Minsk - Jaroslavl | ONLINE | 11.2.2019 17:30 | KHL (hlavní část) 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Jaroslavl - 11. února 2019   17:30

Minsk
Minsk
0:3
(0:0, 0:3, 0:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
28:32' Kronwall  (Kozun, Apalkov) • 31:36' Korškov  (Iljenko) • 33:26' Kozun  (Apalkov)
Minsk
Bukin, Rogačjov – Zacharenkov, Šeljanin
Minsk Arena
8 515 diváků
Jaroslavl

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Jakub Nakládal (JAR)
0+0, 1 střela, čas na ledě 19:31.
Střely na branku: 14 – 33.
Je dobojováno! O osudu zápasu mezi Minskem a favorizovanou Jaroslavlí se rozhodlo ve druhé třetině, a to v rozmezí od 29. do 34. minuty. Lokomotiv se díky Kronwallovi ujal vedení, poté měl trochu štěstí v podobě neuznaného gólu Parfejevece a bezprostředně nato definitivně rozhodl slepenými góly Korškova a Apalkova. Jaroslavl si tak upevnila své třetí místo v Západní konferenci, naopak Dinamo v ní zůstává s odstupem předposlední.
59:35'
Poslední tlak Minsku vypadal v některých chvílích nadějně. Finální fáze ani jednou nevyšla a Isajev své čisté konto už udrží.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:12'
Litvinov zablokoval střelu od modré a pak si nevěřil na rozjetí nabízejícího se protiútoku. Po icingu podržel puk a v klidu vystřídal.
57:37'
Karnauchov pohotově zakročil lapačkou po střele, ke které došlo bezprostředně po Loktionovem vyhraném vhazování.
57:19'
Opakované zakázané uvolněni Minsku, před kterým Karnauchov vytěsnil solidní střelu letící k jeho pravé tyči.
56:53'
Poslední minuty jednoznačně patří domácím hokejistům. Ani tvrdá rána od zámořského obránce Wiercioche gólová nebyla, protože letěla těsně nad.
56:32'
Ilja Litvinov si pořádně vyšlápl na Kozuna. Možná ho trefil loktem do hlavy, avšak rozhodčí zůstali v klidu.
55:49'
Kutuzov zlomil hůl v hodně nepříjemném okamžiku, kdy na něj šla přihrávka k modré čáře. Byl z toho brejk Minsku zakončený sraženou střelou Drozdova.
55:16'
David Booth prudce vypálil zápěstím z pravého křídla. Isajev byl opět připravený a posléze lapil i vysoký puk z hokejky Drozdova.
54:30'
Z buly v obranném pásmu se Jaroslavl ihned dostala do přečíslení. Karnauchov svůj tým uchránil od čtvrté inkasované branky.
54:10'
Zakázané uvolnění hráčů v biločervených dresech vrací hru před Isajeva, kterého dělí posledních šest minut od vychytané nuly.
54:02'
Alexandr Kitarov nepropálil blok od Nikity Čerepanova, od něhož putoval kotouč do ochranné sítě.
53:24'
Sergej Kosticyn dostal puk do levého kruhu, ve kterém stál úplně sám. Skulinku v postoji dobře postaveného Isajeva ale nenašel.
52:19'
Kovalenkova střela nemohla Karnauchova překvapit, a tak zafungovala jen jako příležitost k zisku buly v útočném pásmu.
51:39'
Zakázané uvolnění Minsku, od kterého už to je velká křeč.
50:42'
Lisovec v roli posledního beka zachytil finální přihrávku před Karnauchova. Minsk dostal puk ven z obranného pásma a pak ho rychle ztratil.
50:01'
Polovina třetí třetiny je pryč. Lokomotiv si s velkým přehledem hlídá svůj náskok a utkání se začíná dohrávat spíše z povinnosti.
49:27'
49:09'
Hráči Jaroslavle volili nejjednodušší možné přihrávky v útočném pásmu. Vše skončilo u Čerepanova, kterému se nepovedla střela z první.
48:34'
Kovyršin zkusil něco vymyslet ve vlastním oslabení. Spoluhráči mu ale nepomohli a u levého mantinelu byl rychle odzbrojen.
47:46'
Daniil Apalkov nezpracoval prudký pas před brankoviště. Přestože byl relativně volný, tak vůbec nezakončičl.
47:27'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Kosticyn – 2 min., vysoká hůl).
46:24'
Na druhé straně střílel z delší vzdálenosti Kutuzov a rozvlnil jen ochrannou síť za domácí brankou. Následuje reklamní pauza.
45:40'
Ilja Litvinov se dostal k dorážce vyražené střely. Z dobré pozice v mezikruží čisté konto Danilla Isajeva ale nezrušil.
44:34'
Loktionov chytrou zadovkou přenechal puk rozjetému Kozunovi, jehož střelu z pravého kruhu Karnauchov vyrazil.
43:10'
Ihned z vyhraného vhazování vypálil hostující kapitán Kronwall a donutil Karnauchova předvést elegantní semafor.
43:06'
Kovalenko vystřelil přes beka zpoza levého kruhu. Karnauchov s tím počítal a poměrně jednoduše zasáhl.
42:23'
41:56'
