KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Čeljabinsk - 27. října 2018   16:30

Nižněkamsk
Nižněkamsk
02:39' Puustinen (Arkalov, Zdunov) • 15:34' Jo. Nättinen (Polášek, Ruohomaa) • 38:43' Arkalov  • 59:39' Ruohomaa (Jo. Nättinen, Padakin)
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
45:02' Stoa  (Šinin, Kravcov)
Nižněkamsk
Gofman, Ovčinnikov – Smirnov, Kuprijanov.
Neftěchim Arena, Nižněkamsk
4 564 diváků
Čeljabinsk
Sudnicin (41. Děmčenko) – Šinin, Bailen, Nikitin, Isajev, Borodkin, A. Petrov, N. Chlystov – Enlund, Šarov, Polygalov – Stoa, Lapenkov, Glinkin – Rybakov, Kokujov, Kravcov – Senťurin, Gubarev, Šolochov – Tridčikov.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný a ničím nerušený zbytek sobotního večera. Na počtenou!
V Tatarstánu je dohráno, domácí Nižněkamsk dnes proškolil svého soupeře a po jednoznačné výhře 4:1 si na své konto připisuje zasloužené dva body. O vítězi zápasu bylo rozhodnuto prakticky už po dvou třetinách, přičemž Čeljabinsk v té závěrečné sice konečně začínal vážněji promlouvat do průběhu hry, ovšem na vyrovnání jeho výkon prostě a jednoduše nestačil.
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto, dva body dnes zůstanou v Nižněkamsku! Dopředu vyrazila finská dvojice Joonas Nättinen – MIKAEL RUOHOMAA a druhý jmenovaný uklidil kotouč přímo do opuštěné čeljabinské klece. Asistence: Joonas Nättinen, Pavel Padakin.
58:23'
Hosté si vzali time-out, po jehož vypršení se Děmčenko už nevrací do branky! Traktor už nemá co ztratit a zkusí své štěstí v power-play!
Dnešní utkání sleduje 4 564 diváků (76,1% kapacity).
57:59'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Čeljabinsku začíná pomalu ale jistě docházet čas. Snaha se mu ovšem rozhodně nedá upřít.
56:54'
Igor Isajev si za vlastní klecí přivlastnil kotouč a zamířil na branku, domácí defenzíva ale atak soupeře velmi rychle rozebrala. Makarov ani nemusel zasahovat.
55:47'
Ruohomaa zavezl kotouč k mantinelu, kde se o něj teď přetahuje s dvěma hráči Traktoru. Ze zbývajícího času tak postupně usekává cenné vteřinky.
54:55'
Hra se nyní drží před Makarovem, Čeljabinsk se snaží domácím trochu zatopit pod kotlem. Obrana soupeře ale zatím tlaku zvádá odolávat.
53:45'
Juuso Puustinen se úplně vysmekl čeljabinské obraně, z nájezdu na klec ovšem jen zakončil do betonu nataženého Děmčenka!
53:21'
Hosté se znovu pokouší prorazit za nižněkamskou modrou, v čele dalšího výpadu vpřed je Rybakov. Uvidíme, jestli budou tentokrát o něco úspěšnější.
51:56'
Traktor má v posledních minutách jednoznačnou převahu, což je vzhledem v průběhu prvních dvou třetin přímo šokující. Makarov musí být stále ve střehu.
50:51'
Šolochov projel obranou jak nůž máslem a následnou nahrávkou vybídl ke střele Rybakova, jehož zakončení skončilo v rukavici hbitého strážce domácí klece.
49:49'
Nižněkamsk se stáhl na svou třetinu a už se snaží jen bránit dvoubrankový náskok, dopředu se nehrne. Tohle by se mu mohlo pořádně vymstít.
48:51'
Po zneškodnění domácího výpadu se k pryži dostal Alexandr Rybakov, který nyní jede v čele tažení hostujícího celku na branku.
47:44'
Vstřelená branka hostům evidentně vlila krev do žil! Z nebezpečné pozice zakončoval Rybakov, přičemž Makarov odpověděl betonem.
46:50'
Šarov chtěl Makarova překvapit střelou z prostoru pro vhazování, nižněkamský gólman bez obtíží kotouč chytil. Následně jej podržel a na chvilku tak přerušil hru.
45:02'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak pozor, tohle možná bude ještě zajímavé! Traktor snižuje náskok soupeře na dvě branky poté, co projektil Alexandra Šinina mezi tři tyče domácí branky tečoval RYAN STOA. Zvládnou se hosté prosadit ještě dvakrát? Uvidíme... Asistence: Alexandr Šinin, Vitalij Kravcov.
44:33'
Z ochozů se na led nese hlasitý pískot, jeden z domácích forvardů byl před brankou jasně podražen. Hraje se ale dál, sudí asi zákrok neviděli.
43:45'
V prostoru mezi mezikružím a modrou čarou se uvolnil Sergej Senťurin, jehož zakončení připravený Makarov bez větších obtíží vyrazil mimo nebezpečí.
42:59'
Ajaj, tohle nevypadá hezky. Timašov nezvládl zabrzdit včas a narazil bokem do tyčky, čímž klec vychýlil z její pozice. Domácí bek odjíždí v bolestech na střídačku.
42:46'
Nižněkamští opět zamířili dopředu, jeden z obránců však čistým hitem jejich tažení na branku velmi rychle ukončil. Do útoku se nyní přesouvají hosté.
41:44'
Start závěrečné třetiny utkání je hodně ospalý, ani jeden celek momentálně nemá na ledě jasnou převahu. Jejich hru teď doprovází spousta nepřesností.
