KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Soči - 15. října 2018   18:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
17:01' Padakin (P. Kulikov, Nestrašil) • 25:08' Polášek (Arkalov)
2:4
(1:2, 1:1, 0:1)
Soči
Soči
06:54' O'Dell  (R. Rosén) • 16:17' O'Dell  (Kapustin, R. Rosén) • 35:24' Šmeljov  (Bočarov, Collins) • 58:26' Polunin
Nižněkamsk
Rogačev, Bukin – Golovjov, Andrejev
Neftěchim Arena
Soči

Československá stopa v utkání

Adam Polášek (CZE, Nižněkamsk) 1+0, 1 střela na branku, čas na ledě 25:36.
Andrej Nestrašil (CZE, Nižněkamsk) 0+1, 1 střela na branku, čas na ledě 19:04.
Dnešní utkání mezi Nižněkamskem a Soči je u konce, všechny body berou hosté. Ti dnes svého soupeře nepustili ani jednou do vedení. První dva góly zařídil Eric O'Dell, obě tyto branky padly při početních výhodách. Pavel Padakin dokázal v závěru první části snížit, ve druhé třetině pak Adam Polášek vyrovnával. Sergej Šmeljov ale strhnul opět vedení na svoji stranu a Soči pak své vítězství dovršilo gólem Alexandra Polunin a do prázdné branky.

Střely na branku ve 3. třetině: 11:11
Střely na branku celkem: 32:32
59:36'
Hraje se před Barulinem, domácí útočníci to ještě přece jen zkoušejí.
58:26'
Soči právě vstřelilo branku!
Je zřejmě rozhodnuto. Puk si z opačného konce hřiště našel cestu až do prázdné branky, tento gól si připisuje ALEXANDR POLUNIN. Bez asistence.
57:47'
Mikael Ruohomaa to zkusil z pravého kruhu, Barulin připraven. Ježov už je na střídačce.
57:33'
Ilja Ježov zatím zůstává v brance, nyní musel dokonce zasahovat lapačkou. Poté se na jeho brankovišti strhla menší mela, rozhodčí už ale situaci uklidnili.
57:20'
Oddechový čas pro hosty.
56:48'
A hra se opět rychle přesouvá na druhou stranu, zákrok si připisuje také druhý gólman. Ani jeden ze soupeřů nechce nechat tomu druhému nic zadarmo.
56:10'
Divákům se naskýtá zajímavá podívaná, Pavel Zdunov zkusil štěstí sám mezi třemi obránci a Barulin teď musel dávat velký pozor a střelu vyráží.
55:35'
Po skončení početní výhody domácích je tu šance na druhé straně, Ježov vyráží do rohu pokus Jegora Rykova.
55:05'
Soči v plném počtu.
54:43'
Hosté ovšem vyhazují a Nižněkamsk to bude muset zkusit znovu.
54:10'
Po závaru před Barulinem je puk poslán do středu kluziště, domácí jej ale okamžitě přivážejí zpět a pokračují ve snaze o vyrovnání.
53:17'
Domácí teď byli opravdu blízko vyrovnání, Barulin nedokázal dostat kotouč pod kontrolu, ten nakonec putoval pouze kolem levé tyčky jeho branky.
53:05'
Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Polunin – 2 min., hákování).
53:05'
Alexandr Polunin se dostal do samostatného úniku, Ježov chytá!
51:54'
Eric O'Dell se teď snažil zmocnit kotouče při domácí rozehrávce a opravdu dokázal soupeřům způsobit určité komplikace. Puk nakonec ale toto území opouští.
50:59'
Po chybě obránců Soči se puku zmocnili domácí, hru nakonec přerušuje Konstantin Barulin.
49:41'
Barulin teď chvíli nevěděl, kde má puk, ten nakonec v jeho síti nekončí a obránci jej vyvážejí pryč.
49:00'
Nižněkamsk už je kompletní.
48:43'
A naopak střílet mohl jeden z domácích, střela ale mířila mimo.
48:07'
Nižněkamsk se opět osvobozuje, hokejistům Soči se momentálně vůbec nedaří najít cestu zpátky do útoku.
47:15'
Hosté si vytvořili dobré postavení, Ježov poté vyrazil před sebe poměrně prudkou ránu. Domácí nakonec kotouč vyvážejí.
47:00'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Nestrašil – 2 min., hákování).
46:35'
Oba brankáři si připsali po zákroku, hra se ještě drží na obranném území Neftěchimiku.
45:29'
Domácím hráčům utekl puk přes modrou čáru do středu kluziště, po následné přihrávce do útočného pásma je tedy okamžitě pískán ofsajd.
44:47'
Chvíli to vypadalo, že by se hráči Soči mohli dostat do přečíslení tři na jednoho, domácí obrana ale nabrala dobrou rychlost a stihla se vrátit.
42:52'
Souboj o kotouč v rohu kluziště na území Soči dopadl lépe právě pro hosty, Rekov spěchal okamžitě na druhou stranu. Obránce domácích jej ale poslal až do příliš ostrého úhlu, odkud už měl těžkou pozici pro zakončení.
41:59'
Nikitu Ščitova v útoku nikdo ze spoluhráčů nepodpořil, tak musel střílet sám. Ježov si zákrok nepřipíše, puk trefil pouze mantinel.
40:58'
Domácí se nadvakrát osvobozují. Není to zakázané uvolnění, ale pokaždé museli rozehrávat až od své vlastní branky.
40:01'
Druhá třetina znamenala nejprve vyrovnání domácího celku, které zařídil Adam Polášek. Neftěchimik však i po druhém dějství odchází do kabiny s jednogólovou ztrátou, vedení Soči vrátil ve 36. minutě Sergej Šmeljov těsně po skončení přesilové hry.

