KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Jekatěrinburg - 19. prosince 2018   17:00

Nižněkamsk
I. Ježov (Korotajev) – D. Musin, Bryncev, Polášek, An. Sergejev, Šaripzjanov (A), Volgin, Semjonov – Kosov, Nestrašil (C), E. Galimov (A) – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen – Chajrullin, P. Kulikov, Padakin – Šiksatdarov, Šarifjanov, Arkalov – Zdunov.
Beljajev, Oskirko – Lazarev, Šeljanin
Neftěchim Arena
Jakub Kovář (An. Makarov) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Mamkin, D. Bodrov (A), Ljamin, Kolcov, Pereljajev – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Sexton, Paré, A. Garejev – Gračov, Kučerjavenko, Česalin – Setdikov, Torčeňuk, Obidin – Rassejkin.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Neftěchimik Nižněkamsk
Adam Polášek (0+1, čas na ledě – 22:52)
Andrej Nestrašil (1+0, čas na ledě – 20:40)

Avtomobilist Jekatěrinburg
Jakub Kovář (odchytal celé utkání, 32 zákroků)
Je dobojováno! Hosté o svém vítězství rozhodli v první třetině, tehdy v rozmezí čtyř minut zaznamenali dvě branky. Domácí sice v závěru druhé dvacetiminutovky snížili, ovšem srovnat se jim nepodařilo ani na úplném konci utkání, kdy hráli v šesti proti čtyřem. Jekatěrinburg vítězí už popáté z posledních šesti zápasů, Nižněkamsk naopak potvrzuje, že doma se jim letos vůbec nedaří.
59:34'
Tvrdá rána Poláška od modré čáry! Kovář toho moc neviděl, přesto puk dokázal udržet ve výstroji. Vhazovat se bude v útočném pásmu Nižněkamsku.
59:03'
Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny, hostující hokejisté teď vyhodili kotouč přes všechny čáry a mohli vystřídat.
58:32'
Domácí brankář Ježov se v tuto chvíli vydal na střídačku. Nižněkamsk má v tuto chvíli hned šest hráčů na ledě, soupeř jen čtyři!
58:03'
Domácí v plném počtu, začíná jejich přesilová hra. Ježov zůstává v brance.
57:54'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Gračov – 2 min., nedovolené bránění).
57:54'
Ve středním pásmu teď zůstal na zemi ležet Padakin, se kterým to nevypadá vůbec dobře, bude se vylučovat i na druhé straně.
57:05'
Hosté se v přesilové hře zatím rozhodně nikam neženou. Zatím kombinují v útočné třetině, Ježov ještě zasahovat nemusel, polovina přesilové hry je za námi.
56:03'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Zdunov – 10 min. osobní trest, hrubost).
56:03'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Zdunov – 2 min., hrubost).
55:24'
Před malou chvíli se rozeběhla závěrečná pětiminutovka třetí části, u puku jsou hosté, kteří momentálně drží kotouč v útočném pásmu.
54:51'
Skrytá střela z pravé strany mířila na bližší tyčku. Tam už čekala lapačka připraveného brankáře Kováře, který taktéž přerušil hru.
54:18'
Závar před Ježovem. Domácí brankář musel na zem, aby přerušil hru. Za malou chvíli se bude vhazovat po jeho levé ruce.
53:54'
Nižněkamsk se dostal do přečíslení tři na dva, Nestrašil přihrával pod sebe, ovšem hostující zadáci se stihli vrátit a pas českého hráče překazit.
53:19'
Se střelou Gračova si poradil Ježov, který po dlouhé době přerušil hru. Je tady druhá reklamní přestávka ve třetí části.
52:22'
Dlouho se hraje bez přerušení, domácí se snaží, ovšem přes pozorně bránící obranu soupeře se nedostávají, Jekatěrinburg hrozí z brejků.
51:13'
Další zakázané uvolnění domácích, už druhé během posledních pár vteřin. Hra se znovu stěhuje před brankáře Ježova.
50:22'
To byla obrovská příležitost pro hosty! Kotouč teď zůstal před brankou, jako první se k němu dostal Golyšev, který v podstatě zakončoval do odkryté svatyně. Těžko říct, proč neskončil v síti, Ježov pravděpodobně zasáhl hokejkou!
49:49'
Vystřídali i hosté, ovšem k puku se dostali domácí, na pravé straně zůstal úplně volný Galimov. Jeho následná rána byla zblokovaná.
49:18'
Nižněkamsk se po dlouhé době usadil v útočné třetině. Hostující hokejisté jsou na ledě dlouho a nestíhají, domácí prostřídali.
48:33'
Domácí to mají složité, soupeř totiž výborně brání. Nižněkamsk na svou první příležitost ve třetí třetině zatím stále čeká.
47:49'
Další zákrok domácího gólmana, od modré čáry zakončoval Gračov. Střela mířila doprostřed branky, snadná práce pro Ježova.
47:03'
Dlouho se hrálo bez přerušení. To přichází až po zákroku Ježova proti střele Kučerjavenka. Je tady reklamní přestávka.
46:02'
Da Costa posílal přihrávku před branku na teč. Jeho pobídka však nenašla žádného hráče v bílem dresu, u kotouče už zase domácí.
45:23'
Přihrávku do jízdy dostal Puustinen, který zakončoval z velkého úhlu. Kovář si pohlídal bližší tyčku, připsal si snadný zákrok.
44:49'
Jekatěrinburg se osvobodil jen za cenu vyhození přes všechny čáry, rozhodčí píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Kovářem.
44:13'
Hraje se především ve středním pásmu, na větší příležitost zatím čekáme. Na ledě je první útočná formace Nižněkamsku.
43:04'
Hosté v úvodu třetí třetiny spoléhají spíše na defenzivu a rychlé protiútoky, u puku jsou především domácí hokejisté.
