KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Astana - 7. září 2018   18:00

Kazaň
Kazaň
33:41' Postma (Zaripov, Galijev) • 38:20' Markov (Sekáč) • 38:31' Batyršin (Lukojanov, A. Potapov) • 58:51' Lander (Pedan)
4:3
(0:1, 3:0, 1:2)
Astana
Astana
12:22' Asetov   • 48:40' Dallman   • 59:27' Dietz  (R. Starčenko, Frattin)
Kazaň
Šaryčenkov (Podjapolskij) – Postma, Pedan (A), Markov, Jarullin, Batyršin, Abrosimov, Judin – Malychin, Klinkhammer, Kara – Sekáč, Azevedo, Lander (C) – Tkačov, Zaripov (A), Galijev – A. Potapov, Lukojanov, Burmistrov.
Odins, Naumov – Savenkov, Nikolajev
TatNeft Arena
Astana

Já vám děkuji za pozornost. Přenosem vás provedl Tomáš Suchánek.
Česká stopa v utkání
Jiří Sekáč (Kazaň) – 1 asistence, čas na ledě: 16:04, střely na branku: 1.
Statistiky dnešního utkání:
Střely na branku: 23 – 31.
Zásahy brankářů: 28 – 19.
Vyloučení 6 – 2.
Branky v přesilovce: 0 – 0.
Nádherný závěr zápasu přineslo toto střetnutí z kterého nakonec berou všechny body mistři z Kazaně po vítězství 4:3!

Barys vyhrál první třetinu díky brance Asetova 1:0.

Ve druhé třetině však Kazaň otočila utkání během pěti minut zásluhou branek Postmy, Markova a Bartyšina.