Střely na branku ve 2. třetině: 9:11.
Střely na branku celkem: 21:21
40:00'
39:53'
Závěr druhé třetiny přinesl strhující šance na obou stranách. Nejprve musel zasahovat domácí brankář, po střele z těsné blízkosti přišla rychle ještě jedna od modré. Ihned na to se Joonas Nättinen dostal do úniku, Konstantin Barulin mu ale vyrovnat nedovolil.
39:07'
Tvrdá rána Alexandra Polunina z levého křídla končí v moci domácího gólmana.
38:52'
Počínání domácího mužstva v útočném pásmu končí vystřelením puku do ochranné sítě.
37:57'
Rykov ztratil kotouč za brankou, domácí následně s pukem na hokejkách opouštějí své obranné území.
36:47'
Střelu z levého křídla Barulin vyráží.
35:24'
Početní výhoda sice již skončila, hosté se ale krátce poté prosazují. Po přihrávce z pravého kruhu se trefuje SERGEJ ŠMELJOV, rozhodčí ještě situaci přezkoumal na videu na základě výzvy trenéra domácího mužstva. Asistence: Stanislav Bočarov, Sean Collins.
35:18'
34:57'
Hráči Soči jsou už opět v pásmu, Ježov znovu chytá puk do výstroje.
34:36'
Po několika dalších pokusech domácí vyhazují.
33:53'
Hosté se dostali k zakončení, Ježov nakonec přerušuje hru ukrytím puku do výstroje.
33:18'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., vysoká hůl).
32:19'
Domácí zachytili puk ve střední třetině a ihned spěchali dopředu, hostující obránci byli však na správném místě.
30:59'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, nyní zase Ježov podržel své spoluhráče.
30:38'
Jeden z hostů to teď zkusil sám proti dvěma, Pavel Porjadin jej ale obral o puk a měl hodně prostoru k ohrožení opačné branky. Situaci nakonec zachraňuje Barulin.
29:38'
Icing na straně hostů.
28:44'
Hosté si nepřesně přihráli za vlastní brankou mohla z toho být šance pro Nižněkamsk. Hráči Soči si nakonec stihli situaci pohlídat.
27:28'
Pavel Zdunov měl před sebou hodně volného prostoru, Barulin jeho pokus vyrazil vedle sebe.
25:08'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
A je tu vyrovnání. Český obránce ADAM POLÁŠEK po vyhraném buly na útočném území na nic nečekal a okamžitě vyslal dělovku, která končí v síti. Asistence: Ilja Arkalov.
24:48'
Nižněkamsk v plném počtu, oslabení dohráli hráči Neftěchimiku dokonce v útočném pásmu.
24:25'
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
23:13'
Domácí brankář teď podržel svůj tým. Dokázal zlikvidovat několik dorážek, puk se mu ovšem nepovedlo dostat pod kontrolu a tak musel zasahovat i proti několika dalším střeleckým pokusům.
22:48'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., hákování).
22:43'
Hosté jsou zatím v této třetině aktivnější, domácího brankáře teď ostřelovali z několika pozic.
22:13'
Hosté to teď sehráli velmi dobře, po několika rychlých přihrávkách se rozhodl Jegor Rykov vypálit, Barulin má puk v lapačce.
21:35'
Střela hostů trefila pouze zadní mantinel, kotouč následně putuje do středu hřiště.
20:47'
V první minutě druhé třetiny se hosté usídlili v útoku, Ježov musí být ve střehu.
20:01'
Je za námi úvodní dějství tohoto utkání, diváci byli svědky hned tří branek. První dva góly a zároveň náskok 2:0 hostujícímu týmu zařídil v početních výhodách Eric O'dell. Domácí ještě před přestávkou stihli alespoň snížit, trefil se Pavel Padakin.