A znovu. Minsk by potřeboval co nejrychlejší gól, ale ani v přesilovce se nemůže pořádně dostat do útočné třetiny.
41:25'
Lokomotiv vyhazuje a zatím se v tomto oslabení brání s obrovským přehledem.
40:55'
Kajumov zaútočil i během oslabení. Po objetí branky puk za jejího strážce Karnauchova ale neprotlačil.
40:23'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniil Apalkov.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 7 – 20 (5:9, 2:11).
I začátek druhého dějství byl hodně chudý na nějaké zajímavé okamžiky. To se změnilo až ve 29. minutě, kdy Jaroslavl dostal do vedení její kapitán Staffan Kronwall. Než se Minsk vzpamatoval z neuznané trefy Parfejevece, tak prohrával už 0:3, o což se postarali Korškov a Kozun. Lokomotiv tak vede 3:0 a bylo by velkým překvapením, kdyby tento zápas nedotáhl do vítězného konce.
40:00'
39:43'
Pulkkinen měl spoustu místa na pravé straně, neboť obránci Jaroslavle teprve naskakovali ze střídačky. Tvrdá střela na překonání Isajeva rovněž nestačila.
39:05'
Brejk dvou na jednoho táhl i zakončoval Těreščenko. Zprava však vypálil jen do dobře postaveného Isajeva.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
37:57'
Lokomotiv si v poklidu kombinoval v útočném pásmu. Až minutá střela Čerepanova jeho akci vrátila do klidnější části hřiště.
37:31'
Běloruské mužstvo odpálilo kotouč do bezpečí a aspoň o pár vteřin zkrátilo své probíhající oslabení.
37:07'
Kozun křižným pasem oslovil spoluhráče stojícího v pravém kruhu. Střela bez přípravy gólové parametry tentokrát neměla.
36:35'
Aby toho nebylo pro Minsk málo, tak bude poprvé hrát v oslabení. Za podražení Jegora Korškova bude pykat Jonathon Blum.
35:51'
Stále se hraje před brankou Dinama, které je pochopitelně hodně otřesené. Bodový zisk se mu v posledních minutách ohromně vzdálil.
34:53'
Ivanov táhl puk v přečíslení dvou na jednoho. Místo přihrávky sám střílel, ale přitom trefil jenom Kristiana Chenkela.
33:26'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Teď je to pro běloruský tým jedna pohroma za druhou! Apalkov nedokázal bekhendem přihrát z pravé strany. Puk se k němu ale vrátil a napodruhé ho dostal do mezikruží, odkud bez přípravy pálil rozjetý BRANDON KOZUN. Asistence: Daniil Apalkov.
31:36'
Pár vteřin po neuznané trefě Minsku přichází navýšení hostujícího náskoku! JEGOR KORŠKOV si vzal kotouč od Iljenka a vyrazil obkroužit branku. V hlavě možná měl přihrávku na nedaleko stojícího spoluhráče, ovšem puk se z jeho otočky dostal i tak do sítě. Asistence: Arťom Iljenko.
30:45'
Radost z vyrovnávající trefy byla předčasná! Rozhodčí po kontrole u videa usoudili, že Parfejevec dopravil kotouč do sítě úmyslným kopnutím.
30:45'
Korvyšinovi utekl puk při obratu kolem branky. Blumovi střela úplně nesedla, nicméně zvednutý puk se od nohy Maxima Parfejevece přeci jen dostal za přesunujícího se Isajeva.
30:25'
Drozdov zleva nepřihrával na volného spoluhráče před brankoviště. Puk do něj házel sám, ovšem Isajev si ho za sebe nesrazil.
29:54'
Kronwall se opět dostal na led a chtěl udeřit podruhé v řadě. Střelu z vrcholku pravého kruhu mu Karnauchov tentokrát zastavil.
28:32'
Hosté se v devětadvacáté minuty dostávají do vedení! Kozun dostal na pravém mantinelu puk od Apalkova. Navázal na sebe pohled prakticky všech soupeřů a ti si vůbec nevšímali najetého STAFFANA KRONWALLA, jenž po přihrávce za zadní tyč střílel do poloprázdné branky. Asistence: Brandon Kozun, Daniil Apalkov.
28:22'
Kozun si dojel pro chytrou nahrávku do volného prostoru. Sám před Karnauchovem ale rovněž neuspěl.
27:49'
Ani hostující kroužení v útočné třetině nevedlo k žádnému náznaku šance. Na bezbrankovém skóre se nadále nic nemění.
26:48'
Rychlý přechod přes střední pásmo a pak už nic. Defenziva Lokomotivu domácí hokejisty do zakončení nepustila.
26:05'
Kvalita hry má hodně daleko k tomu, aby se o ní dalo mluvit jako o atraktivní. Puk nyní vyletěl mimo hřiště a čas je znovu zastaven.
25:28'
Nepřesná střela golfákem se od zadního mantinelu odrazila zpět k brankovišti Isajeva a ten pro jistotu přerušil už tak kouskovanou hru.
24:22'
Jevenko jenom nahodil a odjel střídat. Protiakce Jaroslavle byla trochu delší, jenže Kronwall prováhal moment pro střelu a po objetí branky ani nepřihrál.
23:35'