40:01'
Alexandr Sudnicin po dvou třetinách hodil ručník do ringu, zbytek utkání tak za něj dochytá v letošním ročníku vytěžovanější Vasilij Děmčenko (CLJ).
40:01'
Před námi je sice ještě celá jedna perioda, dovolím si ale říct, že o vítězi utkání je rozhodnuto už nyní. Až na drobné náznaky odporu ze strany soupeře má plnou kontrolu nad hrou Nižněkamsk. Smazat tříbrankové vedení by Čeljabinsku pomohl snad už jen zázrak. Stát se však může všechno, přeci jen je to hokej...
Střely na branku: 27 – 5
Zblokované střely: 5 – 7
Vhazování: 23 – 14
40:00'
39:49'
V rohu za domácí klecí je teď k vidění tahanice o pryž, do které je zapojeno hned několik borců z obou celků. Ve druhé třetině už toho moc zajímavého neuvidíme.
38:43'
Ospalou atmosféru v Neftěchim Aréně teď prořízla hlasitá siréna, o tomto zásahu už nemůže být pochyb! Z nenápadného nahození od modré čáry se prosadil ILJA ARKALOV a zaskočil tak nejen Sudnicina, ale i drtivou většinu přítomných v ochozech – 3:0! Bez asistence.
37:40'
Hraje se nahoru dolu, ani jeden tým si nezvládá vytvořit nebezpečnější šance. Oba by zřejmě už potřebovaly pauzu, která přijde za dvě a půl minuty.
36:45'
Pomalu ale jistě se dostáváme do závěru druhé třetiny, Sudnicin se teď rozhodl po úspěšném zákroku podržet kotouč. Čeká nás komerční přestávka.
35:58'
Nižněkamští se dostali k pryži a vyhodili jí ven z pásma, na vlastní modré jí pak zachytil jeden z protihráčů. Traktor se tak velmi rychle vrátil zpět dopředu.
34:50'
Už dlouhou dobu hrajeme bez přerušení, odhadem něco málo přes čtyři minuty. Hosté mají teď více ze hry a snaží se aspoň nějak ohrozit Makarovovu svatyni.
33:44'
Sergejev chtěl rozehrát kotouč dopředu, přihrávka ale původně zamýšleného adresáta nezastihla a místo toho skončila na čeljabinské holi.
32:42'
Traktor se snad poprvé v utkání na delší dobu usadil před domácí klecí a rozjel kombinaci, která ovšem zatím ve střelecký pokus nevyvrcholila.
31:38'
Hokejisté v bílem budou muset na přesilovkách ještě zapracovat. Zatím se ke střele dostal pouze Enlund, jehož ránu od modré Makarov s přehledem vyrazil.
30:53'
Juuso Puustinen (NIZ) si mimo branky dnes do statistik připisuje také dvě trestné minuty, které si nyní od sudích vyloužil za dost okaté podražení.
30:28'
Jonas Enlund projel za modrou a nahodil kotouč za domácí svatyni, kde se k němu jako první dostal jeden z protihráčů. Útok Traktoru je tak u konce.
29:35'
Oba týmy v plném počtu, Nižněkamsk se v uplynulé přesilovce moc nepředvedl. Stále se ale hraje hlavně před hostující svatyní.
28:44'
Čeljabinští oslabení zvládají bez větších obtíží, Nižněkamsk se už nějakou dobu nedostal k nebezpečnější střele. Sudnicin moc práce nemá.
27:25'
Volgin s Glinkinem už jsou na ledě, z přesilovky čtyři na tři se tak stává přesilovka standardní. Domácí vlci jsou pevně usazeni před Sudnicinovou brankou.
26:58'
Následující chvíle budou pro hosty pořádně nepříjemné. Alexandr Tridčikov (CLJ) je totiž vyloučen za sekání a Traktor tak půjde do tří!
25:27'
Po strkanici před hostující klecí teď budeme nějakou dobu sledovat hru ve čtyřech hráčích na obou stranách, za hrubost jdou ven Alexej Volgin (NIZ) a Anton Glinkin (CLJ).
24:52'
Domácím se opět podařilo prosadit, nicméně jejich trefa není uznána pro hru vysokou holí! Velká škoda pro Nižněkamsk.
24:30'
Druhá část je oproti té první zatím dosti suchá, zajímavějších šancí je k vidění poskrovnu. Hlavní roli momentálně hrají obrany obou celků.
23:40'
Puustinen se i přes clonícího protihráče dostal ke střele, která ovšem hostující klec minula o dobrých několik desítek centimetrů.
22:40'
Tahle přesilovka pravděpodobně zůstane nevyužila, domácí drží ambice Čeljabinsku na uzdě a zatím soupeře nepustil ani k jediné střele.
21:50'
Domácí poprvé v oslabení vyhodili, Nikitin se musel pro pryž vrátit až za vlastní klec. Nyní čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
20:57'
Traktor má šanci se svým soupeřem srovnat krok, Tatarstánci totiž dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů. Na trestnou jede Pavel Padakin (NIZ).
20:14'
Nižněkamsk uspěl na úvodním vhazování druhé části a okamžitě se přesunul před Sudnicina, dvě vstřelené branky mu evidentně ještě nestačí.
20:01'
Tak takhle jednostrannou podívanou snad neočekával ani ten neskalnější fanoušek domácích. Nižněkamsk v úvodní dvacetiminutovce svého soupeře přehrával a do přestávky tak jde se zaslouženým dvoubrankovým vedením, které mu svými zásahy přisoudila severská dvojice Juuso Puustinen – Joonas Nättinen.