Střely na branku v 1. třetině: 12:10.
20:00'
19:10'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
18:46'
Jeden z domácích forvadrů teď zkusil štěstí ihned po přechodu do obranného území Soči, Barulin byl však připraven.
18:19'
Hosté jsou po ofsajdu vykázáni do středního pásma.
17:01'
Domácí našli rychlou odpověď a důležitou kontaktní brankou před koncem druhé části snižují na 1:2. Pavel Kulikov zpoza branky našel vepředu nikým neatakovaného PAVLA PADAKINA, který z voleje nedal gólmanovi šanci. Asistence: Pavel Kulikov, Andrej Nestrašil.
16:17'
Hosté podruhé využívají přesilovku a odskakují na rozdíl dvou branek. ERIC O'DELL opět v postavení přímo před brankou dokončil akci svých spoluhráčů. Asistence: Kirill Kapustin, Robert Rosén.
15:27'
Hosté musejí opět rozehrávat až zpoza vlastní branky, dva z hráčů Nižněkamsku se jim snaží rozehrávku znemožnit.
14:56'
Ani hráčům Soči se začátek přesilové hry příliš nedaří, Nižněkamsk brzy vyhazuje.
14:43'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Bulat Šafigullin – 2 min., vysoká hůl).
14:43'
Domácí začínali útočnou akci, ta je ovšem přerušena hvizdem rozhodčího, který se chystá na jejich straně vylučovat.
13:21'
12:53'
Barulin si teď připsal zákrok, jeho spoluhráči poté opět posílají kotouč přes všechny čáry.
12:07'
Další vyhození puku na druhou stranu hřiště, Soči tak nasbírá opět několik vteřin z oslabení.
11:40'
Hosté vyhazují, hráči Nižněkamsku se snaží rychle dostat zpět do útoku.
11:21'
První přesilovková rána minula branku, domácí ještě zůstávají před Barulinem.
11:21'
Vyloučení v týmu HK Soči (Stanislav Bočarov – 2 min., držení hole).
09:54'
Domácí se snažili něco vymyslet před Barulinem, brzy ale přišli o kotouč. Hosté ovšem této příležitosti nevyužili, Nižněkamsk opět rozehrává ze své třetiny.
08:52'
Barulin rozehrává, kotouč se dostal na druhou stranu hřiště a následně rozehrává gólman domácích.
07:53'
Kirill Kapustin se chystal k samostatnému úniku, jeden z domácích obránců se ale stihnul vrátit rychleji a jeho plány mu překazil.
06:54'
Hosté využívají početní výhodu a ujímají se vedení. V útočném pásmu se rychle zorientoval Robert Rosén, po jeho střele dorážel ERIC O'DELL. Asistence: Robert Rosén.
06:15'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ilja Arkalov – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Adam Polášek – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu HK Soči ( Damir Rachimullin – 2 min., krosček).
05:23'
Ildar Šiksatdarov v těsné blízkosti před Barulinem dostal přihrávku, zvednul kotouč, ale trefil pouze výstroj brankáře hostů.
04:21'
Vorobjov je zpátky na ledě, první přesilovka tohoto zápasu tak zůstala nevyužitá.
04:15'
Barulin teď musel zasahovat lapačkou, rána letěla z větší vzdálenosti a gólmana příliš nerozhodila.
03:51'
Hráčům Nižněkamsku se nedaří zůstat v útoku delší dobu, opět musejí rozjet akci až ze svého pásma.
03:00'
Domácí byli teď blízko k prvnímu gólu, Barulin ale vytáhnul parádní zákrok a jeho spoluhráči vyvážejí puk do bezpečí.
02:26'
Hosté po buly v jejich pásmu okamžitě vyhazují.
02:21'
Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Vorobjov – 2 min., podrážení).
01:30'
Také domácí se pokusili o útočnou akci, Barulin vyráží a kotouč opouští pásmo.
00:45'
Domácí poslali puk přes všechny čáry, hra se vrátí před jejich gólmana.
00:20'
Hned v úvodu se pokusil zahrozit hostjící Eric O'Dell, jeho spoluhráč před brankou byl ale atakován jedním z obránců Nižněkamsku a nemohl zakončit.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: An. Makarov (I. Ježov) – Ogurcov, Polášek, An. Sergejev, Volgin, Šaripzjanov (A), Bryncev, Timašov, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, Nestrašil (A), Padakin (C) – Šiksatdarov, Porjadin, Jakimov – Arkalov, Zdunov, Šafigullin.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Rykov, Ščitov (C), Jokipakka, Alexandrov, Auvitu, K. Vorobjov, Chomickij – Archipov, O'Dell, R. Rosén – Bočarov, Collins (A), Polunin – Kapustin, Mosaljov (A), Šmeljov – Starkov, Točickij, Akmaldinov – Rachimullin.