Kogaljov trefil jen blokujícího soupeře. Minsk se ještě udržel v pásmu, ale kotouč pouze tahal u hrazení.
23:02'
Ofsajd Minsku.
22:34'
Zakázané uvolnění Dinama, které na startu druhé třetiny tahá za kratší konec provazu.
21:51'
Wiercioch dojel nahozený puk a pak ustál tlak forčekujících protihráčů. Jeho kolegové se dopředu přesto nedostali.
20:28'
Velkou díru v obraně Minsku hosté nevyužili, jeden z hráčů v dobré pozici Michaila Karnauchova neprostřelil.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 5 – 9.
Je za námi první třetina, ve které se nechal dvakrát vyloučit Jakub Nakládal a tím výrazně napomohl územní převaze Minsku. Brankáře Isajeva domácí hokejisté ale neprostřelili a a postupem času se museli stále více věnovat defenzivě, neboť začal hrozit také Lokomotiv. I gólman Karnauchov ale zůstal stoprocentní a nadále tedy platí bezbrankový stav 0:0.
20:00'
19:35'
Nakládal si sjel před branku a řekl si tím o přihrávku z levého křídla. Zblízka však poslal puk do Karnauchova.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:45'
Jegor Korškov střílel z téměř nulového úhlu. Mířil na bližší tyč, ale Karnauchov u ní nenechal žádnou skulinku.
17:42'
Apalkov přijel z druhé vlny pro přihrávku Kajumova. Ani jeho střela ale nebyla tak povedená, aby Karnauchova nějak více potrápila.
17:06'
Karnauchov si poradil se střelou z otočky. Po jeho zákroku byl až moc důrazný Iljenko a byla z toho menší potyčka, která nedonutila arbitry vylučovat.
16:35'
David Booth nebezpečně tečoval Blumovu střílenou přihrávku do předbrankového prostoru. Puk však poslal vedle ze svého pohledu pravé tyče.
16:27'
16:02'
Lisovecovi nakonec uskočil puk do středního pásma, což fanoušci běloruského týmu rozhodně neviděli rádi.
15:42'
Od Minsku je to docela pasivně hraná přesilovka. Hráčům chybí pohyb, a tak je k vidění jen nic neřešící kombinace.
15:03'
Jaroslavl vyhodila a pak zablokovala střelu, o kterou se z pravé strany postaral Sergej Kosticyn.
14:27'
Pro Jakuba Nakládala to zatím není moc podařený večer. Za hákování Bootha jde už podruhé na trestnou lavici.
13:41'
Zakázané uvolnění Lokomotivu. Chvíli předním byl jeden z hostů úplně osamocený před brankoviště, ale po přihrávce z krátkého mantinelu trefil Karnauchova.
12:54'
Lokomotiv se po slabším začátku začíná osmělovat. Také čtvrtý útok se na několik desítek vteřin dokázal usadit v útočném pásmu.
11:58'
Kozun jen propagačně vyprášil výstroj domácího brankáře, který pokus z osy hřiště jednoduše zastavil a přerušil hru.
11:33'
Blum protečoval Pulkkinenovu přihrávku do Isajeva, který vyrazil poskakující puk do boční sítě. Hráči Minsku dělali co mohli, ale dorazit ho dovnitř branky nedokázali.
10:05'
Kronwall zleva centroval před branku, kde byl Averin, ale bekhendem nezvedl puk mimo dosah Karnauchova.
09:34'
Nakládalova přihrávka z koncové čáry vyhnala Lokomotiv pryč z útočné třetině. Další akce se začíná až od Isajevovy klece.
08:12'
Minsk se vysvobodil z menšího tlaku prostřednictvím zakázaného uvolnění.
07:42'
První náznak šance i pro Jaroslavl. Korotkov si sjel na osu hřiště, jenomže Karnauchovovu branku netrefil.
07:24'
Pulkkinen prostrčil puk na Howdena, který jel zleva na Isajeva, ale střelou švihem skóre zápasu rovněž neotevřel.
06:38'
U Jaroslavle vázne hlavně založení útoku. Jegor Korškov nyní vjel do ofsajdu a následuje komerční přestávka.
05:14'
Minsk je v úvodu zápasu výrazně aktivnější. Útočná aktivita hostujícího mužstva je prozatím na nule.
04:28'
Teemu Pulkkinen dvakrát přenesl hru doprava, kde byl volný Blum, ale v ani jednom případě si na Isajeva nepřišel.
03:58'
Menší chybu v rozehrávce dvou hostujících obránců chtěl využít Kogaljov, ovšem Isaljev jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
03:35'
Ze špatné rozehrávky Lokomotivu resultuje nevynucené zakázané uvolnění a buly po pravici Isajeva.
02:47'
02:41'
Jevgenij Lisovec se svým nahozením neprorazil a kotouč se opět vrátil do středního pásma.
01:58'
A teď i potřetí, o což se postaral Jevgenij Korotkov.
01:20'
Začátek oslabení Jaroslavli vyšel, hráči v bíločerveném dvakrát jednoduše vyhodili do bezpečí.
00:47'
Hned na úvod přesilovka pro Minsk. Pronikajícího Davida Bootha na poslední chvíli fauloval český obránce Jakub Nakládal.
00:01'

