KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Novosibirsk - 24. září 2018   18:30

Kazaň
Kazaň
03:13' Sekáč (Lander, Azevedo) • 27:36' A. Potapov (Lukojanov) • 42:57' Klinkhammer (Azevedo)
Novosibirsk

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera!
Česká stopa

Jiří Sekáč (KZN) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:29
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:17 (10:6, 13:8, 11:3)
Zblokované střely – 19:17
Vyhraná vhazování – 39:24
Trestné minuty – 4:2
Hity – 30:14
Hokejisté Kazaně nakonec přeci jen splnili roli favorita, když na domácím ledě udolali Novosibirsk 3:2. Proti nejhoršímu celku soutěže to ale neměli vůbec snadné. Hosté hráli velmi dobře, v první i druhé třetině dokázali dotáhnout jednogólové manko a odpověď nenašli až na zásah Roba Klinkhammera, který přišel ve 43. minutě. Sibir tak stále zůstává bez bodu, ale z Kazaně mohou hráči tohoto celku odjet s hlavami nahoře.
59:54'
Před branku se ještě protáhl Anton Lander. Krasikova bekhendem nepřekonal, ale teď už je jasné, že to hosté nestihnou!
59:38'
Hosté si vyžádali oddechový čas. Vhazuje se ve středovém kruhu a Krasikov tak míří zpět do branky.
59:30'
Krasikov už odjel na střídačku, hosté to zkoušejí s šesti hráči!
58:53'
Domácí dobře posunuli puk do útočného pásma. Udělali to tak, že nehrozil icing.
58:18'
Hosté bojují o puk za brankou soupeře, Krasikov zatím zůstává na svém místě.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:56'
Domácí hrají v závěru zatím velice zkušeně. Puk se pohybuje mimo jejich obrannou třetinu.
55:57'
Dělovku Pedana vyrazil Krasikov lapačkou k Arťomovi Lukojanovi, který už zasouval puk do odkryté branky, ale to se mu nakonec nepodařilo! Krasikov si lehl na záda a kotouč je někde pod nimi!
55:45'
Třetí řada Kazaně drží puk v útočném pásmu. Lukojanov netrefil před odkrytou klecí nabídku Potapova.
55:00'
Posledních pět minut třetí třetiny. Sibir stále drží naději na bodový zisk.
54:11'
Máme tu ještě jednu reklamní přestávku.
53:36'
Obrovská šance domácích! Po střele Klinkhammera z mezikruží se puk odrazil před odkrytou klec k Fjodoru Malychinovi. Ten však skákavý kus gumy nedokázal zkrotit včas a o možnost skórovat tak přišel!
52:31'
Nyní se hraje především ve středním pásmu, což asi více vyhovuje domácím.
51:57'
Hosté mají osm minut na to, aby s utkáním ještě něco udělali a poprvé sezóně zabodovali.
51:20'
Dalekonosnou ránu Pedana vyrazil do rohu hřiště Alexej Krasikov.
51:10'
Hosté poměrně jednoduše přešli do útočného pásma a ranou z větší vzdálenosti vyzkoušel Podjapolského Enver Lisin. Domácí gólman přerušil hru.
50:25'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Buly v útočném pásmu Kazaně.
50:15'
Arťom Michejev střílel od modré. Krasikov má kotouč v lapačce.
49:51'
Odražený puk po střele od modré čáry si našel Alexej Potapov. Jeho dorážce však scházel důraz a Krasikov puk snadno lapil.
49:13'
Po nahrávce Sajustova střílel z pravého kruhu Maxim Ignatovič. Podjapolskij si připsal dobrý zákrok.
48:35'
Šarov obral o puk Azeveda a snažil se ho posunout na Bertranda. Toho na oplátku odzbrojil domácí obránce.
47:50'
Ke střele se dostal Enver Lisin. Brankář Podjapolskij puk podržel ve výstroji a hra je tak přerušena po téměř pěti minutách.
47:00'
Dmitrij Judin na modré jen nastřelil hostujícího hráče. Hokejisté Ak Bars se musejí rychle vracet.
45:59'
Hosté se ale oklepali a nyní zatlačili svého soupeře oni. Savčenko teď přenesl hru na Naumova, který od modré minul branku Kazaně.