Ve třetí třetině nejprve ranou z poloviny kluziště zdramatizoval utkání Dallman, když snížil na 3:2. Kazaň však při risku Astany bez brankáře šla do dvoubrankového vedení díky brance Landera, ale to nebylo všechno, jelikož 33 vteřin před koncem ještě snížil na rozdíl jediné branky Dietz. Víc však Astana nestihla a tak nemá z dnešního utkání ani bod.
59:46'
Kazani se podařilo puk dostat do střední třetiny. Vhazovat se bude po přihrávce rukou ve středním pásmu. Karlsson zůstává na střídačce.
59:38'
A Cormier měl na hokejce srovnání! Z levé strany svou ranou zaměstnal Šaryčenkova, jenž teď opravdu podržel domácí!
59:35'
Astana opět s prázdnou brankou!
59:27'
Time-out Barysu a Karlsson je na půlce cesty ven z branky.
59:27'
Astana právě vstřelila branku!
Barys to nezabalil a z dalšího útoku zadělává na drama, když našel Starčenko DARRENA DIETZA a ten z mezikruží propálil Šaryčenkova – 4:3!. Asistence: Roman Starčenko, Matt Frattin.
58:51'
Kazaň vstřelila branku!
Tak to bylo rychlé. De facto ihned poté co opustil Karlsson brankoviště se ke kotouči dostal Pedan, který puk posunul na ANTONA LANDERA, jenž jakmile přešel červenou čáru poslal kotouč do prázdné branky – 4:2! Asistence: Andrej Pedan.
58:40'
Astana bez brankáře!
58:23'
Klinkhammer kotouč podržel v rohu kluziště.
58:00'
Astana se nemůže usadit v útočné třetině a vyžádat si oddechový čas. Dvě minuty do konce třetí třetiny.
56:56'
Domácí Kazaň v plném počtu.
56:37'
Kazaň posílá puk přes všechny čáry a dokonce chvilku podržela puk ve své útočné třetině.
55:34'
Bochenski svou přihrávkou nenašel nikoho ze spoluhráčů, ale poté se k puku dostala Dallman, ale předržel puk na holi a prováhal okamžik pro ránu.
55:00'
Kazaň ihned po buly vyhodilo kotouč za branku Barysu.
54:56'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexej Potapov – 2 min., vražení na hrazení).
54:35'
Astana nepouští Kazaň vůbec k puku a navíc je signalizovaný trest pro domácího hráče.
53:46'
Po levém křídle zavezl kotouč do pásma Dietz, ale jeho nabídka nenašla žádnou hůl jeho spoluhráče.
52:57'
Střelu Ševčenka nedokázal před brankou tečovat Sagadajev a kotouč zamířil vedle pravé tyče domácí branky.
52:12'
No Barys zvýšil obrátky a vycítil, že dneska je schopný obrat mistra o body.
51:26'
Kazaň je v plném počtu.
51:10'
Ševčenko na dvakrát kotouč nedostal za Šaryčenkova, který si tentokrát pokryl svou bližší tyč.
50:30'
Bochenski prošel velmi jednoduše po pravém mantinelu, ale jeho rána z úhlu byla uspěchaná.
50:05'
Starčenko nedostal puk na branku Kazaně přes Potapova a následně domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry.
49:34'
Nepříjemný moment pro Michajlise, který schytal ránu Dietze od modré čáry a zůstal na ledové ploše.
49:26'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Abrosimov – 2 min., podrážení).
48:40'
To jsou věci! I druhá branka Barysu jde na vrub brankáře Šaryčenkova a tady absolutně neoddiskutovatelně! KEVIN DALLMAN napřáhl z poloviny hrací plochy a jeho ránu promáchl lapačkou domácí strážce branky – 3:2! Bez asistence.
47:35'
Jiří Sekáč svým pohybem zrušil signalizované zakázané uvolnění a ještě na chvíli zaměstnal obranu Barysu.
46:54'
Šaryčenkov kontroloval pokus Dietze z poza modré čáry.
46:00'
Tkačov nedostal přihrávku na Sekáče, ale k tomu se přesto kotouč odrazil a zakončoval z velkého úhlu pouze do připraveného Šaryčenkova.
45:39'
Po zásahu Michalise skončil kotouč na střídačce Barysu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:00'
Zaripov vracel kotouč před branku Karlssona a moc nechybělo aby si jej hostující obránce srazil do vlastní sítě.
44:28'
Kazaň v plném počtu.
43:25'
Starčenko posílal kotouč do brankoviště a ten se nakonec vykutálel jen těsně vedle pravé tyče překvapeného Šaryčenkova!
42:50'
Astana si nedokázala předat přesně kotouč a vyhodit tak mohl Justin Azevedo.
42:28'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min + 10 zásah do oblasti hlavy a krkut).
41:36'
Bars v plném počtu. Hraje se pět na pět.
41:25'
Přihrávka skrz celé pásmo nenašla hokejku Starčenka.
40:41'
Bochenski se s tím nerozpakoval a poslal puk na branku, kde Šaryčenkov puk vyrazil pouze před sebe a dorážel Valk v leže, ale opět zasáhl domácí brankář.
40:01'
Třetí třetinu začíná Barys v početní výhodě, která může trvat ještě 1:24.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:45 .
Stav po dvou třetinách je pro hostující Barys hodně krutý a to 3:1! Astana diktovala hru do 34. minuty, kdy se po chybě v rozehrávce trefil Postma a srovnal stav utkání. V závěru třetiny pak přišly dvě slepené branky, které dělilo pouhých 16 vteřin – trefili se Batyryšin a Markov.
40:00'
39:45'
Matt Frattin mohl zlepšit náladu Barysu, když dorážel ránu Peterssona od modré, ale svou dorážku namířil pouze do tyče!
39:36'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., hákování).
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
O 16 vteřin později mistr přidává další úder! Bekhendem našel na vrcholu kruhu Arťom Lukojanov RAFAELA BATYRŠINA a ten překonal svou ranou Karlssona – 3:1! Asistence: Andrej Lukojanov, Alexei Potapov.
38:20'
Tentokrát chyba na straně domácího brankáře Karlssona, který propustil nenápadnou ránu od mantinelu z hole ANDREJE MARKOVA a posílá Bars do vedení – 2:1. Asistence: Jiří Sekáč.
38:10'
Barys v plném počtu.
37:00'
Zaripov dlouho míchal s pukem, nakonec jej žabičkou posunul na modrou čáru, odkud pálil střelec první branka Postma, tentokrát pouze nad branku.
36:20'
Barys se hned po buly osvobodil.
36:10'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., podrážení).
35:23'
Kazaň je po brance aktivní a první pětka udělala vítr v obraně, ale Barys puk nakonec posunul alespoň do střední třetiny.
33:41'
Kazaň srovnává krok! Danis Zaripov zachytil rozehrávku Barysu, předal kotouč na hokejku Stanislava Galijeva, který přenechal zadovkou kotouč PAULU POSTMOVI a ten svou ranou vymetl horní roh Karlssonovi branky – 1:1! Asistence: Danis Zaripov, Stanislav Galijev.
32:38'
Blacker v rohu kluziště doslova zahodil Burmistrova a ten se diví, ale vylučovat se nebude.
31:45'
Další zákrok pro Šaryčenkova po ráně od modré z hole Makljukova, domácí brankář puk vyrazil do rohu kluziště.