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Chenkel, Lisovec, Wiercioch, Jevenko, Bokun, Blum (A), Znacharenko – Drozdov, A. Těreščenko (C), S. Kosticyn – Pulkkinen, Q. Howden, Booth – Kogaljov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, A. Volkov, Kitarov (A).

Lokomotiv Jaroslavl: Isajev (Salák) – Nakládal, N. Averin, Kronwall (C), Kutuzov, M. Osipov, Čerepanov, Misjul – Kozun (A), Loktionov, Apalkov – Sannikov, J. Korotkov (A), J. Averin – Korškov, Kraskovskij, Iljenko – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Kudrjavcev.

Rozhodčí: Bukin, Rogačjov – Zacharenkov, Šeljanin.

Lokomotiv Jaroslavl

Hostující tým funguje v základní části přesně tak, jak se od něj očekávalo. Na velmi silné týmy CSKA a Petrohradu má Lokomotiv velkou ztrátu, ve zbylé konkurenci je ale nejlepší a v blížícím se závěru základní části figuruje v Západní konferenci na třetím místě, přičemž disponuje čtyřbodovým náskokem na svého jediného přímého konkurenta v podobě čtvrtého Jokeritu. Jaroslavl v lednu sedmkrát v řadě zvítězila, o tuto sérii přišla v Nižném Novgorodu, kde padla 2:3 v prodloužení, nicméně hned o dva dny později si spravila chuť těsnou výhru 4:3 na ledě Soči.

Nejproduktivnější hráči:
• A. Loktionov – 39 bodů (15+24)
• B. Kozun – 36 bodů (16+18)
• D. Alexejev – 29 bodů (10+19).
HC Dinamo Minsk

Běloruský klub od svého příchodu do KHL patří mezi slabší mužstva. Za deset let postoupil jen čtyřikrát do pla-off a v něm se ani jednou nedostal do druhé fáze. To se určitě nezmění ani v této sezóně, ve které se Minsk nachází u chvostu Západní konference. S bilancí šestnácti výher a čtyřiceti porážek je na předposledním jedenáctém místě, hůře je na tom už jen beznadějně poslední Slovan Bratislava. I tak mělo Dinamo slušný přelom ledna a února, kdy čtyřikrát v řadě bodovalo, nicméně po výhře 3:1 nad Rigou nestačilo v poměru 0:3 na CSKA Moskva.

• A. Kosticyn – 28 bodů (14+14)
• T. Pulkkinen – 25 bodů (11+14)
• Q. Howden – 24 bodů (11+13).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Dinamem Minsk a Jaroslavlí!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.