KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Vitaz - 10. prosince 2018   17:30

Minsk
Enroth (M. Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, Lisovec, Blum, Gotovec, D. Osipov, Znacharenko – A. Kosticyn, Kovyršin, Bujnickij – Booth, Q. Howden, Kogaljov – A. Těreščenko, An. Stěpanov, S. Kosticyn – Gavrus, Pavlovič, A. Volkov – Litvinov.
Fatějev, Fraňo – Ivanov, Černyšov
Minsk Arena
7535 diváků
Vitaz
Ortio (Saprykin) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, Kožemjakin – A. Sjomin, M. Aaltonen, Stoljarov – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – N. Komarov, Kokarev, Potěchin – A. Ševčenko, Petrakov, Vyglazov.

V běloruské metropoli dnes padl jediný gól, jeho autorem byl již v 10. minutě hostující Alexandr Ševčenko a Viťaz tak připisuje do tabulky dva body za fotbalový výsledek. Domácí hokejisté měli v poslední třetině obrovskou převahu a několik slušných šancí, na střely vyhráli 11:2, čisté konto však slaví Joni Ortio.
Statistiky zápasu:
Střely na bránu 25:18, vhazování 34:21, hity 14:7, čas v útoku 11:36 – 8:56, vyloučení 2:3, bez využití.
Česká stopa

Vojtěch Mozík (VTZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:59
59:43'
Makejeva vzali dva hokejisté v modrém do klinče a zabránili alespoň druhému gólu v síti své prázdné klece.
59:31'
Enroth rychle bruslí na střídačku, hosté netakticky vyhazují na zakázané uvolnění.
59:13'
Ze strany domácích už je to křeč. Zakázané uvolnění přesouvá hru před Enrotha.
58:16'
Akci Minsku hatí ofsajd.
57:40'
Jevgenij Lisovec čeká za brankou na střídající spoluhráče. Domácím se rychle krátí čas.
56:33'
Střelu hostujícího Vyglazova přizvedl Lisovec do ochranné sítě.
55:16'
Další vhazování v útočném pásmu Dinama Minsk. Domácí by si vyrovnání zasloužili, jenže na zásluhy hokej někdy nebere zřetel...
54:05'
Střely na bránu ve třetí třetině 9:2. Podmoskvané si oddechnou jen na chvilku, po vyhození přes všechny čáry se hra vrací před jejich branku.
53:44'
Wiercioch neskutečnou dělovkou z kruhu pro vhazování připravil Ortiovi další pernou chvilku. Dorážel Bujnickij, naštěstí pro brankáře Viťazu netrefil čistě a Ortio kotouč zalehl v brankovišti.
52:33'
Na jedné straně střílel Howden nepřesně, z protiútoku Rendulić do brankáře.
51:30'
Bujnickij s Kovyršinem kroužili pásmem a vyměňovali si přihrávky, jenže hokejisté Viťazu stíhají bruslit a vykrývat prostory, domácí se nemohou dostat do šance.
50:00'
Dnešní utkání sleduje 7535 diváků.
49:55'
Klub z běloruské metropole dovezl kotouč k Ortiovi, který ho pro jistotu schovává ve své výstroji. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.
49:20'
Skoro čtyři minuty se hrálo bez přerušení, než rozhodčí odpískali zakázané uvolnění Dinama.
47:50'
Útoky se přelévají ze strany na stranu, domácím se krátí čas a viditelně pospíchají.
46:08'
Tahle přesilovka byla v podání Dinama mnohem vydařenější, ale i teď vydržel vyloučený hráč Viťazu na trestné lavici celé dvě minuty.
45:26'
Domácí znovu rozehráli přesilovkovou kombinaci, spolupráci s Kovyršinem a Lisovcem využil k ráně příklepem Dmitrij Bujnickij a Ortio se dnes už poněkolikáté vyznamenal semaforem.
44:43'
Howden zůstal na ledě a na brankovišti natahoval dlouhou hůl k teči. Hosté se ubránili a vyhazují.
44:16'
Domácí vyhráli buly a Quinton Howden mířil mezi Ortiovy betony. Vhazování se po 8 vteřinách zopakuje.
44:08'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., podrážení). Ruský obránce fauloval Andreje Kosticyna při objíždění brány.
43:46'
Zakázané uvolnění Dinama.
42:20'
Z protiútoku si Kokarev obhazoval v situaci 1 na 1 obránce Bluma, finta nevyšla.
41:52'
Blumův slabší pokus po ledě neprošel ani před bránu a vyloučený Rendulić už je na ledě.
41:20'
Běloruskému celku se v pokračující přesilovce vůbec nedaří založit útok a diváci poprvé nespokojeně pískají.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Prostřední část gól nepřinesla. Domácí hokejisté vyrovnali hru, chvílemi získávali i velkou převahu, jenže Ortia se jim překonat nepodařilo. Stále tak platí skóre, které určila branka hostujícího Ševčenka z 10. minuty.