44:02'
Domácí se snaží rozhodnout. Krasikov musel řešit další závar před svou klecí.
43:43'
Po ráně Postmy už Krasikov v brankovišti ležel. Vladimir Tkačov však nedokázal dostat puk za brankovou čáru!
42:57'
Kazaň vstřelila branku!
Domácí potřetí zápase srovnávají! Po odrazu od zadního hrazení se dostal ke kotouči Justin Azevedo. Ten se neukvapil a ještě puk předložil ROBOVI KLINKHAMMEROVI, který zakončoval do poloodkryté branky. Asistence: Justin Azevedo.
42:20'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
41:44'
Hostující Jakovlev se před brankou soupeře neprosadil, jeho střela byla zablokovaná.
41:20'
Nástup do třetí části si domácí pohlídali, tentokrát nenechali elitní formaci Sibiru úřadovat.
40:35'
Hostující brankář Krasikov signalizoval zakázané uvolnění, ale kotouč dojel Lander. Hrálo se tedy dál, ovšem švédský útočník poté nic nevymyslel.
Hity – 21:5
Také ve druhé třetině padlo po gólu na každé straně a stav je tedy 2:2. Ve 28. minutě poslal Kazaň do vedení Alexej Potapov, ovšem ve 33. minutě se na druhé straně prosadil Danil Romancev. Sibir stále hraje velmi sympaticky a je favoritovi naprosto vyrovnaným soupeřem.
40:00'
39:54'
Puk vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude před brankou Sibiru.
39:27'
Galijev oslovil přesnou přihrávkou Paula Postmu, který si sjel z pozice obránce až před branku. Ten však bekhendem zakončil jen do Krasikova.
39:01'
Je tu poslední minuta druhé třetiny.
38:28'
Je tu první lajna Sibiru, která zase zlobí. Charles Bertrand pálil z pravého kruhu do vyrážečky Podjapolského. Poté to zkoušel Alexandr Šarov, ale ten už byl zablokován.
38:07'
Rozehrávka Batyršina nebyla přesná. Je z toho zakázané uvolnění Kazaně.
37:18'
Je to velký boj. Nejprve se bojovalo o kotouč v útočném pásmu Sibiru. Poté nahodil puk za hostující branku Malychin, kde vyhráli následnou přetlačovanou hosté.
36:23'
Přišla ztráta puku a dopředu vyrazil po levém křídle Romancev. Jeho nahrávku ale ani jeden z najíždějících spoluhráčů netrefil.
35:37'
Domácí krouží v útočném pásmu, zatím ale bez efektu.
34:52'
Zakázané uvolnění Sibiru. Vhazovat se bude před Krasikovem.
34:13'
Po závaru před hostující brankou netrefil kotouč z bekhendu Alexej Potapov.
33:29'
Sibir stále drží s Kazaní krok. Hosty nezlomila ani druhá inkasovaná branka a dokázali poměrně rychle srovnat.
33:02'
Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
32:29'
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají! Dobře mířenou střelou z pravého kruhu, která byla navíc šikovně skryta za bránícího hráče, překonal domácího gólmana DANIL ROMANCEV. Bez asistence.
30:03'
Hosté se ale nevzdávají. Střelu Jakovleva vykopl Podjapolskij jen k Vladimirovi Pešechonovovi, který ale nedokázal trefit odkrytý kout domácí svatyně!
28:57'
Domácí se nadechují a zdá se, že by rádi dostali zápas definitivně pod svou kontrolu.
27:59'
Zpoza branky se natlačil až do zakončení Fjodor Malychin. Krasikov byl pozorný.
27:36'
Domácí strhávají vedení na svou stranu! Skvělou práci odvedl Arťom Lukojanov, který dobruslil nastřelený kotouč a z rohu kluziště našel ALEXEJE POTAPOVA, který z mezikruží překonal Krasikova střelou na lapačku. Asistence: Arťom Lukojanov.
27:01'
Alexej Potapov střelou z osy hřiště nepřekonal Krasikova. Ten přerušil hru a nadešel tak čas pro reklamní přestávku.
26:28'
Rob Klinkhammer zkoušel překvapit Krasikova střelou z ostrého úhlu. Brankář Sibiru byl pozorný.
