KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Red Star Kunlun - 26. září 2018   18:00

Kazaň
Kazaň
30:59' Batyršin (Lander) • 31:25' Klinkhammer (Postma) • 31:40' Lukojanov (Batyršin, A. Potapov)
3:4
(0:1, 3:2, 0:1)
Red Star Kunlun
15:04' Beck  (Latta) • 21:09' Beck  (Savinainen, Gragnani) • 35:59' Bartley  (V. Lajunen, Palola) • 58:46' Savinainen  (Vitásek)
Kazaň
Podjapolskij (41. Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (C), Abrosimov, Batyršin, Postma, Pedan, Judin – Sekáč, Lander, Azevedo (A) – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Kara, Malychin, Klinkhammer.
S. Gusev, Y. Oskirko – Y. Palei, A. Sysujev
TatNeft Arena

A jak si vedli čeští zástupci?

Ondřej Sekáč zaznamenal 1 hit a jeho čas na ledě byl 16:56.

Ondřej Vitásek zaznamenal asistenci u poslední vítězné branky, 1 hit a celkový čas na ledě měl 22:17.
Tomáš Kundrátek zaznamenal 1 hit, jedno vyloučení a jeho čas na ledě činil 22:59.
Tomáš Mertl byl jednou na trestné lavici, a jeho čas pobytu na ledě byl 16:50.
První třetina nám přinesla nepěkný hokej a kdo by to byl řekl, že následující dvě třetiny uvidíme zcela jinou hru. Nejzáživnější byla druhá třetina, ve které jsme viděli pět branek a otočení skóre domácích. Ve třetí třetině se již hrála opatrnější hra a domácí byli o něco lepším týmem. Měli dokonce tři přesilové hry, ale ani jednu nedokázali využít. Naopak v té poslední inkasovali a Kunlun dal vítěznou branku v oslabení! Zkrátka dnes to byl hodně šílený zápas dvou zvratů – otočení Kazaně z 0:2 na 3:2 během necelých dvou minut ve druhé třetině a druhým zvratem byl vítězný gól hostí v oslabení, krátce před koncem základní hrací doby!
59:40'
Další úspěšné vyhození hostí do protějšího rohu kluziště.
59:24'
Kunlun mohl rozhodnout, ale hráč minul branku o kousek!
58:57'
Kazaň se snaží ještě o vyrovnání a stále hraje přesilovou hru a již to zkouší v šesti hráčích!
58:46'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Tak to je závěr pro hosty! Velká hrubka ve středním pásmu, kdy VELI-MATTI SAVINAINEN rozkmital své nohy, přebruslil svého protihráče a sám proti brankáři uspěl, když pěkně zavěsil puk po horní tyčku! A co víc, při této, pravděpodobně vítězné brance, asistoval Ondřej Vitásek. Asistence: Ondřej Vitásek.
58:44'
Ale Kunlun se osvobozuje a míří do útoku.
58:15'
Domácí jsou nastěhování před brankou soupeře a snaží se vymyslet dobrou pozici pro zakončení...rozhodnou zápas?
57:48'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., podrážení).
57:48'
No a Kazaň bude moci ještě rozhodnout zápas, neboť budou hrát přesilovou hru. Nyní hrají v šesti a snaží se zaútočit.
56:00'
Ještě čtyři minuty nám zbývají do konce základní hrací doby a obě mužstva se snaží hrát na jistotu a nepouští se již do riskantního a bláznivého útočení.
54:24'
Michail Gluchov nyní využil zaváhání hostí a uháněl sám na brankáře, ale nedokázal zakončit mezi jeho betony!
52:46'
Následující útok domácích vypadal nadějně, ale hráč Kunlunu přišpendlil svého protivníka na plexisklo a k přihrávce před branku nedošlo.
51:35'
Ti však měli nyní problém založit útok, sice se jim to povedlo, ale záhy ztrácí útočné pásmo.
50:25'
Pomalu a jistě se nám blíží závěr zápasu a bude zajímavé sledovat, které mužstvo se ještě odhodlá ke změně skóre...Více sil mají, z pohledu hry, domácí.
49:40'
Nalimov nyní předvedl další úspěšný zákrok, kdy stačil zachytit letící puk před ním a zakrývá jej pod svým tělem.
48:19'
Zatím však pálí do připraveného Nalimova, jako nyní Vladimir Tkačov, který si na něm vylámal zuby.
47:46'
Kazaň má tedy další možnost se dostat do vedení, využije sovu další přesilovou hru?
47:20'
Latta zajel až příliš do brankáře Kazaně a je vyloučen za nedovolené bránění.
47:19'
Alexandr Šaryčenkov nerozehrál úplně ideálně a jeho rozehrávku zachytil hráč Kunlunu a ten vystřelil. Nakonec přerušení a bude se opět vylučovat.
46:39'
Nalimov musel předvést další úspěšný zákrok proti střele svého soupeře, Kazaň si v posledních minutách vytváří tlak.
46:05'
Kazaň s pukem za sovu brankou, kde hráč čeká na vystřídání svých spoluhráčů.
45:06'
44:34'
Albert Jarullin vystřelil z dálky, ale Nalimov jeho pokus vyráží. Kazaň se udržela na puku a kombinuje.
44:06'
A Kunlun nyní sbírá cenné vteřiny a je v pásmu svého soupeře, odkud jim nebezpečí rozhodně nehrozí.
43:47'
A opět vyhozený puk a domácí musí začít zase od své branky. Zatím se jim přesilová hra nedaří.