Rozhodčí: Rogačev, Bukin – Golovjov, Andrejev.

Andrej Nestrašil (CZE, Nižněkamsk, útočník, 27 let)
Adam Polášek (CZE, Nižněkamsk, obránce, 27 let)

HK SOČI

Klub ze Soči momentálně v Západní konferenci zaujímá 5. příčku s 18 body. Tento tým už šest zápasů čeká na vítězství v základní hrací době, naposledy dokázal po šedesáti minutách hry zvítězit 29. září na ledě bratislavského Slovanu. V posledních utkáních dokázali hráči Soči vybojovat dvě vítězství po prodloužení, a to v Nižnim Novgorodu a doma proti Dinamu Minsk.

Ze soupisky Soči je nejproduktivnějším borcem Robert Rosén se 7 góly a 4 asistencemi. V posledním utkání na ledě Kazaně zařídil jedinou branku svého týmu a vstřelil vítězný gól v zápase s Nižnim Novgorodem.

NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Ačkoliv se dnešní domácí mužstvo nachází v tabulce Východní konference s 19 body až na 8. pozici, v posledních zápasech se mu poměrně daří. Z předchozích pěti utkání odcházeli hráči Nižněkamsku čtyřikrát vítězně, přičemž dokázali porazit Jokerit a Jaroslavl, jimž v Západní konferenci patří třetí a čtvrtá příčka. Nestačili naopak na Dynamo Moskva, na jejím stadionu nedokázali vstřelit ani jedinou branku.

Nejproduktivnějším hráčem Nižněkamsku je finský útočník Juuso Puustinen, který v této sezóně doposud vstřelil 9 branek, zaznamanel 5 asistencí a mimo jiné rozhodl v prodloužení poslední zápas proti Jokeritu.

Nižněkamsk – Jokerit 2:1pp
Nižněkamsk – Spartak Moskva 4:1
Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:0
Čerepovec – Nižněkamsk 3:4pp
Jaroslavl – Nižněkamsk 2:4
Hezký hokejový podvečer. Dnes změří své síly Neftěchimik Nižněkamsk a HK Soči, společně budeme toto utkání sledovat prostřednictvím textového přenosu.