Statistiky po dvou třetinách:
40:00'
39:58'
Domácím nezbývalo moc času, i když vyhráli buly. Jevgenij Lisovec dostal nabito od Kovyršina a svou ránu roztříštil o zadní mantinel.
39:49'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., hákování).
39:20'
Naopak s nebezpečnou akcí jsou tu hokejisté z Podolsku, rána proletěla nad domácí klecí.
38:10'
Další úsek proběhl uprostřed ledové plochy bez šancí, stihne Minsk ještě do sirény vyrovnat?
36:33'
A znovu Andrej Kosticyn, stahovačkou si navedl puk do středu a švihem posílá kotouč do Ortiovy výstroje.
36:10'
Gól visí na vlásku, ale Ortio stále drží čisté konto. Andrej Kosticyn vypálil přes obránce z pravého kruhu na zadní tyč, přestože měl brankář Viťazu zakrytý výhled, stačil vykopnout beton a vyrazit.
35:13'
Blum vybojoval pásmo pro hokejisty Viťazu.
34:21'
Ortio riskantně vyrazil rozehrát do rohu kluziště, u kotouče byl pozdě a couval zpátky tak usilovně, až při tom ztratil hůl. Spoluhráči Fina podrželi a nepustili Dinamovce do zakončení.
33:45'
Artur Gavrus nastartoval na pravém křídle turbo, ujel hostující obraně, dobře mířenou střelu pod břevno Ortio vyráží.
33:11'
Po vhazování před minskou bránou vyletěl kotouč do hlediště a to je příležitost pro vyhlášení komerční přestávky.
32:56'
Dobrou minutu držel čtvrtý útok Viťazu puk podél hrazení v útočném pásmu. Nakonec se prokombinoval k bekhendovému zakončení po ledě, které si švédský brankář Dinama pokryl.
30:45'
Ortio po střele od modré nevěděl, kde má puk. Naštěstí pro něj mu proklouzl mezi betony, otřel se o tyčku a skončil vedle klece.
30:18'
Stěpanov ujížděl po propadnutí hostů ve středním pásmu sám jeden na jednoho, zakončit si netroufl, o puk přišel a Viťaz vyhazuje na zakázané uvolnění.
29:03'
Na bránu se rozjel domácí Chenkel, ve finále posouval kotouč zadovkou na Andreje Kosticyna, ten rovněž přihrával ještě za sebe a až Kovyršin z další vlny vystřelil. Ortio znovu vyráží.
28:20'
Hraje se pět na pět, Gavrusův průnik se ještě pokoušel zužitkovat dorážkou Alexandr Pavlovič, avšak kotouč pevně drží finský brankář Viťazu.
27:22'
Sergej Kosticyn na sebe na pravém křídle natáhl pozornost obránců a mezi kruhy našel Wierciocha, jehož bomba příklepem letí těsně vedle.
26:14'
Domácí si povozili soupeře na kolotoči, jeden z hokejistů Viťazu dokonce přišel o hůl. Lisovcovu střelu zápěstím však kryje učebnicovým semaforem spolehlivý Ortio.
25:50'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Petrakov – 2 min., hákování).
24:54'
Gotovec odolal obtěžování a vyvezl kotouč z vlastního pásma, domácím je však odpískán ofsajd.
23:55'
Zubři opět přežili několik nebezpečných závarů. Jevsejenkov si nabruslil až před gólmana, zblízka skulinku nenašel.
22:53'
Kotouč si navedl na střelu Andrej Kosticyn, přes obránce švihem pálí do Ortiovy výstroje.
21:35'
Borna Rendulić vymotal dva protihráče, jenže jeho střílenou přihrávku po ledě nikdo nezachytil. Až Potěchin zadovkou vrátil na Nikitu Komarova a teprve ten přinutil tvrdou ranou Enrotha zasahovat.
21:06'
Kotouč skončil na střídačce hostů, vhazuje se ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Běloruský celek v úvodu utkání přežil 4 minuty pod tlakem v oslabení, pak ale špatně vystřídal a Ševčenko je za to bleskovou přímočarou akcí potrestal. Stav 0:1 platí od 10. minuty až do konce úvodní třetiny, Minsk si sice pár náznaků šance vytvořil, ale Ortio musel řešit pouhé čtyři střely.
Statistiky:
20:00'
19:45'
Obránci Viťazu drží kotouč za vlastní bránou a čekají na sirénu.
18:36'
Joni Ortio přežil další závar před svou bránou.
18:10'
Petrakov vypíchl kotouč Boothovi a hosté mohli jet tři na dva, jenže neudržel stabilitu na bruslích a bez cizího zavinění padl na led.
17:24'
Blum pálil po pobídce Andreje Stěpanova z vrcholu kruhu do odkryté části brány, Ortio se stačil přesunout a vyrazit.