25:50'
Domácí oslabení přestáli a jsou v plném počtu.
25:31'
Bertrand hledal přihrávkou z rohu Jevgenije Bodrova. Ten nezakončil ideálně a Podjapolskij si připsal poměrně snadný zákrok.
25:02'
Z levého kruhu střílel Jegor Dugin. Puk končí na hrudi Vladislava Podjapolského.
24:34'
Jeden z domácích hráčů zablokoval střelu soupeře tak šikovně, že se puk odrazil až do středního pásma.
23:49'
Stanislav Galijev zasáhl hokejkou do obličeje Bertranda. Uvidíme tedy přesilovou hru Sibiru.
23:05'
Lander vyhrál buly na Jiřího Sekáče, který okamžitě vystřelil. Krasikov vůbec netušil, kde má puk, ale ten ke štěstí hostů uvízl někde mezi jeho betony!
23:01'
Po ráně od modré čáry si připsal jistý zákrok Krasikov. Domácí hráči tak nemohli dorážet.
22:24'
Také ve druhé třetině se zatím hraje vcelku vyrovnaný hokej. Uvidíme, zda Sibir vydrží toto tempo celé utkání.
21:06'
Podél levého mantinelu si nabruslil až do střelecké pozice Michail Gluchov. Krasikov si pro puk sáhl lapačkou.
20:51'
Hosté dostali po vhazování puk na Olega Piganoviče, který od modré čáry vypálil. Podjapolskij opět tlumil kotouč ve výstroji.
20:47'
Stejně jako v první části vstoupila do třetiny tlakem první hostující formace. Po střele Bertranda z levé strany přerušil hru Podjapolskij.
Hity – 12:2
Po první třetině hraje Kazaň s Novosibirskem nerozhodně 1:1. Hosté nehrají vůbec zle a soupeře zaskočili už aktivním nástupem. Přesto se jako první prosadila Kazaň, když puk odražený od zadního mantinelu zametl do branky Jiří Sekáč. Sibiru se podařilo srovnat v 7. minutě zásluhou Charlese Bertranda, jenž zaskočil domácího gólmana výpadem zpoza jeho svatyně.
20:00'
19:47'
První třetina se už spíše jen dohrává. Hosté mají puk za svou brankou.
19:00'
Ohlášena byla poslední minuta první třetiny.
18:15'
Následně se však Sibiru nepovedla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.
18:07'
Podobně dopadl také Tkačov. Hosté k soupeři rychle přistupují.
17:14'
Fjodor Malychin se snažil individuálně zavézt kotouč do útočné třetiny, ovšem v rohu byl odzbrojen. Dopředu míří hosté.
16:03'
Hosté se nadále prezentují aktivním hokejem. To nepřipomíná herní projev týmu, který z devíti zápasů neuzmul jediný bod.
15:08'
Vladislav Naumov dostal puk na modrou čáru. Tam se vyhnul napadajícímu hráči a popojel si až na vrchol levého kruhu. Podjapolskij si nebyl svým zákrokem zcela jist, ale puk je pod ním.
14:41'
Máme tu reklamní přestávku. Oba týmy se tak mohou poradit u svých střídaček.
14:09'
Na levém křídle rozjetý Vladislav Kara se nakonec nijak neprosadil. Byl zahnán do rohu.
13:21'
Také hosté jsou již kompletní.
12:42'
Domácí v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.
12:35'
Dopředu se řítili Azevedo s Potapovem. Chvíli to vypadalo na přečíslení 2 na 1, ale situaci stačil dobruslit druhý hostující hráč.
11:24'
Hned po buly střílel z levého kruhu Stanislav Galijev. Krasikov našel puk ve výstroji.
11:20'
Síly na ledě se vyrovnávají. Charles Bertrand byl v souboji opuk v rohu kluziště důrazný až příliš.
10:41'
Fjodor Malychin je vyloučen za vysokou hůl. Sibir si tedy zahraje přesilovku.
10:31'
Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:13'
Střela Alexandra Šarova z pravého kruhu končí v lapačce Podjapolského. Ten přerušil hru.
08:40'
Hosté se prezentují zatím velmi sympaticky a snaží se hrát s Kazaní otevřený hokej.
07:22'
Máme tu první reklamní přestávku.