42:34'
Z pravé strany se na Ježova řítil Dawes, který opět zakončoval do horní části branky. Domácí gólman byl v tuto chvíli pozorný!
41:39'
Na modré čáře se srazili hned dva hostující obránci. Celou situaci musel hasit brankář Kovář, který dokázal odehrát do bezpečí.
41:11'
Hosté špatně střídali, čehož využil Kulikov. Ten se dostal ke střele, ovšem jeho tvrdá rána pouze proletěla kolem tyče!
40:32'
Nižněkamsk začal aktivně a napadal hodně vysoko. Kotouč se dostal do ochranné sítě, vhazovat se bude před Ježovem.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:42
Druhá třetina je za námi. Domácí v ní byli lepším týmem, Kováře zachránila branková konstrukce, v úplném závěru už český gólman inkasoval, když nestačil na dorážku Nestrašila. Třetí dvacetiminutovka tak slibuje pořádné drama, rozhodnuto ještě určitě není!
40:00'
39:55'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Galimov přihrával Poláškovi, který střílel z první, Kovářovi puk vypadl. Jako první u něj byl ANDREJ NESTRAŠIL, domácí kapitán ho pět vteřin před koncem druhé třetiny dokázal dopravit do odkryté branky! Asistence: Adam Polášek a Emil Galimov.
39:01'
Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny. Hosté se zatím bez větších problémů brání, opět vyhazují přes všechny čáry.
38:29'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., krosček).
37:59'
Nižněkamsk dostal výhodu, Bodrov si u mantinelu počínal nedovoleně. Ježov je na střídačce, domácí to zkouší v šesti.
37:22'
K Puustinenovi se kotouč nedostal, skončil na střídačce domácího týmu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:34'
Dobré střídání Nestrašila. Český kapitán Nižněkamsku vybojoval puk v útočné třetině, jeho následná přihrávka však nenašla adresáta.
36:06'
Hosté teď kotouče spíše jen nahazují do útočné třetiny, je evidentní, že by v závěru druhé části neradi inkasovali do kabiny.
35:02'
Rozběhla se závěrečná pětiminutovka druhé třetiny, která nám zatím branku nenabídla, nejblíže k ní byli domácí.
34:22'
Ven z branky musel Ježov. Ten dokázal zahrát před Garejevem po mantinelu. Kotouče se ale zmocnil Sexton, který zkoušel zakončovat z téměř nulového úhlu. Jeho střela neměla nárok na úspěch.
33:42'
Domácí jsou v posledních minutách více na puku, hosté však dobře brání a hrozí z rychlých protiútoků, přesně jako teď, zasahovat musel Ježov.
32:50'
Dobrou přihrávku do jízdy dostal Garejev, který mohl postupovat sám na branku. Hostující hráč však v klíčový moment podklouzl.
32:18'
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Ale to až po druhé reklamní přestávce ve druhé dvacetiminutovce.
31:39'
O dorážku se nyní snažili hned dva domácí hokejisté. Šarifjanov může být rád, že nedostal dvě minuty, Kovář měl kotouč dávno pod kontrolou.
30:48'
Jekatěrinburg mohl vést o tři branky! Z pravé strany se sám na Ježova řítil Sexton, který dělal kličku do bekhendu, poté rychle zakončoval mezi nohy domácího brankáře. Gólman Nižněkamsku byl pozorný!
30:22'
Vstoupili jsme do druhé poloviny tohoto utkání, ke střele se dostal dnes hodně aktivní Šaripzjanov, jeho pokus byl zblokovaný.
29:51'
Šaripzjanov dělal kličku u mantinelu a vypadalo to, že byl faulován. Ani v tomto případě se ale vylučovat nebude.
29:03'
Sledujeme hodně záživný hokej na obou stranách, hraje se ve vysokém tempu a jedna nebezpečná situace střídá tu druhou.
28:11'
Z obtížné pozice zakončoval Trjamkin. Střela hostujícího beka mířila doprostřed branky, Ježov teď udržel kotouč ve výstroji!
27:33'
Ježovovi teď kotouč vypadl, s čímž příliš nepočítal Da Costa, který už se k puku nedokázal vrátit. Francouzský hokejista mohl zakončovat do prázdné branky.
26:59'
Parádní individuální akce Galimova! Ten se dostal přes tři protihráče, následně se ocitl tváří v tvář Kovářovi, který puk senzačně vyrazil do ochranné sítě!
26:19'
Vypadalo to na faul. Rozhodčí však kroutí hlavou, vylučovat se nakonec nebude, domácím příznivcům se tohle rozhodnutí nelíbí a pískají.
25:38'
Hra se dnes hodně kouskuje, je tady další zakázané uvolnění. Nižněkamsk v posledních minutách zabral, opět se bude vhazovat před Kovářem.
24:54'
Z mezikruží mohl zakončovat Dawes. Ten ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, Da Costa však dostal přihrávku na paty.
24:14'
Po přihrávce zpoza branky se ke střele dostal Šaripzjanov. Střelu domácího obránce zastavila branková konstrukce, přesněji tyč!
23:41'
Podle čárových rozhodčích byl Šaripzjanov u kotouče jako první, pískáno je zakázané uvolnění hostujícího týmu.
23:19'
Sotva se Ruohomaa s kotoučem dostal do útočné třetiny, tak střílel. Opět však mířil pouze doprostřed branky, snadná práce pro Kováře.
22:22'
Na levé straně se uvolnil Galimov, který rychlou střelou zakončoval do horní části branky. Kovář byl pozorný, český gólman přerušil hru.
21:58'
21:38'
Po střele Dawese teď zůstal kotouč někde na brankové čáře. O dorážku se snažili hned dva hráči Jekatěrinburgu, po puku však skočil Ježov!