17:02'
Před dotírajícím Gavrusem raději přikryl kotouč lapačkou na ledě Ortio.
16:27'
Obě mužstva se střídají v útocích,ale účinně postavené hradby na modrých čarách už dlouho nikdo nepřekonal.
13:59'
Rychlý útok ruského celku zakončoval Rendulić, "zubry" opět podržel Jhonas Enroth.
13:25'
Po pasivnějším úseku se ukázali také hosté. Alexandr Pavlovič si nabruslil obloukem zleva do středu, jeho střelu po zemi kryje Enroth rozklekem.
12:08'
Další komerční přestávka v minské aréně.
11:47'
Dinamo bylo blízko vyrovnání, po Kovyršinově zadovce od koncové čáry zblízka přestřelil najíždějící Andrej Kosticyn.
10:30'
Hokejisté Minsku převzali iniciativu a Ortio musel krýt Blumovu pumelici od modré čáry.
9:47'
Komerční přestávka, následovat bude vhazování před brankou Viťazu.
9:03'
Viťaz právě vstřelil branku!
Gól z ničeho. Po zákroku brankáře hostů vyhazoval Golovkov kotouč geniální žabičkou zpoza vlastní brány na červenou čáru, kde ho za jízdy přebral ALEXANDR ŠEVČENKO a rychlým zakončením přes obránce prostřelil Enrotha.
Asistence: Igor Golovkov, Joni Ortio.
7:57'
Už po návratu Kogaljova na led pálí znovu český reprezentant Vojtěch Mozík, domácí celek i toto oslabení zvládl.
6:46'
Hezky secvičená souhra Viťazu v útočném pásmu, jenže na závěr Kokarevovi přeskočil puk hokejku.
5:50'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kogaljov – 2 min., podrážení).
4:53'
Dmitrij Bujnickij přivezl první nebezpečí pro branku hostů, jeho střelu z levého křídla chytá Joni Ortio.
3:37'
Tlak Viťazu pokračuje i v plném počtu na obou stranách. Alexandr Jevsejenkov míchal s kotoučem na modré čáře, snažil se téměř tanečními pohyby ramenem zmást protihráče, jeho rána pak letí do zadního hrazení.
2:47'
Hosté ve druhé minutě přesilovky sevřeli Bělorusy před jejich bránou, ti těžké chvilky přežili.
2:01'
Mozíkovu tvrdou ránu nedokázal tečovat na brankovišti Aaltonen.
1:21'
Na trestné lavici sedí třináctý útočník Litvinov, neboť zkušený Američan si při svém faulu sám ublížil a musí být na střídačce ošetřen. Domácí čtveřice zatím vyhazuje přes všechny čáry.
0:47'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (David Booth – 2 min., vražení na hrazení).
0:31'
Nečekaně se kotouč odráží mezi kruhy před Aaltonena, který pálí pohotovým příklepem do Enrothovy výstroje.
00:01'
Ruská státní hymna před poloprázdnou halou dozněla, běloruská se právě line z reproduktorů. Na modrých čarách stojí nastoupeni hokejisté Minsku v dresech stejné barvy, Viťaz bude hrát v bíločervené kombinaci.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, Lisovec, Blum, Gotovec, Osipov, Znacharenko – A. Kosticyn, Kovyršin, Bujnickij – Booth, Howden, Kogaljov – Těreščenko, Stěpanov, S. Kosticyn – Gavrus, Pavlovič, Volkov – Litvinov.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Saprykin) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, Kožemjakin – Sjomin, Aaltonen, Stoljarov – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – Komarov, Kokarev, Potěchin – Ševčenko, Petrakov, Vyglazov.

Rozhodčí: Fatějev, Fraňo – Ivanov, Černyšov.
Viťaz Moskevská oblast naopak čtyřikrát v řadě bodoval, naposledy otočil zápas s dlouho neporaženým Dynamem Moskva na 2:1 a vyšvihl se na poslední postupovou příčku do play-off Západní konference. V Podolsku hrající klub nasbíral celkem 35 bodů a skóre 85:104.
Ofenzívě Viťazu vládne produktivní Fin Miro Aaltonen (16+16), mezi obránci je nejlepší český reprezentant Vojtěch Mozík (5+10).
Na minském ledě dokázali hokejisté Viťazu bodovat pokaždé z posledních tří střetnutí.
Dinamo Minsk patří letos k nejhorším mužstvům KHL a po 36 odehraných zápasech se krčí na dně tabulky s 22 body a skóre 70:115. Jediný běloruský účastník ligy hrál dvakrát po sobě doma, ale nevytěžil z toho ani bod, když podlehl Nižněkamsku 1:2 a Nižnému Novgorodu 3:6.
Nejproduktivnějším hráčem klubu je Andrej Kosticyn (10+10).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.