19:20'
Šrumec před brankou přerušil hvizd rozhodčího, hostujícímu gólmanovi se podařilo schovat pryž pod jeho rukavici. Čtyřicet sekund do sirény.
18:51'
Nižněkamsk kontroluje hru a nepouští soupeře ke kotouči. Makarov musel za celé úvodní dějství čelit snad jen dvěma nebo třem střelám.
17:55'
Dvě minuty a pět sekund před koncem uvidíme další vhazování před brankou Alexandra Sudnicina. Ten musí být rád, že se první část už konečně chýlí ke konci.
16:49'
Hra se po druhém gólu domácích dost uklidnila, ani jednomu celku se nedaří na delší dobu zkrotit neposedný kotouč. Ten tak mění majitele dost často.
15:34'
Domácí rychle využívají první přesilovku a vedou už o dvě branky! Na konci krátké kombinace stál Adam Polášek, jehož střelu od modré mimo dosah čeljabinského brankáře tečoval JOONAS NÄTTINEN. Asistence: Adam Polášek, Mikael Ruohomaa.
15:04'
Traktor půjde do čtyř, tohle už začíná vypadat dost špatně. Hráčská lavice dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů, které odsedí Jevgenij Lapenkov (CLJ).
14:44'
Alexej Volgin se chopil kotouče u vlastní modré a obratem jej rozehrál dopředu, Nižněkamsk se opět usadil před Sudnicinem a kuje pikle.
13:41'
Makarov se zatím musí v brankovišti domácích hodně nudit. Střela na něj už nešla dobrých několik minut, Čeljabinsk si v první třetině počíná dost beznadějně...
12:21'
Jako blesk z čistého nebe se úplně sám před brankou Traktoru zjevil Avcin, Sudnicin se při likvidaci jeho zakončení hodně zapotil!
11:38'
Ruohomovu ránu chtěl do sítě dorazit Nättinen, Sudnicin byl ovšem na svém místě i tentokrát. Zatím si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
10:49'
Hra se momentálně přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhou, obrany hrají prim na nepouští soupeře moc hluboko do útočného pásma.
09:25'
Nestrašil přihrávkou vybídl ke střele Avcina, jehož projektil Sudnicin zastavil. Následná strkanice před svatyní se obešla bez vyloučení.
08:45'
Adam Polášek se s pukem na holi stáhl za vlastní klec a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají. Domácí se následně pokusí vrátit zpět před Sudnicina.
07:57'
Za Makarovovou klecí se nyní o kotouč přetahuje hned několik hráčů z obou celků. Uvidíme, na čí holi nakonec pryž chumel těl opustí.
06:45'
Stále sledujeme jednostrannou podívanou, kterou si zaplněné ochozy Neftěchim Areny evidentně užívají. Všechny čeljabinské protiútoky končí už na modré.
05:50'
A už to mohlo být o dvě branky! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, přičemž Sudnicin Nättinenovo zakončení vykryl dost se štěstím!
05:11'
Z pravého kruhu pro vhazování se rozhodl své štěstí zkusit Ilja Arkalov, nemířil ovšem úplně přesně. Pryž jen orazítkovala mantinel za klecí.
04:11'
Traktor se poprvé na delší dobu usadil v útoku a snaží se rozjet kombinaci, dravá defenzíva soupeře mu ale nenechává na ledě moc prostoru.
03:40'
Hosté se už podruhé dopustili zakázaného uvolnění, po krátké pauze tak uvidíme buly před jejich klecí. Čeljabinsk úvod zápasu opravdu zaspal.
02:39'
Neftěchimik aktivitu přetavuje v úvodní gól a po krásné souhře jde do vedení! Arkalov zpoza klece nahrál rozjetému JUUSU PUSSTINENOVI, jenž následným zakončením z voleje uklidil kotouč těsně pod horní tyč hostující svatyně – 1:0! Asistence: Ilja Arkalov, Pavel Zdunov.
01:59'
Domácí nehodlají ztrácet čas a chtějí kotouč za Sudnicina protlačit do nejdříve. Takřka ihned po buly vypálil Timašov, jehož střela skončila v lapačce.
01:53'
Čeljabinský gólman se rozhodl před najíždějícím Avcinem raději schovat pryž pod rukavici a na krátkou chvilku tak přerušit průběh hry.
01:10'
Do slušné střelecké pozice se nyní dostal Pavel Padakin, jehož zakončení z pravého kruhu pro vhazování ovšem připraveného Sudnicina nezaskočilo.
00:08'
Utkání budiž s mírným zpozděním zahájeno, jako první se dopředu pokusili prodrat hosté. Připravená obrana soupeře ale jejich výpad rychle zneškodnila.
00:01'
Sudí už svolává první lajny do středového kruhu, startujeme! Na úvodním buly se domácí Mikael Ruohomaa postaví proti Igoru Polygalovovi.
Hokejisté obou celků už vyjíždějí na ledovou plochu, za chvilku půjdeme na věc. Před začátkem zápasu si ještě poslechneme hymny Ruska a Tatarstánu.
Ještě jednou vám přeji příjemné a ničím nerušené odpoledne, začínáme zhruba za deset minut. V Neftěchimik Areně už je vše připraveno.