43:13'
Kazaň vyhrála sice buly, ale vzápětí přichází o útočné pásmo.
43:06'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., sekání).
42:48'
Hra obou týmů je nyní opatrná a nikdo z celků nechce udělat chybu.
41:13'
Kunlun aktivnější na začátku třetiny a snaží se ohrozit novou akvizici v brance soupeře, kdy Vladislav Podjapolskij byl vystřídán a nahradil jej Alexandr Šaryčenkov.
40:01'
Střídání v týmu Ak Bars Kazaň: ze hřiště odchází Vladislav Podjapolskij, přichází Alexandr Šaryčenkov.
40:01'
Druhá třetina nám nabídla brankové hody. Viděli jsem v ní neskutečný obrat Kazaně. Kunlun na začátku druhé periody dokázal utéci soupeři do dvou brankového vedení, kdy využil přesilovou hru. Avšak pak přišla polovina druhé třetiny, kdy Kazaň během necelých dvou minut dala tři branky a otočila tak utkání ve svůj prospěch. Kunlun se však nesložil a do konce třetiny ještě stačil vyrovnat, krátce po skončení jejich přesilové hry.
40:00'
38:36'
Pozorujeme hru mezi oběma útočnými pásmy bez momentální střelby na branku.
37:28'
Blíží se nám konec šílené druhé třetiny, dokáže se ještě jedno z mužstev prosadit?
35:59'
Hosté sice přesilovku nevyužili, ale nakonec se jim daří dosáhnout branky, kdy VICTOR BARTLEY mířil přesně a dává vyrovnávací branku. Druhá třetina je bezesporu zcela jiná a zajímavější, než ta úvodní! Asistence: Ville Lajunen a Olli Palola.
35:17'
Kunlunu se zatím přesilová hra příliš nedaří. Naopak se Kazaň dostala do protiútoku a úspěšný zákrok Nalimova zapříčinil to, že obrat domácích není ještě dokonalejší.
33:52'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Fjodor Malychin – 2 min., podrážení).
32:30'
Kazaň již další branku nestřílí a momentálně se Kunlun snaží eliminovat jejich útoky a zaútočit.
31:40'
Kazaň vstřelila branku!
To je neskutečný obrat! Kunlun evidentně rozhozený, vybojovaný puk za brankou, který byl nakonec předložen před branku a ARŤOM LUKOJANOV se trefuje a posílá svůj tým do vedení 3:2! Asistence: Rafael Batyršin a Alexej Potapov.
31:25'
No, a Kazaň záhy srovnává stav utkání a dvou brankové vedení hostů je pryč! ROB KLINKHAMMER dostal přihrávku, nabruslil si před branku a překonává brankáře Nalimova! Asistence: Paul Postma.
30:59'
Hru čtyři na čtyři nakonec Kazaň přetavuje v kontaktní branku, kdy se trefuje RAFAEL BATYRŠIN, který si vyjel od mantinelu a pěkně se trefil. Asistence: Anton Lander.
30:17'
Domácím tato hra svědčí více a jsou více na puku a nutí obranu Kunlunu se bránit.
29:40'
Při hře čtyři na čtyři se ke střele dostal Andrej Pedan, který však zamířil do připravené lapačky Nalimova.
29:17'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vladimir Tkačov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Michael Latta – 2 min., příliš mnoho hráčů).
28:56'
Po pěkné kombinaci se dostali domácí do zakončení, ale nakonec puk neprošel na Nalimova a ten nemusel zasahovat.
27:40'
27:14'
Kazaň opět vyhrála buly a nyní má tlak v pásmu soupeře a snaží se i střílet. Avšak dvě střely šly mimo branku.
26:56'
Další přerušení po skrumáží před brankou Kunlunu, puk je někde pod Nalimovem a ten stále drží čisté konto. Přesilovka Kazaně je lepší, než ta jejich první.
26:44'
Po kombinaci se podařilo vystřelit, ale Tkačov z pravé strany zamířil jen do připraveného Nalimova v brance.
25:50'
Pěknou střelu nyní chytá jistě do své lapačky brankář Nalimov!
25:40'
A další český zástupce na trestné lavici. Tentokrát ze strany hostí, kdy je za sekání vyloučen Tomáš Kundrátek.
25:20'
Justin Azevedo si stáhl puk, který byl za brankou a zkusil zakončit k levé tyčce, ale nezamířil přesně a brankář se stihl rychle nalepit ke své tyči a přerušuje hru.
24:22'
Kunlun byl v útočné třetině, ale Kazaň rychle získává puk a vyvláčí svého soka, který si však vzal puk ihned ve středním pásmu.
23:36'
Hosté v plném počtu. Domácí nevyužívají přesilovku a stále prohrávají o dvě branky.
22:36'
Minuta přesilové hry je pryč a Kazaň je v pásmu soupeře, do pěkného zakončení se dostal Andrej Markov, ale jeho střela z levé strany neslavila úspěch.
21:36'
Český útočník, Tomáš Mertl, se provinil proti pravidlům a půjde na trestnou lavici za podražení.
21:09'
A hosté využívají přesilovou hru ihned krátce po jejím rozehrání. Kunlun se rychle dostal do pásma, za kombinovali a následně dostal přihrávku TAYLOR BECK, který z kruhů pro vhazování vystřelil a dává svou druhou branku v dnešním zápase. Asistence: Veli-Matti Savinainen a Marc-Andre Gragnani.