21:23'
Jsme ve druhé polovině početní výhody hostujícího týmu. Domácí se ještě nedokázali dostat z obranné třetiny a musí se bránit.
20:30'
Od modré čáry nahazoval Da Costa, o dorážku se pokoušel Paré. Ten se už ke kotouči nedostal, Jekatěrinburg je v přesilové hře hodně nebezpečný.
20:13'
Hned v úvodu druhé třetiny zůstal na levé straně úplně volný Golyšev. Jeho slabá střela nenadělala domácímu gólmanovi žádné problémy.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:51.
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Nižněkamsk do ní vstoupil lépe, byl aktivnějším týmem, ovšem do žádné větší příležitosti se nedostal. Jekatěrinburg se s postupem času dostával více do hry, v rozmezí čtyř minut pak dokázal zaznamenat dvě branky.
20:00'
19:58'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Emil Galimov – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).
19:29'
První střela Šarifjanova byla zblokovaná. Domácí útočník se dostal k puku i podruhé, jeho následné bekhendové zakončení chytil Kovář.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny. Nižněkamsk má obrovský tlak, ožili také domácí příznivci, kteří si přejí branku!
18:22'
Do konce úvodní části hry zbývají necelé dvě minuty, u kotouče jsou domácí hokejisté, kteří se snaží něco vymyslet.
17:13'
Pokus o rychlou odpověď zastavuje pozorná obrana Jekatěrinburgu, Kovář dnes na vážnější zákrok stále čeká.
16:45'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Do samostatného úniku se dostal NIGEL DAWES. Nejproduktivnější hráč soutěže zakončoval do horní části branky, Ježov byl bez šance. Hosté už vedou o dva góly!
15:53'
Domácí hokejisté teď zatlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu, vzápětí to vypadalo na faul. Fanoušci i hráči se odpískání nedovoleného zákroku dožadovali marně.
14:50'
Hra se opět stěhuje do středního pásma. Domácím se dnes vůbec nedaří přechod do útočné třetiny.
14:04'
Uvidíme, jak na inkasovanou branku zareaguje domácí tým. Bryncev nahazoval od modré čáry, Kovář byl pozorný.
13:13'
Souboj dvou českých zástupců. Nestrašil vyzkoušel pozornost Kováře, který přerušuje hru. Je tady další reklamní pauza.
12:59'
Hosté se dostávají do vedení! Kotouč teď zůstal před domácím gólmanem, obrovskou chybu předvedl Šarifjanov, který neodehrál do bezpečí. Puk si našel DAN SEXTON, který vzápětí střelou do prázdné branky otevřel skóre!
12:14'
Nahození ze středního pásma nakonec směřovalo na branku, před Kovářem puk nepříjemně skočil. Český gólman celou situaci zvládl.
11:29'
Hra se nám v posledních minutách přelévá ze strany na stranu, na další větší příležitost čekáme, oba celky teď střídají.
10:54'
Nättinen zavezl puk do útočného pásma, jenže poté se s nim ještě vrátil do střední třetiny. Čárový byl pozorný, další ofsajd.
09:51'
Arkalov si kotouč naváděl na střed, jeho následná střela byla zblokovaná. Hlavní rozhodčí pak pískal přihrávku rukou.
09:33'
Několik tvrdých zákroků u mantinelu. Všemu z bezprostřední blízkosti přihlížel rozhodčí, vylučovat se nebude.
08:55'
Hosté se postupem času dostávají daleko více do hry, v posledních minutách jsou rozhodně nebezpečnějším týmem.
08:04'
O dorážku se nyní snažili hned dva domácí hráči. Galimov ani Kosov však zakončit nedokázali, jako první byl u puku Kovář.
07:13'
Další ofsajd Nižněkamsku. Za námi sedm minut hry, před námi úvodní reklamní přestávka v první třetině.
06:35'
To byla stoprocentní příležitost pro hosty, kteří se dostali do situace dva na brankáře. Paré naznačil střelu, poté puk posunul na Sextona, kterého vychytal Ježov!
05:57'
Hra se nám v úvodu tohoto utkání neustále kouskuje, do ofsajdu se v tuto chvíli dostal Nättinen, dění se stěhuje do střední třetiny.
05:32'
Vyhrané vhazování, vzápětí střela Setdikova. Ta byla zblokovaná a mířila doprostřed branky, snadná práce pro Ježova.
04:40'
Chajrullin nemohl kvůli signalizovanému ofsajdu hrát. Přesto nakonec zabojoval o puk, v tu chvíli čárový přerušil hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:01'
Hosté v situaci dva na jednoho, přihrávka směřovala na levou stranu, střela Garejeva z první pak nebyla přesná a minula branku!
03:34'
Hráči v modrých dresech si nerozuměli, pískáno je zakázané uvolnění Nižněkamsku, hra se stěhuje před Ježova.
02:58'
Další chyba v hostující rozehrávce, z mezikruží zakončoval Galimov. Jeho bekhendové střele scházela větší razance!
02:22'
Domácí hokejisté do tohoto utkání vstoupili aktivněji, hraje se zatím jen před Kovářem, který musí být neustále na pozoru.
02:00'
Na pravém mantinelu vyhrál osobní souboj Volgin, který puk posílal před branku. Kovář si připisuje úvodní zákrok a přerušuje hru.
01:13'
Na levé straně se kotouč zmocnil Ruohomaa, který ihned střílel. Jeho tvrdá rána byla znovu nepřesná, v ochozech to jenom zašumělo.
00:38'
Domácí se hned v úvodu usadili v útočném pásmu a kombinovali. Nahození od modré čáry pak proletělo kolem levé tyče!
00:01'