31:25'
Pokus Starčenka švihem schoval do lapačky Šaryčenkov, ale Barys nutno pochválit za dosavadní výkon, hraje aktivně a ve velké pohodě.
30:31'
Ani formace Jirky Sekáče si není schopná vynutit tlak a Barys se v klidu brání.
29:40'
Mistrovská Kazaň má ke svým loňským výkonům zatím hodně daleko. Po dlouhé době se dostali domácí před branku, ale pokus Burmistrova nemohl vyvést Karlssona z klidu, který zatím ve druhé třetině má.
28:22'
Kazaň je v plném počtu, ale přežila obrovský zmatek před svoji brankou. Kotouč dostal do brankoviště Michajlis a kotouč poskakoval těsně před brankovou čarou, odkud jej rukou odpálil domácí obránce Jarulin!
27:15'
A Kevin Dallman měl poté snad ještě větší šanci, ale trefil z vyložené pozice pouze vyrážečku Šaryčenkova.
27:00'
Barys se nemohl usadit v pásmu, ale nakonec puk malinko náhodně dostal na hůl Valka, ale ten z vyložené pozice přestřelil branku!
26:22'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., hákování).
26:14'
Domácí jsou nyní na ručník. Starčenko šperkoval akci Barysu do prázdné branky na Dallmana, ale tato přihrávka nakonec byla sražena.
25:34'
Ševčenko byl tísněn dvěma protihráči, ale i přesto se dostal k zakončení jednou rukou, ale příliš důrazné nebylo.
24:54'
Blacker byl s pukem příliš rychlý a je odpískán ofsajd.
24:00'
Andre Petersson pálil z první z pravého kruhu, rána mu však vůbec nesedla a Šaryčenkov nemusel vůbec zasahovat.
23:15'
Matt Frattin vyslal přes obránce skrytou ránu a ta se nakonec odrazila od pravé tyče domácí branky!
21:10'
Tkačov si nyní krásně prohodil kotouč mezi bruslemi, ale ramenem se nenatlačil před branku Karlssona.
21:10'
Dallman chybně rozehrál, jeho chybu však nepotrestal Burmistrov, který bekhendem netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
20:35'
Brandon Bochenski nezpracoval dlouhý kotouč na útočnou modrou.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Roman Starčenko.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:59 .
První třetinu trošku překvapivě ovládli hosté z Astany poměrem 1:0. O jedinou branku se postaral Alichan Asetov. Kazaň v závěru třetiny sice vyrovnala, ale jak potvrdilo i video tak kotouč dostal do sítě Malychin bruslí a tak branka nemohla platit.
20:00'
19:27'
Barys v plném počtu, ale Justin Azevedo už s novou holí posílal nebezpečný projektil na Karlssona, ale ten teď několikrát podržel hosty v oslabení.
19:00'
Justin Azevedo při své ráně zlomil hůl, ale Barys se nemůže osvobodit. Zámek Kazaně pokračuje.
18:09'
Hlavní sudí nakonec opravdu branku neuznává, jelikož byla dosažena bruslí!
18:09'
Podle opakovaných záběru je vidět, že domácí útočník opravdu kotouč dostal do sítě bruslí, ale pouze ji šikovně nastavil, žádný pohyb tam nebyl.
18:09'
Kazaň dostala kotouč do sítě, ale hlavní sudí rozpažil, jelikož Malichyn kotouč dostal do sítě bruslí, ale hlavní sudí se ještě půjde podívat na video.
17:37'
Bomba Tkačova jen těsně minula břevno hostující branky! Tady by byl Karlsson asi bez šance pokud by rána zamířila mezi tři tyče.
17:27'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nikita Michajlis – 2 min., podrážení).
16:23'
Šaryčenkov opět v permanenci, dnes hodně aktivní Andre Petterson dostal přihrávku od Bochenskiho na brankovistě, ale Šarynčekov byl v rozkleku přesný a zasáhl.
15:48'
Když už Barys zaútočí tak to stojí za to. Ševčenko obdržel pas k levé tyči, ale tentokrát si ji pohlídal domácí strážce branky Šaryčenkov.
15:15'
Formace Danise Zaripova se snažila v pásmu Barysu něco vymyslet, ale hosté vše zvládli a dostali kotouč ven ze své třetiny.
14:54'
Na jedné straně pálil od modré vedle domácí branky Starčenko, na druhé straně trefil Burmistrov přesně střed branky a připraveného Karlssona.
14:18'
Po dalším zmatku před brankou Barysu raději Šarynčekov podržel kotouč v lapačce. Následuje reklamní pauza.
13:05'
Andre Petersson od modré nahazoval kotouč, ten nakonec minul prostor mezi třemi tyčemi.
12:22'
Obrovská chyba domácího brankáře Šaryčenkova, který si srazil pokus ALICHANA ASETOVA, jenž si vybruslil z poza branky a zakončoval na přední tyč a právě od betonu domácího brankáře se puk odrazil do sítě – 0:1!
11:39'
O šance zatím rozhodně není nouze. Sám se mezi kruhy objevil Malychin, ale jeho střelu, který mířila na zadní tyč vykopl betonem Karlsson.
10:56'
Obrovskou šanci měl Andre Petterson, který dostal přihrávku před branku, kde byl absolutně osamocený, ale kotouč mu utekl od hole do rohu kluziště.
09:45'
Anton Landerr se nedostal před branku, skvěle zasáhl Dallman.
08:40'
Lukojanov nebezpečně tečoval před Karlssonem, ale ten je dnes výborný a zasáhl vyrážečkou absolutně přesně, tak jak měl.
07:49'
Formace Cormiera se na chvilku udržela v útočné třetině, ale druhý z kanadského páru forwardů v této formaci Matt Frattin kotouč poslal svou ranou pouze do rohu kluziště.
07:00'
Anton Lander dnes podruhé ve střelecké pozici, ale opět uspěl Karlsson, který jeho skrytou ránu schoval do své lapačky.
06:34'
Nepřesnou přihrávkou se prezentoval Markov a píská se icing domácí Kazaně.
05:30'
Bars už chytil tempo a nepouští hosty vůbec do hry. Matt Frattin kotouč pouze posunul do středního pásma.
04:55'
Kotouč z hole Judina byl sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude před Karlssonem.
04:05'
Opět v akci rameno Karlssona, přes hráče střílel Pedan a opět byl úspěšný se svým zákrokem brankář Barysu.
03:10'
Justin Azevedo se skvěle vytočil z poza branky a mířil do víka hostující branky, ale Karlsson zasáhl skvěle ramenem a kotouč vyrazil.
02:33'
A na druhé straně musel zasahovat po střele Antona Landera Karlsson, ten si našel puk ve výstroji a hru přerušil.
01:40'
Tentokrá se Barys nedostal přes modrou čáru, ale Kazaši začali velmi aktivně.
00:51'
První obrovskou šanci měl Matt Frattin, který zůstal sám mezi kruhy a Šaryčenkov musel svým pravým betonem předvést skvělý zákrok!
00:10'
Po icingu Barysu se bude vhazovat před brankou Karlssona.
00:01'
Úvodní bule pro Starčenka.
00:01'
V TatNeft areně se nyní držela minuta ticha za oběti letecké tragédie, která se stala přesně před sedmy lety a zahynula při něm posádka, která převážela hokejisty Lokomotivu Jaroslavl.