20:47'
Hosté si tedy ihned na začátku druhé třetiny zahrají další přesilovou hru. Bude lepší než ta poslední?
20:47'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Anton Lander – 2 min., podrážení).
20:01'
První třetina nebyla příliš pohledná na pohled, i když jsme zaregistrovali jednu branku, kterou vstřelili hosté. Branka přišla prakticky zničeho. Ani jeden tým si nedokázal vytvořit na nějakou dobu tlak v útočném pásmu a uvidíme jestli se hra nějak změní do následujících minut.
20:00'
19:45'
Domácí ubránili své první oslabení. Kunlun se sice držel na puku, ale nic nebezpečného si nevytvořil.
19:00'
Hlasatelka ohlašuje poslední minutu první třetiny a v té době se Kazani daří vysvobodit ze svého pásma.
18:43'
Kunlun hraje tedy přesilovou hru a je usazen v pásmu soupeře.
17:45'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., napadení).
17:45'
Arťom Lukojanov nyní hodně nevybíravě zboural u mantinelu svého protihráče a strhla se nám menší šarvátka. Rozhodčí má zdviženou ruku a určitě se bude vylučovat.
17:20'
Kazaň vystřelila, ale puk jde mimo a stále sledujeme hru, kdy se oba celky střídají na puku.
16:00'
No, tuhle branku si za rámeček domácí brankář rozhodně nedá, neboť ta střela se dala chytat.
15:04'
A zničehonic tu máme první otevření skóre dnešního zápasu. Kunlun v obranném pásmu vybojoval puk a TAYLOR BECK se s ním rozjel do útočného pásma, před brankářem zkrátka zkusil vystřelit a Vladislav Podjapolskij puk neudržel ve své výstroji a propadl až do branky. Asistence: Michael Latta.
14:50'
Po přihrávce následovala střela od modré, ale hráč poslal puk zcela mimo branku.
13:45'
Taková ospalá první třetina nám stále pokračuje, divácí, zejména ti domácí, se snaží probudit své hokejisty k nějaké šanci směrem na branku Kunlunu.
12:33'
Po druhé komerční přestávce se pokračuje ve hře a Kazaň se dostala do zakončení, které však nebylo nikterak nebezpečné. Střelu ze středu hřiště se podařilo obráncům zblokovat.
11:46'
Kazaň byla delší dobu v pásmu Kunlunu, ale hra se odvíjela převážně u mantinelu na levé straně a žádná překvapivá přihrávka do prostoru, ze kterého by přišla střela, se neuskutečnila.
10:15'
Po střele od modré čáry chytá puk Vladislav Podjapolskij a před ním se vytvořila menší skrumáž. Ale puk mu nevypadl a bude se vhazovat po jeho levici.
09:33'
Téměř polovina první třetiny odehrána a na nějakou první vážnější šanci stále čekáme. Obě mužstva začaly velmi opatrně a každý hráč poctivě přistupuje ke svému protihráči.
08:52'
Nahození Kunlunu od modré čáry a puk je za brankou domácích, ale Kazaň se k němu dostává dříve a vyhazuje jej do středního pásma.
08:16'
Po delším přerušení je tu prostor pro komerční přestávku.
07:47'
Avšak obrana Kunlunu přišpendluje svého protihráče k mantinelům a není prostor k žádné střele.
07:18'
Možná se něco změní teď, kdy domácí uklidňují hru za svou brankou a budou se rozjíždět ke své další útočné akci.
06:20'
Oba celky se stále střídají v útočení, ale pokaždé jen zavezou puk a ihned o něj přichází. Oba brankáři se zatím ve svých brankách, v uvozovkách, nudí.
05:00'
Pět minut hry odehráno a zatím je to taková honba za pukem a ani jedno mužstvo si nevytvořilo žádný tlak.
04:10'
Michail Gluchov vyzkoušel svou lehkou střelou pozornost brankáře Kunlunu a ten byl pozorný a vyráží jeho pokus.
03:44'
Hra po delší době přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:49'
Zatím se hraje bez přerušení a víceméně ve středním pásmu. Častěji drží puk hosté, kteří se snažili dostat do třetiny, ale Kazaň se rychle osvobodila.
01:54'
Zato Kazaň podnikla rychlý protiútok, ale střela od modré čáry byla zablokována a sražena do ochranné sítě za brankou.
01:23'
Snaha z jejich strany byla, ale nakonec si pouze přihrávali a k žádné střele na branku se hosté nedostali.
00:49'
Jako první se do útočné akce snaží dostat hostující celek, který zaváží puk do útočné třetiny Kazaně.
00:01'
Za domácí tým hraje útočník J. Sekáč, za hosty pak obránci O. Vitásek, T. Kundrátek a útočník. T. Mertl. Uvidíme, jak si naši krajané v tomto duelu povedou.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (C), Abrosimov, Batyršin, Postma, Pedan, Judin – Sekáč, Lander, Azevedo (A) – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Kara, Malychin, Klinkhammer.