Adam Polášek, Andrej Nestrašil

Jakub Kovář
Vzájemná utkání

Oba celky na sebe letos už jednou narazily, Jekatěrinburgu ten zápas vůbec nevyšel, na domácí půdě svému soupeři podlehl 2:6. Jak dopadne jejich druhé vzájemné měření sil? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Hosté dominují tabulce Východní konference, na svém kontě mají 63 bodů. Dále mají nejvyšší počet vstřelených branek, v tuto chvíli jich zaznamenali 129. Jejich forma je slušná, v posledním utkání sice nestačili na Kazaň, ovšem předtím zvítězili čtyřikrát v řadě. Podle sázkových kanceláří jsou mírným favoritem!

Nejproduktivnější hráči:
Nigel Dawes – 50 bodů (20+30)
Stéphane Da Costa – 34 bodů (17+17)
Dan Sexton – 34 bodů (15+19)

Domácí mají 34 bodů, v tabulce Východní konference jsou na desátém místě, na play-off v tuto chvíli ztrácí pouhé tři body. V minulém zápase hráli doma proti Čeljabinsku, utkání rozhodla jediná branka, kterou vstřelili hosté. Před vlastními příznivci hrál Nižněkamsk letos dvacet duelů, posbíral pouhých 15 bodů.

Juuso Puustinen – 34 bodů (19+15)
Mikael Ruohomaa – 27 bodů (6+21)
Joonas Nättinen – 21 bodů (12+9)
Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má ve středu na programu tři utkání. Neftěchimik Nižněkamsk v jednom z nich narazí na Avtomobilist Jekatěrinburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.