třetině: 8:9.
20:00'
19:20'
Hráči Vladivostoku se opět dostali do pásma, zatím si však nevytvořili ideální přesilovkové rozestavení a puk opět utíká až do středu hřiště.
18:32'
Zapolski si připisuje první zákrok v tomto oslabení, jeho spoluhráčí to sehráli šikovně a vyvážejí kotouč do bezpečí.
18:00'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., podrážení).
17:54'
Hosté mohou dopředu v šesti, na straně domácích se bude vylučovat.
16:17'
Nechybělo mnoho a mohlo to být 3:1 pro Jokerit. Hostující brankář nakonec vytáhnul zákrok pravým betonem.
15:46'
Anton Krasotkin vyráží střelu z mezikruží, domácí ještě zůstávají v pásmu.
14:41'
Zapolski přerušuje útočné snahy hostů, puk raději přikryl rukavicí. Vhazovat se tak bude před ním.
14:26'
Hráči Jokeritu opět manévrovali s kotoučem v útočné třetině, hosté je nakonec o puk obrali a spěchají na druhou stranu.
13:00'
Domácí hráči vyhráli souboj o puk v rohu kluziště a soupeře následně potrestali gólem. GEOFF PLATT po přihrávce na nic nečekal a okamžitě vyslal prudkou ránu, která skončila za zády Antona Krasotkina. Asistence: Brian O'Neill, Jesse Joensuu.
11:53'
Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, oba týmy mají čas vystřídat.
10:59'
Další střela proti hostujícímu gólmanovi, ten už tentokrát hru raději přerušuje.
10:25'
Anttila to zkusil z levého kruhu, rána minula branku, Krasotkin vyráží.
09:53'
Nicklas Jensen se stažil vybojovat kotouč za brankou v útočném pásmu, úspěšnější byl ale soupeř a Vladivostok může založit akci.
08:22'
Taratunin vyslal tvrdou ránu, Zapolski chytá.
06:42'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tomi Mäki – 2 min., vysoká hůl).
04:42'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Vladivostok bleskově vyrovnává a tuto gólovou akci sehrál parádně. Bratři Strelcové připravili puk pro KIRILLA ĎJAKOVA, který srovnává na 1:1. Pokračuje se ve čtyčech hráčích na obou stranách. Asistence: Alexandr Strelcov, Vasilij Strelcov.
04:34'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky ( Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok ( Timur Taratunin – 2 min., hrubost).
02:45'
Domácí tým otevírá skóre už ve třetí minutě zápasu. Nejprve přišlo nahození na branku, gólman ale nedokázal dostat kotouč pod kontrolu a dorážka MIKA NIEMI skončila za jeho zády. Asistence: Marko Anttila.
01:59'
Hráči Jokeritu chybovali ve vlastním obranném pásmu a Strelcov mohl jet sám na branku. Domácí se ale stihli vzpamatovat a forvard Vladivostoku se tak k zakončení nedostal.
00:38'
Miščenko hned v první minutě prověřil pozornost domácího brankáře, ten raději přikryl puk.
00:01'
Do zápasu nezasáhne nikdo z českých ani slovenských hokejistů.
Jokerit Helsinky

Jediný finský celek v celé Kontinentální hokejové lize může být se vstupem do nového ročníku nadmíru spokojen. Jokerit zahajuje letošní ročník na domácím ledě a zatím se mu nesmírně daří. V úvodním duelu porazil doma 6:3 čínský Kunlun a ve svém druhém vystoupení si poradil také s Amurem Chabarovsk.
Admiral Vladivostok

Jeden z nejvýchodněji položených účastníků letošního ročníku KHL zažil docela povedený vstup do nové sezóny. V úvodním utkání totiž vyhrál na nájezdy v Soči a připsal si první dva body. Poté sehrál duel na ledě Spartaku Moskva, kde však po boji padl 3:1.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z KHL mezi Jokeritem Helsinki a Admiralem Vladivostok. Duel startuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.