06:31'
První hostující formace je nebezpečná a teď se dokonce prosadila střelecky! U zadního mantinelu se dostal ke kotouči CHARLES BERTRAND, který s ním rychle vyjel před branku a zasunul ho k bližší tyčce kolem pravého betonu zaskočeného brankáře Podjapolského. Asistence: Ilja Morozov.
05:58'
Fjodor Malychin si na útočné modré udělal z obránce tréninkový kužel a mohl tak střílet z pravého kruhu. Krasikov ale rychle švihl lapačkou a kotouč do ní schoval.
05:06'
Domácí se postupně rozehrávají a začínají kontrolovat hru.
03:40'
Domácí se opět vrhli dopředu a rozpoutali závar před Krasikovem. Puk za záda brankáře Sibiru nedostali Tkačov a Gluchov.
03:13'
Domácí se ujímají vedení! Anton Lander zavezl puk do útočného pásma, kde ho předal Justinovi Azevedovi. Ten zápěstím minul horní růžek, ale kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu, vrátil ze vzduchu bekhendem za záda Krasikova JIŘÍ SEKÁČ. Asistence: Anton Lander a Justin Azevedo.
02:27'
Domácí zahrozili až prostřednictvím čtvrté formace. Z otočky to zkoušel Rob Klinkhammer, ovšem Krasikov jeho pokus vyrazil do rohu.
01:37'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje zpět před jejich branku.
00:59'
Překvapivý úvod od týmu, který dosud nezískal ani bod, pokračuje. Kazaň se zatím jen brání.
00:30'
Hosté začali aktivně. Za brankou důrazně bojovala o kotouč dvojice Bertrand – Lisin a prvně jmenovaný ho vyvezl před brankoviště. Následovala střela Naumova od modré čáry a dorážka Alexandra Šarova. Podjapolskij se tedy má co ohánět.
00:01'
Dozněly hymny Ruska a Tatarstánu, který Kazaň reprezentuje. Za malou chvíli bude utkání rozehráno.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Markov (C), Jarullin, Batyršin, Abrosimov, Postma, Pedan, Judin – Azevedo (A), Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Kara, Malychin, Klinkhammer.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Savčenko, Naumov, Piganovič (A), Vorobej, K. Alexejev (C), Morozov, Ignatovič – Lisin, Šarov, Bertrand – Dugin, Sajustov, Michajlov – Pešechonov, J. Bodrov, A. Jakovlev – Pervušin, Romancev, Šaškov – Kazakov.

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Viljugin, Šaljanin.
HK Sibir Novosibirsk
(9 odehraných zápasů – 0 bodů)

Na opačné straně se nachází Novosibirsk, který si v loňské sezóně počínal tak trochu podobně. Sibir sice hrál opačnou konferenci, nicméně rovněž skončil na první pozici, která nezaručuje vyřazovací boje. Rozhodlo o tom poslední utkání, které Novosibirsk nezvládl, neboť na vlastním ledě prohrál s Čeljabinskem. Tento celek se nachází v doslova katastrofální formě, po devíti odehraných zápasech nezískal ani jeden bod, což logicky stačí na poslední pozici celé východní konference. Sibir se hodně trápí v defenzívě, která inkasovala vůbec nejvíc branek (34), ideálně na tom není ani útočná vazba, která je společně s Chabarovskem tím nejhorším.
Ak Bars Kazaň
(9 odehraných zápasů – 12 bodů)

Hokejisté Kazaně se v uplynulém ročníku staly mistry KHL, letos by tento úspěch jistě chtěli zopakovat. Kazaň má za sebou devět ostrých utkání, ze kterých vytěžila dvanáct bodů, což momentálně stačí na pátou pozici východní konferenci. Kazaň se v posledních zápasech výrazně zlepšila, neboť vyhrála tři z posledních čtyř. Před sezónou bychom očekávali spanilejší jízdu, avšak domácí celek dnešního utkání úvod sezóny tak trochu prospal. Kazaň utrpěla už čtyři porážky, na druhou stranu dokázala uspět v pěti zápasech. Nejproduktivnějšího hráče tohoto celku najdeme až na pětaosmdesáté příčce celkového bodování, je jím ruský sniper Galijev.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Ak Bars Kazaň a HK Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.