Ak Bars Kazaň: Šaryčenkov (Podjapolskij) – Postma, Pedan (A), Markov, Jarullin, Batyršin, Abrosimov, Judin – Malychin, Klinkhammer, Kara – Sekáč, Azevedo, Lander – Tkačov (C), Zaripov, Galijev (A) – A. Potapov, Lukojanov, Burmistrov.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman, Dietz, Makljukov, Blacker, Orechov, Polochov, Lipin – A. Petersson, Valk, Bochenski (C) – R. Starčenko, Cormier, Frattin – Grenc, Michajlis, Akolzin – Asetov, Sagadejev, Ševčenko..
Jiří Sekáč (Kazaň) - v loňském ročníku KHL:
základní část: 65 zápasů: 55 bodů (20+35).
Vzájemné zápasy ze sezony 17/18:
Astana – Kazaň 2:5 (0:2, 1:2, 1:1).
Kazaň – Astana 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).
Barys Astana

Kazašský tým má za sebou zatím pouze jedno utkání a na aktuálním tripu po Tatarstánu vyhrál úvodní zápas na ledě Nižněkamsku 6:1. V utkání se blýskli obě nové kanadské tváře v týmu, které by měly nahradit Nigela Dawese, jenž odešel rozdávat hokejovou radost do Jekatěrinburgu.
Patrice Cormier, který naposledy nastupoval za Manitobu v AHL si připsal tři body (1+2).
Matt Frattin, jenž loni oblékal dres Laussane si připsal též tři body (1+2).
Brankoviště Kazachů hájí stejně jako v loňské sezoně Henrik Karlsson.
Ak Bars Kazaň

Loňský vítěz KHL nevstoupil do letošního ročníku ideálně a svěřenci kouče Zinetuly Bilyaletdinova si připsali již dvě porážky ve třech zápasech:
1. kolo vs Petrohrad 1:6.
2. kolo vs Dynamo Minsk 2:0.
3. kolo vs Viťaz 3:5.

Přitom v kádru šampiona zůstaly důležité opory jako je Justin Azevedo, Danis Zaripov, či český útočník Jiří Sekáč. I na brankářském postu zůstalo vše při starém a brankoviště hájí stejně jako loni Emil Garipov.