Neftěchimik Nižněkamsk: An. Makarov (I. Ježov) – Polášek, An. Sergejev, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Semjonov, Volgin, Timašov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – Nestrašil, Padakin, Porjadin – Avcin, Chajrullin, Jakimov – Arkalov, Zdunov, Šafigullin.

Traktor Čeljabinsk: Sudnicin (Děmčenko) – Šinin, Bailen, Nikitin, Isajev, Borodkin, A. Petrov, N. Chlystov – Enlund, Šarov, Polygalov – Stoa, Lapenkov, Glinkin – Rybakov, Kokujov, Kravcov – Senťurin, Gubarev, Šolochov – Tridčikov.

Rozhodčí: Gofman, Ovčinnikov – Smirnov, Kuprijanov.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2017/18

Neftěchimik se s Traktorem v uplynulém ročníku střetl hned sedmkrát – dvakrát v základní části a pětkrát v rámci prvního kola play-off. Obě utkání v dlouhodobé fázi vyhrál Nižněkamsk, ve vyřazovacích bojích byl úspěšnější Čeljabinsk. Ten se následně probojoval až do finále Východní konference, kde ve čtyřech zápasech podlehl budoucímu mistrovi z Kazaně.
TRAKTOR ČELJABINSK
10. místo ve Východní konferenci
21 Z, 5-3-3-10, 19 b. (skóre 36:63)

Dobře na tom v aktuálním ročníku není ani druhá strana. Špatné výsledky přiměly vedení čeljabinského klubu 12. října odvolat hlavního hlavního kouče Germana Titova. Na lavičku aktuálně desátého celku Východní konference se postavil Alexej Tetrišnij, který dosud vedl farmu Traktoru ve VHL. Nový lodivod ale vítr do plachet týmu nevnesl – od jeho nástupu sehrál pět utkání, přičemž zvítězit se mu podařilo pouze ve dvou. Pozitivní však je, že jen z jediného odešel bez bodu.

21 Z, 7-3-1-10, 21 b. (skóre 46:55)

Domácí tým, jehož dresy oblékají mimo jiné i Andrej Nestrašil s Adamem Poláškem, letos předvádí hodně nestabilní výkony. Už několikrát si vyšlápl na papírově silnější soupeře jako například Jokerit nebo Jaroslavl, stejně tak ovšem nejednou zaváhal proti jasným outsiderům. Obzvlášť frustrující pro něj muselo být nedávné utkání s Vladivostokem, v němž sice trápícího se soupeře zasypal bezmála šedesáti střelami, jeho led však po hořké porážce 1:4 opustil s prázdnou.