Red Star Kunlun: Nalimov – V. Lajunen, Gragnani, Kundrátek (A), Vitásek, Jüe, Bartley – Fontaine, Sundström, Savinainen – Palola, Mertl, Lundh – Yip (C), Latta, Beck (A) – Tičar, Kane, Squires.

Rozhodčí: S. Gusev, Y. Oskirko – Y. Palei, A. Sysujev.
Ak Bars Kazaň
Kazaň se nyní může pyšnit tří vítěznou sérií – 2:4 Novgorod, 1:2 Nižněkamsk a 3:2 Novosibirsk! Jejich dosavadní výsledky je řadí na čtvrté místo Východní konference se ziskem 14 bodů. Doma má Kazaň bilanci tří výher a dvou porážek.

Nejlepší hráči
J. Sekáč – 3+3
A. Lander – 2+4
A. Lukoyanov – 1+5

Nicméně soupiska Kazaně je nabitá skvělými hráči a plno dalších hráčů táhne celek za dobrými výkony a Kazaň se tedy nemusí opírat o pár jedinců, ale mužstvo má poskládané tak, že funguje jako jeden celek!
Kunlun má kolísavé výsledky, avšak body se mu daří sbírat hlavně na ledě soupeřů. I když faktem je, že na ledě soupeřů má odehráno o polovinu zápasů více, než ve svém svatostánku. Z venkovních kluzištích tedy dokázal získat šest bodů po šesti zápasech se skóre 11:16. Kunlun ve svém dosavadní venkovním tripu začal porážkou s Omskem (2:4), následně vyhrál v Nižněkamsku 2:0. Proti Kunlunu v dnešním zápase bude hrát také roli statistika vzájemných zápasů, neboť dosavadní čtyři vzájemné duely pokaždé ovládla Kazaň. A zvláště, když hrála Kazaň doma, tak šlo o vítězství, které skončilo rozdílem dvou branek! Dokáže Kunlun tuto statistiku narušit nebo si Kazaň udrží svou neporazitelnost?